FLASH : EN SONUNDA KURTULUYORUZ

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Al

FLASH : EN SONUNDA KURTULUYORUZ

Post by Ozgur Al »

CANAYDIN ADAY OLMAYACAK
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, sarı-kırmızılı kulübün mart ayında yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısında kulüp başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıkladı.

..................

Galatasaray Kulübü'nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı başladı.
Maslak Sheraton Oteli'nde gerçekleştirilen ve Galatasaray Kulübü Başkanı
Özhan Canaydın tarafından açılışı yapılan toplantıya, Başkanlık Divanı seçimiyle başlanırken, bu göreve Anıl Büyükeroğlu seçildi.

Toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, kulüp
yönetim kurulunun idari, sportif ve mali faaliyet raporlarının okunmasına
geçildi. Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'na başlanırken, katılımcı
sayısının 342 olduğu açıklandı.

CANAYDIN ADAY OLMAYACAK
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, sarı-kırmızılı kulübün mart ayında yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısında kulüp başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıkladı.
...........

KAYNAK
www.internetspor.com
SUPER MARIO JARDEL

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

OLAĞAN YILLIK GENEL KURUL BAŞLADI

Olağan Yıllık Genel Kurul Maslak Sheraton Otel’de yapılıyor. 16 Şubat’ta çoğunluk sağlanamaması nedeniyle bugüne ertelenen toplantı saat 10:30’da başladı.

Konuşma yapmak için kürsüye ilk gelen Başkan Özhan Canaydın oldu. Canaydın, 22 Mart'ta yapılacak olağan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Genel Kurul'dan gelişmeleri Galatasaray.org'dan takip edebilirsiniz...

resmi sitede doğruladı. Hadi hayırlısı

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gözlerim yaşardı :lol: tam da aday olacağına %100 inanmışken bizi yine yanılttı.
Gerçi vakit var. Bir yürüyüş yapar(ki karşı yakada bu çok yapılan birşey) Canaydın aday olsun diye. :lol: O da bizi kırmayıp aday olur. :lol:

CANAYDIN BİZİ BIRAKMA
:roll:

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gitti diye seviniyorsunuz...neden ve nasil geldigini hatirlamadan.

Klube yaptigi katkilardan öturu kendisine tesekkur borcluyum. Kal saglicakla baskan.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Vay be! Bu ülkede sahip olduğu mevkiyi kendi malı görmeyip çekilmesini bilenler de varmış demek ki..

Bakalım ortalığı dedikodu kumkumasına boğan muhalifler ne yapacak bu durumda? Hep birlikte Özhan Canaydın'ı yalancı çoban yapmaya uğraşmasınlar da..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Aciklamaya ihtiyatla yaklasmak lazim.

İlk once bazi doneleri gormek lazim.

1-)Stad yapiliyor ve acilisina baskan olarak girmek en buyuk hedefidir
Ozhan Canaydinin. En buyuk motivasyon budur.

2-) Pankreas ve bazi organlar kanser teshisi yuzunden ameliyatla alindi.. Ailesi birak diye bastiriyor.

3-) Borclar uzerindeki kisisel teminatini kaldirdi.

4-)Bir suredir birakacagini dillendiriyordu zaten.

5-)RTE ve Yildirimin cabasi ile Fenerasyon kuruldu. Hasan Dogan BJKli.
Dolayisiyla GS ve TS zor durumda. FB, birazda BJK domine edecek federasyonu. Oguz Sarvan hakemşerin basina getirilmesi bile basli basli basina bir skandal ve GS'nin birsey yapmamasi ise hata . Yeni gelecek baskanin bayagi didismesi lazim. Kaldiki Canaydin stad karsiligi zaten destek sozu verdi, karsi gelemez. Bu commitment'a girmemis biri lazim.

6-) 5-1 yenildik ve elendik.

7-) Mali Genel Kurul yapiliyor ve TS orneginde oldugu gibi ibra edilmeme durumu cikti. memnuniyetsizlik had safhada, hele 5-1 yenilgi sonrasi. Ibra edilmeme skandal olur. Onun icin boyle bir aciklama bire bir. Mali Genel Kurul dedigin numarali tribunun macsiz fuayesi. Biraz duygu gazladinmi tamam.

8-) Adnan Polatin babasindan baskanlik icin veliaht olma sozuyle izin alindi.

9-) O kadar cok adami kullanipta sonra sirtini dondu ki adam kalmadi/azaldi. Ve bu her insanin zaten belli bir oy potansiyeli var. Kesinlikle karsi oy atacaklar. Bunu hissetti.

10-) Artik icinde liselilerin bulundugu bircok insan birak demeye , ve bunu alanen yapmaya basladi.Artik Yen icinde kalmiyor.

