Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Ben birşeyi merak ediyorum.

Şimdi bu "karşı yaka" fellik fellik DM arıyor. Haklı olarak ellerinde 1 tane bile gerçek DM yok. (Deniz'i saymıyorum sakatlıktan sonra durumu belli değil.)

Ama DM için Kezman'ı gönderdiler. Çift forvet oynuyorlar. Oyun olanları bunun üzerine kurulu.

Olurda es kaza Semih veya Guiza'ya bir şey olursa ne yapacaklar? En iyi ihtimal Alex'i eski yerine çekmek. İlhan'dan bir katkı gelebileceğini sanmıyorum. E Deivid'de yok.

Bu işin kartları var formsuzluğu var. Geçen sene taktik tek forvetti. Şanslıydılar Kezman'la Semih ayrı ayrı zamanlarda sakatlandı.

Bu sene bir forvet sakatlığında işleri çok zor. Ne diyim Allah yardımcıları olsun valla.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Geçenlerde, Beşiktaş'a acıyorum demiştim.
Çok iddialı söylüyorum, önümüzdeki 5 yıl Demirören yönetirse, Beşiktaş kulübünün hiçbir branşta büyüklüğü filan kalmaz.
Kendinize sorun: Son 5 yıldır hangi sezon başlarken Beşiktaş'ı şampiyonluk için ciddiye aldınız? Hiç.
En fazla sayıda ve en kötü oyuncuları almayı alışkanlık haline getirdiler.
Gordon-Seric olayıyla uğraşıyorlar şimdi. Gordon'un sözleşmesini feshetmeyi başaramayınca, talibi filan da çıkmayınca, adam ellerinde kaldı. Seric'e, Gordon'u fesheder feshetmez sözleşme yapma sözü vermişlerdi. Çünkü yabancı kontenjanları Gordon eliyle dolu.
Gordon mesaj göndermiş, diyor ki, ya 2 milyon euro elime sayarsınız ya da bir yere gitmem.
İyi pazarlıkçı vallahi. Karşısında akılsız yöneticileri görünce, nasıl yolayım'ın hesabını yapmış.
Bonservisine 2 milyon saymışlardı, bir de göndermek için 2 milyon verecekler... Veya Seric'i oynatamayacaklar.
İbrahim'ler vakası ayrı skandal...
Bir kulüp nasıl bu kadar kötü yönetilir?
Bizde Canaydın, bunlarda Demirören.
İşin ilginç yanı, Beşiktaş Başkanı kulübü kendine borçlandırdıkça önümüzdeki on yıllarda da başkanlık yapmayı bir anlamda garantiliyor. Rakip filan yok zaten.
Beşiktaş yavaş yavaş üçlü rekabetten siliniyor. Futbolda Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti yerleşik hale geliyor böylece.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Geçenlerde, Beşiktaş'a acıyorum demiştim.
Çok iddialı söylüyorum, önümüzdeki 5 yıl Demirören yönetirse, Beşiktaş kulübünün hiçbir branşta büyüklüğü filan kalmaz.
....
GS'yin bunca derdi varken BJK'tan bize ne? Ne bok yerlerse yesinler. Mustehaktir o cam yarmasii baskan dye secenlere Sanki bilinen koy kilavuz istemis gibi. Iyi olmus.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fener'e Senna şoku!

Villareal Senna ile sözleşmeyi uzattı. Fenerbahçe'nin Senna rüyası sona erdi. Yıldız futbolcunun artık Fener'e gelmesi imkansız

Villareal kulübü dün gece Senna'nın sözleşmesini bir yıl daha uzattıklarını açıkladı. Udinese ile oynanan hazırlık maçının ardından Kulüp başkanı Fernando Roig, "Senna çok önemli bir futbolcu kendisi ile çalışmaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Villareal ile sözleşmesini uzatan Senna'nın artık Fenerbahçe'ye gelmesi imkansız hale geldi. Çünkü İspanyol kulübü Senna'nın yeni sözleşmesine serbest kalış bedeli olarak 100 milyon Euro maddesini koydu. 32 yaşındaki Brezilya asıllı İspanyol futbolcunun bonservis bedeli 100 milyona çıkmış oldu.

Senna sözleşmesinin uzatılmasının ardından yaptığı açıklamada, "daha önce de söylediğim gibi tek hayalim futbolu Villareal'de bırakmaktı, şimdi 3 yıl daha buradayım, ben kalmak istiyordum Villareal beni mutlu etti, hem kulübüm mutlu hem de ben mutluyum, takımımla bu sezon büyük başarılar yakalamak istiyorum" dedi.

MİLLİYET
Dansöz Senna
GALİP ÖZTÜRK

"Fenerbahçe Teknik Direktörü Aragones'e 'Evet' dedim" açıklamasını yapan Brezilya asıllı İspanyol futbolcu, şimdi de "Villarreal'de kalmak istiyorum" şeklinde konuştu..
İspanya'nın Danimarka ile oynadığı hazırlık maçının ardından, "Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones beni istediğini söyledi. Ben de ona, 'Elbette seninle çalışmak isterim' dedim. Şu anda Fenerbahçe ile Villarreal arasında görüşmeler sürüyor" ifadesini kullanan Marcos Senna yine ağız değiştirdi. Dün İspanyol haber ajansı EFE'ye konuşan 32 yaşındaki futbolcu, "Villarreal'de kalmak istiyorum" diyerek futbol kamuoyunu şaşkınlığa uğrattı.

'FİYATINI ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR'
Villarreal'in kendisi için çok önemli olduğunu belirten Senna, "Villarreal benim yüreğimdeki takım. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız ve bu benim için çok önemli. Villarreal benim kulübüm. Bunu sık sık söylüyorum ve dile getirmekten sıkılmıyorum. Dileğim ve amacım bu kulüpte kalmak. 32 yaşındayım ve geleceğimi düşünmek zorundayım. Menajerimle, Villarreal arasındaki görüşmelerin olumlu sonuçlanmasını bekliyorum. Ayrıca şu anda tek düşüncem futbol oynamak" dedi. İki günde tavır değiştiren Senna'nın bu tutumu, "Fenerbahçe ile Villarreal'i birlikte kullanıp alabileceği en fazla parayı koparmaya çalışıyor" şeklinde yorumlandı.

SABAH
Senna için tek yol Fenerbahçe

İspanyol Marca gazetesi, Senna'nın Villarreal'le sözleşme yenilemek istediğini ancak kulübünün bunu kabul etmediğini ileri sürdü. Gazete, yıldız futbolcunun yolunun artık tamamen Fenerbahçe'ye çıkacağını yazdı.

Kadıköylü!

Uslu ve Ali Yıldırım, İspanya'dan iyi haberlerle döndü. Menajer Coimbra da "Bu iş oldu" dedi.

Avrupa futbolunun en önemli isimlerinden Marcos Senna'yı renklerine katmak için ısrarcı ve sabırlı bir politika izleyen Fenerbahçe, artık mutlu sona çok yakın. Mallorca'lı yıldız için İspanya'da temaslar kuran Mahmut Uslu ile Ali Yıldırım, Türkiye'ye mutlu haberlerle döndü. Sarı-lacivertli iki yönetici,
Senna'nın Fenerbahçe ile ilgili kafasında herhangi bir soru işareti kalmadığını bildirdiler.

2.5 MİLYON EURO
Uslu ve Yıldırım'ın, "Senna'yı haftaya getirebiliriz" dediği öğrenildi. Öte yandan Marca, Senna'nın Mallorca'dan alacağı ücreti yükseltmek için F.Bahçe'nin teklifini koz olarak kullandığını ileri sürdü. Oyuncunun menajeri Coimbra ise müjdeyi verdi: "F.Bahçe Senna'ya yıllık 2.5 milyon teklif etti. Bu iş oldu sayılabilir."

FOTOMAÇ

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:İşin aslını zamanla anlayacağız.

a. Bonservis sorunu,
b. Ya bunlar bize karşı iyi oynarsa korkusu,
c. Bu futbolcuların aslında ne kadar yetenekli olduğunun keşfedilmesi.

Bakalım hangi şık doğru çıkacak? :D
Isin "asli/dogrusu" hangisi cikti bilmiyorum, Kemal haric diger ikisi donmuslermis herhalde ama lisanslari cikmadigi icin oynayacak durumda degiller bugun diyorlardi dogru anladiysam macin basinda. Bugunki maclarinin da sonucundan sonra, eger ki, "kurnaz" hesaplar pesinde bunlari yaptilarsa, "rezil oldugumuzla kaldik" demislerdir herhalde... :D
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aurelio'dan dönüş sinyali

İspanyol ekibi Real Betis'le anlaşan Aureilo, Fenerbahçe'ye haber yolladı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre: "Milli yıldız “Beni kandırdı” dediği menajeri Tutumlu’yu da azletmek için FIFA’ya başvurdu. Senna ise Villarreal’le sözleşmesini 1 yıl uzattı.

F.BAHÇE, sezonun ilk maçında G.Antep yenilgisiyle sarsılırken, camia dün gece ilginç bir transfer söylentisiyle çalkalandı. İddiaya göre sarı-lacivertlilerin yıllık 3 milyon Euro’luk teklifine rağmen menajeri Bayram Tutumlu’nun baskısı sonunda İspanyol Real Betis ile anlaşan Marco Aurelio’nun F.Bahçe’ye dönmek için haber yolladığı ortaya çıktı.

SARI-LACİVERTLİLER ile FIFA’lık olması nedeniyle yeni takımında resmi maçlarda forma giyemeyecek olan Brezilyalı’nın 2.2 milyon Euro’ya anlaştığı Betis’in ödemeleri geciktirmesi nedeniyle de moralinin bozuk olduğu öğrenildi. Aurelio’nun bu sorunlardan dolayı F.Bahçe’ye “Beni alın” mesajı gönderdiği ileri sürüldü. Milli futbolcunun Bayram Tutumlu’nun transferi konusunda kendisini kandırdığını ileri sürerek menajerini azletmek için FIFA’ya da boşvurduğu ifade edildi. Şili maçı için Türkiye’ye gelen Aurelio’nun eski takım arkadaşlarına da sıkıntısını anlatarak dönmek istediğini söylediği belirtildi. Ancak bu iddialar kulübe yakın kaynaklarca doğrulanmadı."

HÜRRİYET
Haberi Hürriyetten okuyoruz. Hürriyet'in kaynağı Vatan :D

Olmaz demeyin, şansınızı deneyin! Önder Turacı hadisesi yaşanmış bir klup burası. Bizim bir futbolcumuz böyle dolaplar çevirse benim bunu hazmetmem zor olurdu biraz. Ya sev, ya terket kardeşim :D

"FİFA'lık olması nedeniyle resmi maçlarda forma giyemeyecek" kısmını ben anlamış değilim. Ribery çatır çatır oynamadı mı? Yoksa ben gerçekten anlamadım mı? :D
Senna çalım attı, Fener Aurelio ile temasa geçti

Daha önce yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’ye gelebileceğinin sinyallerini veren Marcos Senna, kulübü Villarreal ile sözleşmesini uzatma konusunda anlaşmaya vardı. Villarreal Başkanı Fernando Roig, 2 yıllık daha mukavelesi bulunan Senna’nın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını ve ücretinin artırıldığını duyurdu. Senna’nın sözleşmesinin feshedilmesi durumunda ise normalde 36 milyon euro olan tazminatın 100 milyon euro’ya çıkartıldığı bildirildi. Uzun süredir Brezilyalı futbolcuyu kadrosuna katabilmek için çaba harcayan Fenerbahçe, yaşanan bu gelişmenin ardından sezon öncesi Real Betis’e kaptırdığı eski oyuncusu Mehmet Aurelio’ya döndü. Sarı-Lacivertli yöneticilerin İspanya’da aradığını bulamayan ve milli takım kampında arkadaşlarına Fenerbahçe’den ayrıldığı için pişman olduğunu söyleyen milli oyuncu için Real Betis kulübüyle temasa geçtiği iddia edildi. Bu arada yönetimin, Espanyol’un sol kanat oyuncusu Riera için de temaslarını sürdürdüğü belirtildi.

AKŞAM
Nasıl temasa geçildiğini çok merak ediyorum. Diyalog nasıl gelişti acaba?

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Amanin, belli bolumleri Ispanya ve Turkiye'de cekilen Brezilya dizisi, Kole Aurelio, Isaura'nin Kayip Abisi!

Ask, ihanet, seks ve futbolun nefes kesici bulusmasi.

Bu sene Turk basininda, odemeleri geciktigi icin morali bozukmus.

Neyse, bu kiyagimi unutmayin, ben FB ve Aurelio arasinda dun gece yarisi gerceklesen konusmanin kaydini ele gecirdim, soyle:

-Alo, Mehmet mi?
-Que dises, qui sepet? Habla Marco, que quieres? (burasini Portekizce yapin)
- Kardesim bizim Mehmet'i ver, FB klubunden ariyorum, Samet Lig TVde Sansal'la programda, tercuman yok, alo Mehmet sen misin len?
- Yok FB, ben bitti askim, para yok, ask yok.
- Vericez len parani koftehor, hemen boyle kusmek olur mu?
- Ixtirin.
- Ulan bak ne guzel, Turkce'yi de unutmamis. Bak biz sana cok para veriyorduk, Bayram yarisini kendine istedi, ah o Bayram.
- Ne kadar vericeniz mi?
- Mehmedim, sen bizim canimiz kanimizsin, paranin lafi mi olur?
- Ben yok istemek trash, kac para vermek?
- Bayram'i salla, senede iki bucuk milyon senin?
- Antep kotu geldi galiba?
- Ne diyorsun len durzu, ne Antep'i, kendine gel.
- Sey, yok Antep, siz yaz iki bucuk milyon fax, bir de bilet, business class por favor, ben geliyor.
- Bir tanem benim, Memedim, yigidim, hemen geliyor fax.

:lol: :lol:

Basin bugun tamsasirmis, Hasan yonetime catti, FB Aurelio ile temasa gecti, BJK Shildenfeld'i satamadigi icin Serik'le anlasmali sozlesme feshetti falan. :lol:

Edit: Wallahi gulmekten olecem

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=54178 imdaaaaaaat.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Senna gelmemiş mi acaba? Pazartesi gelecek diyordu değerli basın kuruluşları.

Aurelio "Son pişmanlık neye yarar? Herşeyin bedeli var" şarkısını mı dinliyormuş Müslümden?

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

OF OF OF !!!

Bu haber STAR'da cikti.Daha once buraya yazmis oldugum icin buraya devam ettim.Dun aksam 18:30 da yazilmis.Etekteki taslar dokuluyor.Bu tarz bir haber yani belli bir tribun grubu ile direk organik bagi ispatlanan bir Klupler Birligi Baskani Avrupa'da caaaattt diye istifa eder.Yada etmeye zorlarlar.Ama burasi Turkiye ve biz AY'den bahsediyoruz..

Bu sorular Aziz Yıldırım'ı çıldırtacak
25 Ağustos 2008 Pazartesi, 18:30

Fenerbahçe-MTK Budapeşte karşılaşmasında maraton üst tribünde çıkan kavgadan sonra GFB ile Fenerbahçe Yönetimi arasında yaşanan gerginlik bitmek bilmiyor.

Kendilerini Genç Fenerbahçeliler olarak adlandıran sarı-lacivertli taraftarların oluşturduğu grup, resmi internet sitelerinden yaptıkları açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bir süredir tüm spor kamuoyunda Fenerbahçe Spor Kulübü Sayın Başkanı Aziz Yıldırım ile grubumuz arasında yaşanan "gerilim" olarak bilinen olayların grubumuz tarafından neticelendirilmesi için aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.

30 Temmuz 2008 Çarşamba günü oynanan Fenerbahçe - Mtk karşılaşması öncesinde Maraton Üst Tribünü'nde herkesçe bilinen olaylar vuku bulmuş ve neticesinde Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'ın yönlendirmesi sonucu olduğunu düşündüğümüz, hiçbir delil ve gerçeğe uygun olmayan rapor ile arasında üyelerimizin de bulunduğu kişiler 6 ay ile 1 yıl spor müsabakalarından men ve bin 500 YTL ile 3 bin YTL arasında değişen para cezaları almıştır.

Bu cezaların kamuoyuna duyurulmasından hemen sonra kulübümüz binasında Sayın Metin Şen'in aracı olduğu ve Sayın yöneticimiz Ömer Temelli'nin katıldığı bir toplantı yapılmıştır. Bu toplantıda grubumuza Maraton Üst Tribünde sahibi bulunduğumuz kombine kartları iade etmemiz şartıyla Migros D Blok'ta 500 kişilik yer, her maç ücreti karşılığında genel satışa sunulmadan teklif edilmiştir. Kulübümüz bu bölümü artık genel satışa açabilir.

Bu görüşmenin ardından grubumuz sitemiz aracılığıyla tarafımıza yapılan teklifi ve yaşanan olayları görüşeceğimiz bir toplantı yapma kararı aldığını duyurmuştur. Gerek Gaziantep deplasmanına gelen üyelerimizle, gerekse sitemizdeki forum alanına görüş bildiren kombine kart sahibi üyelerimizle yapılan görüşmelerin sonunda

"Maraton Üst Tribün'ünde sahip olduğumuz kombinelerimizi sezon sonuna kadar kullanacağımızı ve bu tribünden ayrılmayacağımızı" duyuruyoruz.

1 - Maraton Üst Tribünü'ne geçmeye karar verdiğimiz süreç itibariyle her taraftara açık olan şekilde kombine kartlarımızı bedelleri karşılığı satın aldık. Maraton Üst Tribünü'ne geçeceğimizi de satışlar başlamadan önce tüm kamuoyuna duyurmuştuk.

2 - Kombine kart satışının tamamlanması ve sezon açılışının yaklaşması ile Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'ın grubumuza yönelik bir takım girişimleri başlamış ve neticesinde hiç istemediğimiz halde bugünlere gelinmiştir.

3 - Mtk ile oynanan karşılaşma öncesinde Başkanımız tarafından yönlendirildikleri ve kulüpçe kendilerine verilen kombine kartlarla stada girdikleri herkes tarafından bilinen ve çoğunluğu daha önce tribünlerimizde rastlamadığımız simalardan oluşan bir grubun sebep olduğu provakasyon gerginliğe dönüşmüş, tarafımızdan asla tasvip edilmeyen olaylar yaşanmıştır. Olayları başlatan kişi/kişiler ve onlara bağlı simalar hepimizce bilinmektedir. Bu grup daha sonra kullanıldıklarını iddia ederek almış oldukları ücretsiz kombinelerin bir kısmını kulübümüze ve yerlerine gelmesi planlanan kişilere vermişlerdir.

4 - Resimlerle, şahitlerle, kombine kartların stadımızın turnikelerinden giriş saatleri kayıtlarıyla ve stadımızın güvenlik kameralarının Maraton Üst Tribün koridor kayıtları ile olaylarda olmadıklarını ispatlayabildiğimiz üyelerimiz ceza almıştır. Olayları çıkartan ve daha sonra görevlerini tamamlayan grubun içinden birkaç kişi 6 ay müsabakalardan men cezası ve bin 500 YTL para cezası alırken, olaylar sırasında başka tribünde olan bir üyemiz, o anda tribünde olmayan bir üyemiz ve henüz stada giriş yapmadıkları ispatlı iki üyemiz neye dayandırılarak 1 yıl müsabakalardan men ve 3 bin YTL para cezası ile cezalandırılmışlardır.

5 - Olaylar ne yazık ki başkanımızın yönlendirmesi ve desteğiyle stada giren bir grupça başlatılmış ve hiçbir delil olmadan, gerçekler göz ardı edilerek, hukuk ayaklar altına alınarak verilen cezalarla neticelendirilmiştir." Sarı-lacivertli grup yaptığı açıklamada, fenerbahçe Yönetimi'ne şu soruları yöneltti: "Olayları başlatanlar ile olaylara hiç karışmamış olanlar ceza alırken hangi delillere dayanılmıştır?

- Cezalar açıklandığına göre delilleri karartma imkanı olmayacağı kesindir. Bu durumda tüm spor kamuoyunun vicdani açıdan bu cezalara gerekçe olan delilleri ve kamera görüntülerini görmelerinde bir sakınca var mıdır? Varsa, neden vardır? Yoksa tüm kamuoyuyla ne zaman paylaşılacaktır?

- Stad turnikeleri kombine kart giriş saatleri, koridor kamera kayıtları ve tribün kamera kayıtları neden yayınlanmıyor?

- İl Spor Güvenlik Kurulu tüm bu kamera kayıtlarını izlemiş, değerlendirmiş ve sonucunda olaylara karışan isimleri tespit edip mi cezalandırmışlardır? Söz konusu kurul ne zaman ve kimlerin katılımıyla nerede toplanmış ve bu cezaları kararlaştırmıştır? Ceza hükmüne imza atmış kulüp temsilcileri ve emniyet görevlileri bu toplantıya katılmışlar mıdır?

- Ceza alan üyelerimizin olaylar esnasında orada olmadıklarını biz delilleriyle ispatlıyoruz.

Bu durumda verilen cezaların bir yönlendirmeyle hazırlanmış listeye istinaden verildiklerini düşünüyoruz. Bu adaletsizliği düzeltmek için tüm yargı yollarına başvuracağız. Kulübümüzden ve emniyetten bir kere daha görüntüleri bütün kamuoyuyla paylaşmalarını istiyoruz. Sayın Başkanımıza soruyoruz ;

1 - Maraton Üst Tribünü'nde bedelini ödeyerek sahip olduğumuz koltukları terk etmemiz için önce Mtk maçındaki olayları yaşattınız, sonra bizi kulübe davet ettirterek teklifler sundunuz, cevabımızı bir hafta içerisinde vereceğimizi duyurunca böyle bir görüşmenin tarafı olmadığınızı kulübümüzün resmi sitesinden açıkladınız. Bir gün önce yaptığınızı bir gün sonra reddetme alışkanlığınız karşılığında bizden nasıl olurda Maraton Üst Tribünü'nden ayrılmamızı beklersiniz. Mtk maçında olayları çıkartan grubun yerine gerek Maraton Üst, gerekse Migros Kale Arkası'na girmeleri ve grubumuzu provake etmeleri, olay çıkarmaları ve kalan GFB üyelerinin de cezalar almalarını sağlayacak bir senaryoyu gündeminize aldığınızı size yakın kaynaklardan ve görüştüğünüz tribün dışı grup ve oluşumlardaki kişilerden öğrendik. Burada amaç daha önce defalarca denediğiniz gibi olay çıkarttırıp GFB'nin üzerine yıkmak ve Mtk maçı sonrasında olduğu gibi bulunduğunuz makamın size sağladığı güçle kişisel ilişkilerinizi devreye sokarak devlet büyüklerini, il idarecilerini etki altına alarak yeni hukuka aykırı cezalar, sebepsiz gözaltılar ve kaos ortamı oluşturmak mıdır?

2 - Meydana getirdiğiniz kaos ortamı gittikçe büyüyen sorunlar oluşturmaktadır. Sorunu çözmek yerine sorunu büyütecek girişimlerinizi endişe ile izliyoruz. Fenerbahçemizin Başkanının bunu kişisel bir mesele haline getirip tüm camianın sorunuymuş gibi lanse etmeye çalışması ve bu aşamada hukuk dışı kişi ve unsurları devreye sokması, halkın yetki verdiği Sayın devlet büyükleri ve idarecilerini etkilemesi ne kadar etiktir? Spor basınını bir televizyon kanalı aracılığıyla adeta azarlayarak onlara gözdağı vererek tribünlerde yaşanan bu olayların tarafıymış gibi göstermek ne kadar adildir? İçeriye giren ve olay çıkartan grubu spor basını veya grubumuz mu teşvik etmiştir? Hiçbir olayda yer almayan isimleri bir listeyle İl Spor Güvenlik Kurulu'na Spor basını mı yoksa grubumuz mu yollamıştır? Basına bizi yasaklamaları için baskı uygulamak Fenerbahçemizin başkanının görevi midir?

3 - Hiçbir sorun ve olay yokken özellikle son iki senedir grubumuza yönelik kişisel girişimlerinizin aslında kulübümüzü yıprattığını ve bulunduğunuz makamı ne yazık ki töhmet altında bıraktığını görmüyor musunuz?

4 - Taraftar gruplarının almış olduğumuz haksız cezalara yönelik grubumuzu destekleyen açıklamalarından sonra bizzat kulübe çağırdığınız bazı grup temsilcilerine "O nu öyle ya da böyle bitireceğim" diyerek neyi kastettiniz? Kastettiğiniz 1 yıllık müsabakalardan men cezası mı? Yoksa tribün ve hukuk dışı başka bir girişimde daha bulunmaya mı niyetlisiniz?"

AHA BURADA ZURNA ZIRT DIYOR
SEFA KURBAGILIDERENIN SERINLIGINI HISSETMIS :D
BUNDAN SONRAKI SATIRLAR TOTO KORKUSUNA BURUNMUS BIR ADAMIN SOZLERI-YAZIK COK YAZIK, GOZ GORE GORE ADAMI KORKUTMUSLAR-AY'YE DIKTATOR DENINCE KIZILIYOR SONRA

Açıklamanın son satırlarında Başkan Aziz Yıldırım'a seslenen grup,tribünlerde Fenerbahçe'ye desteklerini karşılıksız sürdürmeye devam edeceklerine söz verdiklerini belirterek, "Söz veriyoruz ne Maraton Üst Tribünü'nde ne de Migros Kale Arkası Tribünü'nde olası provakasyonlara ve tribün dışı girişimlerin sebebiyet vereceği olası kavga ortamına girmeyeceğiz.

Kombine kartlarımızın üzerinde yazılı koltuklar dışında hiçbir yerde oturmayacağız. Her koşulda ve sonuçta takımımıza doksan dakika destek vermeye devam edeceğiz. Yaşanan olayları ve gerginliği geride bırakarak Fenerbahçemizin muhteşem tribünlerine olan özlemi gidermek için tüm gücümüzle çalışacağız. Tribün dışı unsurlara başvurmaktan vazgeçiniz. Biz geçmişten ders aldığımızı söylüyoruz ve değiştiğimizi sizde görüyorsunuz. Olayları sonlandıracak ve gerilim ortamını bitirecek girişimlerde bulunmak yerine hala tribün dışı unsurlarla bizlere yönelik şiddet ve yıldırma girişimlerinden medet umuyor olmanız üzüntü vericidir. Çağrımızı yineliyoruz Fenerbahçemizin başkanı olarak herkese eşit mesafede ve aynı şartlarda yaklaşarak camiamızı kucaklamınızı, tribünlerimizin sıkıntılarını arttırıcı değil, azaltıcı girişimlerde bulunmanızı sizden rica ediyoruz.

Sonuç itibariyle alın terimizle kazanarak bedellerini ödediğimiz kombine kartlarımızı iade etmeyeceğiz. Aleyhimizde verilen hukuk dışı cezaları hukuki yollardan itiraz edecek ve hakkımızı arayacağız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada tribünlerde hiçbir olayın başlatıcısı olmadık ve olmayacağız.

Eski bir siyasi parti liderinin korumalarını bulunduğumuz Maraton Üst Tribünü'ne sokarak güvenliği (!) sağlama girişimleriniz umarız korku ve endişelerimizi haklı çıkarmaz.

Tribün dışı tüm senaryoların stadımızdan uzak kalmasını sadece siz sayın başkanımız sağlayabilirsiniz ve bunu yapacağınıza olan inancımızı hala tüm iyi niyetimizle muhafaza ediyoruz. Hukuk dışı ve güce dayalı her olaya karşı kanuni haklarımızı sonuna kadar koruyacağız. Bu sezona Maraton Üst Tribünü'nde başladık ve Maraton Üst Tribünü'nde devam edeceğiz. Üyelerimizden ricamız herkesin kendi koltuğunda durması ve doksan dakika takımımıza destek vermesidir. Olası provakasyon girişimlerine karşı sağduyulu davranıp olaylardan uzak durmaya devam etmeleridir. Haksızlıklar karşısında eğilmeyeceğiz ; yoksa hakkımızla beraber şerefimizi de kaybederiz."

[/b]
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Ismail Gezer wrote:
Aurelio'dan dönüş sinyali

İspanyol ekibi Real Betis'le anlaşan Aureilo, Fenerbahçe'ye haber yolladı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre: "Milli yıldız “Beni kandırdı” dediği menajeri Tutumlu’yu da azletmek için FIFA’ya başvurdu. Senna ise Villarreal’le sözleşmesini 1 yıl uzattı.

F.BAHÇE, sezonun ilk maçında G.Antep yenilgisiyle sarsılırken, camia dün gece ilginç bir transfer söylentisiyle çalkalandı. İddiaya göre sarı-lacivertlilerin yıllık 3 milyon Euro’luk teklifine rağmen menajeri Bayram Tutumlu’nun baskısı sonunda İspanyol Real Betis ile anlaşan Marco Aurelio’nun F.Bahçe’ye dönmek için haber yolladığı ortaya çıktı.

SARI-LACİVERTLİLER ile FIFA’lık olması nedeniyle yeni takımında resmi maçlarda forma giyemeyecek olan Brezilyalı’nın 2.2 milyon Euro’ya anlaştığı Betis’in ödemeleri geciktirmesi nedeniyle de moralinin bozuk olduğu öğrenildi. Aurelio’nun bu sorunlardan dolayı F.Bahçe’ye “Beni alın” mesajı gönderdiği ileri sürüldü. Milli futbolcunun Bayram Tutumlu’nun transferi konusunda kendisini kandırdığını ileri sürerek menajerini azletmek için FIFA’ya da boşvurduğu ifade edildi. Şili maçı için Türkiye’ye gelen Aurelio’nun eski takım arkadaşlarına da sıkıntısını anlatarak dönmek istediğini söylediği belirtildi. Ancak bu iddialar kulübe yakın kaynaklarca doğrulanmadı."

HÜRRİYET
Haberi Hürriyetten okuyoruz. Hürriyet'in kaynağı Vatan :D

Olmaz demeyin, şansınızı deneyin! Önder Turacı hadisesi yaşanmış bir klup burası. Bizim bir futbolcumuz böyle dolaplar çevirse benim bunu hazmetmem zor olurdu biraz. Ya sev, ya terket kardeşim :D

"FİFA'lık olması nedeniyle resmi maçlarda forma giyemeyecek" kısmını ben anlamış değilim. Ribery çatır çatır oynamadı mı? Yoksa ben gerçekten anlamadım mı? :D
Senna çalım attı, Fener Aurelio ile temasa geçti

Daha önce yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’ye gelebileceğinin sinyallerini veren Marcos Senna, kulübü Villarreal ile sözleşmesini uzatma konusunda anlaşmaya vardı. Villarreal Başkanı Fernando Roig, 2 yıllık daha mukavelesi bulunan Senna’nın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını ve ücretinin artırıldığını duyurdu. Senna’nın sözleşmesinin feshedilmesi durumunda ise normalde 36 milyon euro olan tazminatın 100 milyon euro’ya çıkartıldığı bildirildi. Uzun süredir Brezilyalı futbolcuyu kadrosuna katabilmek için çaba harcayan Fenerbahçe, yaşanan bu gelişmenin ardından sezon öncesi Real Betis’e kaptırdığı eski oyuncusu Mehmet Aurelio’ya döndü. Sarı-Lacivertli yöneticilerin İspanya’da aradığını bulamayan ve milli takım kampında arkadaşlarına Fenerbahçe’den ayrıldığı için pişman olduğunu söyleyen milli oyuncu için Real Betis kulübüyle temasa geçtiği iddia edildi. Bu arada yönetimin, Espanyol’un sol kanat oyuncusu Riera için de temaslarını sürdürdüğü belirtildi.

AKŞAM
Nasıl temasa geçildiğini çok merak ediyorum. Diyalog nasıl gelişti acaba?
FIFA Mehmet Aurelio'nun lisansını verdi - CNNTURK

FIFA'dan geçici lisans alan Mehmet Aurelio, Real Betis'in İspanya ligindeki ilk maçında sahada olacak. Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde Real Betis'e transfer olan Aurelio, yeni takımı ile ilk resmi maçına hafta sonu çıkacak.

FIFA'dan geçici lisans alan Brezilyalı doğumlu Türk orta saha oyuncusu, Betis'in Pazar günü Recreativo Huelva ile oynayacağı ligin ilk hafta maçında, teknik direktörü görev verdiği takdirde sahada olacak.

Fenerbahçe, sözleşmedeki hakkını kullanarak Aurelio'nun anlaşmasını bir yıl uzattığını belirterek transfere itiraz etmişti.

Aurelio'nun Betis'e transferi sürecinde sarı-lacivertli kulübün en fazla tepki gösterdiği isim olan menajer Bayram Tutumlu, futbolcusunun İspanya'da mutsuz olduğu iddialarını yalanladı.

Tutumlu, "Aurelio'nun hiçbir mutsuzluğu yok. Ayrıca benimle problemleri var gibi yansıtılıyor. Böyle bir şey yok. Tabii ki Fenerbahçe ve İstanbul'u özleyecek ama o bir profesyonel ve işinin gereğini yapacak" dedi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Birkaç gündür basın yayın organlarında ortaya atılan "Fenerbahçe, Aurelio ile temasa geçti" haberlerinin tamamıyla hayal ürünü olduğuna dair resmi açıklama bekliyorum :D

Fenerbahçe'nin hiçbir zaman bu türden girişimlerinin olmadığı kamuoyuna duyurulmalı ve Baros'la folloşa dönen bazı FB taraftarlarının yaşayacağı ikinci şok hafifiletilmelidir.

Sn. Aziz Yıldırım, şer odağı, ihanet yuvası illegal GFB yapılanmasına karşı kutsal bir savaş vermekle meşgul olduğu için, büyüklüğü'nün ne menem bir büyüklük olduğu sır gibi saklanan Fenerbahçe'nin aziz taraftarını rahatlatacak, kalp atışlarını normale döndürecek, yeniden hayata bağlayacak açıklamaların gecikmesi halinde, kendi içine kapanan malum grubun priskolojik sorunlarının derinleşmesi sözkonusu olabilir.

Lütfen FB taraftarını rahatlatın, LÜTFEN!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vaauv! Beklenen açıklama yapılmış bile:

Fenerbahçe Yönetimi'nin açıklaması şöyle:

"TFF tarafından 22.08.2008 tarihinde kulübümüze tebliğ edilen, FIFA Futbolcu Statüsü Komitesinin Tek Hakimi tarafından 15.08.2008 tarihinde alınan karar ile Mehmet Aurelio'nun Real Betis takımına kayıt edilmesine ilişkin olarak, İspanyol Futbol Federasyonu yetkilendirilmiş ve bu şekilde futbolcu ile kulübümüz arasındaki istihdam ilişkisi sona ermiştir. İstihdam ilişkisinin bu şekilde sonlandırılmasına ilişkin muhtemel tazminat talepleri bilahare karara bağlanacaktır.

Kulübümüz, futbolcumuza geçmiş hizmetleri sebebiyle teşekkür etmiştir. Artık arkaya bakmadan ileriye yürümek gerekmektedir. Yüzyıllık kulübümüz, ayrılan tüm futbolcularının yerini yeni futbolcular ile doldurmuş ve tarihi başarıları yenilenen kadroları ile elde etmiştir. Değişmeyen tek şey, Fenerbahçe Spor Kulübü ve onun yüksek idealleridir. Mevcut kadromuz ile yola devam edilecek, kadro yenilemesi teknik ekibin istekleri doğrultusunda yapılacaktır. 2008-2009 futbol sezonunda mücadele edecek kadromuzun, kulübümüzün yüksek beklentilerini karşılayabileceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Kadromuz, hedeflenen başarılara ulaşabilecek güç ve tecrübeye sahiptir."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB Villareal'den Josico diye bir oyuncuyu takima katmis. Bu adami taniyan var mi? Marco A.'nun yerine alindi bu adam.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:FB Villareal'den Josico diye bir oyuncuyu takima katmis. Bu adami taniyan var mi? Marco A.'nun yerine alindi bu adam.
Maldonado'ya göre göre Essien gibi bir oyuncu :lol:

Hani Şu Bjk'lı Gordon'a göre Seriç'in Maradona olduğu gibi.

Bana göre de Maldonado'nun 1 karış iyicesi :wink:

Mehmet Gurdal Cetin

Var mi Manchester City'den istediginiz topcu ?

http://uk.news.yahoo.com/skynews/200809 ... dbed5.html

By Sky News SkyNews - 5 minutes agoManchester City, the Premiership football club owned by former Thai Prime Minister Thaksin Shinawatra, has been taken over, according to reports.

It has apparently been bought by the Abu Dhabi United Group for Development and Investment (ADUG).

The deal was apparently struck late on Sunday night between Mr Shinawatra and ADUG, it is claimed.

ADUG will be represented on the new board of Manchester City by Hydra Properties chief executive Dr Sulaiman Al Fahim.

Thaksin is currently wanted in Thailand on corruption charges.

He will reportedly stay on as honorary president of the club without any administrative responsibilities.

Mr Al Fahim, who led negotiations, told Arabian Business: "This is a great event for both the club and Abu Dhabi. "Our goal is very simple – to make Manchester City the biggest club in the Premier League, and to begin with, to finish in the top four this season." Mr Al Fahim stressed the group will solve all the club problems and clear any pending payments.

He added it will comprehensively support the club by bringing in some of the best football players in the world.

Through Hydra Properties, Mr Al Fahim is already involved in several sports sponsorship deals.

He is building a new football academy in Abu Dhabi with Italian soccer giants Inter Milan.

More follows...
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply