UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray: 5-1 - Barusso

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray: 5-1 - Barusso

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Adasim (Hosgeldin bu arada) onceki macin basligini degistirmismis ama, daha once birkac sefer dedigim gibi, ayni turun maclari bile olsa, foruma da kolaylik acisindan, degisik maclari/konulari mumkun oldugunca ayri basliklarda yazmis olalim istiyorum, ve de Bismillah diyerekten, 3. tur ikinci macinin basligini acmis olayim.

Daha once de gectigim UEFA.com "Match Background" sayfasina gore, mac bilgileri:
:arrow: Round of 32
:arrow: Tarih-Saat: 21 February 2008 17:00 CET (17:00 local time)
:arrow: Stad: BayArena - Leverkusen

Aslanlarimiz, eksiklerle de olsa, hava sartlari yuzunden hazirlik yapamadan da olsa, ilk mactaki mucadeleyi gosterirlerse, bu sefer Umit ve Hakan ilk mactaki kadar sanssiz olmayacaklardir diyorum.

Kalecileri Adler ne kadar iyi olursa olsun, rakibimizin haftasonu macindaki rakibi Karlsruher SC'den Freis'in attigi tip gollerden Umit, Kennedy'nin attigi tip gollerden Hakan cok atmistir, Adler'e onlar da bu sefer ayni tarifeyi cekerler diyelim! :) (O macin, daha sonra kaldirilmasi muhtemel youtube videosu).

Haydi Aslanlar, turu alin da gelin!
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Thu Feb 21, 2008 8:45 pm, edited 6 times in total.
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Leverkusen Maçının Hakemi : Damir Skomina

Hakem hakkinda cikmis olan bazi yorumlar.1976 dogumlu genc bir hakem, umarim kritik hatalar yapmaz.

24 HAZIRAN 2007
UEFA UNDER 21 CHAMPIONSHIP FINAL
HOLLAND V SERBIA

"Damir Skomina had an almost brilliant performance, with the only downside of his it being his failure to send Beerens off. He made the right calls and remained impartial for the whole game, though he was not aided by his disappointing assistants. He did not affect the end result in any way possible and therefore is one of the referees that I would like to see more of in Europe’s top competitions. Surely at 30 years of age he has bright career in front of him."

Bu sene UEFA kupasinda G grubunda 6 Aralik ta Anderletch -Tottenham arasinda oynanan macta yapilan bir faulde deplasman takimina tereddutsuz penalti vermis.Yani evsahibi deplasman takimi gibi bir takintisi yok.

ASAGISI RESMI SITEDEN

Uefa Kupası 3. turu rövanş mücadelesinde 21 Şubat 2008 Perşeme günü Almanya'da Bayer Leverkusen ile yapacağımız maçın hakemleri UEFA tarafından açıklandı.

Buna göre maçı Slovenya'dan Damir Skomina yönetecek. Yardımcılıklarını yine Slovenya Federasyonu'ndan Primoz Arhar ve Marko Stancin yapacak. Maçın 4. hakemi ise Roberto Ponis.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Takim dun Konya macindan sonra 5 saat otobus yolculugu ile Ankara'ya gitmis, ordan 21:30 ucagi ile havalanip 22:30'da Istanbul'a varmis. Bu sabah bir antreman yapip, saat 14:00'de Almanya'ya ucacak ve orda bir gun erkenden kampa girecek. Bence iyi bir karar. Belki bu aksam iyice bir dinlenip yarin da karsiz bir ortamda antreman yaparlarsa, maca bir nebze hazirlanabilirler. Yolculuk olayi da bitmis olur daha iyi konsantre olurlar. Umarim Almanya yolculugu iyi gecer de dinlenme imkani bulurlar bu aksam.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=303995

Maalesef Mehmet Topal'ın durumu şüpheli.

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Kaleci Adler son Lig macinda sakatlanmis. GSya karsi oynayacagi süpheliymis. Insallah oynar - sakat, sakat :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sabri ve Lincoln Leverkusen maci kadrosuna alinmislar.

Ugur'un sakatlanmasinda sonra Sabri konusunda mantikli ve dogru karar. Oynarsa kendisi icin onemli firsat, gonlum degerlendirebilmesinden yana.

Lincoln konusunda kararsizim, sanirim Ugur'un yerine kimin oynayacagina bagli olarak oynayip oynamayacagina karar vermek lazim.

Ben ideal kadromu yazayim:

--------------------------------Orkun--------------------------------------

Sabri (Song)--------Emre---------------Servet-------------------Volkan

Baris-----------Ayhan --------Mehmet Topal (Barrusso)------------Arda

----------------------Hakan----------------------Umit----------------------

Yarin gol atmamiz gerekiyor. Kalli'nin en cok korktugum tarafi bazen degismelerde gecikmesi. Ilk yari gol atamamis isek Nonda Hakan veya Umit'ten birinin yerine, 60ta da gol atamamissak Ayhan-Lincoln dusunulebilir.

Song kafileye katilmis bu arada.

Ali

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ali Gursel in kadrosunun Song lu opsiyonunu bekliyorum. M.Topal oynamaz ise buyuk ihtimal Baris i Ayhan nin yanina cekip, Serkan i Song onunde oynatiriz. Sabri nin mac eksigi bir hayli fazla.

Song un hucuma pek cikacagini tahmin etmiyorum. Onunde oynayan oyuncumuzun o kulvari cabuklugu ile ileri geri domine etmesi gerekiyor.

Arda bence serbest adam oynar ve oyunu kanatlara tasir. Mehmet Topal Ayhan orta sahasinda, Arda nin topu kanatlara tasidigi pozisyonlarda, Karan ve Ayhan nin Hakan nin duvar olacagi toplari iyi degerlendirmeleri lazim. Arda nin topu kanatlara tasidigi pozisyonlarda Vestel Manisa ya atilan ilk golun benzerini Ayhan yada Umit ten bekliyorum.

Bana gore macin kilit oyunculari rakibe kendi yari alani icinde topu kaptirdigimizda pres ve baski uygulayacak, ani ataklari kesecek on liberomuz onunde oynayan on orta saha ve forvet elemanlarimiz. Bu iki oyuncu oynarlarsa Ayhan ve Karan. Karan cok formda ve etkili oyun cikaracagini tahmin ediyorum. Tek soru isareti Ayhan ve ihtiyac duyulursa kim ile degistirilicegi. Ayhan nin alternatifi kesinlikle Lincoln olmamali.

GS, genc ve yeni kadrosu, tecrube eksikligine ragmen bana gore turu alip donecek. Tromso macindan bu yana bende olusan Avrupa Kupa maclarindaki tedirginligin yerini pozitif duygu, dusunce ve umutlar aldi. Takim takim huviyetinde oynuyor, bireysel yeteneklerden daha cok mucadeleci ve kollektif futbol ile sonuca gidiyoruz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Song'un sag acik oynamasi Bouzid'in sag acik oynama ihtimalinden daha az. Song'un top kontrolu, top surmesi, topu kullanmasi mahalle maclarindaki kazmalar seviyesinde. Afrika kupasinda yaptigi hata hic sasirtmadi beni. 3 saniyeden fazla ayaginda top tutarsa takimini risk altina sokuyor. "Song'un cikmasina gerek yok, yeter ki iyi savunma yapsin" demekle de olmuyor. O zaman sag aciginizi da kitlemis olursunuz. Sag acik tek basina butun ofansif yuku kaldiramaz. Malum yaninda cizgi var, dar alanda oynamak zorunda, yani bekini kullanmak zorunda. Sag tarafin verimi duserse, bu sefer takim tek motorlu ucak gibi yalpalar. Surekli soldan gelmeye calisir. Bu da karsi takimin savunmasina daha konsantre daha saglam oynama firsati verir. Sagdan gelemiyorlar solu kitledik mi is biter derler. O yuzden GS'a gelen hic bir hoca Song'u sag bek olarak denememistir. Kalli de dahil bunlara.

Yarin Baris sag bek, Serkan sag acik oynar. Lincoln, Nonda, Barruso da yedek cikarlar.

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Adamlarin Karlsruher ile 2-2 lik maclarinin ozetine baktim. Ayhan eger Konya macindaki gibi dokulurse bu adamlar bizi afetmezler. Tabiki kar ve buz altinda ayakta durmakta zor ikan benim bu yorumum belki haksizlik olucak ama Ayhan ni cok kotu buldum.

Bizim takimin dinamolari Baris Serkan Mehmet Topal umarim bu uclu sahada olur. Adamlar bize iyi hazirlanmistir ben yine Lincoln belki X factor olur da denkleri bozar diye dusunuyorum. Ozan'nin dedigi gibi belki ikinci yarida oyuna girer..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Song'un sag acik oynamasi Bouzid'in sag acik oynama ihtimalinden daha az. Song'un top kontrolu, top surmesi, topu kullanmasi mahalle maclarindaki kazmalar seviyesinde. Afrika kupasinda yaptigi hata hic sasirtmadi beni. 3 saniyeden fazla ayaginda top tutarsa takimini risk altina sokuyor. "Song'un cikmasina gerek yok, yeter ki iyi savunma yapsin" demekle de olmuyor. O zaman sag aciginizi da kitlemis olursunuz. Sag acik tek basina butun ofansif yuku kaldiramaz. Malum yaninda cizgi var, dar alanda oynamak zorunda, yani bekini kullanmak zorunda. Sag tarafin verimi duserse, bu sefer takim tek motorlu ucak gibi yalpalar. Surekli soldan gelmeye calisir. Bu da karsi takimin savunmasina daha konsantre daha saglam oynama firsati verir. Sagdan gelemiyorlar solu kitledik mi is biter derler. O yuzden GS'a gelen hic bir hoca Song'u sag bek olarak denememistir. Kalli de dahil bunlara.

Yarin Baris sag bek, Serkan sag acik oynar. Lincoln, Nonda, Barruso da yedek cikarlar.

Ozan Ersoy
Boyle yapinca da bir dezavataj var. Ugur'un sakatligi iyi oynayan bir takimin defansini bozdu. Oraya Baris'i cekmek o takimin orta sahasini da bozuyorsun demek. Baris orta sahada cok iyi isler yapiyor (topa basmak, pres, alan daraltmak vs.) bunlari bekte yapmasi en azindan ayni derecede yapmasi mumkun degil.

Song'un hucum katkisi olmayacagi dogru bir de cok uzun suredir sag kanat oynamiyor. Sabri'nin de mac eksigi var. yani ideal cozum yok, Kalli bakip karar verecek.

Hakan Balta'nin sag bek oynamisligi yok muydu, ben mi yanlis hatirliyorum?

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Boyle yapinca da bir dezavataj var. Ugur'un sakatligi iyi oynayan bir takimin defansini bozdu. Oraya Baris'i cekmek o takimin orta sahasini da bozuyorsun demek. Baris orta sahada cok iyi isler yapiyor (topa basmak, pres, alan daraltmak vs.) bunlari bekte yapmasi en azindan ayni derecede yapmasi mumkun degil.

Ali
Baris son zamanlarda sag kanatta oynuyor. Orta sahanin gobeginde degil. Baris'in artilarinin yaninda eksikleri de cok. Salla pati, savruk oynuyor. Pas hatalari fazla. Bunlar orta sahada sorunlar da yaratiyor. Baris yavas yavas bunlari kapatmayi ogreniyor. Topal'in oyunu mesela daha bir olgun.

Mucadelesi, savunmasi, oyun takibi yerinde. Cigeri kuvvetli. Kanatta gidip gelebilir. Tam bir sag acik olabilecek fizik ve yetenekte olan Serkan'la iyi bir ikili olusturabilirler. Ben cok endiselenmiyorum bu sakatliga. Takimi ayakta tutan baska oyuncular var, onlar sakatlansa daha cok endiselenirdim.

Sabri'ye kocaman bir hayir. Kendi elleriyle tek basina turu Leverkusen'e verebilecek bir bomba.

Kalli birinci dakikadan bastirip, gol aramaya calisacak ve niyetini belli edecektir. Amaci Leverkusen'e ilk maci hatirlatmak ve onlar "kendi sahamizdayiz, kraliz, 4. yuz, Alman'iz, yeriz" demeden adamlarin psikolojisini bozmak olacaktir. Insallah sansimiz yerinde olur ve ilk dakikalarda one geceriz.

Ozan Ersoy

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Nam-i diger Durululu Mustafa, Denizli'ye, LigTV'de, hem GS'in, hem FB'nin basinda bulunmus teknik direktor tanitimiyla takimlarimizin Avrupa maclari yorumlarini sordular. Ne gerekiyorsa, (hani ayni kupada filan olsak anlayacagim ama) yorumunun bir kisminda, takimlarimizin rakiplerini birbirleri ile karsilastirmaya giristi. Sevilla, BL'den daha guclu filan dedi, iyi tamam, itirazim olmasin hadi ona ama, tutup BL'in Almanya'da en cok gol yiyen takimlardan biri oldugunu da yumurtladi. Yahu dedim, oyle degildi, tutup da bu haftasonu 2 gol yediler diye, o kadar da degismemesi lazim diye. Mehmet'in obur forumumuzdaki astigi Almanya panaromasina tuttum tekrar baktim. Ordaki 2. resimde direk ortalamalari da yazmislar, adamlar mac basina 1.05 ile Almanya liginde en az gol yiyen takimlar arasinda 3. siradalar (1.90 ile en cok gol atanlar arasinda da 2. siradalar). Velhasil, memleketimde bilmeden sallamak, insanlari yaniltmak konusunda bu konumdaki insanlarin klasik huylari devam ediyor...

Neyse, ordan panaromadan bir gozleme gecmis olalim. Rakipte golu atan Rolfes haftanin 11'ine 3 degisik yerde secilmis. Bizim macta pek gozume carpmamisti ama, hayli yuksek olmus formu bu haftasonu anlasilan. Gerci onceki hafta da, Barnetta vardi hafta 11'lerinde ama, hic top oynatmamistik ona nerdeyse, bu sefer de Rolfes'i sifirlar bizimkiler diyelim... :)
Özgür

Ozgur A. Boztepe

Re: UEFA 3. Tur: B.Leverkusen-Galatasaray 21/02/08 TSI 18:00

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Adasim (Hosgeldin bu arada)
Hosbulduk, tesekkur ederim...

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Mac hakkinda pozitif düsünmek istiyorum, negatif birsey yazmak istemiyorum, fakat bu haberi de yazmadan edemiyorum.

Anladigim kadariyla Düsseldorf Havaalaninda giris islemleri yapilirken, futbolculardan Servet, Emre, Mehmet Topal ve Mehmet Güven vizeleri yarından itibaren başladığı için pasaport geçişinde problem yaşamislar. Bu 4 futbolcu için 100 euro'ya vize alınarak yarım saatlik geçikme ile kafileye katımaları sağlanmis.
>>>>>>>>>>>>>><
1. Profesyonel bir kulübün böyle ayrantilari daha önceden kontrol etmesi gerek.

2. Bir UEFA kupasi maci icin 2 gün Almanya'da kalacaksin. Vize alman gerekiyor !?. Sanki UEFA veya FIFA özel bir uygulama yapamaz. Futbolcularin isimlerini aylar önce UEFA'ya bildiriyorsun, en azindan o listede bulunan futbolculara öuel uygulama yapilabilir.

3. Düsünsenize sen Avrupa'nin tanidigi Hakan Sükür (yukarida adi yok ama örnek olarak onu yazdim ) gibi bir futbolcusun ve UEFA kupasi maci icin 2 gün Almanya'da kalmak zorundasin. Önce VIZE almaya !.

4. Aynisini Leverkusen, Bayern, Real madrid, Liverpool, Chelsea TR ye gelince yapacan, Avrupali ayaga kalkar.

Eger bir terslik olmazsa tur bizim !
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Post Reply