TSL 30. / Galatasaray Trabzon 1-0 (Arda dk 50)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

TSL 30. / Galatasaray Trabzon 1-0 (Arda dk 50)

Post by Serif Halimler »

12.Nisan.2008, ASY, TSI 19:00.

20:45'e 5 kala
Trabzonspor ile ASY'de oynuyoruz.
Bugün henüz p.tesi, c.tesiye kadar "Seyircisiz oynama" karari cikmazsa müthis seyircili bir mac olmasi $art. Takimin $u anki performansi ile kolay olmayacak Trabzon macindan 3 puan cikarmak, önemli olan da zor olani ba$armak degil mi ?

Image Image
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

TD yokken hazir bosluktan faydalanarak ilk kadro'yu ben yapiyorum...

...Nonda.....Umit Karan
.......Okan........
Arda...........Hasan Sas
.....M. Topal.......
Volkan..Servet..Emre..Song
........Aykut

yedekler:
Firat / Hakan Balta / Ayhan, Baris, Serkan, Barusso / Hakan Sukur

bir daha donmemek uzere kadro disi:
Sabri, Bouzid, Carrusca

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sabri bence de ilk 11'e girmeyecek. Ilk hatada patlama potansiyeli olan bir seyirci var. Ben Cevat hocanin Hasan Sas yerine Serkan'la baslayacagini saniyorum. Ben olsam bu macta forvet arkasi orta sahaya yakin Barrusso'yu denerdim.

-----------Aykut-------

Song----Emre----Servet----Volkan

----------Topal------------

Calik------Okan (Barrusso veya Ayhan)----Arda

Karan-----Nonda (Hakan)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Barrusso sayiklayin durun :D Adami görmediniz mi yahu?! ...sonra Ayhan,
cocuk sahada ruh gibi dolasiyor, hayir gelmez.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote:Barrusso sayiklayin durun :D Adami görmediniz mi yahu?!
Valla gormedik agbi. Bir gorsek :?

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

30 saniye kufur edildi bir mac sahamiz kapatildi (Denizli)

Bursaspor -Manisa macinda hakemin annesi ile 10 dakika 20.000 kisi dansetti (kirmizi kart pozisyonu ve sonrasi) ne bir anons ne bir ceza.Levent KIZIL'in tossack'i yetiyorda bizimkilerin mi yetmiyor ?

BJK-FB macinda hic kufur olmadi mi? Kufurler munferit miydi ?

Genclerbirligi macinin basinda federasyona kac saniye kufur edildi ?

Bu olay seye dondu hani filmlerde cep telefonu ile arayan eleman telefonunun FBI tarafindan 20 saniye icinde taranip yerinin tespit edilmemesi icin 19.saniyede telefonu kapatir ya aha iste o hesap.

Kufredin ama tam 30.saniyeye gelince susun, ceza yazmiyorlar. :) Cok sinirliyim bu ise hepsinin AK. diyerek konuyu unutmak istiyorum.

Trabzonspor'u yenebilirlerse gercekten buyuk basari olacak, ikincilik acisindan cok onemli bir 3 puan olur.
TRUST GALATASARAY
MGC

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Barrusso sayiklayin durun Adami görmediniz mi yahu?! ...sonra Ayhan,
cocuk sahada ruh gibi dolasiyor, hayir gelmez.
gercekten saglikli degerlendirme yapacak kadar goremedik ama gorulebildigi kadariyla bayagi umutsuz bir vakaydi. topa cok sert ve dengesiz giren ayagina geleni dandun saga sola vuran biri
Trabzonspor'u yenebilirlerse gercekten buyuk basari olacak, ikincilik acisindan cok onemli bir 3 puan olur.
Trabzon bayagi kotu bir takim bana kalirsa .Normalde ne G.S ne F.B den puan alamamasi gerekir.Gokdeniz de gidince takim bitmis.Asil 3 puani alamazsak buyuk basari(!) olur.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzon son zamanlarda toparlanmaya başladı. Aşağıdaki kadronun çıkma olasılığı yüksek... En mantıklısı bu görünüyor..

Deniz Selman wrote:TD yokken hazir bosluktan faydalanarak ilk kadro'yu ben yapiyorum...

...Nonda.....Umit Karan
.......Okan........
Arda...........Hasan Sas
.....M. Topal.......
Volkan..Servet..Emre..Song
........Aykut

yedekler:
Firat / Hakan Balta / Ayhan, Baris, Serkan, Barusso / Hakan Sukur

bir daha donmemek uzere kadro disi:
Sabri, Bouzid, Carrusca

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu kalan 5 haftada herhangibir pozisyona "deneme" mahiyetinde oyuncu konulmaması lazım.Hasan belki Uğur'un yokluğunda isabetli orta sorunumuzu halleder ama bilemiyorum,önümüzdeki sezon kadroda yer almayacak oyunculara bel bağlamak da ne derece mantıklı?

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tamam artik,

Suyun karsisi cihan harbinden dondu.Bizde onlari konusmayi birakip maca donelim.

Bu maci alinca bir cok sey degisecek.Ancak acikca soyleyeyim benim korktugum mac 31.haftadaki Olimpiyat Stadindaki Istanbul BB maci.

Abdullah Avci ve topculari bu maci gurur meselesi yaparlarsa is boka sarar, daha macin basinda gol bulmak lazim.

FB maci oncesi buyuk moral olur.

Ufff ne olursa olsun FB macinda olsun,
FB macindan once takimin tokezlemesini istemiyorum.

TRABZON
ISTANBUL BB
FENERBAHCE

Bu uc maci da alirsak forumda G-STRING giyecem :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur Huseyinoglu

Re: TSL 30. / Galatasaray Trabzon c.tesi 19:00

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Image Image
Buraya da ekledigim Çarşamba Florya Günlüğünde, Arda icin cok olumlu ifadeler yoktu sakatligindan yana ama, NTVSpor direk "oynayabilecek" demis. Yeteneklerine ve hirsina cok ihtiyacimiz var nitekim.
Galatasaray'da Arda sevinci

Gençlerbirliği maçında sakatlanan Galatasaray'ın genç futbolcusu Arda'nın, bu hafta oynanacak Trabzonspor karşılaşmasına yetişebileceği belirtildi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 18:33 TSİ 9 Nisan 2008 Çarşamba

Galatasaray, Trabzonspor ile cumartesi günü yapacağı lig maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Gençlerbirliği maçında ayak bileğinden sakatlanan Arda'nın, bu hafta oynanacak zorlu maça yetişebileceği öğrenildi. Arda ile birlikte hafif sakatlığı bulunan Okan'ın da, Trabzonspor maçında forma giyebileceği belirtiliyor.

ABD'de kalça kemiğinden ameliyat olan Linderoth ise, büyük bir aşama göstererek saha çalışmalarına başladı. İsveçli futbolcunun, ligin son haftalarında forma giyeceği açıklandı.

SONG VE ORKUN YOK

Geçen hafta sakatlıkları yüzünden kadroya giremeyen Song ve kaleci Orkun'un ise, bu hafta yine oynamayacakları öğrenildi.

Dizinden ameliyat olan Uğur ise, fizyoterapistler eşliğinde çalışmalara başladı.

Öte yandan antrenman sonrası basına açıklama yapan Ümit Karan, profesyonellerden oluşan bir takım olduklarını vurgulayarak, Karl Heinz Feldkamp'ın gidişinden etkilenmediklerini söyledi.

Golcü futbolcu, Gençlerbirliği maçı gibi Trabzonspor maçının da çok zor geçeceğini ifade etti.
Yapilan nerdeyse her denemede, (Lincoln'un yoklugunda) kanattan ortaya cekildiginde verimsizlesse de Arda, Yattara'ya karsi, Hakan-Volkan ikilisiyle daha saglam baslayip, Arda'yi agir savunma yukunden yine hafifletsek mi diye yine de aklima geliyor, emin olamasam da.

Song sakatken devsirme sag bek cozumlerimizi, "dogal" savunmaci degil, baska pozisyonlarda oynayan adamlardan halletmemiz gerekecek gibi. "Gerekecek" diyorum, cunki 2 kere abuk sekilde sicrayan Sabri cekirgesini, eger teknik ekimiz sahaya koyarsa, eminim bu sefer bizim elimizde patlayacak... :( Bu gereklilik de, bir yerde pesinen sag kanattan hucum yetenegimizden vazgecmek anlamina gelecek muhtemelen ama, beni cok bozmayacak bu isin dogrusu, hersey Arda'ya bakacak zaten...

Baris da cok savruk maalesef. Bu son sefer fatura kesilmedi ama, 2 denemede o da sinifta kaldi. 90 dk oynayamayacak deniyor ama, yine bile Hasan Sas'tan bek yaratsak mi diyesim geliyor (veya Okan'dan). Onunde (onlerinde) civa gibi bir Serkan'la!? Gerci, arada Hasan "Abisi" gaza geldi mi, ister istemez Serkan'i kendi yerine bek olmaya gonderecektir herhalde!? :)

TD'luk de ilginc meslek netekim yahu. Bu tip varyasyonlari antrenmanlarda filan denemek, nasil calisacagini/calismayacagini gormek, bayagi zevkli olurdu herhalde! :D

Code: Select all

Aykut

Hasan Sas    Emre    Servet    Volkan
/Okan

Serkan       Okan    M.Topal   Arda
/Baris       /Arda             /Hakan

Umit K.     Nonda
Özgür

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:

Aykut

Hasan Sas    Emre    Servet    Volkan
/Okan

Serkan       Okan    M.Topal   Arda
/Baris       /Arda             /Hakan

Umit K.     Nonda
Bosuna umitleniyorsunuz... Gecen hafta Hakan abi - bak hoca gidince kendini nasilda 11'e koydu demesinler diye Nonda ile basladi - once bakin gorun Nonda'nin halini dedirtti sonra kendi girip kahraman olacakti ama is ona kalmadi.

Bu hafta Hakan kesin 11'de - ve tabii ki besleyicisi Sabri'de oyle... Sag kanatta Sabri-Okan, sol kanatta Volkan-Arda, Lincoln'un yerine de Hasan Sas oynar. Ileri ucta Umit-Hakan, stoperler de Servet ve Emre... On libero'da Topal ve kalede Aykut zaten alternatifsizler. Tamami Turk bir takimla cikartir bizi abilerimiz.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Benim arzu ettigim kadro ise

Aykut

Hakan Balta   Emre    Servet    Volkan

Mehmet Topal

Okan                 Arda              Baris

Umit K.     Nonda

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote: Lincoln'un yerine de Hasan Sas oynar.
Biliyorum Lincoln hic hosuna gitmiyor Mert. Her isde bir hayir vardir. Trabzonsporda oynayan o Ayman denen eskiya mutlaka bilincli bir sekilde bizimkine sert girer uzun bir zaman sakat kalirdi.

Bu macda hakemlerin 50-50 kararlarinin hepsinin Trabzonun lehine olacagini dusunuyorum...Insallah sinirlerimize sahip cikar disiplinli bir sekilde oynariz.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:
Mert Tokman wrote: Lincoln'un yerine de Hasan Sas oynar.
Biliyorum Lincoln hic hosuna gitmiyor Mert. Her isde bir hayir vardir. Trabzonsporda oynayan o Ayman denen eskiya mutlaka bilincli bir sekilde bizimkine sert girer uzun bir zaman sakat kalirdi.

Bu macda hakemlerin 50-50 kararlarinin hepsinin Trabzonun lehine olacagini dusunuyorum...Insallah sinirlerimize sahip cikar disiplinli bir sekilde oynariz.
Lincoln'e karsi cikmamin nedeni futbol kabiliyeti nedeni ile degil sporcu ahlaki sebebi ile ilgili Murat abi. Ilk yari da kadro disi kaldigi BJK maci ile yok olmasi ve Kalli'nin gidisinden sonra ki ilk macta tekrar ortaya cikmasi bana gore tesaduf degil Lincoln'un sporculuk ahlakina ve profesyonellik anlayisina guzel bir ornek. Adami neden sevmedigim bir kez daha ortaya cikti.

Takim da kalacaksa Scolari veya Lucescu gibi yildizinin gururunu oksayan, ayricaliklar taniyan bir hoca gerekiyor - onune de dilinden ve oyun stilinden anlayan Kevin Kuranyi gibi bir buddy. Yoksa yine sert bir sistem hocasi getirirsek - yine ayni durum ortaya cikacak. Ama acikcasi ben sirf Lincoln'den yararlanilsin diye sistemden ve disiplinden taviz veren bir TDnin gelmesine iyi gozle bakmiyorum - boyle yapinca genc, altyapidan gelen oyunculara yazik ediyoruz. O yuzden de ileriye donuk bir sisteme yatirimi, Lincoln'e yapilacak zamani belirsiz, getirisi belirsiz bir yatirima tercih ediyorum.

Post Reply