Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:GS ceza kurulunda. FB macinin tarafsiz sahada yapilmasi icin elinden geleni yapacaklar.

Video'da iki taraftar kavga ediyor. Itisip cekisirlerken biri kayip asagi dusuyor, asagi atilma diye bir sey yok. Eger Besiktasli taraftarsa oturup macini izlemeli, Besiktas diye bagirip oraya tepeye cikip ne diye kavga ediyor ki?

Bence yeterli guvenlik onlemleri alinmadigindan dolayi para cezasi gelir. Saha kapama cok abarti olur, ama belli de olmaz FB lobisinin kudreti ve ne yapacagi.

Levent

------------------------------------
Galatasaray PFDK'ya sevkedildi

Federasyonu Yönetim Kurulu, Galatasaray-Ankaragücü karşılaşması sonrası çıkan olaylar ve bir taraftarın tribünden aşağı atılması nedeniyle Sarı-Kırmızılı Kulübü, bugün medyada çıkan haberler ve görüntülere dayanarak Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevketti.

İŞTE TRİBÜN DEHŞETİ

Galatasaray'a saha kapatma ya da çok ağır bir para cezası verilmesi bekleniyor. Cimbom eğer saha kapatma ya da seyircisiz maç cezası alırsa bunu Fenerbahçe derbisinde çekecek.
Oyle seyler soyluyorsunuz ki bazen Levent bu FB kudreti hakkinda; hakikaten inaniyorsunuz herhalde. FB'nin kudreti neyse GS'in da o. Hatta az degil fazlasi bile vardir. Lafa gelince biz Osmanli'ya sehzade ve devlet adami yetistiren bir gecmise sahibiz temelimiz 500 sene once atildi diyenler nasil boyle boyunlari bukuk FB'liler onunde kurban rolu oynayabilirler? Hic aklin kesiyor mu bunu? Kolay mi GS'in kafasina kulah gecirmek demezler mi sonra sana?

Guc, kuvvet, musibet, melanet ve cenabetlik yonunde kimsenin karsisindakine sudur demeye hakki yok. Magdur oldum diye bugun aglayanlar yarin karsisi oldugunda guluyor. Ayaklarina takilan tasi gunune gore diger rakip iki takimin taraftarlarindan, yonetimlerindan, ve arkasindaki kalantorlarindan biliyorlar. Yetmiyor mu bu kisir dongu?

Gecen sene ASY de olanlari gordun. Hinc alicaz diye yaptiklarini bu asil taraftarin. Aslinda bana sorsan GS'in seyircisiz FB'yi ASY de yenme sansi taraftarinin onundekinden yuksek. Senelerin verdigi guvenle onlar cok rahatlar GS onunde. Terim doneminde de bu boyle idi bugun de boyle. Yarin ah GS bir gol atsam FB'li olsam diyen Emre'nin sirti ile frikik atisinda GS'a GS da oynarken attigi bir gol var zaten. Yani GS'a gol atmamis biri degil. Arda'nin filan ne hale girecegini iki hafa sonra Emre kazara gol attigini dusun kendi seyircisi onunde. Ne seyirci ne de buyuk kaptan kaldirabilir bu icler acisi durumu. Onun icin bizim yonetim bile sevinir yeni bir cigir aciliyor gelecek sene de SS biz onlarin onune taraftarlari olmadan cikar ve bu isi hal ederiz diyorlardir.

Arabacilara gelince. Kalitesi en dusuk seyirci onlarda idi benim cocuklugum ve gencligimde. Bosuna o unvani almadilar yani. Sofor, kahya, balikci, manav, kasap. Bak yeni kusak da Carsi zaten. Ovunulen yer orasi.

Turkiyede statda mac seyretmek bir iskence. Karides sandovic yiyen ile ay cekirdigi citleyeni istemiyoruz. Bizim gibi koltuk ustune tuneyecek agzindan salyalar akarak en agir kufur edecek, gerekirse yumruklarini ve sustalisini konusturacak lazim diyen adam musveddesi almis eline dizginleri at kosturuyor ASY'de SS'da ve Inonu'de. En son gittigim GS macinda kahya tipli bir amigo kiz arkadasinin yaninda ustu acilmamis kufur edenlere 'beyler kufur yok" diye ikaz ediyordu. Aslinda kim bok kim sidik belli degil. Okumus okumamis filan fark etmiyor. Icleri pis bu heriflerin. Dislarindan baksan adam sanacagin statda her turlu adiligi yapmaktan cekinmiyor. Yazik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fenerbahçe yanlış strateji izliyor.
Eksisini artısını iyi düşünüp plan yaparlarsa, GS ile seyircili maç yapmak onlar için daha yararlı olabilir. Çünkü bizim seyirci maçın her anında ve her dakikasında bir zirzopluk edip sahaya yabancı madde yağdırıp FB'lilerin ekmeğine yağ sürebilir.
Tabii bu benim düşüncem. Aziz Bey'in de vardır mutlaka bir hesabı.
Kontrol ettikleri medya organlarını seferber etmişler, G.Saray'a ceza gelsin diye uğraşıyorlar.
Bu olay bile Adnan Polat'ın görevde kalması için en önemli faktörlerden biri.
Lobicilikte uzman olan Polat, kuru gürültüye papuç bırakacak adam değil.
Şu anda G.Saray'ın başkanı Canaydın olsaydı bizim saha 2 maç kapanmıştı.
İki serseri kavga etmiş, pisliğini temizlemek de Fener medyasına düşmüş.
Polis kamerasının çektiği görüntüleri izledim. Kafası güzel olduğu her halinden anlaşılan biri, tribünün çatısının üzerine oturmuş, ayaklarını sarkıtmış, kafasını bile dik tutamıyor... Daha sonra arkadan gelen biri buna yumrukla saldırıyor. Bu da artık kendini kurtarmak için mi dersiniz, yoksa sarhoş haliyle ne yaptığını bilmediğinden mi dersiniz, kendisini çatıdan aşağıya bırakıveriyor.
Su testisi su yolunda kırılır hesabı.
Şimdi bu olayın sonunda Galatasaray'a ceza meza gelemeyeceğini FB camiası ve Aziz Bey bilmez mi? Bilirler bilmesine de, maksat domuzluk olsun...
Bir serseri bir serseriyi ısıracak, G.Saray'ın sahası kapanacak... Oh, keka.
Fener medyası avcunu yalar.
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu insanlar kör mü?

Ortada iki kişinin kavga ettiğini birkaç kişimi görüyor sadece? Biri diğerine saldırıyor, brandanın üstünden kavgaya tutuşuyorlar, ikiside ayakta duramayıp yığılıyor yere, sonra beyazlı olan aşağı doğru kayıyor ve hatta diğer serseri bunu tutmaya çalışıyor düşmesin diye! O esnada oraya koşturan stat görevlisi düdükte yetişemiyor ve adam aşağı düşüyor!

Ama günlerdir şerefsiz fener medyası nasıl anlatıyor olayı? "Tribünde kavga çıktı, gs taraftarları "beşiktaş" diye bağıran birini önce dövdü sonrada tribünden aşağı attı!" Tabi bu yalanların sonuna "iddiaya göre" diye ekleme yapmayı ihmal etmiyorlar!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Zurriyet'İn internet sayfasında ve bilimum yerde vşdeo görüntüsü var.Adam basbayaa aşağı atlamış,atma falan yok.Geçiniz...

Fenerasyon, fenere yaranıcam diye ligin altını üstüne getiriyor.Bursa'ya havadan verilen 3-0 lık skor ve 3 puan bundan sonra bu tip olayların bol bol yaşanmasına neden olacaktır.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adam kaciyor, bunu inkar edebilirmisiniz? Peki neden, kendisine sormali.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu göruntuyu nerde bulabiliriz? Söyle agir cekime alip bir yorum patlatalim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Simdi buldum
http://webtv.hurriyet.com.tr/category.a ... d=14128541

Arkadaki kiyasiya vuruyor, ustunde siyah beyaz mont olan kacmaga calisiyor, ikisi de kayiyor, oburu vurmaga devam etmege calisiyor bunun uzerine montlu olan canini kurtarmak icin asagi atliyor. Bu bir vahset! Daha uzatilacak yani yok.

