Transfer Gundemi-2008 Ocak

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bakin Sezgin Allahin kazmasi icin pazarlik yapiyormus, 4.5 avru gibi bir rakkam sözkonusu...GS bir kazma icin bu kadar parayi gözden cikarmis ise
neden Holosko'yu almadi.

Cok para verildi diyen arkadaslar bir dusunsun bakalim.
Allahin kazmasi kim Hasan'cigim? Boyle niye eksik yaziyorsun. Isvecli oyuncu mu?

Holosko'ya 5M ve bir de iki oyuncu daha verdiler.
Bence Holosko gibi oyuncuya deger. Kalitesi belli, istikrarli oyuncu, akilli.

Kazma konusuna gelince...Isvec'liler tabii, birisi kaleci musvettesi, digeri
bek (stoper) guya :D Bunlar kazik yemeye doymadilar, yesinler bakalim.
Roger Ljung buldu aptallari karsisinda oyuncu pazarliyor...para bol ya. Neticede
su olacak arkadaslar...Tobias'i ikna ediyorum ayagina Roger GS'a 2 oyuncu
kakalaycak, ardindan Tobias bir baska kulube gidecek...GS sakat
oyuncudan kurtuldu ayagina bazi yöneticiler dahi ilan edilecek rezil
medya tarafindan...Tobias avrupa piyasasinda para eder benden
söylemesi. Iyi oldugundan degil, isim yapmis bir kere, nasil yapmissa.

Andreas Isaksson ise senelerdir Rami Shaban'in hakkini yiyor, kanimca.
Rami daha iyi kaleci olmasina ragmen 1 numara degil. Gecenlerde dusuk
sayilacak bir fiyata Hammarby takimina gitti. Kendisi Makendon/Arnavut
asilli, fena degil kanimca....ama ustune basa basa söyluyorum, Orkun GS'a
yeterlidir.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yonetim neden kaleci ariyor/alacak anlamadim. Bizim kalede sorunumuz oldugunu dusunmuyorum. Orkun oyle aman aman buyuk hata yapmadi veya onun yuzunden mac kaybetmedik. Ustelik iyiyede gidiyor, kendine guveni artiyor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Celal Gürcüoglu wrote:Yonetim neden kaleci ariyor/alacak anlamadim. .
Kimse anlamadı zaten.

Sanırım transfer politikamızın ABD'de master konusu olması için. :lol:

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

http://www.milliyet.com.tr/2007/12/30/spor/ymeleke.html
Ugur Meleke nin "Kalli mi, Zafer Koc mu ?" baslıklı yazısı. Dogruları yazmıs ama cok eksik var. Yazısında saydıgı PAF kadrosu bastan asagıya yenilendi. Yeni oyuncular uzun sureli sakatlıklar yasadılar.( Cagrı aylardır sakat, Erhan yeni dondu, vs.) Biribirleri ile oynama alıskanlıkları olmayan oyuncular 07-08 ilk yarıyı 2. bitirdiler. GS PAF lar icin ne yazılsa ne soylense azdır.

Goz ardı edilen oyuncular arasında kaleciler de var. Fırat cok iyi bir kaleci. Eger Orkun ve Aykut a GS max yarım sezon sans verebiliyorsa, Fırat bence ilk fırsatta yurt dısına gitmeli.

Ben samimi bir oneri sunuyorum. Bu ucluye altı ay deneme sureci cok goruluyorsa, kaleci yetistirme kısmı lav edilmedi. Kapatın gitsin. Yazık, cok yazık.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alt yapidan futbolun temel egitimi almis oyuncu cikacagini iddia etmek cok zor. Iste Arda ortada. En iyisi bu denilen adam. Ama adam sut atamiyor. Frikik atamiyor. Fizik gucunu bir turlu gelistirememis. 90 dakika mucadele edemiyor. Ama calim atiyor. Bunu da futbol saniyor cogunuz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Murat Biricik'e genc oyuncularla ilgili bize surekli gectigi bilgiler icin tesekkur ediyorum. Adini bile bilmedigim, basinda duymadigim cocuklar hakkinda bilgi sahibi oluyorum sayende sevgili Murat. Bikmadan devam etmeni diliyorum...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:http://www.milliyet.com.tr/2007/12/30/spor/ymeleke.html
Ugur Meleke nin "Kalli mi, Zafer Koc mu ?" baslıklı yazısı. Dogruları yazmıs ama cok eksik var. Yazısında saydıgı PAF kadrosu bastan asagıya yenilendi. Yeni oyuncular uzun sureli sakatlıklar yasadılar.( Cagrı aylardır sakat, Erhan yeni dondu, vs.) Biribirleri ile oynama alıskanlıkları olmayan oyuncular 07-08 ilk yarıyı 2. bitirdiler. GS PAF lar icin ne yazılsa ne soylense azdır.

Goz ardı edilen oyuncular arasında kaleciler de var. Fırat cok iyi bir kaleci. Eger Orkun ve Aykut a GS max yarım sezon sans verebiliyorsa, Fırat bence ilk fırsatta yurt dısına gitmeli.

Ben samimi bir oneri sunuyorum. Bu ucluye altı ay deneme sureci cok goruluyorsa, kaleci yetistirme kısmı lav edilmedi. Kapatın gitsin. Yazık, cok yazık.
Ugur Meleke'nin fikirlerine,felsefe olarak katiliyorum.Yalniz La Liga'daki bir takimla Super Lig'deki takimlari,bu yonden karsilastirmak biraz zor.Cunku,futbol ve spor kulturleri arasinda fark var.Genc bir td'un goreve getirilmesi ve agirlikli olarak genc oyuncularin gorev yapmasi bizim ulkemizde cok kolay degil ve riskli.Surekli kazanmaniz lazim ve buyuk bir baski var.

Zafer Koc'a katilmadigim yonler var.Sabri,Ugur, Arda gibi oyuncular duzenli olarak oynuyorlar.Diger oyuncularimiz(86-88 jenerasyonu)kiralik olarak gittikleri takimlarda bile duzenli olarak gorev yapamayabiliyorlar.GS'da nasil oynayacaklar?(Tabii,beraber ayni takimda oynasalar,birbirlerini iyi tanidiklar icin bir ihtimal daha iyi performans gosterebilirler) Simdi,bu oyuncularin dusunmesi gereken,Arda ve Ugur'un oynadigi takimda biz neden oynayamiyoruz olmali?Yani,td'lerin ve oyuncularin da ozelestirilerini yapip,kendilerini gelistirmeleri gerekiyor.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Aklı selim galip geliyor. Insallah dogrudur. Transfer yerine kısa sureli kiralayabilcegimiz bir oyuncu super olur.

4 Ocak 08 - Hurriyet ten

Feldkamp, transfer çalışmalarını yürüten yöneticileri uyardı. Teknik patron, "Elimde Orkun ve Aykut var. Kaleci transferi en son bakacağımız mevkii. Ancak Linderoth’un boşluğunu Avrupa’da hissedebiliriz" dedi.

Linderoth'un sakatlığının uzun süreli oluşu Kalli'yi sıkıntıya soktu..İsveçli futbolcunun ameliyatı hakkındaki raporun Amerika’dan 5 Ocak’ta gelecek olmasına rağmen teknik heyet, idarecilerden diğer mevkilerdeki transfer girişimlerini askıya alarak acilen bir ’6 Numara’ transferi istemesine yol açtı.

14 gündür ilaç alıyorum
Feldkamp, UEFA Kupası arenasını düşünerek G.Saray Futbol Şubesi’nden acil bir ön libero talep etti. Kalli’nin, yönetiminin kısıtlı olan imkanlarını yalnızca bu bölgeye ayırması gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

Alman hocanın, G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ve futbol şube yetkililerinin yaklaşık 3 aydır görüşme halinde olduğu ve bonservis pazarlıklarını sürdürdüğü Isaksson transferini ön libero transferi gerçekleşene kadar dondurulmasını istediği belirtildi.

Manchester City ile pazarlıklarını sürdüren yöneticilerin ise acil 6 numara talebi üzerine İsveçlinin transferini askıya aldığı ve ön libero transferi için harekete geçeceği ifade edildi. Kalli’nin görüştüğü idarecilere, "Bir takımın en önemli yeri orta sahasıdır. Linderoth’un olmayacağı açıkça belli. Elimde Orkun ve Aykut gibi iki kaleci var. Onlara güveniyorum. Kaleci transferi en son bakacağımız mevkii. Ancak Linderoth’un boşluğunu Avrupa’da hissedebiliriz" raporu vererek yönetimden Rizespor maçına kadar bu transferin yetişmesini talep ettiği öğrenildi.

Öte yandan dün akşam İstanbul’a gelen teknik direktör Feldkamp, "14 gündür ilaç tedavisi görüyorum. Takımda ise bir sorun yok. Ayrıca ilk geldiğimde bile bu kadar kalabalık değildiniz. Bunun sebeni ne? " diyerek kısa bir açıklama yaptı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Zaluska teklifi

Yabancı bir kaleciyle kadrosunu güçlendirmeyi planlayarak İngiltere'nin Manchester City takımında forma giyen İsveçli Andreas İsaksson'a kanca atan Galatasaray'da Polonyalı Lukasz Zaluska'nın ismi de gündeme geldi.
Sarı - kırmızılı yöneticilerin temas kurduğu menajerlerin, İskoçya'nın Dundee United takımında görev yapan Zaluska'yı önerdikleri bildirildi.
25 yaşında ve 190 cm boyunda olan Zaluska, Dundee'nin birinci kaleci olmasına rağmen hazırlık kampında ayağı kırıldığı için resmi maçlarda forma giyemedi.
Kasım ayında antrenmanlara başlayan başarılı kalecinin sahalara dönmesi ayağının ikinci kez kırılmasıyla ertelendi. Zaluska'nın, bu ay içinde sahalara dönmesi bekleniyor.
Atletico Madrid forması giyen Portekizli Maniche ve Valencia'da top koşturan İspanyol Baraja'nın da menajerler tarafından Galatasaray'a önerildiği bildirildi.
Kontrolden geçmek için ABD'ye giden Linderoth'un ameliyat olarak sezonu kapatması halinde orta sahaya transfer yapacak sarı-kırmızılıların, Maniche ve Baraja'ya teklif götürebileceği vurgulandı.

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/06/spor/spo05.html

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aslan'a Alman panzeri
Almanya’da temaslarını sürdüren yönetici Haldun Üstünel’in 1.94’lük orta saha oyuncusu için Werder Bremen’li yöneticilerle masaya oturduğu öne sürüldü

Galatasaray bir taraftan transfer için mali kaynak arıyor bir taraftan da iyi bir orta saha oyuncusu için bütün Avrupa çapında arayışlarını sürdürüyor. Maddi olanakların kıtlığına karşın “Galatasaray’da transfer bitmez” diyen Adnan Sezgin, taraftarların yüreklerine su serperken, futbol komitesinde Adnan Polat’ın yardımcılığını yapan Haldun Üstünel ise Almanya’daki temaslarını sürdürüyor. Üstünel’in Werder Bremen’in orta saha oyuncusu Tim Borowski için Alman kulübü ile masaya oturduğu iddia edildi. 27 yaşında, 1.94 boyundaki Alman oyuncunun sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Bu sezon iki de gol atan tecrübeli oyuncuyu Kalli’nin de istediği gelen haberler arasında.

SEZGİN KAFALARI KARIŞTIRDI

ÜSTÜNEL’in Almanya’da Tim Borowski ile ilgili yaptığı çalışmalar hatırlatılınca Adnan Sezgin, “Ben göreve geldiğim günden bu yana aynı şeyi söylüyorum. Galatasaray’da transfer bitmez. Çalışmalarımız devam ediyor. İyi bir orta saha oyuncusu almaya çalışıyoruz” dedi. Bu arada Sezgin, “Orkun’un yerine bir kaleci alınacak mı” sorusuna ise, “Alıyoruz ya da almıyoruz diye bir şey diyemem. Ama dediğim gibi çalışmalarımız son sürat devam ediyor” cevabını vererek kafaları karıştırdı.

Bahadır ÇOKİŞLER

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=104438,2

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

"Galatasaray'da transfer bitmez"

Bu cümlenin anlamini biri bana anlatabilir mi lütfen?
Yani biraz artniyetli olsak "aldigimiz bütün oyuncular fos cikiyor, bu yüzden GS'da transferin sonu olmaz" diye bir anlam cikartabilir...

Bu arada Tim Borowski transferi de tam bir uyduruk haber...Bana Maniche, Vogel ve Dabo daha inandirici geldi. Benim gönlümde yatan adam Vogel. Linderoth stilinde bir oyuncu, cok tecrübeli...
Quo vadis, Galatasaray?

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Baris Tokat wrote:"Galatasaray'da transfer bitmez"

"aldigimiz bütün oyuncular fos cikiyor, bu yüzden GS'da transferin sonu olmaz" diye bir anlam cikartabilir...
Super yorum. Bence de anlami bu. Adnan Sezgin'e ve Sinan Engin'e bu cumle ozellikle cok yakisiyor.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FB Silili Maldonadoyu aliyor. Boylece 2003 Brezilya Cruzeiro kadrosundan 5. (Alex, Edu, Deivid, Nobre den sonra ) oyuncu.Ve de ayni menajerin FB'ye yolladigi 3. veya 4. oyuncu. Agbi madeni bulmus, isliyor.
Antrenor Luxemburgonun damadi ve cogunlukla onun bulundugu takimlarda oynamis. Bir Kejman kaldi , o da giderse tamamen Brezilya.

Milli oyuncu. Orta sahada defans agirlikli oyuncu ve savunmaya yakin oynuyor. Kaliteli. İleriyle bagi iyi kuruyor. Fakat hucuma katilmasi ve gol atma ozellikleri pek yok. Birde tabii o pozisyon icin ayak bileklerinin biraz narin oldugu soyleniyor. Zamaninda o bolgeden gecirdigi operasyon yuzunden Avrupaya gidememis. Gerci futbolu sert oynamakla ayak bileklerinin narin olmasi pek mantikli gelmiyor adama. Ben okudugumun yalancisiyim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:FB Silili Maldonadoyu aliyor. Boylece 2003 Brezilya Cruzeiro kadrosundan 5. (Alex, Edu, Deivid, Nobre den sonra ) oyuncu.Ve de ayni menajerin FB'ye yolladigi 3. veya 4. oyuncu. Agbi madeni bulmus, isliyor.
Antrenor Luxemburgonun damadi ve cogunlukla onun bulundugu takimlarda oynamis. Bir Kejman kaldi , o da giderse tamamen Brezilya.

Milli oyuncu. Orta sahada defans agirlikli oyuncu ve savunmaya yakin oynuyor. Kaliteli. İleriyle bagi iyi kuruyor. Fakat hucuma katilmasi ve gol atma ozellikleri pek yok. Birde tabii o pozisyon icin ayak bileklerinin biraz narin oldugu soyleniyor. Zamaninda o bolgeden gecirdigi operasyon yuzunden Avrupaya gidememis. Gerci futbolu sert oynamakla ayak bileklerinin narin olmasi pek mantikli gelmiyor adama. Ben okudugumun yalancisiyim.
Sanirim Appiah donduruldu diye yer acildi ya da Roberto Ramazan, Deivid Davut, Mateja Mustafa falan oldu.

Selcuk, Kemal gibi FB'de forma sansi arayan Turk oyunculara da Fortis Turkiye Kupasi maclarinda basarilar diliyoruz.

Biz de yeni sakat yabancilarimizi alabilmek icin Linderoth ile ilgili su dondurma isini yapacagiz herhalde. Acaba sakat yabanci kim var alabilecegimiz su aralar? Basinas saglik raporunda saglam ciktigi icin transferi suya dusmus. Klubu tebrik ediyorum. :lol:

Ali

Post Reply