UEFA Cup: Panionios -Galatasaray 0-3 (SERKAN, SONG, SUKUR)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS Atina da tarih yazdı. Bunu yarın gazetelerde okuyacaksınız.

Gercek olan su ki, Avrupa da deplasmanda hakikaten kotuyuz. 11 yenilgi ve 1 beraberlik istatistigi balon degil.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Helsinborg yenmis, kesin cıktılar. Puanları 7.

3 puan almamıza ragmen ust tura cıkabilmek hala elimizde degil. A. Wien ASY de 10-0 yensek dahi Panionios iki macını da alırsa bize nanik yapacak. RE-ZA-LET
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu kare benim icin yeter!

Image

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote:Bu kare benim icin yeter!

Image
Sevgili Murat,

Bu kadar cabuk aldanma. Sen bu Hakan ne hindir bilmezsin. En cok boyle gizli GS dusmanlarindan korkarim ben. Biliyor tabii fotograf cekilecek, hemen gidip sariliyor zavalli yasli adama. Fotografcilari Fetullah hoca ayarlamis, hemen sarilinca cekip internete yayin diye, Tayyip'in de parmagi varmis, o da ucuncu golu atmasini ayarlamis. Korkulur bunlardan, nasil sinsice kaziyor Kalli'nin kuyusunu bir de adama sarilarak hem de.

Su Hakan'dan kurtuldugumuz gun kurban kesecegim, zavalli Kalli'yi de bitirdi bir resimle.

Sevgili Murat, Panionios iki macini kazanirsa Bordeaux kalan iki macindan birini kaybedecek demektir. Yani Panionios iki kazanip, Bordeaux kalan macinda puan almali bize nanik icin. Yoksa averaja bakiliyor sanirim.

Ali

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

HAKAN SUKUR bu sezon sonu GS daki misyonunu tamamlıyor, kendisi NTV de bunu teyid etti. Medyada laf tasıyan, cekistiren, dedikodu ureten ugursuzlara da gereken cevabı verdi.

Artısı eksisi, azı cogu verdigi emek icin cok buyuk saygı duyuyoruz.

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

balına bir maç aldık. Bazen diyoruz ya bizim hakkımızı şöyle yediler böyle yediler diye. Tam olarak adamların hakkını yedik gibi geliyor bana. Bariz offside balon penaltı, ve 10 kisiler .... Söylenecek birşey yok. Tek avuntum gol pozisyonu vermemiş olmamız.

Mehmet Topalda hafif bir lakayıtlık vardı.
Linderoth, bence bu maçta hiç düşünülmemeliydi.
Hakan varlığı iş yaptı.
Serkan doğru yolda.

Servet, volkan, song iyilerdi.

Uğur galatasarayda oynayacak futbolcu değil...

Arda, lincoln Takımın genel durumuna ayak uydurdular.

İlk yarıda sanırım şutumuz bile yoktu.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Gollerimiz http://www.videonuz.com/? sitesinde...

Degerli arkadaslarin yazdiklari gibi PK'imiz cok ilginc...Bilmiyorum herhale hakem gole giden bir oyuncuya arkadan mudahele edildi diye ani ve kesin karar vermis galiba...

Benim icin hava hos :wink:

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Harun Demirci wrote:balına bir maç aldık. Bazen diyoruz ya bizim hakkımızı şöyle yediler böyle yediler diye. Tam olarak adamların hakkını yedik gibi geliyor bana. Bariz offside balon penaltı, ve 10 kisiler .... Söylenecek birşey yok. Tek avuntum gol pozisyonu vermemiş olmamız.

Mehmet Topalda hafif bir lakayıtlık vardı.
Linderoth, bence bu maçta hiç düşünülmemeliydi.
Hakan varlığı iş yaptı.
Serkan doğru yolda.

Servet, volkan, song iyilerdi.

Uğur galatasarayda oynayacak futbolcu değil...

Arda, lincoln Takımın genel durumuna ayak uydurdular.

İlk yarıda sanırım şutumuz bile yoktu.
Rıdvan bu maçta haklıydı. GSaray gereksiz yere çok fazla orta saha ile çıktığı için oyun kuramadı, daha doğrusu atağa kalkınca ataklar eridi çünkü ileride bir forvet bile yoktu (Serkan'ı forvet sayamıyorum, her topu ezdi ilk yarıda ya da kaptırdı).

Bence GSaray artık Nonda + Serkan veya Nonda + Umit Karan veya Hakan + Serkan forvet şablonuna kendini oturtmalı. Tek forvet olacaksak da bu Nonda olmalı Serkan değil.

Beni asıl üzen Lincoln. Sezonun başındaki adam gitmiş resmen. Uğur görüşlerine de üzülerek katılıyorum. Çok yavaş bir oyuncu. Oraya Gökhan Gönül'ü alsaydık süper olurmuş.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hayatım boyunca bir Türk takımına hem de deplasmanda bu kadar koltuk çıkan bir hakem hiç görmemiştim. Bu arkadaşa aramızda para toplayıp bir hediye falan göndersek diyorum, çünkü maçı verdiği kararlarla lehimize çevirdi, bizimkilere kalsa o maçı kesinlikle alamazdık. Her zamanki gibi hiç ciddiye almadığımız rakibimiz 10 kişi kaldığı zamanlarda bile bizden kat be kat iyi top oynadılar. Benim açımdan tamamen kayıp bir maçtı...

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Macin ilk yarisini macin hem uyutmaya megilli olusundan hem soguk alginligimdan birde almis oldugum Tylol Hot'un etkisi ile zar zor izledim. 2. yariya hic bakamadan uyumusum. Arasira kalkip bakmaya calistim, DVR'i geri alip golleri goruyim dedim onu bile yorgunluktan beceremedim (gerci sanki hayal meyal Sukur'un golunu gordum galiba).

Neyse simdi baktim maca. Sahiden balli kaymakli hakemli bir mac almisiz. Bu takimin neden Avrupa'da bu kadar kotu oynadigini anlamis degilim. Sion macinin son bir saati disinda ben iyi oynadigimiz bir mac hatirlamiyorum Avrupada. Yazik bizim gibi UEFA kupasi kaldirmis bir takima. Su gruptan normalde 1. en kotu 2. cikmamiz gerekirdi simdi cikacagimiz bile mechul. Gerci ciksak ne olacak. Bayern, vs. gelecek rezil edip eleyecek. Gerci bizim takimin adi sani duyulmamis rakiplere karsi konsantre olamadiginida dusunuyorum.

Hakan Sukur yine yapti yapacagini, cok guzel bir gol atti. Sonrada "Hocam bak ben buyum iste, beni oynatmadin, ceza verdin, ben golumu attim ve yinede sana sariliyorum, seni cok seviyorum" dedi ama yemezler :) Ali Gursel'in dedigi gibi o ne hindir o! :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Berbat bir oyun, hakem sayesinde gelen 3 puan. Hatali kararlar olmasa bu maci alabilecegimize kesinlikle inanmıyorum. Galatasaray eskiden Avrupa maclarina cikarken bir baska olurdu. Simdi ise lig maclarinin bile cok altinda. Lincoln konusunda buyuk bir hayalkirikligi icerisindeyim.

Bu gruptan cikmayi haketmiyoruz aslinda...
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kalli'den bag olur ne bahce...gidisat belli. Kötu oynadiklari maci, hakem
kararlari ile aldilar. Ilk gol ofsayt, ikinici penalti golu penalti degil, ustelik
en iyi oyuncularin atilmasina sebep olan pozisyon. GS'da ayakta duran tek
yer defansin göbegi. Macin yorumu bu kadar.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ben GS'yi ve Kalli'yi begendim bu macta. Sakatliklardan dolayi zayiflamis takimi zayif bir takim gibi oynatti Kalli. GS su anda bir Anadolu takimindan farksiz kadro olarak. Kalli bunu gormus ve vites dusurmus. O dusus doneminde guclu takim gibi oynayip aldigi yenilgilerden ders almis. Takim hala o dusus donemindeki takim. Zayif, tecrubesiz ve yetersiz. Turkiye ligi icin de bu boyle. Trabzon macini seyretmedim ama benzer bir oyun oynattigini soyluyorlar.

Bu macta Hakan'in girmesi ile rakip defansi dagitmasi bir oldu. Goller ofsayst vs zirvadan olabilir ama Hakan'in girmesi ile GS'nin ustunluk kurmasi hemen hemen ayni zamana denk geldi. Zayif takima karsi 36'lik Hakan yetti (bu tabiki 2'li hucuma donmeyi gerektirdi). Takimdaki tecrubeli oyuncularin onemi de tekrar gozler onune serildi. Luce yapardi bunu bir zamanlar. Bekler bekler 70. dakikada Sergen'i oyuna alir, sonra da dua ederdi. O zaman da takimin kadrosu zayifti ve GS defans oynayip isi goturmeye calisiyordu.

Normalde hucum futbolu oynatan Kalli'nin kosullar degisince defans oynatmaya calismasi adamin takinti icersinde olmadiginin bir gostergesi. Bu iyiye isaret. Sanirim bir kac mac daha, hatta devre sonuna kadar, Luce usulu uyuz futbol ve toplanan puanlar gorecegiz. FB macindan beraberlik cikarmasi o nedenle cok muhtemel.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mac sonrasi bir yorum: Kalli ilk yari 0, ikinci yari 2 oynamis. :)

Macin skorunun tamamen hakem tarafindan tespit edilmesi hakikaten onur kirici. Ama anladigim kadariyla UEFA bu tur parasal organizasyonlarda Turklerin yer almasini onemle istiyor, bunun nedenleri ne olabilir tartisilir ama Macaristan milli macindaki net hakem hatasi ile bu mactaki hakem belirlemesini ben ancak boyle yorumlayabildim.

Sorun Kalli sorunu degil ve Kalli Avrupadaki problemin defansta oldugunu dusunerek tercihlerini gozden gecirdi. Ben de Murat bey gibi dusunuyorum, cok kaliteli foret alana kadar 2 on libero, kalabalik orta sahali kadrolar gorecegiz. Yani tempoyu ve temposuzlugu biz belirleyecegiz. Hic degilse bir Torsten Gutschow gibi bir striker bulana kadar Lucescu donemi gibi olacak.

Lincoln'un kotu gorunen futbolu, onun pasor niteliklerinden ve dik oynama yeteneklerinden kaynaklaniyor. Hizli cikildiginda onune pas atabilecegi kosan adamlari bir suredir bulamiyor. Macta bir no look pas atti, giden olmadi. Bu tarz adamlar bir partnerle yukselirler (Boksic - Jardel gibi) ve su anda ona partner olabilecek bir forvet bu takimda yok.

Ben son 3 mactaki golleirne ragmen Serkan'dan da golcu olabilecegini dusunmuyorum ve cok heveslenmemek lazim diyorum.

Kotu takimlara karsi kotu oynamak, iyi takimlarin cozum bulamadigi bir sorundur. Ust turlarda oynayacagimiz takimlarin profilleri yukseldikce cok daha iyi top oynayacagiz, goreceksiniz.

Kadronun kilit adamlari sakat. Ayhan, Linderoth, Baris'in sakatliklari cok onemli. Golcu yok. Nonda ve Lincoln saglam degil.

Benim sasirdigim ve hayal kirikligina ugradigim nokta, Nondanin Kalli tarafindan bu macta degerlendirilmemesi. 18'de olduguna gore oynayabilirdi diye dusunuyorum. Ilk geldiginde de kadroya giremiyordu ve o zaman uyum sorunu falan dusuncesi vardi. Sanki Kalli Nonda'yi cok istemiyor gibi.

Macta Arda ciddi bir el freniydi. Arda'nin lider olmamasi lazim, o vasfi yok. Ona bu soylenmeli.

Bu sene FB maclarinda yenilmeyecegiz.

Hakem rezaletine ragmen ben gelecekten umitliyim.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bugün A.Wien-Panionios maçı oynanacak. Umarım Panionios kazanmaz. Bu
arada ilginç bir not, A. Wien'in iki maçınıda kazanırsa guruptan kesin çıkıyor.

Bordeaux-Helsingborg maçını Bordeaux kazanırsa guruptan 1. çıkmayı
garantiliyor. Bu durumda son maçı önemsemeyebilirler.

Post Reply