Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali abi'nin dediği "Elenmemiz hayırlı olur" düşüncesine katılabilirdim, şu an fenerle oynuyor olmasaydık! Grup maçları esnasında bunu söylemek çok daha isabetli olurdu. Şimdi elenmek, hemde fenere elenmek pekde hayırlı olmaz..

Gerçi ben zaten fark yiyeceğimize yürekten inanmış bir insanım :D

6-0'la geldi 6 yıl kaldı yeni bir 6-0'la gidecek gibi Özhan amca :D

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Al benden de o kadar
5-5-5-5-5-5
Edu gol gooll goolll

Hasan bu konuda ne dersin ? :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Can Ergun wrote:
Bu takım bu yıl kuruldu,yaş ortalaması 21 civarlarında,alt yapıdan gelen birçok oyunucumuz mevcut ve lideriz,biraz sabredersek ve desteklersek bu takım büyük işler yapabilecek kapasitede.
Takımda geçmişe göre genç oyunculara daha fazla şans verildiği bir gerçek, büyük takım tecrübeleri olmadığı ve birbirlerine yeni yeni alıştıkları da doğru ama "çok genç oyunculardan kuruluyuz" lafı pek doğru değil...

27 kişilik A takım kadromuzun yaş ortalaması 26,

Orkun-Volkan-Servet-Song-Uğur-Arda-Linderoth-Lincoln-Barış-Ümit-Nonda'dan oluşan ideal ilk 11'in yaş ortalaması da 26...

3. kaleci Fırat 19 yaşında, onun dışında Barış-Serkan-Uğur-Arda-Mehmet Topal-Mehmet Güven 21-22 yaşındalar, gerisi 25 yaş ve üstü...

Seneye Hakan Şükür, Hasan Şaş, Okan Buruk, Song gibi oyuncuların yerine biraz daha genç yaştakiler gelirse yaş ortalamamız biraz daha düşer.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet 'Altın Adam' seçilmiş :D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Al benden de o kadar
5-5-5-5-5-5
Edu gol gooll goolll

Hasan bu konuda ne dersin ? :)
Konu ne? Kusura bakma aptalligim tuttu.

Ben GS'in yenilmesini istermiyim hic. Istedigim gerceklerin ortaya cikmasi.
Bak hic sevmedigim HU bile ayni seylerden bahsediyor bugun...bu acaba hata
mi yapiyorum diye endiseyi yaninda getirdi...zannetmiyorum cunku zihniyet
ortada.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ben ilk mac oncesi gibi rahatim gene.Bu rahatligim ilk macta endiseye donusmustu ne yalan soyleyeyim.Ama o gun cigeri patlarcasina kosan bir Umit Karan ve SS fobisine kilitlenmis ekstra motive bir GS vardi.Ustune de mevcut sakatlarin olmayisi ile yapay bir hava vardi.Bunlarin hic biri yok yarin.

Takim olarak FB daha iyi.Sakin ve hic bir sartta kontrolu kaybetmeyen sonuc ne olursa olsun oyununu oyayan bir FB.

Yarin macin onemli iki unsuru GS taraftari ve Arda.Bunlarin basarisi direkt etkili olacak GS uzerinde.GS taraftari sampiyonluga inanmiyor.Hasbelkader devam ettiklerinin farkinda.Oyle bir oyun ve hava yok camiada.Bu yuzden her basarisiz sonucta bu endiseleri teyit edilir gibi patlama noktasina gelecekler.Bu yuzden onumuzdeki iki mac GS'da cok onemli diyorlar.Kirigan donemin farkinda herkes.

Arda GS'in oyunu degistirebilecek, skoru ters cevirebilecek tek oyuncusu.GS mucadele edebilir, kosabilir, pres yapabilir ama bunlari koruma amacli yapabilir.Sonucta gol atmasi lazim.Bunun icinde Arda'ya cok buyuk ihtiyac var.Sol kanadin bindirmeleri yok Arda olmayinca.Sag kanat da Ugur olmayinca dinamizmi kaybetti.Hasan Sas keza yok.Bir de Baris sag kanat oynarsa ve Serkan'da onunde oynarsa FB'nin ekmegine yag surulur.Kanatlari durdurdun mu HS-Nonda ve Umit'in verimini 50% dusurursun.

Bu acidan Arda'nin performansi cok onemli.

FB'nin kadrosu muhtemelen;

Volkan
Gokhan Lugano Edu Wederson
Deivid Selcuk Aurelio Ugur
Alex
Kezman

FB'nin GS'i uyutmasi veya uyusturmasi lazim.Topu ayakta tutup, tempoyu hizlandirmadan oynamali.Kezman'a sirt donuk toplardan ziyade kosularina toplar atilmali.Servet-Song ikilisinin dengesi ancak oyle bozulur.Yoksa sirti donuk teknigi zayif Kezman ne servis yapar ne topla yuzunu doner kaleye.Bu toplar da erir ve GS atagi olur hemen.Kanatlara tasimali toplari.0-0 zaten kotu bir skor degil.Attin mi iki tane atmali rakibin.Yesen bile panik yapmana gerek yok 1 tane atar gene cikarsin isin icinden.

FB turu gecmesi normal sonuc.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Mehmet Gurdal Cetin

Savas Macun wrote: FB'nin GS'i uyutmasi veya uyusturmasi lazim.Topu ayakta tutup, tempoyu hizlandirmadan oynamali. Kezman ne servis yapar ne topla yuzunu doner kaleye.Bu toplar da erir ve GS atagi olur hemen.Kanatlara tasimali toplari.0-0 zaten kotu bir skor degil.Attin mi iki tane atmali rakibin.Yesen bile panik yapmana gerek yok 1 tane atar gene cikarsin isin icinden.
Merhaba Savas,
Leverkusen macinda oynamamiz gereken taktigi yazmissin.FB yazan yerlere GS , GS yazan yerlere Leverkusen yaz al sana bizim mac .
TRUST GALATASARAY
MGC

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Savas Macun wrote: FB'nin GS'i uyutmasi veya uyusturmasi lazim.Topu ayakta tutup, tempoyu hizlandirmadan oynamali. Kezman ne servis yapar ne topla yuzunu doner kaleye.Bu toplar da erir ve GS atagi olur hemen.Kanatlara tasimali toplari.0-0 zaten kotu bir skor degil.Attin mi iki tane atmali rakibin.Yesen bile panik yapmana gerek yok 1 tane atar gene cikarsin isin icinden.
Merhaba Savas,
Leverkusen macinda oynamamiz gereken taktigi yazmissin.FB yazan yerlere GS , GS yazan yerlere Leverkusen yaz al sana bizim mac .
Ben iki maci da seyretmedim.Ama bu hafta sonu BL-Schalke macininin ozetlerin baktim.Recep'in attigi golun aynisini atmis BL son dakikalarda.Top oyle bir yere gitti ki Orkun bile cikartamazdi :lol:

Mehmet Gurdal Cetin

Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanş maçında karşılaşacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarını tamamlayarak kampa girdi.
Haber Yayın Tarihi: 26.02.2008 17:06

Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanş maçında karşılaşacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarını tamamlayarak kampa girdi.

Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde basın ve taraftara kapalı (EN DOGRUSU HATTA MACI SEYIRCISIZ DE OYNASAK MOTIVASYONA KATKI OLURMUYDY ACEP ) olarak gerçekleştirilen antrenman ısınma, açma germe (ULAN BUNU BIZE LEVERKUSEN YAPMADI MI ZATEN ? ) egsersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde iki takıma ayrılan oyuncular kalecilerin de katıldığı taktik bir çalışma yapıldı. (ISTE BU GUZEL KALECILER DE KATILMIS ,) Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı. (ALLAH ALLAH BIZI GEREN GERENE DU BAKALI NOLUCAK) Yapılan antrenman sonrası oyurcular Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girdi.

HASAN SAS'I SORANLARA

Öte yandan sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Hasan Şaş boğaz ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekibi tarafından yapılan kontroller neticesinde kriptik tonsilit tespit edilmesi ve damardan antibiyotik tedavisinin gerekli görülmesi sebebiyle Hasan'in hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hasan bu geceyi hastanede geçirecek.
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sahada en cok korktugum FB'li Cuneyt Cakir olacak.
Ince ince isini yapacak.

Onun disinda 15 gun onceden ne fark var? Hic. Gencler cikacak ,
takir takir pozisyona girip forveti pozisyona sokacaklar. GS'nin göbegine gelende dayagi yiyip gidecek.

FB'de Carlos ve Semih yok. GS'de Ugur.

Bana göre GS söyle cikmali.

Orkun
Song Emre Servet Volkan
Serkan Baris Mehmet Topal Arda
Nonda Hakan Sukur

Burada önemli olan nokta su. Emre, servet, Baris, Mehmet Topal
ilk macta ne yaptilarsa aynen onu yapsinlar. FB degismeyecek , ayni olacak. Ozelikle Alex'e yaptiklarini aynen yapsinlar. Done done alan markaji. Beraberlik ve GS'nin galibiyetiyle girerlerse son 15 dakika Alexe yapissinlar.

Burada onemli nokta Songun surekli hucuma cikmasi vede Nondanin Karan gibi forvet arkasi oynamasi ve pres yapmasi. Eger Nonda ve Song,
Ugurun ve Karanin ilk macta yaptigini yarisini yapsinlar cok avantajli oluruz. Su genc 4lü orta sahanin bir kere bile olsa Nonda ile oynamasini istiyorum. Carusca, Lincoln, Sabri ilk 18de bile olmamali.

Yedekler: Hakan Balta, Karan, Barusso, Ayhan

Su 4 lu genc orta saha oynasin ve sakatlanma falan olmasin,
biz FB'yi gene sahadan sileriz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mehmet Topal'in sakatligi gecmemisse Barusso orta sahada gorev alirmi sizce?

Evet toplara bayagi sert giriyor ama fizigi ustun oldugu icin belki Alex'i "comfort zone"nundan cikartip biraz rahatsiz eder gibime geliyor.

Ayhan bu hali ile son 18'de bile olmamali

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Sahada en cok korktugum FB'li Cuneyt Cakir olacak.
Ince ince isini yapacak.

Biz FB olarak Vahap Beyaz'i istiyoruz.

Savas

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:Mehmet Topal'in sakatligi gecmemisse Barusso orta sahada gorev alirmi sizce?

Evet toplara bayagi sert giriyor ama fizigi ustun oldugu icin belki Alex'i "comfort zone"nundan cikartip biraz rahatsiz eder gibime geliyor.

Ayhan bu hali ile son 18'de bile olmamali
Murat abicim yukarda yazdigim tahminler tutmus. Kalli Barusso'yu oynatmayacagini soylemis.

Tabii bunu mactan once aciklamak ne kadar dogru bilmiyorum ama belki de adam takimdaki "kuslarin" hemen basina haber ucurmasindan biktigi icin direk soyluyor. Gecen gun "basina kapali antrenmanda ilk 11'i soyledim, yarim saat gecmeden basinda yer aliyordu. Bari boyle bilgi verecekseniz bedavaya vermeyin iyi paraya verin" diye sitem yapiyordu. Ben olsam yoneticilerin yerinde zaten butun futbolcularin telefonlarini dinletirim. Kostebeklik yapani da direk takimdan kovarim. Hemen ertesi gun. Butun sozlesmesini falan iptal ederek, alacagina karsilik da ciddi bir para cezasi vererek. Bu bir sirkette calisanin sirkete ait ozel bilgileri rakip sirketlere satmasiyla esit bir davranis ki bir cok ulkede hapse kadar cezasi vardir.

Neyse...

Barusso hakkinda soyle konusmus hocamiz...

"Yeni transfer Barusso'nun gerçek yerinde oynatılmadığı yönündeki eleştirilerle ilgili olarak Alman teknik adam, "Barusso takımımıza yeni katılmış bir arkadaşımız. 5-6 antrenmanda bizim onu tanımamız ya da onun bizi ve takımı tanıması, takım içi önemli unsurları tanıması mümkün değil. Önümüzde oynayacağımız çok önemli 2 maç var. Bu kadar tanınmamışlığın içinde şu an Barusso'lu bir takım düşünmüyorum. Onun da takımı en yakın zamanda en iyi şekilde tanıyıp neler yapabileceğini hepimizin görmesi gerekiyor. Takımımızı tanıyan Song ile birlikte Afrika Kupası'ndan dönmesi arasında çok büyük fark var. Eksikleri gidermemiz lazım" dedi.

Yani Barusso daha cok eksik. Bir tek fizikle olsaydi bu is. Kalli ilk once takim oyununa bakiyor. Egoistlige kiziyor. Takimi tanimasi lazim, Turkiye'deki futbol nasil yuruyor onu da ogrenmesi lazim.

Yarinki macta buyuk handikap olurdu. Alex'e tatli sert oynamak lazim, yakin oynamak lazim. Yuzunu dondurmemek lazim. Alex kitlendiginde en buyuk kozunu ortaya cikariyor, direk kendini her yerde atiyor. Her yerden de etkili serbest vurus kullandigi icin bu ona avantaj oluyor. Birisi kafayi vurup golu atinca "FB Alex'siz olmuyor." deniyor. "Macta baska olumlu hareketi var miydi, kostu mu, top kesti mi, kapti mi, sut cekti mi?" derseniz cevap yok oluyor ama. Kurnaz adam.. Bu tuzaga dusmemek lazim.

Ayhan kotu durumda gercekten ama deneyimli adam, yavas yavas forma girecektir. Oynatarak acmaya calisiyor Kalli. Sarisini alir ama kirmiziyi cok zor gorur.

Sag bek konusunda ne yapacak bakalim hoca? Sabri'nin oynayacagini gercekten dusunmuyorum.

Ozan Ersoy

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:
Sag bek konusunda ne yapacak bakalim hoca? Sabri'nin oynayacagini gercekten dusunmuyorum.

Ozan Ersoy
Song oynar zaten benim bildigim Kamerun'da sag bek oynuyor.

Song Emre Servet Volkan seklinde geri dortlu bekliyorum.

Onlerinde Topal orta uclu Baris-Ayhan-Arda ileri ikili de Hakan Sukur ve Nonda.

Ayhan'in yerine Lincoln'u oynatmaz herhalde.Oynatirsa mac rus ruletine doner.

Savas

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:Ayhan'in yerine Lincoln'u oynatmaz herhalde.Oynatirsa mac rus ruletine doner.

Savas
:D Ne o endiselendin mi.

Oynatmasin bakalim. Mactan sonra yazarim...

Post Reply