Fortis Kupasi'08GS-Denizli 2-1 (carrusca 40, song 76')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Fortis Kupasi'08GS-Denizli 2-1 (carrusca 40, song 76')

Post by Murat Gökcigdem »

D.GRUP
Sarıyer
Denizlispor
Galatasaray
Gençlerbirliği OFTAŞ Spor
Bursaspor

Her takım, 2 iç saha, 2 de dış saha olmak üzere toplam 4 maç yapacak ve ilk 2 sırayı alacak takımlar çeyrek finale yükselecek.

Kupada gruplara kalan her takım 120 bin dolar kazanırken, grup maçlarında her galibiyet için 100 bin, beraberlik için de 50 bin dolar ödül verilecek.

Tek maçlı lig usulü oynanacak grup karşılaşmalarında ilk hafta maçları 31 Ekim Çarşamba, ikinci hafta maçları 6 Ocak Pazar, üçüncü hafta maçları 9 Ocak Çarşamba, dördüncü hafta maçları 16 Ocak Çarşamba ve son hafta maçları da 23 Ocak Çarşamba günleri oynanacak.
Last edited by Murat Gökcigdem on Sun Oct 21, 2007 4:59 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Fortis Kupasi 2008

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:
...
Kupada gruplara kalan her takım 120 bin dolar kazanırken, grup maçlarında her galibiyet için 100 bin, beraberlik için de 50 bin dolar ödül verilecek..
Neden Turkiye Kupasi gibi adinda Turkiye olan bir yari$manin odulu dolar oluyor. Yoksa Turkiye Porto Riko gibi Amerikan ozerk bolgesi filan mi oldu. Ne zaman Amerikan Valisi Ankaraya yerle$ecek haberiniz var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Galiba sponsor Fortis bankasindan ve saha kenarinda bulunan reklam panolarindan gelen gelirlerle "oduller" dagitiliyor.

Tam olarak bir bilgi kaynagim yok ama TFF http://www.tff.org/default.aspx?pageID=389 final oynayan takimlara 50'ser adet madalya veriyormus :?:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Galiba sponsor Fortis bankasindan ve saha kenarinda bulunan reklam panolarindan gelen gelirlerle "oduller" dagitiliyor.

Tam olarak bir bilgi kaynagim yok ama TFF http://www.tff.org/default.aspx?pageID=389 final oynayan takimlara 50'ser adet madalya veriyormus :?:
Cumhuriyet Altini olmali o madalyalar. Degilse Can Yucel in me$hur sozu aklima geliverdi birden. Oradan 'o madalyalari alip ...' diye bir benzetmek yapmak cok zor olmasa gerek.

Ikincisi Fortis yabanci bir banka olabilir ama UEFA bile Isvicre'de olmanin ozelligi ile odullerini Isvicre Frangi uzerinden belirliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Aslinda sevgili Ali Gursel http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... 3&start=15 (sayfanin sonunda) bize mac programini ayrintilari ile gecmisti ama ben onumuzdeki uc macin saatlerini gecmek istedim.

Fortis Kupasi: Galatasaray -- Denizlispor (1 Kasim Persembe ASY 20:00)

Lig: Gaziantep -- Galatasaray (4 Kasim Pazar 19:00)

UEFA Cup: Galatasaray -- Helsingborgs (8 Kasim Persembe ASY 20:00 local time)

Lincoln'nun sakatligi devam ediyormus diye yaziliyor. Umarim bir an once toparlanir.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Lincoln'nun sakatligi devam ediyormus diye yaziliyor. Umarim bir an once toparlanir.
Murat, selam. Inan Lincoln kadar beni dusunduren Umit Karan problemi. Evet gol atıyor, indirekt gole etki ediyor. Butun bunların yanında takıma total katkı saglamadıgı, takımı anlamsız yordugu ve takım performansını negatif etkiledigi kanısındayım.

Kalli nin sistemi hucuma donuk, riskli ama pozisyon uretiyoruz. Bence bu sistemde forvet yada forvetlerin buldugunu cok yuksek yuzde ile gole cevirmesi, yap(a)mıyorlarsa en azından Nonda kadar defansif yonden katkı yapmaları zaruri. Sukur atamıyor dogru, sahada geziniyor dogru. Ama en azından defansif acıdan orta sahaya zaman zaman defansa yardım ediyor. Karan su form durumu ile ne ofansta ne defansta etkili. Hatta defansı hic yok. Yerine Serkan hatta Ozgurcan ı bile denemeliyiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Sevgili Murat,

Ilk once Turkiyeye kucak dolusu selam sevgiler...

Burada aksam Denizli macini tekrar verdiler. Ozan burada olsaydi mutlaka benim kacirdigim bir acidan olayi anlatirdi. Umit Karan 16 dakikada o topu kaleciden sokup topu bos kale yerine disari attiginda ben uzak direge niye bakiyorsun yakin direk varken yok o acidan kos koca kaleyi nasil iska gecersin filan diye soylenirken asil uzucu nokta megerse PK noktasinda Nando bombos ama yaninda kimse yok iken bas bas burdayim burdayim diye bagiriyormus magersem...

Yazik umarim bu noktada futbolcularin birbirlerine pas atmamasi gibi kotu huylari yoktur ki zannetmiyorum.

Murat burada eger PAF takimindan soyle biraz becerikli biraz fiziki kuvvelti kabiliyet var diye yaza yaza (ki ellerine saglik) birisini A takiminina kazandirirsan herkezin onunde soz veriyorum (o sevdigin) El Pollo Rico'daki yiyecegin butun tavuklar bendendir!

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

http://www.internetspor.com/v3/futbol/h ... erID=62674

Sabri tamamen duzelmis, Lincoln Antepe belki, Linderoth haftaya, Ayhan ve Okan kasim sonu GS - TS macina, Hakan Sukur belirsiz (kanimca haftaya doner).. Sakatlarin son durumu bu sekilde..

Kupa macina soyle bir takimin cikmasini arzu ederim:

---------------AYKUT------------------------

UGUR---BOUZID-----BALTA-----VOLKAN

SABRI----GUVEN----TOPAL------BARIS

----------SERKAN----NONDA-----------

Ozgurcan da ilerleyen dakikalrda sans bulmali..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

PAF takimindan soyle biraz becerikli biraz fiziki kuvvelti kabiliyet var diye yaza yaza (ki ellerine saglik) birisini A takiminina kazandirirsan herkezin onunde soz veriyorum (o sevdigin) El Pollo Rico'daki yiyecegin butun tavuklar bendendir!
Mumkun oldugu kadar her hafta takip ettigim ve yazdıklarım bir yana, kulupteki bir cok kisi PAF ların uzerine titriyor, alakadar oluyorlar. Ben bir goruyorsam digerleri yuz goruyordur.

Gercekten anlayamadıgım Karan nın su formsuzlugunda Serkan ve Ozgurcan niye dusunulmez. Bu ikilinin yerinde olsam futbol oynama sevkim kırılırdı. Oyuna girip muhtesem hareketler yada hat trick yapmalarını beklemiyorum. Ama mutlaka takıma takım oyuncusu huviyeti ile daha yararlı olacaklar ve total oyuna daha katma deger katacaklardır.

Sevgili Gokcigdem, bu arada Arlington Court House a yakın El Pollo Rico duydugum kadarıyla yer degisitirmis. Benim o tarfa gelmem bu aralar zor :lol: , forumdaki DC ve Virginia tayfasını toplayıp bence siz gidin, yiyin, icin, eglenin. ZAGAT kitabından yeni adresini bulabilirsiniz tahmim ediyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Murat Biricik wrote: Gercekten anlayamadıgım Karan nın su formsuzlugunda Serkan ve Ozgurcan niye dusunulmez.
gecende bir kose yazarindan okumustum, kalli'ye serkan'i neden dusunmedigini sormus. o da cevaben "gol vuruslari yetersiz" demis. hakan'in, karan'in, (hadi nonda'ninki bir maclik diye umut edelim) kacirdigi gollere bakiyorum, sonra da kendi kendime soruyorum: daha ne kadar kotu olabilir ki?

Murat Gökcigdem
Staff Member

Galatasaray Türkiye Kupası'nın hazırlıklarına başladı

Kaynak : Anadolu Ajansı

İstanbul - Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası'nda Denizlispor ile 1 Kasım Perşembe günü yapacağı maçın hazırlıklarını gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenmanda futbolcular koşunun ardından top sürme çalışması yaptı. Daha sonra çift kale maç yapan sarı-kırmızılılar idmanı şut çalışmasıyla sona erdirdi.

Sakatlıkları bulunan futbolculardan Hakan Şükür, doktor kontrolünde çalışırken, Lincoln bir süre tesislerde çalıştıktan sonra kondisyoner eşliğinde koştu. Ayhan ve Okan takımdan ayrı çalışırken, izinli olduğu belirtilen Linderoth ise idmana katılmadı.

Denizlispor ile ligde yapılan maçta aldıkları darbeler nedeniyle hafif sakatlıkları bulunan Ümit ve Servet ise çift kale maçta yer almadı.

Sarı-kırmızılı takım, Denizlispor maçı hazırlıklarını yarın basına kapalı gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.

Kulüp doktoru İlker Yücesir, tendonunda problem bulunan Linderoth'un tedavisine devam ettiklerini belirterek, "Bu hafta sonu oynanacak Gaziantepspor maçında oynaması zor görünüyor" dedi.

Sol bacak üst adalesine sakatlığı bulunan Lincoln'un yavaş yavaş iyileşme gösterdiğini dile getiren Dr. Yücesir, "Denizlispor'a karşı mücadele etmesi düşük bir ihtimal. Amacımız Gaziantepspor maçına yetiştirmek" diye konuştu.

İlker Yücesir, Hakan Şükür'ün belinde ciddi bir problemin olduğunu ifade ederek, "Ancak bu ameliyat gerektiren ya da bu futbolcunun bir kaç ay sahalardan uzak kalmasına neden olacak bir problem değil. Tedavisini sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Ameliyattan sonra Okan'da bir kemik ödemi olduğunu ifade eden Dr. Yücesir, bu futbolcu ile Ayhan'ın durumlarında düzelme olduğunu, milli takım maçları nedeniyle lige verilecek aradan sonra takımdaki yerlerini alabilecek düzeye geleceğini söyledi.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Murat Biricik wrote:Arlington Court House a yakın El Pollo Rico duydugum kadarıyla yer degisitirmis. Benim o tarfa gelmem bu aralar zor :lol: , forumdaki DC ve Virginia tayfasını toplayıp bence siz gidin, yiyin, icin, eglenin.
Senin kulaklarini El Pollo Rico'nun yeni yerinden cok cinlattim Murat. Orayi begendigini cok iyi hatirliyorum :lol:

Aslinda ilk once oraya Ozgur Huseyinoglu ve Mehmet Marsan gibi kidemlileri goturup fikirlerini aldiktan sonra insallah Fortis Kupasini kazadigimiz taktirde de yakindaki butun Galatasarayli arkadaslari senin adina oraya davet etmeyi isterim.

Hesabı da memnuniyetle oderim yeterki...

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Gokcigdem wrote:
Murat Biricik wrote:Arlington Court House a yakın El Pollo Rico duydugum kadarıyla yer degisitirmis. Benim o tarfa gelmem bu aralar zor :lol: , forumdaki DC ve Virginia tayfasını toplayıp bence siz gidin, yiyin, icin, eglenin.
Senin kulaklarini El Pollo Rico'nun yeni yerinden cok cinlattim Murat. Orayi begendigini cok iyi hatirliyorum :lol:

Aslinda ilk once oraya Ozgur Huseyinoglu ve Mehmet Marsan gibi kidemlileri goturup fikirlerini aldiktan sonra insallah Fortis Kupasini kazadigimiz taktirde de yakindaki butun Galatasarayli arkadaslari senin adina oraya davet etmeyi isterim.

Hesabı da memnuniyetle oderim yeterki...
El Pollo Rico'yu daha onceden hic duymamistim. Web'de yorumlara baktim harika diyenler cogunlukta olmasina ragmen hic begenmiyenlerde var. Yolum duserse bi tadina bakacagim.

Muratcigim ben yemeden icmeden hic kacmam. Her zaman hazirim.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

El Pollo Rico'yu daha onceden hic duymamistim. Web'de yorumlara baktim harika diyenler cogunlukta olmasina ragmen hic begenmiyenlerde var. Yolum duserse bi tadina bakacagim.
Muratcigim ben yemeden icmeden hic kacmam. Her zaman hazirim.
Ben de yemeden icmeden hic kacmam :lol: . Istanbul a yolunuz duserse buradaki kutlamayı Uskudar Kanaat ta yapalım.

Ismail tezkeresini alsın cebine koysun, elemanı alıp hem tezkere kutlaması hem potansiyel GS kupa kutlama on provalarını biz Kanaat a yaparız.

Murat Gökcigdem
Staff Member

(Kaynak:AA)

İstanbul - Galatasaray Kulübü, Fortis Türkiye Kupası'nda Denizlipor ile yarın oynanacak karşılaşmada taraftarlarına 25 bin adet Türk Bayrağı dağıtacak.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Ali Sami Yen Stadı'nda Denizlispor ile yapılacak karşılaşmanın özel bir önlem taşıdığı belirtilerek, "Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, bu karşılaşmanın bütün hasılatını, Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası'na bağışlayacak. Stat girişlerinde dağıtılacak 25 bin Türk Bayrağı ile tek bir renk altında toplanmak üzere, 1 Kasım 2007 Perşembe günü Ali Sami Yen Stadı'nda buluşalım. Yarın sadece Galatasaray için tribünlerde olmayacağız, vatan uğruna ölen şehitlerimiz ve gazilerimiz için tribünlerde olacağız" denildi.

İstanbul - Turkcell Süper Lig'de bir hafta aradan sonra liderliğe yükselen Galatasaray'da gözler yarın Denizlispor ile oynanacak Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu ilk hafta maçına çevrildi.

Kupaya da iyi bir başlangıç yapmak için mutlak galibiyeti hedefleyen sarı-kırmızılı ekipte, Lincoln, Hakan Şükür, Linderoth, Ayhan ve Okan, sakatlıkları nedeniyle bu karşılaşmada forma giyemeyecek.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın yarınki maçta, daha önce çok oynatmadığı bazı oyuncularına da şans vermesi bekleniyor.

Ali Sami Yen Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak karşılaşmayı hakem Vedat Yüksel yönetecek.

Post Reply