Vefat

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Soner Özaltındere

Vefat

Post by Soner Özaltındere »

Milli yüzücülerimizden genç kardeşimiz Merve Terzioğlu ne yazık ki Amerikada geçirdiği trafik kazasıyla Hakkın Rahmetine kavuşmuş sevenlerinin ve tüm camianın başı sağolsun...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Allah rahmet eylesin...

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Galatasaray lilarin ABD deki trafik kazalari ve aci hatiralari ile canlari bir hayli sikkindir. Ali Abi nin kizinin vefaati ile nasil sarsilmistik.

Payidar abiyi de genc yasinda Turkiye de trafik kazasinda kaybettik.Allah Merve Terzioglu na da rahmet eylesin. Cok uzuldum. Ailesine, yakinlarina, dostlarina ve genc yuzucu kardeslerimize sabirlar dilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kendisini tanimiyordum ama http://gostatesmen.netfirms.com/sports/ ... index.html cok uzuldum. Ailesine sevdiklerine bas sagligi dilerim. Amerika icinde herhangi bir hukuki islemde kolaylik edebilecegim bir konu varsa lutfen bana aktarilsin...

Hakikaten cok uzuldum....

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben de bugun gazetede gorunce hem gencligine hem sportmen kisiligine cok uzuldum. Allah rahmet eylesin. Sevdiklerinin basi sagolsun.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Allah rahmet eylesin, ailesine Allah sabir versin.
Gercekten cok buyuk bir kayip. Hemen hemen hic olmadigimiz bir bransta cok buyuk gelecek vaadeden bir sporcumuzu yitirmisiz. Daha yeni basladigi bir okulda henuz iki ay once cok buyuk basarilara imza atmis.
Merve icin de ayri bir kampanya baslatilirsa belki bizim de kucuk de olsa katkimiz olabilir.

2008 New South Intercollegiate Swim Conference Championships

February 16, 2008

NSISC Championships in the books with Lady Statesmen in second and Statesmen third; Hein named Women’s Coach of the Year and Terzioglu garners Most Valuable Swimmer
By Daniel Hawthorne, Swimming Contact

For a second year in a row, Delta State head coach Brian Hein was named the NSISC Women’s Coach of the Year. Lady Statesmen freshman Merv Terzioglu was hot this week and earned the Most Valuable Swimmer Award, as she finished with the highest point total for the championships.

Terzioglu picked up her second win of the championship with a first place finish in the 200-breaststroke in (2:19.02) while Ashley Thompson finished sixth.

February 15, 2008

Merv Terzioglu won the 400-IM by a nose in 4:31.79 to get the ball rolling. The Lady Statesmen would sweep the top-three spots in the 100-fly lead by Amanda Guidry (56.82) with Alyce Meador (57.92) and Jen Artichuk (58.03) closing out. Terzioglu came close to pulling out another top-finish but fell just short with a second place time of 1:05.37 in the 100-breastroke as teammate Ashley Thompson rounded out the top-eight.

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

:(

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yazik elbette. Amerikada da Turkiyedeki deyimi ile Trafik Canavari her sene 50 binin ustunde can alir. Elbette ortada canavar filan yoktur. Yollardaki vahseti hiz yapanlar ve icikili ya da uykusuz araba surenler yaratir. O kadar da kontrol ve kesilen cezalar ve verilen cezalarin agirligi da yetmez ve bunlara ragmen bunca insan telef olur. Yollarin duzgun olmasi yetmiyor.

8 sene once sari isigi yanan bir okul otobusunu gordugum halde durmadim diye durdulup ceza almistim. Polise hadi ben yalan soyluyorum sari degilde kirmizi olmasina aldirmadim gectim peki benim arkamdan gecende mi kordu dedigimi cok iyi hatirlarim. Onu da cekti idi zaten. Bana cezayi verdikten sonra ona da cezayi verdi. Bir limo soforu idi. Ikimiz anlastiktik bir bok yapamazlar diyorduk. Sonradan ogrendik ki o yolda iki uc hafta filan once okul otobusu icin durmayan biri otobusten inen cocugu ezmis. Yine de ulan benim arkamdan gelenn vardi yirtarim diye dusunuyordum. Hakimin onune ciktik ve sordu. Suclu musun yoksa sucsuz musun diye. Ben sucsuzum dedim. Avukatin nerede dedi. Ne avukati ?dedim Bu cok ciddi bir olay avukatsiz senin mahkeme edilmen senin acindan cok riskli. Eger bu olayda suclu bulunursan ehliyetin 6 aya kadar elinden alinacak haberin var mi dedi. Yok dedigim de kendine bir avukat bul diye nasihat etti. Benim gibi orada belki 7-8 kisi ayni sekilde ceza kesilmis magdur. O ana kadar baktigimda sadece suclu olursam ehliyetten 5 puan gidecegini saniyordum. Eve gelip internetten olayi arastirinca isin vehametini anladim.

Hakim benden sonra ayni seyleri limo soforune de soyledi idi. Limo soforune ne yapacaksin dedim. Benim sirketimin avukati var onu tutarim dedi. Bari benim isime de baksin ben de neyse ucreti vereyim bakarsin ucuza gelir dedim. Biraz pipriklendi. Benim onun onunde olmam isini zorlastiracak filan sandi. Sonra baktim ki kendi mahkeme tarihini filan degistirtmis. Yani herifi sahit diye getirtmem bile zor olacak. Uzun lafin kisasi ben de bir avukat tutmak zorunda kaldim. Sonucta iki bin dolarim gitti. Avukat efendi paranin yarisini aldiktan sonra gitti savci ile anlasip mahkeme bile olmadan benim cezayi okul otobusune durmadi degil uyduruk bir cezaya cevirtti. Ama bir iki cezayi da icine kattilar. Boylece Freehold/NJ kasabasina 500 dolara yakin bir hibe de bulundum ceza diye. O gun bizim Turk lokalinde GS'yin bir Avrupa macina gidiyordum. Isi kirmanin cezasi olmaliydi bu. Ehliyetime puan usulu bir tek leke de gelmedi. Kendi de bu danisikli dogusten 1500 dolarimi aldi. Boylece ezilen cocugun ailesi eger kasabayi da mahkemeye verirse adamlarin masraflarini bizden cikarmaya baslamislardi.

Limo sofur mu? Benim is olduktan sonra beni aradi. Yahu benim sirketi avukatda benden cok para istiyor sen kime yaptirdin dedi. Soyledim artik ayni avukata gitti mi bilmem. Bunun gibi bu isimi hal eden avukat savci ile gorusurken ayni suctan muzdarip uc kisiyi daha boyle uyduruk ceza ile kurtarip bir saatte bes alti bin dolari cebine atti. Bu isler danisikli dogus. Kendisi de bilmem ne kasabasinin savcisi imis. Uclemeyi kurmuslar. Amerikan usulu adalet boylece dagitildi.

Kissaden hisse. Bundan sonra her okul arabasi gordugumde irkilirim. Bu konuda aldigim ders cok tuzluya mal oldu. Sari isik gorsem de hic fark etmez zink diye duruyorum artik. Ve bu yuzden de avukatlari ve doktorlari cok severim. Allah yine de basimizdan eksik etmesin. Aklima gelmedi degil. Olay olup bittikten sonra bu olayi gazeteye filan verip bu parayi alanlardan hele o savcidan filan burnundan getirtmek vardi. Hakim hic bu ise karismadi diye gozuktu. Ama verdigim cezanin makbuzu vardi hadi o kasabanin kasasina gitti. Avukata verdigim para bolusuldu mu orasini hep merak ettim. Ama boyle bir sey yapsam sonunda yine bana dokunacakti. Bu memlekette araban yoksa sadece ise degil bakkala dahi gidemezsin 6 ay. Sonra boyle bir suc isledigimi (ki vallahi yalan makinasi baglanmayi da gozume almistim. Otobus daha durmamis ve sadece sari isiklarini yakmisti diye.) sigorta sirketleri duyacak ve sittin sene ekstra iki bin dolari onlara odeyecektim. Yani olan bana daha fazla olacakti. Sistemi nasil kurmuslar ama. O yuzden hayvan terli idi yemedi.

Laf lafi acti. Allah rahmet eylesin. Kimbilir ailesi nasil yandi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cok uzuldum. Yurt disina cocugunu okumaya gonderen ailenin boyle bir haber almasinin acisini gercekten dusunemiyorum. Yuregin daglanir gencecik kizin boyle gitmesine ama hayatin icinde bunlarin hepsi var ne yazik ki. Allah ailesine sabir versin.

Galatasaray camiasini boyle haberler cok uzer. Simdi butun kulup cokmustur. Onu yetistiren hocalari, arkadaslarinin anneleri babalari, butun yuzme subesi kahrolmustur. Kalamis'ta yas vardir.

Yillar once bir antrenmandan cikista kaza gecirmistim. 12-13 yaslarindayken gece gece Fenerbahce parkinin oradaki o eski bufelerin onunde otobus beklerken arkada otoparktan bir taksi cikmis, beni gormemis direk altina almisti. Iki dizimin ustunden gecti tekerlekler. Ben bagirmaya baslayinca, millet gece karanligiyla cocuk altinda kaldi geri al geri al demezler mi? Hadi bir daha... Bu sefer kaval kemigimden gecmisti tekerler. Neyse genc adamiz, kemikler esnek, yuzucuyuz falan bir sey olmamisti. Ama herhalde bir kac cm le yirttiydik. Allah acidi anneme babama evlat acisi vermedi. Ha bir de Anadol olmasi taksinin ise yaramisti tabii. .O gece butun yuzme takimi, hocalarim, anneler babalar, Yilmaz hocam bile hastanedeydi benle.

Galatasaray camiasinin bagrina bugun ates dustu. Dualarimiz Merve kizimiz ve sevenlerine.

http://www.gsyuzme.org/index.php

Ozan Ersoy

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Cok uzucu, Allah sevenlerine sabir versin.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun sitede resmi okumustum.Vah vah cok ta gencmis melek gibi de guzelmis cok yazik Allah Rahmet Eylesin demistim.

Allah kimseye evlat acisi yasatmasin, herkese sirali olum versin diye dua edecegim ama hepimiz biliyoruz ki oyle olmuyor.

Ailesine sabir diliyorum.
Camianin da basi sagolsun
TRUST GALATASARAY
MGC

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ozan Abi'nin başına gelen olay Levent Kırca parodisi gibi.
Gel gel deyip bacakları bir posta daha ezdirmek.
İyi ki çok geldin biraz ileri git dememişler. Beklenir vallahi. Kırca'nın vardı öyle bir skeci; kaza yapan arabadan sürücüyü el yordamıyla çekerek süründürerek çıkarıyorlardı, yetmez gibi bir de on kişi üzerine çıllanıp kalp masajı yapıyorlardı. Skecin sonunda sağlam adam ölüyordu.
Ersoy ucuz atlatmış.
Fakat bu kızcağızın o kadar şansı yokmuş, hastanenin ihmali yüzünden yaşamından olmuş. 22 yaşında.
Resimlerine bakınca üzüldüm. Pırıl pırıl, peri gibi, önünde uzun bir geleceği olan bir kız. Herşey bir hata yüzünden bıçak gibi kesilivermiş.
Allah rahmet eylesin. Yakınlarının başı sağolsun.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/865277 ... 9&sz=10553

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Allah rahmet eylesin.
Konsantrasyon
Concentration

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

15.04.2008 14:42
Merve Terzioğlu'nu Son Yolculuğuna Uğurladık
Image
Geçen hafta geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden milli yüzücümüz Merve Terzioğlu, bugün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Terzioğlu için Kalamış'taki Galatasaray Su Sporları Tesisi'nde düzenlenen törene, sporcumuzun daha önce formasını giydiği Fenerbahçe camiasından da çok sayıda isim katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın yanı sıra antrenörler, Terzioğlu'nun eski takım arkadaşları ve yakınları da törende hazır bulundu.

Saygı duruşunun ardından Divan Başkanları İrfan Aktar, Yüksel Günay ve Galatasaray Yüzme Takımı Teknik Direktörü Yılmaz Özüak birer konuşma yaptılar. 22 yaşında hayatını kaybeden Merve Terzioğlu için arkadaşları da dokunaklı konuşmalar yaptı. Galatasaray'ın rekortmen yüzücüsü Burcu Dolunay, "Hiç beklemiyorduk böyle bir ölümü ve kabullenmek zor olacak. Mekanı cennet olsun" dedi.

Eski takımı Fenerbahçe'den Duygu Gürol ise "Karışık duygular içindeyim. Fenerbahçe Kulübü olarak yokluğunu her zaman hissedeceğiz. Her zaman kalbimizde olacak" diye konuştu. Merve'nin babası Murat Terzioğlu ise "İki büyük camiayı birleştirdi. Melek gibi bir kızdı. İnsanların ömrü 2 ezan arasındadır. O çok mutluydu ama ömrü kısa oldu. Yüzmeyi çok seviyordu" dedi.

Terzioğlu'nun naaşı Fenerbahçe Camii'nde kılınan öğle namazını müteakip, Çengelköy Mezarlığı'na defnedildi.
http://www.galatasaray.org/kulup/haber/848.php

Post Reply