UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray: 5-1 - Barusso

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Takim ilk golu yedikten sonra tecrubesizligine yenik dustu. O nedenle Orkun'a cikarmak lazim faturayi. O ilk gol iyi bir kalecinin yiyecegi gol degil.

Simdi rolatiye alip 8-0 olmadan Kasimpasa icin enerjiyi korumak lazim.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Servetin alninda ceviz capinda filan bir siskinlik var. Sarsinti olup olmadigina dair testler yapiyor gibi sorular filan soruyor doktorumuz sanki... Bayagi bir kaybettik kendimizden, oyuncu da kaybetmesek bari...
Özgür
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Artik medya Ahmet Akcanin passaport kavgasinin nasil takimin havisini bozdugundan baslar.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Tolga Girici wrote: Demek ki çiftetelli ile ancak Edirne'ye kadar idare edilebiliyor. Ondan ötesinde yengeç dansını da yapabilmek gerekiyor. İdari kadronun önce yabancıları neden değerlendiremediğini düşünmesi lazım.
Cok guzel bir ozet.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Orta siklet dunya sampiyonu Barusso penaltidan namusumuzu kurtardi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozgur A. Boztepe

sabrinin ortasinda elle oynamaya penalti...

Barusso atti 5-1 dakika 87
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Cirak wrote:Orta siklet dunya sampiyonu Barusso penaltidan namusumuzu kurtardi.
Ben kendisini begendim. Gayet olgun, rahat, akilli oynuyor. Derken sacma bir faul yapti simdi.

En azindan sahadaki sahadaki saskinlar ordusundan iyi oynuyor.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

07-08 sezonunu 9 a yaklasan bir UEFA puani, bes senelik toplami ise 30 u asan bir total puan ile bitiriyoruz. 07-08 de TC de sampiyonluk, 08-09 Sampiyonlar Ligine katilip UEFA kupasina devam etmek hedefimiz olmali.

Avrupa Kupalari icin genc takim yaninda tecrubeli oyunculara ihtiyacimiz var. Iyi bir kaleci, iki iyi stoper, iyi bir oyun kurucu bence minimum kadromuzda bulunmali. Bu icerikte Lincoln ve Song bence dogru ve yerinde transferler.

Orkun ve Aykut a taninan sanslardan asla pisman degilim. En azindan bir senelik surec icerisinde performanslarini gormemiz gerekiyordu, neyi yapip neyi yapamayacaklari konusunda kafamizda net bir fikir olusuyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Son duduk caldi ve Iskence sona erdi...

En buyuk soru simdi ne olur. 5-1 cok agir sonuc. Bu genc omuzlar nasil kaldirir, bilemiyorum.

En kolay yolu kelle goturmek. Ahmet akcanin kellesi ucar, yonetim federayonu topa tutar belki.

Ama bu isten kurtulmak icin cok guclu bir baskan lazim, oda bizde mevcut degil...
Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

iyi bir baskan, iyi bir teknik direktor demeyi unutmussunuz Murat Bey.. Bu kafayla Galatasaray dan hicbir sey olmaz..Tutturmusuz bir 11 turk futbolcuyla oynuyoruz geyigi gidiyor.. Bu yonetimin acizliginden baska bir sey degil...kimse soylemiyor... Bu yonetimin gitmesine vesile olacaksa boyle sonuclara uzulmuyorum...

saygilar
SUPER MARIO JARDEL
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bu mactan sonra dusunduklerim. (Bence)

* Takimin genc Turk oyunculardan olusan iskeleti fena degil. Ama tecrube kazanmasi lazim. En az sorunlu yer bence defans ama Ugur'un pozisyonuna transfer sart. Takima tecrube ve yetenek olarak klas transferler lazim. Ne kadar ekmek o kadar kofte.

* Transferde ve takim olusturma modelinde eskinin Juventus'u ornek alinmali. Cok iyi bir altyapi, inanilmaz calisan scoutlar ve transfer komiteleri, ve cok basarili degerini fazlasiyla cikaran uyumlu yabanci transferler yapardi. Transferde gorece az para odeyen ama uyumlu ve basarili bir takimdi. Tam tersi olan Inter ise her zaman Fenerbahce gibi astronomik ucretler odeyen toplama takim olmustur.

Ben bu senenin Olypiakos'unu da begeniyorum. Besiktas'in transfer butcesinin daha azina adamlar bu sene cok disli ve dinamik bir takim kurdular. Cok kuvvetli takimlara kok sokturduler sampiyonlar liginde.

* Orkun ornegin Volkan ayarinda bir kaleci asla olamayacak. Yasi da 28 falan, ligin sonuna kadar boyle idare edelim de, iyi bir transfer sart. Iyi bir yedek olacagi konusunda bile supheliyim. Iyi kaleci onemli maclarda ekstra motive olur yenilmeyecek golleri yemez, ustune kurtarilamayacak toplari da cikarir. Dun Volkan ilk pozisyonu yese, FB Sevilla karsisinda macin basinda dagilabilirdi. Bugun Orkun cikilmasi cok kolay bir topa cikmadi, sonun baslangici oldu.

* Iyi bir forvet. tercihen Hakan gibi sirti donuk de oynayip top tutabilecek, fizik olarak guclu.

* Cok iyi bir 10 numara. Lincoln'un kimyasi takima uymadi, adam oynamiyor ve su noktadan sonra da oynamayacak bence. Psikolojik olarak da, sakatlanma riski olarak da adam sorunlu. Zararin neresinden donulse kardir, sezon sonunda paketlensin. Israr ediyorum, GS'da Latin oyuncu basarili olmaz. Fener uygun sartlari yaratti, mini Brezilya oldu, hocalarina tapiyorlar, o yuzden mutlular, kendilerini evde hissediyorlar. Latin futbolcu GS'in ruhuna da kimyasina da aykiri.

* Kalli takimi Avrupa kupalarina motive edemiyor. Zaten yasli ve gidecek. Iyi bir antrenor dusunulmeli gelecek seneler icin.

Bu maci unutmak lazim artik.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu mac acemilik ve fiziksel dusuklugun GS adina on plana ciktigi bir mac oldu.

Orkun, Baris ve Serkan oynadiklari bolgelerde acemilikleri; Servet, Arda, Volkan ve Hakan Konya maci nedeni ile yasadiklari yorgunluk; Topal ve Ayhan'da sakatliklar nedeni ile yasadiklari fizik form dusuklugu ile on plana ciktilar. Umit Karan ve Emre bir nebze ayakta kalabilen oyunculardi bugun.

Ikinci yari da Kalli'nin Sabri'yi sagbeke cekme, Baris'i one alip Serkan'i cikarma ve sakat Topal'in yerine Lincoln'u oyuna alma cozumu de gec kalinmis ve ise yaramaz bir mudehele olarak gozuktu... Zaten kotu olan Ayhan orta sahayi tek basina kontrol etmek zorunda kalinca - 4. ve 5. goller de geldi...

5'ten sonra Ayhan'in yerine Barusso girdi - ve Leverkusen'de artik geriye cekilince orta sahaya hakim olduk - buna ragmen oyle aman aman bir pozisyon uretemedik. Barusso insiyatif almayi seven bir yapi da gibi gozuktu - bu iyi ama cussesi ile geriye donmekte biraz agir kaliyor... Iyi ve saglam bir Topal'i takima uyum doneminden gececek Barusso'ya tercih ederim. Barusso takima alisana kadar zaten lig biter - o da Roma'ya doner.

Neyse artik onumuze bakalim... Lig ve kupa gider artik diye dusunmenin bir anlami yok. UEFA'yi aldigimiz sene de Chelsea'ye ASY'de ayni skorla yenilmistik. Her maci tek tek ele almak lazim. Kalli'nin bundan sonra Lincoln'u, Song'u, Nonda'yi, Barusso'yu takima ahengi bozmadan nasil monte ederim onu dusunmesi lazim. Sabri'de sagbek icin su an tek alternatif olarak gozukuyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Levent Guntay wrote: * Kalli takimi Avrupa kupalarina motive edemiyor. Zaten yasli ve gidecek. Iyi bir antrenor dusunulmeli gelecek seneler icin.

Bu maci unutmak lazim artik.
Bence en onemlisi bu. Gerekirse yıldız futbolcuya ödenecek kadar para verilip orta yaşta ve kariyerli bir teknik direktör alınmalı. Ama şimdiden arayışa girilirse Kalli'nin otoritesi kaybolabilir.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Grupta elenenler icinde (Panionios, A.Wien) bizden daha fazla hakeden de yoktu belki cikmayi ama, biz de haketmemistik, netekim o sefilligin sonucu olarak, ucuncu sirada cikinca, ikinci maci deplasmanda oynamak zorunlulugunda kalmamiz, genc takimimizi hem motivasyon acisindan hazirliksiz bir zamanda yakaladi, hem de icinden cikamayacagimiz bir noktada birakti bizi. Aramayiz umarim diyordum ama, ilk mactaki firsatlari maalesef ki coook cook aradik. Gerci, o maci 3-0 almis gelmis olsak, bu sefer motivasyonumuz kimbilir daha da mi eksik/kotu olurdu onu da merak etmemek zor simdi bu skordan sonra.

Almanlar, klasik verkaclariyla bizim defansi duman ettiler. Son maclarda forvetimiz, orta sahamiz erken basip, o verkaclari daha baslamadan engelliyordu ama, Ayhan ve Topal'in cok etkisiz baslamasi, Arda'nin klasik top kaptirmalarina karsilik gosterdigi piriltilar hic olmayinca, hucum gucumuz de eksik kaldi iyice...

Sozum meclisten disari, bu "mac sonrasi teknik direktorlerinin" de tepelerine tas dussun kendileri kadar diyorum... Yalaklanip duruyorlardi 3 haftadir, simdi vuracaklar/vuruyorlar yerden yere...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Herkes bir garip bugun... Artik onumuze bakmamiz lazim.
...
Evet ben hep soyluyorum bunu zaten. Yonetim onunun tepesine bakiyor. Benim bu soyledigim Seyrantepsi ya da Aslan tepesi degil. Aman dikkat edin sasi olmayin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply