GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Ikinci golumuzu genc Erhan atmis. 2-0.
Erhan hakkinda bilgisi olan var mi?

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Erhan Aydin'in arkasinda sag bek oynadi. Guzel bir gol atti. Gecen yil ilk yarida kolunu kirmisti ama ikinci yarida PAF takiminda iyi maclar cikarmis gercek mevkisi ne bilemiyorum.

Maca saniyorum su dizilis ile basladik:

Orkun
Erhan Mehmet G. Baris Volkan
Aydin Linderoth Lincoln Ferdi
Umit Yaser

Yaser cok iyi oynadi, bir gol atti, bir derekten donen topu oldu, penaltiyi yaptirdi. Ilk golu Umit'in al da at dercesine bir pasinda atti. Umit'e ayni sekilde bir pas verdi ama Umit iyi vuramadi. Bugun Umit gununde degildi, sutlar acisindan. Yaser sakatlanip cikti, yazik oldu, mactan once cok heyecanliydi. Vurus teknigi iyi, suratli ve her tarafa kosup iyi pozisyon aliyor. Hem de daha cok genc.

Bir diger iyi oynayan oyuncu da Aydin. O da iyi kosular yapti, cok fuleli ve suratli, cok iyi adam gecebiliyor ve topla defans arasina iyi daliyor.

Baris da iyi oynadi bazen liberodan cikip top getirdi, ikinci golun pasini o verdi.

Karsi takim cok zayifti, bizim ilk macimizdi, ne kadar olcu olur bilinmez, daha cok yazmayim. Arkadaslarin merak ettigi varsa sorsunlar yazarim. Herhalde benden baska da izleyen olmustur.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Macin 90 dakikasini izledim...

sahaya 4 4 2 seklinde ciktik...

-----orkun------

erhan---baris---guven---volkan

-------------linderoth-----------

--Aydin-----------------ferdi----

-----------Lincoln-------------

---Umit-------------yaser-------

Ikinci yari lincoln yerine nonda girdi umit in arkasinda oynadi. Tempolu bir macti. Cok pozisyona girdik ve cok kacirdik. Genel anlamda iyi oynadik.

eger oyuncu oyuncu bakarsak....

Orkun: Bir kac pozisyonda basarili idi. Vucut hareketlerinden zihinin ne durumda oldugunu anlayamadim. Umarim yakinda anlasilir cunku orkunu zayif yonu o.

Erhan: Cok ozel bir sey goremedim.

Baris ve Mehemet guven: Ikiside stoper olmadigi halde fena oynamadilar. Guven biraz daha fazla insiyatif almaya calisti ve beni sasirtti.

Volkan yaman. Hafif sakatliktan ciktigi icin pek zorlamadi.

Linderoth. Ofansif yonde cok iyi idi. Ikinci yarida ozellikle lincoln ciktiktan sonra daha fazla ileri cikti. 90 dakika oynadi ve sakatlikan tamamen kurtulmus gibi gozuktu.

Lincoln: 45 dakika boyunca iyi idi. Eskisinden daha kuvvetli gozuktu. Skibbe motivasyonu sagliyabilirse shalkedeki lincolnu gorucegiz gibi gozukuyor. Tabii Euro 2008 den hakemler ders cikarip karsi takim oyuncularinin adami sakatlamalarina mani olurlarsa.

Aydin: umit milli takimdan biraktigi yerde. 2 sene sonra ilk defa izleyenler fizigine hayeret etmislerdir. Guclenmis. Yetenekler ve oyun gorusu ayni, etkili idi.

ferdi: Mac tecrubesine ihtiyaci var. Kewell ve Arda ile ayni takimda olmasinin meyvelerini toplar umarim.

Karan: Karan ayni karan. Hakanin olmamasi rahatlatmis gibime geldi.

Yaser: zeki bir cocuk. Spikerin soyledigine gore bank asya liginde ilk devre 17 mac oynamis, 7 gol 7 asisst. 2. devre kadro disi birakilmis hic oynanamis. Nedenini bilen arkadas varsa yazarsa sevinirim. Top kontrolu ve oyun sezgisi iyi.

Nonda: Macin en tatli suprizi. Ilk geldigindeki gibi etkili gozuktu. Cabuklasmis sanki. Uzun sakatliktan sonra bizde ve milli takimindaki mac ritmi yaramis.

Genelde umut verici bir macti. Takim seri pas yapmaya gayret etti ve cogunlukla basarili oldu.

edit: guven ve baris ikilisinden insiyatifi daha cok baris aldi. Yanlislikla guven yazmisim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Fahrioglu wrote:Erhan Aydin'in arkasinda sag bek oynadi. Guzel bir gol atti. Gecen yil ilk yarida kolunu kirmisti ama ikinci yarida PAF takiminda iyi maclar cikarmis gercek mevkisi ne bilemiyorum.

Arkadaslarin merak ettigi varsa sorsunlar yazarim. Herhalde benden baska da izleyen olmustur.
Digiturk'süz lig maçı izleyeiliyoruz, d-zmart'sız dandik hazılık maçlarını bile izleyemiyoruz. İnşallah yönetim bu iş için iyi para koparmıştır. Aydın Doğan bizden daha karlı çıktıysa bu işten yazıklar olsun :D

Bu Erhan'ın sağ bek performansı nasıldı acaba? Murat Biricik ve Selçuk beyler biliyordur gerçek mevkisini.. İnşallah kaliteli bir sağ-bek'e kavuşmuşuzdur da haberimiz yoktur :D

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Son iki resim haric, hic bir oyuncumuzu cikartamadim :roll:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Erhan Aydin'in arkasinda sag bek oynadi. Guzel bir gol atti. Gecen yil ilk yarida kolunu kirmisti ama ikinci yarida PAF takiminda iyi maclar cikarmis gercek mevkisi ne bilemiyorum.

Arkadaslarin merak ettigi varsa sorsunlar yazarim. Herhalde benden baska da izleyen olmustur.
Digiturk'süz lig maçı izleyeiliyoruz, d-zmart'sız dandik hazılık maçlarını bile izleyemiyoruz. İnşallah yönetim bu iş için iyi para koparmıştır. Aydın Doğan bizden daha karlı çıktıysa bu işten yazıklar olsun :D

Bu Erhan'ın sağ bek performansı nasıldı acaba? Murat Biricik ve Selçuk beyler biliyordur gerçek mevkisini.. İnşallah kaliteli bir sağ-bek'e kavuşmuşuzdur da haberimiz yoktur :D
Erhan top teknigi iyi ve rakibe saglam giren bir oyuncu, epey de ileri cikti. Golunu Baris'in cizgiden arkaya kestigi pozisyonda yerden duzgun bir vurusla yapti. Sag bek olarak pek zorlanmadi cunku rakip takim cok atak yapmadi, acil durumlarda sag beke en azindan bir alternatif olur gibime geliyor.

Yaser gecen sene ligin ikinci yarisinda kontratini uzatmadigi icin kadro disi kalmis. Yani kontrati ligin ilk yarisi sonunda bitmis ve o da yenilememis. Belki de bonservis ucreti olmadan istedigi takima gitmek icin yapmistir, hatta bize gelmek icin bile yapmis olabilir. Oyun zekasi yuksek bir cocuk.

Murat agabeyin astigi resimlerden ilk ve 3. resimdeki Aydin, saclarini bayagi uzatmis.

Bu arada Lincoln'u pek begenmedim. Bazi guzel hareketler yapti ama cok fantaziye kacti (futbolculugumu bilen arkadaslar benim de boyle bir huyum oldugunu bilir, ama bana bile asiri geldi yaptiklari). Ama tabii rakibin zayif ve bunun da bir antreman maci oldugunu dusunup hava atmak istemis olabilir. Penaltiyi kacirinca tabii hava sondu ve Skibbe de onu disari aldi. Fantazi hareketlerinden basarili olanlari da vardi tabii, iyi paslar da atti ama top kayiplari bence fazlaydi.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Murat Fahrioglu wrote:Murat agabeyin astigi resimlerden ilk ve 3. resimdeki Aydin, saclarini bayagi uzatmis.
Bizleri aydinlattigin icin cok tesekkurler. Kibrisa selam ve sevgiler,

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

2.resimdeki sanırım Erhan, 4.resimdeki kesinlikle Yaser.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Keşke maçı seyredebilme imkanım olsaydı. Ne yazık ki D-Smart'ımız yok.
Benim merak ettiğim nokta, takımın oyun felsefesinde geçen yıla kıyasla fark veya farklar olup olmadığı.
Yani Feldkamp'ın felsefesi ile Skibbe'ninkini karşılaştıran yazılar okumak faydalı olurdu.
Maçı izleyen arkadaşlarımızdan bu konuda yorumlarını bekliyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Salih Bora wrote:Keşke maçı seyredebilme imkanım olsaydı. Ne yazık ki D-Smart'ımız yok.
Benim merak ettiğim nokta, takımın oyun felsefesinde geçen yıla kıyasla fark veya farklar olup olmadığı.
Yani Feldkamp'ın felsefesi ile Skibbe'ninkini karşılaştıran yazılar okumak faydalı olurdu.
Maçı izleyen arkadaşlarımızdan bu konuda yorumlarını bekliyorum.
Sanıyorum ki birazdan maçın tekrarı GSTV'de başlayacak, onu bekliyorum. Eğer izleme imkanınız varsa izleyip, kendiniz görün derim..

Ama ben yine de maçı izlerken o yönden de dikkat edip, burada bilgi vermeye çalışırım.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Macin ozeti alisamiyen.net sitesinde Yalçın Meçoğlu tarafindan su web sitesinde oldugu bildrilimis. Umarim burada bizlerle paylasilmasi kendisi ve alisamiyen.net yoneticileri icin bir problem degildir.

Mac Özeti :
http://ivirzivir.free.fr/z/videolar.html

Sayfayi acmakta sorun yasayan olursa :
http://www.dailymotion.com/yeme128/v...homeberg_sport

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mesut Ulukök wrote:Sanıyorum ki birazdan maçın tekrarı GSTV'de başlayacak, onu bekliyorum. Eğer izleme imkanınız varsa izleyip, kendiniz görün derim..
O da yok ki.
GS TV uyduda var, D-Smart'ta var. Maalesef Digiturk'te yok.
Kablolu yayına da gelmiş değil.
Halbuki ulaştığı kitleyi genişletmek için, bütün platformlarda yer alması lazım.
AYRILMAZ İKİLİ

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:

Fotomac'ta paf takiminin santrafor'u diyor.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ismail Gezer wrote:

Erhan Senturk esasinda forvet olarak oynuyor,kanatlara da gidiyor.Sag bek oynamasina sasirdim acikcasi,fena da oynamadi.Tabii guclu bir takima karsi sag bekte ne yapar bilemem.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ismail Gezer wrote:

Fotomac'ta paf takiminin santrafor'u diyor.
Erhan Senturk PAF takiminda forvet oyuncusuydu. PAF maclarinda Mehmet Duz, Efecan ile beraber ileride cok hareketli, yerden etkili olmaga calistilar. Fizikleri guclu ve pozisyon almasini bilen rakip stoperlere karsi zorlandiklari cok oldu. Erhan orta sahada kanatlarda da oynadi. 07-08 sezonun 2. yarisinda sakatliktan kurutulup bayagi iyi performans gosterdi.

PAF lardaki orta saha oyuncusu Eray ve pivot bir santrafor ile Mehmet, Erhan, Efecan dan ikisi bence rakip savunmalarin canina okurlar. Nitekim Beylerbeyin de bu sene Eray, Sercan ve Mehmet Duz kadrodalar. Ozgurcan yada Sercan PAF larda yukaridaki ucluden ikisi ile beraber oynadigi zaman cok etkili oldular. Ozgurcan/Sercan stoperlerden birini alip goturuyordu, digeri ise birebirde ya Efe ya Erhan ya Mehmet e kaliyordu, kaleyi bayagi zorluyorduk.

Erhan sag bek degil. PAF maclarinda bu pozisyonda oynadigini ne gordum ne duydum. Bence bizim takimda Ugur Ucar ile rekabete girecek ve onu zorlayacak oyuncuyu Caykur Rize ye verdik. Ugur Akdemir Orduspor da iyi bir sezon gecirdi, kiraya verdigimiz oyuncular icerisinde en istikrarli olaniydi. Ben mutlaka 08-09 kampina goturulup denenmesi ve degerlendirme sureci sonrasi nihai karar verilmesini bekliyordum. Olmadi, Caykur a verdik.

Uzulerek belirtiyim, iki sene once GS kampina goturulmeyen bir diger oyuncu Cafercan di ( O donemde PAF lardaki birkac arkadasi A takim kampina gitmesine ragmen!). Cafercan i hemen Caykur Rize ye kiraladik. Metin hoca Caykur Rize nin basindaydi, o surec sonrasi Cafercan kendini pek toparlayamadi. Bu sene Caykur Rize nin basinda Metin Diyadin var, genclere daha cok inaniyor ve sans veriyor. Ayrica Ugur Akdemir in hem Antep BB den hem Orduspor dan edindigi lig tecrubesi ve kredisi var. Ikinci bir Cafercan sendromu/sureci yasarsak gercekten cok uzulurum, ama buraya not duseyim bu ikinci surecin olumlu gelisme ihtimali cok yuksek.

Hem Cafercan hem Ugur Akdemir yetenekli oyuncular, GS daki futbol seruvenleri cok farkli gelisebilirdi. Kimseyi suclamiyorum, olaylar birbiri ardina oyle gelismis olabilir ki, boyle bir surec karar mekanizmasindaki kisiler icin kacinilmaz olmustur. Sanssizlik deyin, su deyin, bu deyin bana gore GS A takimi icin kendilerine yeterli sans verilmedi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply