Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ülke de o kadar çok Fenerli var ki kardeşim; ne garip benim de en sevdiğim yakın dostlarım genelde onların arasından çıkar. Okulda askerde işte orada burada nedense hep yakın dostlarım Fenerlilerin arasından çıkmış, her yeni dostumunda Fenerli olduğunu öğrendiğimde kendi kendime hayret etmişimdir ben nereden buluyorum bu kadar çok Fenerliyi diye...Hatta genelde yeniliriz ama yendiğimiz yada herhangi bir maçta yenildikleri zaman da kırmaktan incitmekten kaçınırım. Çok samimi bir şekilde olmasa :lol: da yurtdışı maçlarında başarılı olmalarını dilerim ama futbol yüzünden arkadaş incitmemeye kalkışırım. Provokasyona gelmemek lazım, kendini bilmez bir arkadaşın ettiği laflar kendini bağlar tüm Fenerbahçeyi ve o taraftarları değil.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Savas Macun wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Savas Macun wrote:

Istersen sende CUKUNEYT ol at beni forumdan.

Bos konusma bana akil da verme.Neyi nasil yazacagimi,nerde nasil agir olacagimi senden ogrenecek degilim.

Savas
Valla cok rahat atarim da simdi kendinde olmadigini bildigim icin bir kere uyarayim dedim. Yani olay daha cok sicak, iyi dusunemiyorsun. Hem bana, hem abilerine hem de rakip taraftar olarak katildigin forum sakinlerine saygisizlik ediyorsun. Burada GS'li taraftarlar da sana cevap verip is cigrindan cikarsa sevdigimiz baska arkadaslari da atmak zorunda kalacagiz. Bir Besiktas taraftarinin kiskirtmasi yuzunden asy.net kuruldu, hatirlatirim. Agzimizda kotu bir tat var. Bu uyari sadece bu mac icin degil. Bir daha boyle kendini kaybedersen kendini uyarilmis say lutfen.

Diger arkadaslardan buyutmemelerini rica ediyorum.

Ozan Ersoy
Efendi gibi geldik efendi gibi gideriz.

Lutfen uyeligim silinsin.Burayi yogunlukla takip eden ve her gun ilk is bakan biri olarak yazmamak zor olacaktir bir sure.Yolu Dubai'ye dusecek olan herkese kapimiz aciktir.Email adresim kayitlarda mevcut.

Burada yazismaktan cok zevk aldigim ve cok da saygi duydugum abilerim mevcut.Zaman zaman ortak noktalari GS oldugu icin sert sozlerimize maruz kaldilar, hosgorsunler.

Hoscakalin

Savas
Birincisi bu pek efendi bir gidis olmaz.

Bence efendilik yarin sabah herkesin yazdiklarini tekrar dusunmesidir. Yazmamanin zorlugu yerine yarin sabah dun yazilanlari unutalim demenin zorlugunu yasa.

Ikinci zorlugu secmek buyume belirtisidir, birincisi cocukluk. 40 yasindayim, birinciyi cok yaptim da ondan soyluyorum.

Ali

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ugur Sahin wrote:
Ali Gursel wrote: Bugun mucadelesi ile parasini haketti, iki mislini de hakederdi. Adamdan kosmasi istendi, kosuyor, Makelele olamaz ki.

Hareketlerinin gostermelik oldugu dogru degil, lutfen maci sakin kafayla bir daha izle.

Sezon basindan beri yirtiniyorum, su adami saglamken Arda ile izleyelim biraz, uc mac, bes mac, ondan sonra karar verelim.

Ali
Orkun için yazılanları hatırlatıyor bana Lincoln.

Lincoln'ün ağzıyla kuş tutması lazım bazı gözlere girmesi için. Defanstan topu kapacak, sürecek sürecek, 2 adam geçip 90'a vuracak.

Lincoln'ü mutlaka kazanmamız lazım, ve kazanacağız da inşallah. O zaman da defansa inanılmaz yardım etmeyecek ama. Olsun.

Şu para hak etme muhabbeti beni o kadar geriyor ki bu arada. Hak etme ölçer var sanki elimizde.

Ugur
Agzi ile kus tutsa da, Afrika'da okul yaptirsa da bana yaranamaz bundan sonra Lincoln.
Lincoln'ün ağzıyla kuş tutması lazım bazı gözlere girmesi için. Defanstan topu kapacak, sürecek sürecek, 2 adam geçip 90'a vuracak.
Sorun burada zaten - Lincoln'de bunu yapacak meziyetler var ama yapmaz pasam... agir gelir... yarim yamalak adam iste...

