Euro 2008 Milli Takım - Kadro + Hazırlık Dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Tek tek oyuncu degerlendirmesi:

Rustu. Ilk dakikadan itibaren kendine cok guvenli ve rahat gozuktu. Cok iyi kurtarislar yapti. 2002 deki rustuyu hatirlatti.

Gokhan zan. Ilk yari cok kotuydu. Ikinci yari biraz daha oyunu alisti ama besiktas stili devamli top doldurdu, acele ve panik hareketler yapti.

Emre gungor. Basarili idi ama yaninda serveti aradi.

Ibrahim kas, ilk yarida gorunmedi ikinci yarida yerini sabriye birakti.

Sabri, Cok iyi oynadi. Her ortasi dogru yere gitti. Golun ortasini yapti. Gereksiz calima girmedi. Gokhan gonul iyilesse bile formayi kapmasi zor olucak. (AH UGUR UCAR AH)

Balta. Gosterissiz ama faydali oynadi, cok guzel bir gol atti. Sol bek kesin o. Yaman Boraldan daha iyi bir alternatif olurdu sol bek icin bence. Cunku Boral aradayi veya tuncayi kesemiycegi icin sol acikta yedek bekliycek.

Aurelio. Kafasi karisik gordum. Topal oynarken ilerde, emre varken geride oynadi. Emre ile daha basarili oldu.

Topal. Cift onliberoda ofansif gucunu ve pas yetenegini gosterdi. Cok umut verdi.

Kazim. ilk yari kotu idi ikinci yari biraz daha acikdi.

Semih. tamamen kotuydu. cok musait bir gol kacirdi.

Mevlut... iyi degildi.

Gokdeniz, sahsi kanim banko oynamasi lazim ama emin degilim. oyuna hareket getirdi.

Tuncay. Basarili idi.

arda turan. son 15 dakika girdigi halde, kalitesini gosterdi. Muhtesem bir gol atiyordu ama olmadi. Gol tadini aldi arda, artik birakmaz. :D

Terim 4 3 3 oynaticam dedi. Dun hem 4 4 2 hemde 4 4 1 1 oynadi. Birtek 4 3 3 oynamadi. biliyorum sakat cok ama kac senedir ne ilk 11 belli nede sistem. En azindan sistemin 1 senedir belli olmasi lazimdi. sadece oyuncular degismeliydi en fazla. isin ozu bu turnuvada sansimiz oyunu performansina bakicak. Umudum gruptan cikmamiz en azindan...

Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Bu mactaki performansina bakarak Tuncay konusundaki olumlu dusuncelere katilmiyorum. Cok diri gorunmus cok kosmus olabilir ama bal yapmayan ari gibiydi. Tum aksiyonlari deparlari calimlari kendi kalemize dogruydu. Bir forvet oyuncusu oyunda kaldigi surece ayagina gelen tum toplarda geriye dogru oynadiysa ismi Maradona bile olsa benden gecer not alamaz. Umarim o eski rakip defansi yipratan dengesiz yakalayan Tuncay huviyetine en kisa zamanda burunur. Iyi bir Tuncay'a ihtiyacimiz var.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ilk yariyi seyredebildim; bu devrede oynayan kadro belki de ilk defa bir arada oynayan isimlerden olustugundan tam bir takim goruntusu yoktu. ozellikle defansta bolca kademe hatalari oldu. ibrahim kas cokca yerini kaybetti.

topal -aurelio orta sahasinda topal ofansif ozelliklerini daha iyi kullanabildi. ama milli takimin bu orta sahayla oynayacagi acik. bu iki isimden birisi kesilecek. m.demirkol mactan once terim'in birkac ay once aurelio'yu ofansta kullanmak istedigini kendisine belirttigini soyledi. ama ofansta aurelio'dan beklenen performansi alamamislar. terim'in orta sahada aurelio-topal ikilisinden birini emreyle degistirecegini zannediyorum. bu orta sahaya hamit, gokdeniz, tuncay, arda, ugur, yildiray ve kazim da aday. terim'in 4-3-3'u desek, muhtemelen bu ucluyu
hamit-aurelio(topal)-emre
seklinde kuracak. hamit yeterince form tutamazsa burada bir bosluk dogar, diger isimlerden buraya birisi girebilir. ondeki uclu ise
arda(tuncay)-halil-nihat(gokdeniz) olabilir.

secimler cok zor olacak. hamit'in yeterince form tutamamasi durumunda terim'in orada arda'yi denemesini isterim.

orta sahamiz cok guclu ama defansimiz o kadar degil. belki de en iyi secim gozunu kapatip gs defans dortlusunu dizmek olacak. zaten buna ciddi alternatif olusturabilecek birkac kisi var, onlar da ibrahim kas ve gokhan zan.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hakan Balta'nin golunu http://www.videonuz.com/14642__Slovakya ... lta__1.htm buradan izleyebilirsiniz

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

YouTube’u yetki belgesi kurtaracak
Sık sık aldığı kapatma cezaları ile gündeme gelen video paylaşım sitesi YouTube’la, Türkiye’de yetki belgesi alması ve ofis açması için görüşmeler sürüyor. Yetki belgesinin YouTube’u kapatma cezalarından kurtaracağı belirtiliyor.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 05/05/2008 tarihli kararı gereği YouTube'a erişilemiyor.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 16:47 TSİ 22 Mayıs 2008 Perşembe

ANKARA - İnternet güvenliğiyle ilgili yasadaki hükümler nedeniyle en çok ceza uygulanan sitelerden biri YouTube. Yasanın çıkmasının ardından YouTube’la ilgili şikayetlerin sayısı 6 bini aştı. Bunların üç yüzden fazlası ise kapatmayla sonuçlandı. Mahkemelerin kapatma kararlarının yüzde 95’i Atatürk’e hakaret içeren videoların yayınlanmasına dayanıyor.

Yasa, YouTube’un Türkiye’de yetki ve güvenlik belgesiyle lisans almasını, ofis açmasını ve vergi mükellefi olmasını da zorunlu kılıyor.

Diğer ülkelerde bu zorunlulukları yerine getiren YouTube’un aynı işlemi Türkiye’de de yapması için görüşmeler sürüyor. Daha önce verilen üç aylık süre altı ay daha uzatılmıştı. Süre, 23 Temmuz’da doluyor.

Ulaştırma Bakanlığı ve Telekomünikasyon Kurumu, YouTube’a işlemleri tamamlaması için çağrıda bulundu. Lisans alması ve Türkiye’de bir yetkili görevlendirmesi halinde YouTube’un sık sık kapanma cezasıyla karşılaşmayacağı belirtiliyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hep merak ederim acaba Pat Riley veya Phil Jackson Lakers'in soyunma odasinda maca cikmadan once http://video.milliyet.com.tr/videolar.a ... 2008/05/22 bu tur konusurlar mi diye

Cengiz agabeyi duyar gibiyim :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Hep merak ederim acaba Pat Riley veya Phil Jackson Lakers'in soyunma odasinda maca cikmadan once http://video.milliyet.com.tr/videolar.a ... 2008/05/22 bu tur konusurlar mi diye

Cengiz agabeyi duyar gibiyim :wink:
Duyacaksin elbette sevgili Murat. Durup dururken adama sehir kirosu demezler. Bir de bu adamdan sirketlerdeki CEO'lar filan seminer aldi etkili yonetim konusunda. Oralarda ne camlar devirdi Allah bilir. Her halde seminerin sonunda da "Hadi bakayim goreyim sizi. Allah Kurtarsin" diye bagirmistir. Iste Turkiye'de her is boyle. Haybeye polim ceyrege gazoz.

Nasil demis ama 135 bin YTL aliyor ne bok yiyor karsiliginda diye meclistekiler kimkimlaninca "Turkiyede 550 milletvekili varken bir tane Terim var" diye. Buyuk bir ihtimal ile o 135 bin YTL net hem de. Malum sporcular ve boyleleri Turkiye de vergiyi de maasi verene odetiyorlar. Ne dese hakli. Asla takdir etmiyorum demiyorum. Aksine hem bravo hem de pardon diyorum.

Bizler bilemedik. Yalnis islere kafa yorduk malasef. Halbuki simdi Amerikada cocuguma (yok ya laf olsun diye) Manhattan'da rahat etsin diye $10M verip ufak bir daire alabilir Turkiyede bir elim yagda bir elim balda yasayabilirdim. Hem de yok baska bir Cengiz Akgun diye. Isin yoksa hergun bugun soyle boyle acaba yarin nasil olacak diye dusun dur. Sukursuzluk etmeyeyim beterin beteri var ama dogruya dogru egriye egri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

maraton.com.tr e gore, Gokhan Gonul sakatligi nedeniyle kadrodan cikarildi, kotu oldu bu.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Coca-Cola ve Ülker'in Milli Takım ile ilgili reklamları çok güzel. Özellikle Ülker'in reklam'ındaki şarkı çok güzel. O'nun biraz daha uzun versiyonu uyduruk milli takım şarkılarından daha güzel olurdu. Özellikle G.Ergen'in söylediği zırvalıktan kat kat daha iyi olurdu..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1) Emre Aşık, İbrahim Kaş, Kazım, Mevlüt..

Bunlardan üçünün kadrodan çıkarılması lazım...

2) Defans kötüydü. Özellikle Emre Aşık çok formsuz. Gökhan Zan'da iyi değil. Servet'e acil ihtiyaç var. Balta, hücuma pek katkı sağlamasada defansta iyiydi.

3) Tümer girdikten sonra Arda'nın yarısı kadar bile oynayamadı. Sahanın en iyisi tartışmasız Arda ve Nihat..

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:1) Emre Aşık, İbrahim Kaş, Kazım, Mevlüt..

Bunlardan üçünün kadrodan çıkarılması lazım...

2) Defans kötüydü. Özellikle Emre Aşık çok formsuz. Gökhan Zan'da iyi değil. Servet'e acil ihtiyaç var. Balta, hücuma pek katkı sağlamasada defansta iyiydi.

3) Tümer girdikten sonra Arda'nın yarısı kadar bile oynayamadı. Sahanın en iyisi tartışmasız Arda ve Nihat..
Volkan'i unuttun. Cok kotu oynadi. Ayrica bence ilk mactaki gibi Zan defansin en kotusu idi. Emre asik ona azaran daha iyi idi bence...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Terim son 15 dakika falan Topal'ı savunmanın göbeğinde oynattı. İyide oynadı. Bir-iki mevkide oynayabilecek oyuncu elbette daha avantajlı olacaktır.

Sağ kanattaki ikili için aday çok: Sabri,Hamit, Gökdeniz.. Hatta Arda Tuncay vesaire.. Kaş ve Kazım'ın gönderilmesi lazım. Defanstakilerin sakatlık ve formsuzluğu gözönüne alınınca Emre kalabilir belki ama o zamanda Mevlüt gönderilir sanırım..

Ayhan'ın varlığı orta sahada hemen hissediliyor. Takım rahatlıyor o varken. Orta ikili, Emre-Aurelio-Ayhan ve Topal arasından seçilir heralde..

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Kotu macti cok bu Uruguay maci. Top bizdeyken hareketsiz ve isteksizdik, top rakipeyken ise kalabalik gozukse bile savunmada adamlar bombos ceza sahasinin disinda icinde heryerde topla bulusabiliyorlardi. Ozellikle Gokhan Zan ve Volkan inanilmaz kotuyduler. Volkan'in bir kornerdeki bos'a cikisi EURO'ya degil herhangi bir avrupa ulkesinin ikinci ligine bile yakismayacak kadar amatorceydi.

Nihat'in ilginc free kick golu var ama macin genelinde yaptigi en iki olumlu hareketin ikiside bizim kendi ceza sahamizin onunden top cikartmakti (birini korner'e gonderdi aslinda). Bu kendi sucu olmayabilir--cok yanliz kaldi ilerde.

Umarimki...
-bugun miill takim'in birinci kalecisi Rustu olarak bellirlenmistir
-bu yenilgiden sonra hem oyuncular hem teknik heyet nelerin duzelmesi gerektigini iyi anlamistir--biraz fazla havaya girmisti hepsi sanki.
-Ayhan'in 23 kisilik kadrodaki yeri kesinlesmistir
-Gokhan Zan'i bir daha milli takim formasinda gormeyiz

Ben olsam yollayacagam 3 oyuncu:

GOKHAN ZAN
Aslinda 4 stoper kalsin diyordum ama Zan'a stoper falan denmez--resmen rezalet. Hic bir zaman iyi oldugunu gormedim zaten. Yanindaki forvet yerden gelen her topu aliyor ayagana, kontrol ediyor, donuyor, bakiyor--bizimki hala yaninda ama bir sey yaptigi yok. Kendi ayagana gelen pas gol oldu, Emre'nin yaptigi penaltide Zan dustugu icin pozisyon olustu. Madem Mehmet Topal'i stoper olarak dusunuyor bir ihtimal olarak, Servet ve Emreler yeter.

TUMER veya IBRAHIM KAS
Tumer dusmanlarindan degilim aslinda, ama bu takimda Tumer'e pek gerek yok. Tumer'in iyi yaptigi her sey'i bu takimda baskalari daha iyi yapiyor. Agabeylik falansa eger faydasi ona ihtirazim yok kalabilir. Ibrahim Kas'ada gerek yok mesela, ama Gokhan sakatlaninca sag kanat alternatifi olarak Kas kalabilir.

SEMIH veya MEVLUT
Semih bu turnuvada oynarsa stoperlerin arasinda kaybolur 90 dakika o kendisini bizde onu bulamayiz. Mevlut'un daha yetenekli oldugu belli ama daha takim'a alisamamis gibi. Zor karar bu.

Ama FT kimi yollar diye dusununce:
Emre Gungor
Ayhan
Mevlut

geliyor akla. Ayhan'i gonderirse yazik olur, ama sanki oyle yapacak gibi geliyor bana.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Maca hic bakamadim desem yeridir. Sadece sonlarda bakabildim biraz (bizim ki tum recorded Martha Stewart'lari seyredince el mahkum tabii :) Gokhan Zan'in halini gorunce acidim durumumuza. Biz ayakta duramayan adamla mi defans yapicaz? Mevlut'u ikidir seyrediyorum, pek bir numara yok gibi. Illa ki vardir da milli takimda pek bir varlik gosteremedi. Onun disinda pek birsey goremedim bu izledigim kisa zaman icinde. Defans dunku gibi basan takimlar karsisinda top cikaramaz ise, herhalde her mac 3luk oluruz.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Post Reply