22.HAFTA Konyaspor-Galatasaray 0-1 (Karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

22.HAFTA Konyaspor-Galatasaray 0-1 (Karan)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Konya maci topigini ben acayim dedim.
Hava Ilik
Mac Sicak
Goller yagmur gibi olsun
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Lincoln Konyaspor maci kadrosunda yokmus. Hazir olmadigi icin alinmamis...
hazir degilse neden Leverkusen kadrosuna alindi diye sormazlar mi sana?
Hersey guzel, iyi yolda gidiyor gibi gözukse de, GS'da ortamin hic hos
olmadigi asikar degil mi? Kalli labil kisilige sahip despotun teki.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Her maçta seyirci LINCOOOLLNN diye bağırmazsa belki bir derece burnu sürter diyeceğim,transfer edildiğinden beri kaç maç yapıldı ve kaçında görev aldı bilmiyorum ama harcanan paralara üzülmeye başladım.Sakatlanıyor 2 ay oynamıyor,iyileşiyor kapris yapıp yine oynamıyor.Antremanda harikalar yaratsın diye mi alındı bu adam?
Aslında bu tip kaprisli yıldızlara maç başına hatta dakika başına ve hatta yaptığı asist ve attığı gol başına ödeme yapılması lazım ki bu tip durumlar minimuma insin,tabii bunu kabul etmeyeceklerdir.
Keşke Arda forvet arkasında oynamayı tam olarak becerebilse de adamın bir alternatifi olsa.İlic'i özler oldum...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Lincoln son 10 dakika diye maca girmek istememis, sonra da Kalli'ye kusmus diye, bugun ifadesi alinacakti. Galiba bu yuzden kadro disi kaldi. Bu adam herhalde artik bir daha oynamaz, oynasa da bir kurusluk is yapmaz. Cok yazik.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Konya Kasimpasa'dan Tehoue'yi almis ki bu adam bize karsi Kasimpasa macinda oynamamisti. Trabzon'dan da Ceyhun'u aldilar. Kaya gibi buzla kapli sahada zor bir mac. Takim UEFA yorgunu.

GS'in tek artisi Lincoln ve Song'un olmamasi. Hemen hemen ayni sartlarda oynanan Kayseri deplasmanini hatirlayalim.

3 aydir top oynamayan Lincoln'un bu sahada Batista gibi adamlarin oldugu Konya'ya karsi bir ise yarama olasiligi yok. 10 dakika bile oyuna almak icin onu oraya goturmeye degmez. Yiyecek Batista'dan bir tekme 3 ay daha yok. Ne gerek var boyle bir risk almaya?

Lincoln icin eski hocasinin ne dedigini unutmayalim. "Iyi futbolcu ama guvenilmez." Ne halt edecegi belli degil. Kusecek mi, kavga edecek mi, burnu kanayip sakatim mi diyecek? Yahu Arda da bu ligde oynuyor, Arda da onun kadar tekme yiyor. Benim Arda'm onun 10'da biri parayi yapiyor ama. Arda kac mac kazandirdi bu herif ne yapti? Ne anladim ben bu isten? Daha havaalaninda 5000 kisi boyle burnundan kil aldirmayan artistleri karsilasinlar. Ne dogru ki bu ulke bu dogru olsun... Kendi insanina guvenmeyen, ona deger vermeyen dangalak bir millet.

Uzun sozun kisasi Lincoln'un ipiyle kuyuya inilmiyor. Hic bir hoca boyle oyuncu istemez. Girdigi tripler beni bile baydirmis durumda. GS'in bu sene en iyi oynadigi Levekusen macinin bile icine etmeyi becermis durumda. 3 aydir takimin en pahali oyuncusu yok, oynadigimiz futbola bak diye sevinecegimize neleri dert ediyoruz.

Benim tahminim onumuzdeki maclarda Barusso'nun ilk 11 cikma sansi Lincoln'den fazladir. Ve acikcasi yeni gelen bu oyuncumuz beni Lincoln'den daha cok heyecanlandiriyor. Merakla bekliyorum Roma'dan gelen yeni bogayi.

Konya maci Bursa macinin bir benzeri olur diye dusunuyorum. Tekme tokat, itis kakis, pozisyonu az, tam bir kasap havasi. 1-0 olsun bizim olsun.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi de Lincoln alindiginda boyle denmiyordu. 8M Avro basilip alindi. Schalke de guvenilmez dedikleri adami bu fiyata satti. Hadi buyrun siz satmaya kalkin kac para verecekler? Biliyorum bunlar bos laflar. Ama
iste budur vizyon sahibi yonetim. Ha baskasi var demiyorum. Adam olmayan yerde bunlar adam sirasindalar. Ben bunu diyorum. Kiraclari, Bayezidlari cikaran camia'yi kulluyede adam kitligina kiran girmis. Anlayin ve de dinleyin.

Sakat oldugu ayyuka cikmis bir oynayip 10 yatan adami Acibadem hastahanesinden alinan saglik rapaoru ile aldilar mi almadilar mi? Simdi Aslantepeye mi Seyrantepeye mi yoksa bir seyin tepsine mi bilemeyecegim artik ama hangi tepe ise o tepeye bakip otursunlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sen anlamiyorsun Cengiz abi, bende anlamiyorum galiba. Adamlar disipline
ediliyor :D Lincoln Leverkusen macina hazir, sonra ne oluyor bilmiyorum.
Dun Sezgin Konya macina hazir degil demis. Takimdan ayri calismis...acaba
kadro disi mi birakildi ;)

Kalli cok yaman adam, kurt mubarek, ayrica bir deha. Bakin bu takim
gecmiste tuh kaka idi, ama bugun herkes adeta mum gibi oldu...makine gibi
calisiyor takim, taka tuka taka tuka, digidik digidik, zonk zonk zonk.

Neyse Lincoln'e gecmis olsun...birkac hafta sonra gene takim ile calismalara
baslar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Haydaaaaaa, Licoln kadro disi birakilmis. Ilk onbirde yoksam gitmem demis.
Adil bir kisi olan Kalli sen ne oluyorsun beee, baskalarinin hakkini yedirtmem
len demis ve rest cekmis. Lincoln ben pokerden anlamam demis.

Ayhan bu ara ilkonbirde, Serkan yedeklerde. Serkan Ayhan'in sakatligi
döneminde görevini fazlasi ile yaptigi icin yedeklere alindigi belirtildi. Genclere
cok deger veren Kalli, aman yavrum sakatlanmasin diyerekten ona yedek
kulubesini isitma görevi vermis. Ilerde Baris'in, Mehmet Topal'in Serkan'a
yedek kulubesinde eslik etmesi bekleniyor.

Sezon boyunca inanilmaz gayret gösterdi kurt Kalli (schaeffer, haw haw).
Takimi neredeyse disipline etmis durumda.

Tezcan haber ajansi

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Ozan Ersoy wrote: Kendi insanina guvenmeyen, ona deger vermeyen dangalak bir millet.
Ozan Ersoy
Ozan bey bu cümle için ekleyeceğiniz veya çıkaracağınız birşeyler varmıdır? tekrar tekrar okudum içimde oluşan tepki yersiz mi diye düşündüm ama bir türlü kabullenemedim. Neden genelleme yaptığınızı anlayamadım, sizin yaptığınız genellemeye giren insan sayısı yaşadığınız kentin nüfüsunu gecmez. Ayrıca kendi çevreme baktığımda hiç de dediğiniz gibi lincolnü sırtında taşıyacak kimseyi göremiyorum. Diğer arkadaşların da okuyup görmezden gelmeleri de beni ayrıca üzmüştür.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:
Benim tahminim onumuzdeki maclarda Barusso'nun ilk 11 cikma sansi Lincoln'den fazladir. Ve acikcasi yeni gelen bu oyuncumuz beni Lincoln'den daha cok heyecanlandiriyor. Merakla bekliyorum Roma'dan gelen yeni bogayi.

Ozan Ersoy
Barusso'yu kadroya almis. Lincoln Istanbul'da kalmis. Sabri de kadroda yok. Adamimi iyi biliyorum ben. Saha karla kapli olacak, -6 derece olacak, 30 km ruzgar olacak diyorlar.

Bir saniye ama ben sunu anlamiyorum. Birisi aciklarsa sevinirim.

Hangi okulda, hangi is yerinde bir ogrenci veya calisan, hocasina, mudurune, amirine, patronuna o bir emir verdiginde "yapmiyorum lan, git kendin yap" deyip el kol hareketleri yapabilir ve de ertesi gun herseyin ayni olacagini dusunebilir? Varsa boyle bir yer bana soyleyin. Ben su yasimda daha rastlamadim. Belki sizin patron oldugunuz yerde oluyordur, emriniz altindakiler boyle herkesin icinde "artistlikler" yapiyordur, siz de "aman aslanim tamam aslanim, bugun yapmak istemiyor musun, belki yarin yaparsin" diye sirtini sivazliyorsunuzdur elemanin. Oyleyse beni de i$e alsaniza.

Tamam sakatlandin anladik, herkes sakatlanabilir. Ama ne oluyor daha ilk gunden boyle oyuna girmem falan?

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Barusso'yu kadroya almis. Lincoln Istanbul'da kalmis. Sabri de kadroda yok. Adamimi iyi biliyorum ben. Saha karla kapli olacak, -6 derece olacak, 30 km ruzgar olacak diyorlar.

Bir saniye ama ben sunu anlamiyorum. Birisi aciklarsa sevinirim.

Hangi okulda, hangi is yerinde bir ogrenci veya calisan, hocasina, mudurune, amirine, patronuna o bir emir verdiginde "yapmiyorum lan, git kendin yap" deyip el kol hareketleri yapabilir ve de ertesi gun herseyin ayni olacagini dusunebilir? Varsa boyle bir yer bana soyleyin. Ben su yasimda daha rastlamadim. Belki sizin patron oldugunuz yerde oluyordur, emriniz altindakiler boyle herkesin icinde "artistlikler" yapiyordur, siz de "aman aslanim tamam aslanim, bugun yapmak istemiyor musun, belki yarin yaparsin" diye sirtini sivazliyorsunuzdur elemanin. Oyleyse beni de i$e alsaniza.

Tamam sakatlandin anladik, herkes sakatlanabilir. Ama ne oluyor daha ilk gunden boyle oyuna girmem falan?

Ozan Ersoy
Sevgili Ozan,

Senin bildigin isyerlerinde hangi calisan patronunun 3-5 hatta belki 10 kati para kazaniyor? Bu yuzden bugunku sportif yildizlari ve TDleri normal isyerlerinde calisan insanlar ve patronlariyla karsilastirmamak lazim.

Neden Lincoln'e Sabri'ye yaptigini yapamiyor senin patron? Yapamaz, cunku adama 20 milyon Euro'ya yakin benzer para baglamissin, ozel oyuncum olacak, Hagi olacak diye almissin, yarim saat isindirip 5 dakika kala oyuna almak istediginde adam da elini kolunu sallar, bir sey de yapamazsin.

Sene 1960 degil, Lincol de Metin Oktay degil. Bu adami aldiysan psikolojisini de, gecmisini de dusuneceksin. Sert disiplinli hoca mi istiyorsun, cok guzel, Kalli cok iyi olabilir, o zaman Lincoln'u alma, olan ya GS'in milyonlarca Eurosuna olur ya da hocasina ama o adama bir sey olmaz.

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Sene 1960 degil, Lincol de Metin Oktay degil. Bu adami aldiysan psikolojisini de, gecmisini de dusuneceksin. Sert disiplinli hoca mi istiyorsun, cok guzel, Kalli cok iyi olabilir, o zaman Lincoln'u alma, olan ya GS'in milyonlarca Eurosuna olur ya da hocasina ama o adama bir sey olmaz.

Ali
Olur olur... Dedim ya Katar'a kadar yolu var. Almanya'da zaten adi cikmis durumda. GS onun icin sansdir aslinda daha kavrayamadi. Ayrica Kalli istemedi kendisini, geldiginde de "bir risk aldim farkindayim" dedi. Simdi herkes ne oldugunun farkinda. GS'in milyonlarina da bir sey olmaz, GS sonuclari almaya devam ederse. Ha edemezsek o zaman Kalli ve Adnan'lara herkes yuklenir. Yeni yonetim gelir, Bulent "the beyzbol sopasi" Tulun Kalli'yi kovar, Lincoln de bakalim kurtarabilir mi takimi tek basina?

Olur mu olur? Bizim millet pire icin (Lincoln) yorgani yakmaya (GS takiminin 5-10 senelik gelecegi) bayilir.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: yarim saat isindirip 5 dakika kala oyuna almak istediginde adam da elini kolunu sallar, bir sey de yapamazsin.
Sunu da aciklayalim. Kalli mactan sonra "takim cok kostu, tam saha pres uyguladi, 60. dakikadan sonra oyundan dusecegimizi dunusuyordum ama dusmedik, bu da beni cok sevindirdi" dedi.

Simdi adamin kafasinda gecenleri cozmek icin bu bir ipucu. Bakiyor sahada manyaklar gibi saldiran, cildirmis bir takim var bunun 90 dakika surmeyecegini dusunuyor. Kim yorulabilir ilk once? Arda. Arda'nin yerine ilk girebilecek adam kim? Lincoln. Bir oyuncuyu "tamam Arda yoruldu sen gir" diye oyuna sokamazsin. Onceden isindiracaksin. Onun icin 50'li dakikalarda Lincoln'u isinmaya yolluyor. Sonra bakiyor 60, 65, 70, 75 takimda tik yok. Hala Leverkusen kalemize gelemiyor, hala top surekli bizde, hala gol ariyoruz. Lincoln isinmaya basladi diye Lincoln'u mu sokacaksin sahaya? Zaten saha agir, adam sadece iki antrenmanla gelmis o stada, gerek yok deyip son dakikalara kadar bekliyor. Zaten Arda'nin performansi muthis onu degil baskasini cikarip Lincoln'u sokuyor. 93. dakikada kalecinin gogsunden donecek kadar sert sut ceken oyuncumuz da Arda.

Adamin kafasindan bunlar gecerken, cikmis bir zipcikti el kol hareketleri falan... Kalsin... Istemez... Istedigi kadar para yapsin... O yonetimin problemi. Ona kalsa zaten eminim Arda'ya daha cok para verirdi.

Ozan Ersoy

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Davut Gerçekcioğlu wrote:
Ozan Ersoy wrote: Kendi insanina guvenmeyen, ona deger vermeyen dangalak bir millet.
Ozan Ersoy
Diğer arkadaşların da okuyup görmezden gelmeleri de beni ayrıca üzmüştür.
Sevgili Davut uzulme o kadar. Bu cumle bu forumda daha once tartisildi ve tepkiler verildi, alindi vs. Ozan ile birlikte bu tartismalar da geri gelecek belli ki. Ancak daha dun bir bugun iki. Eline sonradan cok firsat gececek merak etme.

Su Lincoln isi kabak tadi vermeye basladi. Adam iki mac oynadi sonra arazi oldu. GS'yi boyle hasta adamlar icin aglama kapisi yapanlara faturayi cikartmak lazim. Halkla filan ilgisi yok. Bir iki kisinin basinin altindan cikan seyler bunlar. Taraftari GS'nin basindaki adama inaniyor diye gerzek yapmak, GS'nin basindaki adami azlediyor. O nedenle mantik boyle kurulmakta. Yahu kardesim hirsizin hic mi sucu yok derler ya iste oyle.

GS yonetimini goklere cikartmak yada en azindan yerlere batirmamak ne yazik ki baska turlu mumkun olmuyor.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:

60. dakika civarı takım oyundan biraz düştü, 5 dakika kadar Leverkusen kontrolü ele alır gibi gözüktü, iyi top yaptı. O sırada Lincoln'ün çağırıldığını gösterdi kamera. Lincoln kulübeye koşmaya başlamıştı ki kamera tekrar maça döndü, hemen arkasından spiker Lincoln'ü ısınmaya yolladılar tekrar, şimdi Hakan Balta soyunuyor dedi.
Bravo Gorkem... Bu da Ali'nin Lincoln - Arda yanyana oynayabilir mi sorusuna cevap veriyor. Bence Lincoln Arda'nin ciddi sekilde yorulma ihtimaline karsi isindirildi ama o yorulmayinca Ayhan yorulunca Ayhan'in yerine girebilecek bir adam oyuna sokuldu. On libero cikarip oyun kurucu sokarsaniz isler sarpa sarabilir. Vestel Manisa macinda olanlari gordunuz. Yok efendim Serkan cikti diye mi yedik o golleri. Bizzat gGolleri yememis olabiliriz ama Manisa 15 dakika bizim kaleyi ablukaya aldi. Lincoln beyimiz top kaptirmakla, yerleri supurmekle mesguldu.

Simdi 60 da Ayhan cikti, Lincoln girdi, Arda - Lincoln yanyana, orta sahayi kaybetmisiz, akin akin Leverkusen ustumuze geliyor ne olacak? Herkes hoca yanlis yapti Lincoln'u Ayhan'in yerine sokup intihar etti diyecek. Bu isler boyle. Lincoln oynadigi 5 dakikada bile 2-3 tane pas hatasi yapti ya da topu kaptirdi. Zaten 4 kere top ya gelmistir ya gelmemistir.

Ozan Ersoy

Post Reply