24. Hafta Besiktas -Galatasaray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:Su gerizekali top oynayan BJK'ye yenilmeyi kabullenemiyorum. Berabere bile kalamadik.
Bu adamlarin kontra atak oynadigi kazandiklari maclarin yuzde doksanin son dakikalarda karambolde bulunana goller oldugunu bilmeden cikarsan sahaya boyle olur. Nitekim ikinci yari papcun pahali oldugunu gorup asil geri zekalilara gerekn dersi verdiler. Nedense boyle rakibi kucuk gorup sonra bu sekilde kuculmeyi seviyor takimda taraftarida teknik kadrosu da. Su kahredesi 0-0 Leverkusen macindan sonra tepe taklak gelindi. FB kupadan elenmesini saymiyorum cunku onlarda yukarda saydiklarimi GS icin yaptilar. Artik ortada kredi mredi kalmadi kimseye. Gecen sene Gerets'in zamanindaki husranlar aynen bu sene de devam ediyor. Hic bir fark yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Su gerizekali top oynayan BJK'ye yenilmeyi kabullenemiyorum. Berabere bile kalamadik.
Aynen. Hatta bu adamlari lider yaptik, boyle giderse Baki Mercimek'li, Sinan Engin'li kadrolari ile kupa kaldirmalarini seyredecegiz.

Sabri'yi affetttigi ve takima geri koydugu gun Kalli, felsefesine ihanet etti.

Gidecekler belirlenmeli. Acilen.
Zaten Kalli'de bunu gostermek icin oynatiyor. Araya kimler girmediki sabriyi af et diye. O da alin buyrun ben zaten lafimi bosuna soylemedim di demek istiyor. Artik tukurdugunu yaladi bir kere. Yukari tukurse biyik alta tukurse sakal.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Eger yonetim affedilsin diye zorladiysa, ben Kalli'nin yerinde olsam Sabri gidecek diye tutturur eger kabul etmezseniz ben gidiyorum diye rest cekerim. Bu adamin ciddi bir sekilde takima negatif bir enerjisi var. Takimin tum oyununu bozan bir ruh hali var. Durusunda bile bir gariplik var. Maglubiyeti ona yormuyorum ama basta Aykut ve Sabri olmak uzere maglubiyeti hazirlayan futbolcular oldular.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Defansimiz 5-10 dakikalik baskiya dayanamayip dengesini kaybetti. Aykut'un cikip yumruklamasi gereken pozisyon gol oldu. Arda kanadina gecene kadar etkili olamadi, Nonda da orta sahada oynayinca kaybolup gitti. Belki de tek forvet ve kalabalik orta sahayla oynasak daha basarili olabilirdik.

Sivas ve FB'nin en az 4 puan onunde olma firsatini teptik son haftalarda. Umarim bu Duraklama Donemi fazla uzun surmez.

Hakan

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ben gecen hafta verilen 3 puanan yaniyorum, motivasyonu bu macada degisik yansirdi. Galatasaray Besiktastan daha kotu oynadi, zaten kotu bir mac oldu. Kosan canli bir takim oyunu goremedik. Sabri - Ugur degisikligi bu kadar etkilermi ama diger oyunculardan Volkan, Baris, Arda'da dusus var. Sabri cok siritiyor , ikinci lig oyuncu gorunumunde. Bu arada Umit Karan'a cok net bir penalti yapildi, hakemde gordu, calamadi. Ilk yaridaki macin rovansina sayalim.

Kac senedir az cok oynar, ben Aykut'un bir tane korner topuna ciktigini gormedim , maalesef kendini kac senedir gelistirememis. Orkun benim gozumde daha basarili bir kaleci, daha guven veriyor.

Lig yarisi heyecan geldi. BJK ligi alip goturucek bir havasi yok. GS ligden kopmazsa , Lincoln daha kendine gelmedi ikinci yarida, ligin FB ile GS arasinda gecicegini tahmin ediyorum . BJK'in dahil olmasi bizim avantajimiza.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kalli aslinda bu yasina ragmen herkezden onde. Kaleci istedi ve Sabri'yi gondermek istedi. Aldigi cevaplar ortada olunca simdi burun surturuyor. Hani Nasreddin hoca yolda esek giderken kokladiklarini torbaya doldurup aksam esegin onune doktugu gibi. Ama bunu anlamamazliga gelen cok adam var. Aslinda esek demeliydim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kemal Bakircioglu wrote:
Lig yarisi heyecan geldi. BJK ligi alip goturucek bir havasi yok. GS ligden kopmazsa , Lincoln daha kendine gelmedi ikinci yarida, ligin FB ile GS arasinda gecicegini tahmin ediyorum . BJK'in dahil olmasi bizim avantajimiza.
Daha oynanacak cok mac var. BJK'in on liberosuz falan goturmesi cok zor. Haftaya kaya gibi sahada Gencler ile oynayacaklar ki Gencler kupa yari finalisti ve Mesut Bakkal'la iyi cikis yakaladi. BJK kazandigi liderligi cok kisa zamanda geri birakir. Fener bizim gibi degil, bu takima 2-3 tane atar veya o macta beraberlik olabilir. Daha Sivas maci, Bursa maci, Rize maci bir suru zor mac oynayacaklar. Son 3-4 haftaya lider olarak girerlerse sampiyon da olurlar onu da soylemek lazim.

Toparlanip kendimize gelmemiz lazim. Alt tarafi bir puan gerideyiz liderden. En onemli sorun sag bek oldu simdi.

Sabri oyle bir oynuyor ki "bana ne bu herif gitsin de ne olursa olsun, ben mi dusunecegim GS'i?" anlamini cikariyorum oynundan ve sahada tavirlarindan. Takimi resmen sabote ediyor. Kalli bu adami sag beke geri koymakla en buyuk hatayi yapti ama yapmasa bu sefer herkes ona yuklenecekti. Sabri varken nasil falanca oynar vs vs. Al iste sana Sabri. Korkunc bir savunma. 5 km kostuysa yuzume tukursunler. BJK bugun %40-45 onun kanadindan geldi ve hep de ortasini yapti, kornerini kazandi.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mci seyredemedim ama Kalli'nin artik tek forvet alternatifini de goz onunde bulundurmasi lazim. Madem oyun kurmakta zorlaniyoruz o zaman fazla forvetin de anlami yok pek. En azindan orta sahayi kalabalik tutup orada kapacagimiz toplarla bir seyler yapardik.

Ama boyle olacagi belliydi, Holosko Nobre cok tehlikeli adamlar. Bizimkiler de motive olduklari Fener maci disinda son haftalarda isteksizler. Hatta Fener macinda da iyi oynadiklari halde tam hakimiyet kuramadilar.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray hiç yok ki.
55'ten sonra ben göremedim.
Oysa ikinci yarıya iyi başladı.
Bu takım hareketli ve yerden paslı oynadığı zaman bir şeyler yapabiliyor. Yoksa, kaderine teslim...
Demin Rıdvan dedi: Feldkamp'ın B planı yok. Haksız mı?
Nice maç sayarım, geriye düştükten sonra hücum disiplininin bozulup, doldur boşaltla zaman ve umut tüketildiği.
Niye ortasahamız top yapamıyor? Bütün mesele bu.
Ne Lincoln'le oluyor, ne Lincoln'suz.
Barış, Sabri, M.Topal... İyi niyetli, savaşçı oyuncular ama efelikleri top rakipteyken söküyor. Topu ayaklarına aldıkları zaman bu üçlüden toplam bir kişi çıkmıyor.
Arda'yı çıkar, top yapan adam yok.
Nonda 70'ten sonra giriyor. Ortasaha. Çırpındı.
Ortasahanız geniş alanda oynuyor, top yapamıyor, doldur boşalta mahkum...
Takımın başında hoca yok.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hakan Bakircioglu wrote:Umarim bu Duraklama Donemi fazla uzun surmez.Hakan
Belki de cokus donemindeyiz haberimiz yok.

Leverkusen bozgun. Lig sonucusuna pozisyon bulamadan maglubiyet. Gozleri boyayan FB macinda 90+3'te kurtulus (o gol olmasaydi, 9 kisi kalan FB destanini dinleyecektik gunlerce) ve bu macta yine pozisyon bulamadan maglubiyet.

Sabri'nin affedilmesi meselesinde ben teknik tarafinda degilim. Karari oyuncu grubunun vermesi sakat. Bu krizde yoneticiler Kalli'yi fena yalniz biraktilar. Otorite -tabirimi hosgorun- bombok oldu.

Oyuncularin veya bir oyuncu grubunun bu kadar belirleyici oldugu bir ortamda sistem kurulmaz, kurulsa da yurumez. Bu yili kaybediyoruz. Gitti gider.

- Cengiz agbi, ben Kalli'nin, birilerinin gozune sokmak icin adam oynattigini dusunmek istemiyorum; burasi profesyonel bir organizasyon. Belki biz Kalli'yi cok tutarli ve disipliner saniyoruz; sezon icindeki zikzakli yaklasimlari bana cok pragmatik ve politik gelmeye basladi.

Osieck mesela, bunu yapmadi zamaninda, Ridvan'i ve Tanju'yu gonderdi. Bunlarin konusulamayacagi zamanalardi o yillar; Ridvan Ridvanken.

FB hem de o yillarda bu davranisi cozumleyemedi ama meyvelerini sonra aldi.

Yine aklima Ertugrul Saglam'i kadro disi birakirken hic tereddut yasamayan Scala geliyor. Veya Sinan'i, Fikret'i, Ziya'yi gonderen; Metin Tekin'i kadroya sokmayan Gordon Milne.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bir kanadın Sabri-Barış, ikisine 100 top ver 5 tanesini olumlu ya kullanırlar ya kullanamazlar, toplam futbol IQları 75 (ortalama değil toplam).

Diğer kanadında Arda var, ha pardon Lincoln'ü beğenmeyip ondan 10 numara yapıyorduk,o da kanatta değil.

Ezcümle, ne sağ kanat, ne sol kanat ve de asında 10 numara olmayan Arda.

Bütün maç Servet, Song, o, bu ortaya top şişirdik Barış'ı hariç tutayım, o şişirmedi, ayağa top yapıyor ama rakibin ayağına), Baki, Zan ve Toraman armut gibi topladılar hocamız da 70 dakika seyrettik. Ben devre arası Nonda lazım, Arda kanada ikinci yarı ama Kalli 80de yapar bunu dedim, beni yanıltıp 70te yaptı, sadece 25 dakika gecikerek.

Sezonun ilk yarısı da aynı hikayeydi, 8 hafta koş deli gibi, sonra saçmalamalara geç, bu sefer 8 hafta da sürmedi mutluluk.

180 dakikada sıfır gol, golü bırak pozisyon yok. Barış, Sabri diye kanat olmaz, elindeki oyuncular bunlarken de Lincoln sahada çıkıp otursa eşşek gibi oynatmak zorundasın (bugün cezalıydı ama cümleten aman ne iyi diyorduk). Neyse, haftaya kim rakip bakalım.

Hoş kim olduğu farkeder mi emin değilim, bu kadar kötü bir takıma karşı gol pozisyonun yok, Rize, Manisa gibi kendini Real Madrid sanan deliler gelmediğisürece ya 0-0 ya da yer iki tane oturursun.

180 dakika, sıfır gol, rakipler Kasımpaşa ve ayarı Beşiktaş, Baki stoper, Toraman ön libero yendiler bizi ve o şimdi lider, çok züper bir ligimizde.

Ali

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Belki de cokus donemindeyiz haberimiz yok.
Aslinda her takim her sezon boyle formsuz donemler yasar. Onemli olan maratonu tamamlayabilmek. Ben de BJK'nin sezon sonuna kadar potada kalabilecegini tahmin etmiyorum.

Is yine gelip ligin bitimine 3 hafta kala ASY'deki FB derbisine dugumlenecek.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Görkem KIRGIZ wrote: Bir şey daha, şu Barış benim sinirlerimi çok bozuyor. Fenerbahçe maçından sonra Lincoln'e çok yüklenildi falan ama, asıl çirkef bu Barış. Her pozisyonda yalandan yere atlaması, saçma sapan hareketleri, çocuk gibi zırlamaları sayesinde kendisinden dibine kadar nefret ediyorum. Yepyeni bir sağ kanat görmek dileğiyle.
Baris hakkinda nihayet benim düsündüklerimi dile getiren birisi cikti...Cok sacma hareketleri var gercekten. Alman 2.Liginden düsen bir takimdan gelip GS'da banko oynamak bu elemani "ben cok teknik bir futbolcuyum" triplerine sokmus anlasilan. Oynamasi gereken pozisyonda oynamiyor, ayaginda cok top tutuyor, oyunu yavaslatip takimin hizini kesiyor, bir de cok fazla pas hatasi yapmaya basladi. Acilen ilk onbirden kesilmesi lazim.

Ayrica Serkan Calik'da da GS'da oynayacak kapasite göremiyorum.

FB macindan sonra Lincoln'un BJK'ya karsi oynamayacak olmasi bu forumda bir kac arkadasi sevindirmisti. Ben buna bir anlam verememisdim. Lincoln'un futbolunu onlar da bugün cok aramislardir diye düsünüyorum. Allah askina bir tane gol pozisyonu var mi GS'in macta yahu?

Bugün Baris, Hakan Sükür, Sabri, Volkan vasatin cok altindaydilar.

Kaleci sorusuna gelince, hep söylüyorum, ne Orkun'da ne de Aykut'ta GS kalesini koruyacak kapasiteyi göremiyorum. Büyük takim kalecisi degiller. Güven vermiyorlar. Takim icinde hic bir agirliklari yok mesela Mondragon'da oldugu gibi. Nitekim bugün Song Aykut'u saha icinde hasladi, neden cikip topu almiyorsun diye. Bunu Mondragon'la yapabilir miydi acaba?
Madem Isaakson gibi bir kaleciyi alma firsatini bulmussun, o zaman vereceksin parasini yapacaksin bu transferi, ki sezon sonunda neden sampiyon olamadim, sampiyonlar ligine kalamadim diye kendi kendine sormak zorunda kalmayasin.

Bir de bilmem hangi takima dört gol atan Nonda neden hep yedek soyunur onu da anlamis degilim bir türlü. Bu takimin forveti Ümit (son maclarda cok iyi mücadele etti, forma onun hakki) ve Nonda olmali. Hakan Sükür de ancak joker olarak kullanilmali.
Quo vadis, Galatasaray?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk, Kalli Turkiyeye bir seyler yapmak icin geldi. Bu yasta kalkip kendisine ispat edecegi bir sey yok. Ama isine hem icerden hem de disardan cok karisani var. Turkleri de tenimis vaziyette. Boyle disiplin flan hak getire. Bak hala Canaydin boku yiyenlere hastadir vurmayin adama bakin stad yaptiriyor yahu sacmaligi altinda bu klupte. Sasirdigi yerlerde bu sacmaliklar oluyor adamin. Bak bakalim Almanyada boyle bir demec verdikten sonra o oyunci kendisi gitmeden o takima girebilir miydi? Ya da Almanyada bu lafi dedikten sonra onu gozden cikarmadan kendine gidip ne yaptin yahu deme curetini gosterecek biri cikar mi idi.

Burada basta Hakan efendi arkadan Polat Sabri icin devreye girdiler. Zaten takim gotun gotun gidiyor. O da bu isin suclusu ben degilim demek zorunda. Butun TD'lere yapilan numara bu Turkiyede. Osieck FB yaranabildi mi?

Kurt yaslaninca gudubet olurmus lafi bosuna soylenmemis. Kalli gudubetlik devrinde.
Kalli bunca laftan sonra cikartip oynatiyor. Ne yapacakti kendi mi oynasin? Iste Sabri bu diyor oynatip duruyor. Burada bile Sabri kesilince cikan homurtuyu duymadin mi? Iki uc kisi diyebildi iyi yapti bu herifi takimdan kesti diye. Gerisi Sabri gibi alt yapidan elen adam kesilir mi mavalini okumadilar mi? "Alin iste Sabri budur" olayini oynatmadan soylese adamin derisini yuzecekler. Aynisini yapar kim olsa yerinde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baris Tokat wrote:
FB macindan sonra Lincoln'un BJK'ya karsi oynamayacak olmasi bu forumda bir kac arkadasi sevindirmisti. Ben buna bir anlam verememisdim. Lincoln'un futbolunu onlar da bugün cok aramislardir diye düsünüyorum. Allah askina bir tane gol pozisyonu var mi GS'in macta yahu?
Oyle diyenlerden biri olarak ben sahsen aramadim. Kendi sahasinda lig sonuncusu Kasimpasa karsisinda LIncoln ile oynayan, yine kendi sahasinda ilk once 10, sonra 9 sonra 8 kisi kalan FB karsisinda Lincoln'le oynayan GS'in kac tane pozisyonu var?

Skor yazarligi diyorum ben buna. Sonuc kotu ya hemen Lincoln olsaydi boyle olmazdi. Takimin son iki macta en cok top kaptiran oyuncusu, Arda kadar bile gucu olmayan Lincoln ile oynasa GS bu macta cok daha erken golleri yiyebilirdi. Topal ve Baris'a cok daha fazla yuk binecekti. Ikinci yarida iyice yorulacaklardi, bu sefer golu yedikten sonra yuklenme sansini bile bulamayacaktik. Lincoln sakatliktan bomba gibi gelmis olsun da Kasimpasa onunde iki asist bir gol atmis olsun da aldigi toplarin %80'nini olumlu kullanmis olsun da "haklisin cok aradik" deriz. FB'ye attigimiz iki golde de en ufak bir katkisi yok. Kasimpasa macinda sahanin en kotusuydu. Neyini arayayim ama bu kadar para verilmis tabii ki yollansin diyecek degilim. Insallah en kisa zamanda fiziksel olarak toparlar kendini. Bu hafta FB macindan sonra dogru durust antrenmana bile cikmadi. Sakatligini atlattigini veya muzmin sakatligi olmadigina bile emin degilim.

Ugur gitti ariyoruz mesela...

Ozan Ersoy

Post Reply