GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

D-Smart Padernborn maçını banttan verecekmiş...

Kaç tane kanalın var, Sparta-Fenerbahçe maçını bir kanalda, Galatasaray-Padernborn maçını bir başka kanalda yayınlayamıyor musun?

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Sevgili Hasan Tezcan,
Bende ilk duydugumda nereden cikti simdi bu adam dedim. Ne alakasi var dedim. Ilk basta cok gereksiz bir transfer gibi geldi bana. Sonra dusununce sanki bizim yonetim hic beklemedigim bir sekilde akilli transferler yapti diye dusunuyorum son iki senedir. Bizim su andaki genc yeteneklerimize "ogretmen futbolcu" getirmeye basladilar. Soyle yazmaya calisayim;

Linderoth:
Mehmet Topal, Mehmet Guven (pozisyon almasini ogrenmek ve kosmak)

Lincoln:
Arda, (topu soyle bir saga cekip sonra vurmak, yada ortalamak, teknik)

Kewell: (yazarkende korkuyorum Hasan Tezcan yaratici bir sekilde beni guldurecek diye :)
Arda, Aydin (alcakgonullu olmayi, basit ama siradisi calim atmak, orta yapmak, ani hizlanmak)

Umarim bunlari bizim gencler ogrenirler ve daha cok umdugum yonetimin bunlari dusunerek transfer yapmis olmasi.

Bana kalsa, Clockwork Orange filmindeki gibi Arda'nin gozlerini acik tutup hergun 5 saat Zidane videolari izletirdim. Ama insan haklarina aykiri olabilir bu, zaten baktiginda hepsi "Modern Kole" sadece yilda milyonlarca dolar, euro vs. para yapiyorlar. Yazzziiik yazzzik cok yazik bunlara aciyorum.

Unutmusum edit ediyorum, Kewell kismina gozleri acik topa KAFA vurmayi ekleyelim.
Last edited by Ozgur Ozanguc on Tue Jul 15, 2008 7:44 pm, edited 1 time in total.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Evet kusura bakmayin.

Hakan Balta basin toplantisi yapmis. Volkan ise GS TV'sine konusmus.
Estagfurullah kusur ne demek? Ben yine de Balta'nin basin toplantisini goremedim resmi sitede.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Takimimizin bulundugu otelde bir basin toplantisi olmus. Anadolu Ajansinin verdigi habere gore:

Hakan Balta: "Avrupa için erken"

Duisburg - Galatasaraylı futbolcu Hakan Balta, her futbolcu gibi Avrupa'da oynamak istediğini ifade ederek, "Ancak daha bir yıldır Galatasaray'dayım. Avrupa için erken" dedi.
İleride Avrupa'da, özellikle İngiltere'de top oynamak istediğini söyleyen Balta, "Fakat Galatasaray'la daha birçok başarılı sezon geçirmek ve özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istiyorum" dedi.

Balta adaşı Hakan Şükür'ün olmamasının kendileri için kayıp olduğuna işaret ederek, "Tabii Hakan ağabey ile ben kamp yapmadım daha önceden. Fakat bir ağabey olarak tabii ki onun takımdan ayrılmasını kayıp olarak görüyorum" dedi.

Teknik direktör Michale Skibbe'nin kalitesini Bayer Leverkusen'de gösterdiğini belirten milli futbolcu, "Genç olması bizim için iyi, arkadaşça yaklaşıyor oyunculara. Takım olarak arkadaşlığımız çok iyi. Ben geçen yıl iyi bir çıkış yakaladım. Benim gibi Mehmet Topal da iyi bir çıkış yaptı" dedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Murat Gökcigdem
Staff Member

Duisburg kentinde olan takimimizin aksam antremanindan goruntuler...

Image

Image

Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umit Karan Aykut ile birlikte önlerde, her zaman ki gibi :D Merak ediyorum
Aykut'u Adidas mi giydiriyor? Gecenlerde siyah tight giymisti,
agzinda 5-6 sakiz mi ne, cakkada cakkada...GS'a geldi bir mok oldu.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet geleneksel resim-yorum eglencemizi surdurelim.
Murat Gokcigdem wrote:
Image
Bu bizim Aykut'da ust beden gelisimi var gibi geliyor bana. Sanki 3-4 aydir agirlik calisiyor gibi bir sey sezinliyorum. Oyleyse aferim ona. Aslinda Orkun'un da ayni seyi yapmasi gerek. Ozellikle yan toplara cikarken cok yarari olur.

