33. hafta: Sivasspor-GS 3-5 (Song(KK),Arda(3), Ayhan, Hakan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Maç nasıl biter?

Poll ended at Tue Apr 29, 2008 10:53 pm

Sivas kazanır
3
8%
Berabere biter
9
23%
Galatasaray kazanır
27
69%

Total votes: 39

Salih Bora

33. hafta: Sivasspor-GS 3-5 (Song(KK),Arda(3), Ayhan, Hakan)

Post by Salih Bora »

Şampiyonluk yolunda koşar adım ilerliyoruz.
Beraberlik yeter ama galip gelmememiz için sebep yok.
Sivas büyük maçlara konsantre olamıyor.
Ama biz de Fener'i ezdik geçtik psikolojisinden kurtulamazsak sonumuz iyi olmaz. Olağanüstü filan oynamadık, bulutlardan inmeliyiz. Maç sonrası Florya'daki abartılı kutlamalar beni birazcık korkutuyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şampiyonluk havasına girmek için henüz erken. En azından 1 hafta daha sabretmek lazım. Avatarlar değişimi konusunda da biraz acele edilmiş gibi.. :)

Sivas maçını kazanmak için evvela aynı hırsın ve inancın devamına, beraberinde de disiplinli bir futbol anlayışına ihtiyaç var. Gol yemediğimiz her dakika bizim lehimize olacak. FB maçı için beklediğimiz 4-5-1 bu maçta sahada olacaktır büyük ihtimal. Ümit'in yerine Lincoln oynayacaktır inşallah. Karan'ın hırsını ve mücadelesini beklemek belki hayalcilik olur ama Lincoln bu maçı kazandırırsa FB maçında olmamasına rağmen kendi payına düşeni yapmış olacaktır benim gözümde..

Sakatlar iyileşirse, yeni "süpriz" sakatlıklar yaşanmassa, kimin oynayacağını büyük oranda belli. Sivasa giderken, yeni ameliyat olmuş Hasan dahil herkes götürülmeli. BU MAÇ FİNAL MAÇI!

Ligin ilk yarısındaki maçta Sivası yenene kadar anamız ağlamıştı. 80'den sonra gelmişti goller. Umarım bu sefer o kadar gecikmez.. :)

MAÇ BU MAÇ!

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

22 Nisan 2006'da FB'nin 4-0 kazandigi derbi'den sonra tum basin Fener'i sampiyon ilan etmisti. Aslinda daha 3 hafta vardi ve onlarin hemen sonraki hafta zor gececegi dusunulen Trabzon deplasmanlari vardi (bizim bu haftaki Sivas deplasmanina benzer bir sekilde). Bazilari bu sefer "dur once Trabzon'u yensinler sonra konusalim" demisti. O macta 1-0 maglup duruma dusmelerine ragmen 2-3 kazanip liderligi (ikili averaj'a gore liderdiler) korumuslardi. Ayrica ertesi hafta bizim BJK deplasmani vardi (bu sene FB'nin Trabzon deplasmanina benziyor biraz), yani FB kesin sampiyon diye konusuluyordu. Icerde Erciyes'i yendikden sonra sadece Denizli deplasmaninda galibiyet lazimdi onlara (bizim mucize'ye yakin sekilde BJK'i Inonu'de son saniye'de yenmemizden sonra). O Denizli macinda ne oldu hepimiz hatirliyoruz.

Soylemek istedigim sey, sampiyonluk havasina girip Sivas deplasmanini hafife almayi birak, Sivas macini kazansak bile sampiyonluk havasina girme hakkimiz yok. 2006'da FB Trabzon deplasmanini gecince "tamam artik rahatlayabiliriz" demis olabilir ister istemez, ama sonucta daha kolay gozuken Denizli macinda takilmislardi...biliyorum Denizli'nin dusme ihtimali vardi, biliyorum deplasmandi, biliyorum 1 puan degil 3 puan lazimdi, vb...ama Oftas'in Sami Yen'de surpriz yapamamasi soz konusu degil. Sonucta bu sene iki macta yenemedigimiz bize ters gelen cok mucadele eden genc bir takim. Her sey olabilir. 180 dakikamiz daha var, kimse bunu unutmasin.

Tabii bu pazar biz Sivas'dan FB'nin Gencler'den aldigindan fazla puan alirsak o zaman matematiksel olarak sampiyonuz...en guzeli bu olur, havaya girip Oftas macina saclar yuzler boyali falan cikabilir oyuncular, o baska...

Deniz

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Yukarıda yazılanlara aynen katılıyorum. Bu kutlamlar havaya girmeler hiç iyi
olmadı. Sivas küçümsenecek bir rakip değil. Oftaş ile ligde 0-0 berabere
kalıp kupada 3-0 yenilmişiz. İnşallah bu şampiyonluk havasından çabuk
çıkılır. Yönetim taraftarı florya'ya alarak büyük hata yaptı. Bunun verdiği
gevşemeyi önlemek yine onların görevi.

Ali Kaya

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Galatasaray yarını dinlenerek geçirecek, 30 Nisan Çarşamba günü saat 11.00'de basına ve taraftara açık yapacağı antrenmanla Sivasspor maçının hazırlıklarını sürdürecek. Sağlık merkezinde tedavileri süren oyuncuların dışında bir grup oyuncu, yarın teknik ekip yönetiminde özel bir antrenman yapacak.
Kaynak: AA

Maalesef sadece taraftari Florya'ya almakta kalmamislar, oyle gozukuyorki taraftar butun hafta Florya'da olacak, sanki kutlamalar basladi ve devam edecek gibi. Insallah takimin liderleri (bu liderlerin kim olduklari belli, sevin veya sevmeyin...) genc oyunculara durumun gerceklerini anlatabilir, cunku yonetimin davranislari bu acidan hic yeterli degil.

Deniz

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GS camiasında müthiş bir rehavet havası hakim! Fenerin 2 sene önce mucizevi bir şekilde kaybetmesi gibi, bizde herşeyi Sivasta bırakırsak, bunun sebebi, içine girdiğimiz aşırı rahatlık olacaktır.!

Sivas maçından sonra acı çekmemek için bu aptalca psikolojiden biran önce kurtulmak lazım! Çoğunluğu genç olan takımın motivasyonu ciddi tehlikede!

Sivas'ın şampiyonluk şansı olması bizim açımızdan da bir "şans" olabilir! İddiasız, amaçsız bir rakibi ciddiye alıp konsantre olmak bizim için çok daha zor olabilirdi. Futbolcular maç sonu gösterdikleri "temkinli" tavrı devam ettirebilirse bu maçıda önceki 4 maç gibi ciddiye alacak ve iyi motive olacaklardır. Bu açıdan, Ümit Karan'ın yokluğuna üzülmemek elde değil. Çünkü şampiyonluğa en çok inanan futbolcu o!

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sivas daha once yapmadığı bir uygulama ile Sivas doğumlu olmayanlara Sivas tarafından bilet vermiyor. Bu kötü haber (galiba daha önce Bursa yapmıştı?)

Yalnız stad kapasitesinin önce %5'i olan 800 bilet ayırmışlardı, şimdi 1600 e çıktı! Kapalı kenarından da yer ayırmışlar. Bu da iyi :D Yani stadın %10'u...

Buradan değişik sonuçlar çıkarılabilir..

Belki gideriz asıl final maçına, kim bilir? Sivas'ın nesi meşhurdu :?:

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

fener maci kadar zorlu bir mac olacak bu mac. ben ne yonetimin ne futbolcularin bu maca yeterince konsantre olamayacaklarina inaniyorum. (turkcenin azizligi sanirim bu :D yani hem yonetim hem oyuncular gerektigi gibi konsantre olacaklar demek istiyorum :) )yonetimin antremani taraftara acmasi, fener maci oncesinde de yapildi. bunu bir havaya sokma gibi elestirmek dogru degil bence. futbolcular da bu macin oneminin bilincindeler, ayrica sampiyonlugun iki maci da kazanmaktan gectigini biliyorlardir. (beraberlik matematik olarak bize yetebilir, kastim o degil. ama son haftaya sivas'i yenip girmek gerekir.)

fakat yine de ister istemez bir gerilim dusmesi olacaktir. cok onemli ve buyuk bir basari kazanilmis bir olayin ardindan muhakkak bir gevseme olur. siz istediginiz kadar olmamasina ugrasin. ama oyuncularin bunu asacak, ve mac gunune kadar o macin gerilimine gecebilecek kadar becerikli olduguna inaniyorum ben.

tum bunlara ragmen cok zor mac olacak. bir kere uzun sureden beri devam eden bir galibiyet zinciri var. galatasaray lig icinde bunu sadece bir kez gecebildi su ana dek, o da ikinci devre basindaki 5 maclik galibiyet serisi. yani istatistiki olarak, son iki haftada puan kaybetme olasiligimiz yuksek. tabi bu sadece sayilarin bir oyunundan dolayi boyle degil. 5-6 maclik seriler 1.5-2 aylik bir zaman dilimine denk geliyor. bir takimin yuksek performansini bu kadar uzun surdurebilmesi de cok zor.

karsi tarafta sivas'in da benzer handikaplari var. onlar da, artik dagilirlar dedikleri fener macinin ardindan 5 puanla gecirdikleri 3 haftayi takiben, 6G 1B 1M ile 8 hafta gecirdiler.

sivas'in bir handikapi da buyuk takimlara karsi aldiklari skorlar: sadece besiktas ve trabzon'a karsi birer galibiyetleri; bir de trabzon'dan masa basinda aldiklari bir galibiyetleri var. gerisini (masa basi da dahil) yenilmisler. onlar da sampiyon olmak istiyorlarsa, bu konuda rustlerini ispat etmeleri gerektigini biliyorlar. yani gs'i yenmek zorunda hissedecekler kendilerini.

aslinda stresin buyugu sivassporda. ister SLne katilmak olsun, ister sampiyonluk olsun; iki hedefte de mutlak galibiyet gerekiyor onlara. ve sivasli oyuncular bu strese gslilar kadar alisik degiller. daha zor durumda olanlar onlar. ama medyaya dikkat edin: bir sivas-fener macinda olusturulan havaya, sivas'a yuklenen strese bakin; bir de bu mactaki havaya. (tabi bunda bir onceki hafta derbi oynanmis olmasinin da rolu var)

korakor, disedis bir mucadele olacak saniyorum sahada. iki tarafta mucadeleci futbolu seviyor. bu macta oynayabilirse nonda'ya buyuk is dusuyor. sivas'in anahtari o. erken gol bulursak cok rahat mac cikaririz. buna ragmen gol icin bodoslama saldiracagimizi dusunmuyorum. fener macindaki gibi, defans guvenligini elden birakmadan ve mehmet yildiz gibi fiziki gucuyle oynayan bir oyuncunun karsisinda servet gibi onun panzehiri olabilecek bir futbolcuyu dikerek oynayacagiz. bir de lincoln, oynarsa, onun performansi belirleyici faktor olacak.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu mac dikkatli olup, yenemiyorsan yenilme, 1-0 atip yatip kazanma ve sampiyonlugu kotarma macidir. Lucescu'lu sampiyonlukta Radu Niculescu'nun son dakikalarda attigi kafa goluyle kazandigimiz Samsun maci var ya oyle bir mac. Umit Karan'in olmayisi etkileyecek cunku ceza sahasinda onune top geldiginde tek vurusla gol yapma olasiligi en yuksek oyuncumuz o.

Neler biliyoruz...

1) Beraberlik kotu sonuc degil.
2) Deplasmanda oynuyoruz
3) Rakip buyuk takimlara karsi basarili olamiyor
4) Rakip iyi kapanan ve yenmek zorunda oldugu takimlara karsi zorlaniyor.
5) Rakip iyi bir kontratak takimi

Bu durumda Umit Karan'in yoklugunda GS Hakan - Nonda cift forvet cikarsa isi is. Sivas kalabalik orta saha tek forvet oynayacaktir. Lincoln yetisirse ve tek forvet oynarsak isimiz kolaylasir cunku kalabalik orta sahayla oyunu rakip sahaya yikabiliriz. Sivas'in stoperleri fizikli ama Lincoln, Arda, Nonda gibi bilegi kivrak adamlarla basedecek yetenekte de degiller.

Sivas'in orta sahasinin beyni yasli Mohammed Topal ve Ayhan icin kolay lokma. Bizim aciklar Sivas'in bekleri Abdurrahman ve Hayrettin'in cikislarini kapatacaktir Sivas kanattan da zor gelir. Geriye Sivas'i sene basindan beri tasiyan Mehmet Yildiz kaliyor. Mehmet bize karsi ilk macta cok zorlandi dogru durust hic bir pozisyona giremedi. Servet onu iyi taniyor. Tam Servet'e gore bir forvet. Kisa mesafede hizli degil, kivrak degil. Orta sahada bogusarak kendini yoruyor, son vuruslari da kafasi yerde, topa bakarak vurdugu icin kotu. Baska stoperleri ittire kaktira, duse kalka zorluyor, kendini veya bir baska arkadasini pozisyona sokuyor ama Servet ittirebilmek icin fazla iri, ona bir boy fazla geliyor.

Kalabalik orta saha 10 dakika bunaltan baski, 10 dakika kontrollu oyun seklinde oyunun temposunu kontrol altinda tutarak, kanatlari ve Mohammed'i kitleyerek Sivas'i Mehmet'e uzun top atmaya zorlayarak oynamali ve 1-0 atip yatip, bu isi orada bitirmeli. FB'nin Gencler'le berabere kalma ihtimali bence cok buyuk.

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:Kalabalik orta saha 10 dakika bunaltan baski, 10 dakika kontrollu oyun seklinde
Ozan Ersoy
sivas'i bu sene sivas'ta yenen fener ve besiktas genelde boyle kisa surelerde etkili oynayarak sivas'in isini bitirdiler. maci koparan goller bes-on dakika icinde geldi. bizim de son yillardaki oyun tarzimiz da aslinda bu sekilde sonuca gitmeye yonelik bir tarz. ama bizim en buyuk handikapimiz forvetlerimizin fener'inkiler kadar yetenekli olmayisi. onlar olmadik pozisyonlardan bile gol yapabiliyor; bizse yakaladigimizin yuzde 10-20sini ancak atabiliyoruz. (hemen aklima gelen bir ornek: trabzon maci)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Kalabalik orta saha 10 dakika bunaltan baski, 10 dakika kontrollu oyun seklinde oyunun temposunu kontrol altinda tutarak
Buna ben de yuzde yuz katiliyorum ve bu sekilde arka arkaya (10 dakika icinde gelen) 2-3 gol atip - bu maci beklenilenden cok daha rahat alacagimizi dusunuyorum.

Sivas buradakilerin deyimi ile bu macta "choke" edicek - macin stresini kaldiramayacak - bir gol yiyip panik olacak - ikinciyi yiyip cokecek.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Forumda FB macinin havasindan ciktigini gormek guzel.

Son haftalarda benim gordugum en olumlu gelisme, futbolcular, yonetim her maca ayri konstre olabildi, takim olarakda her maca ayri strateji ile oynandi. Bu acidan teknik heyet basarili.

Rakip Sivaspor'u iki mac disinda takip edemedim, genel kanim Anadolu takimlari cok zorlamadilar, suclama olarak soylemiyorum, ama motivasyonlari ayni oldugu soylenemez. Uc hafta onceki Kayserinin Sivas macindaki oyunu , Fenerbahce ile oyununa karsilastirmak yeterli. Buyuk takimlara karsi Anadolu takimlari daha hirsli oynadigi bir gercek. Bu acidan Sivas avantajini kullandi ve ligin zirvesinde.

Lig iki hafta daha cok renkli . Her turlu heyecan var. Son Gencler macinini dudugu calinana kadar sampiyonluk "arslanin" azinda.
Kemal Bakircioglu

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Y. Sardan bugunku basin toplantisinda 11 Mayis i `Cildirma Gunu` ilan etmis. Neden? Bizim bilmedigimiz bir lig de GS in bir takimi oynuyor ve sampiyon olmus da biz mi habersiz? Ben FB maci sonrasi olusan ortamdan ve yapilan aciklamalardan hic ama hic memnun degilim. FB nin iki sene once yasadigi havaya bence girdik, umarim gec kalmadan cikariz!

Y.Sardan i ilk kez AIG ile yapilan halka arz da dinlemistim, fazla abartili bulmustum. O. Canaydin ile girdigi Baskanlik yarisinda iki kez dinledim, tatmin olmadim. Bugun de beni yaniltmadi. Ne geregi var bu tur bir aciklamanin. Haftalar oncesi sampiyonlugunu ilan edersin de son haftayi zafer - ya da yeni tabiriyle cildirma gunu- diye adlandirirsin.

Ayrica niye cildiriyim ki? Akli basinda, sevinc ve cosku dolu kutlarim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Y. Sardan bugunku basin toplantisinda 11 Mayis i `Cildirma Gunu` ilan etmis. Neden? Bizim bilmedigimiz bir lig de GS in bir takimi oynuyor ve sampiyon olmus da biz mi habersiz? Ben FB maci sonrasi olusan ortamdan ve yapilan aciklamalardan hic ama hic memnun degilim. FB nin iki sene once yasadigi havaya bence girdik, umarim gec kalmadan cikariz!

Y.Sardan i ilk kez AIG ile yapilan halka arz da dinlemistim, fazla abartili bulmustum. O. Canaydin ile girdigi Baskanlik yarisinda iki kez dinledim, tatmin olmadim. Bugun de beni yaniltmadi. Ne geregi var bu tur bir aciklamanin. Haftalar oncesi sampiyonlugunu ilan edersin de son haftayi zafer - ya da yeni tabiriyle cildirma gunu- diye adlandirirsin.

Ayrica niye cildiriyim ki? Akli basinda, sevinc ve cosku dolu kutlarim.
Sevgili Murat -

Yeni tribun bestesine dayanarak soylemis o sozu... Cildirin cildirin diye sozleri var...

http://www.youtube.com/watch?v=cayULfT_kUY&NR=1

River Plate'in Sos Cagon'unun taklidi oldugu soyleniyor ki dogru ama bunu tek yapan biz degiliz - Avrupa'da git gide yayiliyor - herkes kendine uyarliyor.

Oleeeeey oley oley oley Sampiyyooooon Cim bom boooomm ne kadar taklitse bu da o kadar.

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Galatasarayin bu sezon bir suru kotu oynadigi mac izledim. Ligin sonuncusuna daha yeni yenildik. Deplasmanda bizden sadece uc puan geride olan Sivas'a neden yenilmiyelim ki? Orta yapamiyan, kontraya cikamiyan verimsiz forvetleri olan bir takimiz. Cogu genc ve tecrubesiz kadrosu olan bir takim neden Sivas'da yenilmesin ki??

Eger yenilirsek cogu forumdar Galatasarayin yeterince hazirlanmadigini veya gevsedigini dusunucek, ki bence yenilmemiz hic de anormal bir sonuc olmaz. Sadece emeklere yazik olur.

Bu yuzden nasil kadronun ayaklarini denk almasini istiyorsak, bizde simdiden takimin kabiliyeti ve kapasitesi disinda baska yerlerde suc aramiyalim. Ornegin Alex'in sutu daha isabetli olsaydi bugun galibiyeti nasil kacirdigimizi konusuyorduk. Mehmet Yildiz'da rahatlikla Aykutun cikaramiyacagi sut atabilir. Bu da takimin rehavete kapildigini gostermez.

Herkez elinden geleni yapmaya calisicak. Bundan eminim.

Post Reply