7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote: xxxxxxxxxxxx Orkun xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx Song xxxxxx Servet xxxxxxx
Ugur xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Volkan
xxxxxxxxxxx Linderoth xxxxxxxxxxxx
xxxxx Baris xxxxxxxxxxx Arda xxxxxx
xxxxxxxxxxxx Lincoln xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx Nonda xxxx Hakan xxxxxxxx

Ayhan ve Umit olmayinca sevgili Hasan Tezcan'da keyif alir artik herhalde :lol:
Volkan ve Servet formsuz. Ben olsaydim Ismail'e sans verirdim. Volkan'in
yerinde Hakan Balta denenebilir...Ayhan kanat da oynarsa verim
alirsiniz, göbekte oyunu yavaslatiyor...ben aslinda Ayhan'a karsi degilim...

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

.... Besiktas macindan 5 gun sonra Sion'la olum kalim macina cikiyoruz. O macta takim herseyini verecek. Geri dusse de 2-0 one gecse de son dakikaya kadar kosmak zorunda olacak.

Ondan 3 gun sonra da Kayseri deplasmani var. O halde, o yorgunlukta Kayseri'den 3 puan cikarmamiz mucize olur. Kayseri gayet iyi gidiyor. Besiktas macini aliriz diyorum ama Kayseri'de en az 2 puan birakiriz derim. Sion'u elesek bile bir gevseklik olur. Kalli'nin bu 8 gun icinde kullanacagi oyuncular, takimdaki degisiklikler onemli olacak.

Ozan Ersoy
BJK CL de evinde cok onemli bir maca cıkıyor. FB CL de deplasmanda. Biz Sion la ASY deyiz. her uc takım da hafta sonuna cok yorgun girecekler.

8. hafta

BJK-Gencler
Vestel-FB
Kayseri-GS
Kasımpasa-TS

oynuyor.

Gencler ile BJK her zaman cekisiyorlar. Gencler, BJK nın bir nevi belalısıdır. BJK lı yoneticiye oncelikle kızmıstım. Ama su onumuzdeki 8 gunluk programa baktıgımda hakikaten paniklemekte haklıymıs. Amcam icindekini dısına vurmus. Bize yenilir, hafta icerisi CL ne havlu atarlarsa Gencler macı cok olaylara gebe. Gencleri yenseler dahi cok stressli olacaklardır, bence BJK ceza alma- seyircisiz oynamaya goturecek riskli maclar oynayacak.

BJK yı yenersek bayagı guzel olacak. Onlar da gider FB ye asılırlar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Yani diyorsun sene ortasinda hoca degistiren takima karsi basarili idi Gerets. Gerets'in birinci BJK maci 0-2 dan 3-2 galibiyet, ikinci maci da ahi gitmis vahi kalmis BJK karsisinda son 17 saniyede gelen bir golle galibiyet. GS'in o sene en az 10 tane maci var son dakikalarda gelen gollerle kurtardigi mac. Bu sene daha boyle bir sey yasamadik.
Sen de yanli$ anliyorsun. Ben sadece GS BJK'a kar$i ne yapti demedim. GS'yi peri$an etti dedigin FB BJK onunde ne yapmi$ dedim. Onu niye hesaba katmiyorsun. Ayni hocalardi BJK FB ile oynadigi zaman. Bazi takimlarin bazi takimlara kar$i zihinsel ozurleri oluyor. Bunda TD taktigi filan i$e yaramiyor bazen. Sahaya soyleneleri degil bildiklerini yapmak icin cikiyorlar. Ben de sana bunu anlatmak istemi$tim.
Ozan Ersoy wrote: Su Sion macina bakalim... Burada bir arkadasim gerets su takimla Sion karsisinda Kalli'nin yaptigi hatayi yapmazdi diyebilir mi? Var mi boyle bir cengaver? Yok mu?
Bakalim ama soruyu yanli$ soruyorsun. Elinde bu adamlari olan Kalli nasil oldu da bu takima kar$i boyle palyaco bir takim ve taktikle cikti da Gerets'i bile aratacak hatalar yapti diye soracaktin. Onun cevabi uyudum oldu eger kabul ettiysen o cevabi.
Ozan Ersoy wrote:
O maci da biz 5-0 kaybeder biterdik. Ama Kalli paniklemedi Carrusca'yi cikardi, Ayhan'i soktu. Mac 3-2 oldu. Alin size 75 yasindaki bunakla, 50 yasindaki ayyas arasindaki fark.
Bu da yanli$ bir sonuclandirma. Soru aslinda Gerets Carrusca sapa saglam bile oldugunda hangi Avrupa macina Carrusca'yi ile ba$ladi da boyle ilk 10 dakikada felegi $a$irdi olacakti. Var mi boyle Carrusca'nin sayesinde ilk 10 dakikada 2 gol yenilen mac Gerets'in hanesinde Avrupada. 3-0'dan 3-2'lik mac istersen ben sana ornegini vereyim. Ne cabuk unuttun yahu Liverpooldaki 3-0'dan 3-2'ye gelen maci. $oyle bir 10 dakikada daha olsaydi beraberligi birak yenip geleceklerdi. Liverpool kim Sion kim aslina bakarsan. Kimbilir Lincoln, Lindroth, ve Nonda'li takimla Sion macini 5-0 alip gelirdi. Boylece 4 Ekimde de millet cekirdek yiyerek mac seyrederdi senin tabirinle olum kalim macina cikmak yerine. Madem boyle veresiye akil yurutuyoruz oyle degil mi?
Ozan Ersoy wrote: Ama Ozan yetmez bunlar maksat laf olsun torba dolsun diyorsaniz. Ben de baklayi cikarayim bari agzimdan...

Oh be Belcikali koylu ayyas gitti ne guzel oldu. Helal olsun Adnan abime!

Ozan Ersoy
Gerets'in FB macinda alnindan kanlar akarken o duru$u bile yeterdi aslinda. Giki bile cikmadi. Tek bir kelime etmedi FB hakkinda. Hicbir terbiyesizligi olmadi kaldigi $u iki sene icinde o yuzden ayya$ligini edepsizligini goren varsa soylesin. Terim'in de alnini kanattilar ama o arkaya donup meccik gosterdi mesela. Her yigidin ayri bir yogurt yiyi$i var. Del Bosque gibi istese GS agzina huni ile eder ve senin vizyoncu Canaydin'in surum surum surundururdu mahkeme kapilarinda elindeki yeni mukavalesi ile. Adam gibi bir adam olarak GS'ya geldi bir $ampiyonlugu ile adam gibi de gitti. GS'yi sevdi Gs'lilarda onu sevdi. GS hanesinde artidir Gerets geride biraktigi ile. Nedir bu kadar Gerets ile alip veremedigin anlamadim gitti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Bakalim ama soruyu yanli$ soruyorsun. Elinde bu adamlari olan Kalli nasil oldu da bu takima kar$i boyle palyaco bir takim ve taktikle cikti da Gerets'i bile aratacak hatalar yapti diye soracaktin. Onun cevabi uyudum oldu eger kabul ettiysen o cevabi.
Vay be ne adammis bu Gerets. Ulen 2 sene boyunca ne guzel takim yonetti. Her maca dogru 11 ile basladi. Butun degisiklikleride gayet mantikliydi. Takima hakimdi. Takimda herkes her zaman formdaydi. Cok iyi calisirlardi. Hic bir oyuncunun saklabani olmadi, takima hakimdi, bunun zamaninda futbolcular mum gibiydi, hic kazan kaldiramadilardi. Ne kormusum ben yahu? Butun dert oyunculardaymis.

Tuh...

Su dedigin Liverpool maci bile ayri hikayedir. Daha 10 gun oncesinden basladiydi. "Liverpool bir ekoldur. Anfield efsanedir. Burada oynamak Mekkeye gitmek gibi kutsaldir" falan diye. Bizimkilerin o saskinliktan kurtulmalari 45 dakika aldiydi. Halbuki Lucescu bundan daha kotu bir takimla 0-0, 1-1 kaldiydi bu cok meshur Liverpool ile iki sene once ama bosver.... Neyime anlatiyorum ben.

Cengiz abi sana bir tavsiyem...

Ilk once maclari seyretmeye baslaman lazim. Skor yazarligi yapiyorsun. Ozetlerden oradan buradan okuduklarinla yorum yapiyorsun. Bu takim 34 maci kazanip, UEFA'yi kazanacak ondan sonra Kalli iyi hocadir denecek diye bir kural yok. Her kaybedilen mactan sonra burada "bunadi, kafayi tasa vurdu, bayildi, uyuya kaldi, alzheimer oldu" diye seninle atisacak vakit de yok. Yoksa biz sana yaslandi artik, sacmalamaya basladi demeye baslayacagiz. Ne gecen sene izledin ne bu sene izliyorsun maclari. Arada lokali actirip, derbi izlemekle olmaz bu is. Senede 200 dolar bile degil. Senin gibi adama tik demez. Vakit de var. Zihin dersen bizi suya getirir susuz getirirsin. Muhendisligi analiz yapmayi universitede hocalik yapacak kadar yalamis yutmussun. Bu iste oynamaya falan da gerek yok. Kafasi calisan herkes futbol yorumu yapabilir. Pekala herkesden iyi olayi izleyebilirsin.

Ozellikle bu sene kacirmaman lazim. Cunku takim iyi top oynuyor. Cok keyifli maclar oluyor. Ozetlerle falan olmaz bu is. Al ya DFH ya internet yayini, keyfini cikar.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:LigTV.com.tr'den...

Code: Select all

LİG TV'nin haberine göre gözlerini Beşiktaş maçına çeviren Galatasaray'da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın ilk onbirde bazı değişikliklere giderek sakatlıkları tamamen geçen Arda ve Nonda'yı ilk onbirde sahaya sürececeği, Ümit Karan-Hakan Şükür ikilisinden birini ise yedek kulübesine çekeceği öğrenildi. 

Geçen hafta oynanan Kasımpaşa maçında savunmada  Bouzid'den verim alamayan Feldkamp'ın tekrar Servet'e görev vereceği, savunmanın solundaysa Volkan Yaman'ı oynatacağı belirtildi. 

Beşiktaş derbisinde savunmasını Uğur, Song, Servet ve Volkan Yaman'dan kuracak olan Feldkamp'ın orta sahada ise Barış, Linderoth ve Lincoln ile birlikte sakatlığı geçen Arda'yı ilk onbirde sahaya süreceği bildirildi. 

Seyircisiz oynanacak maçta orta sahasını ofansif yönü kuvvetli oyunculardan kurarak erken gelecek bir golle Beşiktaş'ı yıkmak isteyen Alman teknik adamın forvette ise Nonda'nın yanında Hakan Şükür veya Ümit Karan'ı görevlendireceği öğrenildi. 

Nonda'yla göreşme yapan Feldkamp'ın "Beşiktaş'ın savunması ağır onları topsuz oyunla yıpratarak orta sahadaki oyuncuların işini kolaylaştırmanı istiyorum. Hava toplarına da hakim olmalıyız, sana güveniyorum" dediği bildirildi.
Buna gore cikacagimiz muhtemel kadro...

xxxxxxxxxxxx Orkun xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx Song xxxxxx Servet xxxxxxx
Ugur xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Volkan
xxxxxxxxxxx Linderoth xxxxxxxxxxxx
xxxxx Baris xxxxxxxxxxx Arda xxxxxx
xxxxxxxxxxxx Lincoln xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx Nonda xxxx Hakan xxxxxxxx

Hava toplarina hakim olmaliyiz lafi yuzunden - Umit yerine Hakan'i koydum...

Ayhan ve Umit olmayinca sevgili Hasan Tezcan'da keyif alir artik herhalde :lol:

Bu kadro ile Volkan ileri gidip geri dondugu ve Serdar'i Servet'le basbasa birakmadigi surece bu mac en kotu berabere biter...
Ligtv'nin Bahri Havadir'in dediklerine inanmayin. Stad konusunda, transferler konusunda surekli yanlis seyler soyleyip duruyor bu Ligtv. Aslinda meslek ahlaki olan bir mudur kovardi bu Bahri'yi. "Ne ulan bu senin yuzunden butun cumle aleme rezil olduk. Yalan haber ustune yalan haber" diye ama Sansal da falan o yuz yok.

Bu sene Necati'yi sutladilar, takimin icinden haber sizdiran oyuncu var mi bilmiyorum. Bunlar da uydurup duruyorlar. Kalli ile Nonda'nin arasinda gecen diyalogu nereden duymuslar? Kalli salak mi boyle ligtv ye falan taktigini kafa topunu bilmem neyi sizdiracak?

Gecen hafta da ligtv Sion macinda hatalar yapan orkun degil Aykut oynayacak diyordu. Hafta sonu kim oynadi gorduk.

Nonda ve Arda'nin ilk 11 cikacagini sanmiyorum. Ikisi de yedek baslayip oyunun gidisatina gore gireceklerdir. Ozellikle sakatliktan yeni cikmis ve uzun zamandir oynamayan Arda'nin ilk 11 cikmasi, BJK'in sag kanadini durdurabilmek acisindan risk teskil eder. Nonda da oynayacak durumdaysa, Hakan'in yerine baslamalidir. Keza BJK'in savunmasi hava topunda degil, yerden cok hata yapiyor. Agirliklarindan dolayi Umit Karan ve Nonda daha cok firsat bulacaklardir.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Su dedigin Liverpool maci bile ayri hikayedir. Daha 10 gun oncesinden basladiydi. "Liverpool bir ekoldur. Anfield efsanedir. Burada oynamak Mekkeye gitmek gibi kutsaldir" falan diye. Bizimkilerin o saskinliktan kurtulmalari 45 dakika aldiydi. Halbuki Lucescu bundan daha kotu bir takimla 0-0, 1-1 kaldiydi bu cok meshur Liverpool ile iki sene once ama bosver.... Neyime anlatiyorum ben.
Aman surada yine duzeltmemizi yapalim, Lucescu'nun GS basinda berabere kaldigi Liverpool ile gecen seneki Liverpool arasinda epey fark var. Biri 1980lerden beri Avrupa'da bir nane yiyememis, Ingiltere'de ligde bir is becerememis Liverpool, digeri uc senede iki CL finali oynayan Liverpool.

Daha da carpicisi:

2001 (Luce senesi) UEFA rankingleri: Liverpool 14uncu, GS 16inci

2006 (Gerets senesi) Liverpool 6inci, GS 71inci.

Hani sirf takimlarin isimlerini karsilastirmayalim diye.

Ben Luce'yi elindekine gore oynamak konusunda Gerets'den daha cok begenmekle beraber, Gerets'e gecen sene verilen kadroya bakip, sirf yonetimi koruyayim, her yaptiklarini dogru bulayim diye pozisyon almaya ugrasmaktan, neden gecen seneki kadro ile ucuncu oldu diye elestirmezdim.

