Susmayan adam

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gardrop Fuat, rahmetli Kemal Sunal'in "Sakar Sakir" filmindeki bas komik karakterin de ismi.

Isimler konusunda Istanbul sokaklari gercek ve irdelenmesi gereken bir tarih hazinesi. Ben bir zamanlar bir bankada ipotek belgeleri inceliyordum, Besiktas'ta "Yol Fenerli Hristo Sokak"a rastladim. Mecidiyekoy'de "Otello Kamil Sokak" var (sanirim ilk Turk Tiyatrocularindan olmali)...

Turkce'yi artik 50 kelime ile konusan bir toplum, kahraman da uretemiyor. Karincaezmez Sevki isminin gerisindeki birikime bakin, bir de simdiki mafyadan bozma otopark isletmecisi amigolara...

Celal, yazi icin super tesekkurler bu arada...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Celal, yazi icin super tesekkurler bu arada...
Celal, Hakan konusunda anlaşamıyoruz ama yazı gerçekten çok güzel, çok sağol.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Gardrop Fuat, rahmetli Kemal Sunal'in "Sakar Sakir" filmindeki bas komik karakterin de ismi.
...
Bak yazida "Gardırop Fuat'la aralarından su sızmıyor." demis. Gardirop yerine aslinda gardolap dese daha afili olacakti. Elbette Fransizca soylenisi "Gardrop" Ama halk diline "stop" nasil "istop" "station" nasil 'istasyon" diye gecmisse Gardrop ta aslinda Gardolap diye gecti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hasan Tezcan wrote:Hakan'in sporcu kimligi Metin Oktay'i asar, daha basarili, kariyerli bana sorarsaniz.
Bunlarin hepsi dogru da Metin Oktay zamaninda samimiyet daha fazla idi ve boyle dedikodu endustrisi yoktu yada kucuktu. O kosullarda profesyonel davranan birisi alkislanip bas taci eiliyordu. Metin Oktay kim bilir neler soylemistir. Bugun ise durum farkli. Hic Hakan Sukur'un oyle ilah gibi klubun tarihine gececegini filan sanmayin. Onumuzdeki sene unutulur gider.

Artik vefa zamani degil. Ya cefa ya da sefa zamani. Arasi yok.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Hakan Şükür niye unutulup gitsin? Onun sadece GS için değil,Türk futbolu için''ekol'' bir oyuncu olduğunu,yerinin doldurulmasının ne kadar güç olduğunu yıllar geçti,bugün de hala öğrenemediniz..

Siz öğrenmedikçe de,rakipleriniz karşısında böyle ezik muamelesi görmeye,beraberliklere sevinmeye layiksiniz demektir..Bi susun artık..

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hasan Utku wrote:Hakan Şükür niye unutulup gitsin?
Hasan ben de unutulacak diye sikayet ediyorum zaten. Unutulmamasi gerekli ve hatta Metin Oktay'dan daha cok tarihe gecmesi gerekli diyorum.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Peki ben de sustum.. :)

Yalnız antiparantez bişeyler söyliyeyim..Yani Metin Oktay zamanında,bilhassa altmışlı yılların ortalarına doğru,Galatasaray futbol takımı içinde,Gündüz Kılıç,Turgay Şeren,Coşkun Özarı gibi büyük isimlerin de olduğu takımın,büyük başarıların ardından kendi içinde bölünmeler yaşadığı ve sonunda bunun Gündüz Kılıç'ın Galatasaray'dan uzaklaşması ile sonuçlandığı vakidir.

Cengiz benden büyük,hatırlar belki bunları ama o bana küskün şimdi. :p

Yani adı Galatasaray'da olsa,topluluk olan yerde kazan her zaman için kaynar..İşler kötü gittiği zaman da bir yerde patlar..Önemli olan bu takıma,bu kulübe,bu ülke sporuna hizmet edenlerin unutulmayıp hakediş payelerinin her daim verilmesi.Ötesi gelip geçici işler..

