Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu durumlarda kufur etmek serbest olmali, adminler basvuru uzerine gecici ruhsat vermeli.

O kadar hasta Fenerbehceliymis de futbolu niye Galatasaray'da birakmak zorunda kalmis bu serefli basin mensubu? Yalak.

Kazim Kanat, Toschack doneminde, "BJK sampiyon olamazsa sapkami yerim" diye yazi yazmisti.

Bu da o yuksek zekanin FB subesi.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Lincoln'un Ingilizce bilmemesi normal. Bilmeyebilir. Ama bugun her hangi bir ulke vatandasi on yasindaki cocuk bile Ing. "F... you, motherf...., vs. ne anlama geldigini bilirken boyle aciklama yapmasi komik. Ustelik ilk sari karti yedigi pozisyondan sonra yanlis hatirlamiyorsam "F... off veya f... you" dedi. Ekranda dudaklarindan okunuyordu. O zaman bu cocuk golu atinca Ing.ceyi unuttu :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Leş kokmaya başlayınca akbabalar toplanır ya, bu Selçuk Yula da böyle olayları bekliyor, akbaba gibi, bakalım FBlileri sömürerek ne rant bulabilirim diye, sırf tepki alsın diye artık TFF başkanı olmayan Ulusoy'u araya karıştırmak, bir takım ucuz kahramanlık edebiyetları, leşi görmüş akbaba gibi heyecan içinde sarılmış kaleme.

Bu işin mutfağından gelirmiş. Senin hangi mutfaktan geldiğini seni canlı seyreden herkes biliyor, Türkiye'ye kendini yere atarak hakem aldatıp penaltı kazanamayı sokan adamsın sen, geldiğin mutfak o. Tabii şimdi 14-30 yas arası gruba yeniden paketlenip kahraman FBli diye sunuldun, rica etsen de FBTV eski penaltı görüntülerini yayınlasa.

Bu tip adamlar yazdıkça gerilim azalmaz Türk futbolunda. Hadi kendisi bu karakterde yazıyor, buna yazma imkanını kim neden veriyor yahu?
Last edited by Ali Gursel on Fri Feb 29, 2008 12:52 pm, edited 2 times in total.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu mesaj Savas ve Yigit'e

Mac sogudu artik, herkes daha mantikli dusunuyor.
Ben sahsen yazilarinizdan ve sarili kirmizili cimbom.org forumuna kattiginiz lacivert renkten mutluyum.

Carsamba aksami cok insan birbirini kirdi.Asagida Alpay'in Savas'a yazdigi yaziya gercekten % 100 katiliyorum.
Hic birimiz sutten ak kasik degiliz, Kadikoy'deki 7 kisi biten mactaki infialimi hatirlarim.

Kirginliklar son bulsun, 100 sene bu , daha kac kere birbirimizi yenecegiz, kac tane mac 3-4 kirmizi kartla bitecek.

Daha size 3-0 dan 4-3 yenecez Savas :)
Yazilarinizi bekliyorum, hepimiz boyle anlar yasariz, kimse kimseden ozur dilemek zorunda degil.
Alpay Dedeoglu wrote:Yahu guzel kardesim, delirdin mi? Bu 2 takim birbiriyle 100 senedir oynuyor, dahada oynayacak. CUKUNEYT, pic, kari gibi kaciyor demedende memnuniyetsizligini ifade edebilirsin. Murekkep yalamis adamsin , sen bunu yaparsan digerleri ne yapar? Senin gibi akli basinda olanlari bile kontolu ve rasyonalitesini kaybederse, egitimsiz kuru kalabaliklar ne yapacak?

Sen gurbette yasiyorsun, bizde yasadik. Adam gibi 2 laf konusacak Turk'u mumla ararsin. Senin bilmen lazim, disaridan bakinca Turkiye'deki sunni ic cekismeler ne kadar yanlis ve aptalca gozukuyor. Surada guzel guzel birseylerin fikir alisverisinde bulunuyorsunuz. En fazla dalgani gecersin. Ben Saint Thunderbol'ta avam derim, sende bizimkilere monser. Guleriz geceriz.

