23.HAFTA GALATASARAY-KASIMPASA 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

23.HAFTA GALATASARAY-KASIMPASA 0-1

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hakem : Suleyman ABAY
Stad: Ali Sami YEN
Hava: Kar YAGMASIN A.K.

Sag Bek, Sabri, Orkun,Feldkamp sorunlarimiz devam ediyor.

Seyirci takimini bagrina basicak.
Ama kotu bir oyun yada skorda yada her ikisinde tribunun tepkisini dusunmek istemiyorum bile.

Yonetim istifa diye bagirmak isteyen kabaran mideler icin TALCID onerip maca gideceklere bol sans ve sabir diliyorum.

Carsamba aksami FB macinin hala bizim icin bir sans oldugunu dusunuyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Tolga Girici

Re: 24.HAFTA GALATASARAY-KASIMPASA 24.02.08 PAZAR 19:00

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hakem : Suleyman ABAY
Carsamba aksami FB macinin hala bizim icin bir sans oldugunu dusunuyorum.
Her zaman FB'in kotu gununde onlarin imdadina yetisirdik, bu sefer tam tersi olur mu acaba?

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Les kargalari basladi ise... Insaf ya, bir macla iyi giden takima boyle bir saldiri. Zaten yazinin amaci zaten ilk satirda belli. Galatsarayla ilgili bir yazida ilk laf fenerbahce....

Boyle zamanlarda sogukkanli ve guclu olmaliyiz arkadaslar...

Bir imparatorluğun çöküşü METE AYDIN www.sporx.com'dan
22.02.2008
İki güzide kulübümüz Fenerbahçe ve Galatasaray bu hafta Avrupa'da birbirinden zorlu mücadelelere çıktı. "Avrupa Fatihi" olarak adlandırılan Galatasaray 0-0'ın rövanşında BayArena Stadı'nda Bayer Leverkusen'e 5-1 yenilerek, acı bir veda yaptı Avrupa'ya... Fenerbahçe ise son iki senenin UEFA şampiyonu Sevilla'ya adeta Kadıköy'ü dar etti... Rövanş için avantajlı bir skor yakalayamasa da F.Bahçeli oyuncuları Sevilla gibi bir takımı 3-2 yendikleri için alınlarından öpmek gerek, Avrupada'ki yeni gururumuz artık F.Bahçe.

Kalli baltayı vurdu!
Galatasaray'da tehlike çanları çok uzun süre önce çalmaya başlamış ama Süper Lig'de birbiri arkasına alınan güzel sonuçlar ve beraberinde gelen liderlik takımın gerçek gücünü bir yalancı maskeyle saklamaya yetmişti... Ama Galatasaray'da sorunların daha içerden Florya'dan başladığını görmek için çok da zeki olmaya gerek yoktu... Daha ligin 6. haftasındaki Beşiktaş derbisi öncesi Hakan Şükür ve Lincoln'ün anlamsız sebeplerden dolayı Kalli tarafından kadro dışı bırakılması belki de iyi gidecek bir takıma kökten darbeyi indiriyordu.

Her şey değişti, G.Saray'ın yanlış yolu değişmedi
Bu krizden sonra Kalli, teknik heyet ve futbolcular arasında soğuk bir savaş başladı. Bu savaş sürekli kamuoyunda hiçbir şey yokmuşcasına kapalı kapılar arkasında yaşansa da, aslında G.Saray'ın birgün sahada da büyük bir çöküş yaşayacağını işaret ediyordu ama kimse kılını kıpırdatmadı.

Düşünün ki 2000 yılında bir takım vardı, şimdi Milli Takımlar Sorumlusu olan Fatih Terim'in önderliğinde Avrupa'nın sayılı dev takımlarına kafa tutuyordu. Üstelik de yenilmeden UEFA şampiyonluğuna ulaşan bu takımın 8 sene sonra geldiği noktaya bakın, tek kelimeyle 'YAZIKLAR OLSUN'... O zamandan bu zamana 8 sene geçti, oyuncular değişti, yöneticiler değişti, teknik heyet değişti ama Galatasaray'ın yanlış yolu değişmedi.

İmparatorluk çöktü
Kalli'nin G.Saray için yanlış tercih olduğu birçok kez söylenmesine rağmen, yöneticiler kılını kıpırdatmadı. Avrupa'da başarılı sonuçlarımıza yenilerini ekleyen Lucescu takımı iyi götürürken, çok kötü bir şekilde yollandı ve kimsenin hayır diyemeyeceği Fatih Terim getirildi... Ama Terim de meslektaşı Lucescu gibi çok çirkin bir şekilde görevden uzaklaştırıldı. Sonra Avrupa'da kariyeri çok iyi olan Belçikalı teknik adam Eric Gerets takımın başına geçirildi ama onun da istekleri karşılanmadı ve en sonunda Karl Heinz Feldkamp... G.Saray bir imparatorluk kurmuştu ama maaalesef o imparatorluk artık çöktü... Teşekkürler G.Saray'ı bu hale getirenler... Umarım mutlusunuzdur ortaya çıkan bu eserinizden!..

[/url]

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

-------------------Orkun-----------------------
Emre-------Song--------Servet-------Volkan
-------------Mehmet Topal(veya Hakan Balta)
Barış--------------Barusso----------------Arda
------------Lincoln------------------------------
----------------------Nonda---------------------

kendi tahminim diyerek geciyorum..Orta sahamizda Ayhan'i Sabriyi filan falan gorursem cok bozulacagim...
Last edited by Murat Gökcigdem on Fri Feb 22, 2008 8:12 pm, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Murat Gokcigdem wrote:-------------------Orkun-----------------------

kendi tahminim diyerek geciyorum..Orta sahamizda Ayhan'i Sabriyi filan filan gorursem cok bozulacagim...
Teknik olarak cok dogru bir kadro. Ama, isin birde psikolojik boyutu var. Benim firkim Kalli kadroyu bozmaz, leverkusen den 5 yesede ayni kadroyu surer, o oyunculari kaybetmemek icin, ozellikle gencleri.

Dogrumu yanlismi bilemiyorum. Ama benim fikrim kallinin boyle yapicagi. Bence eger levekuzeni eleseydik, o zaman bu kadaroyu surerdi cunku mantikli olan o ve lincoln - nonda ikilisinin takima uyum saglamasi lazim. Ama Cok kotu yenildik, bu yuzden oyuncularin morelini duzeltmeye caliscaktir...

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Evet kadroda bu kadar hisli oyuncularimiz varken onemli bir konuya deginmissin Ozgur. Ben sadece gelecek 10 gunde hem FB hemde BJK ile oynayacagimiz icin ozellikle kendi sahamizda Kasimpasa'ya bu kadro ile cikip ne yapilabilir ne yapilamaz diye gormek istedim.

Kasimpasayi hic bir sekilde kucumsemiyorum yanlis anlasilmasin. Kalli'nin de futbol bilgisine saygi gosterip kendi takimini iyi bildigine guveniyorum.

Yanlizca ve yanlizca Sabri veya Carrusco gibi ikinci sinif topcular son derece onemli Avrupa maclarinda sahaya cikiyorsa belki bu kadroya da sans verilir diye amatorce dusunuyorum...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kalli'nin yaptiklarina bakinca makro seviyede basarili oldugunu, mikro seviyede ise yanlislar yaptigini - biraz daha dikkat etse su anda oldugundan daha da basarili olabilecegini dusunuyorum.

Bu ne demek simdi?

Makro seviyeden bakis... takim cok buyuk bir degisimden geciyor:
- kadro olarak degisiyor (2-3 sene evvel ki kadrodan direk oynayan Song, Ayhan, Umit ve Hakan kaldi - bunlarin da en az yarisi bu sene sonunda temizlenecek);
- profesyonel anlamda degisiyor (gece kuslari artik alemleri birakir oldu);
- taktik sistem olarak degisiyor (cok daha onde basan bir takim olma yolunda ilerliyoruz);
- futbol oyun anlayisi degisiyor (ayaginda top tutan pek kalmadi, herkes dikine tek pas atmaya bakiyor, topu kaptiran hemen geri kosup kazanmaya calisiyor).

Bu kadar cok degisimden gecerken hala TR Superlig'de lider konumdayiz - kupa ve kupalar almak icin iddiamiz suruyor. Daha onemlisi 2010 yilinda Aslantepe Stadinda sahaya cikacak kadronun iskeleti ve oyun anlayisi da olusuyor. Hersey tamam eksiksiz bir haldemiyiz? tabii ki hayir.

Mikro seviyeden bakildiginda:
- Kalli oyuna mudahelelerde ya gec kaliyor yada kotu mudahele ediyor.
- Bazen kumar oynuyor ve genel de kaybediyor (Sion'da Carrusca, Leverkusen'de Baris sagbekte, FB'ye karsi Sabri on libero da)
- Oyuncularla diyalogu ve yardimcilarinin oyuncularlarla diyalogu yeterli degil. Gencler Hakan Sukur'u Burak ve Akcan'dan daha bir yetkili agiz olarak goruyorlar.
- Kadro olarak alternatifi belirlenememis bolgeler var - bu kadar zaman da bu alternatif eksiklikleri giderilmeliydi.

Degisim surecini Kalli ile tamamlamamiz lazim. Kadro, oyun ve profesyonellik anlayislari degistikten sonra takimin genc oyunculari ile iyi iletisim kurabilecek bir teknik ekip gelir - keske Koeman olsa... ama Falco Gotz ve Daum isimlerine hazirlikli olalim derim ben. Daum olmaz insallah...

Murat Abi Sabri'yi gorurse sinirlenecek ama Kasimpasa'ya karsi bence sagbek te hucuma daha cok katki verecek Sabri tercih edilir. Orkun'un moralman cokuntusu nedeni ile kalede Aykut'u gorebiliriz. Servet'in sisen alni nedeni ile dinlendirilebilir - dolayisi ile defansta Emre-Song ikisi olabilir. Orta saha da yine rakip Kasimpasa olmasi nedeni ile tek on libero Barusso oynayabilir - onunde Baris-Lincoln-Arda. En ileride de Hakan, Umit, Nonda'dan ikisi oynar.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

kendi tahminim diyerek geciyorum..Orta sahamizda Ayhan'i Sabriyi filan falan gorursem cok bozulacagim...
Kalli'nin sağ bekte Sabri ile başlayacağını düşünüyorum. Ortada ise Barış,
Barusso ve M. Topal üçlüsü. Önlerinde Lincoln ve Arda serbest elemanlar
ve ileride Nonda.

Bu maçta bir an evvel gol bulup, rahatlayıp çok fazla yorulmamak lazım.
İlk 15-20 dakika yoğun bir baskı bunun için yeterli. Kolay bir maç olacağını
tahmin ediyorum.

Ali

Ozgur A. Boztepe

Murat Gokcigdem wrote:Evet kadroda bu kadar hisli oyuncularimiz varken onemli bir konuya deginmissin Ozgur. Ben sadece gelecek 10 gunde hem FB hemde BJK ile oynayacagimiz icin ozellikle kendi sahamizda Kasimpasa'ya bu kadro ile cikip ne yapilabilir ne yapilamaz diye gormek istedim.

Kasimpasayi hic bir sekilde kucumsemiyorum yanlis anlasilmasin. Kalli'nin de futbol bilgisine saygi gosterip kendi takimini iyi bildigine guveniyorum.

Yanlizca ve yanlizca Sabri veya Carrusco gibi ikinci sinif topcular son derece onemli Avrupa maclarinda sahaya cikiyorsa belki bu kadroya da sans verilir diye amatorce dusunuyorum...

Dogru soyluyorsun, keske yapabilsek...

Ve anliyorumki sende bikmissin benimki gibi bu asiri hassas futbolculardan. Yok moralim soyle, yok moralim boyle. Son dakika oyuna aldin bozuldum, son dakika oyundan cikardin bozuldum, yok Umit karan' in cocuklariyla oynadin benim cocuklarimla oynamadin bozuldum. Sonra ben profesyonelim 40 yasina kadar oynarim.

Umarim yeni jenerasyon boyle olmaz. Amator ruh cok goklere cikartiliyor hep, ancak bu ruhla futbolcular herseylerini veriyorlar diye. Profesyonel futbolcunun ihtiyaci olmamali vatan millet sakaryaya.

Ama oyle adami alirsanda nasil idare edilicegini biliceksin, adamin devri bitincede bir daha oyle adam almiycaksin.

Ne zaman idareciler kendi islerine gelince klup sevgisini kullanmayi birakir, topculara profesyonel davranir; o zaman futbolcularda islerini yaparken duygusal davranmayi birakip takima zarar vermezler...

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Arda sarı kart cezalısı olduğundan bu maçta yok... Ama onun da geçen hafta kart gördüğü iyi olmuş çünkü BJK maçı öncesi ondan başka kart sınırında olan oyuncumuz yok...

Ozgur A. Boztepe

Ersin Taner wrote:

Arda sarı kart cezalısı olduğundan bu maçta yok... Ama onun da geçen hafta kart gördüğü iyi olmuş çünkü BJK maçı öncesi ondan başka kart sınırında olan oyuncumuz yok...
Mehmet topalda sakatligi nedeniyle oynayamiycakmis...

Demekki

Orkun

Sabri---song---servet-----volkan(hakan B.)
-------------Barusso----------------------
--------Baris--------Ayhan(hakan B.)--------
--------------Linclon-------------------------
-------Nonda---------Umit-------------------

Gibi birsey bizleri bekliyor...

hadi hayirlisi...

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Kalede Aykut
Defansta Sabri,Song,Servet,Volkan
Ortada Barusso,Barış,Lincoln,Hakan B.
Forvette Ümit veya Hakan Ş ve Nonda

Kallinin Leverkusen maçında oynatmadığı kadro ile çıkacağı kesin :)
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ruyamda Barusso ceza sahasinin hemen disindan yerden bir ortaya zimba gibi cakip gol atti. 8)

Ozgur A. Boztepe

Ozan Kaya wrote:Ruyamda Barusso ceza sahasinin hemen disindan yerden bir ortaya zimba gibi cakip gol atti. 8)
Tutar insallah...

Bizim su anda asil derdimiz, kasimpasa degil sistem olmali...

kalli bunda sonra lincoln'u takima sokup sistemi 4 1 2 1 2 yemi ceviricek, yoksa 442 imi kalicak...

4 1 2 1 2 de arda oynarmi oynamazmi? 442 de linoln nereye girer... asil zor sorular bunlar bu hafta...

2 sistem arasinda kalirsak yandik...

Tan Erten

Post by Tan Erten »

FB'nin yenilgisi takima acilen lige konstantre olmalari gerektiginin isareti oldu. Moral bozuklugunun bu macla atlatilip ligde iyi bir şekilde devam edileceğini tahmin ediyorum. Kabul edelim ki UEFA'da baştan beri aldığımız skorlar bu kadronun Avrupa için henüz hazır olmadığını göstermişti. Lig ise ayrı bir olay. Burada lideriz, kazanmayı biliyoruz.

Haydi Cimbom!
Tan Erten

Post Reply