UEFA Grup Kuraları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Mehmet Gorgen'e bir soru: Taktiksel dizilislerin ve kadro bilgilerinin kaynagi nedir? Cok guzel bilgiler bunlar...

tesekkurler,
Deniz

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Deniz Selman wrote:Mehmet Gorgen'e bir soru: Taktiksel dizilislerin ve kadro bilgilerinin kaynagi nedir? Cok guzel bilgiler bunlar...

tesekkurler,
Deniz
Asıl kaynağım eurosport.com, fransız futbolu için eurosport.fr ve sports.fr
isveç ligi için
http://www.svenskfotboll.se/t2all.aspx?p=287493

Diğerleride her yurtdşına gittiğimde her zaman aldığım futbol dergileri(her ne kadar birkaç cümle dışında fransızca, almanca, italyanca ve flamanca bilmeme rağmen bu ülkelerin futbol dergilerini alma gibi bir hobim var :lol: )
Dolayısıyla yukarıdaki fransızca dergi kaynaklarım
"Superfootmag" Ağustos 2007 sayısı
"Kop football" Eylül 2007 sayısı
"Onze mondial" Ağustos 2007 sayısı

Almanya SportBild dergisi, kicker.de ,sport1.de ve bundesliga.de siteleri

İngilizce "world soccer" ve "fourfourtwo" dergileri
Hollanda'dan "Voetbal International" dergisi ve onun sitesi (www.vi.nl)

Brezilya ligi için "Placar" dergisi (nerdeyse her sayısını internette bulmak mümkün, ben de internetten indiriyorum :lol: Buradan buyrun
http://downfacil.blogspot.com/search/la ... a%20placar)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bordo'nun Lyon'a 3-1 yenildigi macin golleri burada.

http://www.youtube.com/watch?v=1TQKawxP27Q

Austria Wien'in 2 hafta once Strum Graz'i 1-0 yendigi macin golu burada

http://www.youtube.com/watch?v=3gjpQt8Qd2w

Helsingborgs'un Heerenveen'i 5-1 yendigi mactaki goller

http://www.youtube.com/watch?v=S4GQJL2s7Hc

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

FELDKAMP TEMKİNLİ KONUŞTU!
UEFA Kupası'nda H Grubu'nda mücadele edecek olan Galatasaray'da, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, grubu değerlendirdi. "Şimdiden grubu birinci bitireceğimizi söyleyemem" diyen Feldkamp, sarı kırmızlıların grubunda Alman takımı olmamasının da hoşuna gittiğini belirtti!

Karl Heniz Feldkamp, Galatasaray'ın bugünkü antrenmanı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılı takımın UEFA Kupası'ndaki grubu hakkında şunları kaydetti:
''Etraftan aldığım duyumlara göre şimdiden turu geçtiğimiz söyleniyor. Biz de o seslere kulak vereceğiz. Ancak şimdiden grubu birinci bitireceğimizi söyleyemem. Rakiplerimizin puan cetvelindeki yerlerini biliyoruz, ama onları tam olarak tanımıyoruz. Onların oyun gücünü bilmiyoruz. O yüzden böyle bir açıklama yapmak kendimizi büyük görmek anlamına gelir. Grubu birinci bitirmek tamamen bir dilek. Bu sadece bizim için değil, diğer bütün takımlar için de geçerli.''

İlk maçlarının deplasmanda olmasının avantaj olup olmadığını konuşmanın önemli olmadığını kaydeden Alman çalıştırıcı, ''UEFA Kupası'nda başarılı olmak istiyorsak, ligde önümüzdeki Ankaraspor maçını kazanmamız lazım. Bu maçı kazanmak, UEFA Kupası'na iyi bir başlangıç yapabilmemiz için bize güç katacaktır'' diye konuştu.

-''ALMAN TAKIMININ OLMAMASI HOŞUMA GİTTİ''-
Karl Heinz Feldkamp, gruplarında Alman takımlarının olmamasının hoşuna gittiğini ifade etti.
Alman takımlarının bu dönemde iyi futbol oynadıklarını dile getiren Feldkamp, ''Bir Alman takımının grubumuzda olmaması hoşuma gitti. Alman takımlarının bu dönemde iyi olduklarını biliyorum. Bunlar arasında bulunan Bayern Münih, Nürnberg gibi takımlar iyi konsantre oluyorlar. Bu nedenle grubumuzda Alman takımının olmaması bizim için olumlu'' şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux'ya yenilmesinin bu sezon da aynı sonucu doğuracağı anlamana gelmediğini ifade eden Alman çalıştırıcı, ''Bu sezon yeni bir takımımız var. Onlarla karşılaşacak olamamız bu sezon da tekrar yenileceğimiz anlamına gelmiyor. Bu sezon daha değişik bir sonuç alırız diye temenni ediyorum'' dedi.

-''PANIONIOS TEKNİK DİREKTÖRÜ LIENEN FUTBOLCUMDU''-
Feldkamp, rakiplerinden Panionios'un teknik direktörü Ewald Lienen'i iyi tanıdığını, Lienen'in eskiden oyuncusu olduğunu söyledi.

Alman çalıştırıcı şunları kaydetti:
''Panionios'u bir Alman çalıştırıyor. Onu çok iyi tanıyorum. Futbolculuğu döneminde oyuncumdu. İyi bir teknik direktör olduğunu biliyorum. Bu sene mukavelesi de uzatıldı. Mukavelesi uzatıldığına göre demek ki orada iyi işler yapıyordur.''

-''FUTBOLCULAR ENERJİLERİNİ MESLEKLERİNE HARCAMALI''-
Sarı-kırmızılı futbolcuların bu sezon birçok kulvarda mücadele edeceğini ifade eden Karl Heinz Feldkamp, ''Turkcell Süper Lig, UEFA Kupası, Fortis Türkiye Kupası ve hatta milli takımlar olmak üzere futbolcularımız önemli kulvarlarda mücadele edecek. Bunun için futbolcuların ligin ilk yarısının sonuna kadar özel yaşantılarının olmaması gerekiyor. Bu kulvarda başarılı olabilmeleri için bütün enerjilerini mesleklerine harcamalarını göstermeleri lazım'' şeklinde konuştu.

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Bordeaux forumlarinda en cekindikleri rakip biziz, normal olarak.. Sanirim GS li bir eleman gecen sene Olimpiyat taki macta kapalinin yaptigi "YOUR NIGHTMARE IS BACK AGAIN" sovunun fotosunu vermis.. Harika bir sov olmus..

Image

Bu arada Obertan in bizim maca yetismesini umuyorlar.. Ben hatirlayamadim Obertan i, youtube den arastirinca gecen seneki macta oynadigini hatirladim.. Cok etkili bir adam degil ama Servet le teke tek kalirsa basimiza is acar.. Ya da Ugur u da zorlar, hatta kart gostertip attirabilir.. Asagidaki linkte ince hareketler yapiyor, coguda bizim mactan :) .. Cihan ve Sabri yi uzmus biraz..

http://www.youtube.com/watch?v=nH7nl9VZWfo

Altinda ki yoruma cok guldum.. "Henry nin yandan yemisi" demis eleman..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Post Reply