Luce tipi futbolu cok seviyorsan, elindekiyle kor topal defans sonuc alan futbol seviyorsan Gerets getirildiginde itiraz edeceksin, Hagi neden yollaniyor diye. Gerets'in her yerde ne oynattigi belli. Gerets getirilirken bravo yonetim deyip, ardindan adama Saidou'yu bile cok gorup Inamotolar verip, neden bizi iki sene ustuste sampiyon yapmadi o kadroyla, ayyas dersen ayip olur. Hagi'nin yerine getirilirken tovbekar, sonradan mi ayyas oldu bu?

Hagi'nin yerine getirildiginde ne yaziyordun Ozan Gerets hakkinda? Luce elinde Jardel, Emre Belozoglu vs. ile ikinci oldu bu ligde yahu, adam Inamoto ile neden sampiyon olmadi demeye nasil icin elveriyor?

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Vay be ne adammis bu Gerets. Ulen 2 sene boyunca ne guzel takim yonetti. Her maca dogru 11 ile basladi. Butun degisiklikleride gayet mantikliydi. Takima hakimdi. Takimda herkes her zaman formdaydi. Cok iyi calisirlardi. Hic bir oyuncunun saklabani olmadi, takima hakimdi, bunun zamaninda futbolcular mum gibiydi, hic kazan kaldiramadilardi. Ne kormusum ben yahu? Butun dert oyunculardaymis.

Tuh...
.

Ozan Ersoy
Kalli'nin kazanci Turklerin genine kadar ne olduklari bilmesi. Bunu senin Lucescu'da yapamadi idi. Gerets de Daum'da yapamaz elbette. Onlar bunlar profesyonel oyuncular artik bu saatten sonra bebe buyutmeyecegiz diye du$unuyorlar her normal insan gibi. Necati'yi filan nerde boyle caart diye kesecek adam. Ama nedense Hakan'a filan o da cok saygili. Bunda da biraz Adnanlarin tesiri olsa gerek. yani necati'yi birazda Adanan Polat kestirdi gibi.

Neyse. Hafta ici mac seyretmem mumkun degil i$ saatinde saati 80 dolarin ustunde olan adam iki saat mac seyretti mi birisi elbette hesabini soracaktir. Ozel ofisimiz filan var ama IT departmani hergun yeni bir software ile donaniyor kim ne halt ediyor diye. GS ugruna ekmek parasindan olmayalim. $u forma bile harcafigim zaman bile cok fazla. Bir de LigtV oldugunu du$unmek bile dipsiz kuyu gibi oluyor zaman konusunda. Hafta sonuna gelince ise evde her zaman mac saatlerinde olmuyorum. Gecen sene iki uc ay LigTV aldim ama bu meret hafta sonu ile kalmiyor ki. Baktim i$ saatinde bakiyorum ve yapacagim i$leri yarim yamalak oluyor almaktan vaz gectim. Kendimi tutamadigimdan, degilse parasinda degil i$.

Ozetler ise saat 5'den sonra oldugu icin seyretmesi zararli degil. Zaetn GS maci haricinde bakmiyorum bile. I$imi yapiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Aman surada yine duzeltmemizi yapalim, Lucescu'nun GS basinda berabere kaldigi Liverpool ile gecen seneki Liverpool arasinda epey fark var. Biri 1980lerden beri Avrupa'da bir nane yiyememis, Ingiltere'de ligde bir is becerememis Liverpool, digeri uc senede iki CL finali oynayan Liverpool.

Daha da carpicisi:

Ali yanlis bilgiler verip yanlis yorum yapiyorsun. Liverpool'la 0-0, 1-1 kaldigi sene 2002. Birak simdi ranking falan da takimlara bak. Arada daglar kadar fark var.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 829401.stm

Liverpool: Kirkland, Xavier, Henchoz, Hyypia, Carragher (Smicer 67), Murphy, Hamann, Gerrard (McAllister 72), Riise, Owen, Heskey.

Galatasaray: Mondragon, Perez, Asik, Bulent Korkmaz, Victoria, Fleurquin, Bulent, Penbe, Sas (Sozkesen 80), Goktan, Karan, Sozkesen

GS bugun nerede oldugu belli olmayan, Berkant, FLuerquin, Bulent Akin, Sozkesen, Perez, Victoria falanla oynadiydi bu maclari. Karsi takimi say bir bakalim.

Hagi'nin adam olmayacagi sene ortasinda belli oldu idi. Gitmesini istedim. Oynattigi futbol yuzunden degil, kisiligi ve takim yonetemeyecek mantalitesi yuzunden. Sene sonunda Gerets'i istemedim. Koeman'i istedim. Gerets'i subat mart aylarina kadar hic ciddi sekilde elestirmedim. Kotu bir hoca olduguna emin olduktan sonra gitmesini istedim. Bu sene bu kadar transferin ustune kalsaydi uzulurdum. Yine batiracak bir yolunu bulurdu. Kalli'nin gelisine de Juninho'yu transfer etmis gibi sevindim, heyecanlandim. Cok iyi hocadir, cok iyi idarecidir, gelecegin takimini kurmak icin de ideal hocadir cunku egitmendir.

Neyse...

Gerets profesyonel... Adam gibi adam.. Bravo.. $ak $ak...

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:

Daha da carpicisi:

Ali yanlis bilgiler verip yanlis yorum yapiyorsun. Liverpool'la 0-0, 1-1 kaldigi sene 2002. Birak simdi ranking falan da takimlara bak. Arada daglar kadar fark var.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 829401.stm

Liverpool: Kirkland, Xavier, Henchoz, Hyypia, Carragher (Smicer 67), Murphy, Hamann, Gerrard (McAllister 72), Riise, Owen, Heskey.

Galatasaray: Mondragon, Perez, Asik, Bulent Korkmaz, Victoria, Fleurquin, Bulent, Penbe, Sas (Sozkesen 80), Goktan, Karan, Sozkesen

GS bugun nerede oldugu belli olmayan, Berkant, FLuerquin, Bulent Akin, Sozkesen, Perez, Victoria falanla oynadiydi bu maclari. Karsi takimi say bir bakalim.

Hagi'nin adam olmayacagi sene ortasinda belli oldu idi. Gitmesini istedim. Oynattigi futbol yuzunden degil, kisiligi ve takim yonetemeyecek mantalitesi yuzunden. Sene sonunda Gerets'i istemedim. Koeman'i istedim. Gerets'i subat mart aylarina kadar hic ciddi sekilde elestirmedim. Kotu bir hoca olduguna emin olduktan sonra gitmesini istedim. Bu sene bu kadar transferin ustune kalsaydi uzulurdum. Yine batiracak bir yolunu bulurdu. Kalli'nin gelisine de Juninho'yu transfer etmis gibi sevindim, heyecanlandim. Cok iyi hocadir, cok iyi idarecidir, gelecegin takimini kurmak icin de ideal hocadir cunku egitmendir.

Neyse...

Gerets profesyonel... Adam gibi adam.. Bravo.. $ak $ak...

Ozan Ersoy
Ozan, yanlisi duzelteyim, sanirim hosuna gider, 2002 rankings

Liverpool 14., GS 15. oldu mu? Yani yanlis duzeltilince benim tezimi daha cok destekliyor, daha kibarcasi bu takimlarin zaten berabere kalmasi lazim.

Senin saydigin kadro gecen seneki GS'dan iyi mi kotu mu sabaha kadar yazilir (evet bugun nerede oldugu belli olan Inamoto, Carrusca ve gecen senenin bir sur diger yildizi yerine Perez falan varmis) ama daha onemlisi ve de birak simdi falan dedigin (neden birakacaksam) Liverpool'un kadrolari.

2002'nin Liverpool'unda kadrosunda babam da olsa bir numara yok iste, ne Ingiltere'de ne Avrupa'da, Inter'in kadroda Figo, Crespo kenarda oturuyor da ne oluyor. gecen seneki Liverpool CL finali oynadi yahu, iki sene once de CL'i kazandi.

Neden Avrupa sampiyonu takimla , ceyrek finalde Leverkusen'den 4 yiyip elenen Liverpool'u bir tutayim, isimleri ayni diye mi?

Gerets konusunda dusuncelerine israrla anlamadigin elestiri su: Gerets Wolfsburg'da neyse GS'da da o idi. Senin dedigin gibi eldeki ile yapilan yapilacaktiysa Hagi kalmaliydi (tipki ikinci Terim yerine Luce kalmali dediginde biz yanilip sen nasil hakli olduysan). Kisiligini falan bosver. Gerets elindekilerle iyi sonuc aldi nisbeten. Luce iki sezonda bir sampiyonluk bir ikincilik aldi, geret bir sampiyonluk bir ucunculuk. Bence birinde ezici bicimde, birinde de bir miktar Luce'nin kadrolari daha iyi idi.

Kalli konusunda simdilik hakli gozukuyorsun, ona bir sey demiyorum. Ama alli konusunda hakli olman icin Gerets'i de ayyas yapip cikmaya gerek yok.

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan, yanlisi duzelteyim, sanirim hosuna gider, 2002 rankings

Liverpool 14., GS 15. oldu mu? Yani yanlis duzeltilince benim tezimi daha cok destekliyor, daha kibarcasi bu takimlarin zaten berabere kalmasi lazim.

Senin saydigin kadro gecen seneki GS'dan iyi mi kotu mu sabaha kadar yazilir (evet bugun nerede oldugu belli olan Inamoto, Carrusca ve gecen senenin bir sur diger yildizi yerine Perez falan varmis) ama daha onemlisi ve de birak simdi falan dedigin (neden birakacaksam) Liverpool'un kadrolari.

2002'nin Liverpool'unda kadrosunda babam da olsa bir numara yok iste, ne Ingiltere'de ne Avrupa'da, Inter'in kadroda Figo, Crespo kenarda oturuyor da ne oluyor. gecen seneki Liverpool CL finali oynadi yahu, iki sene once de CL'i kazandi.
Saka gibisin Ali. Rankingi bosver diyorum bana ranking veriyorsun sonra da Liverpool'un kadrosunda bir halt yok diyorsun. Ne demek yok canim. Owen - Heskey- Gerard-Riise - Hypia- Carragher adam degil mi? CL yi kazanan takiminda da yer aliyor bunlarin bir kaci. Bu takimin bir cogu hala premier ligde oynuyorlar. Bizimkiler nerede belli degil.

Sizinle bir sey tartisilmaz. Reklam kokan avukatlik laf salatasiyla karaya ak beyaza kara demekten kendinizi alamiyorsunuz.

Gerets konusunda dusuncelerine israrla anlamadigin elestiri su: Gerets Wolfsburg'da neyse GS'da da o idi. Senin dedigin gibi eldeki ile yapilan yapilacaktiysa Hagi kalmaliydi (tipki ikinci Terim yerine Luce kalmali dediginde biz yanilip sen nasil hakli olduysan). Kisiligini falan bosver.
Kisiligini ne demek bosver? Hoca dedigin bir butundur. Beseri yetenekleri, psikolojiden anlamasi, insan idare etmesi en az sahada verdigi taktik ve kadro kurusu kadar onemlidir. Boyle dar bakarsan olaya bu kadar kotu bir yorum cikar iste.
Kalli konusunda simdilik hakli gozukuyorsun, ona bir sey demiyorum. Ama alli konusunda hakli olman icin Gerets'i de ayyas yapip cikmaya gerek yok.

Ali
Bosver Ali'cim ben hakli olmayayim. Lucescu Besiktas'a son 10 senede en iyi basarilarini verdi. Yetmedi simdi ne idugu belli olmayan Shaktar'i adam ediyor, belki onlara da bir ceyrek final falan oynatacak ama hala yuzunuz kizarmadan gerets'le falan karsilastirisiniz bana. Shaktarin puani kaca gelmis Lucescu geldiginden beri bir bakin.

Kalsin...

Kalli'de de simdilik hakli olmayayim. Siz daha iyi bilirsiniz. Zaman her seyi gosterir. He deyip gececeksin Ozan'in dediklerine.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ..
Kalli'de de simdilik hakli olmayayim. Siz daha iyi bilirsiniz. Zaman her seyi gosterir. He deyip gececeksin Ozan'in dediklerine.

Ozan Ersoy
Herkeze ufurdun yine burnundan kil aldirmiyorsun konu kalli dede olunca. Elbette zaman gosterecek. Boyle buyuk konu$uyorsun Allah vermeye Cumartesi gunu $u korkak filan dedigin Ertigrul Saglam Kalli'nin karizmayi cizerse ne yapacan bilmem. Kacmak yok yine Sion macindan sonraki gibi. Bir gun toparlanmana izin yok yani. Mactan sonra yorumunu $ip diye isteriz iyi ya da kotu sonuc ne olursa olsun. Hakem faktorude vizilti dedin ba$tan. Ertugrul dedigin dunku cocuk. Beraberlik bile kotu sonuc kendi sahanda bana gore; pe$inen soyleyeyim bak. Ben Cumartesi agleden sonra yokum. Macin sonucunu da bu konu ba$ligina gecin. Ak$am geldigimde ugra$mayim ne oldu diye. Oldu mu $eker karde$im benim.

Bak Kalli de Sion TD'sinin taktigi ile Ertugrul'u pek ovmu$. Cok buyuk ilerlemeler yapti hocalik konusunda filan diye. Zaten futbolcu iken de iyiydi demi$. Bunlari Tilkiliginden soyledigi malum Ertugrul yutarda gaza gelir mi diye. Ondan sonra daha Per$embesi var bu i$in.

Kalli yapsin etsin de gorelim. Baksana Hasan'in yuregi hopluyormu$ mac seyrederken. Hasan boyle ise benim yuregim filan hic dayanmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Kişiliği boşvermeyeceksek Lucescu ile Gerets'i karşılaştırırken kimin yüzü kızarması gerektiği de çok açık bence.

Uzun yazacak vaktim yok, o yüzden pek bulaşmak istemedim ama daha 2-3 ay evvel 20 milyon euro bonservis ödeyerek Castillo'yu alan, 11 sezondur ligde en kötü 2. olan (bu aynı zamanda oraların oligarkının takımı satın almasından beri demek oluyor) Şaktar Donetsk'e Artvin Hopaspor muamelesi yapıp "vay be Lucescu takımı nerden nereye getirdi" demek de güzel.

Gerets iyidir kötüdür'ün derdinde değilim ben de, ama tartışmayı sırf ak/kara şeklinde sürdürmek hoşunuza mı gidiyor, merak ediyorum. 2005/2006 sezonundaki şampiyonluk bütün olumsuzluklara rağmen büyük başarıdır deyin, Gerets kişilik, efendilik, çelebilik konusunda hayatımda gördüğüm en ağlak hoca olan Lucescu'yu suya götürür susuz getirir deyin, sonra yine söyleyin Lucescu 50 kat daha iyi hocadır diye. Sizin görüşünüz desteklensin diye gerçekleri çarpıtmanın ne alemi var?

O zamanlardan habersiz olsam Gerets 5 milyar dolarlık transfer bütçesini karıyla kızla yemiş, zar atarak bir ilk 11 belirlemiş, devre arasında da oyuna kayınbiraderini sürmüş sanacağım.

Haa, bunu "Gerets 10 numara bi hocadır, hiç hatası yoktur" diye okumak isteyen de çıkabilir elbet.

Ugur

Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Ugur Sahin wrote:Gerets 10 numara bi hocadır, hiç hatası yoktur
Ugur
Bence de :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kalli savunma ile ugrasiyormus, kolay gelsin diyelim.
Kalli'nin derdi savunma

İlhan SÖYLER

AYAĞINDA futbol ayakkabısı... Çoraplarını dizlerine kadar çekmiş... Kafasında şapka... Giydiği tişörtün yakaları sağa sola çekilmiş. Bir oraya, bir buraya gidip geliyor.

Sonra da kafasına takılan futbolcuyu yanına çağırıyor; elini onun omzuna dayayıp başlıyor konuşmaya.... İşte Galatasaray’ın önceki günkü antrenmanında Feldkamp’ın görüntüsü.

Galatasaray Orkestrası’nın şefi Kalli, Beşiktaş derbisi öncesi bozuk olan sazların ayarını yapmakla meşgul. Alman hoca, futbolcularını Beşiktaş maçına psikolojik yönden maça hazırlıyor. Tespit ettiği eksiklikleri oyuncuyu bizzat yanına çağırıp anlatıyor, beyinlerini okşuyor. Olayın fiziksel tarafını ise yardımcısı Ahmet Akcan’a bırakıyor. Oyuncuların fizik kondisyon durumu Akcan’a emanet.

Galatasaray’da şu net olarak belli... Feldkamp’ın sıkıntısı birinci bölgede. Onun için hücumda oynayan futbolculara, "Siz Burak Dilmen hocanız ile kaleye devamlı şut atın. Benim defansla işim var" diyerek, savunmacılarla bizzat ilgilenmeye başlıyor. Önce Hakan Balta, sonra Barış, arkasından da Volkan’la tek tek hararetli konuşmalar yapıyor.

Şayet Feldkamp bu hastalığı tedavi ederse Beşiktaş maçını kazanır. Çünkü, genel olarak oynadığı futbol seri ve akıcı. Savunma bölgesinde korkulan arızalar olmazsa Beşiktaş’ın bu futbola dayanması mümkün değil.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Saka gibisin Ali. Rankingi bosver diyorum bana ranking veriyorsun sonra da Liverpool'un kadrosunda bir halt yok diyorsun. Ne demek yok canim. Owen - Heskey- Gerard-Riise - Hypia- Carragher adam degil mi? CL yi kazanan takiminda da yer aliyor bunlarin bir kaci. Bu takimin bir cogu hala premier ligde oynuyorlar. Bizimkiler nerede belli degil.

Sizinle bir sey tartisilmaz. Reklam kokan avukatlik laf salatasiyla karaya ak beyaza kara demekten kendinizi alamiyorsunuz.

Avukatligin en onemli avantaji karsindaki demagoji yapti mi bunu taniyip musade etmemektir Ozancigim. Sen muhendis misin, sanirim kimse sana alaninda martaval anlatamaz, bir projeye bakarken vs. Ben de avukatim, kimse bana demagoji, laf salatasi yapamaz.

Yukarida ne yazdigim cok belli, tezine karsi objektif veri verilince birak simdi rankingi deyip, sonra israrla neden birakmiyorsuna geliyor is. Yani tartisirken karsindakinin hangi verileri kullanacagini dikte ettirme cabasina girmissin, ilginc ama maalesef mumkun degil. Keske mumkun olsaydi tabii. :D

Rankingi bir yere birakmam, iki takimin o siralarda Avrupa'da nerede oldugunu gosterirler. Tabii senin isisne gelmiyor, maksadin Gerets'i genel siyah beyaz egilimlerin dogrultusunda yerin dibine sokmak oldugu icin, UEFA rankinginde 14-15inci olan takimlar arasindaki macla 6. ve 71. olan takimlar arasindaki maci karsilastirmak istiyorsun, yanlisligi isaret edilince de rankingi birak (nedense?) kadroya baka geliyor is. Cunku kadro subjektif, kim cani ne isterse der, Perez kayip ama Henchoz'u her gun konusuyoruz ya.

Ben tekrar edeyim, cok ortada, ama edeyim: 2002 Liverpool'u ile 2006 Liverpool'u cok farkli takimlar. Sen 2002 kadrosunu alla pulla, methiyeler duz, ama ikisinin de ne yaptigi belli. Biri ceyrek finalde sut, digeri CL finalinde.

Laf salatasi demisken, nedense benim bu yukarida yazdigimi 2002 Liverpool'u dandikti yazmisim gibi okumaya calisiyorsun. Oyle bir sey diyen yok. Saydiklarin gayet iyi futbolcular, ama bunun konuyla alakasi yok. Konu 2002de GS-Liverpool ve de 2006da GS Liverpool karsilastirmalari, Heskey iyi mi kotu mu degil. Orada da bariz olan 2006 Liverpool'unun cok daha guclu bir takim oldugu ve de muhtemelen 2002 GS'inin da 2006 GS'in dan iyi oldugu.
Kisiligini ne demek bosver? Hoca dedigin bir butundur. Beseri yetenekleri, psikolojiden anlamasi, insan idare etmesi en az sahada verdigi taktik ve kadro kurusu kadar onemlidir. Boyle dar bakarsan olaya bu kadar kotu bir yorum cikar iste.
Kisiligini bos ver derken bu tartisma icinde kisiligini bos ver dedim. Bu tartismanin kaynagi bizim yonetimin kotu kadrolar kurup, basarisiz olup, bunu hocalarin sirtina yukleme egilimi olan bir donemde habire hoca degistirip degistirmedigi. Hepimiz futbol takip ediyoruz, git bak bakalim Man. U., Arsenal, Liverpool hocalari kac senedir takimlarinin basinda, bizim bu yonetim kac senede bir hoca degistiriyor. Ya da GS tarihine bak, onemli basarilar hocalar kac sene takimda kaldiktan sonra gelmis.

Hal boyle iken, GS'da Ahmet gelsin, Mehmet gitsin, Mehmet gitsin, Huseyin gelsin diye senede bir hoca degistirilir oldu. Maksat yonetimin basarisizlarina gunah kecisi bulmakti. Sen yonetime laf ettirmemek icin, Hagi'nin karakteri bozuktu, Gerets ayyasti deyip, bunu bir de futbol verileri ile desteklemek istiyorsun. Verilerin elestirilince de karsindaki laf salatasi yapiyor oluyor.

Hagi'nin karakterine GSyonetiminden laf eden olursa gulerler, adam senelerdir GS'da, karakterini yeni mi gordunuz diye. Hagi'nin karakterinde is basina getirirken problem yoktu, sonra mi ortaya cikti? Futbolcuyken ornek insan, karakter timsali Hagi hoca oluncu karakteri bozuldu. Hagi'nin de sivri davranislarinin ardinda yonetimden yedigi bazi kaziklar vardi kismen en azindan, hos normali de sivri adam zaten).

Gerets ayyas mi bilmem, ama sirf yonetime koruyacagim diye adama bir suru oyuncu soz verilip sonra Inamoto ve Carrusca sokulmasini goz ardi edip, ama neden elindeki malzemeden en iyisini yapmadi demek de garip. Kardesim adam belki buraya gelirken elindeki malzemenin ne olacagi konusunda belli sozler alip kazik yedi, efendiliginden de sesini cikarmadi. Bunun boyle olmadigini biliyor musun? Benim guclu tahminim o yonde, o zaman da bana gore Gerets'e ayyas diyenler laf salatasi yapiyor. Ayrica elindeki malzemeden is yapma konusunda begenmedigin Gerets'in Hakan Sukur, Necati, Hasan Kabze ve Umit Karan ile Sampiyon yaptigini masaya koyalim. Bu malzemeyi nasil buluyorsun? Hakan Sukur gidince ziyafet verilecek, Necati ve Hasan Kabze de tanri ilan ettigimiz yeni hocamiz tarafindan takimda sutlandi. Yani malzeme kullanamayan ayyas hoca Gerets ya. Nedense adamin kullanarak sampiyonluk urettigi malzemenin yarisini takimda tutmaya tenezzul etmedi senin yeni tanri. Kalan dortte bir Hakan Sukur, o konuda donmen zaten mumkun degil. Isin simdi herseyi Umit Karan yapti demeye kaldi yani iki sezon once, iyi sanslar.
Bosver Ali'cim ben hakli olmayayim. Lucescu Besiktas'a son 10 senede en iyi basarilarini verdi. Yetmedi simdi ne idugu belli olmayan Shaktar'i adam ediyor, belki onlara da bir ceyrek final falan oynatacak ama hala yuzunuz kizarmadan gerets'le falan karsilastirisiniz bana. Shaktarin puani kaca gelmis Lucescu geldiginden beri bir bakin.
Bak, avukatlik laf salatasi demisken, su ne idugu belirsiz dedigin Shaktar'in gecen sene transfere kac para harcadigini bir ara oku (henuz onlara ceyrek final oynatma projesi de kendi yazdigin gibi "belki" asamasinda, epey bir senedir de katiliyor bu arada). Tabii onu da ranking gibi bosver dersin aslinda, objektif verilerle pek aramiz yok nasil olsa. Sen bir 2006 GSinin degeri ile bugunku Shaktar'in degerini karsilastir, sonra hala arzun varsa yuz kizarma konusunu konusuruz.
Kalsin...

Ozan'in dediklerine he deyip gecmem, neden oyle yapayim? Dediklerini okuyup dusunuyorum. Bazen kafamda ampul yaniyor, mutesekkir oluyorum. Bazen dogmatik olmus, israrla bir fikirde inat ediyor diyorum, begenmiyorum. Sen de maalesef ona katlanmak zorundasin, kimsenin her dedigi dogru cikmiyor cunku.

Post Reply