Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:
sunu da yazmak lazim: galatasaray lugano atilana kadar oyuna hukmediyordu. ne zamanki lugano atildi, fener kontrolu ele aldi. bu da enteresan.
Entresan bir sey yok. Sadece bu bir rastlanti. Eger Lugano atilmasaydi da FB oyunu kontrolu alacakti. Hem de bu sefer daha da fazla alacakti. Cunku Lugano atildiktan sonra orta sahadan oyuncu cikarmak zorunda kaldilar. Bizim genc topcular cok tecrubesiz. Arda fiziksel olarak sayif. FB iyi top ceviriyor. Cok kosmak, cok iyi pozisyon almak gerekiyor. Lincoln yalandan savunmaci, Lincoln cok pas hatasi yapiyor, Lincoln cok kolay faulle durduruluyor. Butun bunlari ekle FB'nin neden oyunu kontrolu altina aldigini aciklayabilirsin ve hic bir sey entresan gelmez artik.

Lincoln'un bu haliyle oynamamasi, haftaya cok buyuk bir avantaj. Cisse de 3-4 hafta yokmus diye duydum.

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:
Fatih Mutlu wrote:
sunu da yazmak lazim: galatasaray lugano atilana kadar oyuna hukmediyordu. ne zamanki lugano atildi, fener kontrolu ele aldi. bu da enteresan.
Entresan bir sey yok. Sadece bu bir rastlanti. Eger Lugano atilmasaydi da FB oyunu kontrolu alacakti. Hem de bu sefer daha da fazla alacakti.
Ozan Ersoy
Ozan,

faraza uzerinden felsefe yapiyorsun. ortada bir gercek var, buna raslanti diyorsun. oyle olsaydi boyle olacakti diyorsun. boyle konusmak kolay. ben de derim ki, lugano atilmasaydi, galatasaray belki de daha kolay bir galibiyet alacakti. zira, rakip on kisi kalinca galatasaray'in ritmi bozuldu diyebilirim.

kalli cikti, lincoln-arda-hakan-umit'le fener'i yendi. gercek bu.

arda'nin kosmadigina, fiziksel olarak zayif kaldigina falan katilmiyorum. arda, savunma yapmasini bilen ve cok fazla top kapan bir oyuncu.

lincoln'un savunma yapmadigi dogru. ama o bile bugun gayretliydi. kac tane top kapti rakipten. aurelio'dan, alex'ten. umit ve hakan da savunmaya yardim ettiler.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

gokhan golde once taci yanlis atmis...

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ali Gursel wrote: Bugun mucadelesi ile parasini haketti, iki mislini de hakederdi. Adamdan kosmasi istendi, kosuyor, Makelele olamaz ki.

Hareketlerinin gostermelik oldugu dogru degil, lutfen maci sakin kafayla bir daha izle.

Sezon basindan beri yirtiniyorum, su adami saglamken Arda ile izleyelim biraz, uc mac, bes mac, ondan sonra karar verelim.

Ali
Orkun için yazılanları hatırlatıyor bana Lincoln.

Lincoln'ün ağzıyla kuş tutması lazım bazı gözlere girmesi için. Defanstan topu kapacak, sürecek sürecek, 2 adam geçip 90'a vuracak.

Lincoln'ü mutlaka kazanmamız lazım, ve kazanacağız da inşallah. O zaman da defansa inanılmaz yardım etmeyecek ama. Olsun.

Şu para hak etme muhabbeti beni o kadar geriyor ki bu arada. Hak etme ölçer var sanki elimizde.

Ugur

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote: Ozan,

faraza uzerinden felsefe yapiyorsun. ortada bir gercek var, buna raslanti diyorsun. oyle olsaydi boyle olacakti diyorsun. boyle konusmak kolay. ben de derim ki, lugano atilmasaydi, galatasaray belki de daha kolay bir galibiyet alacakti. zira, rakip on kisi kalinca galatasaray'in ritmi bozuldu diyebilirim.
Hic bir felsefe yapmiyorum. Ortadaki gercek GS'in orta sahasinin oyunun kontrolunu kaybetmesidir. Hadi acikla neden? Bakalim kim faraza yapip felsefe yapiyor?

Entresan.. Ritm...

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote: Hic bir felsefe yapmiyorum. Ortadaki gercek GS'in orta sahasinin oyunun kontrolunu kaybetmesidir. Hadi acikla neden? Bakalim kim faraza yapip felsefe yapiyor?

Entresan.. Ritm...

Ozan Ersoy
gercek ilk sayfalarda "bu kadroyla iki on liberolu fener'in karsisina cikmak intihardir" sozlerinin forum hafizasinda saklanmasinda yaziyor.

edit: boyle degilmis, "degil iki on liberolu fener, kasimpasaya karsi bile oynamaz bu lincoln"mus. pardon.

gercek tabelada yaziyor.

galatasaray'in bu kadrosu, ilk yarinin buyuk bolumunde (lugano atildiktan sonraki bir on-onbes dakika haric; sana ne kadar enteresan gelse de ben bunu ritm bozulmasiyla aciklayabiliyorum) ve ikinci yari baris orta gobekten sag beke gecene dek macin hakimiydi. fener'in bu surede alex'in duran toplari (ki en yakini kaleye otuz metredir) ve kezman'in macin basindaki sutu disinda pozisyonu yok; tehlikesi yok. gercek budur.

ne zaman ki ortasahadan baris cikip nonda girdi, ve sonrasinda serkan girdi; iste o zaman galatasaray oyunda etkinligini yitirdi.

tum bu gerceklerin yaninda "lugano cikmasaydi, fener galatasaray'i orta sahada teslim alacakti" yaklasimina gercek diyemiyorum ben.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:
gercek tabelada yaziyor.
Bravo skor yazarliginin en guzel ispatidir. Kendi adima tesekkur ederim. Benim gozumdeyse bu skor GS hocasinin yaptigi hatalari silmez. Nasil 0-0 lara sevinmek diye baslik acip, GS'in oynadigi oyunu ovmussem, simdi de mac 2-1 oldu diye yapilanlari ovecek halim yok.

Benim yaptigim yorum senin yazdigin

"sunu da yazmak lazim: galatasaray lugano atilana kadar oyuna hukmediyordu. ne zamanki lugano atildi, fener kontrolu ele aldi. bu da enteresan."

cumleye dairdir. Simdi boyle gercek tabeladir, gercek Baris'in cikmasidir Nonda'nin girmesidir falan demek benim gozumde cevir kazi yazmasindir.

Aman neyse... Besiktas macinda oynamayacak Lincoln ya gonlum rahat ayaklari uzatir gecerim televizyon basina. Bu sezon oyle boyle gidiyoruz. Bakalim neler olacak o macta kimler atilacak, hangi hakem sov yapacak.

Ozan Ersoy

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Futbol olarak ne yazmak lazim bilemiyorum.

Zico ne kadar dogru yaptiysa KFH o kadar yanlis yapti.KFH bir altyapi hocasi olabilir ama hic bir zaman ust duzey bir takimin TD olacak kapasitede bir hocasi olamaz.Bu yuzden de zaten abartilan kariyerinde bir Kaiserslautern sampiyonlugu ile GS sampiyonlugu vardir.

1-0'dan sonra kumarin tutmus ve ustune karsi takim 10 kisi kalmis.Lincoln'u cikartip hatta tek santraforundan bir tanesi cikarip Lincoln'u one iteklese FB yari sahayi zor gecerdi.

Bu yanlisi ve GS bir-iki posizyonda becereksizligi ile son dakikaya kadar FB'yi oyunda tuttu.

FB'nin direncinin hat safhaya ulastigi noktada Zico Semih'i oyuna aldi ve bu sefer tum toplar ileride tutulmaya baslandi.Gokhan'in da tamamen kisisel cabasiyla attigi muhtesem gol isleri terse cevirdi.

Hala GS sisrmelerle, 3 pas yapamadan oynayarak tum toplari FB verirken ortaya CUKUNEYT cikti.Sahanin en iyi oyuncusunu atti.

Hakem kafasina koymustu.Daha Lugano'ya gosterdigi ilk sarida bunu belli etti.Dedigim gibi hakem hata yapar, skora da etki edecek hatayi yapar ama bu kadar aleni kotu niyetli hareket edemez.

FB icin zarar cok buyuk oldu.Kaleci Serdar aylardir sakat.Volkan Lincoln pici yuzunden en az 4 mac ceza alir.Fazlasi da gelebilir.Gokhan ile Lugano cok kayip degil cunku hocanin onlari bu hafta sonu oynatmayacagini dusunuyordum zaten.

Moral bozuklugundan ziyade korkunc bir yipranma olacak takimda.Kesinlikle Zico ne kadar adam varsa Sevilla macinda hic birini oynatmamasi lazim.Giden 3 puan olsun.Zaten BJK ve GS birbirini yiyecek, oyle ya da boyle bir tanesi darbe alacak.

Dikkatle Volkan'in pozisyonuna baktim.Lincoln bir sey soyleyip basina ne gelecegini bilip kari gibi kaciyor.O yuz ifadesi neydi oyle yahu.Insanda biraz erkeklik olur.Volkan cikti pisman olmadigini soyledi.Karsima cikip aynisini soylesin dedi.Baris da cikip kufur etti mi diye soruya ama annesine kufur etmedi dedi.Tiyniyetsizlik baska bir sey degil.

Ben cok uzuldum.Uzuntumun sebebi deli gibi kosan, 10 kisi kalmasina ve hakemin art niyetine ragmen takimin karsiligini alamamsi, elinde duduk olan birinin emeklerine kan dogramasidir.Baska bir sey degil.

Hakan Sukur'un de ilk golden sonra FB tribunlere yaptigini ayipladim diyecegim ama eski karisinin arkasindan magazincilere aciklama yapan adamdan terbiye ve adamlik beklenmez.Bir de dini butun diye geciniyor tarikatci.Utanmadan ciftetelli oynuyor gol sonrasi, cikip bir de saha kotuydu FB 9 kisi ile aslinda avantajliydi diye sacmaliyor.Bu adamda Turk fubtolunun tarihine gecti iste.

Gokhan'a ayri bir parantez acmak lazim.Son yillarda izlemedigim kadar iyi bir sag bek izliyorum TR'de.Yolu acik olsun.Bir kac sene sonra dunyanin en iyi takimlarinda goruruz insallah.

Neyse we will be back.33.Haftada gorusmek uzere.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Bugun mucadelesi ile parasini haketti, iki mislini de hakederdi. Adamdan kosmasi istendi, kosuyor, Makelele olamaz ki.

Hareketlerinin gostermelik oldugu dogru degil, lutfen maci sakin kafayla bir daha izle.

Sezon basindan beri yirtiniyorum, su adami saglamken Arda ile izleyelim biraz, uc mac, bes mac, ondan sonra karar verelim.

Ali
Ali buraya da bir parantez acayim. Lincoln seneye cok iyi basladi. Hic bir hazirlik macinda olmamasina ragmen ilk 4-5 mac cok iyiydi. O maclarda bugunkunun cok daha fazlasini kosuyor, top kapiyor, asist veriyor, gol atiyordu. Ama pil erken bitti. GS'in temposu, Kalli'nin istemleri ona fazla geldi. Arda bu isi ogrendi o hep geriledi. Daha sakatlanmadan once bile son 3-4 mac cok kotuydu.

Seviyesini en azindan senenin ilk basindaki seviyeye cikarmasi lazim. Kafadan herseyi atip ciddi olarak asilmasi lazim yoksa Kalli malli palavra Mourinho da gelse oynatmaz bu haliyle.

Kalli bugun oynatmasiyla buyuk risk almistir. Neyse ki sansimiz yaver gitti rakip harakiri yapti ve biz de ucuz atlattik. Besiktas macinda da oynamamasi bizim icin iyidir. O macta sansimiz bu kadar iyi gitmeyebilir.

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:Bravo skor yazarliginin en guzel ispatidir. Kendi adima tesekkur ederim.
Ozan Ersoy
ahahah Ozan guldurdun beni.

yahu mactan 20 saat once yazdim, bu kadro cikmali, boyle boyle oynamali diye. boyle de olacak dedim. git bi zahmet okuyuver hatirlamiyorsan.

dediklerim, yuzde doksan itibariyle cikti. sadece skor olarak degil, oyun olarak da cikti. bu mu skor yazarligi oluyor :)

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:

Kalli bugun oynatmasiyla buyuk risk almistir. Neyse ki sansimiz yaver gitti rakip harakiri yapti ve biz de ucuz atlattik. Besiktas macinda da oynamamasi bizim icin iyidir. O macta sansimiz bu kadar iyi gitmeyebilir.

Ozan Ersoy
Dogrucu davutluk yapmakta geri kalmiyorsun isine geldiginda.Hala cikip rakip harakiri yapti diyorsun.

Lugano atilmayi hak etti, Gokhan atilmayi hak etti diyebiliyormusun?

9 kisiyle efsaneyi sana hatirlatan bir takim vardi, her sekliyle futbol dersi verdi bir de kalkip utanmadan rakip harakiri yapti diyorsun.Ayip be!

Savas

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Savas,

sinirin gectikten sonra yazsan.

hayir, burada galatasaray'in bir oyuncusuna alenen "pic" diyosun da.

ayip denen bisey var yani.

hakem sadece fener'e degil, galatasaray'a da cok kotuydu. gokhan'in atilmasi ne kadar haksizsa, benzer durumda volkan'a gosterdigi sari kartta da, ilk yarinin sonunda biz gol pozisyonundayken maci bitirmesinde de haksizdi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur A. Boztepe wrote:Baris ben lincoln un yanindaydim, volkanin annesine kufretmedi diyor...
peki kardesine, kiz arkadasina etmis mi diye sordular mi ;-)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Dogrucu davutluk yapmakta geri kalmiyorsun isine geldiginda.Hala cikip rakip harakiri yapti diyorsun.

Lugano atilmayi hak etti, Gokhan atilmayi hak etti diyebiliyormusun?

9 kisiyle efsaneyi sana hatirlatan bir takim vardi, her sekliyle futbol dersi verdi bir de kalkip utanmadan rakip harakiri yapti diyorsun.Ayip be!

Savas
Savas agir ol. GS forumundasin. Var mi bir tane FB forumu bir GS'li boyle konusturacak? Sirf bu yuzden lafini dikkatli kullanman lazim. Asil ayibi sen yapiyorsun.

Gokhan atilmayi haketmedi haklisin da senin bu yazdiklarini haketmiyorum. Utanma mutanma... Neyine utanacagim? 3-4 sene once Ali Aydin bize ince ince kiyarken, ne Ali Aydin'a ne de FB'ye laf etmisimdir, hep kendi oyuncularimi elestirmisimdir. Volkan salagi da hayalarina vuruyor Lincoln'un. Ilk once cekistiriyor cekistiriyor ta tabelalara sikistirina kadar. Dedigin gibi 3-4 mac ceza almazsa ayip.

Kendiniz istediniz kendiniz buldunuz. Haluk Ulusoy'un ahi diyelim daha da kudurun. Milyonlarca GS taraftarinin yureginin yagi eridi bu macta.

Ozan Ersoy

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Fatih Mutlu wrote:Savas,

sinirin gectikten sonra yazsan.

hayir, burada galatasaray'in bir oyuncusuna alenen "pic" diyosun da.

ayip denen bisey var yani.

hakem sadece fener'e degil, galatasaray'a da cok kotuydu. gokhan'in atilmasi ne kadar haksizsa, benzer durumda volkan'a gosterdigi sari kartta da, ilk yarinin sonunda biz gol pozisyonundayken maci bitirmesinde de haksizdi.
Diyorum, hatta fazlasini diyorum da yazmiyorum.

Sinirim gecmez kolay kolay.Bugun su dakikada ne yaziyorsam yarin da diger haftalar da onu yazacagim.Buraya 4 senedir yazarim.Iyi maclarimiz da oldu kotuleride.

Volkan'a gosterilen sari ile Gokhan'inki bir tutuyorsan yuh olsun.

Volkan topu atiyor.Gokhan saha icindeki topa egiliyor.Eline topu alip dondugunde sari havada.

Savas

Post Reply