Transfer Gundemi-2008 Ocak

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Benim ogrenebildigim kadari ile 31.05.2008'te sozlesmesi bitiyor.
TFF nin web sitesinde belirtilen Lisans bitis tarihi sozlesme bitis tarihi ise tarih bu.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=130

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=557340
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

hakan ünsal maçtan sonra stoer ve kaleci alınmalı dedi defans için aston villa'lı mellberg ve zenitli hagen ile görüşülüyormuş kaleci için isim bilmiyorum dedi.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:hakan ünsal maçtan sonra stoer ve kaleci alınmalı dedi defans için aston villa'lı mellberg ve zenitli hagen ile görüşülüyormuş kaleci için isim bilmiyorum dedi.
Kaleye Petr Cech'i alsinlar, stopere Rio Ferdinand'i alsinlar bu forvet ve golculerle bu UEFA grubundan yine 4 puan alirlar.

GS cok cok acil bir golcuye ihtiyaci var, Lincoln eger boyle aylarca oynayamayacaksa da bir 10 numaraya.

Bu kadar guduk, zavalli, hucum edemeyen bir takimin kalecisinden ne olur, stoperinden ne olur yahu, 90 saat mac yapilsa gol pozisyonuna giremeyecegiz. 3-5 kere Arda pas atiyor o kadar.

Ali

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Durmasinlar evropada ne oyuncu varsa getirsinler....kaleci, stoper, moper, guper hepsini isteruk...hemide hemencuk...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nobre'yi bu sene goren var mi? Daha dogrusu BJK transfer olduktan sonra yani. Kac gol atti acaba BJK formasi ustundeyken. BJK'a guzel bir kazik oldu tepe tepe kullansinlar. Geciniz.

Brezilya'dan boyle ucuncu sinif oyunculara para kaptirilacaksa Mehmet Yildiz ve Sivas kazansin daha iyi. Afrikadan birni bulup gelemiyorlarsa gidip kendilerini Bogaz koprusunden asagi atsinlar. Turkiyede son vuruslari isabetli yapacak bir futbolcu kolay kolay cikmiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote: Ben Nobre demedim, onun tarzında, ceza sahasında hareketli ve takipçi özelliklerinden söz ettim. Yoksa zaten direkt Inzaghi'yi alsınlar bitsin bu iş. Nobre'yle falan uğraşmaya ne gerek var.
Ben de aman sakin Nobre gibi olmasin dedim. Nobre gibi cok var boyle alip parayi yatan ve bir ise yaramayan Brezilyali. FB'ye kiralik iken oynuyordu biraz; onda da eliyle kiciyla filan gol atarak kendini ceza sahasinda birakarak cok sukse yapti idi. Bizde ceza sahasinda kendini birakma konusunda Umit Karan var. Yeter de artar bile. Futbolculuk sorumlulugu ve istikrari konusunda Aurellio gibi olsun desen aklim erecekti. Aman sakin ha Nobre gibi olmasin aradiklari golcu. Ha GS'yi hem FB de iken hem de BJK iken belki gagaladi. Ama FB de gagalamayan kaldi mi ki? Adam gibi birini bulsunlar ve Nobre gibilerini ilk gorduklerinde gozunden anlayip yanasmasinlar bile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Nobre'yi bu sene goren var mi? Daha dogrusu BJK transfer olduktan sonra yani. Kac gol atti acaba BJK formasi ustundeyken. BJK'a guzel bir kazik oldu tepe tepe kullansinlar. Geciniz.

Brezilya'dan boyle ucuncu sinif oyunculara para kaptirilacaksa Mehmet Yildiz ve Sivas kazansin daha iyi. Afrikadan birni bulup gelemiyorlarsa gidip kendilerini Bogaz koprusunden asagi atsinlar. Turkiyede son vuruslari isabetli yapacak bir futbolcu kolay kolay cikmiyor.
Bazi oyuncularin katkilari takimdan takima degisebiliyor.Nobre'nin performansi Alex'in ona yaptigi katkiyla belirleniyordu. Nobre ozellikle donen toplarda, seken toplarda ceza sahasinda cin gibi ve firsatci.Hic bir zaman adam gecip veya topu surup kaleye zimba gibi cakacak bir adam olmadi ancak ceza sahasinda ve cevresinde yerlesen her takima katkisi olur.

Ornegin GS'da olsa cok gol atar cunku GS'in oyun yapisi itibari ile ceza sahasina cok kolay yerlesen veya etrafinda oynayan bir oyun stili var.Nobre'nin kafa hakimiyeti de hic fena degil.Hakan Sukur tarzi bir adamin ideal partneri olabilirdi mesela.

BJK gibi duran toplarda olmayan, kaleyi abluka altina almayan bir takimda bir sey yapamaz cunku adam eksiltmez, adam gecmez Nobre.Ileride topu saklar bir sure ve pres yapar o kadar.

Sonuc olarak Nobre kendisine uygun takimlara katkida bulunur her takimda degil.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote:
Cengiz Akgun wrote:Nobre'yi bu sene goren var mi? Daha dogrusu BJK transfer olduktan sonra yani. Kac gol atti acaba BJK formasi ustundeyken. BJK'a guzel bir kazik oldu tepe tepe kullansinlar. Geciniz.

Bazi oyuncularin katkilari takimdan takima degisebiliyor.Nobre'nin performansi Alex'in ona yaptigi katkiyla belirleniyordu. Nobre ozellikle donen toplarda, seken toplarda ceza sahasinda cin gibi ve firsatci.Hic bir zaman adam gecip veya topu surup kaleye zimba gibi cakacak bir adam olmadi ancak ceza sahasinda ve cevresinde yerlesen her takima katkisi olur.
..
Savas
Nobre GS'daki Umit Karan'dan iyi diyorsaniz burasi tartisilir. Umit Karan arkasinda Alex olmadan bile Nobre Fb'de iken daha cok gol attigini saniyorum. Gidip bakacak degilim. Firsatci diye GS'ya Lukunku gibi adamlarda geldi. GS'da kaleye direk sut atip kac kisi kaleciden ya da defanstan sektiriyor acaba da Nobre gol atsin? Golcu adam ceza sahasinda Jardel gibi topla bulustu mu golunu en azinda her ucunun birinde atacak. Nobre'de bu ozellik var mi. FB Zico begense elinde tutardi. Kezman ellerinde patladi orasida olayin baska bir yani elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ibrahim Akin BJK'ta kadro disi birakilmis ve muhtemelen devre arasinda gonderilecek.

Kesinlikle FB'de gormek istedigim bir adam.Sorunlu ama eger iyi bir sekilde idare edilirse cok yararli olur.Balic'ten bu yana hareket halindeyken sut ceken baska bir oyuncu seyretmedim ben bu ligde.Onun kadar iyi sut atmasada kaleyi gordugu yerden vuruyor.Cok da iyi ortalari var.

Semih ile beraber iyi bir ikili olur.Alex'in oyun stili tam ona gore.Daha 23 yasinda.

Takimda gormek isterim.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Nobre Umit Karan takasi yönetim tarafindan degerlendirilmeli...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bence Nobre Umit Karan takasi yönetim tarafindan degerlendirilmeli...
Umit Karan'i yedin yine! Bak bakalim en fazla golu kim atmis gecen sene ve bu sene GS'da sonra bir de Nobre'ye bak ne yapmis BJK'da. BJK dunden razidir bu takasa.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bence Nobre Umit Karan takasi yönetim tarafindan degerlendirilmeli...
Umit degil Necati ile takas edilmeli.

Cemal

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan şu haberi kısaca bir tercüme et bize.

Sanırım Linderoth: Isaksson aramıza hoşgeldin diyor.

Sanırım bu durumda Ocak'ta alınacak yeni kaleci Isaksson oluyor.İsveç basını Linderoth transferini de önceden vermişti.Yalan yazmıyorlar.

http://www.aftonbladet.se/sportbladet/f ... 1504907.ab

http://www.expressen.se/sport/fotboll/1 ... alatasaray

İnşallah hayırlı olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Hasan şu haberi kısaca bir tercüme et bize.

Sanırım Linderoth: Isaksson aramıza hoşgeldin diyor.
Verdikleri referans Fanatik ama. Orada durmak lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

+ olaydan haberim yok diyor. Fanatik gazetesini referans olarak vermisler.
Andreas Manchester City'nin 1. kalecesi degil ilan edildi Sven Göran Ericsson
tarafindan. Bu yuzden takimdan ayrilmasi bekleniyor. Ekilmislikten bahsetmisken,
asil o zaman Orkun'u ekmis olursunuz. Bu kaleci tam yumurtlayan cinsten...

Ona akitilan paraya yazik olur. Linderoth olayi daha bitmis degil. Geldigi gunden
beri kac maca cikti, katkisi ne, Mehmet Topal ile kiyaslandirirsak fazlasi ne
oturup tartisirim sizlerle. Turk oyunculari hor görmeyin.

Ayrica Nobre cuk gibi bir transfer olur. O kazmadan, beyinsizden cok daha
yetenekli oyuncu.

Post Reply