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Hakan $ükür sadece Türkiye de degil, Avrupa Türk futbolu konu olunca bilinen ve söylenen tek isim. Onun oynadigi dönemlde Galatasaray ve Milli takim basarilari onun da kücümsenmeyecek katkilari ile tavan yapmis. Kücük yanlislarini öne sürerek kocaman bir kariyeri silemezsiniz. Hakan $ükür Türk futbol tarihinin tarti4masiz su ana kadar en basarili futbolcusudur (NOKTA)
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Bence Hakan Şükür'ün sportif kariyeri Metin Oktay'ınkiyle karşılaştırılamaz. Oynadıkları dönemdeki futbol tarzı, futbol sahaları, topları ve diğer ekipmanlar, hocalar, antrenmanlar ve de rakipler (hatta medya ve seyirci) birbirlerinden o kadar farklıdır ki, biri şöyle diğeri böyle demek bence çook büyük hatadır. İki denklemin içine giren bütün veriler farklıysa, iki sonuç nasıl karşılaştırılır? Real Madrid'de Raul'le Di Stefano'yu karşılaştırıyorlar mı?

Ayrıca Hakan Şükür ne yarın birgün, ne de birkaç yıla unutulur. Hepi topu kaç sene oynayabilmiş Rıdvan unutuldu mu? Hadi Onu geçtim B.Yusuf'u mesela unutan var mı aranızda? :)

Mesela 2000 yılındaki Bologna maçlarında bazı tanıdıklarım çok ağır töbe etmişlerdi Hakan'ı eleştirmeye, herkesin böyle kişisel anıları olmuştur Hakan'la ilgili, unutmak ihtimal dışı o yüzden. Hala futbol geyiği biraz dallandı mı "Ah ulan Rotariu" diyen çok Galatasaraylı yok mu?

Kaldı ki, politikada veya başka bir şekilde Hakan'ın ratinginin daha çook uzun süre kullanılacağına eminim.

Hakan'ın sevgi ve saygıdan başka Galatasaray'dan veya Türkiye'den alacağı kalmamıştır bence. Ama bunu hep Küçük emrah tadında dile getirmesi o uzun ve fantastik kariyeri boyunca kabak tadı vermiştir. Halbuki bu kadar "duygusal" bir adam olmayıvereydi kendi büyüklüğünün farkına varıp çoluk çocuk muamelesi yapardı eleştirenlere, ve o zaman karizmasından da geçilmez idü. Bkz. FT :)

Hakan giderayak bir şampiyonluk daha be, hadi be abi, 2 tane de Leverkusen'e atsan tamamdır, de hadi oldu olacak iki üç tane de Avrupa Şamp.ına sıkıştır bitti gitti... Yapamaz diyenle iddiaya girebilirim, 1'e 1 oranla değil ama buluruz ortasını :)

Sevgiler, saygılar, selamlar ederim

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Her takimin bir ikonu olur. GS'nin su andaki ikonu Metin Oktay. Burada konu Hakan'in ikon olarak onun yerini alip alamayacagi. Yoksa kosullar elbette karsilastirilmaz.

Birisini ikon yapabilmek icin klubun ozel olarak caba harcamasi gerekir. Oduler verir, o oyuncu hakkinda basina surekli olumlu malzeme yaratir vs. Bu arada o oyuncu da bu muameleyi gercekten hak etmisse taraftar bagrina basar ve bir ikon olusur.

Bir ikonu baska bir ikonla degistirebilmek icin ise daha da buyuk bir caba gerekir.

Burada ilk konu Hakan'in boyle bir ikonluk mertebesine ulasip ulasmadigi. Bence ulasmis durumda. Bir sonraki konu Metin Oktay'in ikonlugunu tarihe gomebilecek kadar yukselmis mi? Bence yukselmis durumda. Bir donraki sorun ise klup bu durumu kabul etmis mi? Bence etmemis durumda. Kabul etse bile ikon degistirmek icin gerekli olan anlayisa sahip mi? Bence degil. O anlayisa sahip olsa bile o cabayi gosterecek yetenege sahip mi? Bence degil. O cabayi gosterse bile eline yuzune bulastirip, ikon yapacam derken sifon yapma olasiligi var mi? Hem de cok.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Burada taraftarin genelde bu tur karisik gorunen konulari basit algiladigini saniyorum.

Taraftar icin kahraman, takim icin calisan adam degildir genellikle; diger oyunculardan daha yetenekli olup, bu yetenekle skor elde etmis adamdir. Bu bence dunyada da mesela NBA'de de oyledir. Hatta bilirsiniz, NBA'de parmaginda kac yuzuk var diye bakarlar adama...

Calisma-Yetenek ve Sonuc Elde Etme bakimindan taraftarin onceligi her zaman, sonuctur. Sonra yetenek gelir. Yani adam calismasa da olur.

Ornek olarak ayni donemde top oynayan Cayci Ahmet ve Muhammed Derwall'in en sevdigi oyunculardi diyebiliriz. Her 2'si de cok kosar, disiplinli oynar ve verilen her gorevi kusursuz yerine getirirdi. Ama tarftarin o yillarda ikonu Cevat Prekazi idi. Bu ikonun simgelestigi an da Monaco'ya atilan goldu. Cevat yapi olarak simarik, bazen cirkef ve transfer doneminde zaman zaman sorun yaratan bir adam olsa da taraftar onun yetenegi ile yetinirdi.

Besiktaslilar icin Sergen'i, bizim icin Hagi'yi anlatmaya gerek yok. 1950'lerden bugune kalan ikonlarin da genellikle hepsinin gol krali olmasi seyircinin sonuca bakmasindandir.

Hakan Sukur elestirilerine katlanamayanlar bana gore Hakan'in futbolunun 2000 yilindan sonra bittigini gormek istemiyorlar. Hakan bugun mukemmel goller atsa, yaygin ve yanlis bir kabul haline gelen "cok kosar, 3 kisiyi pesine takar" laflarini hak eden bir forvet olsa sorun olmazdi.

Ama mesele Hakan'in futbol yeteneginin korelmeye basladigi, son 6-7 yildir takimda kontenjan doldurdugudur.

Ha bana kalsa uslubu, tarikatciligi falan ayri rezillik. Ama tekrar ediyorum, bu isler genel taraftar kitlesine cok batmaz, meger ki adam cok yetenekli sonuc sagliyor olsun. O yuzden Hakan hic donmeseydi, bir ikon olurdu. Ama bu yipranma ile, cok gec kaldi.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Metin Oktayin yerine gecme ikon olarak gecme gibi seyler
yazilinca dayanamadim. Gozlerime inanamadim.
Evet Hakan Sukur GS tarihinin en kariyerli ve basarili futbolcusu olmustur.
Evet Galatasaraylidir. Evet kendine bakmasi ve dikkat etmesi , yani o anlamda profesyonelligi alkislanacak duzeydedir.
Ama Metin Oktayin yerini almak filan orada durun bakalim. Agzinizdan cikani kulaginiz duyuyormu derler.

Hakan Sukurun ikon olmamasini gerektiren bircok konu vardir.

Ilk once Italyaya giderken GS'nin para kazanmasina set cekmis, GS daha sonra tarihinin en buyuk transfer parasini mahkemelerle almistir. Hakana ne, klupler arasi diyebilrsiniz. Ama ikonlastirilan adamda klubunu de dusunmus olmalidir. Burada niyet onemlidir. Gene onun actigi yoldan , ayni klikin adamlarin GS'ye bonservis odemeden gittigini biliyoruz. Onun suclusuda bana gore Hakandir, o klik beraber hareket etmistir.

Takimda yillardir klik yaratilip oyuncu ogutulmesinin arkasinda kim var?

Sonra Metinle butunlesen kurum sadece Galatsaraydir. Esini, yurdunu , bircok seyi onun ugruna terk etmistir. Hakan Sukurle butunlesen organizasyon 2 tanedir ve hangisinin ne zaman one gectigi tartisilir. Bunuda elestirmiyorum, genc insan gucu ve destegi oyle buldu cunku gunumuz FB medyasi boyle guclu bir destek olmasa GS'li basarili bir futbolcuyu yerdi. Ama bu onun sembol olmasini engelliyor.

Tabii birde tutamadigi cenesi ve baba baskisi yuzunden cok gec olusan kisiligi var. Yaslandikca ve gucten dustukce bu durum bu kapris ve surekli huzursuzluk cikarma olarak geri dondu. Artik yillardir icinde olusturdugu embedded gazetecilerin destegiyle klup ici iktidar oyunlarina da girmeye basladi.

Zannedilenin aksine ben Hakan Sukuru cok takdir ederim. Dedesinin GSliligi asildigi o cocuk ruhlu, yetenekli, GSli, merhametli sporcusuna evet. Ama kliklerin ve kaprislerin cenesi ishal olmus Hakanina hayir. Zaten bu cift kisilik GSlilerin aklini karistiriyor.Onun icin bu sacmaliklarin icinde olmasina ve de gucu bitikten sahada tutulup hem kendini rezil edip , hemde takimin skor gucunu dusurmesine dayanamiyorum sadece.

Ama Metin Oktay. O baska bir sey. O bir baba yadigari , o bir sembol. 45 yasinda iken bile futbolunu , daha dogrusu topa nasil vurdugunu goren , mutevaziligine taniklik etmis biri olarak , rahat soyleyebilirim ki o baska biri. Tutkulu Galatasaraylilarin nasil GSli oldugunun hikayesinde, 1-2 nesil oncesinde bile olsa muhakkak Metin Oktay vardir. Sonra o butun Turkiyenin Metin Oktayidir, Hakan SUkur daha GS'nin tamaminin bile olamamistir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Burada taraftarin genelde bu tur karisik gorunen konulari basit algiladigini saniyorum.

Taraftar icin kahraman, takim icin calisan adam degildir genellikle; diger oyunculardan daha yetenekli olup, bu yetenekle skor elde etmis adamdir. Bu bence dunyada da mesela NBA'de de oyledir. Hatta bilirsiniz, NBA'de parmaginda kac yuzuk var diye bakarlar adama...

Calisma-Yetenek ve Sonuc Elde Etme bakimindan taraftarin onceligi her zaman, sonuctur. Sonra yetenek gelir. Yani adam calismasa da olur.

Ornek olarak ayni donemde top oynayan Cayci Ahmet ve Muhammed Derwall'in en sevdigi oyunculardi diyebiliriz. Her 2'si de cok kosar, disiplinli oynar ve verilen her gorevi kusursuz yerine getirirdi. Ama tarftarin o yillarda ikonu Cevat Prekazi idi. Bu ikonun simgelestigi an da Monaco'ya atilan goldu. Cevat yapi olarak simarik, bazen cirkef ve transfer doneminde zaman zaman sorun yaratan bir adam olsa da taraftar onun yetenegi ile yetinirdi.

Besiktaslilar icin Sergen'i, bizim icin Hagi'yi anlatmaya gerek yok. 1950'lerden bugune kalan ikonlarin da genellikle hepsinin gol krali olmasi seyircinin sonuca bakmasindandir.

Hakan Sukur elestirilerine katlanamayanlar bana gore Hakan'in futbolunun 2000 yilindan sonra bittigini gormek istemiyorlar. Hakan bugun mukemmel goller atsa, yaygin ve yanlis bir kabul haline gelen "cok kosar, 3 kisiyi pesine takar" laflarini hak eden bir forvet olsa sorun olmazdi.

Ama mesele Hakan'in futbol yeteneginin korelmeye basladigi, son 6-7 yildir takimda kontenjan doldurdugudur.

Ha bana kalsa uslubu, tarikatciligi falan ayri rezillik. Ama tekrar ediyorum, bu isler genel taraftar kitlesine cok batmaz, meger ki adam cok yetenekli sonuc sagliyor olsun. O yuzden Hakan hic donmeseydi, bir ikon olurdu. Ama bu yipranma ile, cok gec kaldi.
Bazen basit görüşler çok karmaşık bir sürü görüşten çok daha gerçeğe yakın olur. Mesela Elvis kalp krizi geçirip öldü (basit) Elvis rock'n rolla hayran uzaylılar tarafından kaçırıldı ve bir başka gezegende şarkı söylüyor (karmaşık görüş).

Hakan 2000'den beri körelmiş, faydalı olduğu söylenen konular ise hurafe, kontenjan doldurmak için oynuyor. Durumu farkedenler: bazı GS taraftarları. Durumu farkedemeyenler: Fatih Terim, Georghe Hagi, Eric Gerets, ve şimdi de Karl Heinz Feldkamp.

Yani Hakan 2000den beri kontenjan dolduruyor, defansı falan oyaladığı yok, bunu biz görüyoruz ama Ümit Karan'ı yedek oturtup ısrarla Hakan'ı oynatan Feldkamp ise göremiyor. Ya da görüyor da Fetullah Gülen'in baskılarıyla oynatıyor (bu sonuncuyu da duydum da).

Ben yine Kalli ve Fetullah hoca bağlantısını (ya da benzerlerini) tatmin edici bulmadığım için gördüklerimi yazayım. Hakan'ın köreldiği söylenen dönemde körelen (ve zaten baştan beri aman aman iyi olmayan) özelliği gol vuruşları oldu. Bunun dışında Hakan hala koşuyor, rakip defansı bunaltıyor , rakip defans oyuncularını peşine takıyor, yanında oynayanlara alan açıyor (sevgili Ufuk, bu konuda affet, kendi gözüme inanmayı tercih ediyorum, çünkü bu sene Türkiye'ye döndüm, kombine aldım, gidip izliyorum). Ha, tabii bunları 25 yaşında gibi yapamıyor ama elimizde daha iyi yapan varsa duymak isterim. Özgürcan nerede? Kiralandı. Hakan ise kontenjan dolduruyor.

Zaten Hakan bunları yapmasa hiç bir hoca Hakan'ı oynatmaz hele Necati ve Kabze'yi takımdan yollayıp, Ümit'i yedek oturtup hiç oynatmaz. Özellikle artık rekoru falan kırdığı da düşünülürse hiç hiç hiç oynatmaz.

Daha bütün Hakan eleştirenlerden hala üzerine bir gık dahi duyamadığım konu: neden hocalar sizin gördüğünüzü göremiyor? Lütfen bir cevap, Allah rızası için, bari Başbakan Kalli'ye haber yollamış yazın.

Hakan 37 yaşında sahaya çıkıp yaptıkları, artık yazmaya takatim kalmayan rekorları, Türk futbolu ve GS'ın son yıllarda kazandığı neredeyse her başarıda payı olması ve bize verdikleri ile çoktan ikon olmuştur. Benim açımdan rezillik olmasa da garip ve üzülünecek olan taraf GS'ın kendi taraftarlarının bir kısmının dahi futbolla alakasız bir sürü propagandaya dayanarak Hakan'a karşı açılan kampanyaya katılmasıdır. Ama çok da fazla şaşırmıyorum, Nobel Ödülü kazanan adam hakkında söylenenleri okuduktan sonra. Pamuk'un Türkçesi bozuk, Hakan hiçbir şey oynamayıp kontenjan doldurmak için kadroda....devamını yine affınıza sığınarak yazıyorum, Elvis Neptün'de, dün gece yine yıkmış ortalığı. :lol:

Ali

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ama Metin Oktay. O baska bir sey. O bir baba yadigari , o bir sembol. 45 yasinda iken bile futbolunu , daha dogrusu topa nasil vurdugunu goren , mutevaziligine taniklik etmis biri olarak , rahat soyleyebilirim ki o baska biri. Tutkulu Galatasaraylilarin nasil GSli oldugunun hikayesinde, 1-2 nesil oncesinde bile olsa muhakkak Metin Oktay vardir. Sonra o butun Turkiyenin Metin Oktayidir, Hakan SUkur daha GS'nin tamaminin bile olamamistir.
Bu çok doğru..Evet..Metin Oktay G.S için ayrı bir bir semboldur,Turgay Şeren'le birlikte GS'yi bir avuç kapalı tribün taraftarlığından kurtaran isimlerdi.

Hakan Şükür hususunda anlaşılmayan,tekrar edeyim,onun Türk futboluna bir ''ekol'' olarak yer alması..Bakın o kadar eleştiriliyor,ama tarzını geçtim,yerine hala adam bulunamıyor.Bir müddet Semih'le idare etmek zorundasınız..Akşam gördünüz,Semih de olmayınca İsveç ceza sahasına bile giremediniz..Düşünülecek konu bu..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Metin Oktayin yerine gecme ikon olarak gecme gibi seyler
yazilinca dayanamadim. Gozlerime inanamadim.
Evet Hakan Sukur GS tarihinin en kariyerli ve basarili futbolcusu olmustur.
Evet Galatasaraylidir. Evet kendine bakmasi ve dikkat etmesi , yani o anlamda profesyonelligi alkislanacak duzeydedir.
Ama Metin Oktayin yerini almak filan orada durun bakalim. Agzinizdan cikani kulaginiz duyuyormu derler.

Hakan Sukurun ikon olmamasini gerektiren bircok konu vardir.

Ilk once Italyaya giderken GS'nin para kazanmasina set cekmis, GS daha sonra tarihinin en buyuk transfer parasini mahkemelerle almistir. Hakana ne, klupler arasi diyebilrsiniz. Ama ikonlastirilan adamda klubunu de dusunmus olmalidir. Burada niyet onemlidir. Gene onun actigi yoldan , ayni klikin adamlarin GS'ye bonservis odemeden gittigini biliyoruz. Onun suclusuda bana gore Hakandir, o klik beraber hareket etmistir.

Takimda yillardir klik yaratilip oyuncu ogutulmesinin arkasinda kim var?

Sonra Metinle butunlesen kurum sadece Galatsaraydir. Esini, yurdunu , bircok seyi onun ugruna terk etmistir. Hakan Sukurle butunlesen organizasyon 2 tanedir ve hangisinin ne zaman one gectigi tartisilir. Bunuda elestirmiyorum, genc insan gucu ve destegi oyle buldu cunku gunumuz FB medyasi boyle guclu bir destek olmasa GS'li basarili bir futbolcuyu yerdi. Ama bu onun sembol olmasini engelliyor.

Tabii birde tutamadigi cenesi ve baba baskisi yuzunden cok gec olusan kisiligi var. Yaslandikca ve gucten dustukce bu durum bu kapris ve surekli huzursuzluk cikarma olarak geri dondu. Artik yillardir icinde olusturdugu embedded gazetecilerin destegiyle klup ici iktidar oyunlarina da girmeye basladi.

Zannedilenin aksine ben Hakan Sukuru cok takdir ederim. Dedesinin GSliligi asildigi o cocuk ruhlu, yetenekli, GSli, merhametli sporcusuna evet. Ama kliklerin ve kaprislerin cenesi ishal olmus Hakanina hayir. Zaten bu cift kisilik GSlilerin aklini karistiriyor.Onun icin bu sacmaliklarin icinde olmasina ve de gucu bitikten sahada tutulup hem kendini rezil edip , hemde takimin skor gucunu dusurmesine dayanamiyorum sadece.

Sevgili Alpay, Hakan ile ilgili yazdığın kişisel zaafların bir kısmı doğru olabilir ama Metin Oktay'a bakarken bir şeyi unutma bence: bugün olsa bazı FBli ve BJKlıların isim taktığı, kişisel hayatıyla ilgili eleştirilen (çünkü mevzu var) bir insan olurdu.

Kennedy Amerikalılar için efsane başkanlardan biridir. Clinton ise değil. Biri Beyaz Saray'da bir stajyer ile birşeyler yapmış. Diğeri başkan olduğu dönem boyunca Beyaz Saray'da artistlerden, sosyete güllerine yapmadık kadın bırakmamış. Ama ikincisi efsane, birinci neredeyse azlediliyordu.

Çok farklı devirler, çok farklı basınlar, çok farklı taraftarlık, rekabet, futbol anlayışları. Yakın zamana kadar gazeteler birisi hakkında olumsuz bir şey yazmadan otuz kere düşünürken bugün hangi çamuru atıp bir tane daha satarım, yabancı haberlere nasıl yalan eklemeler yapıp gaz veririm derdine düşmüş insanlar. Sence Metin Oktay bugünkü basınla o zamanlar kaldığı gibi kalabilir miydi?

Sence biz Metin Oktay'ı koruyabilir miydik bugünkü basından, rakip taraftardan?

Ali

Post Reply