Transfer Gundemi-2008 Ocak

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Transferde son duruma baktığımızda Barusso'nun bittiğini, Isaksson ve Basinas ile de anlaşıldığını ancak kulübü ile görüşmelerin sürdüğünü görüyoruz. Isaksson'da sona yaklaşıldığı, Basinas'ın çıkmaza girdiği söyleniyor. Umarım Basinas gelmez, orta sahada sakatlar iyileşince sıkıntılar bitecektir.

Öncelikle kaleci transferinin gereksiz olduğunu söyleyeyim. Orkun gibi sene başından beri 18 maçta sadece 12 gol yemiş bir kaleci var. Çok beğendiğimiz Mondragon bile her sene 1 gol barajını geçiyordu, ayrıca çok hatalı goller de yiyordu. Burada Mondragon'un kötü kaleci olduğunu söylemiyorum ama Mondragon'a bu kadar sabır gösterdik, beğendik ama aynı sabrı Orkun'a gösteremiyoruz. Orkun'un da yediği hatalı goller var ve olacak da tabii, ama bunun minimum sayıda olduğunu düşünüyorum. Ama tüm bu söylediklerime rağmen Isaksson gelirse oynar ve Orkun gibi bir kaleciyi harcamış oluruz.

Defansta Bouzid'in kiralık verilmesi söz konusu. Böylelikle bizde çok az maç çıkaran Bouzid'i daha fazla maçta görme fırsatı bulabiliriz. Ona göre de sene sonu gereken yapılır. Onun yerine alınan Emre son derece isabetli bir transfer. Hem futbolculuğu hem karakteri çok düzgün, iyi bir yedek olacaktır.

Orta alanda Basinas, Barusso transferleri söz konusu. Barusso transferine onay versem de Basinas'ı istemiyorum. Hem yaşlı bir oyuncu hem de orta sahada gereksiz bir transfer olacaktır.

Forvet konusunda transfer söz konusu değil zaten.

Son olarak Avrupa Kupası / Derbi Maçlarına özel 4-4-1-1, anadolu takımlarına karşı 4-3-1-2 oynamalıyız. İlk 11 ler de şu şekilde şekillenebilir.

4-4-1-1:

Orkun(Isaksson)

Uğur Song Servet Hakan B.

Barusso Ayhan Mehmet T. Arda

Lincoln

Nonda

4-3-1-2:

Orkun(Isaksson)

Uğur Song Servet Hakan B.

Barusso(Arda)Mehmet T.(Arda) Ayhan(Arda)

Lincoln

Nonda Ümit

---------------------------------------

İkinci kadroda orta üçlüden biri form grafiğine göre kesilip Arda konulur, Arda'nın formu düşükse üçü birden oynar. Yine olası bir sakatlık durumundaki bol bol olacağına eminim Arda oynar. Yani elbet bir şekilde rotasyon sağlanır.

Saygılarımla.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Transfer suresi 6 Subat'a kadar uzatildi dendi.

Bunu anladik ta benim anlamadigim su

1 SUBAT'ta UEFA'ya liste fakslaman lazim

Bizimkiler transfer penceresini istedigi tarihe kadar aralayabiliyor mu?

4 SUBAT gunu yabanci transferi yaptin OK ama UEFA nezninde bir hukmu yok yani CL de yada UEFA da oynatamiyorsun?

Ic politikaya yonelik cok yanlis bir karar

Bence yeni yonetime birakilmaliydi...
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Barusso icin saniyorum menajeri imza atmis, yani o is tamam.

Carrusca Ingiliz ikinci ligine Burnley'e kiralik gidiyor.

Isaakson'da sorun kulubunun istedigi transfer parasi, ama eleman hesapta rest cekmis ve bu rakam inecek. Bence bosuna harcanacak bir para ama Kalli kararli gorunuyor.

Basinas olayinin devam ettigini sanmiyorum, olsaydi simdiye olurdu.

Baska da bir adam saniyorum yok.

Bouzid Ankaragucun'e kiralandi mi?

Mehmet Gurdal Cetin

Unofficial websitesinde Burnley taraftarlari olayi hararetle dogruluyor.Cok komik notlar var. Bu arada Burnley Dun eski MANU'li Andy COLE'u renklerine baglamis.Herif 40 oldu mu acep ?

Sitedeki mesajlar
Sunun gibi ,

-We should sign him on, my uncle has been to watch galatasaray v some other turkish team and he is really good he said, could be that thing we dont seem to get with steve jones these days. Amca mac setretmeye Turkiye'ye mi gelmis yani :)

-New Maradona on turf moor ! :)

-As good as TEVEZ ! :)

Aman diyim uyandirmamak lazim,hatta Sabri'ye avrupa tecrubesi bile yasatilabilir, ben olsam teklif ederim.Championship'te rahatca oynar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Anladigim kadariyla gelirse Andreas Isaksson'un yeri ilkonbirde garanti imis.
Agizdan okudum. GS'da ki adalet, disiplin bu arkadaslar :D Ilk defa
duyuyorum böyle bir önkosula boyun egildigine...inanmasi guc...

gel Cuma tez gel ki butun bu sacmalikla sona ersin.

Mehmet'im ayni sekilde bizler gelecek oyuncular hakkinda yazip
cizmiyormuyuz. Yöneticilerin sözleri kulaklarimda cinliyor. Yabanci aski
bitmez bu ulkede, kazik ustune kazik yemelerine ragmen bitmez.

Mehmet Gurdal Cetin

Sevgili Hasan,

Ingiltere'de Isaakson ile ilgili hic haber yok.
Sen anladigim kadari ile Isvec basinindan takip ediyorsun.
Galatasaray'da kimse bir oyuncuya % 100 oynama garantisi veremez diye dusunuyorum.Alirken oyle manyel veriliyor olabilir ama Mart'ta secim var bu arkadasin kulagina uflenir gibi geliyor.

Ocak ayinda uzun vadeli transfer cok yanlis.
Yeni yonetim istemezse bu adamlari ve HOCAYI..

Ne olacak ?
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Andreas Isaksson bir yere gitmiyormus, yardimci antrenör Tord Grip aciklamis...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Andreas Isaksson bir yere gitmiyormus, yardimci antrenör Tord Grip aciklamis...
Gordun mu iste bosuna telaslandin. Uydurma haber bunlar geliyor gidiyor diye. Bugun de artik bittigine gore gelecek olan Avrupada oynayamayacak. O zaman gelecek birisi yok. Ahmed ve Emre bu yarinin iki bombasi. Aman elinizde patlamasin dikkat edin demekten baska care yok.

Bu Sezgin denen adam ne kadar itici biri yahu. TV'da konusmasi bile insani urkutuyor. Yolda para bulsam yaninda saymam degil onunla is yapmayi dusunmek. GS gibi "mosyolerin" klubunde isi ne yahu bu adamin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Andreas Isaksson bir yere gitmiyormus, yardimci antrenör Tord Grip aciklamis...
Bence cok guzel bir transfer haberi, hiç lüzum yoktu, gelmediği de iyi oldu. Sakatlar iyileşsin, işimize bakalım, Orkun sezon sonunda değerlendirilir, o zaman gerekiyorsa kaleci alınır. Bu arada önümüzdeki senenin en önemli transferi de iyi bir golcü olacak. Bu açıdan da Gökhan Ünal'ı bir an önce FB'de görmek isterim.

Ama ben esas Beşiktaş'ın seyirciye mabadını açan Kırvat'ı almaktan vazgeçmesiyle yıkıldım :lol: bunlar sahalarımızda görmek istediğimiz adamlar (tabii başka takımlarda) ama kısmet değilmiş.

Ali

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Gordun mu iste bosuna telaslandin. Uydurma haber bunlar geliyor gidiyor diye. Bugun de artik bittigine gore gelecek olan Avrupada oynayamayacak. O zaman gelecek birisi yok. Ahmed ve Emre bu yarinin iki bombasi. Aman elinizde patlamasin dikkat edin demekten baska care yok.

Bu Sezgin denen adam ne kadar itici biri yahu. TV'da konusmasi bile insani urkutuyor. Yolda para bulsam yaninda saymam degil onunla is yapmayi dusunmek. GS gibi "mosyolerin" klubunde isi ne yahu bu adamin.
Andreas kiralik gelmek istememis. Haber uydurma haber degil yani.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu haber Ocak 29 da cikmisdi.

kaynak:soccernet.com
City 'keeper Isaksson keen on Galatasaray move

Manchester City goalkeeper Andreas Isaksson looks set to follow Georgios Samaras and Rolando Bianchi out of the exit door at Eastlands.

Manager Sven-Goran Eriksson has told the Sweden international he will not stand in his way providing all parties can come to an agreement.

Isaksson has indicated that Galatasaray is his preferred choice before the window closes on Thursday as he is keen to get games under his belt before Euro 2008 in June.

Eriksson said: 'He wants to leave and there are a couple of possibilities for him to do that.

'I will not stand in his way. He is still young and is a regular for Sweden.

'He wants to play in Austria and Switzerland this summer and perhaps he does not feel there is enough space for him here.'

Isaksson is convinced he will get games in Turkey.

'I've made it perfectly clear that I want to leave and it's Galatasaray that matters to me now,' he told Expressen.

'Finally there is a club willing to invest in me. This is my last chance and I hope they (Manchester City) don't throw a spanner in the works.

'Galatasaray have said they're buying me in order to play me. It's not acceptable sitting on the bench, I'm not happy about it.'

....
Ilgilendigimiz dogruda her zaman ki gibi ucuza maletmeye calismislardir. Iyide yapmislar. Orkun la yola devam.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Isaakson "Finally there is a club willing to invest in me." demis. Yani "sonunda bir kulup beni almak istiyor" Eger haber yalan degilse, anlayin ne derecede caresiz oldugunu.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kurtulduk. Necati IBB ile anlasmis.

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=194649&k=4

Rize de Saffet Susic'i kovalamis. GB Bulent Korkmaz'i kovaladiktan sonra Mesut Bakkal ile 1.071'nci kere anlasmis.

Ne lig ama.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Kurtulduk. Necati IBB ile anlasmis.

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=194649&k=4

Rize de Saffet Susic'i kovalamis. GB Bulent Korkmaz'i kovaladiktan sonra Mesut Bakkal ile 1.071'nci kere anlasmis.

Ne lig ama.
Anadolu takımlarını çalıştıran aklıma gelen şu isimleri her sene bir takım kovar yine de iş bulurlar.İşbuldukları takım kovunca lig tv'de yorumcu olup tekrar iş bulup TD'liğe dönen bir güruh oluştu.

Giray Bulak
Yılmaz Vural
Hikmet Karaman
Güveç Kurtar
Ümit Kayıhan
Samet Aybaba

Bu isimlerin 1 sene aynı takımı çalıştırdığı çok nadirdir.. Genelde senede 2-3 takıma gidip kovulurlar.Yabancı olarak da aklıma gelen isimler en başta Multescu, Mitrovic gibi eski isimler yeni olarak da saffet susiç, hans peter briegel gibi isimler.

Anlaşılan Mesut Bakkal da bu listeye eklenecek.

Bunlara Şimdilerde Rıza Çalımbay, Bülent Korkmaz gibi yeni isimler eklendi. Bu sene TD'liğe başlayan Tolunay Kafkas ve Ünal Karaman, Hatta Bülent Uygun (ki şuana kadar çok başarılı) da inşallah bunlar gibi olmaz.

Yapamıyorsanız kalıcı olarak bu mesleği bırakın 20 senedir senede 2-3 takım değiştirmekle hala ne ispat etmeye çalışıyorlar anlamıyorum. Gerçi esas suç bu isimleri TD yapan yönetimlerde.

Samsun-Kayseri- BJK td'liği yapan Ertuğrul sağlam da şuana kadar hep daha yukarıya çıkan bir başarı grafiğine sahip.O da belki bir zaman sonra inişe geçebilir.

Birde grafiği bir yukarı bir aşağı inen isim var. O da Ersun Yanal.Malesef şimdiye kadar istikrarlı bir çizgisini göremedik.

Aykut Kocaman da grafiği aşağı inen isimler arasında. Bundan 2-3 sene önce Türkiye'nin en başarılı TD adayları arasında gösteriliyordu.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Transferleri UEFA'ya bildirme suresi bugun dolmuyormuydu? Yani bu durumda Emre Gungor ve Barusso disinda transfer yapilmiyor. Bence su anda baska transfer olmamasi daha mantikli.

Post Reply