GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hem Skibbe hem de takim hakkinda yorumda bulunmak icin erken. FB MTK ile resmi mac oynadi, onlar hakkinda konusmak icin dahi cok erken.

Hele orta saha blogu

---- Baris ----------- Ayhan ----
---- Hasan ---------- Aydin ----

olarak cikan takim icin hic kendimi yormam. Bunlar tek tek faydali oyuncular olabilirler vs. ama bu dordunun (Hasan zaman tuneline girmediyse, Aydin da aniden tecrube kazanmaz ise) organize ettigi hucumlarla gol atmak mucize gibi olur. Dordunden ucu zaten ortalama kazandiklari toplarin 80%ini rakibe kaptiran adamlar.

GS'i Arda, Lincoln, Kewell'den biri veya iki-uc tanesi ile izlemek lazim yorumda bulunmak icin. Takimda ruh eksikligi gorenler bir de Servet'i eklesinler. Linderoth katilip Ugur donunce kaymakli olur.

Endise edilecek konular bence:

1) Takimin defans ve orta sahasi iyi olacak, tek forvet Umit Karan ya da Nonda ne kadar o yuku kaldiracaklar.

2) Sag bekte Sabri ne yapar hatta donunce Ugur ne yapar.

3) Lincoln ve Kewell'dan ne verim alacagiz ve de ne hizla. Yani sezon cok yakinda hala sakat falan olmalari biraz sorun.

Ama Baris, Ayhan, Aydin, Hasan Sas diye orta saha ile oynanan oyuna bakip elestiride bulunmak bence cok isabetli olmaz, takim bu degil.

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.SARAY, MÜNİH'E GEÇTİ!..

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, bu sabah saatlerinde karayoluyla Mannheim'dan Münih'e geçti.

Galatasaray bu akşam TSİ 18.30'da taraftara kapalı bir antrenman gerçekleştirecek ve yarın TSİ 18:00'de Allianz Arena'da 1860 Münih ile karşılaşacak.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de dün akşam Mannheim'da Galatasaray kampına katıldılar.

Maraton

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Maci Alman DSF Kanali naklen verecekmis.

Hazirlik maclarinda alinan kötü sonuclar tesadüf degil.
Bu macida kaybederiz. Hazirlik maci nede olsa.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Murat Tekin wrote:Maci Alman DSF Kanali naklen verecekmis.

Hazirlik maclarinda alinan kötü sonuclar tesadüf degil.
Bu macida kaybederiz. Hazirlik maci nede olsa.
Herhalde genclerle cikariz, bir gun arayla mac yapmak pek akil isi degil. Gecen gun macin cogunda oynayan adamlara yuklenmemek lazim. Mehmet Topal da sakatlanip cikmisti. Ben sahsen mahalle maci havasinda birsey bekliyorum, bu ikinci etap kamp bosuna gibime geldi, takimin yarisi Istanbul'da.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Maci simdi yeni izliyorum (GS TV su anda veriyor).

Ilk yari Mehmet Topal tek on libero, Baris onun hemen onunde oynamis, Ayhan ve Hasan kanatlarda, Karan ve Aydin resmen cift forvet...hatta zaman zaman Karan kanada kacinca Aydin tek forvet gibi kaliyordu. Yukarda yazan dizilisi pek gormedim ben, baya 4-baklava-2 gibiydi.

Her neyse, Baris'in 10 numara gibi oynamasinin takim'a pek faydasi olmuyor. Ayhan ortada Baris kanat'da oynasa daha iyi olur sanki. Hatta Baris hic oynamasa sikayet etmem ama benim anlamadigim iyi yanlari var herhaldeki gelen her teknik adam begeniyor. Arda, Kewell, Linderoth, Loncoln gelince zaten bunlarin hepsi yedek kalabilir...ama ceske Steaua macina bir bucuk hafta kalmisken asil takimimizin yarisi sakat olmasa...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzonspor Almanya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Werder Bremen'i Umut ve Gökhan'ın golleriyle 3-1 mağlup etti.Bremen'in tek golü Boenisch'den geldi.
Hazırlık maçlarına bakılınca, 4 büyükler arasında, durumu en kötü olan biziz gibi görünüyor. En ciddi sorun sakatlıklar, ikinciside motivasyon. Sakatlıkları atlatırsak, motivasyon faktörünü birileri bir şekilde halleder.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Biraz once floryadaki sakatlarimizi gordum GSTV'de. Kewell Antilop gibi kosuyor. Sadece kameralar cekerken 3-5 depar yapti.

Servet ve emrede iyi gozuktu. Linderoth u goremedim. Lincoln duz kosuyordu...Hizla iyilestiklerini soyledi GSTV ama gordugum disinda inamiyorum artik...

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Allianz Arenanin bildigime göre Yedek Kulübesinin Recaro Marka deri Koltuklari var. Skibbe güzel bir yastlanir ve maci seyreder :lol:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Biraz once floryadaki sakatlarimizi gordum GSTV'de. Kewell Antilop gibi kosuyor. Sadece kameralar cekerken 3-5 depar yapti.

Servet ve emrede iyi gozuktu. Linderoth u goremedim. Lincoln duz kosuyordu...Hizla iyilestiklerini soyledi GSTV ama gordugum disinda inamiyorum artik...
Resmi sitedeki antreman resimlerinde duz kosu yaparken Lincoln'un bacaginin ust kisminda bir bandaj vardi umari kasık sakatligi yoktur, boyle bir sakatlik zaten carpismadan olmaz.

Kewel de saniyorum diz sakatligi vardi duz kosu ve depar iyi haber ama sakat dizin uzerinde yon degistirme ani donus falan yapabiliyor mu o onemli.

Kuzey Amerikadaki her turde spor takiminin resmi sitesinde sakat oyuncularin bir tahmini iyilesme tarihini yazarlar. En azindan bir hedef koyarlar, biz su anda tamamen karanliktayiz. Linderoth icin en azindan 3 hafta denmisti digerleri icin bir tarih verilmedi.

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Haydi Maca maca....

Biletleri aldik, yola cikyoruz... 8)
Ilk defa kapimizin önündeki Allianz Arena gidiyorum.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün geçici bir sorun yaşandı galiba.

En dikkatle izlediğim hazırlık maçı dün akşam oynanan Münih maçı oldu. Ujstin.tv'nin hareketli resimleri eşliğinde görebildiğim kadarıyla takım fena oynamadı.

Kazanılan yığınla kornerden hiçbirşey çıkmadı. Frikik pozisyonunda topun başına geçen isim usta ayak(!) Sabri oldu.

Aykut, kendini aşıp iki defa kaleden çıkıp topa müdahele etti ama önce kısa bir tereddüt yaşamayı ihmal etmedi.

Hasan çok hırslı ve istekli görünüyordu. Olgunlaşma eğilimindeki bazı atakları aniden uzun pas atarak heba etsede 'deli Hasan' bize lazım...

Barış hazırlık döneminin en iyisi gibi duruyor.

Meira-Emre defans'ın göbeğinde iyiydiler. Volkan'ında katkısıyla bir defa adam kaçırdılar. Onda da Aykut çıkıp aldı. Çok net bir gol pozisyonuydu aslında..

Savunma olarak iyiydik. Tabi önceki maçlara nazaran. Hücum hattında ise, gol atmak için gereken aktivitenin % 95'ini yaptıklarını görüyoruz ama bir türlü son noktayı koyamıyorlar.

Sakatların bir an önce iyileşip takıma girmesi lazım.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Dün geçici bir sorun yaşandı galiba.

Kazanılan yığınla kornerden hiçbirşey çıkmadı. Frikik pozisyonunda topun başına geçen isim usta ayak(!) Sabri oldu.
.
Sabri'nin serbest atıştan sonra "kahretsin bu nasıl kaçtı" gibisinden tripleri yok mu deli ediyor. Tanımayan biri zanneder ki bu adam her serbest atıştan gol atıyor da sadece bunu kaçırdı.

Hazılık maçlarını niye oynadığımızı anlayamadım

Önemli maça 10 gün kalmış, mehmet güven sağ bek'te denenmeye başlıyor, hakan orta sahada oynuyor, yapma bunları be Herr Skibbe. 6 maçtan sonra deneme yapılmaz.Artık asıl kadronu kur onun üzerinde ısrar et. Sezon başlayacak biz hala birşeyler icat etmeye kalkıyoruz.

Ben 6 maçtan birşey anlamadım ne katkısı oldu bu maçların.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu sene ilk defa mac izliyebildim. Eger Kewell, Lincoln, Tobias takima katilmazlarsa isimiz cok zor. Arda, Topal, birazda Hasan disinda cok yavan bir kadro vardi sahada.

Ilk yari Hasan'in itiklemesi ve Baris'in istiraki ile cok dengesiz, hep sagdan oynadik. Orta ve paslasmalarla ceza sahasina servis denebilecek bir cok top getirdik. Hepsi heba oldu. Nonda bayagi cirpiniyor ama cok formsuz. Yaser adli genc oyuncuda bir numara goremedim. Resmen takimi 10 kisi oynatti.

Rakip Anadolu takimi kimliginde kapanip kontraya ciktilar. Berkant beceriksizi olmasa maci bile kaybederdik. Ilk yari ustunlugumuzda ah diyebilecegimiz Baris'in direkden donen topu var, o kadar. Tek kale oynadigimiz, sagli sollu ortalar yaptigimizda bile kaleciyi zorliyamadik.

Ikinci yari PAF takimi yedekler karmasi sahada bulunca rakip oyunda denge sagladi, pozisyonlar bile buldular.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet'cigim bende aksam maci seyrettim.Ama senin aksine ben takimi begendim.Yaser icin kotu demissin.Yaser Aydin gibi bos alan buldugunda adami madara edebilecek bir topcu gibi gorundu bana.

Ancak dun oynadigi yerde cok yalniz kaldi.Boyu kisa bu yuzden kendisine gelen ortalara vuramadi.Iki uc tane pozisyonda kafa atti.Dun Aydin etkisiz di.

Hasan cuma aksam ki macta ilk yari 6 tane ayaga uzun pas atti hepsi hedefini buldu.Hasan dusunerek oynamayi ogrenmis.(30'undan sonra :) )

Dun aksam da ilk yari da Hasan iyiydi.Ben hocanin Mehmet GUVEN israrini anlamiyorum.Sakatlanip cikmasa idi oyunda kalacakti.Mehmet TOPAL cuma aksami kotuydu dun aksam da kotu basladi.Gereksiz bir top surme sevdasina girismis.Nedenini bilmiyorum.Belki TD taktiksel olarak boyle yapmasini soylemis olabilir.Hemen pas verip degerlendirecekken defanstan cikarken cok kotu toplar kaybetti.

NONDA orta sahaya yakin oynadi.Nonda topu iyi sakliyor ustelik pas verirsen geri alabilecegini kesin olarak biliyorsun.

BARIS cok mucadele ediyor.Takdir etmemek mumkun degil.AYHAN' da keza begendigim futbolcular arasinda.

MURAT bizim Bulent'in sanki kopyasi, adamini kacirdi mi beline sarilip indiriyor sonra "ne yaptim ben yok bir sey " diye ellerini kaldiriyor :)

Ben SINAN'i cok tutuyorum.1,97 boyunda ve 18 yasinda ve uzamaya devam ediyor :) Ancak guclenmesi lazim."Bebeyken hic ekmek yedirmemisler" diyor kayinvalidem :) SIKI bir gym trafigi gozukuyor SINAN'a buyuyup kaliplanmasi lazim.Gelecegin SERVET'i geliyor.

SKIBBE son 15-20 dakikada PAF agirlikli kadro ile takima defans yaptirip mucadele ettiriyor.80 'den sonra gencler fizik gucleri ile aslinda karsi tarafi otturduler.

Benim aklimda kalan asil konu cuma aksamki mac.Bu sene Bundesliga'ya cikan takimin son 8 senelik tarihi.Mahalli kumeden (spiker 7. amator kume demisti yanlis olabilir) arka arkaya sampiyon olarak Bundesliga'ya yukselmisler.

10 numaralari SELIM diye bir cocuk.ALEX'in guclu olanai vurunca yikilmayani.Freekick'i catalda patladi Aykut ancak seyredebildi.Hem genc hem muthis kivrak.TOPAL'i madara eden cok az adam gormustum.Bu cocuk etti.Sonradan bizimkiler yavas yavas bileklere calisarak adami sindirdiler.

Seneye bu adami alamazsin.Bizim Umit Millide oynuyor mu bilmiyorum.Oynamiyorsa buyuk kayip.Aslinda cok ta kucuk gozukmuyor.25-26si var gibi.Beni cok etkiledi.Forvet arkasi muhtesem bir cocuk.

Bir de son 15 dakikada bir bosnali-hirvat bir cocuk girdi.Bir gol atti iki gol kacirdi.

Sahadaki genc brezilyalilari da ilginc.Genelde brezilyalilardan cok sert sut atan cikmaz (son bildigim Roberto Carlos) bu adamlar zimba gibi sutlar cikardilar.

Orta sahamiz cok zengin ama hoca kimi oynatacak merak konusu.

Ayhan ,Topal, Arda, Hasan,Aydin,Linderoth,Lincoln ve bir suru daha adam, orta sahada oynatacagin tas catlasin 5 kisi

nasil olacak nasil :shock:
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: MURAT bizim Bulent'in sanki kopyasi, adamini kacirdi mi beline sarilip indiriyor sonra "ne yaptim ben yok bir sey " diye ellerini kaldiriyor :)
Aynı benzetmeyi bende yapacaktım ama çocuğun adını unuttum. İyikide unutmuşum çünkü benim yazmayı düşündüklerim bu kadar sempatik değildi :D

Çok mücadele ediyor. Rakibine yol vermemek için çok çabalıyor ama eller kollar komple hareket halinde. Hadi rakibin ince beline sarıldın samimiyeti kurdun, ama yüzüne gözüne vurmak hoş olmuyor. Umarım bu huyundan vazgeçer. Defansın göbeğine kaiteli oyuncu bulmak Türk futbolunun belkide en büyük sorunu...

Post Reply