EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Post by Cengiz Akgun »

Hadi bakalim buradan.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Jun 28, 2008 8:41 am, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yarı Final karşılaşmasının başlığınıda açarak tarihe geçmiş oldun Cengiz abi :D

Senin içinde bir ilk olmalı. UEFA kupasından yada Dünya kupasından falan deneyimin varmı yoksa :)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Yarı Final karşılaşmasının başlığınıda açarak tarihe geçmiş oldun Cengiz abi :D

Senin içinde bir ilk olmalı. UEFA kupasından yada Dünya kupasından falan deneyimin varmı yoksa :)
Kore'deki maclarinin konusunu ben mi actim hatirlamiyorum. UEFA macinda bu formatda degildik. Evet ilk defa Avrupa yeri finalini gorecegiz. Neyse Terim bu Konuda Denizli'yi gecti. Simdi Senol'un rekorunu dusunuyordur. Ama elde adam kalmadi. Artik mecburen Ayhan'i oynatacak. Bu arada Tuncay da olmayacakmis. Bak bu kotu iste. Bugun Arda kicini kaldiramadi.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Jun 21, 2008 2:14 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kimse korkmasın. Safraları attık, daha güçlü yolumuza devam edeceğiz.
Tuncay ve Emre Aşık... Bu adamların bu turnuvada oynayabiliyor olmalarını aklınız alıyor mu?
Basınımız da karalar yakmaya başladı şimdiden.
Arda iyi oyuncu ama takımı sürükleyen, ölü takımı dirilten oyuncu değil.
Takım ölüyken Arda yok. Ne zaman ki takımın diğer elemanları diriliyor, Arada da kendini buluyor.
Alex'e benzetiyorum bu yönüyle. Alex de Fener takımı sahada yokken iş yapmıyor.
Kısacası, hücumdaki iki el freninden kurtulduk. Gelsin şimdi Ayhan. Nihat sakatlanıp yerine Semih girerse şahane olur. Maçı santrforsuz oynadık resmen.
Emre Aşık desen, kafasıyla rakibe tam üç tane asist yaptı.
Merak etmeyin. Kimse bunlardan daha kötü oynayamaz.
Şimdi bütün gücümüzle Servet'i ayağa kaldırmak için çalışmalıyız.
Kaybedersek, sabotajcı hocamız sayesinde kaybederiz. Bugün sahanın en çalışkanı Mehmet Topal'ı oyundan çıkararak yine bir skandal yarattı.
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Terim birine güvendiği zaman kolay kolay vazgeçmiyor. Vazgeçince de tam vazgeçiyor!

Örneğin Mevlüt! 3 maçtır yok ortalıkta. Şimdi bu adamın yerine Ümit Karan olsaydı kat kat daha iyi olmazmıydı?

Başka bir örnekte Kazım! Hiçbirşey oynamadığı halde hala oynatıyor! 90 dakikayı tamamladığı vaki değil henüz ama oynatıyor! Kazım yüzünden Sabri sağ kanatta tek başına kaldı. Bu Kazım'ın suçu değil, herifin savunma yapmak gibi bir huyu yok, bu Terim'in suçu!

Gelelim Alaman maçınaaa..

En büyük sorun defansın göbeğinde. İnşallah Servet yetişir..

Rüştü
Sabri-Servet-Gökhan-Hakan
Hamit-Topal-Aurelio-Boral
Nihat-Semih

Servet oynayamazsa, Balta göbeğe geçer, Uğur sol-bek, Ayhan sol kanat olur. Topal'da göbeğe geçebilir ama Balta daha makul..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS buyuk bir akillik ile Balta'yi kapmis vaziyette. Bugun onun sayesinde bu tur gecildi diyebilirim. Koca Rustuyu'de ayiplamadim degil hani. Ulen orta bir tehlike filan yok. Sen ne diye kaleni birakip top kovaliyorsun daha yeni kaleci olmussun gibi. Neyse ki Allah acidi haline.

Emre Gungor de iyi. Bence iyi bir yedekle defans isi hal olmus vaziyette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Topal'ın Galatasaray'a alınmasını Terim tavsiye etmiş.. (Kaynak: Aziz Üstel)

2 milyon euro'da para vermişiz be.. Ama hakediyor çocuk, uzun zamandır izlediğim en iyi önlibero..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Mehmet Topal'ın Galatasaray'a alınmasını Terim tavsiye etmiş.. (Kaynak: Aziz Üstel)
.....
Ondan mi kici sikismadan oynatmadi. Emre Belezoglu'nun bokunu yiyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Mehmet Topal'ın Galatasaray'a alınmasını Terim tavsiye etmiş.. (Kaynak: Aziz Üstel)
.....
Ondan mi kici sikismadan oynatmadi. Emre Belezoglu'nun bokunu yiyordu.
Sadece tavsiye etmekle kalmamış, birde Milli Takım'ın değişmezleri arasına girecek bu çocuk, demiş :D

Ee tabi, daha sonra Aurelio Türkümsü oldu, işler değişti.. Ama bu maçtan sonra Topal'ı kesmeye Terim'in bile gücü yetmez, ancak sakatlanırsa..

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Almanya maçına ve bundan sonraki hiçbir maça o aptal mavi formayla çıkmayız umarım, Ya kırmızı ya beyaz!
Eşorfmanlarda falan ince Turkuaz çizgiler olabilir belki ama o formalardan nefret ediyorum. Bir de yetmiyormuş gibi bütün teknik heyet masmavi.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Hurriyet'e gore Servet 4 hafta yokmus, futbol hayati tehlikedeymis eger oynarsa. Milli takim kampindan aciklama degildi. Biraz masabasi haberi gibi geldi.

Sampiyonanin skandali Emre Belozoglu'dur. Adam birkac senedir nerdeyse yalnizca milli takim maclarinda oynuyor. Bu maclardaki tum eforu da Turkiyeye geri donus icin piyasasini hazirlamakti. FB ile kontrati imzaladigi anda olay bitti. Fatih Terim orta saha organizatoru olarak butun kartlarini onun uzerine oynamisken onu sap gibi ortada birakti. Orta sahada bir Yildiray olsaydi, cok daha etkili bir takim olurduk. Bu durumda ileri geri isleyebilen ve servis yapabilen bir Ayhani oynatmamasini anlamak mumkun degil.

Bekleyelim gorelim.

Erdal Paksoy

Post by Erdal Paksoy »

Almanya maci kadrosunu cikarabilen var mi?
cezalilar: Volkan, Tuncay, Arda, Emre Asik
sakatlar: Emre Gungor, Servet, Tumer, Emre B, Nihat
oldugu takdirde ilk onbir nasil olur?

----------------------Rustu------------------
Sabri-------Gokhan-------HakanBalta-----UgurBoral
Hamit-----Aurelio-----M. Topal--------Ayhan
---Gokdeniz----
------------Semih

Yedekler: Tolga, Mevlut, Kazim

Kaleci disinda toplam iki yedek. Bari Nihat ve Emre iyilesse.
Mevlut ve Kazim'in yerine Yildiray ve Halil alinmaliydi kadroya.
Buyuk hata etti Imparator.

Sakatlarin yerine adam cagrilabiliyor mu?
Buradaki http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf kurallarda oyle birsey yazmiyor ama, ESPN'de Hirvat maci oncesi 'Terim declined to call up replacements' diye birsey soylediler tam anlamadim.

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Alman Gazetelerine - Internet Spor Sayfalarina bakiyorum. Adamlar
Kupayi zaten aldik diye Berlinde kutlamala yapmak icin Rezervasyon yapmislar. Bu haber Türkiye macindan sonra cikti. Iyiki Türkiye cikdi diyiyorlar. Cok kolay rakip diyiyorlar.
Haklilar. Oynayacak Adam kalmadiki.

Kim bilir Carsambaya Kadar Almanlar ne kadar pis Gazete Baslikari ve Radyodaki sakalarini görecegiz. Bunu Ingilizler gibi iyi yapiyorlar.
Ortaligi kizistirmayi iyi biliyorlar ondan sonra kavga cikar ise. Bak iste, Türkler böyle diyiyorlar. Adamlar her konuda profesonel. :evil:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla hem çok ballıyız hem çok şanssız!

Bu kadar sakat ve cezalıdan sonra ortaya çıkacak takımın adı GS olsa herhangi bir lig maçında güvenle sahaya sürebilir misiniz?

Ama kim çıkarsa çıksın elinden geleni yapacağına heralde herkesin inancı tamdır!

Ben olsam kalabalık bir orta sahayla oynar defansa top gelmemesi, iş düşmemesi için çalışırdım..

Nihat'ın durumunu öğrenince daha kesin yazarız. İnşallah durumu iyidir.

Hamit, Aurelio, Topal, Ayhan, Uğur, Balta, Semih, Mevlüt, Gökdeniz, Sabri, Gökhan, Rüştü, Kazım..

Saydım, 13 kişi var :D

Belki Tümer de yetişir. Paragöz Emre'den umudu tamamen kestim. Terim'in en büyük hayal kırıklığıdır heralde.. Aziz Yıldırım'ın kızıyla evleneceğini iddia edenlerde var. Bu transferin askında olduğunu söyleyenlerde.. :D Aziz'in kızıyla evlenirse sevinirim bak! Öyle yada böyle adam GS'li, ne çeşit muhabbetlerin döneceğini tahmin etmek zor değil :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kimse korkmasın. Safraları attık, daha güçlü yolumuza devam edeceğiz.
Tuncay ve Emre Aşık... Bu adamların bu turnuvada oynayabiliyor olmalarını aklınız alıyor mu?
Sevgili Salih, dune kadar olan maclarda Tuncay'i begenmememe ragmen dun Tuncay oyunun en etkili oyuncularindan biriydi diye gordum ben, on libero oynadigi kisimlarda dahil. Epey ciddi haksizlik olmus galiba.

Arda iyi oyuncu ama takımı sürükleyen, ölü takımı dirilten oyuncu değil.
Takım ölüyken Arda yok. Ne zaman ki takımın diğer elemanları diriliyor, Arada da kendini buluyor.
Alex'e benzetiyorum bu yönüyle. Alex de Fener takımı sahada yokken iş yapmıyor.
Bu Cek macinda tum takimi atesleyen Arda mi? Bu yoruma da epey hayretle baktim, belki de Cek macinda takimi tek basinda atesleyen, bir de durum 2-0 iken gol atip bize isik yakan adam idi Arda. Ayrica bu sezonun son donemlerinde pek cok macta GS'i da atesledi. Bunu da Arda'ya ciddi haksizlik olarak okudum.
Kısacası, hücumdaki iki el freninden kurtulduk. Gelsin şimdi Ayhan. Nihat sakatlanıp yerine Semih girerse şahane olur. Maçı santrforsuz oynadık resmen.
Umarim Tuncay ve Arda icin oynayamacak olmalarina duygusal tepki olarak yazmissindir bunlari. Ayhan Arda ile butun bir sezon ayni takimda oynadi, ayni isi yapabilecegini dusunuyorsan Arda ve Ayhan'in toplam asist ve gol sayilarina bakman yeter. Ama ben bir fikir vereyim, Arda sadece Sivas macinda Ayhan'in bir sezonluk gol uretimini ucle carpti.

Diger konulara gelince, ben olsam Almanlarin macla ilgili dusuncelerine cok takilmazdim, toplam 6-7 kere mi ne dunya ve Avrupa sampiyonasi kazanmislar adamlar, futbol tarihinin en iyi iki-uc milli takimindan biri adamlar, biraz da hakli olarak. Butun dnyanin sempatisini kazanmis durumdayiz. Cikip adam gibi macimizi oynayalim, gaza gelip sacmalik yapmayalim, sonra yaptigimiz sacmaliklari kendimiz haric kime atacagiz diye ugrasiyoruz senelerce, kimse de yemiyor. Bir de nedense yabanci basinda cikan olumsuz muhabbetlere cok hassasiz, Isvicre'liler Terim'i doner yapmis vesaire. Bize ne, isimize bakalim derim.

Ayrica biraz olumlu yanlarina da bakalim bu islerin. Cekleri yendigimizde Almanya'da yasayan Turk toplumuna sevincinizi paylasiyoruz diye baslik atan Bild de Alman gazetesi. Futbol sonunda sahada oynaniyor. Bilic dun mactan sonra hakkimizi teslim etti. Cikip guzel top oynayalim, ondan sonra hakkimiz teslim edilir. Arada birkac catlak ses de he zaman olur, kendi basinimiz ayni durumda neler yaziyor diye bir dusunelim. Bunlari cok takmayalim.

Bizim icin erken gol kotu olur macta, kim atarsa atsin, mumkun oldugu kadar uzun bir 0-0 bolum diliyorum. Ha, bir de iyi penalti atiyormusuz, ondan da korkmaya gerek yok. :D

Ali

Post Reply