Bayer leverkusen'i tanıyalım.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Bayer leverkusen'i tanıyalım.

Post by Mehmet Gorgen »

Bayer Leverkusen'in bu sene lig maçlarında oynadığı taktisel yerleşim

daha çok 4-2-3-1 4-4-2.

Kaleci Adler çok genç ama ben beğeniyorum. Özellikle bazı maçlarda inanılmaz toplar çıkarıyor.

İleride yunanlı milli oyuncu Gekas ile Alman ümit milli takımında forma giyen Kiesling oynuyorlar. kiesling çok hareketli ve uzun boylu bir santrafor. Gekas ise fırsatçı. Şili'li Vidal Bjk'lı Tello tarzında sol bekte, orta sahanın solunda ve ortasında oynayabiliyor.

Sol kanatta oynayan isviçreli Barnetta ise ileri hızlı çıkışları var. Bosna'lı Barbarez ise yaşlandı forvet arkasında oynuyor ama bence takımın en kötü elemanı.

Defansta ise Tunus'lu Haggui ve alman milli takımında bazen oynayan Freidrich uzun boylarıyla defansta etkili olabiliyorlar ama hızlı değiller.

Alman milli takımlarında oynayan Scheider ve Ramelow ise 3-4 seneki önceki formlarından uzaktalar. Kaliteli oyuncular ama eski formlarından uzaktalar.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Dec 23, 2007 8:59 am, edited 1 time in total.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Quote Mehmet Görgen: "Sol kanatta oynayan isviçreli Barnetta ise ileri hızlı çıkışları var. Bosna'lı Barbarez ise yaşlandı forvet arkasında oynuyor ama bence takımın en kötü elemanı. "

Barbarez takimin en iyi elemani bu sezon. Hem gol atiyor (4 gol), hem attiriyor (3 asist). Kicker'in not ortalamasina göre Ribery ve Bremen'li Diego'yla hemen hemen ayni not düzeyinde.

Yillanmis sarap gibi masallah.

Bu sezon en güzel golü: http://www.youtube.com/watch?v=qtG20zStCBg

Orta sahadan Schneider'e kendisi uzun pas atiyor, sonra ceza sahasina depar atip, Schneider'in güzel ortasina süper bir voley yapistiriyor. Nasil en kötü eleman oluyor anlayamiyorum? :shock:
Quo vadis, Galatasaray?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hocam sen leverkusen'i bu sezon ligde 4. çok güçlü olduğunu , Barbarez'in çok formda olduğunu söylüyorsun galiba.

Ben de tam tersini söylüyorum.. Göreceğiz kim haklı.:lol:

Barbarez'i hiç almanya bundesliga maçını seyretmeyen Türk seyiricisi bile Bosna ile yaptığımız milli maçtan tanır. Geçmişte Hamburg'da falan çok iyi olduğu doğru ama Leverkusen'in bence forvetteki en kötü elemanı.
Kiesling ile mukayese bile etmem. Barbarez Leverkusen'in Hakan Şükür'ü gibi.Geçmişte iyi olması bugün için de formda olduğunu göstermez.

Zaten Barbarez Leverkusen'in en iyi adamı olsaydı sanırım bize karşı hiç şansları olmazdı.Allah'tan çok daha iyi adamları var.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Leverkusen serisi bana yıllar evvel Kalli Baba ile oynadığımız Eintracht Frankfurt maçlarını hatırlatıyor. Sanırım yine benzer şekilde geçecek. O zaman da Eintracht ligi 2. bitirmiş ve karşımıza çıkmıştı. 0-0 ve 1-0 ile elemiştik. Hele Uğur'un 2. maçta attığı volesi unutulmaz... İnşallah Kalli uyuyan devi tekrar uyandırır, Lincoln, Ayhan ve Linderoth tekrar takıma girerler ve bu adamları eleriz. Bir sonraki turda da Alman takımının olması avantajımız, son yıllarda Almanlara biz ters geliyoruz ayrıca seyirci avantajı hep bizde oluyor. Ben umutluyum, inşallah tarih tekrar tekerrür eder.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Barbarez elemelerdeki Bosna Hersek milli maclarimizin ikisindede aday kadro'da degildi. Cok onemli bir sey degil bu ama, benim gibi alman ligini izlemeyen biri bu oyuncuyu hic tanimaya bilir...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Deniz Selman wrote:Barbarez elemelerdeki Bosna Hersek milli maclarimizin ikisindede aday kadro'da degildi. Cok onemli bir sey degil bu ama, benim gibi alman ligini izlemeyen biri bu oyuncuyu hic tanimaya bilir...
Kusura bakma ilk maçta oynadı zannetmiştim meğer bizim maçtan 8 ay önce Ekim 2006'da milli takımı yaşlandığı için bırakmış.

http://www.uefa.com/competitions/euro/n ... 66919.html

Barbarez'i bundan önce hiç seyretmemiş olanlar GS maçlarını bekleyecek.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

"Barbarez" Bosnak ya da Slav kokenli biri icin cok garip bir soyadi. Benitez, Gonzalez, Alvarez falan gibi Latin/Ispanyol bir cagrisimi var. Barbaros kelimesinden geliyor olabilir mi?

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Bundesliga'yi her hafta takip eden biri olarak Barbarez'in hala ne kadar iyi ve önemli bir futbolcu oldugunu biliyorum. Yasi ilerlemis olabilir ama paslari ve tecrübesiyle hala bir oyunun her an kaderini degistirebilecek gücü var.

Tekrarliyorum: Almanya'nin en ciddi futbol otoritesi olan Kicker dergisine göre Bundesliga'daki not ortalamasi Ribery'yle ve Diego'yla hemen hemen ayni düzeyde, ki bunlar Bundesliga'nin en büyük starlari.

Umarim bize karsi gününde olmaz veya sakat olur da bu dediklerime sahit olmak zorunda kalmayiz.

Ama o olmasa bile isimiz Leverkusen'e karsi zor. Genc ve sistemi iyi oturmus bir takim oldular. Cok güzel bir hücüm futbolu oynuyorlar ve kolayca gol atiyorlar.

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... pspieler/1

Bu listeye göre ilk 25'de bes tane Leverkusen oyuncusu var. Bayern'den dört ve Bremen'den de sadece iki futbolcu var. Bilmem anlatabiliyormuyum.

Bunlara karsi defansimiza takviye sart. Aslinda her bölgeye takviye sart.
:)

Neyse, ben yinede sevindim Alman takimiyla eslesmemize, hic olmassa Alman televizyonundan rahat rahat izleyebilecem. Gerci atin ölümü arpadan olsun misali Bayern'in cikmasini istiyordum ama olmadi :lol:
Quo vadis, Galatasaray?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu not ortalamasına bakarak transfer yapmak isteyen biri forvet arkası mevkisi için 12 .sıradaki Barbarez'i 24.sırada yer alan 14 maçta 9 gol atan Vander vaart'a tercih etmeli.

Juventus'ta o yüzden Van dert Vaart'ı ocak ayında almak istiyor. Barbarez'i alsalar ya.

Geçiniz..

p.S:Almanya'da olman benden fazla Bundesliga'yı takip ettiğini mi gösterir Sana tavsiyem aksini iddia etmemen.

Değil mi Harun :lol:

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:Bu not ortalamasına bakarak transfer yapmak isteyen biri forvet arkası mevkisi için 12 .sıradaki Barbarez'i 24.sırada yer alan 14 maçta 9 gol atan Vander vaart'a tercih etmeli.

Juventus'ta o yüzden Van dert Vaart'ı ocak ayında almak istiyor. Barbarez'i alsalar ya.

Geçiniz..

p.S:Almanya'da olman benden fazla Bundesliga'yı takip ettiğini mi gösterir Sana tavsiyem aksini iddia etmemen.

Hocam, aksini iddia eden olmadi zaten. Yalniz argümanin biraz yamuk olmus. Van der Vaart ile kiyaslayamazsin cünkü yas farki var. Elbette Juventus Barbarez'le ilgilenmez.

Bu not ortalamasi Barbarez'in sezonun ilk yarisinda cok yüksek seviyede ne kadar istikrarli bir grafik cizdigini gösterir. Van der Vaart inisli cikisli oynuyor. Tabi ki o da klas bir oyuncu, ama bu tartismada kiyaslama örnegi olarak yaramaz.

Ama neyse, zaten ben futboldan pek anlamam, burdaki futbol otoritelerin yalancisiyim sadece :wink:
Quo vadis, Galatasaray?

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Barnetta çok iyi bir oyuncu, en çok ona dikkat etmemiz lazım, üst düzey bir yetenek, uzun süredir hem İsviçre milli takımında hem de Almanya liginde takip ediyorum.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cumartesi gunu saat 9:30 AM EST (16.30 tsi)'da Bayer Leverkusen-Hamburg maci var, burada canli olarak Gol TV yayinliyor.

UEFA'da onumuzdeki iki(!) rakibi birden tanimak icin cok guzel bir firsat.

Deniz

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Deniz'in mesajina peki biz Turkiye'de ne edecez diyeceklere bir cevap olsun .

NTV SPOR'DA BU HAFTA
9 SUBAT CUMARTESI
Bayer Leverkusen - Hamburg TR Saati ile 16.30 CANLI

FBli arkadaslarin da kacirmamasi gereken bir mac var bu haftasonu.Rakipleri Barcelona ile kendi sahasinda oynayacak.Eminim Barcelona maci kendileri icin bir olcu olur.

NTV'DE BU HAFTA
9 SUBAT CUMARTESI
Sevilla - Barcelona TR Saati ile 23.00 CANLI

Bu maci Azerbeycan televizyasindanda canli seyredebilirsiniz ama yurek kaldirmayabilir :)

NTVSPOR'u izlemek için;
D-Smart: 45. kanal
Uydu (Türkiye için): TURKSAT 2A - 42 Derece
11892 megahertz yatay frekans, 12800 sym, 5/6 FEC.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

LEVERKUSEN KAYALARA GELIR MI?
SPONSORUNA COK DAVA ACILIR MI?
BIZIM IKINCI MACA KADAR KLUPLERI BATAR MI
FUTBOLCULAR MAASLARINI ALMADIKLARI ICIN MACA CIKMAZLAR MI?

AAAHHHHHHHHH COK SIKICI BIR CUMA
EVE GITMEK ISTIYORUM :roll: :lol:

22,000 said died amid delayed Bayer drug recall

Reuters - Friday, February 15 02:40 am

NEW YORK (Reuters) - The lives of 22,000 patients could have been saved if U.S. regulators had been quicker to remove a Bayer AG drug used to stem bleeding during open heart surgery, according to a medical researcher interviewed by CBS Television's 60 Minutes program.

The drug Trasylol was withdrawn in November at the request of the FDA after an observational study linked the medicine to kidney failure requiring dialysis and increased death of those patients.

It had been given to as many as a third of all heart bypass patients in the United States at the height of its use over a period of many years, according to the report.

Dr. Dennis Mangano, the study's researcher, said during the program that 22,000 lives could have been saved if Trasylol had been taken off the market when he first published his study in January 2006, according to a CBS News report on its Web site ahead of a broadcast slated for next Sunday.

He said in the broadcast that Bayer failed to disclose to the FDA during an FDA advisory panel meeting in September 2006 -- at which Mangano's negative findings were discussed -- that the German drug maker had conducted its own research which confirmed the same dangers established by his study.

The chairman of the FDA advisory panel, Dr. William Hiatt, told 60 Minutes he would have voted to remove Trasylol from the market had he been informed about Bayer's study, according to the CBS report.

Bayer spokeswoman Meredith Fischer said she could not comment about the broadcast until it is aired, including allegations that the drug maker had failed to protect patients.

She said Bayer is facing a number of product-liability lawsuits filed by patients who had taken the medicine or their families, but said she not know how many lawsuits were filed.
TRUST GALATASARAY
MGC

Baris Tokat

Re: Bayer leverkusen'i tanıyalım.

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:
Sol kanatta oynayan isviçreli Barnetta ise ileri hızlı çıkışları var. Bosna'lı Barbarez ise yaşlandı forvet arkasında oynuyor ama bence takımın en kötü elemanı.

Defansta ise Tunus'lu Haggui ve alman milli takımında bazen oynayan Freidrich uzun boylarıyla defansta etkili olabiliyorlar ama hızlı değiller.

Alman milli takımlarında oynayan Scheider ve Ramelow ise 3-4 seneki önceki formlarından uzaktalar. Kaliteli oyuncular ama eski formlarından uzaktalar.
Baris Tokat wrote:Quote Mehmet Görgen: "Sol kanatta oynayan isviçreli Barnetta ise ileri hızlı çıkışları var. Bosna'lı Barbarez ise yaşlandı forvet arkasında oynuyor ama bence takımın en kötü elemanı. "

Barbarez takimin en iyi elemani bu sezon. Hem gol atiyor (4 gol), hem attiriyor (3 asist). Kicker'in not ortalamasina göre Ribery ve Bremen'li Diego'yla hemen hemen ayni not düzeyinde.

Yillanmis sarap gibi masallah.

Bu sezon en güzel golü: http://www.youtube.com/watch?v=qtG20zStCBg

Orta sahadan Schneider'e kendisi uzun pas atiyor, sonra ceza sahasina depar atip, Schneider'in güzel ortasina süper bir voley yapistiriyor. Nasil en kötü eleman oluyor anlayamiyorum? :shock:
Mehmet Gorgen wrote:Hocam sen leverkusen'i bu sezon ligde 4. çok güçlü olduğunu , Barbarez'in çok formda olduğunu söylüyorsun galiba.

Ben de tam tersini söylüyorum.. Göreceğiz kim haklı.:lol:

Barbarez'i hiç almanya bundesliga maçını seyretmeyen Türk seyiricisi bile Bosna ile yaptığımız milli maçtan tanır. Geçmişte Hamburg'da falan çok iyi olduğu doğru ama Leverkusen'in bence forvetteki en kötü elemanı.
Kiesling ile mukayese bile etmem. Barbarez Leverkusen'in Hakan Şükür'ü gibi.Geçmişte iyi olması bugün için de formda olduğunu göstermez.

Zaten Barbarez Leverkusen'in en iyi adamı olsaydı sanırım bize karşı hiç şansları olmazdı.Allah'tan çok daha iyi adamları var.
Baris Tokat wrote:Bundesliga'yi her hafta takip eden biri olarak Barbarez'in hala ne kadar iyi ve önemli bir futbolcu oldugunu biliyorum. Yasi ilerlemis olabilir ama paslari ve tecrübesiyle hala bir oyunun her an kaderini degistirebilecek gücü var.

Tekrarliyorum: Almanya'nin en ciddi futbol otoritesi olan Kicker dergisine göre Bundesliga'daki not ortalamasi Ribery'yle ve Diego'yla hemen hemen ayni düzeyde, ki bunlar Bundesliga'nin en büyük starlari.

Umarim bize karsi gününde olmaz veya sakat olur da bu dediklerime sahit olmak zorunda kalmayiz.

Ama o olmasa bile isimiz Leverkusen'e karsi zor. Genc ve sistemi iyi oturmus bir takim oldular. Cok güzel bir hücüm futbolu oynuyorlar ve kolayca gol atiyorlar.

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... pspieler/1

Bu listeye göre ilk 25'de bes tane Leverkusen oyuncusu var. Bayern'den dört ve Bremen'den de sadece iki futbolcu var. Bilmem anlatabiliyormuyum.

Bunlara karsi defansimiza takviye sart. Aslinda her bölgeye takviye sart.
:)

Neyse, ben yinede sevindim Alman takimiyla eslesmemize, hic olmassa Alman televizyonundan rahat rahat izleyebilecem. Gerci atin ölümü arpadan olsun misali Bayern'in cikmasini istiyordum ama olmadi :lol:
Mehmet Gorgen wrote:Bu not ortalamasına bakarak transfer yapmak isteyen biri forvet arkası mevkisi için 12 .sıradaki Barbarez'i 24.sırada yer alan 14 maçta 9 gol atan Vander vaart'a tercih etmeli.

Geçiniz..

Baris Tokat wrote:Hocam, aksini iddia eden olmadi zaten. Yalniz argümanin biraz yamuk olmus. Van der Vaart ile kiyaslayamazsin cünkü yas farki var. Elbette Juventus Barbarez'le ilgilenmez.

Bu not ortalamasi Barbarez'in sezonun ilk yarisinda cok yüksek seviyede ne kadar istikrarli bir grafik cizdigini gösterir. Van der Vaart inisli cikisli oynuyor. Tabi ki o da klas bir oyuncu, ama bu tartismada kiyaslama örnegi olarak yaramaz.

Ama neyse, zaten ben futboldan pek anlamam, burdaki futbol otoritelerin yalancisiyim sadece :wink:
[/quote]

Öyle görünüyor ki maalesef ben hakli ciktim. Gönül isterdiki yanilayim. :?

Iste simdi Bayer Leverkusen'i taniyabildik herhalde...
Quo vadis, Galatasaray?

Post Reply