Image

Ayiptir soylemesi benim gobek aldi basini gidiyor. En sonunda dayanamadim kendi basima yapamayacagima karar verdim bu yastan sonra ve bir ozel calistirici tuttum. "Calistiriciya para nereden buluyor, film yildizi midir bu herif?" demeyin. Bu ulkede yeter ki spor yapmak isteyin, hersey var. Develi'de iki kebap parasina calistiriyor beni adam bir ay boyunca. Son yontemler, arac gerec ile calistiriyor. "Ben eski amator topcuyum, beni futbolcu yaz kampi gibi calistir" dedim. Demez olaydim. Her gun kusup bayilacak gibi oluyorum, perisan birakiyor beni.

Arada bu hareketleri yapiyoruz. Yerde ipten bir merdiven var. Her karesi 30x30 cm boyutlarinda. Butun hareket sirasini biliyorum, slalom vari hareketler. Aslinda cocuklarin yere cizgi cizerek oynadiklari sekeseke benziyor. Ben cok faydasini gordum, 20 dakika sonra dilin disari cikiyor, acinacak hale geliyorsun. Tabii bizim genclerin boyle bir seyle karsilasmadigina eminim.

Image

Bu resimdeki cocuk Yasir degil mi? "Sakatlandi ne oldu" diye soruyordu bazilariniz. Yasir'se cok ciddi bir seyi yok gozukuyor.

Image

Bu aksam dun karsilasmada oynayan oyuncular izinli deniyordu. Lincoln dahil hemen hemen hepsi cikmislar aksam calismasina.

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

[quote="Ozan Ersoy"]
Image

Sevgili Ozan, Mehmet Guven'nin onunde futbolcu kim? Ben cikartamadim?

Bu arada Emre'yi de tam kadro ile calismalarda gormek beni sevindirdi.

Bakalim yarinki macda sahada Kewell ve Arda'yi ayni anda gorecekmiyiz?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:
Sevgili Ozan, Mehmet Guven'nin onunde futbolcu kim? Ben cikartamadim?

Bu arada Emre'yi de tam kadro ile calismalarda gormek beni sevindirdi.

Bakalim yarinki macda sahada Kewell ve Arda'yi ayni anda gorecekmiyiz?
Murat abicim ben de senin gibi yeni yeni ogreniyorum ozellikle PAF takimindan gelen genclerimizi. Dunku karsilasmada sag bek oynayip gol atan Erhan olmasin? Emin degilim tam...

Ozan Ersoy

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Ayda $9.95'e spor paketi varmis icinde D Spor GSTV ve diger iki takimin tv'leri de var. Hazirlik maclarini verecegiz diyorlar.

http://www.secveseyret.com/spor_paketi.php

Paketi aldim, kalite cok iyi tavsiye ederim Amerika'dakilere
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozgur Ozanguc wrote:Ayda $9.95'e spor paketi varmis icinde D Spor GSTV ve diger iki takimin tv'leri de var. Hazirlik maclarini verecegiz diyorlar.

http://www.secveseyret.com/spor_paketi.php

Paketi aldim, kalite cok iyi tavsiye ederim Amerika'dakilere
Bende 1 senedir var bu paket. Bu sene d spor vermiyor hazirlik maclarini. gstv banttan veriyor 2 gun sonra.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Dun aksam GS TVden ilk takimla yaptiklari macin ozet goruntusunu seyrettim. Biraz rotarli yorum olacak, diger arkadaslar coktan yaptilar.

Ilk hazirlik maci oldugu, karsi takimin zayif oldugunu ve de havanin sicak oldugunu bir yere not edip baslayalim.

Bu senenin Hakan Sukuru, Umit Karan olacak. Bu takim dizilisinde ne yazikki yeri yok, ustune genclere firca atip kendine pas attirmaya calisiyor, Nondaninda top almak icin geride kalmasina sebep oluyor.

Yaser iyi bir kazanim. Biraz kuvvetlenmesi gerekiyor. Bu oyun sablonunda nerede oynar bilemiyorum. BJK nasil birakmis anlamadim. Cok yipratiyor rakibi.

Aydin ilk 11'i ciddi sekilde zorlar. Hizli gibi gozukmuyor, ama oyle, iyi adam geciyor. Birde kuvvetli rakip karsisinda gormek lazim. Yalniz stili icabi ne yazik ki arkadan tekme yemeye musait. Ayrica kuvvetlenmis ve yere saglam basiyor, topu rakibin ayagindan cekip aliyor. Cok guzel havadan ortalarini degerlendirmek icin biraz uzun boylu bir forvet gerekiyor takima.

Orta saha bana yeterince sert gelmedi. Lincoln, Kewell, Arda, Aydin dortlusunden 2 tanesini kaldirir Avrupa maclarinda gorusunde israrciyim. Linderoth bildigimiz gibi ama Topal ondan bir nebze daha iyi hale gelmis.

Yeni tranfer Ferdinin takim kadrosunda kalmasi zor. Biraz luzumsuz transfer gibi geldi bana.

Baris Guven zayif rakip karsisnda siritmadi ama biraz fantazi gibi geldi bana ikisinin konması. Ikiside orta saha oyuncusu belliki. Volkan solda gorevini yapti ama biraz duraklama var sanki gecen seneye gore.

Linderoth geriye yaslanip oynadi. Sakatliktan korktugu icin cok zorlamadi ileriyi. ''No look-ters tarafa bakipta atilan- pas'' atacagim diye helak ediyor kendini. Penaltisi laubaliydi. Kewellin durumuna gore taliplisi varsa verilsinki bordro siskinligi azalsin.

Genclerden Erhan Senturk o yerin adami(sag bek) degil ne yazikki. Yoksa Sabri istirabindan kurtarabilirdi bizi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay Dedeoglu wrote:Dun aksam GS TVden ilk takimla yaptiklari macin ozet goruntusunu seyrettim. Biraz rotarli yorum olacak, diger arkadaslar coktan yaptilar.

Bu senenin Hakan Sukuru, Umit Karan olacak. Bu takim dizilisinde ne yazikki yeri yok, ustune genclere firca atip kendine pas attirmaya calisiyor, Nondaninda top almak icin geride kalmasina sebep oluyor.
Umit Karan nin bir numarali kankasi Umit Davala yardimci TD gorevindeyken farkli ve aklimizin almadigi bir takim secimler gorebiliriz. Takim dizilisinde yeri olmamasi yada yer bulmamasi bence ikinci derece onemli konular. Umit Karan ve Lincoln, TD miz ve Umit Davala ile tatli disipline edilebilir mi? Ne olcude verim alabilecegiz?

Kalli yi hakli olarak asiri disiplinli ve asiri otoriter oldugu icin yerdik ve elestirdik. Korkarim bu teknik heyeti disiplin ve otorite konusunda farkli bir acidan elestirecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Son derece onemli bir konuya deginilmis.

Parasi pulu olup, dunya yildizlarini rahatlikla transfer edip yil sonunda elleri bos duvarlara bakan insanlari gorunce insan Skibbe'nin bu takimda yerini, otoriterisini cok merak ediyor.

Dun taktİk idmaninda Yaser ile Lincoln'nin bir tartismasi basinda yazilmis.

Aman dedim...

Ama Skibbe’nin olaya müdahale etmesiyle sona eren bu tatsiz tartisma umarim Skibbe'nin otorisenin bir simgesidir.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ayhan Akman: “Taraftarın Beklentisini Karşılayacağız”

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Ayhan Akman, Almanya Kampı sırasında GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Hem Galatasaray’da, hem milli takımda geçtiğimiz sezon iyi bir dönem geçirdiklerini vurgulayan Ayhan Akman, “Biliyorsunuz biz bu sene direkt milli takımın kampına katıldığımız için çok fazla tatil yapamadık. Milli takımdan sonra 12-13 günlük bir tatilimiz vardı. Şampiyonluk kutlamalarına da katılamadık, çünkü sezonun son maçının ertesi günü milli takıma katıldık. İşin açıkçası sevincimizi doya doya yaşayamadık. Ama olsun daha önce o mutluluğu yaşamıştık. Bizim için güzel bir sezon geçti. İki kutlamayı beraber yaptık. Hem güzel bir sezon; takımımızla birlikte gösterdiğimiz başarı ve milli takımla Avrupa şampiyonasında gösterdiğimiz performans… Bir futbolcunun ulaşmak isteyeceği noktalar. Biz de Allah’a şükürler olsun bunu yaşadık” diye konuştu.

Ayhan Akman, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen senenin başına dönersek ben sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştım. Hakikaten iyi bir performans ortaya koyuyordum. Ama ne yazık ki ameliyattan sonra, beklenmedik bir şekilde tedavi uzadı ve 2 ay gibi bir süre verildi. Fakat yaklaşık 3,5-4 aya kadar uzadı bu süre. Bü yüzden ben gerçekten çok zor günler yaşadım. Bir an önce oynamak istiyordum ve söylenen zaman da ilerleyince hakikaten zor bir dönem geçiriyor insan. Sonra ligin son 6-7 haftasında forma şansı buldum ve sezonun iyi bir şekilde bitirerek şampiyonluğu aldık. Sonrasında bildiniz gibi milli takıma gittik ve iyi bir performans ortaya koyduk takım halinde, ben de son maçta forma şansı bulabildim ve onu da iyi değerlendirdim. Orada finalde oynayabilirdik çünkü Almanya’ya karşı çok iyi oynadık ama sonuçta elendik. Türk Futbolunu orada en iyi şekilde temsil ettik diye düşünüyorum. Özellikle Galatasaraylı futbolcular olarak da biz hakikaten verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdik. O yüzden gayet güzel bir sezon yaşadık diyebiliriz.

Linderoth ve kendi sakatlığını ardından Mehmet Topal'ın performansı ile ilgili olaraksa Ayhan, “Mehmet Topal, Tobias’ın ve benim sakatlığımdan sonra gerçekten o mevkiiyi iyi doldurdu. Verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdi. Onun da şampiyonlukta çok büyük bir payı var. Milli takımda da göstermiş olduğu bir performans var. Bence gerçekten iyi bir sezon yaşadı. Öyle düşünüyorum. Çok mutluyum çünkü çok iyi ve çok karakterli bir çocuk. Mehmet’ten o performansı beklemeyenler olabilirdi ama biz onun futbol kariyerinin çok iyi gelişeceğini biliyorduk. Zaten yetenekleriyle bize bunu hep ispat ediyordu. Ben onun adına çok mutluyum gerçekten” şeklinde konuştu.

Kazanılan şampiyonlukta takım içindeki arkadaşlığını çok önemli olduğunu belirten Ayhan, “Galatasaray’ımızın yapısından-geleneğinde gelen bir şey var ve biz de onu en iyi şekilde koruyoruz. Küçüklerimize ağabeylik yapıyoruz. Küçüklerin ve bizlerin birbirimize gösterdiğimiz saygı gerçekten en üst düzeyde. Zaten ortaya koyduğumuz futbolda bunun bir göstergesi diye düşünüyorum. Bütün zorluklara rağmen çok önemli bir şampiyonluk elde ettik. Bunda arkadaşlığın da payı çok büyük diye düşünüyorum” dedi.

Ayhan Akman, önümüzdeki sezonu ise şu şekilde değerlendirdi: “İşler hiçbir zaman kolay olmaz. Futbolda her senenin, her dönemin kendine göre zorlukları vardır. Bu senenin de tabi zorlukları olacak. Bu sene futbolcu kalitesi olarak daha da yükselmiş olabiliriz. Çünkü geçen sene yeni gelen oyuncular buldukları şansları çok iyi değerlendirdiler ve şampiyonluk yaşadılar. Yeni gelen transferlerimiz var ve inşallah hedeflerimize ulaşacağız. Orta sahamıza baktığımızda hakikaten kaliteli oyuncular var. Sayı olarak da çok kişiyiz. O yüzden tabiî ki mücadele vereceğiz. Burada hocamız görevini en iyi yapacak oyuncuya zaten formayı verecektir. Bu da takımımızın başarısı için iyi bir şey. Hangimiz forma şansı bulursak Galatasaray’ın başarısı için ter dökeceğiz. Takıma yeni katılan arkadaşlarımızla henüz tanıştık.Tabi ki daha yakından tanıyacağız birbirimizi.Galatasaray’da değişik bir yapı vardır. Galatasaray öyle bir kulüp ki, yeni geleni hemen bünyesine alıyor ve onu en iyi şekilde ortaya çıkarıyor. Yeni gelen oyuncuların bir uyum süreci tabiî ki olacak ve onlar da zorlanabilecekler. Biz bunları en iyi şekilde aşacağız. Onlara da yardımcı olacağız. Bence güzel bir sezon bizleri bekliyor.”

Teknik kadronun içinde Ümit Davalı’nın olmasının takım için büyük avantaj olduğunu dile getiren Ayhan, “Ümit’le biz beraber de oynadık. Şimdi hocamız da oldu. Bizim neler yaşayabileceğimizi, neler düşüneceğimizi anlıyor. Galatasaray’ı çok iyi tanıyan biri olduğu için iyi oldu. Onun da avantajı var, kulübün içini, camiayı çok iyi biliyor. O yüzden hem onun açısından, hem bizim açımızdan bu iyi oldu. İnşallah, onun da katkılarıyla Galatasaray hedeflerine ulaşır” dedi.

Ayhan, Şampiyonlar Ligi ile ilgili olaraksa, “Şampiyonlar liginde daha önce çeyrek final oynadık. Hedef ne diye sorarsanız, çeyrek finali geçmek diyebilirim. Çünkü o hedefi yakalamışsınız ve onun üstüne çıkmak zorundasınız. Her zaman maç maç düşünmek gerekiyor… Tabiî ki hedeflerinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Maçlara konsantre olurken, hedeflerinizi düşünmeniz lazım. Önce guruba katılmamız ve sonra guruptan çıkmak ve inşallah çeyrek final ve daha sonrası bizi mutlu edebilecek şeyler… Türk futbolunu, Avrupa Şampiyonası’nda çok iyi tanıttıktan sonra beklentiler arttı ve bu bizim üzerimizde ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Biz neler yapabileceğimizi bir kere daha gösterdik ve futbolcu kalitesi olarak da onlardan hiç aşağı olmadığımızı zaten ispat ettik. O yüzden biz elimizden geleni yapıp Şampiyonlar Ligi’nde de Galatasaray’ı en iyi yerlere çıkarmamız lazım” diye konuştu.

Kewell transferini de değerlendiren Ayhan yeni takım arkadaşı için şunları söyledi: “Kewell, Liverpool’da ve Leeds United’da oynamış başarılı bir futbolcu. Avustralya Milli takımında defalarca oynamış bir futbolcu. Kendini Avrupa’ya ispat etmiş bir isim. O anlamda takıma çok şeyler katacağını düşünüyorum. Kariyer olarak da, duruş olarak da çok şeyler katabilir. İlk izlenimim çok pozitif bir arkadaş. İnşallah çok şeyler katar bize… Bizim de iyi futbolculara ihtiyacımız var. Galatasaray’ın da beklentileri en üst seviyelerdir. İnşallah o beklentilere cevap verir. Ben vereceğini düşünüyorum.”

Ayhan Akman, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim amacımız sakatsız bir şekilde sezonu tamamlayabilmektir. Her futbolcu sakatlıklarla zaman zaman karşılaşır. Biz geçen sene ne yazık ki sakatlıklarla çok karşılaştık. .İnşallah bu sene yaşamayız. Geçen sezon az oynadığımız için futbola açız. Sezon bitişinden beri uzun zaman oldu ve oynamıyoruz. Ali Sami Yen’e dönüşümüz de güzel olur. Galatasaray taraftarının hedefleri de çok büyük ve bizden beklentileri de öyle. İnşallah onların tüm beklentilerine karşılık veririz. Kişisel hedefim sakatlıksız bir sezon geçirmek ve kendi form düzeyimi yakalamak. Önümüzde 1 ay gibi bir süre var ve bu dönem içersinde en iyi şekilde hazırlanmak ve görev verildiğinde en iyisini ortaya koymak hedefimdir. Artık 35 yaşları futbolcu için fazla abartılı yaşlar değildir. Avrupa’da da böyle… Türkiye’de de yavaş yavaş 37-38’lere kadar arkadaşlarımız oynamaya başladı. Şu an 31 yaşındayım ve tabiî ki sakatlık olmazsa, Allah sakatlık vermezse oynamayı düşünüyorum. İnşallah bu sene taraftarların isteklerini karşılayacağız. Onlar bizi desteklemeye devam etsinler”.

Post Reply