Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Post by Cengiz Akgun »

Hadi bakalim. Bu hafta yerlerde surunmeden sonra olay bu macla belli olacak. Bugun FB'ye bir hayat opucugu vererek arayi dort puan acmak varken BJK'i da ekmege ortak edenler, olasi bir yenilgide darmadagan olacaklarinin bilinci icindedirler herhalde. Gecen hafta Avrupaya hayasiz bir sonucla veda edenler bu Carsamba bu kupaya da veda ederlerse aranizda kac kisi hala Sampiyonluktan filan bahsedecek merak etmiyor degilim
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Feb 27, 2008 10:12 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

hep destek, tam destek...bu demek degildir ki teknik heyeti begeniyorum.
Bu sene oyuncularin bir gunahi yok, yönetimin de bir bakima. Taraftar da
fena degil...ama teknik heyet bir alem.

Ridvan'nin Barusso hakkinda yorumu ilginc; "kaleye sut cekmek icin dogmus,
ama sahanin her yerinden sut cekilir mi be kardesim" :D Bende ayni fikirdeyim +
100% tahta bacak. Topu stop edisi vardi, bilmem gördunuz mu...evlere
senlik. Yani Kalli onu neden önlibero oynatmadigi sorusuna cevaben ;)

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Sakatların durumu nedir, bilen var mi? Özellikle M. Topal ve Barış bu maç
için gerekli adamlar.

Kalli umarım herkesi gerçek bölgesinde oynatır.

Sabri'nin sağbek olarak oynamasını bekliyorum. Göbekte Song-Servet yada
Emre-Servet ve solbek H. Balta yada Volkan.

En önemli bölge orta alan. M. Topal inşallah oynar. Kadıköy'deki maçta
Alex'i iyi kitlemişti. Arda solda oynar.

Serkan tekrar sağ açık denenbilir. Barış oynayabilecek durumdaysa M.
Topal ile göbekte oynamalı.

Ben ne olursa olsun Lincoln'den vazgeçmezdim ve tek forvet Nonda olarak
oynardım.

Orkun
Sabri Song/Emre Servet H. Balta/Volkan
Serkan M. Topal Barış Arda
Lincoln
Nonda

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Kaya wrote: Ben ne olursa olsun Lincoln'den vazgeçmezdim ve tek forvet Nonda olarak
oynardım.
Aslinsa sakin dusununce ben de bu dusunceyi paylasiyorum. LIncoln bu macta da oynamazsa bir daha oynamaz. Bir hocanin gorevi oyuncusunu kazanmak olmali. O yuzden Feldkamp'in Lincoln ile ilgilenip oynayip oynamayacagini gormesi lazim. Antrenmanda istekliyse oynatmayi dusunmeli. Eger LIncoln'u kazanirsak isler tersine donebilir. Arda-Lincoln beraber oynamasi da dusunulebilir bence.

Beni asil dusunduren Orkun'un durumu. Yedigi frikik golunde barajda bir anormallik var, duzgun kurulmamis bence. Ters ayakta yakalanmasi da bana Aykut'in Alexden yedigi golu hatirlatti. Yeteri kadar konsantre olmamis. Bu macta birden Aykut'u oynatmak da olmaz. Umarim Orkun kendini toparlar.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Son mactaki "pozisyonlarda hoca temasi" hakli olarak tartisiliyor ama ben de Nonda, Lincoln, Barruso'nun oynatilmasinin hakli oldugu dusuncesindeyim. Hatta Lincoln'e inadina forvet arkasi gorevi israrla verilmeli, cunku FB veya BJK macinda patlarsa, o da biz de rahatlariz. Ben taraftarda hala Lincoln'e kredi oldugunu saniyorum.

Bu saatten sonra 4-5-1 veya 4-4-1-1 gibi bir sisteme donmek zor olur gibime geliyor. Yine 2 forvetle oynanir, Nonda+Karan forvet; sagbek olarak Hakan Sukur denenebilir (sonuncusu saka).