Bazisi yapamaz ama yapmak icin yirtinir neyi varsa doker sahaya, bazisi da boyle yarim yamalaktir - ustune bir de terbiyesizligi vardir... ne hali varsa gorsun... Allah'in b-rezil'i icin sizi mi kiricam...
:)

Ona harcanan paralara uzuluyorum o kadar... Ne Arda'lar cikardi o paralara alt yapidan...

Lincoln GS'a gelmis gecmis en sevmedigim topcudur - buna Selcuk Yula dahil. Bazi gencler simdi - hadi yaw Selcuk GS'da oynadimi diyor - duyar gibiyim :D

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Mert Tokman wrote:
Sorun burada zaten - Lincoln'de bunu yapacak meziyetler var ama yapmaz pasam... agir gelir... yarim yamalak adam iste...

Bazisi yapamaz ama yapmak icin yirtinir neyi varsa doker sahaya, bazisi da boyle yarim yamalaktir - ustune bir de terbiyesizligi vardir... ne hali varsa gorsun... Allah'in b-rezil'i icin sizi mi kiricam...
:)

Ona harcanan paralara uzuluyorum o kadar... Ne Arda'lar cikardi o paralara alt yapidan...

Lincoln GS'a gelmis gecmis en sevmedigim topcudur - buna Selcuk Yula dahil. Bazi gencler simdi - hadi yaw Selcuk GS'da oynadimi diyor - duyar gibiyim :D
Lincoln benim babamın oğlu değil, aldığı paranın bir kısmını da bana "al Uğur harca gönlünce" diye vermiyor. Benim Lincoln'ü savunma sebebim tam da senin yazdığın şey aslında, Lincoln'de çok az insanda olan meziyetler mevcut.

Ama adam sorunlu (sanırım yıldız futbolcuların %90'ı gibi) ve duygusal. Lincoln'ün ciddi anlamdaki düşüşü Kalli'nin onu süper bir disiplin gösterisiyle kadrodışı bıraktığı Beşiktaş maçıyla başladı, sonra sakatlık falan devam etti. Bu forumda da vardır herhalde, çok yerde yazıldı Lincoln'ü az buçuk bilenler tarafından, Lincoln'ün bundan etkileneceği, duygusal bir futbolcu olduğu vesaire.

Şu an Lincoln bir toparlanma sürecine girdi (bence hiç de fena oynamadı mesela bu maç - ve golde ona gelene kadar Gökhan Gönül'e basması gereken 5 oyuncu olabilir), ve Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir futbolcu. Böyle bir futbolcuyu takımdan kovmak istemeyi, koşmuyor diye Felipe'yi kovan FT'ye benzetiyorum, o seneyi hatırlayan hatırlar.

Terbiyesizlik kısmına gelince de, eskileri geçtim sırf şu takımda kaç adam var sabıkalı, Lincoln'e veryansın etmeden önce. Sabri ilk 11 başladı yau şu maç, ötesi var mı?

Ugur

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ugur Sahin wrote:Şu an Lincoln bir toparlanma sürecine girdi (bence hiç de fena oynamadı mesela bu maç - ve golde ona gelene kadar Gökhan Gönül'e basması gereken 5 oyuncu olabilir), ve Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir futbolcu. Böyle bir futbolcuyu takımdan kovmak istemeyi, koşmuyor diye Felipe'yi kovan FT'ye benzetiyorum, o seneyi hatırlayan hatırlar.

Ugur
Golu yedigimiz atak Baris'in orta sahada son derece luzumsuz kaptirdigi bir topla basladi. Kimse lafini dahi etmiyor, az para aliyor diye mi acaba?

Ozan da Lincoln'u bugun icin elestirmis. Bugun 100% oynadi falan demiyorum ama Kasimpasa macina gore cok daha iyiydi. Ha, kasimpasa macinda Carrusca ile oynuyordu, o da baska.

Lincoln iyi zamanlarina donsun, Arda ile oynasin, cidden iyi olma sansimiz olur. ha, bir de yine kimsenin begenmedigi bir Hakan Sukur bulabilirsek. Gencliginden vazgectim, 37 yas halini bulsak raziyim.

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine buyuk bir patirdi kopmus. Beyler artik bu ilk okul cocuklari gibi agiz dalasi hic yakismiyor bu yaslarda. Neden boyle kirici olmayi yegliyorsunuz bilemiyorum. Biraz hazimli ve toleransli olun yahu. Hem de alt tarafi bir top oyunu icin bu soylenenler be. Isi boyle kisiselige dokup tehditler kusmeler falan filan ile bir yere gidecegi yok. Daha bir iki ay once bu durum burada hasil oldu.

Baktin birisi cizmeyi asmis (sinirli olmak yeterli bir sebeb degil bu turlu davranis icin) genelde bunu bir huy edinmemis bir arkadas ise cevap vermemek yerine iyice ustune gitmenin bir anlami yok. Insan bogazi dugum dugum derler. Son soyleyecegini ilk soylemek marifet degil. Gecmiste yuz yuze bakilmis iyi kotu giyapta bir arkadaslik tesis edilmis. Bir anda devirip dokmek ile kimse bir sey kazanmiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur ona buna laf yetistirecegine su golleri as bakalim. Gecen Pazar yedigimiz golu de es gectin. Burayi ihmal ediyorsun.

Ha bana gelince ben macin genis ozetini seyrettim. Golleri de gordum ama sitede olmasi iyi bir olay.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Feb 28, 2008 3:32 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:Ugur ona buna laf yetistirecegine su golleri as bakalim. Gecen Pazar yedigimiz golu de es gectin. Burayi ihmal ediyorsun.

Ha bana gelince ben macin genis ozetini seyrettim. Golleri de gordum ama sitede olmasi iyi bir olay.
bilgisayarımda değilim şu an, yarın asarım bi ara :)

ben de zaten ordan izlensin diye değil, ilerde bi ara bakarız diye asıyorum oraya.

Ugur

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe karşısında ilk maçta aldıkları sonucu, kendi evlerinde lehlerine çevirmeyi başardıklarını söyledi.

Karl Heinz Feldkamp, ilk maçta deplasmanda 0-0'lık avantajlı bir skor elde ettiklerini belirterek, ''Bu avantajı burada lehimize bitirebildik. Bir ara hakem beni ve Zico'yu da sahadan atacak diye korktum. Kartlarını herkese gösteriyordu. Bugünkü maç aslında iyi bir maçtı ve mücadeleci bir maçtı. İki takımın şampiyonluk yarışında üst sıralarda yer almasını da kanıtladı'' diye konuştu.

Maçta sonucun kendileri lehine olmasına karşın rakip takımdan 1 oyuncu atılması sonrasında gol yememe korkusuna girdiklerini kaydeden Alman teknik adam, ''Futbolda şu bilinir, genelde 10 kişi kalan takımlar daha çok kenetlenir, diğer takım sayıca üstün olmasına karşın konsantrasyon olarak dağılır'' dedi.

Feldkamp, Bayer 04 Leverkusen maçı sonrasında, ''İyi bir takım değiliz'' demediğini belirterek, ''Yalnızca 'yarım saat uykudaydık, dikkat etmedik, iyi oynamadık' dedim. Pazar günü maçta da iyi oynamadık. Ama bugün 'İyi oynadık' diyebiliriz. Artık bu galibiyeti sindirmek, yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

-''ADNAN POLAT'A REKLAM OLUR''-
Bir basın mensubunun, ''Herhalde bu galibiyet, görevi bırakma kararı alan başkan Özhan Canaydın'a hediye olur'' demesi üzerine Feldkamp, ''Herhalde olur. Ama başkan adayı olan Adnan Polat için de reklam olur'' dedi.

İki kalecisiyle iyi bir ortamı olduğunu anlatan Alman çalıştırıcı, ''Orkun ile uzun bir süre konuştum. Onun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu hissettim ve bunu kendisine söyledim. Bundan sonra da Aykut'un oynamasına karar verdim. Orkun'a, 'Sizin kaderiniz aynı, iyi anlaşıyorsunuz. Aykut'a oynayacağını sen söyle' dedim'' açıklamasını yaptı.

-''LINCOLN İLE KONUŞTUM''-
Maçta Lincoln'ün neden kırmızı kart gördüğünü göremediğini belirten Feldkamp, ''Lincoln ile maçtan sonra konuştum ama aramızdaki bu konuşmaları söylemeye gerek yok. Yapılan kararları geri alamayız. Ayhan'ın olmaması öyle bir ortama girdi ki kesin olarak dinlenmeye ihtiyacı vardı. Bugün rejenerasyon idmanı yaptı'' diye konuştu. Öte yandan Galatasaray'da, maçtan sonra yenileme idmanı yapan oyuncular yarın izinli olacak, yedekler ise Beşiktaş derbisinin hazırlıklarına başlayacak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ugur ona buna laf yetistirecegine su golleri as bakalim. Gecen Pazar yedigimiz golu de es gectin. Burayi ihmal ediyorsun.

bilgisayarımda değilim şu an, yarın asarım bi ara :)

ben de zaten ordan izlensin diye değil, ilerde bi ara bakarız diye asıyorum oraya.

Ugur
Ben bir tane arakladim ama bu youtube'a sldirtirler bunu.

http://www.youtube.com/watch?v=CjqcWFO3mDc
http://www.youtube.com/watch?v=HkJXgaxO6lQ
http://www.youtube.com/user/Machtv
http://www.youtube.com/watch?v=BF2xXD4m9ao
http://www.youtube.com/watch?v=TKgDAOlpJ3k
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:

Ben bugune kadar bu kadar buyuk hakaret gormedim... :)

Maci tekrar bir daha seyrettim.. dusuncelerim...

Lincoln hakan ve umit done done defansa yardim etmisler ozellikle umit...

Arda ve baris sadece galatasarayli futbolcu degil galatasarayli, baris mac bitince agladi arda golden sonra yere kapakladndi oda agliyordu... okan emre ikilisinden daha etkili olucaklarini dusunuyorum ilerde...

Ali samiyenin zemini kotu

sabrinin mac sonu demecinde haksizliga ugradigina soylemesi bana akillanmadigini dusundurdu...

Benim fikrim lincoln iyi oynadi

Yigit Kavurmacioglu

hayirli maglubiyet

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Simdi maci banttan seyrettim. G.Saray'li arkadaslara tekrar tebrikler turu gectiginiz icin.

Mac kimin hakkiydi degilde tartismasina girmeden, berbat otesi bir hakem seyrettik, ne yaptigini bilmeden sahada dolaniyordu. Erman Toroglu muhakkak cok sevmistir, bol bol kart cikartti ama futbolun da icine etti Cuneyt Cakir. Gokhan'in atilis posizyonu tamamen komedi, saha icinde top var, top toplayici bir top daha atiyor, Gokhan ikinci saridan kirmizi. Vallahi bunu koyu G.Saray'li bile vicdani olan kimse hakem hakli biraz zor der. Neyse, bu hakemin ilk vukuati da degil gecen sene Manisa macini tahrik edip yarida biraktiran bu. Psikolojik problem var herhalde.

Neyse, macin sonucunu hakem baglamak dogru olmaz bence cunku bu adam daha birinci dakikadan itibaren ben sakat karar veririm diye kendini gosterdi, daha akilli olacaksin.

F.Bahce yonetimi ve taraftarinin hakeme filan kizmak hakki yok, kizip bagirsa da inandirici olma imkani yok. Gecen sene yine hakem komedisi vardi, estiler yagdilar, yedek takimla cikacagiz diye bu sene geldiler icraat yok. Bundan sonra kim dinler sizi!! Gecen sene belki cikan bir kart ile kupaya veda etti, bu sene de belki cikan bir kart ile !!

Benim acimdan aslinda baslikta dedigim gibi hayirli bir maglubiyet oldu cunku F.Bahce uc kulvarda giderken kafa karisip gecen cumartesi oldugu gibi abuk subuk seyler oluyordu. Simdi SL'de gidebilecegin yere kadar gideriz (sanirim orada yolun sonundayiz) ve gelecek sene SL icin gerekli lige asiliriz.

F.Bahce bugun en buyk yarayi Volkan'in atilmasiyla aldi, umarim iyi bir savunmayla alabileceginin en dusuk cezasiyla kurtulur. Bu arada kullandigi sari kirmizilarla bugunun rengi sari kirmizi olacak diyen :) Cuneyt Cakir Lincoln'u niye atti anlamis degildim eger terbiyesizlik yaptiysa Volkan vurmadan once de yapmisti, o zaman niye atmadi yok degilse sonra niye atti?!! Neyse dedigim gibi , dost olarak tavsiyem eger bu maclari psikilojik terapi olarak kullanmiyorsa , en kisa zamanda bir psikologu ziyaret emesi lazim Cakir oglanin..

Tekrar tebriklerimle

YK

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Golu yedigimiz atak Baris'in orta sahada son derece luzumsuz kaptirdigi bir topla basladi. Kimse lafini dahi etmiyor, az para aliyor diye mi acaba?

Ozan da Lincoln'u bugun icin elestirmis. Bugun 100% oynadi falan demiyorum ama Kasimpasa macina gore cok daha iyiydi. Ha, kasimpasa macinda Carrusca ile oynuyordu, o da baska.

Lincoln iyi zamanlarina donsun, Arda ile oynasin, cidden iyi olma sansimiz olur. ha, bir de yine kimsenin begenmedigi bir Hakan Sukur bulabilirsek. Gencliginden vazgectim, 37 yas halini bulsak raziyim.

Ali
Ali ben su haliyle oynamamasi gerekiyordu diyorum. Maca bir daha baktim, yapilan hatalar cok. Ikinci yari Selcuk cikana kadar oyuna bakarsan, adam fazlamiz olmasina ragmen Fener bizden daha iyi oynuyor daha fazla top ceviriyor. Gol bas bas bagiriyor geliyorum diye. Forvetlere top atiliyor top donuyor hic yurumuyorlar bile. Lincoln oyundan dusmus, pas hatalari artmis. Arda ilerde kaliyor. Bunu birakin yaratici bir sey de yok. Attigimiz toplarin cogu FB defansi arasinda eriyor. Topal'la Baris da garibim donen toplar icin savasiyorlar da savasiyorlar.

Zico Selcuk'u cikarmasiyla maci vermis diyecegim ama 92. dakikaya kadar 9 kisiyle goturuyordu turu ve 6-0'dan daha rezalet bir sonuc olacakti bu bize. Bilmem farkinda misiniz?

Bu mactaki hoca hatalarini gormemezlikten gelemeyecegim. Sonuc istedigi kadar iyi olsun. Hadi maca basladin oyle, attin da golunu, ikinci yarida erken guzel bir degisiklik yapsa, Lincoln'u cikarip, Balta'yi sola alsa Gokhan'i durdurabilecek. Arda da sol kanattan ortaya gecip serbest oynamaya baslayacak. Belki gol bile yemeyecegiz. Yorulan Hakan'i cikar Nonda'yi sok 70'de. Futbol mantigina uymayan seyler yapildi bu macta.

Allah'dan Lincoln yok Besiktas macinda. Orta sahalari eksik, savunma cok kotu. Oyuna hakim olup bir de one gecersek, o takimi cok rahat yenmemiz gerekiyor.

Tabii yine bir hakem sovu olup bu sefer bize patlamazsa. Oyuncularin cok cok dikkat etmesi gerekiyor. Bunlar manyamis bir durumda hic de sakalari yok. Sanirim Aydinus'u baska maca vermisler. Dereli falan olmaz insallah.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Öncelikle, bu maçı bu hale getiren hakeme lanet okumak istiyorum.Gönlümden geçen Fener’i 11 e 11 oynayıp iyi oynayıp yenmek ve turu geçmek , sevdiğim arkadaşlarımı kızdırmaktı.Böyle bir maçtan sonra kızdırmak sadece fanatikliktir.

Bu akşam maçı seyrettiğim yerde çıkan olaylar büyük ihtimal Türkiye’nin her köşesinde oldu ve birlik beraberliğin en arandığı bugünlerde yeniden yeni nefret tohumlarının atılmasına yol açacak.Kadıköy’deki bir sonraki maçta bu maçın meyvelerini göreceğimize eminim.
Sebebi de bir hakem, üstelik her yerde Fenerli olduğu lanse edilen konuşulan bir hakem.Anlamakta güçlük çekiyorum.

Maça Galatasaray’ın daha 15.saniyesinde gol sinyali vererek başlaması içimi kıpır kıpır etti.Maçtan önce kendimle çelişerek “bu maça Hakan Şükür’le başlanmalı” fikrimde haklı olduğumu keyifle gördüm.Hakan bugün hem atar hem attırır dedim kendi kendime.Galiba biraz yüksek sesle mırıldanmışım, yanımda seyreden FB’li iki yaşça büyük izleyici beni kafası ile tastik etti.Diğeri ise “ilk 10 dakikayı atlatalım iş düzelir “ yorumunu getirdi.
Derken gol geldi , Ümit KARAN’ın akıllı pasını Hakan ŞÜKÜR sol ayağı ile çok iyi yere vurdu.Hakan’ın ofsayta düşmemesi açıksa söyleyeyim benim için sürprizdi.Ama bence olay şuydu daha maçın başı idi ve Hakan diri idi.

Hakemin iki tarafa da birkaç ters faulu ve taçı vereceğini tahmin etmistim.Ama Lugano’nun ilk sarı kartından sonra Hakeme “hakem gözüne gözlük” gibi çok eski bir tezahüratı fiiliyata geçirmesini bağırarak “ANAM ANAM herife bak ne yaptıııı” diye protesto ederken AAAAAAAAAAA ! Herif şaak diye çıkartı kırmızı kartı.Ellerim ağzımda dev ekrana bakakaldım.Ben bunu yaparken bir sürü FB’li de aynı hareketi yapıyormuş.Bir anda bende FB li sanıldım herhalde.:)

“Eh Lugano sizi en sonunda adam gibi yenecez, top oynayarak yenecez yapılırmı lan bu bize” dedim yanımdaki Galatasaraylılar bana uzaydan gelmişim gibi baktılar.(Çünkü Hakan’ın daha maçın başında attığı gol ve oyuncuların oynama azmini görünce “tamam işte o gün bugündür bu herifleri topa tutacağız diye sevinmiştim-adamları en kötü günlerinde yakalarız en fazla 1 atarız o da yenilmezsek, kötü günümüzde maazallah…)

Hangi sarı karta yorum yapayım.Gökhan’ın gördüğü sarı kart harici iki takım için çıkan sarı kartların hepsi itiraz yada salakça işlerden.

Gol’den sonra Galatasaray’ın yine pozisyonu oldu değerlendiremedi.Kezman’ın çarprazdan bir şutu var, azıcık içeri vursa 90’a gitmesi sürpriz olmazdı.

Öncelikle Fenerli Gökhan’ın attığı golü hakkında bir şeyler yazayım.Zaten geleceğinin sinyalini vermişti.İlk pozisyonunda kendi gideceğine solundaki boş adama verse Fener golü daha erken bulurdu.Attığı gol kendisi ve seyredenlerin göz zevki içim MUHTEŞEM bir gol , Galatasaraylı futbolcular için aczin göstergesidir.Bir adam elini kolunu sallaya sallaya bu kadar mı boş bırakılıp gelmesine ve şu atmasına izin verilir.AYKUT’a kızamıyorum çünkü maç boyunca onu bulan tek şut.

Karta gelelim şimdi Gökhan’a çıkan ikinci sarı konusu.Gökhan maç sonunda diyor ki, “iki kere o top toplayıcı çocuktan top istedim vermedi, bu sefer attığında ben eğildim almadım çünkü önümde saha içinde bir top vardı.Ben hakem olsam bu kadar basit bir pozisyona kart göstermezdim.Eminim bu forumda da bana itiraz eden olacaktır.Kadıköy’deki 4 kırmızı kartlı maçı hatırlatanlar çıkacaktır.Belki Lugano’nun gözüne gözlüğüne evet te Gökhan’ın ikinci sarısı benden çıkmazdı.Maç sonunda o sinir harbine rağmen abuk sabuk konuşmadı.Bu da genç yetişen bir futbolcu için artı bir puandır gözümde.

Kaleci Volkan’ın maç sonu gördüğü kart konusunda maçtan sonra evde CNN TÜRK’teki programa canlı bağlantısını dinledim.Görüntüler eşliğinde Volkan dedi ki, “Lincoln İngilizce benim anama kız kardeşime küfretti” Görüntüde “Fuck your mother” kısmını gördüm.Yani Lincoln küfretmiş.Dövmeye kalktı Lincoln uzaklaştı hakeme Volkan’ı şikayet etti falan filan..Ama Volkan sonra diyor ki “ Yanlış anladığımı sandım bir daha sordum ne dedin diye küfretmeye devam etti bende daldım.Pişman değilim yine yaparım.Sonradan da ekliyor adam gelmiş benim memleketimde bana küfür ediyor, Türk yapmaz bu kadar şerefsiz değildir”Bu kötü bir laf zaten ortalık gergin ekstra milliyetçilik rüzgarları bizi daha çok gerer.Bilhassa kahvede pazarda gördüğün varoş tayfasını.

Konu uzamasın, Lincoln’ün küfrettiği çok kolay anlaşılabilir,federasyon yayıncı kuruluştan görüntüleri ister ,maşallah herkes memlekette İngilizce biliyor dudak okuma gırla, konu anlaşılır cezasını verir.
Kulübü ceza verir mi Lincoln’e meçhul.Arda aklını başına devşirsin bu takımın Lincoln’ü olsun.Orijinali yakında gider.Bu arada o hengamede maç sonunda bizden de biri kart gördü dendi ben göremedim.Umarım Lincoln’dür çünkü BJK’yi İnönü’de Lincoln’le yenemeyiz diye düşünüyorum.Yerine konabilecek tek adam o.

Fenerbahçe çok büyük üç kayıp verdi.Gökhan Fenerbahçe’nin oyununa çok katkısı olan bir futbolcu.Hadi FB bu konuda bizim kadar şansız değil Önder TURACI var.Ama bana göre LUGANO önemli bir oyuncu.Ben el bombası olarak EDU’yu bekliyordum (gerçi az kalsın çok güzel bir geri pas vererek beni haklı çıkartıyordu) Sonuc olarak bazı kartlar tek mac değil 2 yada 3 maç olabilir.FB’nin bir sürü sarı kartından cezalı duruma düşen var mı bilmiyorum bu Ankaragücü maçını daha da büyük etkiler.

Bize bakalım.İlk yarı tatmin edici bir oyun vardı bana göre.Sabri bir iki aptalca hareket yapsa da maç eksiğine verilerek affedilebilirdi.Song çok iyi oynadı.Servet el bombamız olarak beni çok tedirgin etti.Rakiplerini fizik gücünü kullanarak yaralıyor, ama bu bazen dozajını aşıyor bu hakemin müsamaha göstermeyeceğini hatta ikinci yarıda Sabri yada Servet’le kırmızı dengesini sağlayacağını düşündüm.Yanılmışım.

55. dakika ve 67.dakika arasında Galatasaray titredi.Ama gerçekten sahada hiç varlık gösteremedi ve Fener geliyorum dedi.Kenara baktım FELDKAMP hic bir sey olmamış gibi devam ettim.Yanımdaki insanlara çırpınırcasına herifler geliyor bir şey yapmalı diye avaz avaz bağırdım.O lanetli 12 dakika sendromunu yeniden yaşadık ve golü yedik.

Fener 9 kişi kaldı herhalde 78’lerde.86.dakikaya kadar değil organize olmak top Fenerden bize gelmedi gibi.Gol atması gerek biziz, yan paslarla orta sahayı ağır ağır geçen yine biziz.Panik diz boyu.

Benim için maçın adamları Hakan ŞÜKÜR ve Ümit KARAN’dır.İkisine ayıramam.Gol attıkları için değil bitmek bilmeyen mücadele azimleri ve olaylar sırasında her ikisininde Fenerli futbolcular la hakem arasına girmesidir.Farkında mısınız bilmiyorum ama ikisi olası bir kac kırmızı kartı engellediler.Tekrar görüntülerde ancak bunları fark edebildim.

Bu maçı bu gece kutlayıp bitirmemiz lazım.BJK maci şimdi daha büyük önem taşıyor.Çok büyük bir galibiyet tabiî ki, ezeli rakibine bu kupayı 25.sene de alamazsın demek en büyük hazlardan biri ama içimde bir burukluk var.Bu maç ilk maçtaki iyi futbolumuzu bile unutturacak.

Maçın artık son anlarında etrafımda uçuşan sandalye ve masalar , polis telsizleri arasında galibiyetimizin keyfine varamadığım için kapıya yöneldim, son gördüğüm manzara iki Galatasaraylının iki Fenerbahçeliye beraber kaldırdıkları masayı GERİ fırlatması idi.
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Thu Feb 28, 2008 9:50 am, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Bu mac cok guzel oldu cok! Oncelikle genc oyuncular ve bizler FB kompleksimizi usutumuzden attik. Ikincisi 11'e 11 5-0 kazansaydik bu kadar sevinmezdim, cunku FB'ye iyi bir ders olmustur, bizim bunca sene yedigimiz kirmizi kartlar, SS'nda estirilen terorler, hepsinin acisi cikti. FB'lilere ozellikle de koyu FB'li babama gecmis olsun, ama sizin de basiniza gelmesi gerekiyordu.

Gelelim maca. Yazilanlari okudum. Oncelikle ben de Feldkamp'in cikarttigi kadroyu iyi bulmadim, bence bu mac daha kolay, zora girmeden alinirdi, ama gunun sonunda iyi oldu. Lincoln'e ise sevindim. Bence bu mac form grafigini yukseltti, cok kostu, mucadele etti. Ama cok pas hatasi da yapti. Niyeti iyidi, uyumadi, sahada saklanmadi. Bana gore Kalli'den mesaji almis beyefendi. Bence bu macla kendisi takima geri donus yapmistir. Iyi bir mac oynadi mi, hayir. Ileride eski Lincoln'u seyreder miyiz, bence evet. Bunu soyledikten sonra BJK macinda olmamasina da sevindim. Kalli simdi daha saglam ve garanti bir orta saha ile cikacak BJK macina. Lincoln'u oynatmasa, adam gene uzulecek, morali bozulacakti. Simdi hem gorevini yapti, hem de BJK macinda yok, bu da Kalli'nin secimi degil, moral bozmasina gerek yok.

GS gibi borc altindaki klup 10 milyonluk adamini cok kolay silemez, harcayamaz. Boyle bir adam kazanilmaya calisilmalidir, bu yuzden Ozan ve Mert'in sert tepkilerini anlasam da katilmiyorum, diger forum sakinleriyle tartismamalarini oneriyorum. Sene sonu degerlendirilir zaten herifin artilari eksileri. Ama bu mactan sonra sans haketmistir kendisi. Taraftarlarimiz da her mac Lincoln'e tapmayi birakirlarsa ve ona tezahurati marifet sanmazlarsa hem kendisinin poposu tavana varmaz, kendini bir bok zannetmez, hem de kendisinden cok daha yararli olmus olan oyuncularimiza ayip etmemis oluruz.

Hakeme gelince. Bir macta 14 sari, 4 kirmizi kart gosteren hakem iyi olamaz. Ancak FB'nin hakkini yemistir diyen FB'lilerin gozleri boyalidir. Lugano'nun ilk pozisyonda Topal'a hareketi kesin sari kart. Daha sonra da hakeme gozluk diyor. Yan hakem gormedi, demek istese, gozluk durbun hareketi yapmaz. Salakca yapilmis bir hareket.

Gokhan'in pozisyonunda da sahada top var, ama Gokhan israrla topcu cocuktan top istedi, cocuk da tereddutte kaldi, en sonunda atti. Atinca da o Gokhan egildi, bariz bir sekilde zaman gecirmeye calisti, bunun lami cimi olmaz. Ilk yarida bizim Volkan'a topu islak diye degistirince sari veren hakem bunu da verir. Bizim Turk futbolcularinin daha zeki olma zamani coktan geldi geciyor. Sonra Avrupa'da basarili olamayinca aglamayi biliyoruz.

Volkan ise iyice sacmaladi. Ingilizce'de anneye, baciya, avrada nasil kufredilirmis merak ettim. Aklima tek gelen kufur motherfucker, o da anneye kufur degil. Fuck your sister, mother, girfriend diye kufur edilmez. En fazla Volkan'a kufur etmistir diye tahmin ediyorum Lincoln ki oyle oldugunu bile zannetmiyorum. Golden sonra bence Lincoln topu almak istiyordu, Volkan ileri vurunca da Volkan'la dalga gecti nasil gecirdik diye.

Lincoln dayak yemek uzereyken araya girmeyen GS'li oyunculari da ayipliyorum, orada gireceksin araya. Bunca senedir top oynarim, ne kavgalar gordum, takim dedigin takim arkadasini korumak zorunda. Bizimkiler yerine FB'li oyuncular girdiler araya, onlara da tesekkur etmek lazim, sorumlu davranislarindan oturu.

FB az kisi kalmasina ragmen cok iyi mucadele etti, Alex'in, Deivid'in, Gokhan'in hirslari gorulmeye degerdi.

Bir de Kalli'ye GS'in su andaki hali icin tesekkur etmek lazim. Olay sadece futbolcu secimi, kadro kurmak, oyuncu degistirmek degil. Bu konuda Kalli'nin de hata yapmasi normal. Onemli olan uzun vadede takim olabilmek, istikrarli devam edebilmektir. Bu da calismayi, sistem kurmayi, oyunculari hazir tutmayi gerektirir.

Mac sonunda hakemi elestiren yoneticilerimizi ve teknik direktorumuzu de kutluyorum. Daha once hakem hatali kazanilmis maclar sonunda boyle davranabilen baska yonetici/teknik direktor hatirlamiyorum Turkiye'de 3 buyukler arasinda.

Atildiktan sonra sahadan bir turlu cikmayan Lugano ve kabadayi Volkan bakalim kac mac ceza alacaklar...

Cok mutluyum bugun. Bence Lincoln'u geri kazanmaya baslamis olabiliriz, BJK macinda oynayamayacak olmasi da iyi, FB'nin onemli oyunculari ligde oynayamayacak, FB kompleksini uzerimizden attik, Turkiye kupasini da almaya yakiniz...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Post Reply