UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray: 5-1 - Barusso

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Sozum meclisten disari, bu "mac sonrasi teknik direktorlerinin" de tepelerine tas dussun kendileri kadar diyorum... Yalaklanip duruyorlardi 3 haftadir, simdi vuracaklar/vuruyorlar yerden yere...
:)

Ohoo daha neler olacak. Ne akrepler cikacak taslarin altindan. Hazir karanlik bastirmisken.

Ben hic bir delikanliya kizmiyorum. Iki gun once ne Fener'e ne Lever'e top gostermeyen, bir suru gol kaciran da onlar. 2 sene sonra da bir cogu yine takimda olacak. Takim oturmaya calisiyor, genc, deneyimsiz, eskiler bayat. Bugun fiziksel olarak cokuk durumdaydilar. Leverkusen bile bu isin bu kadar rahat olacagini dusunmuyordu eminim.

Bugunku macin uzerinde cok fazla durulursa iki gun sonraki Fener maci da boyle gecer. Besiktas maci da. Daha kazanilacak ve dikkat edilmezse kaybedilecek cok sey var. GS camiasi taraftari, yonetimi ile cok hassas dusunmeli, yavru aslani sirtlanlara kaptirmamali.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Demek ki koca kurt beyaz tilki kar di buz du meslesi degilmis. Adami boyle oyarlar ellerine gecirdiler mi. Hakan atardi atamazdi tartismasina devam Ali ile.

Konya maci ertelenseydi bu turu gecerdik diyen kac kisi var bu maci seyredince?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Feb 21, 2008 9:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Resmi site kepenkleri indirmis mi ne? Calismiyor. Matem mi var yoksa sorun bende mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bence fatura öncelikle Kalli'ye kesilmeli.Merak ettiklerim var:

1-) Eğer bir sakatlıkları yoksa Song,Nonda,Lincoln neden ilk 11 oynatılmadı?

2-)dk 25 olmuş,durum 3-0 ve neden hala bir müdahale yok?

3-)Takımda bu kadar sakatlığın sorumlusu antreman programını düzenleyen
Kalli mi? Sağlık ekibi mi? Antrenör mü? UEFA'yı düşünerek yapılan transferlerden Linderoth kötürüm oldu,Lincoln 2 ayda toparlanamadı,Mehmet Topal sakat,Nonda sakatlıktan yeni çıktı,Okan ve Hasan Şaş'ın bacakları kesildi heralde?

4-)Geçen sefer Trömsö faciasına talihsizlik dedik,bu ne peki?

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

En basta takimin ayakta duracak hali yoktu.
Ertelenmeliydi muhabbeti yapmayacagim cunku madem oldu oyleyse
oynamayani, diri olani , daha genc olani oynatacaksin. Tabii Ugurun olmamasi da takimin balansini bozmus.

Su mac bunu gosterdiki:

1-) GS ilk macta cok gol kacirdi. Demekki Hakan Sukur ve Karan ile artik olmuyor, bir ust seviyeye cikamiyor takim, olmuyor. Ya onlari kadronda tutacaksin ama yedek olarak, yanina 2 tane genc yabanci alacaksin, yada yollayacaksin 2sinide , 3-4 tane gelecek vaadeden adam koyacaksin aynen diger mevkilerde yapilan ve basarilan gibi.

2-) Lincoln ve Carusca gibi citkirildim, kosmayan , oyunun tek yonunda var olan yabanci ile de olmuyor. Yollayin artik ikisini. Bedeli neyse yollayin . Ulkerde cok istiyorsa alsin Caruscayi, artik tursunu kurar, Alpellada mi oynatir, belediye takimlarinami verir artik ne yaparsa.

3-) Kallinin yaninda detaylara daha hakim, ileride GS'nin basina gelecek adami yetistireceksin. Mumkunsede o cemaatin, bu fraksiyonun , su yoneticinin, bu menajerin adamida olmayacak temiz bir isim. Gelecek vaaadeden caliskan bir Hollandali, Fransiz, veya bir Almanda olabilir.
Ama Kallide israr edeceksin. En azindan temel konularda ve genel politika ve plan belirleyici olarak.

4-) Ve artik git Canaydin. Tamam stad isi yoluna girdi, borclarin hic olmazsa kaydi tutuluyor , ama cidden artik yeter. Ic organlarinin bir kismi olmayan, agir hastalik supheli , yeter artik yeter. Suratina cemiyette/klupte/okulda tukurulmesini veya defoldan daha agir kelimeler kullanilmasini mi istiyorsun.?

5-) Orkun iyi bir takimin iyi bir genc kalecisi olabilir ama daha 1. kaleci olamadi. Olur mu bilemem ama olmasini isterim. Belki simdi gucu yetmez GS'nin ama stadla birlikte ilk is adam dunya capinda bir kaleci.

6-) Derhal adam gibi bir tip ekibi ve yardimci kadro kurulmali.
Demekki bu takima rejenerasyon ve guc toplama takviyesi eksik. Yabanci 2-3 gunde bir mac yapip ayakta kaldigina ve de isi-iklim farkindan etkilenmedigine gore demekki bir seyler yapmak mumkun.

Bence maca cikan kadro bu olmamaliydi.
Evet kazanan takim bozulmaz ama son antrenmandada gorursun
fizigi guclu olmayanin bitik oldugunu.

Ayrica ne olursa olsun, sakatligi yoksa Mehmet Topalin cikartilmasi cinayet idi.

Orkun
Song Emre Servet Hakan Balta
Baris Barusco Mehmet Topal Volkan
Lincoln (arda)
Nonda

Takimi yenilemek gerekiyordu. Ardanin Hakanin, Umitin,
Serkanin ve Ayhanin ayakta duramadigini bence son idmanda gormeliydi. İlk goller hep Baris ile Emrenin arasina atilan toplarda oldu. Ugur eskiden stoper oynadigindan Emrenin bulundugu gobege katki yapiyor, Songta sagda olsaydi belki oda yapardi. Bitkin Baris yapamadi.
Ayrica Barisin orta saha performansi arandi.

Genclere ve Kalliye devam, defans ve orta sahadaki genclesmenin aynisini forvette olursa ve de citkirildim yabanci yerine yararli olanlar alinirsa iyi olur.

Enseyi karartmayin, bu cocuklar iyi. Ileride iyi olacaklar. Ilk macta oynadiklari oyunu ne FB, ne Sevilla , nede Leverkusen oynayabildi.
Gercek GS o, bugunkuler degil.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Thu Feb 21, 2008 9:45 pm, edited 2 times in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:Adami boyle oyarlar ellerine gecirdiler mi. Hakan atardi atamazdi tartismasina devam Ali ile.
Avrupa'da belli bir klasin uzerinde takim olmayi arzuluyorsan, pozisyon geldi mi atacaksin. Rakibini zayif dagilmis buldun mu yikacaksin. Bugun Leverkusen 20 dakikada 3 pozisyonda 3 gol buldu, olay bitti. Begenmedigimiz FB, dun Sevilla gibi iyi bir takim karsisinda 5 pozisyonda 3 gol buldu yendi. Biz Istanbul'da 10 net pozisyondan birini bile kaleye sokamadik.

Klas ve tecrubeli 28-30 yas civari iyi bir forvet sart.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Su mac bunu gosterdiki:

1-) GS ilk macta cok gol kacirdi. Demekki Hakan Sukur ve Karan ile artik olmuyor, bir ust seviyeye cikamiyor takim olmuyor. Ya onlari kadronda tutacaksin, 2 tane genc yabanci alacaksin, yada yollayacaksin 3-4 tane gelecek vaadeden adam koyacaksin aynen diger mevkiler gibi.

.
Guzelde hangi parayla iyi adam alacaksin bunu da soylesen.
Alpay Dedeoglu wrote: 2-) Lincoln ve Carusca gibi citkirildim, kosmayan , oyunun tek yonunda var olan yabanci ile de olmuyor. Yollayin artik ikisini.
O begenmedigin Kapuskaya bu adamlar $1.5/2M bonservis verdi. At hirsizi Arjantine tanatana ile gitti bunu getirdi ya. Oburu desen kapilar arkasi bilgi ile en 8M Avro'ya bonservisli. Hadi bakayim sat kaca satacan. Yani kayiplar hanesi 12-13M dolara yazalim diyorsun.
Alpay Dedeoglu wrote: 3-) Kallinin yaninda detaylara daha hakim, ileride GS'nin basina gelecek adami yetistireceksin. Mumkunsede o cemaatin, bu fraksiyonun , su yoneticinin, bu menajerin adamida olmayacak temiz bir isim. Gelecek vaaadeden caliskan bir Hollandali, Fransiz, veya bir Almanda olabilir.
Ama Kallide israr edeceksin. En azindan temel konularda.
Herif Ahmet Akcam diye tuturdu hadi oradan bile diyemediler. Sen neden bahsediyorsun?
Alpay Dedeoglu wrote: 4-) Ve artik git Canaydin. Tamam stad isi yoluna girdi, borclarin hic olmazsa kaydi tutuluyor , ama cidden artik yeter. Ic organlarinin bir kismi olmayan, agir hastalik supheli , yeter artik yeter. Suratina cemiyette/klupte/okulda tukurulmesini veya defoldan daha agir kelimeler kullanilmasini mi istiyorsun.
Cengiz agabeyin bunu kac senedir soyluyor. Adam yok ne yapalim diyordun. Bu Mart'ta da ayni seylere denilecek ve agabeyler boyle istiyor diye boynununu bukup verecen oyunu.

Alpay Dedeoglu wrote:
Demekki bu takima rejenerasyon ve guc toplama takviyesi eksik. Yabanci 2-3 gunde bir mac yapip ayakta kaldigina ve de isi-iklim farkindan etkilenmedigine gore demekki bir seyler yapabiliyorlar.
Bunu benim tabirimle E5 karayolunun helasini teslim etmeyecegim adamlar yapamazlar. Bu sakat cikan futbolculari veterinere gostersen iyi kotu bu kadar bilirdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kendimi ve bizleri gectim ama bu takim oyunculari icin uzuldum. Bendeki kredileri samimiyetle soyluyorum uzun sure bitmeyecek.

Ozgur un yazdiklarina katilmamak elde degil. Ugursuzlar yine cullanacaklardir.

Lig basindan beri soyle bakiyorum da, takim 5 maclik seyircisiz periyodu cok iyi gecti. Hatta bu konum kendilerine avantaj bile oldu. Iki tane onemli maci, `crunch time` diye nitelendirilecek almalri gereken maclari, beraberlik ile sonuclandirdi. Biri 4. hafta sonundaki Vestel maci digeri yine Milli Takim icin verilecek ara oncesi Kayseri deplasmani.

2. devre Konya macini ben cok onemsedim. Bence `crunch time` icerigindeki ucuncu karsilasmamizdi. Her turlu olumsuzluga karsi takim oyuncularimiz cok iyi performans ve durus sergilediler. Olumsuz zeminde ve kosullarda taraftara kartoplari ile satastilar, eglendiler. Leverkusen macini gecip ust tura ciksaydik cok buyuk oz guven saglayacaklardi. Ne UEFA katsayisi ne taraftar, bu maci kendileri icin cok istedim, olmadi.

5-1 lik bir yenilgi sonrasi takim nasil bir reaksiyon gosterecek, merakla bekleyecegiz. Ozan ve Ozgur un gozlemlerine katiliyorum, ugursuzlar cullanacaklardir. Bu surecte hem taraftar, hem genel kurul hem GS da yonetime talip olacaklarin akilli ve duyarli olmalari gerekiyor.

Tek bir liste ile secime gidilmesi bence daha cok seslendirilecek ve destek gorecektir. Kalli ile surecin 08-09 da devam edecegini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Canimiz sagolsun. İlk maçta yediğimiz hurmalar bugün tırmaladı. Bunun dışında kadro darlığı sebebiyle yaşanan sakatlıklar Kalli'nin de işini zorlaştırdı. Kimse Barış niye sağ bek oynadı demesin. Biraz allta "Uğursuz Takım" konu başlığı altında da kimse çözüm bulamadı, kadro belli.

Bütün bunlara tecrübesizlik de eklenince kötü skor geldi. Kalli'nin de hataları oldu ancak UEFA'da buraya kadar nasıl geldiğimiz düşünülürse elenmemiz pek de sürpriz bir sonuç değil.

Sıkmayın canınızı. Bu genç kadro biraz destekle çok iş yapacak.
Tan Erten

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

:
;
Cengiz Akgun wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Su mac bunu gosterdiki:

1-) GS ilk macta cok gol kacirdi. Demekki Hakan Sukur ve Karan ile artik olmuyor, bir ust seviyeye cikamiyor takim olmuyor. Ya onlari kadronda tutacaksin, 2 tane genc yabanci alacaksin, yada yollayacaksin 3-4 tane gelecek vaadeden adam koyacaksin aynen diger mevkiler gibi.

.
Guzelde hangi parayla iyi adam alacaksin bunu da soylesen.
En az Hakan Sukur ve Umit Karan 1er milyon dolara oynuyorlar.
Fransadan , surdan burdan gelecek vaadeden bir suru adam bulursun.

Alpay Dedeoglu wrote: 2-) Lincoln ve Carusca gibi citkirildim, kosmayan , oyunun tek yonunda var olan yabanci ile de olmuyor. Yollayin artik ikisini.
O begenmedigin Kapuskaya bu adamlar $1.5/2M bonservis verdi. At hirsizi Arjantine tanatana ile gitti bunu getirdi ya. Oburu desen kapilar arkasi bilgi ile en 8M Avro'ya bonservisli. Hadi bakayim sat kaca satacan. Yani kayiplar hanesi 12-13M dolara yazalim diyorsun.

Zaten yıllık ikisi 3-5 milyon dolara mal oluyor. Lincoln 1-2 eksigine gider ama Carusca artik Ulkere gazlanmali. Adnan Sezgin kazigi Carusca.
Alpay Dedeoglu wrote: 3-) Kallinin yaninda detaylara daha hakim, ileride GS'nin basina gelecek adami yetistireceksin. Mumkunsede o cemaatin, bu fraksiyonun , su yoneticinin, bu menajerin adamida olmayacak temiz bir isim. Gelecek vaaadeden caliskan bir Hollandali, Fransiz, veya bir Almanda olabilir.
Ama Kallide israr edeceksin. En azindan temel konularda.
Herif Ahmet Akcam diye tuturdu hadi oradan bile diyemediler. Sen neden bahsediyorsun?

Abdullah Avcininda icinde bulundugu bircok yerli teknik direktore teklif ettiler ama adamlar kibirlerinden kabul etmediler yardimciligi. Onun icin Turk teknik direktor istemiyorum. Cok cabuk birsey zannediyorlar kendilerini.
Alpay Dedeoglu wrote: 4-) Ve artik git Canaydin. Tamam stad isi yoluna girdi, borclarin hic olmazsa kaydi tutuluyor , ama cidden artik yeter. Ic organlarinin bir kismi olmayan, agir hastalik supheli , yeter artik yeter. Suratina cemiyette/klupte/okulda tukurulmesini veya defoldan aha agir kelimeler kullanilmasini mi istiyorsun.
Cengiz agabeyin bunu kac senedir soyluyor. Adam yok ne yapalim diyordun. Bu Mart'ta da ayni seylere denilecek ve agabeyler boyle istiyor diye boynununu bukup verecen oyunu.

Damarima basiyorsun cevap vermeyecegim. Ben ona oy falan vermiyorum. Ustelik suratina soyledim bu isi yapamadigini. Bunuda yuz kere yazdim. Yasindan basindan utan, hala provokasyon yapiyorsun.
O da senin gibi iste suratina soyluyorlar soyluyorlar anlamamazliktan geliyor, bildiginden sasmiyor. Allahtan tek istegim bana adam gibi , hirstan ve inattan uzak bir yaslilik vermesi . Olmayanlari goruyoruz iste.

[quote="Alpay Dedeoglu
Demekki bu takima rejenerasyon ve guc toplama takviyesi eksik. Yabanci 2-3 gunde bir mac yapip ayakta kaldigina ve de isi-iklim farkindan etkilenmedigine gore demekki bir seyler yapabiliyorlar.
Bunu benim tabirimle E5 karayolunun helasini teslim etmeyecegim adamlar yapamazlar. Bu sakat cikan futbolculari veterinere gostersen iyi kotu bu kadar bilirdi.[/quote]

Tamam cumleni soyledin, kinini bosalttin rahatladin. sizin gibi isletenleri Turkiyede gormek isteriz artik suyun otesinden agzini bozmak kolay
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Karl Heinz Feldkamp wrote:UEFA Kupası. 3. tur rövanş maçında Almanya'nın Bayer Leverkusen takımına 5-1 yenilerek kupaya veda eden Galatasaray'da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp bu maçta cezalandırıldıklarını söyledi.

Arka arkaya gelen gollerle oyundan düştüklerini ifade eden Feldkamp, söylenecek sözcükleri bulamadığını kaydetti.

Maçın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Kalli, yaptığı kısa açıklamada 8 aydan sonra böyle ağır bir yenilgiyle ilk defa karşılaştıklarını belirterek, "Bu ağır yenilgi sonrası bir şeyler söylemek çok zor. Benim düşünceme göre genç takımız artık ilerideki maçlara bakmalıyız. Bugün her zamandan farklı olarak enerjimiz, atikliğimiz eksikti. Karşımızda da bunu değerlendirecek güce sahip bir takım vardı. Arka arkaya goller gelince de oyundan düştük. Konya maçının yorgunluğunu bahane olarak kullanmak istemiyorum. Bugün hiçbir şey istediğimiz gibi olmadı. İkinci yarıya değişikliklerle iyi başladık. Ama olmadı" dedi.

Maçın ilk 25 dakikasında 3 gol yediklerini ifade eden Feldkamp, "Gülmemek gerek. Bugün eksiğimiz, ilk yarıda golleri yedik. Mental olarak gücümüz eksikti. Bu maçta cezalandırıldık. Bugünkü kadro yavaş yavaş kendini bulacaktır" dedi.

Gazetecilerin, 53 milyon dolarlık Galatasaray'ın gençlerle yola devam ettiğini söylemesi üzerine Feldkamp, "Söz etmeyelim" diye yanıt verdi.

Oyuncu değişimindeki tercihleri konusunda ise Feldkamp, "Oyuncuları değiştirseydim. Bu tersi olacaktı ve değiştirdiğim için eleştirilecektim. Açıkçası takımda hiçbir şeyi oturtamadık" yorumunu yaptı.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bir farkli yenilgi sonrasi hemen chanchanlar calinmis; o gonderiliyor, bu getiriliyor, radikal degisiklikler, onla olmaz bunla olurlar falan.

ben ortada bu kadar onemli bir problem gormuyorum. ikinci devre basindan beri, lig maclari+fener maci+ilk bayer maci derken, bu genc kadronun muhakkak bir yerde aksamasi normaldi. emresi, mehmeti, barisi, serkani, volkani, uguru; bu oyuncular cok iyi bir takim oldular; ama bu yasta henuz uzun bir maratonu noksansiz goturmelerini beklemek anlamsiz. kaldi ki, cok tecrubeli ve kaliteli kadrolar bile zaman zaman form dusuklugu yasiyorlar. ustelik, konya maci, ugurun sakat verilmesi de tuz biber babindan sayilabilir.

sanssizligimiz bu lastik patlamasinin cok onemli bir maca denk gelmesi oldu. hem de cok kotu bir maglubiyetle. kayip cok onemli de olsa, bence bu kadar radikal degisiklikleri gerektirecek derecede kotu oldugumuzu dusunmuyorum. ortada yilbasindan beri takir takir oynayan bir takim var. oynadigi futbolla taraftari mesteden, tarafli tarafsiz herkesi imrendiren bir takim. bu gercegi gormezden gelemeyiz.

ama galatasaray'da onemli bir sorun var; bu sorun da gormezden gelinemez. bu da yabancilar sorunu. tamam 11 turk, 11 metinle avutuyoruz kendimizi ama zaten 6 yabancimizin ikisi iskarta, digerlerini de oynatamiyoruz. song'un, lincoln'un, nonda'nin oynamiyor olmasi sorundur. bu boyle sakatliktan dondu, kondusyon eksiligi var gibi martavallarla sivanamayacak parlaklikta bir problem. afrika kupasi biteli neredeyse iki hafta olmus, song hala ortalikta yok. yahu bu adam oynuyordu kamerunda. finale kadar oynadi. kulube donunce birden kondusyonu mu dusuyor yani? lincoln neden hala daha kenarda tutuluyor? elimizde, takimin huviyetini degistirecek kapasitede, skora ve takimin oyununa direkt olarak pozitif etki yapabilecek bir "yildiz" varken, biz boyle bir gucu nasil problem haline dondurebiliyoruz? nonda gibi her oynadigi dakikada klasini belli eden, hakan'dan da umit'ten de iyi oldugunu bangir bangir bagiran bir adam ne sebepten yedekte kaliyor?

uzerinde durulmasi gereken sorun budur. bugun eger galatasaray yabanci oyuncularindan sadece iskarta olmayanlarini dahi iyi yonetebilmis ve onlardan faydalanabiliyor olsaydi; yorgunlugu had safhaya gelmis bu genc kadroyu onlarin tecrubeleri ve klasiyla destekleyerek belki de turu gecebilirdi. en azindan bu derece bir hezimeti onleyebilirlerdi.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Takımda garip bir durgunluk vardı. Fiziksel yorgunluk olduğunu çok
sanmıyorum. Daha çok psikolojik bir etki gibi duruyor. Sanki
beklentilerin yüksek olduğu durumlarda takım bu yükü kaldıramıyor.
Takımın bu mağlubiyetten çok etkileneceğini sanmıyorum. Önümüzde
nispeten kolay bir Kasımpaşa maçı var. İnşallah farklı bir galibiyet
ile moraller tekrar düzelir.

Lincoln'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Şu anda Lincoln'den daha
iyi bir 10 numara bulma şansımız yok. Bu maçta oynadığı ikinci yarı çok
kötü değildi. Ben olsam elimde böyle bir adam varken kullanırım.

Bu forumda yazmamış olsamda, bende Orkun'a güvenenler arasındaydım.
Fakat yediği goller gerçekten çok kötüydü (özellikle 4. gol). Sanırım
hem arkadaşlarının hemde taraftarın güvenini kaybetti (muhtemelen kendi
özgüveninide). Bu durumu aşması bence çok zor. Bana kalsa ben şans
vermekten yana olurdum, fakat görünen Orkun'un GS kariyerinin bittiği
(tabii yedek kaleci kalmayı kabul etmeyeceğini varsayıyoruz).

Oynadığı bölümde Barusso'yuda beğendim. Gerçi attığı penaltı bir
acayipti, topu tavana çaktı. Kendine güvenen bir futbolcu, insiyatif
almaktan çekinmiyor.

Mağlubiyeti buna bağlamak zor olsada Barış'ın sağ beke kaydırılması
bence takımı oldukça kötü etkiledi. Bunu sağ bekte kötü oynadığı için
söylemiyorum, orta saha kurgusu bozulduğu için söylüyorum. Preste
yetersiz kalmamızın bir nedeni bence buydu. Ayhan Barış gibi rakibi
ısıran bir orta saha oyuncusu değil.

Önümüzdeki maçlara bakarsak :), bence Sabri sağbek olarak devam
etmeli (genç futbolculara destek veriyorsak hepsine vermeliyiz). Lincoln
artık maçlara ilk 11 başlamalı. Takım Lincoln+ Arda ve tek forvet
oynamalı. Bu tek forvet ise Nonda olmalı. Ortada sağlam koşan 3 orta
saha oyuncusu (M. Topal, Barusso, Barış, Ayhan ararsından herhangi üçü
olabilir).

Fenerbahçe maçı için tahminim (takımdan herkesin ümidini kesmiş olması
sebebiyle) çok iyi bir oyun ve güzel bir galibiyet.

Ali

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Resmi site kepenkleri indirmis mi ne? Calismiyor. Matem mi var yoksa sorun bende mi?
:lol: Ossanabi aday mi bu sene gene? Doneminde Avrupa'da tek disi kalmis Aslan'a donduk, o disi de bugun cektiler. Bakalim bizim cemiyet ve liseciler onu gene secmek icin ne taklalar atacaklar ve topu lise disindan olan iki Adnan'a atacaklar. Butun sorun tepede. Bu rezaletten sonra ligi migi de kazanamazlar, zaten kazansalar ne yazar. Ayrica Hakan Sukur falan demesin kimse pres yapti utu yapti sahada bagdas kurdu vesaire...Yetti gayri. Adam hicbir macta onemli pozisyonlari atamiyor. Liverpool'da ayni halti yedi CL'den elendiler. Sunun yerine saglam bir golcu bulsunlar cok sey farkeder tabii bir de baskandan kaynaklanan ciddi sorun var.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: 4-) Ve artik git Canaydin. Tamam stad isi yoluna girdi, borclarin hic olmazsa kaydi tutuluyor , ama cidden artik yeter. Ic organlarinin bir kismi olmayan, agir hastalik supheli , yeter artik yeter. Suratina cemiyette/klupte/okulda tukurulmesini veya defoldan aha agir kelimeler kullanilmasini mi istiyorsun.
..
Alpay Dedeoglu wrote: Damarima basiyorsun cevap vermeyecegim. Ben ona oy falan vermiyorum. Ustelik suratina soyledim bu isi yapamadigini. Bunuda yuz kere yazdim. Yasindan basindan utan, hala provokasyon yapiyorsun.
O da senin gibi iste suratina soyluyorlar soyluyorlar anlamamazliktan geliyor, bildiginden sasmiyor. Allahtan tek istegim bana adam gibi , hirstan ve inattan uzak bir yaslilik vermesi . Olmayanlari goruyoruz iste
Ben seninde uyesi oldugun gelenek ve gorenek adi altinda hareket eden zumreden bahsediyorum. Sen vermiyorsun o vermiyor ama bu adam 3 kongredir her turlu basarisizligina ragmen nasil seciliyor. Var mi bunun baska aciklamasi ve bu tur paramak isirilacak basarisizliklardan sonra "adam yok ne yapalim" muhabetinden baska. Bu adam yok lafini soylemedin mi? Aslantepe basligi altinda Canaydin'in temel atma kokteyli haberler arasinda bu klube verdikleride dair yazilarda.

Su burada yukarda rahatlikla soyledigin lafi icinizde cikip o kursuden soyleyecek adam var mi kongre de? Yok elbette. Ben duymadim. Soyleyemezsiniz cunku adam kalkip divana, disiplin kuruluna verip uyeliginizle oynar sonra. Koridorda ne soylediginiz onemli degil. Kongrede herkesin gozu onunde soylenen onemli. Canaydin'in gitmesi kendi keyfine bagli mi degil mi? Sen ondan haber ver bana. Bunun secimle olmayacagini sen benden cok daha iyi biliyorsun. Secim diye gostermelik bir olay var ortada. Politburoda da secim oluyordu kayitlarda secim yaptik demek icin. Burada yazilip cizilmek ile degil Canaydin'a git demek.

Ben bu Mart'da da kimin secilecegini biliyorum. Sen de biliyorsun. Nesine provakasyon yapacam sonucunu bildigim bir olayin..
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Feb 22, 2008 6:50 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply