15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu seferkini de ben acayim dedim.Ustelik tahminimi de pesinen buraya yaziyorum ki sonradan kivirdi ,oyle demediydi denmesin.

Umidim yok bastan soyleyeyim. :wink:

Fenerbahce 2 Galatasaray 1
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Re: 15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 08.12.2007 19:00

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu seferkini de ben acayim dedim.Ustelik tahminimi de pesinen buraya yaziyorum ki sonradan kivirdi ,oyle demediydi denmesin.

MGC rumuzlu arkadasi Forum Ust Yonetim kurulana havale ediyorum. Takimimiza gosterdigi guvensizlik dolayisi ile en az 1 ay forumdan men cezasi almasi gerekir. :lol:

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Zaten grupta kimsenin bu mactan umitli oldugunu sanmiyorum ama olay zaten bitmis bile baksaniza :) . Bari yiyecegimiz gol sayisini falan da arada duaya ekleyiverseymis de bizi tahmin derdinden kurtarsaymis.

http://www.milliyet.com.tr/2007/12/03/son/sonspo17.asp

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Saka bir yana, bende MGC ye katiliyorum. Maci en iyi ihtimal berabere
bitiririz, 2:2...sakatliklari sansizlik olarak görmuyorum, bir yerde hata
yapiliyor. Bu kadar oyuncunun sakat olmasi anormal. Antrenör kim
bilmiyorum, ustunde durmalari gereken husus.

Korkarim FB GS'yi ezip gececek....

;-)

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

TS macindaki gibi saglam ve akilli oynarsak FB'yi yenegecegimizi dusunuyorum. Herhalde dunku macin 2. yarisi gibi ailecek hucum yapan bir takim cikaracak saniyorsunuz Kalli ki, umutsuzluk var.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Papazın cayırına giderken ben umutluyum. GS ın iyi bir skor ile donmesi beni sevindirir. Iyi bir skor ile hem genc kalecileri hem yeni kadroyu denemege, sans vermege daha cok kredimiz olur; iste bu beni cok cok sevindirir.

FB basında yazıldıgı gibi son iki haftadan beri bu maca yogunlasmadı yada bu macı final havasına sokmadı. Her sene lig fiksturu cekildigi zaman GS maclarına bakıp, boyle hazırlanıyorlar. Biz ne kulup, ne taraftar ne oyuncu ne de teknik ekip olarak FB yi onların bizi gordugu gibi algılamıyoruz, algılayamıyoruz. Benim bir rakip takıma karsı, ezeli rakip dahi olsa, boyle cıldırmam ve saldırganlasmam pek mumkun degil. Onun icin de GS lıyım.

Iste olsun arkadas cevresinde olsun FB liler genelde saldırgan, tartısma cıkarmayı ve tartısma sonunda mutlaka ama mutlaka kendi fikirlerini dogrulatmayı seven bir yapıya sahipler. Ben her GS-FB macı oncesi bu manzarayı goruyor, ve FB li olmadıgım icin sukrediyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu hafta sonu Milan-Juventus macini seyrettim... Milan Della Alpi'de 4-3-2-1 seklinde bir taktigi cok guzel uyguladi... Mac 0-0 bitti ama Milan deplasman da galibiyeti kaciran taraf oldu...

Biz de ayni taktigi FB karisisinda uygulamaliyiz diye dusundum... hatta milli takima da cok uygun bir taktik...

xxxxxxxxxxxx Orkun xxxxxxxxxxxxx
Ugur xxx Song xxx Servet xxx Volkan
xxx Sabri xx Linderoth xx H Balta xxx
xxxxxx Serkan xxxxx Arda xxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx Nonda xxxxxxxxxxxxx

gibi bir dizilisle --- orta sahasi oldukca direncli ve 5 kisi ile rakibe devamli basan ve top bize gecince hizli ataga kalkabilen bir takim olusturabiliriz... daha onemlisi kademeli olarak kanat oyunculari bindirme (overlapping run) yapabiliyor boyle bir sistem de... yani Sabri Serkan'in arkasindan Ugur'da Sabri'nin arkasindan bindirme yapabiliyor ve boyle bir ciftli bindirme karsisinda rakip kanat savunmasi ambale oluyor... ve boyle ciftli bindirmelerede genelde son oyucu cizgiye kadar inmis oluyor ortayi yapmadan evvel... hem Ugur hem de Volkan o isi cok iyi becerebiliyor... bir de FB'nin ileri gidip donmeyen iki beki dusunulurse - boyle bir taktik RCarlos ve Gokhan'in bosalttigi bolgelere kademeli olarak adam sokmamizi saglar...

eger bu sene lig de izlenen maclar birsey ogretti ise o da FB'nin teknigi yuksek adamlarina fazla bos alan vermeyeceksin... kendi yari sahan da kapanip - kalabalaik orta saha ile rakibe basip, hizli olarak beklerinin bosalttigi kanatlardan geldin mi FB buna cevap veremiyor - cunku defansinin ortasi gercekten agir --- Arda ve Serkan Edu'yu falan birebir yakalarsa hacamat ederler...

Akilli bir taktikle FB'nin gozde buyutulecek birseyi olmadigi herkese gosterilebilir...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bence basit dusunmeli. Alex'e bire bir adam markaji. Arkasinda da kademeli markaj. Oyun icinde yildirilan bir Alex FB'nin % 70'ini goturur. Onun disinda bir de Semih'e dikkat etmek lazim. Gerisi tiri viri.

Ilk yari ve mac genelinde gol yememek uzerine asiri defansif kurgu. Kontrataga dayali futbol. FB'nin her sene bize yaptigini bu sene onlara yapmak, onlar atak yapsin, biz kontra. Ilk yari gol yemezsek psikolojik faktor kirilir. Mac icinde nasilsa pozisyon gelir ve gol atariz.

Golu Hakan ve Serkan atamaz ama Serkan saga sola kacarak iceri giren forvetlere alan saglar. Buyuk ihtimal atarsa Umit Karan veya Arda atar.

Lincoln ve Hakan Sukur ilk yari tercih edilmemeli. Ilk yari 0-0 biterse, 2.yarinin basinda oyuna girecek Lincoln korku yaratir.

FB maci sadece psikolojik hazirlik gerektiren maclardandir. Bu sene cok umitliyim. Ya 0-0 veya 0-1 bekliyorum.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote:xxxxxxxxxxxx Orkun xxxxxxxxxxxxx
xxx Sabri xx Linderoth xx H Balta xxx
xxxxxx Serkan xxxxx Arda xxxxxxxx
Bilemiyorum Mert..Acaba orta sahayi kontrol etmek icin Baris'i alip Linderoth ile Sabriye kesinlikle ileri cikmayin talimati verip Nondayi ondan sonra Umit'i kullabilirmiyiz dersin?

Hislere kapilip Hakan Sukur'u oynatmamiz bizim 10 kisi oynamaya raziyiz demek olur. Teknik yonunu cok begendigim Topla'in maci degil. Onun icin macin gidisine gore ayaginda top saklayip dagitabilen Nonda ile cogalabilirmiyiz onuda kestiremiyorum?

xxxxxxxxxxxLinderothxxxxxxxxxxxxx
xxx Sabri xx Barisxxxxx xxxH Baltaxx
xxxxxxxxxxxxxxxxx Arda xxxxxxxxx

Mehmet Cirak

Re: 15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 08.12.2007 19:00

Post by Mehmet Cirak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:

TRUST GALATASARAY? :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Tan Erten

Post by Tan Erten »

FB'nin orta sahasinda iyi mucadele eden oyuncular var, bizim de ayni tipte oyuncularla orada olmamiz gerekir. Baris ve Linderoth bu sebeple $art, sakatlik durumlari ne oldu onu tam bilemiyorum. Serkan orta sahada ezilir, fiziki yapisi musait degil boyle cetin bir deplasman icin. Topal da ayni sekilde. Son macta, belediye karsisinda bile tel tel dokuldu...

Lincoln'un boyle bir macta oynatilmasi gerektigini kendisinin de aldigi parayi haketmesi icin ligin kritik bir macinda canla basla oynamasini bekliyorum. Tek endisem kasap FB savunmasinin adami sakatlama ve bunun da yanlarina kalacak olmasi ihtimalinin yuksek olmasi.

Yukaridaki 11 benim de sahada gormeyi umdugum takim.

Ugur xxx Song xxx Servet xxx H Balta
xxx Sabri xx Barisxxxxx xxxArdaxxxx
xxxxxxxxxxxxLincolnxxxxxxxxxxxxxx

Umarim hakem her iki takima da "derbi" musamahasi gostermez. Sportmence bir mac olmasi en buyuk dilegim, gerginlikten biktik artik derbilerde.
Tan Erten

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Tam kadroyu yazacaktim (ilk defa), sayfayi refresh yaptim, Tan'in kadroyu gordum. Tek farkimiz Serkan. Ben Serkan'in ilerde pir pir kosulariyla FB defansini zorlayip diger oyunculara rahatlik verebilecegini dusunuyorum. Mesela cizgiye inip geriye cikaracagi guzel bir topa Lincoln'un neler yapabilecegini biliyoruz (tabii ki gercek Lincoln'den bahsediyorum). Serkan'in golcu oldugunu dusunmeyip, bu mactada gol atacagini sanmiyorum. Ama o oynamali bence.

Ugur xxx Song xxx Servet xxx H Balta
xxxx Sabri xx Baris xxxxxxxxArdaxxx
xxxxxxxxxxxxLincolnxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx Serkan xxxxxxxxxxxxx
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Nonda'nın sakatlığı yoksa kesin oynamalı,Serkan'dan ve Ümit'ten daha faydalı ve güçlü bir oyuncu.Arda çizgiye yakın kalıp,markajdan kurtulunca daha faydalı oluyor.

4-3-2-1 oynancaksa forvet arkasında Lincoln ve Arda olabilir ama Lincoln'dan şüphelenmeye başladım,cesaretsiz ve isteksiz oynuyor havası var adamda son zamanlarda,belki bu durumu bu maç ile düzeltebilir.

Umarım galip geliriz.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Biz hepimiz burada taktikler falan yaziyoruz da bu sene SS'da Inter ve PSV dahi taktik bulup FB'den puan alamadilar, biz de pek Inter, PSV ayari degiliz son zamanlarda.

Lincoln saglamsa ilk 11 olmali, GS'in adami sezonun en zor lig macina bir de yedek cikartma luksu yok, devre arasi ceker gider, kaybettigimizin muhurlu tasdiki olur, biz de seneye adam hakkinda haber okur, yahu bu bizde neden olmadi, Ribery de gitmisti vs. muhabbeti yapariz.

GS'in su andaki en onemli sorunu ne FB maci ne baska bir sey, Lincoln'u sezon basindaki arzulu, verimli haline getirmek. Bunun icin hem Lincoln'a bu his verilmeli hem de saha icinde ona kasaplik yapilmasi engellenmeli. Al iste cok guzel firsat, maca cikarken Alex kaptansa biri gidip bizim Lincoln'e futbol disi ne yapilirsa aynisi sana yapilacak arkadaslarina soyle denilmeli. FB bizden sonra CSKA ile oynayacak, onemli oyuncularinin sakatlanmamasini isteyecektir. Hos zaten FB bence hic bir zaman cikip o Anadolu takimi kasapligiyla oynamiyor.

Esas konu Lincoln elimizden kayip gitmeden onlem alinmali.

Kalani yaz eksi uc puan. FB bu maci kazanir. En son ne zaman puan aldik Kadikoy'den, 2000 falan miydi? Ben acikcasi GS'in puan alacagi bir oyun gidisatini hayal bile edemiyorum, golcu yok, normal gol atamiyoruz, Hakan Balta, 90. dakika falan diye gidiyoruz.

Sivas ve Oftas'i yenip devreyi lider bitirmeye bakmali.

Ali

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB-GS macı icin basında farklı kadrolar yapılıyor. Antreman raporları resmi sitemizde yayımlanmadı. Ben bu mac icin umitliyim ve iyi bir skor bekliyorum.

Ideal mac 11 im

UgurxSongxServetxVolkan
BarısxM.Topal/LinderothxH.Balta
Sabri(defansif oyunda Alex e markaj, ofansta iki forvete destek)
Arda xH.Sukur/Nonda

Sabri ve Karan FB maclarını hırslı ve yuksek tempoda oynuyorlar. Ben ileri ikili icin Nonda yada Sukur den hafta ici performansı iyi olanı sahaya surerim. Hakan FB maclarını en az Sabri ve Karan kadar hırslı oynuyor. Umarım iyi bir hafta ici performansı gosterir. Bu macların havasına alısık, tecrubesi ile sahada takımı motive edecektir. Hakan nın indirdigi toplara orta sahadan destek verenlerin kaleyi gordukleri zaman cekinmeden sut atmaları gerekiyor. Arda ve Sabri yle beraber sag kanatta Barıs sol kanatta H. Balta nın etkili olacagını dusunuyorum.

Sabri nin ofansa donuk performansı Arda ve H.Sukur/Nonda ya ek FB defansının ve orta sahasının dengesini bozacaktır.

Yukarıdaki 11 den oyun icerisinde klasik 4-4-2 ye donebilirsiniz, orta sahada aksayan bir elemanı dısarı alıp ofansif zenginligi artırabilirsiniz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply