Adnan Polat 33. Başkanımız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Polat'in listesi de aciklandi. Obur, Lincoln basligi altinda soyle yazmistim:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Ben, boyle yazarken:
Ozgur Huseyinoglu wrote:EDIT: Geyik katsayisini abartmis olacagim biraz, affola o acidan ama... :) Adnan Polat aslinda, gecenlerde yanlis bir hareket yapmis oldu Lincoln acisindan. Soylenene gore Abdurrahim Albayrak'i yonetimine alma onerisini reddetmis. Abdurrahim Abimiz gelse, kendi eliyle lokumlar, baklavalarla besler Lincoln'u, Karadeniz aksaniyla Portekizceyi soker, yoluna sokardi 10 numaramizi! :)
burdakine benzer haberleri kaynak almistim:
Bu arada ismi sürekli kongre kulislerinde geçen Abdurrahim Albayrak'ı Başkan Özhan Canaydın'ın çok istemesine rağmen , Polat'ın yönetim kurulu listesinde düşünmediği öğrenildi. Ancak Abdurrahim Albayrak'la birlikte seçimi kaybeden Yiğit Şardan'la, başkan adayı Adnan Polat'ın yeni dönem için her konuda anlaştığı öğrenildi.
Bugunki haberlerde de tam tersi soyleniyor, belki de Resit Sinanli'nin uye olamamasi nedeniyle, yeni "para babasi" olarak mi alindi bilmiyorum ama, siz gorun bakalim, Almanya'dan gelince Lincoln'deki yukselisi!! :D (Gerci, yumruk yiyip, yine sakatlanma riskine karsi, sakatligi sonrasi kadro disi kalirsa, tribunde yanyana mac seyretmemeleri de lazim! :twisted: )
Ikinci keredir terse gelip, ilk yazdigim hali cikti sonunda, AA yokmus listede. LigTV haberi:
İşte Adnan Polat'ın listesi!

22 Mart'ta düzenlenecek olan başkanlık seçimleri öncesi Adnan Polat düzenlenen görkemli gecede yönetim kurulu listesini açıkladı. Adnan Polat yönetim kurulundaki arkadaşlarını tek tek kürsüye çıkararak tanıtırken her üye büyük alkış aldı.

Yiğit Şardan, Mümtaz Tahincioğlu, Haldun Üstünel, Tunca Hazinedaroğlu, Işın Çelebi gibi tanıdık simaları listesine alan Adnan Polat'ın bu listesinde Abdurrahim Albayrak'ın olmaması dikkat çekti.

İşte Adnan Polat'ın listesi!
Faruk Bil
Mehmet Helvacı
Işın Çelebi
Sinan Kılıç
Haldun Üstünel
Yiğit Şardan
Ali Haşhaş
Mümtaz Tahincioğlu
Murat Yalçındağ
Kemal Özgörkey
Ahmet Dedehayır
Metin Karakaya
Nejat Uygun
Tunca Hazinedaroğlu
Adil Emecan
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ADİL EMECAN kim .Eski Zeytinburnu belediye başkanı olmasın.

İçlerinde tek gönüllü para verecek olan Abdürrahim abi vardı onu da listeye almamış. Bu adam ne kadar şanssız yahu. :lol: Yönetici olmak istiyorum diye kendini yırtıyor ama nedense bir türlü olmuyor.

Reşo Ağa da listede yok.(Hani şu kendi köylülerinin "faşo ağa" diye pankart açtığı ağa) :lol:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:

Abdürrahim Albayrak nasıl olsa para verecek diye almamıştır listeye herhalde. Abdürrahim'cim senin adının listede olmasına gerek yok, sen gerçek Galatasaray'lısın zaten bizimle çalışıcaksın dedin mi Abdürrahim Albayrak'ta akan sular durur. Üzülür mü? Üzülür, ama ses çıkarmadan yardımını yapar..
Aynen oyle...

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=35688

Seçimli genel kurula katılımın az olması halinde kulübün yıpranacağını da sözlerine ekleyen Adnan Polat Abdurrahim Albayrak’ın neden listede olmadığı konusunda ise "Abdurrahim Albayrak’ın G.Saraylılık sevgisini tartışmam. Ama yönetimde böyle bir kimya uyuşmasını sağlamak durumundaydım. Abdurrahim yazılı olarak olmasa da kalbimizde olacak. Bizden yardımlarını esirgemeyecek" ifadesini kullandı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

vallahi helal. Sen adama bir jilet at ondan sonra sen kalbimizdesin de ve para iste. Gerci Albayrak para filan verir de onunda akliyla bu isler pek yurumez. Bu yasta tribunde cosup kendini kaybeden adam bu isi nasil yapacak bu hali ile.

Bunun bir yerde reklam meselesi oldugunu unutmamak lazim. Bunlar akillarinca is adami olup boyle TV'de ikiye bir boy gostermek icin bu ise talipler. Gormediniz mi ne kadar tad doktu bu Canaydin'a filan. Adam Luxemburg Cumhurbaskani ile Turkiye'nin islerini hal etmege bile vardirdi bu kitipiyoz baskanlik unvanini. Degilse kicik kirik bir klup baskanliginin ya da yonetim kurulu uyesi olmanin ne avantasi var ki? Reklami olmayan ikiye bir TV'ye cikamayacak olan bir adam kesenin agzini ne kadar acar ya da acacak kadar enayi midir? Ben pek sanmam. Yapacak olsa Canaydin para diye agaca cikarken de yapardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu herif balatayi siyirmis.APO gibi ozel timle alacaz felan demis. :)

TÜRKİYE’DE DOKTOR YOK MU?

“BİR tim ve özel uçak bulup Kalli’yi getireceğiz. Türkiye de doktor mu yoktu? Bir gripten dolayı yurt dışına gidiyor. Hocasına sahip olamayan bir yönetici nasıl yeniden yönetime talip olur? 25 milyon dolar gerekliymiş, doğrudur. Yoksa kulübün kapısına kilit vurulacak. Borsadaki hisselere el konulacak. Neredeydiniz iki yıldır? Buysa başarı, daha iyisini yaparız. Arkadaşlarımın hepsinin ekonomisi iyi. Amaçları TV’lerde boy göstermek, koltuk satın almak değil, bu zorlu günlerde yüreklerini ortaya koymaktır. Tüccar zihniyetiyle var olanları satarak, nakit sağlayamazsınız. Kulübün 10 yıllık yayın hakkını verdiler, karşılığında Lincoln’ü aldılar. Peki 10 yıl boyunca ne yapacaksınız. Böyle mantık var mı? ‘Arsaları satacağız’ diyorlar. Arsalar çok değerli. Galatasaray’ın bir santimetrekare arsasını sattırmayız.”

İşte Durak’ın listesi

Ayşe Gürsoy İş kadını (Abi ne dusundu neyi dusundurttu bilinmez, iktidar hirsi ve minik hesaplar GURSOY'un bu klupteki ismini sarsiyor)

M.Haldun Gediz Şener İş adamı (Tanımıyorum , uzun isimle kurdugum baglantidan Abdullatif Sener ile baglanti kurmaya calistim olmadi )

Cüneyt Cezayirli İş adamı (Tarsus Amerikan Koleji mezunu galiba ama ne is yaptigini bilmiyorum, bu soyada yakin bir de Zeynep TUNUSLU vardiama o konumuz disi :) )

H.Vedat Gürer Hukukçu (Hak hukuk gak guguk, artik yonetim kurullarina 3-5 hukukcu almak moda oldu, boka basarsak bizi kurtarsinlar diye zaar)

Hikmet Kocaoğlu İş adamı (Nakliyeci , kara nakliyecileri, nakliye komisyonculari ve nakliye miteahhitleri isverenleri sendikasinda faal bi abi imis)

Deha Orhan İş adamı (Daha dogrusu mayocu bikinici ic camasirci, TEN 'in sahibi, girme ama girene de mani olma :) http://www.ten.com.tr/default.asp )

İhsan Yalmaç İktisatçı (TELAS'in ortagi degil mi ?)

Secaattin Sarıkaya İş adamı (Tanimiyorum, laz ve mutehahit olma ihtimali kesin vardir )

Ayhan Akbin Futbol adamı (Gecenlerde TV 'ye cikmisti, veteranlar maci icin florya'da idman yapip Istanbul'u ziyaret eden bir ingiliz savas gemisi personeli ile mac yapmislardi."Bize bu imkani saglayan yoneticilerimize cok tesekkur ederiz minnetariz diyordu, iktidar hirsi nelere kadir, buyuk ihtimal POLAT bunu otturecektir.)

Hasan Basri Uğurlu İş adamı (Kanal 6'nin eski sahibi, Radikal gazetesinde bir zamanlar soyle bir haber cikmis "Kanal 6 televizyonunun eski sahibi Mehmet Kurt, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, damadı ve televizyonun eski yönetim kurulu üyesi Hasan Basri Uğurlu ile fabrikasında çalışan bazı kişilerce tehdit edildiğini bildirdi" Abi cok tekin ve guvenilir , ustelik Galatasarayli :)

Okan Böke Yönetici (Voleybol subesinde calisti, galiba AY ile kavga etmisti bir mac sirasinda- taraftar yonetici profilimi acep ?)

Mehmet Yiğit İş adamı (Benim tek tanıdıgım Mehmet Yigit soyadi SARDAN olan)

Meral Kosif İş kadını (KOSIFLER oto (BMW) 'in sahibi Hasan'in esi.Zengin playbol-playgirl oglu ve kizi para harcama da yarisirken, diger ogul Sinan'in kayinpederi bir KAMHI'dir.)

Ender Merter Yazar/İş adamı (Biografi yazmakla taninir, demek bu isten para kazanmis ki isminin yanina is adami yazmislar Canaydin'i da yazar mi acaba ? )

Y.Önder Mercangöz Hukukçu (Junior Chamber International'da "ne zkm se bilmiyorum" saymanlik yapmis)

Sonra Polat ve silah arkadaslarini taniyacaz
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Gelelim mustakbel Baskan namzetininin listesine ,

FARUK BIL , Once Sultani sonra Istanbul Universitesi İktisat, "Doğrudan Yabancı Sermaye ve Politik Risk" teziyle University of North Texas’dan Master derecesiyle mezun olmus.Macka'da bir reklam ajansi var KANGAROO.Ama bir onceki isi ilginc, TOKI Yonetim kurulu baskan danismanligi.Muhasebeci tipli biri. (Sozum meclisten disari :) )

MEHMET HELVACI, Canaydin tarafindan listeye sokturuldugu iddia edilen ve hatta "2.Baskan o olacak" diye Polat!a dayatildigi konusulan isim.Hukukcu, Istanbul Universitesi Ticari Hukuk Bolum Baskani.

ISIN CELEBI, Ve karsinizda ISIN KILICIIIIIIII, Cem Yilmaz'in makarasi ilk aklima gelen, cok degerli adam, OZAL'in prenslerindendi.Bir zamanlarin en gozde devlet kurulusu Devlet Planlama Teskilatindan gelme, aslinda ODTU'lu muhendis ancak sonradan ekonomi doktora yapmis bir abi.Son zamanlarda vari yogu Morgan Stanley ve Galatasaray'di.Ikisininde durumu ortada.

SINAN KILIC, Mide ve Kalin bagirsakci doktor, hastalari iyi doktor diyor ama yoneticiligini bilmiyoruz.

HALDUN USTUNEL, Aysegul pazarda kitaplarini andiran sac sekli ile, Berlin Panterini erken yaslandiran, Senbenuali, Ultraslani kuranlardan, ha bir de yaka alti ve terlik telasi satiyor, asagilamayalim Istanbul Tela San.AS'nin yonetim kurulu uyesi.

YIGIT SARDAN, Gercek Mehmet Yigit bu, Orta okulda Sultaniden lisede Rabirtkolllej'e gecmesi soru isareti getirdi aklima, Saatchi & Saatchi denince akla gelen isim.Bir sonraki baskan olma ihtimali yuksek.Polat 2 donem daha gidebilir ama bana gore ellerine yuzlerine bulatirmazlar sa bir sonraki bu adam.

ALI HASHAS, ismi ilginc Extensa diye bir insaat yatirim sirketi var , sosyetede boy gostermis, dodo beachler felan, Polat'in 25 M Dolari cikaracaği kisilerden biri.

MUMTAZ TAHINCIOGLU, Ingiltere'de ayni okuldan mezun musuz ?Turkiye'ye Formula 1 !i getiren adam diye biliniyor, motorsportlari tutkunu, karisi oglu kizi kendi hepsi yarisci, oglu Jason (Analari ingiliz ) ilk Turk F1 pilotu olmak istiyor su siralar petrol ofisi ile yarisiyor.

MURAT YALCINDAG, Nakliyeci deniyor ama oyle boyle degil, NAKTAS Grup bunlarin tankerleri var, kamyon degil yani..Yigit Sardan'in Canaydin'a karsi yaristigi ve kaybettigi secimde listesinde idi.

Cemal OZGORKEY, Size eski BAY COCA-COLA TURKIYE desem yeter mi, para yuzunden birbirlerine girdiler aile parcalandi, abi HOT ROD :) gelene gidene hemde, kolleksiyonunda Eski sipiker Julide ATES, SIKI DURUN Ajda PEKKAN (abi gergin bir iliskiden hoslaniyormus :) ) ,Cem OZER'in eski karisi Esin MARASLIOGLU,Deniz SEKI, Pelin AKAT (BBG evinin yapimcisi),The Halil "ben vergi verecek kadar salakmiyim" Bezmen'in eski karisi Selma TURKES (bkz, Turkiyenin siyasal-magazinel yapisi) var.

AHMET DEDEHAYIR, Profesyonel yonetici, borsaci ,spekulator, evlenmeden bir gece once Rus hatunlarla bekarliga veda patisi adi altinda alem yaparken mustakbel esi patiye basinca dugun iptal oldu :) (bak bunun adi suzme salaklik) Bu arada evlenecegi kiside Istanbul Milletvekili Cavit KAVAK'in yegeni.Yani kalin yere damat oluyormus yan,.Eski yonetici, Bogazicili.

METIN KARAKAYA, Derici, hakkinda cok fazla bir sey bilmiyorum, yine para koyan gruba dahil biri sanirim.

NEJAT UYGUR, Bu komik olmayan degil (Komedyen Nejat Uygur ve Ogullari bana hic komik gelmemistir, acik yesil takim elbise giyen bir oglu var Allah Acisin) Neyse bu abi kimya sektorunden insaat, gida herseyin icinde , aslinda gencten biri 36 yasinda Newyork civari bir yerde okudugunu duymustum.

TUNCA HAZINEDAROGLU, Ruslarin GASPROM'una su ana kadar 750 M Dolarlik is yapmis basarili bir isadami, Ankarali, Ben onu Canaydin!a yakin bilirdim, dunyanin 134.sirasindaki insaat sirketinin sahibinin oglu.Rusya Sochi'de 2014'te duzenlenecek kis olimpiyatlarinin insaatlarini yapacak.Is dunyasinda siyasi rengini belli edenlerden, 2 sene CHP istanbul il yonetim kurulunda uyelik yapmis.

ADIL EMECAN, Goreleli ama pideci degil, bu doktor olmus. :) Houston'da ingilizce ogrenmis,Zeytinburnu Belediye Baskanligi yapmis, Avrasya hastanesini kuranlardan ancak "Zerre kadar iliskisi olmadigi" ni iddia eder.Dini butun bir adamdir.Zentinburnuspor Baskanligi da yapmistir.Seveni coktur, sevmeyeni de ...
TRUST GALATASARAY
MGC

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: NEJAT UYGUR, Bu komik olmayan degil (Komedyen Nejat Uygur ve Ogullari bana hic komik gelmemistir, acik yesil takim elbise giyen bir oglu var Allah Acisin) Neyse bu abi kimya sektorunden insaat, gida herseyin icinde , aslinda gencten biri 36 yasinda Newyork civari bir yerde okudugunu duymustum.
Eger yasim biraz genc olsaydi seneye kesin GS'da top oynuyor oluyordum. Artik burda yazardiniz, Hakan Sukur'u gonderen adam diye :) (Ali duy sesimi) :) Eski arkadas. Az top oynamadik beraber lise yillarinda. Zamaninda babasi asbaskandi. O zaman bile gel gidelim babama derdi, simdi kesin takima girerdim :) Nejat icin sevinirim, isini iyi yapacagindan hic suphem yok. GS hastasi. En son gecen sene tribunde gorustuk.

Birde Burak Elmas girseydi yonetime, herhalde ilk 11'de oynamam garanti olurdu :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Listeyi kendimize gore analiz edelim.

1-) Liselilerin orani daha az ve olan liselilerin bazisi ise daha cok disari
acilmaktan yana. Buna karsi degilim fakat bunda dogru bir filtrasyon/seleksiyon/kontrol mekanizmasi bulmalari gerekiyor. Ozellikle eski sporculara oncelik taninmali. Klubun temel diregi onlar.

2-) GS 2,5 adamla yonetilir denir. Fakat galiba be sefer bir is bolumu olacak cunku gelen adamlarin bazilari icraci, geyikci degil. Otur oglum su kenara saksi gibiyi kaldiramayacak adamlar var.Yani yonetim kurulu toplantisinda geyik yaparim, havam olur, cebimden para cikmazcilardan degil. Olasi Ego catismasini asmalari lazim cunku catismalar olacak. Adnan Polat bu isi nasil becerecek bilemiyorum.Diger Kurullara da bakmak lazim.

3-) Isın Celebi, Faruk Bil stad isini goturecek. Ahmet Dedehayir Baskete bakacak. Doktorlar su saglik ekibini adam etsinler fakat ortopedist yok.
Mehmet Helvaci federasyonla iliskiler. Haldun Ustunele futbol hafif gelir , Adnan Polatta el atar. Yigit Sardanin eski listesindeki olmayacak adamlardan kurtulupta gelmesi iyi olmus. Yigit Sardan cok aktif ve is yapan bir yoneticidir. Butun diger isleri ona yigacaklar. PR da duzelme bekliyorum. Tunca Hazinedaroglu, Mumtaz Tahincioglu, Nejat Uygur (Selcuk Uygur vardi bir zamanlar onun oglu olmasi lazim), Adil Emecan ne yapar bilemem.

4-)Yas ortalamasi oldukca genc bir ekip. Bu isin artisi ve eksisi var. FB ve diger olaylara karsi daha cok bagiracaklar gibime geliyor.Daha tribunden gelme bir ekip. Biraz ic kontrol saglanmali, ofkeyle kalkan zararla oturun.

5-) Listede gorebildigim kadariyla klub formasini aktif olarak gitmis eski sporcu yok. Bu bir eksiklik. Bu amator ruhtan kaybedilenin profesyonel yonetim ustaligiyla tamamlanmasini dilerim.
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Gelelim mustakbel Baskan namzetininin listesine ,

FARUK BIL , Once Sultani sonra Istanbul Universitesi İktisat, "Doğrudan Yabancı Sermaye ve Politik Risk" teziyle University of North Texas’dan Master derecesiyle mezun olmus.Macka'da bir reklam ajansi var KANGAROO.Ama bir onceki isi ilginc, TOKI Yonetim kurulu baskan danismanligi.Muhasebeci tipli biri. (Sozum meclisten disari :) )

MEHMET HELVACI, Canaydin tarafindan listeye sokturuldugu iddia edilen ve hatta "2.Baskan o olacak" diye Polat!a dayatildigi konusulan isim.Hukukcu, Istanbul Universitesi Ticari Hukuk Bolum Baskani.

ISIN CELEBI, Ve karsinizda ISIN KILICIIIIIIII, Cem Yilmaz'in makarasi ilk aklima gelen, cok degerli adam, OZAL'in prenslerindendi.Bir zamanlarin en gozde devlet kurulusu Devlet Planlama Teskilatindan gelme, aslinda ODTU'lu muhendis ancak sonradan ekonomi doktora yapmis bir abi.Son zamanlarda vari yogu Morgan Stanley ve Galatasaray'di.Ikisininde durumu ortada.

SINAN KILIC, Mide ve Kalin bagirsakci doktor, hastalari iyi doktor diyor ama yoneticiligini bilmiyoruz.

HALDUN USTUNEL, Aysegul pazarda kitaplarini andiran sac sekli ile, Berlin Panterini erken yaslandiran, Senbenuali, Ultraslani kuranlardan, ha bir de yaka alti ve terlik telasi satiyor, asagilamayalim Istanbul Tela San.AS'nin yonetim kurulu uyesi.

YIGIT SARDAN, Gercek Mehmet Yigit bu, Orta okulda Sultaniden lisede Rabirtkolllej'e gecmesi soru isareti getirdi aklima, Saatchi & Saatchi denince akla gelen isim.Bir sonraki baskan olma ihtimali yuksek.Polat 2 donem daha gidebilir ama bana gore ellerine yuzlerine bulatirmazlar sa bir sonraki bu adam.

ALI HASHAS, ismi ilginc Extensa diye bir insaat yatirim sirketi var , sosyetede boy gostermis, dodo beachler felan, Polat'in 25 M Dolari cikaracaği kisilerden biri.

MUMTAZ TAHINCIOGLU, Ingiltere'de ayni okuldan mezun musuz ?Turkiye'ye Formula 1 !i getiren adam diye biliniyor, motorsportlari tutkunu, karisi oglu kizi kendi hepsi yarisci, oglu Jason (Analari ingiliz ) ilk Turk F1 pilotu olmak istiyor su siralar petrol ofisi ile yarisiyor.

MURAT YALCINDAG, Nakliyeci deniyor ama oyle boyle degil, NAKTAS Grup bunlarin tankerleri var, kamyon degil yani..Yigit Sardan'in Canaydin'a karsi yaristigi ve kaybettigi secimde listesinde idi.

Cemal OZGORKEY, Size eski BAY COCA-COLA TURKIYE desem yeter mi, para yuzunden birbirlerine girdiler aile parcalandi, abi HOT ROD :) gelene gidene hemde, kolleksiyonunda Eski sipiker Julide ATES, SIKI DURUN Ajda PEKKAN (abi gergin bir iliskiden hoslaniyormus :) ) ,Cem OZER'in eski karisi Esin MARASLIOGLU,Deniz SEKI, Pelin AKAT (BBG evinin yapimcisi),The Halil "ben vergi verecek kadar salakmiyim" Bezmen'in eski karisi Selma TURKES (bkz, Turkiyenin siyasal-magazinel yapisi) var.

AHMET DEDEHAYIR, Profesyonel yonetici, borsaci ,spekulator, evlenmeden bir gece once Rus hatunlarla bekarliga veda patisi adi altinda alem yaparken mustakbel esi patiye basinca dugun iptal oldu :) (bak bunun adi suzme salaklik) Bu arada evlenecegi kiside Istanbul Milletvekili Cavit KAVAK'in yegeni.Yani kalin yere damat oluyormus yan,.Eski yonetici, Bogazicili.

METIN KARAKAYA, Derici, hakkinda cok fazla bir sey bilmiyorum, yine para koyan gruba dahil biri sanirim.

NEJAT UYGUR, Bu komik olmayan degil (Komedyen Nejat Uygur ve Ogullari bana hic komik gelmemistir, acik yesil takim elbise giyen bir oglu var Allah Acisin) Neyse bu abi kimya sektorunden insaat, gida herseyin icinde , aslinda gencten biri 36 yasinda Newyork civari bir yerde okudugunu duymustum.

TUNCA HAZINEDAROGLU, Ruslarin GASPROM'una su ana kadar 750 M Dolarlik is yapmis basarili bir isadami, Ankarali, Ben onu Canaydin!a yakin bilirdim, dunyanin 134.sirasindaki insaat sirketinin sahibinin oglu.Rusya Sochi'de 2014'te duzenlenecek kis olimpiyatlarinin insaatlarini yapacak.Is dunyasinda siyasi rengini belli edenlerden, 2 sene CHP istanbul il yonetim kurulunda uyelik yapmis.

ADIL EMECAN, Goreleli ama pideci degil, bu doktor olmus. :) Houston'da ingilizce ogrenmis,Zeytinburnu Belediye Baskanligi yapmis, Avrasya hastanesini kuranlardan ancak "Zerre kadar iliskisi olmadigi" ni iddia eder.Dini butun bir adamdir.Zentinburnuspor Baskanligi da yapmistir.Seveni coktur, sevmeyeni de ...
NO ADNANS, NO CRY !!

Emir Argun

Post by Emir Argun »

Nazım Durak'ın seçilmesine %0 şans tanıyorum!
Bonum vinum laetificat cor hominis

Mehmet Gurdal Cetin

Abdurrahim ALBAYRAK icin bir kac tribute fikra sectim..
Kendisi sevdigimiz bir abimizdir.

AA dahiliyeciye gitmis, Doktor neyinin oldugunu sormus.
"Oksureyrum" demis AA. Doktor yine sormus
"Ne zaman oksuruyorsun"
AA cevap vermis,
"Tuvalette oturiyken kapiyu tiklattiklari zaman"

======================================

AA ile yakin arkadasi bir trende seyahat ediyorlarmis, tren bir sigir ciftliginin onunden geciyormus, AA tahmin etmis " TURSUN demis , burada tam 385 sigir var"

TURSUN sasirmis , Ula Abdurrahim pirrr diye gectik nasul saydun daaaa
AA cevap vermis; Kolaydur Tursunum ayaklarini sayup dorde boluyorum !

============================================

AA dil ogrenmeye Amerikaya gider. Amerika'da bir lokantada yemek yemek ister. Yemegini yedikten sonra lokantada tuvalete gidip cisini yaparken yan pisuara gelen zencinin aletini gorunce şok olur.

AA "ula hemserim bu aleti nasıl buyuttun" diye sorar. Zenci AA'nin biraz saf ve temiz oldugunu anlayınca

"Valla her sabah iyi bir kahvaltıdan sonra 1 saat boyunca mutfak tezgahi mermerine vuracaksın, 6 ay sonra seninki de bu hale gelir " der.

AA ertesi gun hemen uygulamaya başlar. Aradan alti ay geçer, AA ile zenci aynı lokantada yine tuvalette karşılaşırlar. Zenci AA'ya sorar "Ne oldu, tavsiyemden sonuc aldın mı?".

AA cevap verir "Valla hemserum RENGİNİ TUTTURDUM AMA BOYUNU DAHA TUTTURAMADUM DA".

=========================================

Kendisini seviyoruz
Tum alkislar Abdurrahim Albayrak'a.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Gelelim mustakbel Baskan namzetininin listesine ,

abicim bravo doğrusu bu kadar detayı nasıl öğrendin. Cemal abi de iyi çapkınmış . :lol:

abdürrahim abi listeye alınmayınca saatlerce ağlamış.Hatta yönetici olacakların giyeceği kravat bile kendisine yollanmış.(Bu arada yönetici adayları ilkokul öğrencileri gibi aynı model kravat takacaklarmış)

Yapılır mı bu bizim abimize :lol:

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu gözler neler gördü ama böyle şey görmedi.
Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz yıllarda Yılmaz Toköz diye bir adam resmen gırgırına aday olup, kongrede kelle kalabalığı etmişti.
Bugün 2. Toköz skandalı yaşandı.
Oylama öncesi kürsüye çıkan Nazım Durak'ın halini görmeliydiniz.
Yumuşak ve serinkanlı bir sesle, yapacaklarını birer birer anlatan Adnan Polat'ın tersine, konuşurken hop oturup hop kalktı, cümle sonlarında yumruğunu havaya kaldırdı ve hepi topu 5 dakika filan konuşabildi.
Aşağıya konuşmanın metnini koydum. Okursunuz.
Beni asıl şaşırtan olay, konuşurken sesi tir tir titreyen, iki cümleyi doğru dürüst kuramayan bir adamın başkanlığa adaylığını koyarak bizlere adeta müsamere yaşatması.
Bilirsiniz... 1983 seçimlerine giderken siyasi liderler televizyona çıkmışlar. Özal habire özelleştirmelerden bahsediyor, köprüyü satmaktan filan... Konuşma sırası Necdet Calp'e gelince elini masaya vurup bağırmış: "Köprüyü sattırmam efendim, sattırmaaaamm..."
Birkaç saat önce Başkan Adayı Durak kürsüde öyle bağırdı: "Galatasaray'ın mallarını satacaklar; sattırmaaaaam..."
Bu cümleyi kongre üyelerine lütfederken de yumruğunu havaya kaldırmayı ihmal etmedi.
İşin ilginç tarafı, adamı alkışlayan olmadı.
Koskaca salondan yalnız bir iki cılız alkış geldi.
Vah vah...
Sözüm ona başkan adayı. Kazanacağına kendisinin de inancı yok.
Ne diye kendini o durumlara sokarsın?
Başkan adaylarından Nazım Durak ise kulübün kötü günler geçirdiğini söyleyerek, çok sert açıklamalarda bulundu.

Durak, şunları kaydetti:
''Vereceğiniz kararla kulübümüzü ya daha kötü günlere ya da aydınlık günlere çıkaracağız. Galatasarıyımız sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Hepiniz gibi ben de çok üzülüyorum. Böyle bir ortamda demokratik hakkımı kullanarak aday oldum. Adaylıktaki kararlılığıma gelince, başkanına küfredenlerin, manipülasyon nedeniyle borsada yasaklı olanların yönetici olduğu, TMSF tarafından şike yaptığı kanıtlananın genel müdür yapıldığı kulübümüzün, sahipsiz olmadığını göstermek için buradayım. Galatasaray gibi bir markayı kullanarak geleceğimizi ipotek altına alarak para bulup, bunu da maharet sayıyorlar. Üstelik elde edilen geliri çeşitli nedenlerle çarçur ederek, 2 yılda kulübe 100 milyon dolar ek borç getirdiler.''

Nazım Durak, Galatasaray'ın gayrimenkullerinin satılmasına hazırlanılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, ''Ali Tanrıyar'ın, Selahattin Beyazıt'ın kemikleri sızlar'' demesi üzerine, salondaki üyeler gülerek, ''Daha ölmediler'' karşılığını verdiler. Kulübün daha fazla zarar görmesine göz yumamayacaklarını belirterek, genel kurul üyelerinden, tepkilerine destek isteyen Durak, ''Bu kulüp gerçek Galatasaraylıların olacaktır. Bundan sonrası sizlerin sorumluluğunuzda'' diyerek sözlerini tamamladı.

ajansspor

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Salih Bora wrote: (...)
''Ali Tanrıyar'ın, Selahattin Beyazıt'ın kemikleri sızlar'' demesi üzerine, salondaki üyeler gülerek, ''Daha ölmediler'' karşılığını verdiler.
ajansspor
Yuh !..

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Salih Bora wrote: (...)
''Ali Tanrıyar'ın, Selahattin Beyazıt'ın kemikleri sızlar'' demesi üzerine, salondaki üyeler gülerek, ''Daha ölmediler'' karşılığını verdiler.
ajansspor
Yuh !..
Simdi buraya bir kelime kullanirim ama adam garip dava falan acar sonra neme lazim. Cengiz abi buraya yumruk havaya :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yeni baskanimiz Adnan Polat'a hayirli olsun diyebiliriz. Son dakika itibariyle Hurriyet'in bilgileri soyle:

ADNAN POLAT 2. SANDIKTA TA FARK ATTI : 178-20

Galatasaray Genel Kurulu'nda oy verme işleminin ardından sandıkların sayımına geçilirken 1. ve 2. sandığın sonuçları belli oldu. İlk sandıktan çıkan sonuç Adnan Polat'ın ezici üstünlüğünü gösterdi. Polat 131 oy alırken, Durak'a 7 oy çıktı.

2. sandıkta Polat'ın oy sayısı 178 , Durak'ınki ise 20...

Seçimde 2724 delege oy kullandı...

Bir tarihte bir muzik dergisinde bir grup icin "Popular then Iron Maiden" yaziyordu, altinda da daha kucuk harflerle "among their relatives and close friends"... Nazim Durak'in o hesap olmus, herhalde GK uyesi yakin arkadaslarinin ve aile dostlarinin nufus sayimi olmustur bu secim onun icin.

Post Reply