Fortis Kupasi'08GS-Denizli 2-1 (carrusca 40, song 76')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Penaltiyi ozetlerde seyrettim. Adam her kezin onunde tekmeyi atmis, hakem penalti vermeyip ne yapsin. Penaltiyi yapan kendisi vurdugunu ama cok sert olmadigini soyledi. :roll: Ozuru kabahatinden buyuk.

Umarim her macta penalti kazanmaya devam ederiz. Rakip camialarin kimyasini bozuyor.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Carrusca'nin Ilic kadar yararli olabilicegene hic ama hic katilmiyorum. Lincoln gelince Ilic'in ne kadar yararli oldugunu, sampiyonlukdaki katkisini unutdunuz, yada Carrusca'yi izlerken benim hic goremedigim seyler goruyorsunuz. Carrusca yakininda kimse yokken (mesela bugungu golunde, ve diger yerden sutunda) yetenekli olabilir. Ama mahale arasinda hava atmak degil isi, profesyonel futbolcu olmak, ve ozellikle bizim ligde ve avrupa kupalarinda hem yakininda rakip oyuncu hep olacak, hemde geriye donup defansina katkida bulunmasi gerekecek (Sion macini simdiden unutmayalim...). Ilic hem ayakta kalabilen hemde savunmasina gerektiginde cok iyi destek verebilen ve ayni zamanda yetenekli bir oyuncu. Carrusca'nin GS'ye simdiye kadar sadece zarari oldugu, ve bunun artik degicegeni hic sanmiyorum. Denizli paf takimina karsi bombos pozisyonda gol atti diye lig'de avrupa'da forma sansi bulura ceske atamasaydi, yenilseydik bugun...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Deniz Bey in hem Ilic hem Carrusca hakkinda yazdiklari ile dusuncelerime tercuman olmus.. Harfi harfine katiliyorum..

Carrusca nin bir sey olmadigi seklinde ki dusuncem zerre degismedi.. Koca macta sadece 3 muspet hareketi var.. Baska da hicbirsey yok.. Abartmadan soyluyorum "hicbirsey"..

O 3 pozisyondan birinde bir sut cekti, " aaa vay bee sut da cekiyormus iste, koy Lincoln un yerine kardesim, bu adama defans yaptirma, bu adama birsey yaptirma, takilsin, elbet 7 macta bir birsey yapar" denmeye baslandi..
Digeri penalti pozisyonu, zaten Denizli li oyuncu Karan a yaptigi penaltinin verilmemesinin acisiyla bir tanede Carrusca ya vurdu.. Ama o da Carrusca nin marifeti oldu..
Bir de attigi hakikaten klas gol.. Arjantinli oldugunu hatirladi, futbol oynadigini da.. Gerci en son Konya ya attiginin cezasini az daha Sion dan 5 yiyerek cekiyorduk.. Korkarim yakin zamanda bunun da bedelini oderiz.. Gerci buna da sukur, adami kismet olupta bir gun gonderebilirsek, arkasindan "tonla para verdik iki sene de hicbirsey yapmadi" diyemeyiz artik.. 15 ayda takima bir faydasini gorduk, bir 15 daha bekleyelim derim ben..

Simdi "Carrusca nin harcandigini, ah bir sans bulsa neler yapacagini, aslinda kumasinin cok kaliteli oldugunu, yok bilmemnesini" yazip takimda yer bulan arkadaslara laf edecegiz ama herkesden once dinamik hocamiz Kalli begenmis adami, biz daha ne diyelim.. Yazik yahu su Arda ya falan.. Golden once Arda nin yaptiklarini, verdigi pasi goren yok.. Yahu eger bu Carrusca topcuysa Arda dunyanin en iyi futbolcusudur..

Ilic konusu ayri bir olay.. Su takimin yabancilari Bouzid ve Carrusca kontenjan dolduruyor, Ilic gibi profesyonel, faydali bir futbolcu 600-700 bin eurolara gonderildi.. Adam kaldigi 3 senede 10 kusur gol ortalama ile oynadi.. 30. dakikada cikti sesini cikarmadi, oynamadi sesini cikarmadi.. Hep faydali oldu.. Simdi olsaydi kotu mu olurdu.. Yazik olmus..

Maca gelirsek, karkasa dolu bir mac oldu.. Denizli nin bizden cok daha net pozisyonlari var.. Belli ki Kalli Bouzid e "Yusuf u bitir" :) emri vermemis, bu sefer.. O da takildi.. Geceden aklimda kalanlar sunlar;

- Carrusca nin golu..
- Denizli nin bir cok net pozisyonu..
- Aykut un inanilmaz kurtarislari, buna karsin nerdeyse onune dusen yan toplara bile cikmamasini, bu sekilde yedek kalecimizin de aslinda guvenilmez oldugu..
- M.Topal in lig macinda sn 20 dk da,esas yerine gecince oynadigi iyi futbolu yine surdurmesi,
- Serkan in ilk yari hareketli futbolu, su an takimda oynamasi mumkun degil ama daha fazla sans bulmali, faydali olabilir..
- Disiplinli takimimizin son 3 macta, hakeme itirazdan 4 tane sari kart gormesi, insana disiplinli olmasa ne olurdu acaba diye dusunduruyor..

Oyuncu degisiklikleri yine felaketti.. Hadi Arda yi yormak istemedi diyelim yasli kurt Kalli.. Ugur un girecegini gorunce Sabri nin ve ya Baris in cikacagini dusunenler takimin tek santraforu Umit in ciktigini gorunce sasirmislardir heralde.. Daha yarim saat var biz santraforsuz oynamaya basladik.. Sonrasinda golude yedik zaten, neyse ki Denizli nin defasinda ki adam penaltiyi yaptirmayi kafaya koymus..

Servet in girecegini gorunce ben ya Song ya Bouzid sakatlandi sandim.. Megerse yasli kurt kapanmaya karar vermis.. Sabri cikti.. Bouzid orta saha oynamaya basladi, hatta forvete yakin oynadi bir ara.. Kalli de anladi Bouzid in her an herseyi yapacagini.. Direk oyundan alsa Bouzid e guvenmedigini gostermis olacak, o da olmaz, sonucta kendi transferi.. Bir ara yontem buldu, kalemizden uzaklastirdi.. Yasli kurt hakikaten kurnaz adam..

Basladik mi 3 stoper, 2 on libero, 2 bek ile kapanmaya.. Aykut la, Ugur la topu olu alanda saklayarak vakit gecirmeler basladi, en ayar oldugum sey.. Barcelona ile oynuyoruz sanir bilmeyen.. Yazik.. Hakikaten ben onyargiliyim galiba bu Kalli ye.. Carrusca yi oven aciklamasini da okuyunca onu arkasi kalmadi bu yarginin, artik direk salliyorum, kusuruma bakmayin..

Son sozum, bu takimin en onemli oyunculari ne Lincoln ne Lindertoh ne Nonda ne Arda.. Kesinlikle ve kesinlikle Song ve Servet bu takimin olmazsa olmazlari.. Yedekleri yok cunku.. Allah sakatliktan cezadan esirgesin.. Yoksa cok net soyluyorum, biraz ciddi bir macta halimiz harap olur.. Simdi Bouzid e guvenip milli stoperimizi begenmeyip yollayanlar buyuk hoca oyle mi?.. Anil gibi sol bek, stoper alternatifi olabilecek bir genci gonderenler buyuk hoca oyle mi?.. Peeeh..
Last edited by Ali Erdogan on Fri Nov 02, 2007 10:56 am, edited 1 time in total.
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ben bu isten birsey anlamadim. Herkes sahaya yedekleri "denemek" icin cikarsa, o zaman yedekler denenememis olur. GS'nin yedekleri Denizli'nin yedeklerine karsi nasil denensin? Tersi de dogru.

Bir PAF ligi vardi simdi bir de yedekler ligi cikti ortaya. Kluplere verdikleri gibi yakinda taraftara da maclara gelmesi icin para vermeleri gerekecek bu gidisle.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Carrusca'nin oynadigi oyun konusunda abartildigina ben de katiliyorum. Bir de Ilic ile kiyaslamisiz, bu da Ilic'e mi hakaret yoksa Carrusca'ya mi ovgu nasil yorumlayacagimi sasirdim. Yanlis anlamayin, hani Ilic'in de iyi bir futbolcu oldugunu falan iddia etmiyorum.

Kalli konusunda da meyve veren agaci tasliyormusuz gibi geliyor.

Bouzid ise bana gore vasat bir oyuncu izlenimi ciziyor. Ama sezonun basinda Servet'in halini de hatirliyorum, Bouzid icin soylediklerimizi soylemedik mi, topun her ona gelisinde taraftarlarin tedirgin oldugunu ve homurdandigini bizzat Sami Yen'de yasadim. Bakiyorum da simdi vazgecilmez adam oldu. O da GS'da oynayacak topcu degildi bizlere gore. Bouzid de oyle olabilir, olmaya da bilir. Ama oyle yaziyoruz ki sanki GS'da yabanci kontenjani dolu olmasa neler gidip alacagiz. Oyle degil tabi. Sezon basi Lincoln ve Linderoth alinsin bize yeter diyorduk, sonra bir de Nonda geldi, ama yetmez, simdi Bouzid ve Carrusca'yi bosaltip yerlerine Alves ile Ferdinand'i getirecegiz.

Bu mac benim ilgimi ceken ne Carrusca ne de Bouzid oldu. Hele Carrusca tipik oyununu oynadi, gol atti ve penalti yaptirdi ama oyununda bir ilerleme gormedim ben. Kalli tabi ki motive etmek icin ovecek, hani hata yapanlari soyleyince kizmistik ya, bizleri duymus, simdi motive etmek icin guzel seyler soyluyor :). Neyse, bence ilginc olan Serkan'in oyunuydu. Bu cocuk hizli, kivrak ama kontrolu yok gibi. Bugun bir pozisyonda topla cok guzel ilerledi ilerledi, sonra taca cikti. Sanki ayagina topu aliyor, onune gelen adami da hiziyla geciyor, ama ne yaptigini, bir sonraki hareketini o da bilmiyor gibi. Merak ettigim Kalli'nin bu cocuktan yararlanip yararlanamayacagi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Dun aksam uzun bir aradan sonra Ali Sami Yen'e Galatasaray'i izlemeye gittim. Stad buyuk oranda bostu. Aslinda ayiplanacak bir sey, senin takimin haftalardir cezali izleyemiyorsun, bir de bu macin hasilati sehit ailelerine destek olarak verilecek diye de ilan edilmis. Stadin tam dolmasa da bundan cok daha fazla gelen olmasi gerekirdi.

Tribunler mac boyu agirlikli olarak terore tepki gosteren ve ulkenin butunlugunu vurgulayan tezahuratlar yaptilar (yaptik yani:)). Galatasaray taraftari da bu konudaki tepki ve hassasiyetini ortaya koydu.

Mac icinse zaten bir cok tespit yapilmis. Bir iki noktayi belirtmek istiyorum. Murat Biricik'in Serkan hakkinda sordugu soru cok hakli. Serkan acikta oynarken genelde etkili olamadi, cevik fakat ufak tefek bir oyuncu. Cogu zaman defans arasinda kayboldu. Yine de muthis mucadele etti. Galatasaray'in rakibi baski altina aldigi maclarda ceza sahasi icerisinde cabukluguyla cok daha etkili olacagini dusunuyorum.

Bouzid'in cok onemli bir eksigi var. Uzun boyuna ragmen hava topu zamanlamasi iyi degil. Bir cok topu iska gecti. mac icerisinde de ne yaptigini ben cok cozemedim. Carrusca da ayni sekilde. Evet golu atti ve belki de kendini bir sene daha garantiye aldi maalesef. Aykut konusunda Mert Tokman'in tespitine katiliyorum. Yan toplara cikmaya bu kadar korkan bir kaleciyle Galatasaray ilerleyemez.
Tan Erten

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Mehmet Cirak wrote: Carrusca'nin oynadigi oyun konusunda abartildigina ben de katiliyorum. Bir de Ilic ile kiyaslamisiz, bu da Ilic'e mi hakaret yoksa Carrusca'ya mi ovgu nasil yorumlayacagimi sasirdim. Yanlis anlamayin, hani Ilic'in de iyi bir futbolcu oldugunu falan iddia etmiyorum.
Mehmet Bey aslinda gayet acik yazili hersey.. Biz Ilic i daha iyilerini almak icin, cerez parasina gonderdik.. Ama gelin gorun ki evdeki hesap carsiya uymadi, kontenjan hakkini dolduramadigimiz gibi Carrusca da elimizde patladi.. Ilic gayet faydali oynayan, efendi, sorunsuz bir futbolcuydu.. Bayagida golcuydu.. Simdi bu takimda hala Carrusca yi gorunce keske Ilic i kadroda tutsaydik diye hayiflaniyorum ben, o kadar..
Mehmet Cirak wrote: Kalli konusunda da meyve veren agaci tasliyormusuz gibi geliyor.

