Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kupada son durum

Dun Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Gençlerbirliği, Adana Demirspor ile 2-2 berabere kalarak, yarı finale yükseldi.

Bugun Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Kayserispor, ilk maçta 0-0 berabere kaldığı Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'u evinde 2-0 yenerek, yarı finale yükseldi.

Sun an oynanan macta BJK Caykur Rizespor karsisinda 19.dakikada HOLOSKO'nun attigi golle 1-0 onde oynuyor.Karsilasmanin 16.dakikasinda CISSE bir sakatlik gecirdi ve oyuna devam edemedi.Yerine Baki MERCIMEK oyuna dahil oldu.Cok buyuk bir ihtimal haftasonu bize karsi oynamaz.Ilk maci C.Rizespor Rizedeki maci 1-0 kazanmisti.

TAM BUNU YAZARKEN BIZIM SUAT USTA DURUMU 1-1 YAPTI.Simdi BJK'ye gol yemeden 2 gol lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Tan Erten

Post by Tan Erten »

İlk 11 belli oldu:

Aykut
Sabri, Song, Servet, Volkan
Barış, Mehmet Topal, Lincoln, Arda
Ümit Karan, Hakan Şükür

Hayırlısı bakalım.
Tan Erten

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Su anda kupanin bir diger yari finalistini belirleyecek Besiktas-Rize maci oynaniyor ve ilginc gelismeler oluyor. Rize son derece ataga yonelik bir takim cikarmis. Iki dakikada 2 gol oldu ve durum su anda 1-1. Besiktas ilk macta 1-0 yenildigi icin bu macta 2 farkla yenmek zorunda.

Bizi bir baska ilgilendiren konu ise Cisse'nin 15. dakikada sakatlanip oyundan cikmis olmasi. Elinde on liberosu olmayan Besiktas Cisse'siz veya sakat sakat oynayan bir Cisse'yle GS'in karsisina cikarsa GS'in isi cok daha kolay olur.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:İlk 11 belli oldu:

Aykut
Ümit Karan, Hakan Şükür

Hayırlısı bakalım.
Kaynak? Daha maca 3 saat var. Bu kadar erken aciklanmaz ilk 11. Rezalet, cok riskli bir 11 bu arada bu.

Ozan

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ozan Ersoy wrote:

Aykut
Ümit Karan, Hakan Şükür
Kaynak? Daha maca 3 saat var. Bu kadar erken aciklanmaz ilk 11. Rezalet, cok riskli bir 11 bu arada bu.
Haberi haberturk.com'dan aldım. Kendilerinden emin bir şekilde geçtikleri için doğru olduğunu düşündüm. FB'nin kadrosu hakkında bilgi yok. Eğer doğruysa Kalli'nin dediği gibi bir sızıntı var demektir kadroda ya da yönetimde.
Tan Erten

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Insallah kadro dogru degildir. Sinirli hareketler (gerci artik yermi?) ve daglara taslara ortalarini seyrederiz Sabri'nin. Su adami kesemediler ya (en azindan sezon sonuna kadar) yaziklar olsun. Daha burnu dogru durust surtmeden takima giriyor yine. Lincoln ya sahlanacak yada FB sahlanacak. Lincoln'un oyle bir oynamasi lazim ki Schalke maci akillarina gelsin. Yoksa isimiz zor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Fatih Mutlu wrote:benim bekledigim kadro:

orkun
sabri-song-servet-volkan
baris-topal-lincoln-arda
nonda-hakan(umit)

takimin girdigi pozisyonlarin neredeyse yuzde sekseninde arda'nin katkisi var. lincoln'le birlikte daha da uretken olacaklarini dusunuyorum. ama onlerinde de onlarin uretkenligini firsata donusturup bunlari degerlendirebilecek bir nonda'ya mutlak ihtiyac var. boyle bir mac icin kadro yapacak olsam, once bu uc ismi tabelaya yazar, etrafini sonra doldururdum. kalli'nin, bu uclu icinde nonda'yi kesebileceginden korkum var. bunun da muhtemelen bize kacan goller icin ahlar vahlar olarak donecektir.

Aykut
Ümit Karan, Hakan Şükür

Hayırlısı bakalım.
bekledigime cok yakin kadro cikti. orkun-aykut farkini cok muhim bulmuyorum acikcasi.

ancak, korktugum gibi olmus ve nonda kenarda. nonda galatasaray takiminin gole en yakin ismi. lincoln ve arda servisini en iyi degerlendirebilecek oyuncu. ustelik de, fenerbahce defansinin su ana kadar hic tanimadigi bir oyuncu. hakan, lugano'nun sertligiyle zaten durdurulabiliyor, lugano tarafindan durdurulamadigi durumlarda da pozisyonlari buyuk bir beceriyle harciyor zaten :) umit karan ise fenerbahce defansinin agirligini degerlenedirebilecek topla adam gecebilme kivrakligina sahip degil.

insallah mac sonu korktugum gibi olmaz ve kacan gollere ahvah etmeyiz. ya da kalli mac icinde cok gec olmadan nonda'yi sahaya surer.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:
Haberi haberturk.com'dan aldım. Kendilerinden emin bir şekilde geçtikleri için doğru olduğunu düşündüm. FB'nin kadrosu hakkında bilgi yok. Eğer doğruysa Kalli'nin dediği gibi bir sızıntı var demektir kadroda ya da yönetimde.
Kadrolar bir saat once aciklanir. haberturk falan bilmem ama Kalli'nin bu macta boyle sakat bir 11 cikaracagini aklima getiremiyorum. Kalede Aykut, en son mac Oftas maci bir bucuk ay once 3 gol yedi. Orkun'a kizin ama Aykut hic bir yan topa cikmaz ki FB macinda cikmak cok onemli. Hadi Orkun'un morali bozuk, formu kotu, Aykut'a sans verilmeli diyelim onu gecelim.

Sabri yine en son ilk 11'i Oftas maci. O maci izledim. 20 tane orta yapti 15'i sahanin icine bile dusmedi. Bir suru top kaptirdi, hakemle itisti takisti, bir de her duran topu kullanip daglara taslara vurdu. Bir de ustune ustluk hocayla takismisligi var, 2 gun oncesine kadar kadro disiydi. En son FB macinda orta sahada oynayip Alex'den az kostu. Helsinborg macinda 2 asist yapti. Bu adamin neyine guveneceksiniz?

Lincoln konusunda da ne dusundugumu yazdim yukarda. Forma isteyen adam Kasimpasa gibi bir takim karsisinda bu kadar kotu oynamaz. Bu kadar kotu pas hatasi yapmaz. Bu kadar yerlerde surunmez, ayakta kalir. En azindan Fiziksel olarak hazirim mesajini verir hocasina. Pozisyon bulup kendini bok cuvali gibi yere birakmaz. Kornerleri on direkten uzaga "yetistirebilir". Uc gunde hic bir sey degismeyecegi icin oynamasi cok riskli bir hareket. Karsisinda Kasimpasa'dan cok daha hizli oynayan, cok daha fazla kosan bir takim olacak.

Yalan bir kadro.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Feb 27, 2008 6:10 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gurdal Cetin

Su an Lig Radyoda program yapan eleman tum Galatasaraylilari otokontrol yapmaya yani yanindaki arkadasini uyarmaya davet ediyorum felan diyordu

Hayirdir, bu aksam bi animasyon mu var bilmedigimiz ?

Kadro'nun dogru oldugunu saniyorum.

Sabri ve Lincoln yeni kahramanlarimiz mi olacak ? Sasarim, Acun'nun reklamda dedigi gibi SASIRT BENI DIGITURK :)

Bu mac Mehmet TOPAL'in 5 kisilik kosmasini bekliyorum
Bir de gol atarsa aslanim

Hadi be...
TRUST GALATASARAY
MGC

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bana da kadro bayağı riskli geldi. Lincoln, Ümit, Hakan ve Arda gibi mücadele
gücü düşük 4 oyuncu. Orta sahayı daha sağlam tutmak lazım. Neyse,
görelim bakalım neler olacak.

Ali

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Aykut
Ümit Karan, Hakan Şükür

Hayırlısı bakalım.
Servet yerine Emre, Lincoln yerine Balta, Karan yerine de Nonda benim tercihim olurdu... gerisini dogru secim olarak goruyorum.

Kalli'yi Lincoln'u kadro disi birakmadigi icin kiniyorum --- degisim yolunda onu kadroya alarak odul veriyorsa bence yanlis yonde degisiyoruz. Kendi yaptiklarini heba ediyorsun Kalli.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu arada mac 20'de. Baslik 19 diyor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Mehmet Gurdal Cetin

BJK -RIZE 2-2 oldu, BJK 'YE 2 GOL DAHA LAZIM
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK 3-2 öne geçti..

Heyecanlı bir maç oluyor anlaşılan..

Bu arada bizim maçın saati 20:00 olması lazım. 19:00 yazılmış

Ve Çaykur RİZE tur atladı..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:BJK -RIZE 2-2 oldu, BJK 'YE 2 GOL DAHA LAZIM
Evet... Besiktas elendi.

Kupada bu aksamin galibi ve 3 anadolu takimi kaldi. Isin ucunda 3,5 milyon Euro var. Bugunku kur hesabiyla 5,2 milyon dolar yapiyor. Bu para GS'in yillik tribun hasilatinin kacta kaci, yillik gelirinin kacta kaci bir hesaplayin bu macin onemini ona gore dusunun.

Bu aksam mutlaka FB'yi elemek zorundayiz. Ne pahasina olursa olsun. Haftasonu Besiktas'in hele hele Cisse oynamazsa bu defansla GS'i yenmesi cok zor.

Ozan Ersoy

Post Reply