Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Türk futbolu ve onun yöneticileri yakın dönemde emekliye ayrılan oyuncuları yedek kulübesine getirerek bir ‘abi-kardeş’ müessesi yaratma arayışında oluyor. Tıpkı Denizli’de de olduğu gibi. Biz Ümit’i yardımcı antrenörlüğe getirdik. Kendisi takip eden bir buçuk ayda kurslar ve eğitimlerle uğraştı. Bunun biraz daha açık halde ifadesiyse şu; Skibbe’nin takımı tanıyacağı ve kafasındaki şablonu netleştireceği bir dönemde yoktu Ümit Davala. Forumda daha önce de De Sanctis transferinde yazmış ve yönetimi bu transferi nedeniyle kutlamıştım. Demiştim ki “yönetim böylesine bir yatırımın ardından, kaleyi riske atamaz” ancak o dönemde Davala’ya değinmeyi atlamışız besbelli. Bir de yardımcı antrenör dediğin ligi avucunun içi gibi bilecek, sonra sadece teknik direktörün sandalyesini temizlemeyecek. Yani daha açık bir şekilde bir Müfit Erkasap olmayacak. Yukarıda isim zikredilmiş, Bülent Ünder. İşte aradığımız insan bu. Kişisel çekişmeleri olmayan, egosuyla savaşmak zorunda olmayan bir insan. Sonra taktik yeterliliği ve futbol bilgisi tartışılmayacak kadar iyi. Futbol dünyasındaki duruşu da bu görev için bir avantajdır kendisine. Veya getirsinler Cevat Hoca olsun yardımcı. Geçen sene olduğu gibi dublör olmasın kadroda. Ancak umuyorum ki Ümit Davala mentalitesinde bir isim getirilmez. Sadece genç ve kulüpte oynadığı için atanan bir adam olmaz.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Bende az önce gördüm. Şok oldum. Diğerini bilmemde Davala'ya üzüldüm. İnşallah yöneticiler ne yaptıklarını biliyorlardır. Bir operasyon yapacaklarsa, bunun için en uygun zaman bu zaman.
Sadece Davala olsa neyse ama Boekamp gonderildigine gore Skibbe de gidecek demek ki.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Efsane bir operasyon. Takim cok iyi gitmiyor ne yapalim? Umit'le Boekamp'in sucu kesin sutlayalim gitsin.
Eger iyi sonuclar alinamazsa hala, bir dahaki operasyonda sirayla top toplayan cocuklar, malzemeci, kapida duran bekci, sirketin muhasebecisi, caycisi gibi adamlari yollarim ben olsam. Ta ki basarili sonuclar alana kadar.

Isin enteresan kismi Skibbe, Boekamp'i israr ederek ikna etmisti Istanbul'a getirebilmek icin. Ne garip durum, boylece topal ordek statusunu kazanmis oldu kendisi, gururuna yedirebilirse. Umit Davala'nin takim icin bir kayip oldugunu sanmam, sonucta onu atayan yonetimdi. Skibbe'yi sarsmaz bence onun gorevine son verilmesi. Basarili olup uzun yillar kalmasini isterdim o ayri.

Benim yonetimin operasyonundan anladigim:
Skibbe Galatasaray'i yonetecek kadar iyi antrenordur, fakat kendi yardimcisini secebilecek kadar degil. O cok apayri bir kabiliyet ister. Yarin sakatlar iyilesir takimin defansif zaaflari giderilip dogru duzgun sonuclar alinmaya baslanirsa, "Operasyonu da tam zamaninda yapmisiz" diye ortalarda dolasmalasar bari.
Feldkamp'in bir alakasi var mi bu isle acaba?
Last edited by Kerem Gulec on Fri Oct 10, 2008 5:35 pm, edited 1 time in total.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yumurta Topuk gelirse Galatasaray'ı bırakırım.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yumurta Topuk gelirse Galatasaray'ı bırakırım.

Hadi ordan yalanci ,telefonda imparator Fatih Terim diye bagiriyordun :lol:

Pazar gunu konusacak bir suru konu cikti bak.

Benim internet SIK SIK kesiliyor
O yuzden kufurlerim kesik kesik geliyordur :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu arada cok absurt olacak ama, yeni TD kim olacak tartismalarina girmeden HAKAN SUKUR opsiyonunu da ihtimalden uzak tutmayin.

Hakan SUKUR'un kiyisindan kosesinden bu yeni olusuma dahil olacagini dusunuyorum.

Bu sadece bir his :D

I love you LUCE mi
I love you TERIM mi
yoksa I love you FRANK mi

arada kaldim valla :D

Duruslarini etiklerini yiyim ben bunlarin, du bakalim SKIBBE'nin arkasindayiz diyecekler mi ?

Ya da soyle bir haber cikar mi?
Edwin ile Umit Davala yemekte kavga etmisler
Edwin yemege terlikle inmis
Umit'te dovmus..
TRUST GALATASARAY
MGC

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Benim internet SIK SIK kesiliyor
O yuzden kufurlerim kesik kesik geliyordur :D
Mehmet hocam komsunun wirelessla nereye kadar :)

Yeni teknik direktor aramiyormus bu arada takim :?

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=45682

""Teknik direktör Michael Skibbe'ye alternatif arandığı ve Fatih Terim'e teklif götürüldüğü şeklindeki haberlerin sorulması üzerine Helvacı, "Bunun cevabı verildi internet sitemizde. O yüzden tekrar aynı şeyi söyleyeceğim. Fatih hoca ile görüşüldüğü yönündeki haberler tamamen spekülasyon. Böyle bir şey yok. Fatih hoca şu anda milli takımımızın hocası. Galatasaray olarak, hocamız varken bir başka hocaya teklif götürmek gibi bir alışkanlığımız yok. Bunu herkesin biliyor olması lazım. Böyle bir şey ancak hocamızla yollarımızı ayırdığımızda olur. O zaman bir hoca arayışımız ve görüşmemiz olur. Yoksa çıkan haberler spekülasyon olur" diye konuştu.
Helvacı, "Yönetim olarak Skibbe'nin arkasında mısınız" sorusuna, "Tabii ki. Şu an hala hocamız olduğuna göre, sözleşmemiz devam ettiğine göre arkasındayız. Sözleşmemiz sona erene kadar da arkasında olmaya devam edeceğiz" karşılığını verdi.""

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cok "kurnaz" bir yonetimimiz var masallah... Adama tazminat vermemek icin yardimcilarini kov - adamin elini ayagini kes ondan sonra bekle istifa etsin...

Dahiyane bir fikir - kim dusunmusse helal olsun - boyle zeki yoneticilerimiz varken bize birsey olmaz. Bravo diyorum bravo... Kiclarindan bok degil zeka fiskiriyor...

Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Ancak ajanslardan geçilen haberlere ve iddialara göre Skibbe'nin "yardımcılarımdan verim alamıyorum" demesi üzerine ikili gönderilmiş. İlginç...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Uludağ wrote:Ancak ajanslardan geçilen haberlere ve iddialara göre Skibbe'nin "yardımcılarımdan verim alamıyorum" demesi üzerine ikili gönderilmiş. İlginç...
Mert'in dedigi gibi, popolarından zeka fışkırıyor. Böylece operasyonu Skibbe'nin talebi gibi gösterdiler, sonra sıra ona geldiginde -aslında onun istemediği bu durumu- o talep etmiş gibi, aleyhine kullanacaklar.

Şark kurnalığı. Ayıp.

Mehmet, bu arada arkadan "imparator" diye bağıran bizim büronun kombineli Fenerbahçelisi Gökay'dı :?

Yumurta Topuk haberini veren Tayfun Bayındır ve Levent Tüzemen şu anda Lig TV'de, israrla Galatasaray'a gelecegini söylüyorlar.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Cok "kurnaz" bir yonetimimiz var masallah... Adama tazminat vermemek icin yardimcilarini kov - adamin elini ayagini kes ondan sonra bekle istifa etsin...

Dahiyane bir fikir - kim dusunmusse helal olsun - boyle zeki yoneticilerimiz varken bize birsey olmaz. Bravo diyorum bravo... Kiclarindan bok degil zeka fiskiriyor...
Mert ya Skibbe istemisse ya da bu ikisi elestirileri kaldiramayip istifa etmislerse?

Burada bir suru arkadas elestiriyordu "Yusuf konusunda Skibbe'yi niye uyarmadi Davala, bu adam ne kadar etkisiz" diye. Yonetimden birileri de eminim Davala'dan bu durumu aciklamasini istemistir. Bu durumda Umit de "hadi bana eyvallah" demis olabilir. Davala'nin eski takim arkadaslari var hala takimda (Karan, Ayhan, Sas). Bu konu da surekli dile getiriliyordu. Davala zaten yonetim tarafindan getirilmisti.

Boekamp ise alt yapidan oyunculari A takima yerlestirebilsin, oyunlarini gelistirmesine yardimci olsun diye getirildi. O da etkisiz eleman gibi duruyor, bordroyu gereksiz sisiriyor olabilir. Uyum saglayamamis olabilir. Futbolcularla kavga etmis olabilir. Bu sabah GSTV'ye Lincoln'un yaptigi aciklamadan bir alinti yapacagim. Son satira dikkat...

"Peki Skibbe ve Ümit Davala ile ilgili neler söyleyeceksin?

Bence iyi bir teknik ekibimiz var. Ama unutulmaması gerek ki iyi de bir takımımız var. Bu da onların işlerini kolaylaştırıyor, futbolda bildiğiniz üzere sadece kazandığınız zaman iyi iş yapmış sayılırsınız. Bu gerek futbolcular gerekse teknik ekip için böyledir. Bu yıl ben öyle tahmin ediyorum ki iyi çalışarak, tanrının da yardımıyla, biz bize gereken hak ettiğimiz başarıyı elde edeceğiz. Çok konuşmak istemiyorum bu konuda fakat iyi oyun oynuyoruz."

Demek ki birseyler oldu, takimda icinde de bu durum biliniyordu.

Bakalim gelismeler ne olacak? GS icin hayirlisi olsun. Ben Skibbe'nin oynatmak istedigi futbolun piriltilarini gordum. Prese dayali artik tutmayan futbolu geri gormek istemiyorum. GS'i ciddi sekilde geri goturur bu. Takimda kilit oyuncular iyilesir, soyle 4-5 mac bir arada oynayabilirse oyunumuzun da sonuclarin da iyilesecegini dusunuyorum. Bakalim belki cok sevdiginiz Cevat hocayi yardimciligina getirirler.

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote:Cok "kurnaz" bir yonetimimiz var masallah... Adama tazminat vermemek icin yardimcilarini kov - adamin elini ayagini kes ondan sonra bekle istifa etsin...
Hakikaten tuhaf bir gelisim..

Umit Davalanin bizim takim uzerinde bir agirligi oldugunu zannetmiyorum ama yinede bu plan bana biraz tuhaf geldi. Obur adamcagizda zaten bizim alt yapi genclere agirliklara yardimci olur diye onceden yazilmisti ama biraz daha politik/diplomatik davranip title filan degistirip ustu kapali gorev degistirebilirlermiydi acaba....

Kalli'nin o Turk yardimcisini (hani su Hakan Sukur'u kizi ile, Lincoln'u da ailesi ile gec vakit gorupde onlara ceza gelmesini saglayan adamcagizi) Kalli yuzunden isten atamamislardi degil mi? Hatirladigima gore Kalli ona kanat germis, ona birsey olursa istafimi veririm demisdi.

Trabzon macina kadar umarim durumu toparlarlar...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Mert ya Skibbe istemisse ya da bu ikisi elestirileri kaldiramayip istifa etmislerse?

Bakalim belki cok sevdiginiz Cevat hocayi yardimciligina getirirler.

Ozan Ersoy
Skibbe sag kolu Boekamp ve sol kolu Umit'i sikayet edecek ve bunun uzerine yonetimimiz onlarin gorevine son verecek --- buna gercekten inaniyormusun Ozan?

Yonetim Skibbe'nin gururu ile oynuyor ve tazminat odememek icin istifa etsin diye gozunun icine bakiyor su anda...

Ben bir gun olsun Skibbe kovulsun demedim - diyenler oldu - ben bunlarin arasinda degilim... Ben sadece anti-Lincoln'um :)

Skibbe'ye sans verilmesi taraftariydim - ama su gorunuste Skibbe'nin kalmasi zor gozukuyor - tabii inadim inat deyip kovulmadigim surece bir yere gitmiyorum demezse --- ama su yapilandan sonra ne kadar verimli calisir onu da kestirmek cok guc degil.

En cok uzuldugum ise alt yapimizin Boekamp gibi bir degerden yararlanamamasidir.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Görkem KIRGIZ wrote:Galatasaray Futbol A.Ş.'den Açıklama

Galatasaray futbol takımı antrenörlerimiz Ümit Davala ve Edwin Boekamp
ile 10 Ekim 2008 tarihi itibarıyla yollarımızı ayırmış bulunuyoruz.

Kendilerine bugüne kadar kulübümüze vermiş oldukları hizmet ve emekleri
karşısında teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz.

Galatasaray Futbol A.Ş.

Anlaşılan operasyon başladı.

Gidenlerin yerine kimler gelecek, bu çok önemli. Benim gönlümden geçen isim; Bülent Ünder.

Yoksa bu Skibbe'ye, "Sen de artık gitsen iyi olur." demenin bir yolu mu? Bilemedim şimdi.
Yani GS yonetiminden hic kimse yarin Skibbe gidiyor, bilmem ne geliyor, o gidiyor, su geliyor diye Fotomac haberleri cikarsa kizmasin. Boyle bildiri mi olur? GS'nin bu girisimi yapacaksa yerine geleceklerin de bu aciklamada yer almasi gerekirdi. En azindan en kisa zamanda Skibbe'nin istekleri dogrultusunda yeni bir yardimci teknik ekip kurulmasi uzerinde calisiyoruz falan der insan. Iletisim kurmayi bilmeyen bir kulubumuz var maalesef. Gercekten Skibbe'yi gonderme istekleri yoksa adami daha da zan altinda birakacak, baski yaratacaktir gelecegi konusunda, ayni Gorkem'in dedigi gibi... Ama gecenlerde Adnan Polat'in bir demecini okumustum "“Galatasaray'a zarar veren kim olursa olsun, gelenekleri-görenekleri bir yana bırakıp anında kapının önüne koyarız." demis. Transfer konusunda cok guvendigim Vatan gazetesinde de FT ile konustuklarini okuduk. Bunlar niyeti bozmus, not a matter of if but when diyorum ben.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Skibbe sag kolu Boekamp ve sol kolu Umit'i sikayet edecek ve bunun uzerine yonetimimiz onlarin gorevine son verecek --- buna gercekten inaniyormusun Ozan?
Mert, birsey bilmiyorum. Ne senin dediklerine ne yukarida kendi yazdiklarima emin gozle bakip "bu kesin boyledir, bunlar bok kafadir ya da haklilar" diye kesin hukum veremiyorum. Disardan gorunen aslinda gerceklesen cok farkli olabilir. Kusku duymanin kazanci benim ki (benefit of the doubt) baska bir sey degil. Gecen sene kiyamet koptu "6 hafta kala Kalli'yi gonderdiler" diye sonradan ogrendik ki adam kendi istifa etmis.

Bundan sonra olacaklar hem daha onemli hem de bize onceden olanlar hakkinda isik tutabilir. Yarin kalkip da Skibbe'nin istifa ettigini okursak senin dedigin buyuk oranda dogrulanmis olur. Yarin cikip Cevat hocayi ya da camiada guven duyulan birini yardimci yapmislarsa Skibbe de gorevine devam ediyorsa, yonetimin gercekten durumu duzeltmek icin bir hamle yaptigini dusunebiliriz.

Skibbe istifa ederse ama sonra ondan daha iyi daha deneyimli ve GS'a teknik olarak daha iyi futbol oynatabilecek birisi gelirse yonetimin hamlesi yine olumlu karsilanacak hatta bir cok kisi tarafindan "helal olsun, bes kurus para odemeden hallettiler bu isi" seklinde yorumlanacaktir. Yok Terim falan gelirse, yonetimin cok buyuk bir hata yaptigini ben de kabul ederim.

Demek istedigim bundan sonraki gelismeler daha onemli. Silahiniza sarilmak icin daha erken.

Ozan Ersoy

Post Reply