Galatasaray'a turuncu forma

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tan Erten

Galatasaray'a turuncu forma

Post by Tan Erten »

Sarı ve kırmızının karışımının turuncu rengi doğurmasından yola çıkarak önümüzdeki sezon için turuncu forma yapılması düşünülüyormuş. Bence çok doğru olur. Siyah gibi bizimle ilgisi olmayan bir renktense portakal rengi forma çok daha mantıklı. İlgili haber:

Şampiyonluk için gün sayan Galatasaray gelecek sezon için taraftarının ilgisini çekecek yenilikleri hedefliyor.

Sarı-Kırmızılı yönetim forma satışlarını artırmak için, forma sponsoru Adidas firması ile birlikte ilginç bir yeniliğe imza atacak. Yapılan hazırlığa göre Galatasaray gelecek sezon Hollanda Milli Takımı'nın giydiği portakal imajına uygun turuncu renkli forma ile maçlara çıkacak. Adidas firması ile yapılan görüşmeler sonucu sarı ve kırmızı renklerinin karışımında turuncu rengin oluştuğu düşüncesiyle Galatasaray forma renginde değişikliğe gidecek.

Haberin tümü:

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=26[/url]
Tan Erten

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önce bir görsek iyi olur ama turuncu renkli forma görmek çok cazip gelmiyor bana :)

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Görkem KIRGIZ wrote:Bu sene en güzel formamızı en fazla iki üç kez giydik. Düz kırmızı üstüne üç sarı şeritli forma çok güzeldi, turuncu forma da bu formatta olursa, turuncu üstüne kırmızı şerit mesela, ya da sarı, tadından yenmez.
Görkem hangisiydi bu bahsettiğin? Hakikaten çok az giydik galiba. Siyah, beyaz ve parçalı forma var aklımda...
Tan Erten

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hah, tamam hatırladım, çok sağol. Hakikaten bu sezonun en güzel formaları bunlardı ama dediğimi gibi hatırlmakta bile zorlandım çok az giydik demek ki... Halbuki yeni kırmızı tonumuz çok güzel, tek parça olarak da çok çarpıcı.

Turuncu formadan ümitliyim ben. Adidas şeritlerini de sarı-kırmızı yaparlarsa çok güzel olabilir hakikaten.
Tan Erten

Birkan Erol

Post by Birkan Erol »

NBA tarzı.

:)

NBA'de her sezon değişik renklerde formalar çıkartıyor takımlar.İnanılmazda para kazanıyorlar bu yolla.

Yararlı olacağını düşünüyorum.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

SARI ve KIRMIZI gibi güzel renkler varken, ikisini karI$tIrIp turuncu yapmak ta ne demek, hic begenmedim bu fikri.

Az yukarda resmi asIlI kIrmIzI formanIn zerafteti ve havasI turuncu ile kesinlikle mümkün degil.

Milli takImIn turkuaz formasInI da begenmiyorum, KIRMIZI ve BEYAZ varken.
Last edited by Serif Halimler on Wed May 07, 2008 10:20 am, edited 1 time in total.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Fatih Terim zamanındaki o rezalet açık mavi formadansa turuncuyu tercih ederim.Ama bu kadar formaya gerek var mı?

Parçalı Sarı-Kırmızı,Beyaz,Siyah ve belkide en güzeli Kırmızı forma varken bir de turuncuya ihtiyaç yok.Ama yeni bir forma yapılacaksa mavi,siyah gibi renkler yerine düşünülebilir.

Ben 2006 sezonundaki çubuklu formayı beğenmiştim ama göremedim bir daha kendisini.Bence Galatasarayın evinde giyeceği forma parçalı veya çubuklu Sarı-Kırmızı formadır,haydi bilemedin kırmızı formadır, beyaz ve siyah formalar avrupa ve-veya deplasmanda kullanılabilir.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Serif Halimler wrote:SARI ve KIRMIZI gibi güzel renkler varken, ikisini karI$tIrIp turuncu yapmak ta ne demek, hic begenmedim bu fikri.

Milli takImIn turkuaz formasInI da begenmiyorum, KIRMIZI ve BEYAZ varken.
Katılıyorum... Bizim renklerimiz sarı kırmızı, turuncu değil.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Icguveysi Ercana bir soru: ''Sari ile kirmizi karisirsa turuncu yapiyor.
Sari ile lacivert karisirsa bu ne renk yapar? Ortaya cikan renk neyi temsil eder? '' Sureniz basladi :-)

Tamam para kazanacaksiniz ama sari ile kirmizi parcali formanin eldeki bu teknoloji olanaklariyla envai cesit varyasyonunu elde edersiniz. Yani Adidasa uretimi (2 yerine 1 kumas fon) kolay olsun ve her yil yenilenip yeni formalar alinsin diye renklerimizden vazgecmeyelim. Yahu zaten isciligi 1 lirayi gecemez. Parcali olsun 2-3 lira. Minimum 40-50 liraya satiliyor. Bu aptalliga bir son vermek gerekiyor. Baslarim Adidasin uretim maliyetine!!
NO ADNANS, NO CRY !!

Emre Girici

Post by Emre Girici »

parçalı forma, herkesin "galatasaray'in klasik formasi" diyebilecegi kadar takimla özdeslesmiş durumda. ev sahibi maclarinda bu forma korundugu sürece deplasman formasi icin her türlü yeni fikir düsünülebilir bence.
yeni forma üretmek klübün satislari icin de faydali zaten. yurtdisinda (özellikle ingiltere'de) hem home hem de away formalari ayni şekilde rağbet görüyor. maçtan önce klüp tarafindan hangi formanin giyilecegi kararlastirilirip duyurulur ve tüm stadyum ayni formayi giyer.

turuncu ilk başta biraz marjinal bir tercih gibi gelse de, turkuaz mavisiniden fümeye, altin sarisina kadar renk tablosunda birbirinden en uzakta olan tüm renkleri 3. forma rengi olarak kullandik. turuncu'ya da gözümüz alisir bence.

görkem'e düz kirmizi forma hakkindaki görüsünde tamamen katiliyorum. tasarimiyla gs'nin son yillardaki en sade ve avrupai formasi oldu bence. galatasaray zaten en başta o kalkana benzeyen uyduruk siyah armayi klasik elips beyaz armayla degistirerek dogru kararlar vermeye baslamişti. bu formada da en güzel karar verilecektir bence.
Last edited by Emre Girici on Wed May 07, 2008 10:54 am, edited 1 time in total.
Emre Girici

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ercan Saatci ucuz kurtuldu galiba...dava acildi mi bilmiyorum ama böyle bir
dava TR de zaten suya duserdi. Son durum ne acaba.

Avsar kizi (sey gibi duyuluyor) ile bir programda bilmem nelik yapiyor.
Yesinler bilirliligini :D

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Alpay Dedeoglu wrote:Tamam para kazanacaksiniz ama sari ile kirmizi parcali formanin eldeki bu teknoloji olanaklariyla envai cesit varyasyonunu elde edersiniz.
zaten son anlasmada, su ana kadar her sezon sari-kirmizi parcali forma cikardi adidas. ama bir sezonda hicbir takim tek bir forma ya da bir forma tipinin varyasyonlariyla oynamiyor. haber dogruysa uc dort forma cesidinden biri olur. bu sezon da dort tane formamiz vardi. sari, kirmizi disinda siyah ve beyaz formalar kullanildi. daha oncelerde fume rengi, altin sarisi, gumus rengi de kullanilmisti. hatta bir ara acik mavi sarbi formamiz bile vardi. turuncu bence alternatif olabilecek bir renk. guzel de olabilir.

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Bu sene 4 forma vardı ama ekseriyetle siyah ve beyaz formalarla çıkıldı. Yeter ki parçalı formayı kenarında saçma sapan çizgiler olmadan her sene giysinler ve en az 20-25 maçta giysinler, diğer formalardan biri turuncu da olabilir. Ayrıca turuncu süper bir forma da olabilir, rezil de.. örneğin turkuazımsı forma büyük fiyaskoydu ama üzerine sarı-kırmızı öyle bir yerleştirilebilirdi ki efsane bi forma olurdu..

Ayrıca beyaz elips arma kesinlikle dönmeli!!

Reklamı da makul büyüklükte ve renkte koymak için uğraşmalı

Post Reply