Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

macin ilk yarisi 1-1 bitti. Son 10 dakikada Hacettepe resmen Fenerbahce'yi kendi sahasina hapsetti ve defansin arasina giren ibrahim'in pozisyonunda da golu buldu.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hacettepe 44. dakikada 1-1 buldu. FB Alex'in kafa goluyle 20'de 1-0 one gecmisti, 44'te İbrahim durumu esitledi.

Maci 27.dakikadan itibaren seyrediyorum. Gozlemlerim şöyle:

- FB defansi, cok ama cok bireysel hata yapti. Mubalaga etmiyorum, ben 7-8 ciddi top kaptirma saydim. Yasin, Cosico, Maldonado ve Ugur Boral hepsi pozisyona donebilecek toplar kaptirdilar. Bilemiyorum sahanin ve suni zeminin etkisi var midir ama bircok toplari kisa dustu.

- Omer Urundul tabiri ile 3 blok arasi kopukluk var. Top defanstan mesela RCarlos'un uzun toplariyla Kazim'a veya Alex'e gidiyor onlar da tek pasla Guiza'yi pozisyona sokmaya calisiyorlar. Aragones bunlara orta sahayi uzun pas gecin, yerden top yapin mi dedi yoksa, edfans bugun cok terelelli oldugu icin mecburen mi boyle oynuyorlar.

Defans o kadar top yapamiyor ki bir ara Guiza gelip yardim etti Maldonada'ya.

- Hacettepe cok hizli toplar getirdi ki bence FB defansi sayesinde havadan kaptiklari bu sayi (27.dakikadan sonra seyrettim) cok fazla. Ama final vurusu yapamadilar. Golu seyredin, ilk yarinin FB defansi acisindan ozetini gorursunuz.

Hacettepe orta sahasi ve forveti bu arada cok modern oynuyor; yerden hizli pasla ve bakarak. Dedigim gibi, cok vurus yapamadilar; ikinci yari atarlar ama boyle giderse. Hatta once Hacettepe atarsa FB bunalima girer ve kontradan bugun lacka olmus defansi iyice silkelenir.

- Bu kadar bireysel hata ile giderlerse Avrupa'da bozgun yasarlar. Ya sene basi formsuzlugu ya yeni defans kurgusu birbiri ile anlasamiyor veya baska birsey var.

Bakalim 2.yari ne olacak? Ilk yari 1-1 bitti.

Ufuk Sezekkaplan

Ufuk Sezekkaplan wrote: Hacettepe orta sahasi ve forveti bu arada cok modern oynuyor; yerden hizli pasla ve bakarak. Dedigim gibi, cok vurus yapamadilar; ikinci yari atarlar ama boyle giderse. Hatta once Hacettepe atarsa FB bunalima girer ve kontradan bugun lacka olmus defansi iyice silkelenir.
Demistim. Demistim :D :D :D 2-1.

Hacettepe öne gecti. Simdi de Hacettepe kontrataklari geliyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fener Edu ve Lugano'yu arıyor gibi...

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

FB cok acik olarak Aurelio'nun eksikligini hissediyor. Josico ofansif bir katki yapamiyor. Can icin sanssiz bir mac oluyor.

Hakan

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu macin sonucu ne olursa olsun FB'nin defans kurgusu cok sorunlu.

Edu ve Lugano'yu eklesen dahi beklerin ve de kanatlarin onlerinde oynayan adamlarin top rakipte olunca halleri Amerikan futbolu hucum oyunculari gibi, bizim defansta isimiz yok, hadi defans oynasin, top bize gecince haber verin havasindalar.

Hucum olarak ne kadar guclu olursan ol bu belki Hacettepe'ye isler ama o kadar.

Ugur Boral oyundan cikarken isliklandi FB seyircisi tarafindan, halbuki golun ortasini da yapmisti, eliyle tribunlere hadi len gibi bir hareket yapti, agziyla da gittirin len dedi, hepsi yakalandi kameraya.

Alex cok iyi futbolcu.

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç karıştı! Penaltı, kırmızı kart... Ama ayrı ayrı olaylardan..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

:lol: :lol:

Wallahi olecem gulmekten.

Volkan'in FB kariyerinin sonudur herhalde bu, psikolojik sorunlu bu cocuk ve iyilesmiyor maalesef.

Anlatmasi uzun, izleyin.

Roberto Carlos bu arada puta muta diye gidiyor hakeme. Altin terlik falan verir hallederler hemen. En Iyi Portekizce Kufur Eden Oyuncu Odulu felan gibi.

FB gecens eneki duzeninde, yuruyerek sampiyon olmaya calisiyor, baskanin dedigi dedik.

Bu defansla deplasmanlarda isleri cok zor. Tabii bu arada Volkan ceza alirsa yedek kalecileri ayri bir komedi diyorlar, onu da izlemek lazim.

Bu kadar para harcayip bu kadar bariz eksikleri olan kadroyu nasil kuruyorlar o da ayri beceri olsa gerek.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Sep 13, 2008 9:01 pm, edited 2 times in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deve Dilaver yine yapacagini yapmis desenize. Bu adam akillanmayacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hakem eblehi verdigi onca pozitif kararin icine etti - R.Carlos'a kirmizi gostermeye kici yemedi... birilerinden korktu :x

Carlos kirmizi almamis olmasina ragmen video goruntulerinden mac cezasi almasi lazim...

Ayrica FB taraftari da "ibne hakem" diye dakikalarca bagirdi - taraftarsiz mac cezasi gerektirir...

Bakalim bunlar gozlemci raporuna girecek mi?

Ufuk Sezekkaplan

Hacettepe kazandi. Uzatmada penalti kaciran Hacettepe karsisinda FB dagildi.

Seyredemeyenler icin:

- Ugur Boral'n bu mactan sonra dikis tutmasi cok zor, seyirciye bayagi el kol yapti.

- Volkan da bu mactan sonra camiasinda tartisilir hale gelecek. Hakemin penalti, 1.sari ve 2.sari karti cok yerinde. Pozisyon oncesinde ofsayt olmadigini da cok iyi süzdü.

- Bence Alex 2.yari insiyatif alip ileri bindirdi. Ama Hacettepe 1 karsi karsiya 1 penalti olmak uzere 2 net pozisyonu atamadi.

- Bural Yilmaz da kacirdigi o golden sonra dikis tutmaz.

- FB'nin kadrosu cok mu iyi, defolu mu? Bunu gormek lazim. Gecen sezonun tamaminda sakatlikla bogusan bizim takimda Mehmet Topal, Mehmet Guven, Serkan Calik, Baris cikmisti.

FB bugun Burak, Can, Yasin'i cikardi.

Bu mac kadro zenginligi denen seyin "Lincoln, Carlos, Alex" olmadigini ispatlamistir. Kadro zenginligi, yedek klubesidir.

Bu acidan bakilirsa FB defans ve forvet acisindan fakir bir kuluptur.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Hakem eblehi verdigi onca pozitif kararin icine etti - R.Carlos'a kirmizi gostermeye kici yemedi... birilerinden korktu :x

Carlos kirmizi almamis olmasina ragmen video goruntulerinden mac cezasi almasi lazim...
Mert neden oyle diyorsun, bu kadar meshur, dunya capinda bir markayi Turkiye'ye getirdik, reklamlarda falan da oynuyor adam, hakeme ana avrat dumduz gitti bir kizginlik aninda diye biraz abartmissin, kirmizi kart falan.

Bu Burak'i bol bol oynatsinlar, Can Arat'i da' genc yerli oyunculara az para ama cok sans vermeye devam etsinler diyorum.

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Volkan hakkaten beyin özürlü bir adam!

Image[/URL]

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Mert Tokman wrote: Carlos kirmizi almamis olmasina ragmen video goruntulerinden mac cezasi almasi lazim...
Evet, sariyi gordukten sonra car car konusmasina vermediyse bile, son dudukten sonra topu sut cekerek hakeme yollamasi sari kartlikti bence.

Volkan da, gecen sene bize sampiyonlugu hediye ettigi hareketinden sonra, sirasiyla Cek Cumhuriyeti maci ve bugunku sacmalamasiyla birlikte sabika dosyasini iyice kabartti.

FB beraberligi hak etmedi oynadigi oyunla.

Umarim Antalya macini kazasiz kapatiriz.

Hakan

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Kafama takilan iki soru;

1-Penalti degil gibi geldi bana.
2-R.Carlos'unda kirmizi kart gormesi gerekirdi.Ancak hakem bu cesareti gosteremedi.Itirazdan sonra sari karti gorunce aut atisi icin gittiginde "h..tir"i cekti hakeme.Ya gormedi yada gormezlikten geldi. + mactan sonraki tehditlerde isin cabasi.

Post Reply