11-) Etkili GS endirek olarak kal diyor.

12-) Konusmasi ''Gemileri yaktim, donus yok''tan daha ziyade,
''Saglik olarak iyiyim, biraz duygu somurusu yapayim, ibra edileyim,
bakalim ne kadar sempati yapariz, bir de olasi rakipler rehevete girsin'' konusmasidir.

Nacizane fikrim:

Daha hicbirsey belli degil. Kongrenin nabzini cok iyi tutan Ozhan Canaydin, destegin azaldiginin farkinda. Kaybetme ihtimali belirdi. Maddi riskini cekti. Gucude tukendi, kongre oncesi adam adama yuzyuze markaja inanir ve uygular. Su anda ne gucu yeter, nede ortaliktaki antipati havasi. AY manevrasini cok takdir ettigini zannediyorum bir dernekci olarak. Manevralar ve stratejiler olacak. Duygu somurusu yapip sempati toplayacak. Olasi rakipleri tokusturacak ve rehavete surukleyecek.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Sat Feb 23, 2008 7:51 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Özhan Bey'in bahsedildiği kadar kulis yapmayı seven, yapmaya meraklı olan bir insan olduğuna inanamadığım için bu ettiği lafların son derece ciddi ve içten buluyorum. Zaten kendisi bu kadar dobra ve samimi bir insan olmasa sanırım bazı işler Galatasaray için daha çabuk ve kolay olurdu. Ancak hiçbir Galatasaraylının kalkıp onun arkasından ondan kurtuluyoruz deme hakkı olmadığını düşünüyorum. Burada onun için öyle yazanların da bazı şeyleri bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim. Kendisi benim gözümde çok değerli bir insan ve klüp için de çok önemli bir başkandır. Onun, klübü nasıl zor bir dönemden geçirdiği ondan sonra gelenler tarafından daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyoruum. Kendisinin çok insanı kırdığını düşünenlere ise kafalarını kaldırıp futbol camiasına şöyle bir göz atmalarını tavsiye ederim. Kendisi duruşuyla Galatasaray'ı böylesine rezil ve pis bir ortamda en iyi şekilde temsil etmiştir diye düşünüyorum. Hataları olduysa da bu hatalar en azından klübün geleceğine ipotek koyduracak kadar büyük değildi bence. Öbür taraftan şu anda bende kendisinin ayrılmasının sağlığı açısından en doğru karar olduğunu ve bu fikrinden dönmemesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer anlayan olmuşsa da başkanlığı sırasında başkanlığın ne demek olduğunu en güzel dersleri verdiğine inanıyorum. Yaptığı herşey için kendisine teşekkürler...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Inanilacak gibi degil. Ama bu adam nelere soz verdi ama yapmadigini da unutmayin diye hatirlatanlar arasina gireyim. Eger ortaya Turgay Kiran gibileri cikacaksa fikir degistirme olasiligi buyuk. Aday kim cikacak disine gore olursa bu soylediklerini yalar yutarsa sasirmam sahsen. Ama bu hastalik filan gibi insanlarin duygulari ile oynuyorsa sandigimdan da bayagi bir adamis derim. Yine de bunu yapmayacagini umit ediyorum.

Giderse arkasinda enkaz birakarak gidenlerin listesine bir centek daha atiniz lutfen. Su alti senede GS verdigi nedir dersek ben hicbir sey oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Ne dogru durust bir TD secebildi ne de gelenlere bir klup baskani olarak patronluk yapabildi. Bir baskan bu temel seyleri yapmaktan aciz ise foksiyonu nedir?

Ha belki stada adimi korlar diyordur. Eminim hakkidir diyecekler az buz sayida degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Sn. Ozhan Canaydin'in iyi bir baskan olup olamadigina hemfikir olma gibi bir gayret gereksiz. Yanliz forum yoneticilerinden basligi degistirmelerini rica ediyorum. Galatasaray'a baskanlik seviyesinde hizmeti olanlara saygi gosterilmeli.

Elestiriyi bende yaptim cogu zaman. Yanliz durusuyla, kalitesiyle baskanlik degerini hep tasidigini dusunuyorum. Diger klup baskanlari arasinda farki hep hissettirdi ve Galatasaray'a yakisti. Basarili olup olmadigi tartisilir ki ben Galatasarayi onemli bir donemden gecirdigine, ve Ali Uras'dan sonra klubun gelecegi adina fiilen yatirim yapan baskan olarak kabul ettim.

Aradaki detaylar, becerisizlikler benim gozumde basin dedikodusundan oteye gecmez, niyetin iyi oldugundan suphem yok. Gonlumden basladigi isi bitirmesi geciyor, olmazsa hizmetlerinden dolayi tessekkur ederim.
Kemal Bakircioglu

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kemal Bakircioglu wrote: ...... Yanliz forum yoneticilerinden basligi degistirmelerini rica ediyorum. Galatasaray'a baskanlik seviyesinde hizmeti olanlara saygi gosterilmeli.
Bence başlıkta hakaret yok. O yüzden benim fikrim başlığı eğer değiştirmek istiyorsa konu başlığını yazan arkadaşın insiyatifine bırakmak lazım.

Bu forumda Başbakan, cumhurbaşkanı,federasyon başkanları, diğer kulüp başkanları dahil kimlere neler söylemedik ve hiç de editlemedik. GS başkanına "sonunda kurtuluyoruz" diyen arkadaşın fikrine de bence tahammül edilmeli. Bunun saygısızlıkla bağdaştırmamak gerekir.

Yoksa geçmişte yaptıklarımızla çelişir durumda oluruz gibime geliyor.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kendisinden önceki dönemde finansal olarak nasıl yönetildiği belli olmayan kulübü, tarihin mali yönden en ağır yüküyle teslim almak için taşın altına kendi elini koyan, şirketlerini teminat olarak gösteren bir başkanın ardından tef çalmanın manası yoktur. Devletten ihale kapmak amacında olmadan bunu yapacak kaç kişi vardır? Bu yaşında mali yönden çok rahat birisi olarak, emeklililk yıllarının keyfini çıkarmayı seçmek yerine ateşten bir gömlek giymeyi seçti, bunun sebebi de Galatasaray sevgisinden başka bir şey değil. Aslında biraz daha kalsa iyi olacaktı. Tecrübe kazandı, projeler de artık yavaş yavaş meyve vermeye başlayacak. Borçlar azalmaya başlamıştır ki kulüp bu kadar yüksek faizle borçlandırılmış ve temmettülerine akıl almayacak bir anlaşmayla neredeyse el konulmuşken bunu yapmak bile başarıdır. Stat projesi ise geç elde edilmiş olsa da çok önemli bir başarıdır.

Kendisini ben de çok eleştirdim, özellikle Terim ve Hagi seçimleriyle çok büyük hatalar yaptı. Sportif yönetimde çok başarılı değildi ancak bunun bir sebebi de mali zorluklardı. Belki bir çok şeyi daha iyi yapabilirdi ama şunu unutmayalım ki kulüp olarak uçurumun kenarından döndük. Bu çocuksu konu başlığını görene kadar bunun skordan daha fazlasının takip edildiğini düşündüğüm bu forumda anlaşılmış olduğunu düşünürdüm. Sanırım yanılmışım.

Hasan gibi ben de kendisine teşekkür ediyorum.
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aksam'da Havadir Civadir yazmis yine. Ne kadarini ufurdu orasini bilemem. Ama hic sevmedigim Turkcede herkezin diline dolanan GS'yin duayenleri kendisine firca ceken bir mektup yazdiklarindan bahsediyor.
Dogruysa yukardaki basik hafif kalmisa benzer.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=109786,10,47
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Baskandan kurtulmakla is bitseydi son 6 yilda ne baskanlar gelip giderdi. GS'nin problemleri cok daha derin. Kadro problemi var. Kultur problemi var. Para problemi var.

Canaydin, GS'yi yonetenlerin bir yansimasi. Burokratik (ve dolayisiyla yaraticiliktan uzak), kulisci, burnunun onunu goremeyen bir kadrolasmanin kisilesmis hali. O gidince yerine gelecek olan da farkli olmayacak.

GS'nin icinden bulundugu tehlike birisinin eline dusup, uzerinden rant saglanarak ve car cur edilerek yok olmak. Yani emilmek ve tuketilmek. Bu olasilik hala mevcut. O nedenle mektepliler tutucu bir yol izlenmesi gerektigini savunuyorlar.

Halbuki burokratik, tutucu ve kulisci olmadan da girisimci bir yapi kurulabilir. Mektepliler de bunu yapabilir. Ancak klup kulturu ve icinde bulunulan kirilgan durum, zaten tutucu olan bu grubun risk almasini ve ilerici adimlar atmasini engelliyor. Bunda hakli olduklarini dusunmuyorum ama durum boyle gorunuyor.

Ozetle GS hizla yenilip bitirilecegine yavas yavas yenilip bitirilecek. Vizyonu olmayan bir kadrolasma gerceklesmez ise durum iyi gorunmuyor. Buzdolabinda bile olsa peynir kuflenir bir sure sonra.

Vizyonu olan bir kadrolasma icin ise parasi olan bireylerden cok bagimsiz dusunebilen bireylere ihtiyac var. Parasi olan birey elbette gerekli ancak o bireylerin eline duserse GS, o zaman GS olmaktan cikar ve bir sure sonra cesedini bir coplukte bulma olasiligi artar. Sariyer, Altay, Eskisehir, vs ornekleri ortada. Onlar kucuktu, bize olmaz diyenler hayal goruyorlar. Iste Leeds United'a oldu.

Canaydin gitmeden once geldigi ve gittigi gunler arasindaki borclanmanin ve gelir/gider bilancosunun hesabini detayli bir sekilde vermeli. Geride kalanlarin talep etmesi gereken ilk sey bu olmali.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Acikcasi sagligi duzelsin yeterli benim icin. Klup'te son yillarda kimlerin klube neler kazandirip kimlerin neler kaybettirdigini tam olarak bilmiyorum bilmedigim sey hakkinda da yazmak istemiyorum. Ancak sonucta ciddi hastaligi olan bir kisi var ve arkasindan teneke calmayi dogru bulmuyorum. Onun doneminde klupte iliskiler bozulmustu ve surekli basarisizliklarin yansittigi bir negatif enerji vardi ama gerek Suren gerek Cansun gerekse Canaydin sonucta klubun iyiligi icin ugrastilar. Hatalari ve sevaplari ile. Acikcasi ne cemiyetin kafatasci liselilerinden ne de tribunlerdeki Turkiye'nin rezil ve acimasiz insan iliskilerinin, bizans iliskilerinin ve curumuslugun hakim oldugu ortaminin spor klubu taraftarligina uzantilarindan haz aliyorum bu yuzden GS'i tutmam icin de bir neden kalmamisti uzun zamandir. Yurt disinda oldugumdan uzakligin verdigi hislerden dolayi enayi gibi ait oldugum taraftar forumlarinda insanlarin birbirleri ile yazismalarini, hatta kendisine aydinim diyen diyen ama daha insanliktan nasibini alamamis tiplerin varligini gordukten sonra futbol ilgim tamamen bitti. Dedigim gibi umarim sagligi duzelir ve sevenlerini ozellikle cocuklarini ve esini mutlu eder sagligina kavusmasi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bizim kulturun nedense bir konuda karmasik duygulara sahip olmakla arasi iyi degil. Yabanci zevat rahatca "mixed emotions"dan ya da cok murekkep yalayip yutmussa "cognitive dissonance"dan bahsedebiliyor.

Bence cogumuz benzer bir durumdayiz. Sihhati konusunda yasadiklari cok cok zor seyler, eger Amerikan filmlerinin yapay ya her yonu iyilik melegi ya da her yonu iblis karakterlerine inanmiyorsaniz, karsinizdaki kim olursa olsun Canaydin'in basina gelen seyin basina gelemsinden uzuntu duyar, iyilesmesini dilersiniz. Cok sevmediginiz Aziz Yildirim'a da, ne bileyim en hazzetmediginiz insana da olsa sihhat dilersiniz.

Bunun otesinde derinligini ben bilmemekle beraber centilmen, koltugunu tasiyan, duzgun durus sahibi bir baskan idi. Hele digerlerine gore. Rakip takim futbolcusuna stadinda tekme tokat saldiran bir taraftari Canaydin'a dert anlatirken kameralarda goremezdiniz, ya da takimi bir macta gol attiktan sonra seyircisine el kol hareketi yapan bir Canaydin'i da goremezdiniz. O konularda bizi utandirmadi, sagolsun o yuzden.

Bu arada futbol takimi son derece ve son derece basarisiz oldu. UEFA siralamsinda 15-16 alinan takim bugun sanirim 85 falandir. Kendi doneminin eseridir, kacisi, baskasina yuklenisi yoktur. Geldigimde enkaz devraldim muhabbeti hikayedir, enkaz devralan adam 10 yilda yedi sampiyonluk Avrupa'da uc kupa sozu vermez. Durum kotu, duzeltmek icin geliyorum der.

Futbolda basarisiz olmustur. Sirf 6 sezonda dort hoca ile calismis olmasi dahi benim icin affedilmezdir, GS'in futbol kulturu acisindan.

Simdi daha ortada olanlar: maddi durumu cok bozup alip duzelttigi iddialari var. O kadar yakin degilim, ama umarim en azindan duzeldigi kismi dogrudur.

Stad projesi var. O konuda bekliyorum, henuz karar icin erken. Ben GS'in ASY'de kalmasini isterdim, belki birileri basarirdi. Ama Seyrantepe'de kisa bir sure icinde yeni ve guzel bir stada gecersek ona da cok memnun olurum.

Son olarak, kimseye ne tavir almasi gerektigini soylemek haddime degil ama herkesin ne kadar elestirirse elestirsin sayin Canaydin'a GS'a hizmetlerinden dolayi tesekkur edip, sihhat dilemesi gerektigini dusunuyorum.

Ali

Post Reply