Savas kardesimizi mazur gorelim. Ben dun kravat ceketli yasli basli adamlarin mac seyrederken yaptiklarini gordum. Inanilir gibi degil. Herhalde Turkiye genelinde bircok olay olmustur.
TRUST GALATASARAY
MGC

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ali Gursel wrote:Bu tip adamlar yazdıkça gerilim azalmaz Türk futbolunda. Hadi kendisi bu karakterde yazıyor, buna yazma imkanını kim neden veriyor yahu?
Bu enine boyuna tartışma konusu, ayrı bir topikte değerlendirilebilir...

Konu;

- GS taraftar sayısındaki artışın medyaya yansımaması, konunun spor müdürlerinin ağırlıklı olarak fbli olmaları ile ilintili olması,
- Rakibin basını domine edebilmesi, bunda hala fb taraftarının daha organize hareket ederek tepki göstermesinin de etkisi olduğu,
- 3 büyüklerin yazarlarından raitingi yüksek olanların çoğunlukla amigo yazarlar olmaları ve amigo yazar tarafından neden olunacak aksiyonlarla ilgili herhangi bir idari ve cezai yaptırım olmaması )

düzleminde tartışılabilir...

Osman

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Artık bu topic kapanmalı heralde ama, bir özet yazmak istedim.

Fenerbahçelilerin siniri, hayal kırıklığı normal. Ama bakalım neye itiraz ediyorlar. Nihat Özdemir maçtan sonra 2 hataya bağladı maçın "rezalet" yönetimini; Lugano'nun 1. ve Gökhan'ın 2. sarı kartlarına. İkisi de sakin kafayla bakılırsa gayet de doğru kararlar, burada birçok arkadaşın da yazdığı gibi normalde hakedip de verilmeyen, büyük takım ayrımcılığıyla yırtan klüplerin derbide merbide karşılaştığında yaygarayı bastığı ama bir Avrupa Kupasında yaşandığı zaman oyunculara kabahati yüklenip profesyonellik nasihatları verilen cinsten..

İlhan Mansız Chelsea maçında iki kere hakem düdük çaldıktan sonra şut çektiği için çift sarıdan atıldığında yurdum kamuoyu tarafından ipi çekilmişti. Aynı kırmızıyı ligde görse "biraz ağır kaçar", hakemin ipi çekilirdi. Bu böyle. Çok güzel bir laf vardır, bizim memlekette kimse adalet istemez, herkes adaletsizlikten kendine daha büyük parça ister diye. Gökhan'ın atıldığındaki hareket de budur; Lincoln'ün ingilizce bilmediğini söylemesi de; bariz, su götürmez kararlarda dahi 10 kişi hakemi çevreleyip kafasını bulandırmaya çalışmak da.

Maç ve hakeme dönelim. Hakem Galatasaray aleyhine daha çok hata yaptı. Her kendini yere bırakana faul çaldı. 4 dakika uzatma gösterip 3:56'da devreyi bitirdi, gollük atağı keserekten. Bunun dışında Deivid'in bariz kırmızısını da vermedi. Peki Fenerbahçe'nin derdi, 2 gündür konuştuğu nedir? Lincoln ve Gökhan... Geçiniz

Fenerbahçe'nin tüm oyun planı çalım-faul-frikik idi. Hiç konuşulmadı ama ilk bir tanesi hariç bütün kafaları biz vurduk bunlara. Kezman iki korner direği arasında gitmediği yer kalmadı ama 1-2 savruk şutun dışında sahnede yok. Çünkü takım arkadaşlarıyla arasında hep 30 metre boşluk vardı. Salak saçma ofsayt taktiği yapan bir takım olmayınca da karşısında Fenerbahçe'nin pozisyonu olmadı. Galatasaray FB maçı psikolojisi, yılların şanssızlıkları ile oynamasa rahat rahat 3-4 atar giderdi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Kafayı taktığın hatun burcu esmersoy kuzimanu sanırım Cengiz abi :D

Türkiye güzelliklerinde derecesi var ama ben seyre değer birşey göremiyorum kendisinde :D

..
ITU de Esmersoy soyadli bir arkadasim vardi. Akrabaligi var midir diye bir sormak lazim. Baltayi tasa vurmus olabilirim,

Kuzimanu biraz alengerli bir soyadi. Yabanci filanla evli galiba. Guzellik yarismasi aspargas olmali ya da guzel gormemisler. Ben sabaha karsi haber bultenlerinde NTV de cikan cok daha guzellerini gordum. Neyse bula bula spor programinini buna vermisler. Hava durumunu filan versin. O hava durmunu veren zat-i muhterem buyul pozlarda hani. Sanki uzaydaki uydudan ona direk mesaj gelirmis havasinda ha. Buyuk bir is yapar edasinda meteroloji uzmani.

Yaka dugmesi acik dediysem birsey firlamis durumda degildi. Afili olsun diye oyle cikarken gordum. Yakayi da kaldirmis hafiften. Bir de saclarini hamamdan yeni cikmis gibi islak gorunumde sikica at kuyrugu yapiyor. Hincal'a dondum bir anda degil mi. Ayiplama basina gelir derler benimkisde o hesap.

Bu arada dun aklima gelmeyen NBC'deki spor programindaki kadinin adi Hannah Storm idi. Babasi'nin gudumuyle orda oldugu soylenilen. Bir de aklima gelen NBA'de oyun alaninin yanindan roportajlar yapan eski Indiana Pacer'li Reggie Miller'in kiz kardesi Sherill Miller. Sherill basket oyanamis. Hannah'in sporla bir alakasi oldugunu sanmam. Ama bunlarin haber bultenlerinde gormedim ben. Olimpiyatlara filan giderler gitmesine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Kız 10 numara bi insan, yapmayın etmeyin agalar. :)

4-5 sene kadar evvel, Ümit Karan ile çıktığı zamanlar ASY'nin önünde bekliyordu da, herkesin gözler :shock: olduydu.

Hey gibi günler hey, yaşlanıyoruz :lol:

Ugur

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Esmersoy soyadli bu kizimiz gecen sene Italyan bir abi ile evlendi.Abinin FERRARI'de calistigi soyleniyordu.Soylentilerin yalancisiyim.

Ustten iki dugme olayina gelince (Cengiz Abi az degilsin ha :) )

Hep destek tam destek

"BIR GUN HERKES USTTEN IKI DUGME ACACAK- KI O GUN HERKES FENERLI OLABILIR BENIM ICIN MAHSURU YOK" :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Eski manken (Ya guzellik yarısması yada mankenlik yarismasinda bir derecesi var diye aklimda kalmis), Umit Karanla evliligi direkten dondukten sonra Ferrari muduru ile evlendi . F-1 antrenman pisti olup F-1 sahibine kiralaninca , eside Turkiyeye yerlesti vede Italyaya gidip gelme bitti.

Cok degisik ve surekli gulumseyen bir ifadesi var, ama GS galipse daha bir gulerek sunar haberi. Diger spor haberi sunanlara yeglerim. Ayakustu futbolcularla sohbette yapabilir, haddini bilip abuk sabuk yorumlar yapmadan adam gibi soru sorar.

Kendisinin spor haberleri sunmasindan memnunuz. Ilker Yasin, Bulent Karpatlara, Melih Sendillere dayandi bu bunyeler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sporla ilgili imis bu bayan. Ben Umit Karan'i klubun normal antreman plani disinda calistirdiginini bilmiyordum. Bu da NTV icin yeterli sebeb olmus demek. Turkiye de herkes manken zaten.

Isini yapamiyor demedim. Onune konulani kusursuzca okuyor. Dili filan surcmuyor. Irak'a Igrak diyenler bile var mesela NTV'de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Epeyce kacirmisim. Esmersoy filan dendigine gore mac pek vasat gecmis :) Baska tartisacak sey yok demek ki.

Saka bir yana, macin ozetine baktim, kartlar filan cok da abartili degil. O ciliz cussesiyle iyi cesaret. Aferim hakeme.

Ama FB yine zeytinyagi gibi su yuzune cikivermis. GS'de ise bu adamlari durduracak bir yigit yok. Bizimkisi bula bula hakeme yuklenmeyi akil edebilmis. Boyle yalakalik yaparak, FB'nin dostlugunu kazanacaklarini zannediyorlar herhalde. Kaptivity sendromu olmus yani. Seni esir alan adama bir sure sonra sempati duyma olayi bu. Ne kadar yardim edersen, o kadar seni sevecek zannetmeye baslarsin. O sirada seni esir alan adam senden yararlanmayi surdurerek keyfine bakar.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Haftanin maci basliginda da konusulmaya baslanmis bir uctan ama, asil konusu burasiydi diye, buranin altina eklemis olayim:
PFDK Kararları - 06.03.2008 wrote:1. GALATASARAY SPOR Kulübü'nün 27.02.2008 tarihinde oynanan GALATASARAY - FENERBAHÇE Fortis Türkiye Kupası futbol müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 30.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada GALATASARAY SPOR Kulübü'nün taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 5.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların içtiması ile GALATASARAY SPOR Kulübünün toplam 35.000.-YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2. FENERBAHÇESPOR Kulübü sporcusu VOLKAN DEMİREL'in 27.02.2008 tarihinde oynanan GALATASARAY - FENERBAHÇE Fortis Türkiye Kupası futbol müsabakasında rakibine yönelik ağır saldırısı nedeniyle FDT'nin 26. maddesi uyarınca 6 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına, anılan sporcunun eylemini tahrik altında gerçekleştirdiği dikkate alınarak eylemine FDT'nin 42. maddesinin uygulanması suretiyle netice itibariyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,
4 maci, 6'dan tahrik nedeniyle indirilmis haliymis. Esku usul devam ederler de, bir de Tahkim indirecek olursa, pek iyi bir ornek olmaz sanki, hayirlisi bakalim...

Yalniz, "tahrik"in varligini resmen kabul ettiklerine gore (ve de gol atan takim oyuncusunun kaleden top almasi pek kufur sayilamayacagina gore), Lincoln icin bir kufur filan direk resmi olarak da kayda gecmis herhalde. Yalniz isin anlamadigim yani, kufurun direk kirmizi olmasi gerekiyor, boyle 2. saridan kirmizi degil. Bilimum kurallari harfiyen uygulamaya calisan Cakir, orda atladi mi, baska turlu bir "tahrik" mi kayda gecti, merak ettim...
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
Yalniz, "tahrik"in varligini resmen kabul ettiklerine gore (ve de gol atan takim oyuncusunun kaleden top almasi pek kufur sayilamayacagina gore), Lincoln icin bir kufur filan direk resmi olarak da kayda gecmis herhalde. Yalniz isin anlamadigim yani, kufurun direk kirmizi olmasi gerekiyor, boyle 2. saridan kirmizi degil. Bilimum kurallari harfiyen uygulamaya calisan Cakir, orda atladi mi, baska turlu bir "tahrik" mi kayda gecti, merak ettim...
Bak bu konuyu ben de yazacaktim unuttum. Lincoln o kaleden topu cikarmak icin gittgini gordum. Sonra bunu kendisi de soyledi. Topu kaleden alirken deve Dilaver ustune yurudugu de ortada. Yani topu filelerden alirken nasil gecirdik filan gibi bir laf etmesi lazim ki Dilaver ustunu yuruyup tartaklamaya kalkiyor. Iste bu anda Lincoln'un cenesi calismaya basliyor. Deve Dilaver tam arkasini denmus gidecekken birden kirmizi gormus boga gibi ustune geliyor. Simdi Kufur etti mi etmedi mi olayi adece deve Dilaver etti demesi ile olmaz. Bunu duyan sahit ve goruntulerden tespit etmeleri lazim. O civarlarda olan Cakir bu kufru raporuna yazmadigi da belli. Degilse senin dedigin gibi kirmiziyi gostermesi lazimdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: Kafayı taktığın hatun burcu esmersoy kuzimanu sanırım Cengiz abi :D

Türkiye güzelliklerinde derecesi var ama ben seyre değer birşey göremiyorum kendisinde :D

..
ITU de Esmersoy soyadli bir arkadasim vardi. Akrabaligi var midir diye bir sormak lazim. Baltayi tasa vurmus olabilirim,
..
Bugunku gozume carpan haberlerin birinde bu NTV'deki sunucu kocasindan ayriliyormus. Hadi yine yasadiniz gecler. Onunuz acilmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply