7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Bulent Erol

Post by Bulent Erol »

Ozan,

Gerets'le alip vemedigin nedir? Adamin futbol mentalitesini begenirsin begenmezsin, kendi fikrindir. Fikirlerini soylemek elbette hakkin, biz de begeniriz begenmeyiz, o da bizim hakkimiz.
Ama 'iki sise viskiyi icince' veya 'ayyas belcika koylusu' dediginde kisisel hakaret kapsamina giriyor, ayip oluyor.
Mactan hemen once Gerets'le beraber mi ictiniz iki sise viskiyi? Adamin burnunun kirmizi olmasi alkolle ilgili olmayabilir mi? Belki nezle olmustu???

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote:Ayrica elindeki malzemeden is yapma konusunda begenmedigin Gerets'in Hakan Sukur, Necati, Hasan Kabze ve Umit Karan ile Sampiyon yaptigini masaya koyalim.
ya sacmalama Ali Abi. Gerets nerede sampiyon yapmis takimi? Appiah'in sutu girseydi gorurdum ben seni.

Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

Fatih Mutlu wrote:
Ali Gursel wrote:Ayrica elindeki malzemeden is yapma konusunda begenmedigin Gerets'in Hakan Sukur, Necati, Hasan Kabze ve Umit Karan ile Sampiyon yaptigini masaya koyalim.
ya sacmalama Ali Abi. Gerets nerede sampiyon yapmis takimi? Appiah'in sutu girseydi gorurdum ben seni.
bu şampiyonluk gerets'e, hakemlere, seyircimize, yönetimimize ve türk spor basınına rağmen alınmıştır.... başta hasan şaş ve hakan şükür olmak üzere tüm oyuncularımıza yeniden teşekkür ediyorum....
her şey cimbom için

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

burhan sağsen wrote:
Fatih Mutlu wrote:
bu şampiyonluk gerets'e, hakemlere, seyircimize, yönetimimize ve türk spor basınına rağmen alınmıştır.... başta hasan şaş ve hakan şükür olmak üzere tüm oyuncularımıza yeniden teşekkür ediyorum....
Ragmenlere fener in ellerle, sahte penaltilarla kazandigi 10 kusur puanida ekleyin.

Appiah in sutunu hatirlamadan, hatirlatmadan once kimin kac haram puani oldugunu, o puanlar olmasaydi Appiah in sutunun ne degeri kalirdi, onu da hesaplayin..

Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

"hakemlere rağmen" dedimya....
her şey cimbom için

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

burhan sağsen wrote:"hakemlere rağmen" dedimya....
Burhan cim gordum, biraz detay kattim sadece :) ..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Ali,

Sion macinda hata yaptigini gordu. Sion'a Anadolu takimi muamelesi yapti ve teknik olarak zayif olduklarini farzetti.

Bir de unutulan sey Sponsorun GS yonetimine, GS yonetimininde Kalliye ''Carusca'' yi degerlendirin, piyasasini yapin younde ricasi var. Tabii Adnan Sezgin Carusca hatasini telafi etmeye calisiyor.
3 gun oncede gol atinca , oynayabilmesi mumkun en zayif Avrupa takimi karsisina koydu. Bir de takim icindeki adalet adina 1-2 aydir antrenmanlarda iyi calisyordu Carusca.

Biz kadroyu degerlendirirken tek yonden dusunuyoruz. Antrenorlerin bir de onlarla beraber yasadiklarini dusunursek, bir suru kistaslari var ilk 11 cikarirken.

Sonrada hatadan cok cabuk geri dondu zaten.

Kalli orta sahada baski kurup ileriye hizli cikma isinin ustadidir. Kaiserslauterno zaman ahim sahim bir takim olmadigi halde kendinden kadro olarak guclu rakiplerin karsisinda oyle yapti. Gene 4-0 lik bir FB maci hatirlarim Kadikoyde.

Ali Gursel wrote:Sevgili Alpay,

Kalli'nin yukarida yazdiklairni ogrenmesi icin 6-7 sene Turkiye'yi izleyip vakit kaybetmesine gerek yoktu. Vatandasi Christroph Daum'a 10 dakikalik bir telefon ile butun bunlari ogrenebilirdi. Daum bu anlattiklarini FB'de yapip neredeyse otomatige baglamisti sampiyonlugu (neredeyse, ah o Denizli).

Ajax, Alkmaar, Bordeaux, Palermo, Tottenham gibi takimlara karsi ne yapacak diye sorabilmek isterim.

Yani Kalli bizi sirf burada sampiyon yapip sonra Sion'a elenecek takim yapacaksa, ben istemem. Sen pragmatikdir, Gerets gibi sirf hucum yapmaz demissin. Sion macina baslama sekli bence bu dusuncen ile celisiyor.

Hos pragmatik olsa bile bu kadar hucuma alismis takimi ne surede ne hizla cift on liberoya, tek santrfora, kontrollu hucumcuya cevirebilir emin degilim.

Ali
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Gene 4-0 lik bir FB maci hatirlarim Kadikoyde.
Cok onemli olmasa da duzeltmeden yapamayacagim.. 1-4 bitti o mac.. Ordaydim da..

Ayrica Carrusca degisikligi icin bence gecikti.. Biraz erken davransa 3. golu yemezdik..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih bana takılıyor, haklı olarak, daha dogrusu benim Appiah'ın topu girse şampiyon olamazdık lafımı bana hatırlatıyor.

Fatihciğim, Appiah'ın topu girse şampiyon değildik ve ben de Gerets'i hoca olarak cok tutmuyorum ama bunun dozu apayrı konu, hele karsılastırmalarda gittiği yer.

Gerets'e verilen kadro iyi değildi. Yönetim bunu açıkça üstlenmek yerine o sıralarda surekli hoca değiştirerek, aldığı moloz futbolculara da yıldız sübjektif bişidir ayol, zaten hocamıza da Lampard'ı teklif ettik, ama o illa İnamoto diye tutturdu diyerek kamuoyunu uyutma yolunu tercih etti.

Belki kriz zamanı deyip krizi böyle yönetmeyi tercih ettiler, hariçten gazel okumak kolay, ben olsam çıkıp para yok, bir müddet moloz alacagğız diyebilir miydim bilmem ama bence doğrusu o idi.

Bu arada hocalara da ayıp edildi. O yüzden Gerets gibi terbiyeli ve de GS'la bir şampiyonluk yaşamış adama ayyaş, Hagi gibi bu klübe mal olmuş bir adama karateri sorunlu deyip geçmeyi dogru bulmuyorum. İkisinin de hoca olarak bir araba eksiği olabilir ama bizim yönetimden ikisi de kazık yediler.

Edıt: Alpaycığım, dediklerinde itiraz edeceğim bir şey yok. Kalli'den memnunum başta hiç hoşuma gitmediyse de alınması (benim hep haklı çıkmak mecburiyetım olmadığı için işim kolay :D ). Ama daha zorlu maçlarda ne yapacak, deli gibiş saldırmak yerine defansını sıkı tutabılen takım yapacak mı bekliyorum, yine de adam az zamanda önemli işler başardı, bir beraberlik haricinde her maçını kazandı takım ligde. Sion işi unutulur biz eleyince, o da ders almıştır sanıyorum.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Sep 28, 2007 12:29 pm, edited 1 time in total.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

ben acikcasi futbolda bazi kiyaslamalari dogru bulmuyorum.. Lucescu ile Gerets'i kiyaslamak.. Gerets'le Kalli'yi kiyaslamak.. bunlarin hepsini UEFA'yi alan kadroyla veya F.Terim'le kiyaslamak dogru sonuclar vermiyor.. bir kere kadrolar ayni degil....onu da gec rakipler ayni degil.. bu seneki Hakan Sukur'le gecen seneki Hakan Sukur ayni degil.. ve bu tur seylerin tum sorumlulugunu (basari veya basarisizlik) teknik direktorlere yuklemek mantikli degil...

Turkiye'de gol krali olup halen Maliye Profesorlugu yapan Fethi Heper yakinimizdir.. kendisi halende Merkez Hakem Yurutme Kurulu uyesi.. ona sormustum, "Teknik direktorun takim uzerinde, ozellikle de mac oynanirken ne kadar etkisi vardir" diye... bana soyledigi su " Teknik direktorler takimi kurar, transferi eger kendi yonlendirirse bu onemlidir..sahaya cikarken takim 3-5-2 mi oynayacak, yoksa 4-4-2 mi oynayacak.. buna gore saha da kim oynayacak.. varsa rakip takimdan dikkat edilmesi gereken oyuncu onu soyler.. istenileni yapamayan varsa da onu oyundan cikarir, yerine daha iyi olur diye dusundugu adami sokar, kornerlerde adam paylasimi nasil olacak, bunu anlatir..bunun disinda Teknik direktorler mac esnasinda surekli yandan bagirip, basketbol kocu gibi taktikler vermesi anlamsizdir, oyuncu bunlara gore oynayamaz.. oyun canlidir..anlik gelisir ve onceden soylenene gore hareket edilemez.. Ahmet sen soldan, Mehmet sen de sagdan surekli ataga cik sifira in orta yap..ya da topu kapinca su tarafa dogru atin gibi seyler olasi olamaz.. duruma goredir.. mumkunse olur..TD'nin onemli olan mantalitesidir.. defansif mi seviyor yoksa ofansif mi?" demisti..

simdi TD'leri kiyaslayacaksak bence buna bakalim..

Lucescu bizim TD iken oynattgi futbolu kac kisi begendi? evet kagit uzerinde basarilar vardi ama oynanan futbol berbatti...rakiplerinde de Anelka, Alex yoktu.. elindeki malzeme iyi olsa da bunu yapiyor.. S.Donetsk gecen yil sampiyon olamadi..bu sene 50 milyon euro'luk transfer yapti.. o ligin kalan takimlarinin toplam degeri de 50 milyon euro.. boyle bir ligde de oynattigi futbol kotu.. imkanlari bizim UEFA kupasini aldigimiz yildan daha iyi olmasina ragmen hala buyuk bir basarisi da yok...asla yeniden bize gelmesini istemedigim biri..

Gerets, hucum futbolunun cılgınlarındandı.. Almanya'dan kovulma sebebi bu aslinda.. bizdeki ilk yilin istatistiklerine de bakarsaniz bunu gorebilirsiniz.. 2. yil takim onu istemedi ve oynamadilar..bu olayda A.Polat'in katkisi buyuktur.. B.Tulun'la iyi anlastigini biliyordu ve geldigi gun gondermek kafasindaydi... G:Saray gecen yil sadece Linderoth ve Lincoln'e sahip olsaydi sampiyondu.. ama buna benzer transferler yapilmadi.. gecen seneki kadroyla Kalli'de birsey yapamazdi...aldigimiz sonuclara bakin.. cogunda Lincoln, Linderoth var.. Sion maci Kalli'nin Tromso'su olacakti bu iki adam olmasaydi.. kaldi ki Gerets'in ilk yil aldigi sampiyonlukta katkisinin olmadigini soylemekte garip... yukarida yazdigimiz cerveceve de bir TD'nin ne katkisi olabiliyorsa onun da vardi..altyapidan gelen oyunculara, belki de transfersizlikten en cok forma veren TD'dir...

Fatih Terim soyle iyi boyle kotu denildi zamaninda.. ben yine soyluyorum.. o basarilarda birbirini o kadar iyi tamamlayan bir jenerasyon vardi ki, yanlarinda henuz AB uyesi olmadigi icin bize alinabilen Hagi ve Popescu, kalede de Dunya Kupasi kaldirmis bir Taffarel var.. 2. Fatih Terim donemine bakiyoruz transfer icin harcanan para dunya kadar ama basariyi birak 6-0'lik rezaletler var.. mali yonden cokusun tirmanisi var.. arti F.Terim'in ikilemleri var.. bizdeki son doneminde eskileri kadrodisi birakip yeni takim kurmaya kalkti, bugun hala milli takima H.Sukur'u cagiriyor..oynatilsa Okan Buruk garanti milli takimdaydi demek ki..ancak Terim'in de yapmak istedigi bir oyun felsefesi var demeliyiz... baskili, pres yapan bir oyun oynatmak istiyor.. yapip yapamamasi ayri konu..

Kalli bunlarin icinde en oturaklisi gibi gozukuyor.. yani ne abarti bir defans, ne de ofans.. hizli toplarla cik..kanat aksiyonlari kadar kale onunde yapilan kisa paslasmalar ve surekli sut cekmeyi denemek.. ancak, Almanlarda da bir takinti var surekli takimdaki oyunculari alistiklarindan farkli kaliplara sokmayi severler.. Toppmoeller sag aciktan sagbek, santrafordan stoper yapmaya calisarak B.Leverkusen'de belli basarilar elde etti ama sonra abartinca da kovuldu.. Kalli'de boyle.. garip denemeleri vardi ve ilerde de olabilir.. Carrusca'dan baskili oynayabilecek yeni bir Ayhan olmayacagini umarim gormustur.. bir ara sirayla herkesi sagbekte denemisti.. bunlari birakir ve herkesi olmasi gerektigi yerlerde oynatirsa futbol anlayisi takima uydu.. basarili olacaktir.. ama bu demek degilki bugun elinde olan kadroya bakmadan gecen seneki Gerets'in onune koyulmasi lazim.. takima 10 yeni transfer yapildi... hepsi de cok onemli transferler... gecen sene yapilanlar iyiyse neden bu sene kadroda yoklar?

ozetle, bence bugune bakalim... gecmistekilerin nasil ve ne sekilde oldugunu kiyaslamaya kalkarsak parametreleri esitlemek ne kadroya, ne rankinglere (siralamalar son 5 yilin puanlarina gore olusuyor) bakarak mumkun degil..cunku insan faktoru var isin icinde... ayni adam dun iyiyken bugun kötü, cok kötü olan ise bomba gibi olabiliyor..hatta hatta bir kulup baskaninin Federasyon baskanini destekleyip desteklemedigi ya da once destekleyip sonra desteklemedigi durumlarda bile olay degisebiliyor ulkemizde.. hatta hatta o donemlerde kimler basbakanmis bu bile konunun parcasi olabildigi dusunulebiliyor..Federasyon baskanin karisiyla dostane iliskisi olan bir kulup baskaninin esi de etkili olabilir.. bu ikisinin arasinin sonradan bozulmasi da durumu degistirebilir.. hakemlerin sempati duydugu takimlari yazmaya dahi gerek yok, ancak o gun sahaya cikarken esiyle kavga etmesi bile sonuclara yansiyabiliyor.. o sene az miktar kar yagdi, cok mu yagdi onemli bir fark yaratabilirken...takimda bu iklime uygun oyuncular gundeme gelebiliyor.. parasiz kalan takim genelde kume dusup basarisiz olurken bazen bu bir aile ortam yaratip basariyi getirebiliyor... ertesi sene yuzde 90'i ayni olan takimin para sorunu yasamamasina ragmen aldigi sonuclar cok farkli olabiliyor.. Turkiye'de durum boyle ... o halde kiyaslama yapmak dogru degil.. Guus Hiddink geldi kovuldu...Joachim Low geldi kovuldu...neler neler geldi olmadi..Veselinovic gibi bir adam bu ulkede defalarca sampiyonluk gordu..
Last edited by Ercan Arslan on Fri Sep 28, 2007 1:27 pm, edited 2 times in total.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ali Erdogan wrote:
Gene 4-0 lik bir FB maci hatirlarim Kadikoyde.
Cok onemli olmasa da duzeltmeden yapamayacagim.. 1-4 bitti o mac.. Ordaydim da..

Ayrica Carrusca degisikligi icin bence gecikti.. Biraz erken davransa 3. golu yemezdik..
30.''larda yapilan degisiklik cok ta gec degil.

Ilk once 4-1 yazdim, sonra 4-0 olarak duzelttim. Hafiza yanilti. Bu FB'nin gollerini unutma konusunda benim daha buyuk bir sabikam var. Tarihin birinde cok kisa olan televizyonculuk gecmisimde yayin yonetmeni oldugum bir nobette s FB'nin macida vardi. Bizde alttan alt yazi hazirliyorduk, filmin altindan geciyordu.
Skorlar geliyordu, degistiriyorduk. Bu arada yayinda ayni anda 40 isle ugrasiyorduk. Neyse FB gol attigi haberi geldi, bir sekilde atladik. Periyodik olarakda skorlar geciyor, eski skor gecmis. 3-5 dakika sonra Spor Muduru aradi, firca cekmeye kalkti,
efendim neymis sikayet telefonlari yagiyormus. Bende adamin FB medyasinin bir askeri oldugunu bildigimden bir tepem atti.
Sonra tabii o yayin stresinin ustune , bir karsi firca atmistim adama,
''Ne diyorsun sen yahu ? Sizinle mi ugrascagiz ile her dakika zirt pirt
yazdirmiyorum, kime sikayet edeceksen et simdi'' falan diye.
Ondan sonra bir daha hic bir telefon gelemedi :lol: . Sozun kisasi o bende bir aliskanlik :)

Yalniz benim net hatirladigim sey Kallinin mactan once''Tamam ben FB'yi cozdum. '' demesi idi. Netekim cok fena cozdu 8)
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

30.''larda yapilan degisiklik cok ta gec degil.
Bence dakika olarak bakmamak lazim.. Yoksa 60 da cok gec degil.. Carrusca nin gidisati 10. dakikada belliydi.. Skorun gidisati da.. Herhalde butun taraftarlar ekran basinda "cikar su adami, Ayhani, Barisi aaaaal" diye bagirmistir, ozellikle 2. golden sonra..
Yalniz benim net hatirladigim sey Kallinin mactan once''Tamam ben FB'yi cozdum. '' demesi idi. Netekim cok fena cozdu
Bende Hayrettin in penaltidan once gidip Tanju ile konusmasini ve penaltiyi kurtarmasini unutamam.. Daha sonradan ogrendik ki Hayrettin "seni taniyorum, nereye atacagini biliyorum" deyip Tanju nun hep attigi kose yerine topu diger tarafa atmasini saglamistir.. Hayrettin hakkinda hatirladigim ender guzel seylerden biridir..

Bir de Tugay in muthis frikikten sonra ki gol sevinci harikaydi..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Sabah okudugumda "ulan bu Hakan amma gereksiz konusmus, rakibe gaz verip ortami germekten baska bir sey degil" diye dusunup kizdiydim..

'Beşiktaş 3 puanı rüyasında görür'
Hakan Şükür: 'Rakibimiz 10 gündür konuşuyor, biz susma hakkımızı kullanıyoruz. Sami Yen'de 3 puan, ancak hayallerini, rüyalarını süsler.'
28.9.2007

‘Konuşanlar kazanmayacak’
“Beşiktaş camiasında herkes 10 gündür çok iddialı demeçler veriyor. Ben ve takım arkadaşlarım ise derbi öncesi susma hakkımızı kullanıyorduk. Rakibimizin galibiyet istemesi elbette gayet normal. Fakat Ali Sami Yen’de 3 puan, ancak hayallerini, rüyalarını süsler. Evet, Beşiktaş iyi bir takım kurdu, ama biz gerçekten çok daha iyi bir takımız. Şundan hiç kimsenin şüphesi olmasın; Konuşanlar değil, futbol oynayanlar sevinecek.”

‘Fener’i küçümsemiyoruz’
“Lincoln tek başına bir takım, Nonda ile gücümüze güç kattık. Ben, Nonda ile oynamışım, Ümit Karan ile oynamışım, fark etmez. Önemli olan Galatasaray’ın başarısı. Geçen sene taraftarımızı üzdük, bu sene sevindireceğiz. Beşiktaş galibiyetini, çok sevdiğimiz Başkanımız’a hediye edeceğiz. Bu arada puan farkına rağmen diğer rakibimiz Fenerbahçe’yi de küçümsemiyoruz. Onlar da bugünleri atlatıp yarışa dahil olacaktır.”

Yalçın DÜMER

Hakkini yemisiz Hakan in.. Bu yalcin Dumer de sasirmis.. Allah bunlara akil fikir versin..
Zorunlu Açıklama: Fanatik Gazetesi

Bugün yayınlanan Fanatik Gazetesi'nde Profesyonel Futbol A Takımımız kaptanı Hakan Şükür'ün söylediği iddia edilen sözlere dayandırılan sansasyonel bir haber yapılmıştır.

Hakan Şükür adı geçen gazetenin hiç bir çalışanına herhangi bir beyanatta bulunmamış, böyle bir röportaj yapılmamıştır. Dolayısıyla söz konusu sansasyonel haber tamamıyla hayal ürünüdür.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Image

Macin ozeti bu olacak bence. Habire vurucaz onlarda karsilamaya calisacak. Bir terslik olmazsa maci aliriz. En kotu ihtimal beraberlik olur bence. Haydi hayirlisi.

Bu haftaki tahminlerin hepsini kiz arkadasim girdi. GS-BJK 3-1 dedi, vardir bi bildigi :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Bu haftaki tahminlerin hepsini kiz arkadasim girdi. GS-BJK 3-1 dedi, vardir bi bildigi
Herkese cevap yetistirmek zorundaymisim gibi hissediyorum bugun :) ...

Bende 3-1 yazdim tahmine once sonra 2-0 a cevirdim.. Sanki gol atamazlar bunlar bize.. Biz de 2 yapinca Sion maci falan var diye defansa cekiliriz diye dusundum..

Selcuk Dereli sacmalamazsa 2-0 kazaniriz..

Post Reply