Bu durumlarda nasil ceza veriliyor yönetmelikleri bilmiyorum ama göruntuler insanin kanini donduruyor cunku sarhos birisine acimasizca vuran ve sirf vurmaga devam etmek icin dusmesini engellemege calisan biri var ortada. Göruntu yukarda bir daha bakin. Adam asagida yuzme havuzu gördugu icin atlamaga calismiyor.

Eger bu klubun sorumlulugundaysa klup ceza almali ki buna göre guvenlik duzenlenir. Uygar bir yerde olmasi gereken budur yani önleyici önlem icin ceza uygulamasi. Insan hayatinin uc puandan daha önemli oldugunu hepimiz kabul edecegimize göre yaptirimi kabul etmekten baska care yok.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Başka bir haber sitesinde saldırganın yakalandığının haberi vardı.Güruh halinde bir saldırma yok ve bireysel bir olay.Bu kadar uzatılmasının nedeni ise bu konunun başlığında gizli.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kerem Tezic wrote: Eger bu klubun sorumlulugundaysa klup ceza almali ki buna göre guvenlik duzenlenir. Uygar bir yerde olmasi gereken budur yani önleyici önlem icin ceza uygulamasi. Insan hayatinin uc puandan daha önemli oldugunu hepimiz kabul edecegimize göre yaptirimi kabul etmekten baska care yok.
Sevgili Kerem, google'a git ve "taraftar bicaklandi" yaz. Bakalim neler cikiyor karsina. Besiktas, Trabzonspor maclari, stad icinde, kapisinda, etrafinda bicaklananlar,olenler, olmeyenler ve daha niceleri. Kac mac ceza aldilar bu takimlar hatirliyor musunuz? Saha kapatma falan? Bu konuda agir cezayi ilk biz alip digerlerine ornek olalim diyorsaniz gene bir sey demem, eger sonradan bu cezanin ayni sekilde isletileceginin garantisi varsa.

Bence guvenlik onlemleriyle alakali ama munferit olaylara mac kapatma degil agir para cezasi vermek en dogrusu. Aksi takdirde sampiyonluga giden bir takimin rakibi bir iki capulcunun cebine uc bes kurus sikistirip bu olaylari yaratabilir.

Ote yandan orada guvenlik gorevlisi var. Hatta daha uzak mesafede bir iki tane daha gozukuyor. Eleman olaylari 10-15 saniye aval aval mudahale edemeden izliyor. Sonra birinin dusecegini anlayinca mudahele etmeye kalkiyor ama is isten geciyor. Guvenlik gorevlisi korkak ise ve basta mudahale etmekten cekinip olaylarin bu noktaya gelmesine yol acmissa kulubun ne sucu var.

Eger "Psikopat ruhlu taraftari ayirip onceden maca almayacaksin, gerekirse beynini okuyup (hani "Minority Report" daki gibi) yapacaklarini onceden tahmin edeceksin. Bunu yapamayan kulube her turlu ceza, 5-10 mac ceza mustehaktir" diyorsaniz da ben de bir sey demiyorum.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Levent Guntay wrote: Bence guvenlik onlemleriyle alakali ama munferit olaylara mac kapatma degil agir para cezasi vermek en dogrusu. Aksi takdirde sampiyonluga giden bir takimin rakibi bir iki capulcunun cebine uc bes kurus sikistirip bu olaylari yaratabilir.

Sevgili Levent ben de zaten yaptirimi ne ise buna katlanmak lazim dedim, eger bu para cezasi ise para cezasi.

Benim dikkatimi ceken tam clip biterken arkadan bir kac kisinin daha firlamaga kalkmasi (kirmizi montlu biri o yöne gidiyor son hiz dusene bir de ben vurayim diye muhtemelen ve ait oldugu pusu kulturune uygun davranacak). Yani o set kaygan olmasa ve eleman dusmese tribun ortasindan birkac kisi daha gelip adamcagiza vuracaklardi. Dusunun bu adamlarla ayni takimi tutuyoruz. Ben bu yuzden futbola ilgimi yitirdim. Zaten futbol izledigim yok bir de o ortama girip canini riske atiyorsun. Neyse kim sampiyon olacaksa olsun. Zaten CL'de boyunun olcusunu alacak kim sampiyon olursa.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kerem Tezic wrote: Benim dikkatimi ceken tam clip biterken arkadan bir kac kisinin daha firlamaga kalkmasi (kirmizi montlu biri o yöne gidiyor son hiz dusene bir de ben vurayim diye muhtemelen ve ait oldugu pusu kulturune uygun davranacak). Yani o set kaygan olmasa ve eleman dusmese tribun ortasindan birkac kisi daha gelip adamcagiza vuracaklardi. Dusunun bu adamlarla ayni takimi tutuyoruz. Ben bu yuzden futbola ilgimi yitirdim. Zaten futbol izledigim yok bir de o ortama girip canini riske atiyorsun. Neyse kim sampiyon olacaksa olsun. Zaten CL'de boyunun olcusunu alacak kim sampiyon olursa.
Ya adam kasinmis, kasimaya gelenler olmus. Bir deli kuyuya tas atmis, bin deli tasi cikarmaya calisiyor. Askerdeyken subaydan/cavustan odunla dayak yiyecegini bile bile her reziligi yapardi bunlar. Askerlik bitmis maca gelmisler. Tartisacak konu degil: dayagi yiyenle atan internete forum okumuyordur.

Adamin yaptigi yanlis, kendisine yapilan yanlis, ama hem klube hem dayak atana ceza vermezsen tekrar etme ihtimali yukselir. Yarin BJKliler vay bizimkini orda dovduler diye bir GSliyi hirpalamalrina caydiri bir sey kalmaz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kırmızı montlu kişinin güvenlik görevlisi değilmiydi?

Brandaya giren diğer kişilerin kavgayı ayırmaya gitmiş olamaz mı?

Yaşanmamış birşey için hemen yargılayıp infaz etmemek lazım...

Ceza meselesine gelince. Bir kavga yaşandı, biri yaralandı, diğeri tutuklandı. İşin içinde -stada gizlice sokulmuş- bir silah varmı? Yok. Kavga herkesin rahat müdahale edebilece bir yerde, mesela tribünde mi cereyan etmiş? Hayır. Peki burda GS klubünün kabahati neki ceza alması sözkonusu olsun? Bunun mantığı nedir? Yani GS klubü neyi eksik yaptıda netice itibariyle kabahatli oldu? Alisamiyende suç işlenmesi otomatikman GS klubünü suçlu mu yapıyor?

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mehmet Marsan wrote:

Ya adam kasinmis, kasimaya gelenler olmus. Bir deli kuyuya tas atmis, bin deli tasi cikarmaya calisiyor. Askerdeyken subaydan/cavustan odunla dayak yiyecegini bile bile her reziligi yapardi bunlar. Askerlik bitmis maca gelmisler. Tartisacak konu degil: dayagi yiyenle atan internete forum okumuyordur.

Adamin yaptigi yanlis, kendisine yapilan yanlis, ama hem klube hem dayak atana ceza vermezsen tekrar etme ihtimali yukselir. Yarin BJKliler vay bizimkini orda dovduler diye bir GSliyi hirpalamalrina caydiri bir sey kalmaz.
Dayağı yiyip kendini tribünden atan dedikoduların aksine Bjk'li değil Gs'liymiş.
Levent Guntay wrote:
Sevgili Kerem, google'a git ve "taraftar bicaklandi" yaz. Bakalim neler cikiyor karsina. Besiktas, Trabzonspor maclari, stad icinde, kapisinda, etrafinda bicaklananlar,olenler, olmeyenler ve daha niceleri. Kac mac ceza aldilar bu takimlar hatirliyor musunuz? Saha kapatma falan? Bu konuda agir cezayi ilk biz alip digerlerine ornek olalim diyorsaniz gene bir sey demem, eger sonradan bu cezanin ayni sekilde isletileceginin garantisi varsa.
3 sene önce 2 taraftarın kendi arasındaki (maçla alakasız) kavgası sonucu bıçakla ölüm olayı olmuştu İnönü'de... Bjk'ye 3 maç seyircisiz ceza verilmişti.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

E bir de ben yorumlayayim su dayagi...

BJK'linin kafasi bir milyon.
Mac bitmis.Herif haliyle butun mac tribundeydi.
Uzerindeki monta veya hareketlerine bir tavir olsa idi, tribunde oldugu sure icinde zaten hakettigini bulurdu.
Demek ki, efendi-uslu oturmus macini seyretmis.Kimse de bir sey dememis.
Bu "medeni" hareket neden gorulmuyor?
Mac bitmis. Artik beyefendi tribunemi oyle geldi, yoksa mac boyunca kuru-sulu takilip mi kafayi bi milyon yapti bilinmez.
Benim tahminim, mac esnasinda.
Sonra icinde BJK aski uyaninca, sen atla brandanin uzerine basla bagirmaya.
Kusura bakmayin, ama en medeni ulkelerde dahi bunun ne demek oldugunu herkes bilir.
Sonra, biri cikiyor basliyor bu amcama Allah ne verdiyse vurmaya.
Amcam bakti pabuc pahali, yukari gitse bir tribun dolusu adam. Hem de ASY Kapali UST.
Tabii, bunlari 3-4 sille yiyipte biraz ayildiktan sonra akil ediyor.
Dedim ya yukari ciksa bir tribun dolusu adam, ki buna sansida oluyor, koruyucularin yanina kadar yaklasiyor dikkat ederseniz, branda dan sarkip musait bir sekilde asagiya atlamak en mantiklisi o kafa ile.
Nitekim, O da oyle yapmaya calisiyor.Ancak kafa o kadar iyi ki, tutunmaya gucu yok.
Eli kayiyor ve sonrasi...

Simdi burada hirsizin hic mi sucu yok.
Dun bir film izledim."Felon"
Film de gece eve hirsiz giriyor. Evsahibi uykusunda karisinin da uyarisi ile isin farkina variyor.Bir de kucuk oglu var.
Aliyor baseball sopasini adami kovalamaya basliyor.
Hirsiz evden cikip, bahcede kacmaya calisirken evsahibi kafasina bir tane indiriyor.
Adam orada oluyor.
Polis geliyor. Evsahibini 1.derece cinayetten iceri atiyor.Neymis, hirsiz evi terkettigi icin olay aninda polis tarafindan "no more threat" kabul ediliyor.
Vay be ne guzel is!
Medeniyet buysa, olmaz olsun boyle medeniyet.
Filmin sonrasi adamin mahvolan hayati.

Simdi hangimiz filmdeki evsahibinin verdigi tepkiyi vermeyiz?

O yuzden medeniyet falan konusurken biraz da bulundugunuz ortamda yapilmamasi gereken hareket ve sozleri de dusunmek lazim.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:....

Simdi hangimiz filmdeki evsahibinin verdigi tepkiyi vermeyiz?

O yuzden medeniyet'den falan konusurken biraz da bulundugunuz ortamda yapilmamasi gereken hareket ve sozleri de dusunmek lazim.
Kanunu bilmez isen boyle olur. Hirsiz'in lesini ayagindan cekip evine soksa birseycikler olmazdi denebilir. Yalniz bazi onemli seylerde var. Hirsizligin cezasi Seriat'da bile olum degil. Medeni ulkede Amerika gibi vahsi bati gecmisi olan yerde bile ancak olumcul silahi kendini korumak icin kullanabilirsin. Evdeki hirsiz icin "hayatima ve malima kastetdi" dersen nasil yaptigini ispat edersen guneyde isin kolay. Kuzey de yine hirsizin ustuinde olumcul bir silah cikmazsa isin zor. Ama beyzbol sopasi olumcul mu diye avukatin epey bir para alarak isi temizler kuzey dogu ve bati da.

Tribunden asilan branda'nin ustunde mac seyredilmez. Burada baslica suclu bu herif branda da iken ona mudahale etmeyen guvenlik gucleri. Garip orada oturuyor dediler herhalde. Ikincisi klup de bu isi polise bildirmek ve statda guvenlik tedbirlerini kusur olmadan yerine getirmekle mukellef. Yine avukatlik tarafim tuttu eski Turkce paraliyorum.

Bu olaydan FB basin ve FB'liler bir sey tuturamazlar. Ama GS klubunun taraftari ve klup yoneticileri bir vicdan muhasebesi yapmak zorundalar. Branda'nin ustune cikan azgin maganda'nin canini yakmak icin klupte ayrica davaci olmali. Kavga cikariyor diye en azindan stada bir daha almamali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply