Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Oglum yedigin ictigin su$iler senin olsun
Kulunclarin nasil oldu sen onu anlat :D

Su Japonya seyahatini ani yolculuk kisminda okumadan gidersem gozum acik gidecek

Cikulata dagitiyormusun orada ? :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bir internet sitesinde asagidaki yazarlarin ratingi aciklanmis.Tabi gazetede okuyanlarin sayisi ile internet okuyuculari ayri tutulmus.Serefsiz Spor Basini'ni temsilen Ridvancigimiz ucunculukle yetinmis.Spor basinimizin mumtaz yazarlarini daha cok calismaya ve yukselmeye davet ediyorum.

Not: Cengiz abi Engin ARDIC , Bekir COSKUN'u gecmis ne diyosun yorumlarini alalim :wink:

Ayrica Fehmi KORU'da arkadan gumbur gumbur geliyormus :D

Ben yazanlarin ve okuyanlarin yalancisiyim.

AHMET HAKAN
Tarih: 24 Aralık 2008 Çarşamba
Okunma: 18157

ENGİN ARDIÇ
Okunma: 15943

RIDVAN DİLMEN
Okunma: 14281

FEHMİ KORU
Okunma: 13980

BEKİR COŞKUN
Okunma: 13524
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Not: Cengiz abi Engin ARDIC , Bekir COSKUN'u gecmis ne diyosun yorumlarini alalim :wink:

...
Bu aralar ben ikisini de pek okumuyorum. Okunacak konulari kalmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Aziz Yıldırım MGC'den alıntı yapmış :)
"Hepiniz şerefsizsiniz"

Aziz Yıldırım, kendisini görüntüleyen gazeteciye hakaret etti.

30 Aralık 2008 Salı, 00:02

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, beraberinde Azeri uyruklu ismi öğrenilemeyen bir menajerle öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne geldi. Bilet ve bagaj işlemlerini yaptırdıktan sonra yanındaki kişi ile bir kafede uçağın kalkış saatini beklemeye başlayan Yıldırım, bu sırada bir gazetecinin kendisini görüntülediğini fark etti.

Sinirlenerek gazetecinin yanına giden Yıldırım, ''Özel hayatımla ilgili neden çekim yapıyorsun?'' diye sordu. Basın mensubundan 'Kamuya mal olmuş birisiniz. Transfer görüşmesine gidiyorsunuz diye çekiyorum'' cevabını alan Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, ''Terbiyesizlik etme. Hepiniz şerefsizsiniz. Git diğer gazetecilere de söyle'' şeklinde hakaret edip, gitti.

Şok sözler üzerine gazeteci de Yıldırım'a, ''Gazetecilere niye hakaret ediyorsunuz. Hepiniz şerefsizsiniz diyorsunuz. Kamuya mal olmuş bir insansınız. Ben sizi görevim icabı çekiyorum'' dedi. Yıldırım, bu sözleri de "terbiyesizlik" olarak değerlendirdi.

Yanındaki kişiyle birlikte görüntülenmemeye özen gösteren Yıldırım, daha sonra THY'nin TK 1415 sefer sayılı uçağı ile Moskova'ya hareket etti.

CİHAN
http://www.htspor.com/spor-haber/117939 ... siniz.aspx

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Aziz Yıldırım'ın alışılageldik hallerinden de hani ilk defa hemfikir olacağım herhalde kendisiyle. Ama şerefi olmayan bir adamın şerefi olmayan bir kurumu tanıması güzel bir "tesadüf" olmuş. :)
el comandante Gheorghe Hagi!

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Hayatimda okudugum en salak spor yazilarindan biri. Meric Tunca yazmis. Fenerbahce tarihi firsat kacirdi demis. Sonra da FB'nin niye oyuncularini Tokat'a goturmedigini sormus. Bu arada da Galatasarayin UEFA zaferini kucultmeye debelenmis. Gazetede harcanan yere, murekkebe, kagida, ve bu adama verilen maasa yazik. Baska ulkede olsa bu berbat anlatim tarzi ve uslupla bu adam ovdugu kulubun kendi dergisinde bile yazi yazamaz.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Levent Guntay wrote:Hayatimda okudugum en salak spor yazilarindan biri. Meric Tunca yazmis. Fenerbahce tarihi firsat kacirdi demis. Sonra da FB'nin niye oyuncularini Tokat'a goturmedigini sormus. Bu arada da Galatasarayin UEFA zaferini kucultmeye debelenmis. Gazetede harcanan yere, murekkebe, kagida, ve bu adama verilen maasa yazik. Baska ulkede olsa bu berbat anlatim tarzi ve uslupla bu adam ovdugu kulubun kendi dergisinde bile yazi yazamaz.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
Baba FBli olarak Tottenham, Schalke, Feyenoord'u falan begenmemis, neden, cunku FB'de 55 yasindayken Roberto Carlos'u almis. Bu dunya markasiyla CL'de 2 puan basarisina nasil ulastiniz, ya da bu yukaridakilerle ayni gruba dusseniz kac puan alirdiniz bu sene acaba diye sormak lazim. :lol:

Bu tiplere nasil yazi yazdiriyorlar hakikaten, ama bunlari okuyup hoslanan bir grup olsa gerek ki bu adama yazi yazdiran birileri var.

O UEFA Kupasi girdigi yerden cok zor cikar, debelenmeyle cikmasi mumkun degil. Tabii GS muzesini kastediyorum, yanlis anlama olmasin.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bu Meric Tunca denen yazar müsvettesi kirk yilin basinda FB ile ilgili yazar yazarkende bize kin kusar ya da sirf GS ye sallamak icin cikar ortaya. Adini görür görmez tüylerim diken diken olur bu tipin?
Kimdir, neyin nesidir bilen-taniyan var mi Meric Tunca'yi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Burak Ayyildiz wrote:Bu Meric Tunca denen yazar müsvettesi kirk yilin basinda FB ile ilgili yazar yazarkende bize kin kusar ya da sirf GS ye sallamak icin cikar ortaya. Adini görür görmez tüylerim diken diken olur bu tipin?
Zürriyeti bozuk gazetenin basın alemine pompaladığı leşkerlerdenb biri. E.Özkök angut'un keşiflerinden biridir muhtemelen. Yazarlığa fb'li çoluk çocuğun sitesinde başlamıştır belkide...

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ismail Gezer wrote:
Burak Ayyildiz wrote:Bu Meric Tunca denen yazar müsvettesi kirk yilin basinda FB ile ilgili yazar yazarkende bize kin kusar ya da sirf GS ye sallamak icin cikar ortaya. Adini görür görmez tüylerim diken diken olur bu tipin?
Zürriyeti bozuk gazetenin basın alemine pompaladığı leşkerlerdenb biri. E.Özkök angut'un keşiflerinden biridir muhtemelen. Yazarlığa fb'li çoluk çocuğun sitesinde başlamıştır belkide...

Zurriyet pompalamamis Ismail, daha onceden de yapiyormus ayni isi baska yerlerde. Asagidaki linkte gayet guzel ozetlemisler kim oldugunu. Ilk bir kac yorumu ben gecmis olayim, merak eden geri kalanini okur cunku hayli uzun :)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=meric+tunca

Meric Tunca

amigo yazar. kendine antipati toplamanin un kazandiracagini dusunen akli yonden soru isareti, yazarlik yonundense eksi bir insan. star gazetesinin gulu diyebiliriz ona. fanatikligini dogustan tecil ettirip "aha iste burda" diyebilecek kadar medenidir bu insan. sana ozel pankart geliyor hardcore cinsinden meric bey. (bkz: minik pokemon)

(yoda, 01.03.2001 15:04 ~ 18.02.2006 19:36)

star gazetesindeki kosesinin ustundeki resmine bakinca yazilarinin ne kadar gereksiz ve sacma oldugunun anlasilabilecegi, yazilarinda yaptigi kendince esprilerini ilkokul cocuklarina yaptirdigindan suphelendigim star gazetesi spor muduru.

(petekdoku, 01.04.2003 05:03)

yazdiklari ile insani yaran entrylerden daha cok guldurebilen adam. ercan saatci ile beraber.

(cohesionless, 09.07.2003 22:43)

hatırladığım kadarıyla galatasaray'ın eufa kupası'nı aldığı gün bu aradası çöpcüler preslenmis vaziyette eski halkalı çöplüğünde bulmuslar. "bırakın beni ben ölmek istiyorum" demişte, cem babası bırakmamış. "sen bize lazımsın yoksa bu gazete nasıl satar" demis...

(daha, 13.07.2003 00:05)

fenerbahcelilerin bile yazilarini okumaktan utandigi spor bisiyi.. (gazeteci diyemiyorum basin camiasina kufur gibi olur) ama bir sekilde o da populer olmayi basardi.. star gibi bir gazeteden bile kinama cezasi alabildigine gore varin artik gerisini siz dusunun..

(imagine, 08.09.2004 09:30 ~ 18.02.2006 22:23)

...

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Ismail, hakliymissin gercekten :D Nerde baslamis meslek hayatina, yazarin! agzindan dinleyelim:

Bu haftaki konuğumuz düşündüklerini "başkaları ne der" diye düşünmeden yazan, bu yüzden de çoğu zaman tepki gören, Türk basketboluna Turgay Demirel'den daha fazla katkısı olduğunu söyleyen Meriç Tunca.

Meriç Tunca kimdir? Kendinizden bahseder misiniz?

1974 Yılında ve oldukça genç bir yaşta Sarı Kanaryalar gazetesinde mesleğe başladım. Bir yandan okuyor bir yandan çalışıyordum. İçimde müthiş bir futbol hastalığı vardı. Daha sonra Hayatspor dergisinde çalıştım. Askerden sonra sırasıyla Yeni Türkspor Dergisi, Yeni Asır, Sabah, Star TV ve yeniden Sabah Gazetesi’nde çalıştım. Fotomaç Gazetesi’nde genel yayın yönetmenliği yaptım. Daha sonra Star gazetesinde ve Takvim Gazetesi’nde spor müdürlüğü yaptım. Halen Hürriyet İnternet’in spor sorumlusuyum. Sadece futbol değil, sporun her dalını çok iyi bilirim. İsteyenle her konuda tartışabilir, hatta yarışabilirim..

Fenerbahçeli olduğunuz malum. Basketbolda Fenerbahçe Ülker-Alpella maçında heyecan duydunuz mu?

Tabi ki duydum. Ben, Fenerbahçe hangi branşta kiminle oynarsa oynasın büyük heyecan duyarım. Abartmıyorum Fenerbahçeli kürekçilerin yarışmalarında bile büyük heyecan duyuyorum.........

http://www.basketbolhakemleri.com/?pid=566

Mehmet Gurdal Cetin

Aslinda bu bir magazin haberi yani yeri burasi degil hele hele cimbom.org forumu hic degil ancak, en alt satirda koyu harfle yazilmis olan cumle beni gulumsetti, acaba bunu kizcagiz Aksam muhabirine mi soylemis ? :D

Ayrica film kariyeri yine gozlerimi yasartti birden :D

Tuncay Şanlı CHP'ye damat oluyor!...

Ünlü futbolcu Tuncay Şanlı evleniyor... Nikah şahitleri ise şimiden belli, Deniz Baykal ve Fatih Terim...

FUTBOL kariyerini İngiltere'de sürdüren eski F.Bahçeli Tuncay ile CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in kızı Selen evlilik hazırlığında... Selen, babasından evlilik onayını aldı. Şanlı Ailesi ise kız istemeye hazırlanıyor. Sevgililerin nikah şahitleri de şimdiden belli: Deniz Baykal ve Fatih Terim...

Sevigen'in kızını sevdi evleniyor

Kariyerini İngiltere'de sürdüren futbolcu Tuncay Şanlı, CHP'li Mehmet Sevigen'in oyuncu kızı Selen'le evlenmeye hazırlanıyor.

Çift önümüzdeki günlerde nişanlanacak. Evlilik ise yaz başında. Futbol yaşantısını İngiltere Premier Lig ekiplerinden Middlesbrough'da sürdüren Tuncay Şanlı, CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in yapımcı ve oyuncu kızı Selen Sevigen ile evlilik yolunda. Yaklaşık 2 yıl önce bir arkadaş grubunda tanışan Şanlı ve Sevigen'in dostluğu, bir süre sonra aşka dönüştü. Bugüne kadar Türkiye-İngiltere hattında devam eden ilişki, Tuncay'ın evlilik teklifiyle ciddi bir boyut kazandı. Bir süre sonra durumdan babası Mehmet Sevigen'i haberder eden Selen, böylece ailesinin de onayını aldı.

Gelecek günlerde ailesiyle Sevigen Ailesi'ni ziyaret edecek olan Tuncay, Selen'i isteyip nişan yapacak. Düğün için düşünülen tarih ise yaz başı. İngiltere liginin bitmesinin ardından Türkiye'ye gelecek olan futbolcu, müstakbel eşiyle nikah masasına oturacak.

ŞAHİTLER FATİH TERİM VE DENİZ BAYKAL

İkili, mükemmel bir düğün için şimdiden hazırlıklara başladı. Selen'in nikah şahitliği için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı, Tuncay'ın ise Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i istediği söyleniyor.

NEREDEN ÖĞRENDİNİZ?

AKŞAM, Tuncay Şanlı ile evlilik hazırlığı yapan Selen Sevigen'e ulaştı. 'Hayırlı olsun' temennimize büyük şaşkınlık içinde 'Ne için?' diye yanıt veren Selen, 'Tuncay'la evleniyormuşsunuz?' sorusu karşısında ise büyük panik yaşadı. İlişkiyi yalanlamayan Sevigen, önce 'Nereden öğrendiniz?' diye sordu, ardından da 'Babam ve Tuncay'a sormadan bir açıklama yapamam' dedi.

Hazırlıklar başladı bile

TUNCAY Şanlı, İngiltere'de lig karşılaşmaları biter bitmez Türkiye'ye gelip nikah masasına oturacak. Aile arasında bir söz kesme ve nişan düşünen Selen-Tuncay çifti, güzel bir nikah töreni için şimdiden hazırlıklara başladı.

Fanatik Fenerli

1979 doğumlu Selen Sevigen, Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra, önce ABD'nin California Üniversitesi'nde ardından İngiltere'de London Academy of Music and Dramatic Arts'ta müzik ve sinema eğitimi aldı. Babasının ısrarlarına rağmen politikaya atılmayan Selen, bir dönem yönetmen Abdullah Oğuz'un asistanlığını yaptı. George Clooney, Helen Mirren, Kate Hudson ve Jennifer Garner gibi oyuncularına koçu Bernard Hiller'dan ders alıp oyunculuk kariyerine başladı. Bir süre Türkmax ekranlarında 'Gala' isimli sinema programının sunuculuğunu yapan genç kız, 'O Şimdi Mahkum' ve 'O... Çocukları' isimli filmlerde rol aldı.

Fanatik bir Fenerbahçeli olan Selen'in en büyük hayali ise Fenerbahçe'nin Kurtuluş Savaşı'ndaki rolünü beyazperdeye aktarmak.

Barış KOCAOĞLU/Akşam
Yuru Kocaoglu sende isik var :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Abooo. Kanalturk'u gagalamislar.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/2956.php

Bu kanalturk su bizim webkartallarindan sonra tekerlekcilikten TV'de spor adamligina soyundugu yer mi? Bir suru hirdavat kanal olustuda. Kim kimdir bilmek zor boyle uzaktan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Abooo. Kanalturk'u gagalamislar.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/2956.php

Bu kanalturk su bizim webkartallarindan sonra tekerlekcilikten TV'de spor adamligina soyundugu yer mi? Bir suru hirdavat kanal olustuda. Kim kimdir bilmek zor boyle uzaktan.
Serhat Ulueren diyim sen gerisini tahmin et... :D

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Koynumuzda yılan beslemişiz, vay uyanık vay...
AKŞAM | SPOR | 20 OCAK 2009 SALI
Uyanık Lincoln

Her fırsatta 'Tanrının istediği yerdeyim' diyerek, Galatasaray'da mutlu olduğunu vurgulayan Brezilyalı yıldızın, sessiz sedasız ince hesaplar peşinde koştuğu öğrenildi. Yönetimin ise bu durumdan rahatsızlık duyduğu belirtildi

Cassio Lincoln, bir önceki sezon Galatasaray'a büyük paralar karşılığında, büyük umutlarla getirilmişti. Sarı kırmızılılar, Hagi'den sonra özledikleri 10 numaraya kavuştukları, Lincoln ise standartların üzerinde bir sözleşme imzaladığı için çok mutluydu. Ancak iki tarafın da mutluğu pek fazla uzun sürmedi. Çünkü Brezilyalı yıldız uyum sürecini bir türlü atlatamamış, sık sık sakatlanmış, ayrıca teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'la kan uyuşmazlığı yaşarak, istenilen verimi sağlayamamıştı. Ancak 2008-09 sezonu özellikle Lincoln için yeniden bir doğuş oldu. Daha ligin ilk yarısı bitmeden, geçen yılın kişisel istatistiklerini katladı. Galatasaray üç kulvarda hedefe emin adımlarla koşarken, o da üzerine biçilen liderlik rolünü fazlasıyla yerine getirdi...

DEDİKODU KAZANI
Kİmİlerİ Lincoln'deki bu müthiş değişimi Michael Skibbe'ye, kimileri de yönetime bağladı. Ama şimdi Florya'da öyle dedikodular dolaşıyor ki herkesi şaşırtacak cinsten... İddialara göre, Lincoln'ün üstün performansının tek nedeni yeniden Avrupa'ya dönmek istemesi ve Avrupa'nın üst düzey kulüplerinden formasını giymeyi arzulaması... Hatta sambacının menajeriyle sık sık görüştüğü ve kendisine kulüp bulmasını istediği ileri sürülüyor... Galatasaray yönetiminin de bu durumdan haberdar olduğu ifade edilirken, idarecilerin kendi aralarında yaptıkları konuşmada, 'Kafasında 40 tilki dolaşıyor, 41. tilki de Avrupa'ya gitme hayali' dedikleri belirtiliyor.

Bahadır ÇOKİŞLER

Post Reply