Bouzid ise bana gore vasat bir oyuncu izlenimi ciziyor. Ama sezonun basinda Servet'in halini de hatirliyorum, Bouzid icin soylediklerimizi soylemedik mi, topun her ona gelisinde taraftarlarin tedirgin oldugunu ve homurdandigini bizzat Sami Yen'de yasadim. Bakiyorum da simdi vazgecilmez adam oldu. O da GS'da oynayacak topcu degildi bizlere gore. Bouzid de oyle olabilir, olmaya da bilir. Ama oyle yaziyoruz ki sanki GS'da yabanci kontenjani dolu olmasa neler gidip alacagiz. Oyle degil tabi. Sezon basi Lincoln ve Linderoth alinsin bize yeter diyorduk, sonra bir de Nonda geldi, ama yetmez, simdi Bouzid ve Carrusca'yi bosaltip yerlerine Alves ile Ferdinand'i getirecegiz.

Yahu yedegi Bouzid olan bir adam vazgecilmez olur tabii ki.. Simdi bakmaniza gerek yok, bu hep boyleymis, biz Bouzid i bilmedigimiz icin Servet hata yapinca "su Bouzid i bir denesek" dedik.. Ama yasli kurt Kalli zaten Bouzid in ne oldugunu gayet iyi biliyormus, isin entertesan yani, Bouzid i Turkiye den taniyan bir kisi bile yokken, bizzat yasli kurtun bu transferi yapmis olmasi.. Emre yi, Anil i gonderirken ne dusundugunu, siz meyve veren agaca sevgiyle yaklasan arkadaslarîn yazmasi lazim, ben bagciyi dovmekle mesgulum..

Yahu Bouzid, Carrusca ve Alves, Ferdinand arasi fiyat ve kalitede binlerce oyuncu var.. Kimse niye gidip Alves i almadiniz demiyor.. Cok daha iyleri cok daha iyi fiyata alinabilir.. Hadi yapamadik, eldeki Emre yi, Ilic i niye yollariz madem adam gibi dolduramayagiz bu kontenjani.. Yazik degil mi alt yapida ki stopere, sol aciga ya da 10 numaraya (Carrusca ya en son nerde yer bulabildik takimda, unuttumda)..
Mehmet Cirak wrote: Bu mac benim ilgimi ceken ne Carrusca ne de Bouzid oldu. Hele Carrusca tipik oyununu oynadi, gol atti ve penalti yaptirdi ama oyununda bir ilerleme gormedim ben. Kalli tabi ki motive etmek icin ovecek, hani hata yapanlari soyleyince kizmistik ya, bizleri duymus, simdi motive etmek icin guzel seyler soyluyor . Neyse, bence ilginc olan Serkan'in oyunuydu. Bu cocuk hizli, kivrak ama kontrolu yok gibi. Bugun bir pozisyonda topla cok guzel ilerledi ilerledi, sonra taca cikti. Sanki ayagina topu aliyor, onune gelen adami da hiziyla geciyor, ama ne yaptigini, bir sonraki hareketini o da bilmiyor gibi. Merak ettigim Kalli'nin bu cocuktan yararlanip yararlanamayacagi.
Carrusca yeni gelmis 18 yasinda bir futbolcu mu gaza getirilmeye ihtiyaci olsun.. Bu takim icin cok onemli Arda, Baris, Balta, Sabri varken Carrusca yi mi bulmus motive edecek?.. Yapmayin Allah askina.. Bu motive etme olayi ise gercekten, Carrusca yi daha cok izleyecegiz demektir ki Allah sonumuzu hayir etsin..

Serkan konusunda katiliyorum size.. Kesin daha fazla sans bulmasi lazim.. Cok is yapabilecegi maclar olacaktir.. Yani Kalli nin saatini falan kurmasi gerek 60. dakikaya, hep 86 da hatirliyor kendisini..
Last edited by Ali Erdogan on Fri Nov 02, 2007 4:49 pm, edited 1 time in total.
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Dün takımın oyunu gayte güzeldi ancak gol atma ya da atamama sorunumuz çok bariz devam ediyor, buna bir çare buşlunmalı. Eğer yediğimiz golün hemen ardından penaltı gelmeseydi bu maçı yenik olarak bitirebilirdik ve yine kaçırdığımız onca pozisyonun arkasından gene ahlar vahlar çekerdik. Bunun arkasında yatan en önemli sebeplerden biri de Ümit'in gerekmediği zamanlarda hakemle çok uğraşmasından dolayı gerektiği zamanda hakettiği düdüğün lehine çalınmamasıdır. Bu tabii ki Hasan ,içinde geçerli ancak, Ümitin bu konuda daha dikkatli olması lazım. Ben kim ne derse desin gençlerin hepsini beğeniyorum. Tabii ki hiçbiri şu anda A takım oyuncusu değil ancak şu da bir gerçek ki onlar için ben ligin en iyi yedek kulübesi diyebilirim, ki görülece ki çok daha iyi de olacaklar.

Post Reply