TSL 32.hafta:GS - FB 1-0 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Seckin Tascioglu wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:
Kerem Tezic wrote: AY Deli Ibrahim gibi paralari sacti, sapkadan cika cika TR ligi ikinciligi cikti...
O da belli degil :D
O zaman Sivas'a yenilelim mi :D Bize bakiyor artik ligin, hersey bizim elimizde. Sivas aklini basina alip, sampiyonlar liginde benim ne isim var demeli.
Bu bunalimin uzerine Genclerbirligi ile oynayip, Trabzon'a gidecekler, onu kastetmistim.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Servet bir şarkısın sen.
Kaptan Bülent'ten sonra, tekmeye kafa koyan bir adam.
Gerek kafasıyla, gerek yatarak kayarak kaç tane son müdahale yaptı, sayamadım. Eğer Servet gibi bir adamımız olmasaydı sahadan başı önde ayrılacaktık.
Neden hiç etüt edilmemiş Fenerbahçe?
İkinci yarı o ne kısır oyundu öyle. Tek kale oynadılar. Kapandık. Orta sahamız, özellikle Arda ve Barış hiç çalışmadı. Forvet desen hücum presi yapmaz.
Şansına mansına, golü bulduk.
Denizli-FB maçından beri böylesi heyecan yaşamamıştım.
Hep iyi oynayıp kaybedecek değiliz ya, bir kere de kötü oynayıp kazanalım.
Servet, senin formanı almak boynumun borcu olsun.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

antu forum kapandi galiba giremiyorum... :D:D

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozgur A. Boztepe wrote:antu forum kapandi galiba giremiyorum... :D:D
TO VICTORY yazan kapak sayfalarinda duzeltme yapiyorlardir. Almanya'da yasayan vatandaslarimizi dusunerek NACH TO VICTORY yapabilirler :lol:

Ozgur A. Boztepe

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:antu forum kapandi galiba giremiyorum... :D:D
TO VICTORY yazan kapak sayfalarinda duzeltme yapiyorlardir. Almanya'da yasayan vatandaslarimizi dusunerek NACH TO VICTORY yapabilirler :lol:

Ufuk Sezekkaplan gulmekten oldurucen beni SUPER !!!!!!!!!!!!!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçla ilgili:

6. FB'nin sahada kaç yabancısı vardı bilmiyorum ama bizim 1 taneydi :D Nonda GS'nin kolay kolay bulamayacağı kalitede bir forvet. Mutlaka ama mutlaka kalmalı!

7. Barış defansif anlamda mükemmel oynadı. Tıpka kupadaki ilk FB maçındaki gibi..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Rıdvan NTV'de "maldonado babanın oğlu mu? " diye soruyor? :))

Maçı dışarıda izledim, helal olsun futbolculara ve Cevat hoca'ya. En son Songu alması bende soru işareti yarattı ama sonuçta kazandık. Belki de doğrusu oydu.

Savunmada Emre ve Servet harika oynadı. Yani bir senede iki tane mükemmele yakın Türk stoper kazanmış olmamız beni şaşırtıyor ve çok sevindiriyor. Aykut da idare etti , bir kornerde çıkmadı az daha yiyorduk ama onun dışında iyiydi. Sabri yumurta kapıya dayaynınca aklını başına topladı. Mehmet Topal yine süperdi.

Ümit Karan ve Nonda çok çalıştı , rakibin hatasından da olsa golü buldular. Hakan yine kontenjandan oynadı, elinden geleni yaptı ama gücü artık bu kadar.

Arda 21 yaşında bu takımın lideri olmuş durumda bu da çok mutlu ediyor insanı.

Bugun Hagi zamanında alışık olduğumuz 4-4-2 yi oynadık, 10 numarasız en iyi diziliş bu. O zaman da Feneri ve Alexi kilitleyebiliyordukç şimdi de öyle oldu. Eğer iyi bir 10 numara bulamayacaksak ve Lincoln böyle istikrarsız olacaksa bu diziliş iyi bir tercih. Cevat hocayı da tebrik etmek lazım.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçla ilgili

8. Gol esnasında ve maç sonrasında Kalliyi ve eşini gösterdiler. Görenler farketmiştir, hiçde gönderildiği takımın maçını izliyor gibi değildi :) Hagi de çok sevindi. M. Denizli pek bi "cool" idi.

9. Ümit KARAN: "Rakipler ve medya bizi pohpohlayıp rehavete sokmak isteyebilir ama biz bu tuzağa kesinlikle düşmeyeceğiz!"

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Neyse Zico da sacmalamis. Ugur Boral sol bek onunde Deivid, sag kanatta Kazim ortada Maldonado cikiyor. Az da olsa keyfim yerine geldi. Lincoln olsa ve tek forvet oynasak cok buyuk olasilik yeneriz derdim.

Ugur Boral bu sene ilk defa sol bek oynayacak hatirladigim kadariyla. Genelde Carlos veya Vederson Ugur da oynadiginda onlarin onunde oynuyordu. Defansda sorunlar yasayan biri Ugur. Bekte oynamasi da cikislarini azaltacak. Deivid onun onunde. Adam acik degil, sol acik hic degil. Hic bir mantigi yok. Maldanodo'yu da Selcuk'un yerine her zaman tercih ederim bir GS'li olarak. Kezman da forvet oynuyor ki Semih hem daha iyi golcu, hem su siralar daha formda, hem de sirti kaleye donuk top alabildigi icin 4-5-1 oynayan FB'de daha etkili bir oyuncu. Kazim sag kanattan iyi orta yapabiliyor ama iyi savunma oynayan oyunculara karsi etkisiz olabiliyor. Aslinda kendisi forvet. Savunmasi zayif, cok top kaybi yapabiliyor, daglara taslara vurabiliyor, daha tecrubesiz.

Uzun sozun kisasi Zico GS icin olabilecek en guzel takimi cikardi. Ah Lincoln ah... Senin ipinle kuyuya inilmeyecegini bir daha gosterdin bize. Su mac icin arenmana cikmazdim, hastayim derdim yine de bugun sahada olurdum.

Ozan Ersoy
Yazıları okuyordum, Ozan abi'nin bu tespitleri genel olarak Fener'in bu maçta iyi oynayamamasının sebepleriydi. Rıdvan da maçtan sonra aynı şeyleri söyledi.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Hakan Unsalda yine abuk sabuk ve ayip laflar ediyor. "Baris gitti kalliye sarildi babasina gitti", " milat 5 nisandir, lincolnun sakatligini yukardan biri sagladi, gs sampiyon olsun diye."
Icimden gecenlerin hafifletilmis hali, "Babasi gelsin, sana soyle saglam bir Osmanli tokadini patlatsin" oldu... Kusura bakmasin, bilimum konulardan Hakan elestirisine gecebilen :) Celal hesabi, Hakan Unsal'in bu bilimum konuyu bu sekilde bagliyor olmasi da acaip antipati yaratiyor bence, birileri uyarsin bence...
Bahri havadirda abukluklara basladi, hemen atlarlar akbaba gibi basariya... Adnan Polat'in asil cozmesi gereken bu olucak.
Sevgili Adasim, "basladi" derken?!? :) Bu adamin abukluk yapmadigi zaman var mi yahu?!?
Özgür

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mevdivenler bostu. Simdi ne diyecek AY? Yine buluy bivsey.

Sabri bile ortalari haric iyiydi. Acaba Karan'in agzi ile kus tutmasi gerekiyor mu hala? Baris nasildi ama? Canavar! Emre super. Servet tas! Hepsi super mucadele etti. Helal olsun hepsine.

Ama Sivasbahce'ye dikkat etmek lazim. Kendi sampiyonluklarindan fazla FB'ninkini istiyorlardir.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Celal hesabi, Hakan Unsal'in bu bilimum konuyu bu sekilde bagliyor olmasi da acaip antipati yaratiyor bence, birileri uyarsin bence...
Sana antipatik geldigimi bilmiyordum ama Hakan'a acaip antipatigim, bak burdada gectim yine Hakan'i :) Bugun degilim ama, hepsine helal olsun tekrar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tolga Girici wrote:
Ozan Ersoy wrote:Neyse Zico da sacmalamis. Ugur Boral sol bek onunde Deivid, sag kanatta Kazim ortada Maldonado cikiyor. Az da olsa keyfim yerine geldi. Lincoln olsa ve tek forvet oynasak cok buyuk olasilik yeneriz derdim.

Ugur Boral bu sene ilk defa sol bek oynayacak hatirladigim kadariyla. Genelde Carlos veya Vederson Ugur da oynadiginda onlarin onunde oynuyordu. Defansda sorunlar yasayan biri Ugur. Bekte oynamasi da cikislarini azaltacak. Deivid onun onunde. Adam acik degil, sol acik hic degil. Hic bir mantigi yok. Maldanodo'yu da Selcuk'un yerine her zaman tercih ederim bir GS'li olarak. Kezman da forvet oynuyor ki Semih hem daha iyi golcu, hem su siralar daha formda, hem de sirti kaleye donuk top alabildigi icin 4-5-1 oynayan FB'de daha etkili bir oyuncu. Kazim sag kanattan iyi orta yapabiliyor ama iyi savunma oynayan oyunculara karsi etkisiz olabiliyor. Aslinda kendisi forvet. Savunmasi zayif, cok top kaybi yapabiliyor, daglara taslara vurabiliyor, daha tecrubesiz.

Uzun sozun kisasi Zico GS icin olabilecek en guzel takimi cikardi. Ah Lincoln ah... Senin ipinle kuyuya inilmeyecegini bir daha gosterdin bize. Su mac icin arenmana cikmazdim, hastayim derdim yine de bugun sahada olurdum.

Ozan Ersoy
Yazıları okuyordum, Ozan abi'nin bu tespitleri genel olarak Fener'in bu maçta iyi oynayamamasının sebepleriydi. Rıdvan da maçtan sonra aynı şeyleri söyledi.
Bu galibiyeti FBnin hatalarina baglamak takimin verdigi mucadeleye haksizlik olur... Bugun Zico dogru kadroyu da cikarsa pek fark olmazdi...

Bugun bu maci kazandiran takimin birlikteligi, azmi ve taraftar destegidir.

Sunu da ilave edeyim - eger bugun Umit yerine Lincoln oynasa bu mac boyle bitmezdi. Umit gibi ne pres yapar ne de defansa gelip top cikartirdi - takimin birlikteligine sekte indirirdi. Hakan Unsal'a o nokta da katiliyorum... Nereden geldigini bilmem ama Lincoln'un oynamamis olmasi bizim en buyuk sansimizdi bugun.

Fatih Mutlu

Re: iste gercek sampiyon. tebrikler

Post by Fatih Mutlu »

Bahri Unlu wrote:Mart ayi bitmeden Fener camiasini sampiyonluklari icin
tebrik edenler kimlerdi parmak kaldrisin bakiyim o inancsizlar. :)
budur...
bendim bi tanesi :) hayatimda yamulduguma, utandigima, yerin dibine gectigime bu kadar sevindigim azdir.

tebrikler galatasaray'a. gercekten ligin buyuk cogunlugunda, ozellikle de besiktas macindan sonraki devrede gosterdigi ustun performans ve daha da muhimi gayretten oturu.

Ozgur A. Boztepe

Erman yarim saattir lincoln konusuyor her alakasiz yerden, sansal bile "30 dakkadir lincon anlatiyorsun birak artik dedi"...

Ermanda parada var cikari ne acep?

Post Reply