24. Hafta Besiktas -Galatasaray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ozan Ersoy wrote: Gokhan Zan'in omzu cikip duruyor. Bu adama hala tac attiriyorlar. Rize macinda yine sakatlanmis. Ama yine de zorla oynatacaklar gibi gozukuyor.
Geçen hafta sonu Denizli deplasmanında omzu çıktı, bizim maçı düşündüklerinden çarşamba akşamki Rize maçında oynatmadılar.

Maçın sonucunu bizim orta sahamız ve hakem belirleyecek diye düşünüyorum.

Her ne kadar haksız olsalar da FB maçından sonra yaratılan "GS hakemle maçı kazandı" havası, pazar akşamki maçın hakemi Bünyamin Gezer'le bizim hemen hemen bütün maçlarımızı kazanıp, BJK'nin de hiç maç kazanamamış olması hakemi etki altında bırakabilir. BJK'de Tandoğan ve Toraman'dan kırmızı beklediğim kadar Servet'ten de penaltı bekliyorum açıkçası...

Cisse'siz BJK orta sahasını yapacağımız presle ezip 2-3 farklı kazanacağımızı düşünüyorum. Ama bu maçın berabere biteceğine pek ihtimal vermiyorum. Düşük bir ihtimal de olsa bir şekilde presimizi kırıp topu Delgado-Holosko-Nobre üçlüsüne geçirebilirlerse farklı kaybeden taraf biz oluruz diye düşünüyorum.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu Delgado-Holosko-Nobre uclusu beni son derece endiselendiriyor.

Umarim son derece akilli hazirlanmis, takim ruhlu, atesli bir Galatasaray bu macda Kasimpasa rezaletini biraz ortmek icin bize kendilerini af ettirirler...

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ben bugunku macta hakan balta yerine Carrusca veya Nondayi gorursek sasirmayalim diyorum...

------------Aykut-----------------

Sabri---servet(emre)-----Song----Volkan

----------Baris----Mehmet---------------

-----Nonda(carrusca)------------Arda

--------Hakan-------Umit---------------

Nonda devied in oynadigi gibi oynayabilir, carruscayi 10 numara oynatabilir ayni fenerbahce macinda linconun oynadigi gibi saga yakin...

Bence ardayi basarili oldugu sol kanattan ortaya cekmiycektir. Her ne kadar onliberosu olmasada BJK nin o bolgeye nondayi. carruscayi veya topal barisi donusmeli olarak sokabilir.

Lincolun yerine balta nin oynayicagini sanmyor genel kaninin aksine...

Cokmu abuk buldunuz. Unutmayin hoca kalli...

Kim oynarsa oynasin, kampa clouk cocuk getirmezse sampiyon oluruz...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Gordon bugun de antrenmana cikmamis. Cok ciddi bir hastaligi var diyorlar. Cisse ve Bobo da yok.

Ibrahim Toroman on libero oynayacak, Baki Mercimek stoper. Ibrahim Kas'i da sag bek oynatacak. Sag acik saatli bomba Ali Tandogan. Sol bek her mac hata yapan artik erimekte olan Uzulmez. Bu defansa gol atamamak ayip olur. On libero stoperden devsirme, sag bek stoperden devsirme, defansin gobegi cok zayif.

Bu takima karsi ilk yari bir suru calkantili bir donemde seyircisiz kazandigimizi unutmayin. Simdi moral ustunluk, puan ustunlugu, kadro ustunlugu, form ustunlugu bizde.

Buyuk olasilik orta sahayi cok erken kaybedip geriden top sisirecekler. Bizim defansin da armut gibi toplamasi lazim bunlari. Her donen top bizim leyhimize atak olarak donecek. Cunku on liberolari ile Delgado arasinda cok buyuk bir mesafe farki olacak. Toroman orta alani kapatamaz, defansi 5'leyecek buyuk cogunlukta.

Bu macin onemi buyuk. Yenersek sadece Besiktas'a 5 puan fark atmayacagiz hem de Sivas ve Fener'le CL veya UEFA icin kapismak zorunda olacaklari icin oteki takimlara da celme takma olasiligi bulacagiz.

Ozan Ersoy

Beşiktaş, Galatasaray ile yarın oynayacağı derbi karşılaşması öncesi, son antrenmanını yaparak kampa girdi.

Nevzat Demir Tesisleri'nde akşam saatlerinde yapılan çalışmaya, sakatlıkları süren Cisse, Gordon Shildenfeld, Bobo ve Serdar Kurtuluş katılmadı. Hafta başından bu yana kademeli olarak çalışmalara başlayan Serdar Özkan ve Mehmet Sedef'in tedavilerinde son aşamaya gelindiği, ancak antrenman eksiklikleri olduğu gerekcesiyle yarınki mücadelede forma giymelerinin zor olduğu belirtildi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren antrenmanda derbi karşılaşmasının taktiğini deneyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın özellikle defans kurgusunu kurmakta zorlandığı ve sakat olan Gordon Shildenfeld'in yerine Baki Mercimek'e forma vereceği öğrenildi. Sağlam'ın, Cisse'nin yokluğunda ön libero mevkinde görev yapacak İbrahim Toraman'ın yerine ise, İbrahim Kaş'ı savunmanın sağında oynatması bekleniyor.

Beşiktaş'ın yarın oynayacağı derbi mücadelesine şu 11 ile çıkması bekleniyor:
Rüştü, İbrahim Kaş, Gökhan Zan, Baki, İbrahim Üzülmez, Ali Tandoğan, İbrahim Toraman, Delgado, Tello, Holosko, Nobre

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Muhtemelen çok gollü bir maç olmayacak, belki beraber biter ya da iki takımdan birisi bir tane atar üstüne yatmaya çalışır. Şu şartlar altında bir puan bile çok önemli olmaya başladı.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Carrusca Kasımpaşa maçından sonra biraz zor forma yüzü görür.

Aykut
Sabri,Servet,Song,Volkan
Barış,Mehmet,Arda,Baltacı Hakan
Ümit ve Hakan

Mehmet Topal sakat falan olursa, Güven oynar. Nonda ikinci yarıda oyuna girer duruma göre.

Sinan
Ozgur A. Boztepe wrote:Ben bugunku macta hakan balta yerine Carrusca veya Nondayi gorursek sasirmayalim diyorum...

------------Aykut-----------------

Sabri---servet(emre)-----Song----Volkan

----------Baris----Mehmet---------------

-----Nonda(carrusca)------------Arda

--------Hakan-------Umit---------------

Nonda devied in oynadigi gibi oynayabilir, carruscayi 10 numara oynatabilir ayni fenerbahce macinda linconun oynadigi gibi saga yakin...

Bence ardayi basarili oldugu sol kanattan ortaya cekmiycektir. Her ne kadar onliberosu olmasada BJK nin o bolgeye nondayi. carruscayi veya topal barisi donusmeli olarak sokabilir.

Lincolun yerine balta nin oynayicagini sanmyor genel kaninin aksine...

Cokmu abuk buldunuz. Unutmayin hoca kalli...

Kim oynarsa oynasin, kampa clouk cocuk getirmezse sampiyon oluruz...
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Sinan Edil wrote:Carrusca Kasımpaşa maçından sonra biraz zor forma yüzü görür.

Aykut
Sabri,Servet,Song,Volkan
Barış,Mehmet,Arda,Baltacı Hakan
Ümit ve Hakan

Mehmet Topal sakat falan olursa, Güven oynar. Nonda ikinci yarıda oyuna girer duruma göre.

Sinan
Benimde beklediğim kadro bu. Arda'nın forvet arkası serbest eleman
olarak oynayacağını düşünüyorum. Ortada Barış, M. Topal ve H. Balta
üçlüsü oynar. Aslında H. Balta yerine Barusso'da olabilir.

Bu maçın kesinlikle hafife alınmaması lazım. Hakan ve Ümit FB maçındaki
gibi çok koşup orta sahaya yardımcı olmalı. İkinci yarı yorgunluk durumuna
göre Nonda forvetlerden birisi ile yer değiştirebilir.

Beşiktaş için çok önemli bir maç. Kupadan elendikleri için çok asılacaklar
maça. Normalde hiç mücadele etmeyen BJK'lı bazı oyuncuları bugün çok
koşarken göreceğiz bence. Ön libero eksikliklerini böyle kapatmaya
çalışacaklar. O yüzden benzer bir mücadeleyi bizimkilerin göstermesi lazım.

Ali Kaya

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sivas Bursa da son dakika guldu, uc puani aldi.
Derby oncesi GS 51, FB 51, Sivas 51, BJK 49 puanda. GS kazanirsa muhtesem olur. Bana gore oncelik yenilmemekte. Yenilmediginiz zaman averaj ustunlugu ayni puanda GS da kaliyor. BJK macindan gelecek beraberlik GS a onumuzdeki haftalarda - BJK ile yaptigimiz sampiyonluk yarisinda- bir beraberligi tolere edebilme imkani tanir.

Baris-M.Topal-H. Balta
Arda
Sukur-Karan bekliyorum.

Bizde en cekindigim oyuncu Servet degil, Sabri. Umarım sorumlu davranır.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kadro tahmin ettigimiz gibi.

**********Aykut ****************

Sabri **** Song*** Servet*** Volkan

Baris ********Topal ******** H. Balta

************Arda ***************

***Hakan Sukur ***Umit Karan******

Servet sakat sakat oynayacak. Son ana kadar belli degilmis. Keske Emre oynasaydi diyecegim ama Servet'in Nobre'yi iyi tanimasi yuzunden hoca tercih etti saniyorum.

Besiktas'da on libero Ibrahim Toraman oynayacak. Gordon yok yerine Baki Mercimek var. Bu macta penalti ve kirmizi olur diyorum.

Icimde Hakan Sukur bu macta cok gol kaciracak diye bir his var. Ben olsam oynatmazdim. Insallah yaniltir beni. Fener'in puan kaybetmesi de hic iyi olmadi. Simdi GS beraberlik yeter diye oynarsa istemedigi bir sonuc olabilir. Yine de zayif orta saha zayif defansla Besiktas'in bizi yenmesi az bir olasilik.

Ozan Ersoy

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu macta Hakan Balta'nin ozellikle Holosko'nun yolunu iyi kapatacagini saniyorum ama Feldkamp Barrusso'yu da kullanabilir. Uzerine durulmuyor belki ama takima katildigindan buyana Hakan Balta cok istikrarli oynuyor, iyi bir gorev adami, ileri ciktiginda ozellikle Arda ile iyi anlasiyor. Her ne kadar orta saha sahayi gectikten sonra pas kullanma becerisi yeterli degilse de bunu gelisterecektir. Ilk BJK macinda takimin yenisi olmasina ragmen Besiktas'a golu de -kalabalikta duzgun bir sol vurusla- o atmisti.

Sol ayakli oyuncunun kolay yetismedigi bu topraklarda Hakan Balta ve Volkan bu senenin en onemli kazanclarindan biri bana gore. Benim de kadro tahminim asagi yukari herkes gibi ve kazanacagimizi dusunuyorum.

Fazladan Orkun'u ilk 11 bekliyorum. Kalli bu macta Orkun'u koymazsa, artik kaleci degisti (yeni durum) demektir, son haftalarda fazladan bir tartisma acilmamasi icin kerhen Orkun'u koyacaktir.

------------Orkun---------------

Sabri---Servet-----Song----Volkan

Baris----Mehmet-----Hakan Balta (Barrusso)---Arda

--------Hakan----(Nonda dk.70) Umit-------

edit: pardon Lig TV'deki kadroyu ve Ozan'in yazisini gormemisim. O zaman yukaridaki kadro temennim olarak kalsin.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Biraz daha kivrak Nonda BJK defansini daha zorlar diye dusunuyordum ama Umit Hakan daha iyi anlasiyorlar galiba...

Iyi sanslar Galatasaray!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri--Servet--Song--Volkan
Barış--Arda--Topal--Balta
Ümit--Hakan

Servet kendisi oynamak istemiş! Kalli, Emreyi oynatmayı düşünmüş ilk başta.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Fazladan Orkun'u ilk 11 bekliyorum. Kalli bu macta Orkun'u koymazsa, artik kaleci degisti (yeni durum) demektir, son haftalarda fazladan bir tartisma acilmamasi icin kerhen Orkun'u koyacaktir.
Ufuk Orkun FB macinda gorevden kacarak onemli bir eksi puan aldi hanesine.

FB macinda ates hattina hazir olmayan, mac eksigi olan Aykut atildi. O da top gelmemesine ragmen ciddi hata yapmadan maci bitirdi. Simdi Aykut'u kesemezsiniz. Formayi sene sonuna kapmak icin onunde buyuk bir sans var simdi.

Bu macta surekli kalesinde duran, alti pasa atilan hic bir topa cikmayan ve cok da hareketli olmayan bir cizgi kalecisi izleyeceksiniz. Bu da Nobre ve Holosko, Toroman, Gokhan Zan gibi iyi kafa vurabilen adamlarin oldugu Besiktas icin avantaj. O yuzden Servet israrini anliyabiliyorum Kalli'nin. Insallah sansi yerinde gider Aykut'un.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Saygi durusu yapiliyor. Kahrolsun PKK sloganlari altinda.

GS basliyor maca. Hadi hayirlisi.

Ilk faul GS'a. Umit'i bicti Ibrahim. Sag kanada acildi top, orta baki kendi kalesine dogru vurdu, Rustu rahat aldi. GS orta sahasi basiyor. Simdililk BJK sisiriyor.

Servet Holosko mucadelesi. Servet agir bugun. Hakem faul caldi GS lehyine.

BJK simdi zanla cikti ama sacma bir pas top auta cikti.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sol kanatta basiyoruz. Kas taca atti. NObreye Song basiyor. Serveti simdilik Holosko tutuyor. Bana gore tam tersi olmasi lazim. Holosko daha hizli adam Song da bizde daha hizli olan savunma oyuncusu.

Arda'ay top gelmedi simdiye kadar.

Ozan

Post Reply