Bugun Istanbul'da hava cok guzel, onun iyimserliginde midir nedir, FB'yi kupadan eleyecegimizi, sampiyon olacagimizi, kadronun cok iyi oldugunu, sorunlarin, yokus cikarken asilabilecek yol sorunlari oldugunu dusunuyorum. Hazir bilgisayarda Bon Jovi'den "living on a prayer" calarken, neden olmasin? Aha simdi Van Halen'den "Spanish Fly" basladi...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Simdi buraya, Lincoln'un ,Carrusca, Sabri ,Feldkamp,Tercuman Ahmet, Canaydin , 2 Adnanlar ile PATAGONYA ucagina odun zoru ile bindirilmesini
biletlerinin tek gidis alinmasini yazmak istedigimi soyleyecem, ayip olacak ve bana kizacaksiniz.

Kalbimden gecen budur.
FB macinin artik onemi yoktur
BJK macinin hic onemi kalmamistir.
Hatta arkasindan gelen Kayseri macini tamamen unutmusumdur.

CANAYDIN GIT VE FELDKAMP'I YANINDA GOTUR
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:... PATAGONYA ucagina odun zoru ile bindirilmesini...
Bulent Tulun'da hazir malzeme vardi bildigim kadariyla... :? Fransa'da zayi etmediyse tabi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne teknik kadrosundan, ne de futbolcusundan umudum yok! Bu heriflerden bi cacık olmaz! Kalecisinden forvetine kadar bu takımın yeniden ele alınması lazım. Maalesef bazıları hiçbir büyük takımda oynayamayacak kadar sıradan oyuncular!

Çarşamba akşamı FB gelir, leverkusen'den beter eder gider!

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:Takımı bir maçta UEFA şampiyonu yapıyorsunuz, bir diğer maçta bu takımdan cacık bile yapamıyorsunuz. Olmaz ki böyle yahu :)

Fenerbahçe'yi kupadan eler, hafta sonu da BJK'ye 3-4 atarız. Bu takıma hala güvenim tam.
Hocam ben maclari seyredemiyorum artik ama anladigim kadariyla bu takimda sahada Arda, Mehmet Topal, Volkan, Ugur, Baris Ozbek mutlaka olmali. OZellikle Baris, Arda ve Topal'in yoklugu cok onemli faktor. BU iki derbide bu elemanlar olursa iki maci da kazanabiliriz. Tabi simdi bir de Orkun faktoru girdi araya. Bu iki macta kafasini bosaltip maca konsantre olmasi lazim. Ben olsam

.............Orkun

Song Emre Servet Volkan

Baris Barusso Topal Arda

.............LIncoln

.............Nonda

kadrosuyla sahaya cikardim. LIncoln'un durumuna gore belki onu cikarip bir forvet daha alirdim. Lincoln'un kaptiracagi toplarda arkasinda iki adam olmasi iyi olur. Zaten bu maclarda da hayir gelmezse gule gule.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Tolga Girici wrote: .............Orkun

Song Emre Servet Volkan

Baris Barusso Topal Arda

.............LIncoln

.............Nonda
Song'un sağbek oynamasına sıcak bakamıyorum. Song/Barış ikilisi ile o
kanattan hücum yapmak çok zor. Sabri'ye şans verilmesi ve önünde
Serkan'ın oynaması daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii Serkan yerine
Barış'ta olabilir.

Bence bu maçta yeni hiçbir şey denenmemeli (Song'un sağ bek oynaması
gibi).

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Kaya wrote:
Tolga Girici wrote: .............Orkun

Song Emre Servet Volkan

Baris Barusso Topal Arda

.............LIncoln

.............Nonda
Song'un sağbek oynamasına sıcak bakamıyorum. Song/Barış ikilisi ile o
kanattan hücum yapmak çok zor. Sabri'ye şans verilmesi ve önünde
Serkan'ın oynaması daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii Serkan yerine
Barış'ta olabilir.

Bence bu maçta yeni hiçbir şey denenmemeli (Song'un sağ bek oynaması
gibi).
Hoca Kadikoy'deki ilk macin kadrosunu kurar Ugur'un yerine Baris'i, Emre'nin yerine Song'u oynatir.

Orkun

Baris - Servet - Song - Volkan

Serkan - Ayhan - Topal - Arda

Umit K. - Hakan Sukur

-----------------------------

Gerekcelerim...

Baris - Topal - Arda bu takimin artik degisilmezleri. As mas diye soylenen takim yalan bir takim.

5'li FB orta sahasina karsi Arda-Lincoln'le cikmaz. Formasi icin canini disine takan, yoktan pozisyon yaratan Arda'ya yer var, yerlerde surunen, 10+ top kaptiran Lincoln'e yer yok. Hele hele Aurelio - Selcuk'a karsi oynayacak Lincoln. Belki son 30 dakika.

Hoca 2 forvet oynuyor sene basindan beri. Bunu da bir mac icin degistirmez. Ilerdeki forvetlerinin cok kosmasini basmasini, orta sahaya yardim etmesini istiyor. Nonda bu konuda cok zayif kaldi. Neden oynatmadigi belli oldu su son iki macta. Antrenmanlarda goruyor tabii biz buradan kendimize gore yorum yapiyoruz. Kendi standardinin da cok altindaydi Kasimpasa macinda.

Barusso orta sahada bir guc verecek ama seneye. Yani bu adamin adam olmasi GS'a nasip olmaz. Barusso'nun bu kadar kritik macta oynatilmasi buyuk bir risktir. Sut konusunda cok sahsi. Sabri'ye kiziyorsa hoca her yerden vuran ve kaleyi tutturamayan Barusso'ya da kizmistir. Ikincisi pas hatasi yapiyor. Ucuncusu ve en onemlisi cok sert oynuyor. Mac sirasinda sag bek olsun on libero olsun surekli cift daldi, calim yiyince celmeyi takti. Karsisinda Alex, Deivid gibi dokununca dusecek adamlar var. Alex topun gerisine gecmeye basladi, Fener'in en buyuk kozu duran toplar geri geldi. Son maclarda surekli gol buluyorlar. Barusso yapacagi faullerle cok ciddi tehlikeler yasatacaktir kalemizde. Tabii bir de kirmizi kart tehlikesi var.

Arkadaslarin dedigi gibi artik bu macta Kalli'nin sag bek konusunda maceraya girecegini dusunmuyorum. 3 ay once her yerde Sabri'ye sovuluyordu, simdi paha bicilmez oldu. Geciniz. Ne orta yapabilir, ne takim oyunu oynar, bir de ustune ustluk asabi, kart gorur, faul yapar. Helsinborg - Oftas maclarini dusununce Sabri de cok korkunc bir tehlikedir. Baris oynar yerine. Serkan da ilk amacin en iyi adamlarindandi, Carlos'a karsi cok rahat bir mac cikarmisti, Lugano'yu da attiran oydu.

Emre Kasimpasa macinda basi dondugu icin cikarilmis. Song oynar yerine. Song sisirir de sisirir, oyun planini bozar. Hosuma gitmez ama Emre sakat veya hazir degilse mecbur Song oynayacak.

Orkun dagilmis bir durumda. Cok duygusal bir cocuk yazilan cizilenden cok etkileniyor. Jenerik goller yiyor. Direklere vurur girer, doksana gider. Karsisindaki adamlar hayatinin vuruslarini yapiyorlar. Bizim alt yapidan cikma Erhan kac kere frikik golu atmis acaba? Kaleci sansi da yok bu aralar. Aykut - Orkun secimi yazi turadan ibarettir. Yine de son iki FB macinda iyi oynamis Orkun biraz daha agir basiyor.

Takimdaki en buyuk tehlike moral cokuntusu. Lever'i oyle boyle eleyebilseydik, Kasimpasa macini da alir, bu maca buyuk bir enerji, momentumla girerdik. Simdi boyle bir durum yok. Puslu, dalgali, yildirimli rezalet bir hava var. Buyuk hoca buyuk kaptan, gemisini bu gibi havalarda yonetebilen adamdir. Kalli de bunu yapabilecek biri. Onu elestiren bizim sumuklu Ridvan Nazilli circirsporda oynarken adam Bayern Munich, Bremen, Schalke gibilerinin onunde Bundesliga sampiyonlugu kazaniyordu Kaiserslautern gibi bir takimla ki o da Kaiser'in tarihinde kazandigi ilk sampiyonluktur. Lale, cok iyi biliyorsa, girsin de bir takimi 10 mac yonetsin. Bakin sampiyon etsin, basarili yapsin demiyorum, Ridvan'in daha bir sezonu kovulmadan bitirdigi yok. Is taktikle o oynar bu oynarla olsaydi, bizim berber de GS'a hoca olurdu. Hatta goruldugu gibi ben bile olurdum.

Takima inanin.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Feb 25, 2008 6:25 pm, edited 1 time in total.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Orkun dagilmis bir durumda. Cok duygusal bir cocuk yazilan cizilenden cok etkileniyor. Jenerik goller yiyor. Direklere vurur girer, doksana gider.
Hatali cikislarina, daha dogrusu cikmamasina kilif ariyorsun gibi me geliyor :D
Onun dagildigini maclar var, Leverkusen gibi maclar mesela, ama bu dagilma
baska tur dagilma.
Karsisindaki adamlar hayatinin vuruslarini yapiyorlar. Bizim alt yapidan cikma Erhan kac kere frikik golu atmis acaba? Kaleci sansi da yok bu aralar.

Erhan bu kadar acemi ise neden topun basina gecti. Ayrica sansa inaniyormusun
gercekten?
Takimdaki en buyuk tehlike moral cokuntusu. Lever'i oyle boyle eleyebilseydik, Kasimpasa macini da alir, bu maca buyuk bir enerji, momentumla girerdik.
:D Ozan sen ne zaman varsayimlarla yorum yapmaya basladin.
Simdi boyle bir durum yok. Puslu, dalgali, yildirimli rezalet bir hava var.
Evet iklim sartlari da iyi degil bu aralar, bir o eksikti ;-)
Buyuk hoca buyuk kaptan, gemisini bu gibi havalarda yonetebilen adamdir. Kalli de bunu yapabilecek biri.
Bu tartisilir iste. Kalli bana göre firtinali gunlerde bel baglayacagin bir
kisilige sahip degil, seni satar. Ustelik bir kasik suda firtina cikartiyor
icabinda. Buna bazilariniz 'terbiye' diyor. Adam bunak, kibirli ve kendini
begenmis.
Onu elestiren bizim sumuklu Ridvan Nazilli circirsporda oynarken adam Bayern Munich, Bremen, Schalke gibilerinin onunde Bundesliga sampiyonlugu kazaniyordu Kaiserslautern gibi bir takimla ki o da Kaiser'in tarihinde kazandigi ilk sampiyonluktur.
Ne alaka. Futbolda dun yok bugun var. Sonra BJK gecmisini eklemekte
fayda var.
Takima inanin.
Takima inaniyor, ama teknik kadroya inanmiyorum.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hasan Tezcan wrote:
Ozan Ersoy wrote:Orkun dagilmis bir durumda. Cok duygusal bir cocuk yazilan cizilenden cok etkileniyor. Jenerik goller yiyor. Direklere vurur girer, doksana gider.
Hatali cikislarina, daha dogrusu cikmamasina kilif ariyorsun gibi me geliyor :D
baska tur dagilma.
Karsisindaki adamlar hayatinin vuruslarini yapiyorlar. Bizim alt yapidan cikma Erhan kac kere frikik golu atmis acaba? Kaleci sansi da yok bu aralar.

Erhan bu kadar acemi ise neden topun basina gecti. Ayrica sansa inaniyormusun
gercekten?

Burada bir parantez açmak lazım; atılan frikikte yaptırılan baraj dikkatsizce yaptırılmış bir barajdı. Normal olarak uzanamayacağınız köşenin tarafına daha uzun adam koymaz mısınız?Orkun tam tersini yaptırdı nedense. Adamda kabak gibi kaleyi önünde bulunca yapıştırdı ters tarafa, bu kadar basit...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote: Hatali cikislarina, daha dogrusu cikmamasina kilif ariyorsun gibi me geliyor :D
Orkun'un cikislarinda epey bir ilerleme var. Dunku macta bile 4-5 kere cok iyi cikti, rakibin onunde top aldi. En son FB macinda oyleydi. Leverkusen macinda da cikti ama rakip her santraforun yapmasi gerektigini yapti uzerinden asirdi. Malesef bizim cok teknik forvetler bunu yapamiyorlar ama tahta bacak kazmalar yapiyor. Ilk Leverkusen macinda muhtesem kaleci Adllerin yanlis cikisini Hakan degerlendirebilseydi belki o mactan turu alacaktik. Ama o uzaya vurdu. Keza gogsunden sektirdigi sutu da Nonda altina girip tamamlayamadi, tribunlere abandi. Ama Adler Kahn'in veliahti. Bazen karsinda kim var ona gore is degisiyor.

Orkun'da psikolojik olarak cokus var. Agzimla kus tutsam yaranamiyordum simdi hatali goller yedim hic yaranamam bu is benim icin bitti diye dusunuyorsa, onun ne yazik ki GS seruveni bitmistir. Benim emin olamadigim konu bu. Kafaca toparlamasi antrenmanda topu isiracak gibi calismasi gerekiyor. Bu cokuntu ancak boyle atlatilir.
baska tur dagilma.
Allah sana kolaylik versin.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Hasan Tezcan wrote: Hatali cikislarina, daha dogrusu cikmamasina kilif ariyorsun gibi me geliyor :D
Orkun'un cikislarinda epey bir ilerleme var. Dunku macta bile 4-5 kere cok iyi cikti, rakibin onunde top aldi. Ozan Ersoy
Buna ben de katılayım hemen. Dün sayısını saymadım birkaç kez çok iyi ve yerinde çıktı. Yine hatalı olduğu bir top da vardı ama ilerleme gösterdiği kesin.

Dün maçta yanımda oturan arkadaşıma şunu söyledim: GS'ın kalesi şu anda çok çok zor bir mevki. Bazen yirmi dakika rakip ayağında topla GS ceza sahasına gelmiyor, buz gibi havada izliyorsun, sonra Leverkusen maçı oluyor, 20 dakikada üç gol yiyorsun, sonra ertesi maç yine rakip sanki başka kıtada, uzakta yakında görünmüyor, bir frikik geliyor.

GS'ın sorunu kalecisidir diyen bence doğru futbol yorumu yapmıyordur. Leverkusen maçında sağ bek oynatılan Barış ve de stoperler adama altı pas üstünde bomboş kafa vurduruyorlar, Orkun çıksaydı diye eleştiriliyor. Topa tekrar tekrar baktım, ortalayanın önü boş olsa kaleci çizgiden açılmalı orta bekleyerek, ama öyle değil, önünde bek varken adam orta yaptı, Orkun ya da bir başka kaleci çıksa alacağını falan hiç zannetmiyorum, Barbarez boş kaleye gol atardı o kadar.

Golün kabahatinin tamamı ortayı yaptıran sonra da piknite çayırda maç yapar gibi adama kafayı vurduran defansta, ama nedense Orkun'a yükleniliyor.

Ben 4. golde çok hatalı buldum. Nedense her gelen şutu yumuşatıp (yani sektirip tutuyor). Bu eğer önünde kimse yoksa eywallah bir durum ama bu kadar alışırsan önünde biri olunca da yapıyorsun gol oluyor.

Bir de haklı olan eleştiri arada bir bir zor topu kurtarmadığı. Bu da doğru, bu sezon hiç bir topta bana bravo, bunu 10 kaleciden dokuzu yerdi ama Orkun kurtradı dedirtmedi.

Ama GS'ın derdi Orkun değil. Hoş kalede ben oynasam ben de olmam.

Carrusca ve Bouzid yollansın, Uğur Uçar ve Linderoth ve Topal'ın yedeği belli olsun, Lincoln, Ayhan forma girsin sonra Orkun konuşulur.

Dün kalede Buffon olsa ne olacaktı, ya da Leverkusen maçında, cidden, dün Kasımpaşa'yı mı yenecektik, Perşembe tur mu atlayacaktık? Nedir o zaman bu Orkun derdi?

Ali

Post Reply