GUNDUZ TEKIN ONAY'I KAYBETTIK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

GUNDUZ TEKIN ONAY'I KAYBETTIK

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.ntvmsnbc.com/news/431755.asp

Turk futboluna buyuk hizmetleri olmus bir cok genc futbolcu yetistirmis buyuk bir futbol adamiydi.Allah rahmet eylesin.

KISA OZGECMISI (WIKIPEDIA)

Gündüz Tekin Onay, (d. 1 Mayıs 1942 Çankırı - ö. 4 Ocak 2008) 1976-1977 yıllarında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü de çalıştırmış ve çalıştırdığı takımlarda altyapıdan pek çok yetenekli futbolcuyu keşfetmiş futbol antrenörü, teknik direktör.

Futbola 1957 yılında Eskişehir'de başladı. Bursa Akınspor, Kardemir Karabükspor, Muhafızgücü, Türkiye Ordu Milli Futbol Takımı, Karşıyaka, Şekerspor ve Kastamonuspor'da futbol oynadı.

26 yaşında antrenörlüğe başladı. 1969’da Türkiye Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Abdullah Gegiç’in yardımcılığını yaptı. Birçok futbol kulübünde de görev yaptı. Çalıştırdığı kulüpler arasında; Adanaspor, Zonguldakspor, Beşiktaş, Bursaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kayserispor, Konyaspor ve Denizlispor vardır. Bu takımlarda 462 maçla lig rekoru kırdı. 3 sezon Genç Milli Takımlar teknik sorumluluğu görevini sürdürdü.

Aktif futbol yaşantısından sonra, yönetici ve antrenör olarak Türk Futbolu'na hizmet etti.Türkiye Futbol Federasyonu’nda Teknik Başdanışmanlık dahil olmak üzere çeşitli görevler yaptı. Futbol Federasyonu Araştırma, Planlama, Eğitim ve Geliştirme (ARPEG) Genel Koordinatörü olarak görev yaptı. Antrenörlüğün yanısıra çeşitli gazetelerde spor yazarlığı ile futbol adına 14 kitap yazdı.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Gündüz Tekin Onay, spiker Güntekin Onay’ın babasıydı
TRUST GALATASARAY
MGC

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Tüm yakınlarına baş sağlığa, merhuma Allah'tan rahmet dilerim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

2-3 sene once Lig TV'deki programini duzenli olarak takip ediyordum,ogretici bir programdi.

Allah rahmet eylesin.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Olenin oldugunden haberi olmuyor. Kalanlar icin de uzulmemek elde degil.

Eski topraklarin yerini surekli yeni camurlar aliyor. 14 kitap degil 1 kitap yazan birini bile bulamazlar yerine koymak icin. Koca bir delik kalacak ardinda yani.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Ağabeyi yanında getirmişti, "Şefim sana teslim" diye.. Harbiye'nin ve Ordu takımının popüler kaptanı Yılmaz Tekin Onay, çok ama çok iyi arkadaşımızdı.. Öncü'yü kurarken, onu da basketbol yazıları için kadromuza almıştık. "Baba Yılmaz" derdik ona.. O da bana tüm ekiptekiler gibi "Şefim!.."
Yanında getirdiği kardeşiydi..
Gündüz Tekin Onay!..
"Futbola çok meraklı" dedi.. "Eti senin, kemiği benim. Onu yetiştir. İyi bir futbol yazarı olsun.."
Pırıl pırıl bir delikanlıydı Gündüz.. Meraklıydı gerçekten.. Ve de çok hevesli..
Baba Yılmaz'ın onu bana getirmesi, hayatında torpille elde ettiği ilk ve son iş oldu bildiğim.. Ötesinde hep kendi başarıları, zaferleri vardı..
Futbola merakı, bizim sandığımızdan da fazlaymış..
Birgün "Şefim" dedi, "Madem yazıyorum, en iyi bilerek yazayım. Ben antrenör kursuna gidip futbolun teknik inceliklerini de öğrenmek istiyorum.."
Gitti..
Gidiş o gidiş.. "

Eveet. Tekinonay'i tekinonay yapan bu sef kimdir biliyor musunuz? Allah Turk basinin, sporunun, operasinin, tiyatrosunun, sinemasinin, sanat dunyasinin, ve modasinin basindan eksik etmesin Hincal'i. Halimiz harap degilse. Ya baba Yilmaz kardesini sefine getirmeseydi ne olacakti dusunmek bile istemiyorum.

Konyadaki hafif mesrep kizin anasinin sokakta yari ciplak dolasan deliye "ort ulan ort onunu bizim kiz bundan da umar" dedigi gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply