EURO 08: Norvec - TURKIYE - 1-2 (EMRE, NIHAT)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ali Gursel wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote:Bu takim bence Fatih Terim'e ragmen finallere gidiyor!!! Sen isi luzumsuz yere zora sok, sonra kahramanlik edebiyati yap!!

Selamlar,

YK
Yigitcigim, kotu oldugu zaman soyluyorsan, iyi olunca da soyle. Bu aksam Daum mu cikardi takimi?
Ali'cigim,

Vallahi bu aksamki takimi kim cikardi bilmiyorum ama takiminda oynamayan, kadro disi veya 8 aylik sakatliktan cikan oyuncu goremedigim icin Fatih Terim'in cikardigi ihtimali de az diyorum :)

Tek maclik yorum yapmadim...

Selamlar,

YK

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Kara wrote:
Mehmet Marsan wrote:Oslo da tarih yazdik. MAC BITTI.
Bak ben de buraya yaziyorum: daha biten bir sey yok.
Ben espirisine yazdim. Ilker Yasin'in macin sonunda soyledi.

Ulusoy Bosna macini kaybettirmez. :roll:
Last edited by Mehmet Marsan on Sat Nov 17, 2007 11:08 pm, edited 1 time in total.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Murat Kara wrote:
Mehmet Marsan wrote:Oslo da tarih yazdik. MAC BITTI.
Bak ben de buraya yaziyorum: daha biten bir sey yok.
katiliyorum. Mehmet Marsan icin demiyorum ama bu "tarih yazmak" terimi cok kullanilmaya baslandi kanimca.

Ayrica Fatih Terim faktorunu unutmamak lazim, yine bir dahiyene sey yapip Bosna'ya maglup da olabiliriz.

Selamlar,

YK

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

2-1 galibiyetten sonra benim icin Milli Takım ın bir GS ın iki final macı kaldı. Su veya bu nedenle geri dusuldu ve zora sokuldu, Milli Takım ın 2008 katılamaması ayıptır, GS ın UEFA da bir ust tura cıkamaması ayıptır.

Hem Milli Takımın 2008 e hem GS ın gruplardan cıkıp UEFA da yoluna devam etmesi dogrular. Islerimizi son dakikaya bırakmaga bayılıyoruz, o zaman bu stres ve kulfeti cekecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Herkese bravo.
25 ila 70. dakikalar arası mükemmel top oynadık.
Terim'in Gökhan Gönül'ü yedek bekletme gafına rağmen, onun yerindeki İbrahim Kaş'ın sakatlanıp oyun kenarını bulması bizim adımıza şanstı.
Hakikaten çok talihsiz bir gol yiyerek başladık maça.
Ardından toparlandık. Gökhan'ın da oyuna girmesiyle rakip ortasahaya bir, bazen iki adam fazlayla üstünlük kurduk.
Emre, Aurelio, Hamit çok efor sarfetti.
Arda bildiğimiz Arda'ydı. Ayağında çok çok fazla top tuttu, top kayıpları ortasahada gücümüzü kırdı.
Semih maçın önemli adamlarından biri. Her zaman Hakan'a atfedilen hava topu indirme olayını bugün inanılmaz uyguladı. Ayrıca, hırsıyla, çalışmasıyla, geriye gelmesiyle, arkadaşlarına alan yaratmasıyla işimizi kolaylaştırdı.
Nihat ikinci yarının belirli bölümlerinde iyiydi.
Norveç'in uzun top taktiğini Servet ve E. Aşık ile iyi erittik.
70. dakikadan sonra ortasahamızın yorulması, Hamit'in ve Arda'nın performanslarının düşmesi ve yanlış bir kararla Semih'in oyundan alınması yüzünden ileride top yapamaz hale geldik. İleri vurulan toplar kalemize döndü. Neyse ki savunmamız disiplinini yitirmedi.
Yusuf'u pek etkili bulamadım.
Netice itibariyle genel olarak üstünlük kuran, maçı domine eden taraf bizdik.
Hakeden kazandı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evden cikmadan bir ugrayim dedim. Yine Terim'i ipten almislar. Ama merak etmeyin daha bu gazla Bosna onune cikacaklar. Devirip dokme bitmis degil.

Elbette Milli takimin yenmesi sevindirici ama Terim gibilerin ceplerini doldurmasi ise cok ama cok uzucu. Allah bilir kac dolar prim alacak simdi. Forumdayim diyerek ben bilirim ayaginda kas kas kasiliyordur. Adim "icimizdeki Norveclilere" cikmadan susayim bari. Burada birinden zilgit yigecegim sonra vatan haini diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Macin 2. yarisini seyredebildim. Takim iyi oynadi. Yumurta kapiya dayaninca oynuyor bizimkiler. Rahat rahat gitmek bize haram. Terim'in aslanlari cikti aslan gibi oynadi. Ama Terim yinede gitmeli o baska. Iyi iken iyinin hakkini verip, gitmesi gerektigini kaybederkende kazanirkende soylemek lazim. Sonra laf oluyor :) Bosna macini vereceklerini sanmam. Aziz Yildirim'in bir sozu aklima geldi birden bire :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Emre'nin sutu http://www.ensonhaber.com/Spor/93278/Is ... VIDEO.html hakikaten cok guzel...

Tebrikler Milli takim...

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yazmadan edemiyecegim.

Yusuf oyuna girdikten sonra o kendine has hareketleri yapmaya baslayinca Norvec'liler bir sure saskinlik gecirdiler. Bir seyler olacagini sandilar. Topla bir kac kere dolanip durdu. Halbuki Tuncay daha once girseydi Yusuf'un kat edemedigi bos alanlara deparlar atar, defansi dagitirdi. Yusuf topu alinca el frenini cekti.

Sahsen Yusuf'un ne ise yaradigini anliyamadim. Bosuna bir yedek hakkimizi kullandik. Vardir FTnin bir bildigi diyelim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Emre'nin sutu http://www.ensonhaber.com/Spor/93278/Is ... VIDEO.html hakikaten cok guzel...

Tebrikler Milli takim...
Bence bu macta atilan uc gol de cok guzel. Norvecli'nin attigi Umit Karan'in kulaklarini cinlatip kizartmistir. Adam o topu mukkemmel gogusunde yukseltip rovesatayi aglara takiyor. Bundan iyisi Samda kayisi.

Diskim kadar sevmedigim Emre'nin golu de herhalde gecen mactan kalecinin kovaligi hatirlanarak vurulan bir top. Mesafe uzak olmasina ragmen hedefi guzel bulup avlamis. Nihat ise daha yakin ama o da ayni dusunce ile vurmus. Buradan cikan sonuc Turkiyede forvet adi oynayan oyuncularin bir halta yaramadigi. Nihat forvet mi oynar bilmiyorum ama galiba ileri uc orta saha adami. Bizim eski Necati gibi yani. Emre ise orta saha gobek adami.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Emre'nin sutu http://www.ensonhaber.com/Spor/93278/Is ... VIDEO.html hakikaten cok guzel...

Tebrikler Milli takim...
Iki golde cok guzel ama Nihat'in ki daha guzel.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Aklima sunlar geliyor....kronolojik olmayacak cunku zihin tembelligim var su an :)

Gruplar belli olunca 'Seker gibi kura' ve rakipleri kucumseyici ifadelerin ulkemizde hemen hemen her platformda olmasi....Aurelio'nun vatandaslik hakkini kazanip takima girmesi ve bazi ayrimci/shoven milliyetci/irkcilarin bu duruma karsi cikmalari (bu arada, dun aksamki macta 22. dakikada kornerden direkt gerceklesecek ikinci Norvec golunu, topu mukemmel bir sekilde kafayla cizgiden cikararak engelleyen Aurelio, bence macin donum noktasini olusturan hareketi yapmis oldu....ve ayrica, cogu macta iyi performans gosterdi ).....malum cezanin 6 mactan 3 maca Senes Erzik'in forsu sayesinde inmesi.....malum Macaristan macinda hakemin bizim lehimize yaptigi kritik hata (artik gercekten bir hata miydi yoksa bunda da mi Senes Erzik'in etkisi vardi...buyuk ihtimalle hic bir zaman bilemeyecegiz tabi)....Nikopolidis ve Myhre'nin 'kahramanliklari' :).......bu arada, son macta Emre'nin golu icin 'super' diyor cok kisi ama bence kaleci, basbayagi da cikarabilirdi topu......'Ders verici' (!) Terim'in mutamadiyen basinla terslesmesi......Emre'nin malum hareketi ve buna ragmen kaptanliginin devam etmesi (yoksa hatta o mactan sonra mi kaptan olmustu; unuttum).....Istanbul'daki Yunanistan maci oncesinde tesvik edilen ve yapilan asiri duzeyde milliyetcilik ve bunun takimin performansini bence son derece olumsuz etkilemesi...ayni mactan once Yunanistan ulusal marsinin, malum Isvicre maci oncesindeki kadar rezil duzeyde olmasa bile yine de utandiracak duzeyde isliklanmasi....tactan direkt gol pozisyonu olup yedigimiz goller (ama bu arada sunu diyeyim : aslinda futbol cok basit bir oyun...niye takimlar ceza sahasina yakin yerlerden daha fazla uzun tac kullanmazlar; ona hep sasirmisimdir).....gercekten de sanssiz bicimde, ulusal takimimizin basina dert olan sakatliklar.....Terim ve Ulusoy'un yerlerini saglamlastirmalari (artik gruptan cikacagimizi varsayiyorum).....finallerde Ulusoy'u TV'de bolca gorecek olusumuzun bende uyandirdigi olumsuz, moral bozucu bir his.....hemen hemen tum maclarimizi son derece vasat (neyse ki fanatizm duzeyi cok yukarilarda seyretmedi) bir mac sunumuyla ve yine genelde vasat (hadi 'vasatla iyi arasi' diyeyim) bir mac yorumculuguyla izlememiz....macin bitiminin hemen sonrasinda reklama baglanma huyundan vazgecilmemesi.

'Tebrikler Ulusal Takim' diyerek bitireyim :)

Sevgiler,

Cemal

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Ali'cigim,

Vallahi bu aksamki takimi kim cikardi bilmiyorum ama takiminda oynamayan, kadro disi veya 8 aylik sakatliktan cikan oyuncu goremedigim icin Fatih Terim'in cikardigi ihtimali de az diyorum :)

Tek maclik yorum yapmadim...

Selamlar,

YK
Bence bu macta yukardan Terim'e mesaj geldi, "Bak Fatih sen yine Gokhan Gonul varken Ibrahim Kas'i oynatmak gibi sacma isler yapiyorsun, Ibrahim'i sakatliayip, Gokhan'i sokuyorum oyuna, bu hareketin son olsun " seklinde bir mesajdi. Umarim Terim bu galibiyetten sonra tekrar havalara girip bildigini okumaz.

Futbol iyi futbolcularla oynaniyor. Belki Ibrahim Kas daha defansif diye onu oynatti ama 100 kisiye sorsan Gokhan mi, Ibrahim mi diye, Gokhan derdi. Ben son yillarda bu kadar ozguvenli ve ilk mactan beri hatasiz oynayan bir adam gormedim. Ayrica kalede Volkan'in olmasi da cok onemliydi. Sol bekte Uzulmez yerine Hakan balta ve Volkan Yaman gibi alternatiflerin ortaya cikmasi iyi oldu. Emre Asik'in oynamasiyla birlikte ideal geri dortlumuzu bulduk sanki.

Ben bu macin kahramani Semih olur diyordum ama dun pek varlik gosteremedi, arkadasindaki 1 95lik cam yarmasiyla basa cikamadi. Ridvan mac boyunca Mehmet YIldiz dedi, topu ileride tutar dedi, ama Fatih Terim topu ileride tutmak adina Yusuf'u aldi. Hakkaten de Norvecliler Yusuf'un ne yaptigini cozene kadar da mac bitti. YUsuf'la beraber hemen Tuncay'i alsa belki daha iyiydi, cunku Arda yorulmustu. Neyse, macin son 20 dakikasinda turnuvanin basindan beri ilk defa biz defans yaptik, rakip uzerimize yuklenmeye calisti, bastan beri hep biz o durumlara dusuyorduk. Ve gercekten de inanilmaz bir sekilde sakin oynayarak maci bitirdik. Emre-Servet ikilisi kafa toplarinda harikaydi. Emre bir faul yapti ama hakem gormedi Allah'tan.

Simdi Bosna muhtemelen farkli bir takim olacak. Onlar daha hizli kontrataga cikabilen genc bir takim. Bambaska bir analiz yapip farkli bir takimla cikmak gerekebilir, insallah Terim egosuna yenik dusmez ve duzgun bir kadro cikarir. Norvec macinda genel olarak defans guvenligini elden birakmadan, uzaktan sutlarla gol aradik ve bu futbol bize iyi geldi. Istanbul'daki macta da bu sekilde oynamaliyiz. Hatta turnuvaya katilirsak da ayni sekilde oynamak lazim, cunku oteki turlu cok kolay gol yiyoruz.Yiyip icip defans calismaliyiz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
..
insallah Terim egosuna yenik dusmez ve duzgun bir kadro cikarir. .
Terim ve Ego? Bunlar esanlamli kelimeler. Yine bir halt yiyecektir. Ibrahim Kas kimdir? Bu adami ne zaman buldu cikardi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply