Populer TD adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

Populer TD adaylari

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugun itibari ile yine bir Galatasaray'a hoca bulma telasi basladi.Basin yine essegin kulagina su kacirdi.Kacirmaya da devam edecek.

Su an itibari ile kulaktan kulaga yayilan, basinda cikan isimler bunlar, yardimcilar arasinda da Suat KAYA, Arif ERDEM,Umit DAVALA'nin adlari geciyor.Adnan POLAT her firsatta seneye FELDKAMP ile Teknik Danisman olarak calisacagiz diyor."Bir yıl süreyle teknik danışmanlık yapacak. Gelecek hoca seçiminde bize önerileri ve tavsiyeleri o getirecek. Bizim bulduklarımızı da beraber değerlendirip, teknik direktörümüzü bu şekilde seçeceğiz. Futbol takımımızla ilgili sezon sonunda değerlendirilmeleri yine kendisi verecek."

ABDULLAH AVCI
FALCI GOTZ http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=149821
TOPPMULLER
MARCELLO LIPPI http://www.sabah.com.tr/haber,6A91723CC ... 03090.html
DESCHAMPS

Bu arada bir de nostalji yapalim, abimiz reklam yildizi olmus.

http://www12.gazetevatan.com/video/video.asp?vid=3950
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Liste'ye VAN GAAL'i da katmislar.Allah bizi tas edecek,
Bunlarin hepsini ustuste koymak memleketlerine dogru dondurmek lazim.

Van Gaal gaaaalma :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

van gaal cok disiplinlidir, Kalli'den fazla :D ein zwei drei...

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Adnan Polat bir aciklamasinda transferi simdiden bitirdigini soyledi. Simdiden anlasmis bazi yabanci futbolcularla. Marcello Lippi ya da Van Gaal'i getirebilir mi sizce takimin basina? Icimden bir surpriz olsun gelsin ikisinden birisi diyor ama ben su anda kemeri sIkI tutma politikasiyla Gotz'u getirirler diye dusunuyorum.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Milliyet Star'daki Futbolig programinin yazili halini koymus sitesine:
Söz Galatasaray'ın listesindeki teknik adamlarda...

Galatasaray'da sezon sonu teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından, sarı-kırmızılıları çalıştıracak yeni teknik adamın kim olacağı merak konusu oldu. Basında bir çok adayın adı geçerken, 4 isim konuyla ilgili açıklamalar yaptı...

Galatasaray’ın listesine aldığı dört teknik direktör adayı Futbolig’e konuştu…

Star’da yayınlanan ve Star Spor Müdürü Ertem Şener’in sunduğu Futbolig araştırdı ve günlerdir adları manşetlerden düşmeyen teknik direktör adayların kendileriyle tele – röportaj gerçekleştirdi.

Star Spor İstihbarat Şefi Uğur Önver sordu gündemdeki isimler cevapladı. İşte ses kayıtlarının deşifresi:

TOPPMÖLLER

Uğur Önver : Bay Toppmöller size birkaç soru sorabilir miyim ?

Klaus Toppmöller : Tabii ki sorabilirsiniz.

Uğur Önver : Burada adınız Galatasaray ile anılıyor. Bı konuda size gelen bir teklif var mı ?

Klaus Toppmöller : Hayır şimdiye kadar bana direkt gelen bir şey yok.

Uğur Önver : Galatasaray Başkanı sayın Adnan Polat’ı tanıyorsunuz ?

Klaus Toppmöller : Evet tanıyorum.

Uğur Önver : Türkiye’de yazılıp çizilen, size teklif yapıldığı ve sizin de bunu değerlendirmeye aldığınız.

Klaus Toppmöller : Beni değil ama eşimi aramışlar. Ben şu an yoldayım. Milli maçtan döndüm. Detaylar hakkında bir bilgim yok ama sizden az evvel eşim aradı beni ve beni Galatasaray Kulübü’nden aradıklarını ve görüşmek istediklerini söyledi.

Uğur Önver : Galatasaray size teknik direktörlük için teklifte bulunursa bunu kabul edecek misiniz ?

Klaus Toppmöller : Tabii ki. Elbette kabul ederim. Galatasaray Avrupa’nın üst düzey takımlarından biri.

Uğur Önver : Yani bu anlamda Galatasaray’ın bir parçası olmak istersiniz.

Klaus Toppmöller : Tabii… Tabii.. Benim ilgimi çeker.

Uğur Önver : Peki Falko Götz ile ilgili bir duyum aldınız mı ?

Klaus Toppmöller : Hiçbir şey duymadım. 5 gündür yokum zaten. Milli maç için Belfast’da K.İrlanda’da idik.

Uğur Önver : Anladım ama Galatasaray’dan ciddi ciddi bir teklif alırsam gelirim diyorsunuz ?

Klaus Toppmöller : Tabii şimdi şu da var tabii, teklifi de duymak lazım. Bakalaım bu teklif benim beklentilerimi karşılayacak mı ? Sportif ve parasal açıdan uyuşabilmemiz önemli. Buna seçeceğim yardımcılarım ve kulüple ilgili diğer şeyler de dahil. Böyle büyük bir kulübün başına geçtiğinizde her şeyin tam olması lazım.

Uğur Önver : O zaman kendi seçeceğiniz oyuncuları da getirmek isteyeceksinizdir.

Klaus Toppmöller : Tabii ki. İnsan ancak kendi seçtiği oyuncularla yol alabilir.

Uğur Önver : Galatasaray’da hiç tanıdığınız oyuncular var mı ?

Klaus Toppmöller : Ben dünyadaki hemen tüm oyuncuları takip ederim ve tanırım. K. İrlanda Ligi’ndeki oyuncuları da tanırım. Türkiye Ligi’ndeki oyuncuları da tanırım. Hatırlayın geçen sene Gürcistan Milli takımla sizin Milli Takımınızı 1-0 yenmiştik.

FALKO GÖTZ

Uğur Önver : Sizinle Galatasaray konulu bir röportaj yapmak istiyoruz.

Falko Götz : Şu sıralarda Galatasaray’da neler konuşulduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz. O yüzden şimdi bu konuyla ilgili hiçbir şey söylemek istemiyorum.

Uğur Önver : Ben de tam bunu soracaktım zaten. Acaba Karl Heinz Feldkamp’tan sonraki teknik direktör siz mi olacaksınız ?

Falko Götz : Anladım zaten bunu soracağınızı. Bu yüzden işte bir kez daha tekrar ediyorum ki Galatasaray ile ilgili herhangi bir soruya cevap vermek istemiyorum. Ve bu konu hakkında en ufak bir yorum yapmayacağım. Niye olduğunu da tahmin ediyorsunuzdur herhalde. O yüzden sizden de ricam bu kararıma saygı göstermeniz ve bunu anlayışla karşılamanız.

Uğur Önver : Şu an neredesiniz, Almanya’da mı ?

Falko Götz : Evet Almanya’dayım.

MARCEL BOUT (AZ ALKMAAR & LUİS VAN GAAL Menajer)

Uğur Önver : Bay Van Gaal’ın adı Galatasaray’da Feldkamp’tan sonraki teknik direktör olarak geçiyor. Bunun için neler söyleyeceksiniz.

Marcel Bout: Bu konuyla ilgili bir bilgim yok ve bize gelen böyle bir haber de yok.

Uğur Önver : Sayın Van Gaal’ın sezon sonunda Alkmaar’dan ayrılacağı haberleri var, peki bunlar doğru mu ?

Marcel Bout: Hocamızın 2010 yılına kadar sözleşmesi var.

Uğur Önver : Yani 2010 yılına kadar Van Gaal takımın başında diyosunuz.

Marcel Bout: Evet sayın Gaal 2010 yılına kadar ALkmaar’ın başındadır.

LUCESCU

Uğur Önver : Sayın Lucescu nasılsınız ?

Lucescu : İyiyim.

Uğur Önver : Sayın Lucescu biliyorsunuz Adnan Polat Galatasaray’ın yeni Başkanı oldu.

Lucescu : Öyle mi. Hiç haberim yok. Ne zaman oldu ?

Uğur Önver : Geçen hafta Galatasaray’ın yeni Başkanı seçildi. Sizin de kendisini çok yakından tanıdığını düşünüyorum.

Lucescu : Evet doğrudur. İyi tanırım Adnan Polat’ı.

Uğur Önver : Size Galatasaray teknik direktörlüğü içinbir teklif yapar mı ne dersiniz ?

Lucescu : Şu an devam eden bir sözleşmem var. Bu konularda herhangi bir şey söylemek istemiyorum. Adnan Polat’ı kutluyorum. Hırslı biridir. Galatasaray ve Türk Futbolu adına iyi şeyler yapacağını düşünüyorum. Ama diğer sorduğunuz konu hakkında yorum yapmak istemiyorum
Özgür

Umut Icten

Post by Umut Icten »

Lucescu'dan baska td düsünemiyorum. Götz, Toppmöller vs hic bir degisiklik getirmeyeceklerdir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Getirsinler bir yabanci daha bakalim....

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote:Getirsinler bir yabanci daha bakalim....
Benim gönlümdeki isim : Yılmaz Vural

Tek kelimeyle mükemmel bir :roll:

O da olmaz ise dahi Daum'u alalım. Keratayı özledim.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mourinho gelmez mi? Ciddiyim. Kac kurus bu adamin yillik maliyeti? $10M verseler iki senelik gelmez mi? Saga sola sacma sapan para harcayacaklarina su adami getirsinlerde takimi duzluge cikarsin. Gerci Sabri'yi Hakan'i falan tutarsa bunlar 10 tane Mourinho gelse birsey olmaz. Zavalli Kalli'yi bile mahvettiler. Adam Sabri'yi kadro disi birakti takim muthis oynamaya basladi. Affettirdiler takim bozuldu. Sabri tek suclu demiyorum ama adamin kesinlikle ahengi bozdugunu dusunuyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Celal Gürcüoglu wrote:Mourinho gelmez mi? Ciddiyim. Kac kurus bu adamin yillik maliyeti? $10M verseler iki senelik gelmez mi? Saga sola sacma sapan para harcayacaklarina su adami getirsinlerde takimi duzluge cikarsin. Gerci Sabri'yi Hakan'i falan tutarsa bunlar 10 tane Mourinho gelse birsey olmaz. Zavalli Kalli'yi bile mahvettiler. Adam Sabri'yi kadro disi birakti takim muthis oynamaya basladi. Affettirdiler takim bozuldu. Sabri tek suclu demiyorum ama adamin kesinlikle ahengi bozdugunu dusunuyorum.
Gelmez Celal - is bir tek onun aldigi paraya bakmiyor cunku... adamin korumasi gereken bir de imaji var... bu kadro ile o imaji korumasinin imkani yok... adam kendisine gelen teklifi ciddiye alsa birkac GS mac kasedi isteyecek... bakacak, kale de, sagbek te, zaman zaman solbek te, sag acik ta, Arda olmadigi zaman sola acik ta ve forvette eksikler var... sonra bir liste verecek klube sagbeke Geremi'yi, solbeke Fernando'yu, sag aciga Gomez'i, 10 numaraya Simao'yu ve golcu olarakta Morientes'i alirsaniz gelirim diyecek... e sen 10 milyonunu TD'ye harcadiktan sonra bu oyunculari almaya gucun yetermi? Gucum yetmez deyince de Maurinho tabii ki gelmeyecek - adam niye kariyerini tehlikeye atsin?

Bize gelebilecek TD'leri ben sana soyleyim:
- Gittigi son yerler de basarisiz olmus ve tekrardan kendini kanitlamaya ac tecrubeli bir adam (Topmoller kategorisi)
- Tecrubesi sinirli olup kendini kanitlama cabasinda olanlar (Gotz kategorisi)
- Daha once TR'de calismis olup tekrar geri donmeye megilli tipler (Lucescu, Daum, Tigana, Souness, Gerets)
- TDlik yaparak dunyayi gezen adamlar (Hiddink, Bora Milutunovic, Schaffer)
- Ve yerli adaylar (Avci, Bulent, Suat, vs.)

Bunlarin haricinde su anda bulundugu yerde basarili olan Avrupali bir yabanciyi GS'in getirmesi benim icin supriz olur - hele oyle Lippi falan hic hayalini bile kurmayin bence...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: Gelmez Celal - is bir tek onun aldigi paraya bakmiyor cunku...Lippi falan hic hayalini bile kurmayin bence...
Aferin Mert. Rakonnen mi nedir boyle bir adama bizi Formula yarislarinda basarili kil diyorsun sana 10M (bunu da odeyebileceginiz supheli. Sabika kayitlari tavana vurmus. En son fiyasko Yeni Koy kasabi idi simdi sirada Tigana var) ve ondan sonra da adamin altina go-cart dedikleri sirk arabasindan o da yaris baslamadan bir gun once veriyorsun. Olacak is mi bu. Gelir mi? Once bir sikletiniz bileceksiniz ondan sonra boyle TD pesine duseceksiniz. Marinho FB'ye de gelmez bakmayin siz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Bu adam Porto'yu bilmem ne yaptiginda, elindeki kadro iyi miydi? (sahiden bilmiyorum, soruyorum) Alsin bulsun, getirsin istedigini sadece fiyati yuksek olmasin. GS takimi kotu bir takim degil. Makul bir parayla dahada guclenir.

Edit: P.S. Iyi miydi derken, meshur oyunculardan kurulu bir takim miydi demek istedim?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Celal Gürcüoglu wrote:Bu adam Porto'yu bilmem ne yaptiginda, elindeki kadro iyi miydi? (sahiden bilmiyorum, soruyorum) Alsin bulsun, getirsin istedigini sadece fiyati yuksek olmasin. GS takimi kotu bir takim degil. Makul bir parayla dahada guclenir.

Edit: P.S. Iyi miydi derken, meshur oyunculardan kurulu bir takim miydi demek istedim?
O donemin Porto'su aslinda 2000-2001 GS'ina bayagi benziyor... once UEFA kupasini aldilar ve bir sonra ki sene de CL'yi... GS 2001'de CL'de ceyrek finalde RM'ye takildi ama takim icinde (Emre ve Okan'la baslayan) birliktelik bozulmasa kimbilir neler olurdu.

Porto'nun o kadrosu da GS'in ki gibi dagildi CL sampiyonlugundan sonra... Deco simdi Barca'da, R. Carvalho Chelsea'de, Maniche Inter'de, Costinha Italya liginde, McCarthy ve Nuno Valente EPL'de, bir de daha Rusya'ya bir ton paraya gidenleri var.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Aslında bize ligin ortasında zırt pırt hastalanıp ülkesine gitmeyecek ve iyi yardımcılara (ve kadro dışı bırakılmış bir oyuncuyu affettirmeyecek bir yönetime) sahip bir Feldkamp gerekiyor.
Bu Toppmöller olabilir. Feldkamp'la kıyaslarsak kariyer ortalamasını aldığımızda (Leverkusen'le ŞL finali, 2002 yılının teknik direktörü, sonrasında Leverkusen'le küme düşme tehlikesi ve Hamburg'la lig sonunculuğu) Feldkamp'tan bir eksiği yok.
Feldkamp da bütün altyapı takımlarının başına gelirse yeni teknik adama bilgi ve tecrübe aktarımı yaparak uyum sürecini hızlandırır.
Falco Götz, Mattheus vs. gibi kendini ispatlaması gereken bir Alman genç teknik adam da yardımcısı olur, veya Bülent, Suat, Davala gibi bir Türk genç teknik adam.

Aslında taraftarlar olarak şu anda bunları konuşuyor olmamız çok da iyi olmuyor bence, tekrar takım olabilmek için otorite ve disiplin lazım ve gazetelerde her gün 5 teknik adamın ismi geçerken bunu sağlamak çok zor.
Sanıyorum yeni sezon için hepimizin ittifak halinde olduğu bir nokta, Hakan ve Sabri'ye hizmetleri için teşekkür edilip, iki tarafa da faydalı olacak bir şekilde yolların ayrılması gerektiği.

Celal Gürcüoglu

Mert Tokman wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Bu adam Porto'yu bilmem ne yaptiginda, elindeki kadro iyi miydi? (sahiden bilmiyorum, soruyorum) Alsin bulsun, getirsin istedigini sadece fiyati yuksek olmasin. GS takimi kotu bir takim degil. Makul bir parayla dahada guclenir.

O donemin Porto'su aslinda 2000-2001 GS'ina bayagi benziyor... once UEFA kupasini aldilar ve bir sonra ki sene de CL'yi... GS 2001'de CL'de ceyrek finalde RM'ye takildi ama takim icinde (Emre ve Okan'la baslayan) birliktelik bozulmasa kimbilir neler olurdu.

Porto'nun o kadrosu da GS'in ki gibi dagildi CL sampiyonlugundan sonra... Deco simdi Barca'da, R. Carvalho Chelsea'de, Maniche Inter'de, Costinha Italya liginde, McCarthy ve Nuno Valente EPL'de, bir de daha Rusya'ya bir ton paraya gidenleri var.
Mourinho'nun farkida simdi marka olmus olmasi. Tabii ki cok cok onemli ve bunu zedelemek icin GS'a gelmez diye dusunuluyor. Ama GS istedigi fiyati verirse ve tam yetkiyle (zaten baska yolu yok) Porto/GS gibi bir takim yarat denilirse GS'i kucuk gorup gelmemezlik gibi bir sey yapacagini dusunmuyorum. Bende gelecegine cani gonulden inanmiyorum ama gelirsede sasirmam.

Post Reply