CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Deniz Selman

CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Post by Deniz Selman »

Bugun cekilen birinci ve ikinci on eleme turu kuralarindan sonra bizim muhtemel rakip listesi tam olarak belli oldu.

Parantez icinde olan takimlar, ilk takim'in ikinci on eleme turundaki muhtemel rakipleri.

Liverpool ENG 118.996
Barcelona ESP 117.837
Arsenal ENG 110.996
Schalke 04 GER 67.078
Juventus ITA 66.934
Rangers SCO 66.013 (Santa Coloma AND 0.165, Kaunus LTU 2.640)
Olympique de Marseilles FRA 63.380
Steaua Bucureşti ROU 59.398
Panathinaikos GRE 52.525 (Dinamo Tblisi GEO 3.925, Runavík FRO 0.605)
Basel SUI 51.993 (Murata SMR 0.082, Göteborg SWE 4.518)
Olympiakos GRE 51.525
Shakhtar Donetsk UKR 49.932
Anderlecht BEL 41.810 (BATE Borisov BLR 1.760, Valur Reykjavík ISL 1.980)
Fiorentina ITA 40.934
Spartak Moskva RUS 40.437

Yillar sonra ilk defa seri basi olmayacagimiz bu on elemede umarim tarihimizde ilk defa elenmeyiz. Butun sezon'un havasini 13 ve 27 Agustos'da oynanacak olan maclarin bellirlemesi ilginc olacak. Ilk resmi macimiz (TFF Super Kupa'dan bile once) bu on eleme'nin ilk maci olacagi icin takimin hazirlik maclarini daha ciddiye almasi ve bir sekilde forma girmesi gerekiyor. Sakatliklar ve transfer'de ne olacagi belli olmamasi bunu dahada zorlastiriyor. Maalesef biz transferi genelde hem kotu hem gec yapiyoruz. Gecen sene erken ve baya iyi yaptik, umarim o bu sene'ye oturmus bir takimla baslama sansi vererek avantaj saglar.

Servet ve Emre'nin sakatliklari en sikinti yaratan olay. Mehmet Topal'in EURO'da yarifinal macinda stoper olarak hicde fena olmadigini gostermesi kisa vadeli bir cozum olabilir. Ayhan ve Linderoth on libero olarak (Skibbe Leverkusen'deki iki on libero sistemiyle oynar muhtemelen avrupa maclarinda), Topal stoper olarak oynar belki. Yaninda Emre Asik falan idare ederiz belki. Daha cok var, hazirlik maclari baslayinca daha iy anlariz, ama bu kadar erken yilin en onemli maclarini oynamak--ve belki Barcelona Arsenal gibi bir dev'le oynamak--gercekten ilginc olacak.
Last edited by Deniz Selman on Tue Aug 05, 2008 9:38 am, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vah vaaah.. Ört ki ölem..

Bunlardan biriyle mi maç yapacağız biz şimdi? :D

Canım zaten gayemiz 2009 UEFA kupasında final oynamak değilmi :D

Bu listedeki en kötü takımı bile eleyebileceğimiz şüpheli. Takımda bu kadar sakat varken, Lincoln hıyarının durumu belirsizken, doğru düzgün transfer yapılmamışken...

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şu üsttekilerden Arsenal, Liverpool, Barcelona dışında hangi takımı eleyemeyiz?
Ortada fol yok yumurta yokken korku dağlarının büyümesinin anlamı yok.
Bu konuda milli takımımımız bütün dünyaya ders verdi. Her biri bize karşı favori gösterilen rakiplere karşı çok iyi top oynadığımız zamanlar oldu. 2 maç kazandık, 1'inde berabere kalıp penaltılarla sevindik, 1'ini ahlar vahlarla kaybettik.
Terim'in çok yanlışı var ama en büyük doğrusu oyuncularına kimseden korkulmaması gerektiğini benimsetmesi.
Aynı felsefede Galatasaray'ın da olması gerekiyor.
Bu takım zayıf bir takım değil. Herkesle çıkar kafa kafaya oynar.
Hatta bence şu üstte saydığım üç takım karşısında bile şansı yok değil.
İki yıl önce Liverpool'u ne hale getirdiğimizi hatırlamıyor musunuz?
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şu an sahaya çıkartabileceğimiz doğru düzgün bir 11 olduğundan bile şüpheliyim.

Defansın göbeği tedavi altında. Defansın devşirme sağı kalacak mı gidecek mi meçhul! Oyun kurucu cengaverimiz kayıp! Kalecimize kaç kişi güveniyor Allah bilir.

Yani, şampiyon kadronun sahada olacağı şüpheli.

Bu halde, o listenin en kötüsünü bile eleyeceğimiz şüpheli. Gerçi o en kötü kim bilmiyorum.

Geçen sene avrupa kupalarında bizden daha başarısız olmuş bir takım var mı acep o listede?
Salih Bora wrote:Şu üsttekilerden Arsenal, Liverpool, Barcelona dışında hangi takımı eleyemeyiz?
Ortada fol yok yumurta yokken korku dağlarının büyümesinin anlamı yok.
Bu konuda milli takımımımız bütün dünyaya ders verdi. Her biri bize karşı favori gösterilen rakiplere karşı çok iyi top oynadığımız zamanlar oldu. 2 maç kazandık, 1'inde berabere kalıp penaltılarla sevindik, 1'ini ahlar vahlarla kaybettik.
Terim'in çok yanlışı var ama en büyük doğrusu oyuncularına kimseden korkulmaması gerektiğini benimsetmesi.
Aynı felsefede Galatasaray'ın da olması gerekiyor.
Bu takım zayıf bir takım değil. Herkesle çıkar kafa kafaya oynar.
Hatta bence şu üstte saydığım üç takım karşısında bile şansı yok değil.
İki yıl önce Liverpool'u ne hale getirdiğimizi hatırlamıyor musunuz?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İsmail, Almanya maçı öncesi Tuncay ve Arda kart cezalısı olunca da korkmuştun. Halbuki turnuvanın en iyi futbolunu o maçta oynadık.
Bu kadar oyuna hükmetmemizin sebebi, orta sahamızın pres yapan, mücadeleci, aynı zamanda hücumda topu iyi kullanan oyunculardan kurulu oluşuydu.
O 11'den Ayhan bizde, Mehmet Topal bizde, Hakan Balta bizde...
Halâ Lincoln'süzlüğe takılıyorsun sen. O olmadan şampiyon olduk, yetmiyor mu?
Biraz fazla kötümsersin.
Kaldı ki, o takımların bizden daha sorunsuz olduğunu kim iddia edebilir?
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Salih Bora wrote:İsmail, Almanya maçı öncesi Tuncay ve Arda kart cezalısı olunca da korkmuştun. Halbuki turnuvanın en iyi futbolunu o maçta oynadık.
Bu kadar oyuna hükmetmemizin sebebi, orta sahamızın pres yapan, mücadeleci, aynı zamanda hücumda topu iyi kullanan oyunculardan kurulu oluşuydu.
O 11'den Ayhan bizde, Mehmet Topal bizde, Hakan Balta bizde...
Halâ Lincoln'süzlüğe takılıyorsun sen. O olmadan şampiyon olduk, yetmiyor mu?
Biraz fazla kötümsersin.
Kaldı ki, o takımların bizden daha sorunsuz olduğunu kim iddia edebilir?
Bizimkisi azıcık totem oluyor.. Benzer şeyleri, FB maçından öncede yazmışımdır, Sivas maçından öncede. Şimdiye kadar bir zararını görmedim. Kötümser olmak lazıııım. Biz Cengiz abiden böyle gördük, böyle öğrendik :D

O listeye bakıyorum, bakıyorum, eleyebileceğimiz bir takım varmı diye arıyorum tariyorum, emin olamıyorum. İlk 5 takım'ı istemiyorum, Lucascu'nun takımını istemiyorum, Fiorentinayı istemiyorum, Ruslarıda istemiyorum hala Gerents mi var başında bilmiyorum ama Marsilyada gelmesin mümkünse. İşte geriye kim kaldıysa onlarla başabaş oynarız: Basel, S.Bükreş, Anderlecth belki Rangers,

Bu takımların geçen seneki avrupa maceraları nasıl geçti acaba, onu bilmiyorum!

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Steaua, Basel, veya Anderlecht en iyisi olur, Yunan takimlari ve Shakhtar disimize gore sayilir.

Fiorentina ve Juventus yillar sonra CL sansi yakalamisken iyi hazirlanip hirsli olurlar, ilk 4 takim'in durumlari belli zaten--hepsi en az ceyrekfinal oynadi gecen sene CL'de--Rangers ise Uefa finali oynadi...

Spartak tam Rus liginin ortalarinda olacak, form tutmus olacaklar, Pavlyuchenko kalirmi bilmiyorum ama sezon ortasi formunu yakalamis bir takim ve ilk resmi macini yapan bir takim arasinda ister istemez dahalar kadar fark olacaktir.

Neyse, sonucta secme sansimiz yok. 1 Agustos'u bekleyecez, ama rakibe gore transfer falan yapmayiz umarim. Yapilacaksa bu listeye bakip, azicik korkup, simdi yapilsin.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Basel SUI 51.993 (Murata SMR 0.082, Göteborg SWE 4.518)
San Marino sampiyonu Murata Romario'yu transfer etmeye calisiyormus. Ustelik Aldair zaten takimdaymis...
http://sports.yahoo.com/sow/news;_ylt=A ... &type=lgns

Eger Goteborg ve Basel'i devirirlerse bizim rakibimiz olabilirler on eleme'de. Romario Sami Yen'e son gelisinden Hayrettin'le karsi karsiya kalip topu disari atmisti sanirim. ("Ne yapsin adamcagiz, Hayrettin belki kurtarir sanmistir...ustune atsaydi kesin gol olurdu" diye anlatmisti bana amcam o zaman...)

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bugun birinci tur maclarinin bir kismi oynandi. Murata Romario'yu transfer etseydi ne olurdu acaba...Romario'suz kendi evinde 5-0 yenilmis Goteborg'a. Bizi ilgilendirmesi mumkun olan diger maclarda Kaunas deplasmanda 4-1, BATE Boriov ise kendi evinde 2-0 kazamnis...

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Birinci on eleme maclari oynandi bitti.

1 Agustos'da kura cekildiginde bu 15 siradan biri bize cikacak:

Liverpool (ENG-4, 118.996)
Barcelona (ESP-3, 117.837)
Arsenal (ENG-3, 110.996)
Schalke 04 (GER-3, 67.078)
Juventus (ITA-3, 66.934)

Rangers (SCO-2, 66.013) - Kaunus (LTU-1, 2.640) galibi
Olympique de Marseilles (FRA-3, 63.380)
Steaua Bucureşti (ROU-2, 59.398)

Panathinaikos (GRE-2, 52.525) - Dinamo Tblisi (GEO-1, 3.925) galibi
Göteborg (SWE-1, 4.518) - Basel (SUI-1, 51.993) galibi
Olympiakos (GRE-1, 51.525)
Shakhtar Donetsk (UKR-1, 49.932)

Anderlecht (BEL-2, 41.810) - BATE Borisov (BLR-1, 1.760) galibi
Fiorentina (ITA-4, 40.934)
Spartak Moskva (RUS-2, 40.437)

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bizim mutemel rakiplerimizin maclarinin sonuclari:

Rangers (SCO) 0-0 Kaunus (LTU)
Panathinaikos (GRE) 3-0 Dinamo Tblisi (GEO)
Basel (SUI) 1-1 Göteborg (SWE)
Anderlecht (BEL) 1-2 BATE Borisov (BLR)

Rangers, Anderlecht, ve Basel hepsi elenebilir. Barcelona Liverpool diye korkarken birde BATE Borisov cikarsa bu sefer fazla rahatlayip rakibi hafife alip eleniriz diye endiselenmek var...
Last edited by Deniz Selman on Thu Jul 31, 2008 1:40 am, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Deniz Selman wrote:Bizim mutemel rakiplerimizin maclarinin sonuclari:

Rangers, Anderlecht, ve Basel hepsi elenebilir. Barcelona Liverpoll diye korkarken birde BATE Borisov cikarsa bu sefer fazla rahatlayip rakibi hafife alip eleniriz diye endiselenmek var...
Agzin ugurlu gelir insallah'da Borisov cikar.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Deniz Selman wrote:Bizim mutemel rakiplerimizin maclarinin sonuclari:

Rangers, Anderlecht, ve Basel hepsi elenebilir. Barcelona Liverpoll diye korkarken birde BATE Borisov cikarsa bu sefer fazla rahatlayip rakibi hafife alip eleniriz diye endiselenmek var...
Agzin ugurlu gelir insallah'da Borisov cikar.
Bate Borisov Belarus liginde 16. hafta sonunda yenilgisiz birinci durumda. Anderlecht'in ilk resmi karsilasmasidir buyuk bir olasilikla. Bence su gunlerde dunyanin en iyi oyuncularindan biri ve bu sene sakatlik olmazsa Barcelona'da dokturecek olan Alexandr Hleb'i yetistirmis Bate Borisov'i, daha resmi mac yapmamis ve takim toplamakla, hazirlik maclariyla, sakatliklarla, transferlerle ugrasan GS'in elemesi %20 falan olasiliktir. Arsenal gelsin daha iyi. Hic olmazsa adam akilli maca asilirlar, olumune oynarlar, sasirtmaca, tanimamazlik, hazirliksiz yakalanmak falan olmaz.

Ligleri baslamamis daha hazir olmayan bir buyuk takimla oynamak, ligin yarisini bitirmis, tam gaz giden ve de kapali kutu bir takimla oynamaktan cok daha iyi.

Ozan Ersoy

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

BATE Borisov'u eleme sansimiz %20 ise kuradan tamamen cekilelim. Bende yukarda yazdigim gibi kendi liginin ortasinda bir takimla oynamanin kotu olacagana inaniyorum, ama Spartak Moskva'dan bahsediyordum, BATE Borisov'dan degil. Lig ortasinda olmanin onemini baya cok abartmis olmuyormu %20 hesabi?

Borisov'un Arsenal'dan daha zor rakip olduguna katilmam mumkun degil, ama yarim saka olarak dedigim gibi ismi kucuk rakipleri hafife almanin tehlikesi bizde her zaman var maalesef, ve Arsenal cikarsa en azindan boyle bir risk yok.

(BATE Borisov hakkinda kac yazi yazmamiz lazim bize cikmalari icin?...)

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Bence büyük takım çıksa motivasyonumuz daha fazla olur Arsenal,barcelona olmasada Marseille veya Spartak Moskova çıksa iyi olr bence küçümseyemeyeceğimiz bir rakip çıkmalıki motivasyon sorunu yaşamayalım
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

Post Reply