GS - V. Manisa 6-3 (Baris, Hakan (3), Arda ,Karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Arkadaslar bu arada sevilla'da dokturuyor barcelona karsisinda.

Ilk 20 dakika valdez ve sevilla arasinda gecti, bir penaltilarida verilmedi. Sonra valdezde kar etmedi sevilla atti golu.

Fenerin sansi sevilla deplasmanda boyle degil, zaten kupa maclarinda ondan basarili, cunku deplasmanda bir tane yese bile iyi sonuc, ama ligde 1 tane yeyip kaybedince puan alamiyorsun.

Fenerin 2-0 almasi lazim ilk maci , sonrada artik duami edicek gs'nin doktorlarini sevillayami gondericek bilmiyorum ama kalbini koyup savumna yapmasi lazim, veya tam tersi cok sert bastirip deplasmanda bir gol bulmasi. yoksa bu adamlar fena...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben de Orkun'u gollerde hatasız buldum, bir de bağırmasa deli gibi gollerden sonra.

Rıdvan halt etmısç Kalli Lincoln'ü bu takıma beş atmışken değil de ne zaman sokup oyuna alıştıracak, yazın mı?

Ben bugün Karan ve Hakan'ı beğendim, Nonda olsam endişelenirdim.

Dün Yılmaz Vural ile röportaj dinledim, futbol bir şovdur, seyirciye zevk vermek lazım falan dedi,üç puanı alırız da dedi. Altı tane yedi, futbol böyle şuursuzca saldırmak değil, hele kendinden bu kadar güçlü bir takıma.

Neredeyse 9 gol de çok çok güzeldi.

Hala iyi bir takımla oynayalaım bekliyorum ama belki de haksızlık etmişim kalli'ye ilk yarı sonunda.

Son olarak, lütfen ve lütfen Lincoln'e sert giren bir adama biri bir tekme yapıştırsın iki dakika sonra.

Ali

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Maçı 35th dakikadan itibaren izledim. Radyoda spiker galatasarayın 3-0 yenmesine rağmen sanki 0-0 mış gibi saldırdığından bahsediyordu. Hakkaten güzel bir maçtı. Vestel harika 2 gol attı. Bilmiyorum bu golleri hangi kaleci çıkartır. Orkunun 3th golde de pek yapacağı birşey yoktu. Hata geneldi. Kupa maçında FB karşısında herkes alexin uzak şut girişimini ön gördüğü için ona top gelmesini yada kaleye yönelmesini engelledi. Sanırım kimse Vestelin bu şekilde 2 gol bulacağını hesaba katmadı ki önlem almadı. Kalli daha önce oyuncu değişikliği yapmalıydı bence. Birde neden serkan çalık çıktı?

M.Biricikin dediği gibi ders niteliğinde bir 3 puan. Umarım herkes nasibini almıştır. Bu arada Şükür teklif gelirse oynamaya devam ederim diyordu GS tvye...

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:Elma nerdesin yahu? ( golun videosunu koymayacaksin da hangi golleri asacan buraya.
http://gsgol.blogspot.com/2008/02/galat ... spor3.html

Ugur

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Celal Gürcüoglu wrote:
Mehmet Cirak wrote:Vay anam kabak gene Orkun'a patladi. Yaziktir, gunahtir bu cocuga. 3 gol'un ikisi direge vurmus, digeri doksana gitmis... Asil Martinez'i bu forumda isteyenlere 6 golu sormak lazim...
Orkun bilhassa 2. golde daha dikkatli olabilirdi. Madem Selcuk sana 10 dakika once uzaktan bir gol atmis, demek yine vurabilir. 2. golde bence hatasi var. Martinez'in gelmesini isteyenlerden biride bendim. Aykut'tan cok daha iyi bir kaleci. Orkun'a super bir rakip olurdu. Aykut Orkun'u hic zorlayamaz, Martinez zorlardi. Martinez'de Orkun gibi kume dusen bir takimda sahane maclar cikarmisti. Nasil Orkun'un 3 gol yemesi onu kotu kaleci yapmiyorsa, Martinez'in de yedikleri onu kotu yapmaz.

Benim ne olursa olsun keyfim kacti son 20 dakika. Hatali veya hatasiz her neyse. Bir anda 3 tane gol mu yenir? Karsinda Leverkusen olsa acaba ne olur boyle bir macta? Eleme maci birde ustelik.

Hakan'i tebrik etmek lazim, klasik goruntusunden uzakti bugun. Ridvan'da biraz Kalli'ye takmis galiba. Adama su macta yuklenmek biraz acimasiz bir gorus. Bu macta yenilen 3 gol tamami ile tum takimin sucu...
Hocam, o golleri Orkun'a değil önünde oynayan adamlara saymak gerek. Selçuk'un iyi şut atıp gol attığı bilinirken adamı resmen bıraktılar, dan dun vurdu. Güzel de vurdu, hakkını da vermek gerek. Orkun'un ilk iki golde golu kurtarma şansı 20% kadardı. Üçüncü golde belki müthiş bir refleks ile çıkarabilirdi ama o da olmadı. Yanlız 3. golden sonra morali bozuldu, beni korkutan da o. Bana Hayrettin'i hatırlatıyor, inşallah onun gibi olmaz. Çocuk iyi kaleci ama psikolojik olarak çok sağlam görüntüde değil.

Galatasaray tam bir alman makinası gibi oynuyor son bir kaç maçtır. Maçı seyreden Leverkusen scoutları korkmuşlar. Haklılar.

Bu arada maçtan 2 gün evvel perşembe akşamı Kemerburgaz'da Hakan Şükürle karşılaştım. Ailecek yemek yemeye gelmişlerdi Benim ufak Arda'yı sevdi. Ona birlikte top oynadığımızı ve solak olduğunu söyledim, hoşuna gitti. Kusura bakma adını Arda koyduk, ikincisi Hakan olur artık dedim. O da yeni jenerasyon çok iyi, normal bu dedi. Bizim ufak Arda da ona uğurlu geldi sanırım. Helal sana Hakan. Inadina hala bizi şaşırtmaya devam ediyorsun.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Aklimdayken, bir de yengec dansina karsi, misket havasi vardi. Cok susmasi istenen Hakan "biz de biraz Turk takimi oldugumuz icin" falan diye acikladi. :D

Sovenist taraflara gidip dislayici olmadigi surece ben bu tip atismalari seviyorum. FB ve GS arasinda tatli bir rekabet olsun, Brezilyalilar Brezilya'li gibi, Turkler Turk gibi,, tatli tatli kutlasinlar, zevk alsinlar.

Ali

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Gollerde Orkun'un cok bariz yer tutus ya da teknik hatasi oldugunu dusunmuyorum. Fakat her uc golde de (ilk golde celmeye calisirken iceri tokatlamasi da dahil) topa parmak ucuyla ancak mudahale edebilmesi bence fiziksel dezavantajinin bir sonucu. Bir kaleci icin bence biraz kisa Orkun (1.81m). Bu dezavantajini ancak ceviklik ve daha fazla sicramayla kapatabilir, ama bu da cok kolay degil. Nitekim uc pozisyonda da uzanabilecegi kadar uzandi fakat yeterli olmadi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Galatasaray'in 3 gol yemesini icime sindiremedim.Goller birbirinden guzel bile olsa 3 gol benim gozumde cok geldi.

Umarım bu hatalardan ders cikarilir.

Bence susmayan adam topigini Ufuk ,
Mesaj veren adama cevirebilir :)

Bu haftada ciftetelli oynayarak yengec dansi yapanlara mesaj vermis.

Hakan Sukur muhtesem bir mac cikararak kariyerinin son dort ayina tekrar bizi utandirarak girdi.

Ama son dort ay icin katlanabilirim o na gore :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hakan Bakircioglu wrote:Gollerde Orkun'un cok bariz yer tutus ya da teknik hatasi oldugunu dusunmuyorum. Fakat her uc golde de (ilk golde celmeye calisirken iceri tokatlamasi da dahil) topa parmak ucuyla ancak mudahale edebilmesi bence fiziksel dezavantajinin bir sonucu. Bir kaleci icin bence biraz kisa Orkun (1.81m). Bu dezavantajini ancak ceviklik ve daha fazla sicramayla kapatabilir, ama bu da cok kolay degil. Nitekim uc pozisyonda da uzanabilecegi kadar uzandi fakat yeterli olmadi.
Benimde aklimdan gecen buydu. Yazan varmi diye baktim, sonlara dogru buldum. Modragon ve Simovic bu acigi rahat kapatirdi. Ama ote yandan biz kisa Taffarel ile de iyiydiKonsantrasyonu, on sezileri, yer tutmasi, cevikligi vede takim ile diyalogu ile bence o da isini yapti Bence Orkunun biraz daha yantop, ayakla topu kullama vede esneme calismasi lazim.
Eskiden olsa kisa kaleciler biraz daha sansli idi cunku toplar daha agirdi.
O kadar yuksek sutlar atilamiyordu.
Simdiki toplarin aerodinamiginden midir, materyelinden midir bilmiyorum, gerinmeden cok rahat doksana takabilirsiniz. Bu da tabii gunumuz futbolunda kalecinin fizikli olmasinin onemini arttiriyor. Mesela 15 sene once ''kalas'' fizigiyle Volkanin hic sansi olmazken , Orkun yildiz olurdu.

Macta yene gollere birde direk faktorune bakin. Nadir olarak bir macta ayni takim direk icine carptirip gol olan 2 pozisyon yasayabilir. O da Orkuna kismetmis.Direge carpip ciksaydi biz simdi sahane Orkunu konuscaktik aman efendim ne guzel esnedi, aciyi kapatti falan diye. 2. golde hakli cunku bir savunma oyuncusu ya adama hamle yapar sut atmasini engeller , yada kalecinin sutu gorme acisini engellemez. Orkun topu goremedigi icin sinirlendi.

Bu arada Kalli takim sablonu bozmadan degisiklikleri yapsaydi, gene o pozisyonlari yasamazdi ama vitesi bosa alip Leverkusene akli gidince bu goller oldu. Lincolnude ihtiyaci oldugundan degil, gormek icin oyuna aldi.
Lincolnun yerine forvetten birini cikarsa, Ardayida bir orta saha oyuncusu ile degistirse simdi biz 8. golden konusurduk. Ama hicbir takimida bu kadar madara etmek iyi birsey degil. Bence Kalli gene iyi birsey yapti. Masallah 6-7 atip gol yemeden maci bitirseydik, futbolcular havaya girerdi.

Salak Hincali dinledim. Kalli birsey yapmamis, takim kendi kendine oynuyormus. Birde bu adamin muritleri var, agzindan cikan soze bakip,
haftanin bilnem kac gunu beraber toplanan falan.

Bir daha tekrarlayayim. Kalli GS'nin basina gelmis en iyi antrenordur. Su anda 1. olmasaydik bile yaptiklari dogruydu. Prensipleri dogru koyup, ciddi bir sekilde uygularsaniz basari gelir. 2o kusur futbolcu yolladi, 13 tane adam geldi. Ustelik butce kuculdu. Hatta Kalliye sorsaniz Lincoln gelmezdi cunku geldiginde ''risk'' falan demisti. Takimin oyndigi futbola bakin. Hem yapilandiriyorsunuz, hem basarili oluyorsunuz, hemde kangren olmus bazi noktalari kesip atiyorsunuz.

Ustelik sabalakliklarini yazdigim aptal spor basinina almasini hekkettigi cevaplari, hakkettikleri uslupta verdigi icinde bu adami takdir ediyorum.

ARTIK LUTFEN KALLININ HAKKINI VERELIM. LIGDE ; KUPADA; VE UEFADA YIL SONU KARNESI NE OLURSA OLSUN:
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Alpay Dedeoglu wrote: ARTIK LUTFEN KALLININ HAKKINI VERELIM. LIGDE ; KUPADA; VE UEFADA YIL SONU KARNESI NE OLURSA OLSUN:
Kalli'nin hakkini verirken yeni bir kaleci istedigini de unutmiyalim. Buyuk takim kalecisi o 2. golu yemez. Topu goremesine hic bir neden yoktu, onu acikti.

Yarin oynayacagimiz takimin TDsi oyuncularina uzaktan cakin kaleci kova diyordur.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sevgili Mehmet,

Orkun'un yarin aksamki macta uzaktan gol yiyecegine inanmiyorum.Rakip kendi altipasindan cikti saniye itibari ile ORKUN bir yerini kesiyorlarmis gibi bagiracak ve uyaracak

-Vurdurtmayin su adama be vurdurtmayin !!!, ula ula herif vuruyoooo..
-DONK
-Servet Abi askolsun yaaa, goz gore gore adama vurdurttunuz yakisiyo mu yaaa

:)

Mehmet bu arada senin soyadin MAR$AN'mi? Neden soruyorum, bizim sirkette satinalma sorumlusu cocuk
"abi o abi (senden bahsediyor)kesin benim bir yerden akrabamdir, bu soyadinda adam fazla cikmaz kesin bizdendir "dedi.

Sende kafkaslik yada abhazlik var mi? Elciye zeval olmaz sorayim dedim. :)

Selamlar,
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kalli tipki diger yabanci TD ler gibi kendini begenmis, hazira konmayi adet
bilen degerli TD umuzdur. Kaleci ister, onu bunu ister, begenmez...alman ise
zaman zaman birilerini kadro disi birakir...'biri gider, biri gelir' gibi sözcukler
dedikten sonra...giden oyuncu tekrar geri döner...yaptiklari, dedikleri ile kalir
zavalli. Neymis efendim, disipline ediyormus oyunculari :D

Bugun Orkun, Mehmet Topal, Baris ve Serkan'lar ile idare ediyor, ilk firsatta
bu oyunculari ekecektir. Kalli GS'da ki kötu gidise dur diyecek adam degil.
GS 100% yerliye dönmus olsaydi isler cok daha iyi gidecekti. GS'in yukunu
bugun yabancilar degil yerliler cekiyor. Yabancilar bir parasit görunumunde.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Mehmet bu arada senin soyadin MAR$AN'mi? Neden soruyorum, bizim sirkette satinalma sorumlusu cocuk
"abi o abi (senden bahsediyor)kesin benim bir yerden akrabamdir, bu soyadinda adam fazla cikmaz kesin bizdendir "dedi.

Sende kafkaslik yada abhazlik var mi? Elciye zeval olmaz sorayim dedim. :)

Selamlar,
Evet. Soyadim Mar$an ve temelden Cerkez'im. Bursa ve Sakarya civarinda zamaninda iskan edilmis cok cerkez vardir. Cocukken Sapanca ve Adapazarinda uzaktan akrabalari ziyaret etmistik.

Belki 15 senedir forumlari takip ederim. Arada sirada soyadimin manasi sorulur.

Post Reply