Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Re: Bir Futbol Klasigi, Kayseri-Sivas

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozancigim, o pozisyonu agir cekim iledin mi, genc delikanli o isleri yapmadan once sari kartli Mehmet Yildiz havada ucarak kendisine bir cift daliyor ama indiremiyor, sonra bir Sivas'li daha (Faruk olabilir) cocuga bir tekme salliyor, top kimsenin kontrolunde degil bu arada, ortada, en sonunda cocuk tekme oyle atilmaz boyle atilir diye Sivas'li rakibini cok kotu sakatladi.

Mazeret olmaz, onun icin yazmiyorum, ama boyle pozisyonlarin sonunda hep pozisyonu hazirlayan antifutbol katilleri unutuluyor.

O saha sartlarinda Bilica oynasa ne olur, oynamasa ne olur Ozan, bugun kotu dedigin saha (ki kotuydu) Sivas'in sahasindan 10 kere iyidir.

Lucescu bu adamlar ile karsilastirildigini duysa meslegi birakir.

Gokhan Unal simdi de ust direkten dondu, iyi gozukuyor Gokhan.

Ali
Haklisin Ali simdi dusununce farkina vardim ama yine de son cikardigi dize tekmeyle kirmizi kardi haketti.

Bilica gibi profesyonel faul (!?!) yapacak bir adam olmayacak. Bugun Cangele'ye nefes aldirmadi. Ayrica duran toplarda GS butun uzunlari kaleye yollayip gol arayacak. Bilica havada da cok iyi. Onun olmamasi GS icin avantajdir.

Gokhan Unal nefis gol atti. Ikincisi de direkten dondu. Gecen sene alinsin alinmasin tartismalarinda karsilastirilan Mehmet Yildiz'in boyle bir gol vurusu yaptigini gormedim. Trabzon'un kilit adami Gokhan. Eger toplam 20 gol atacak formu ve ritmi tutturabilirse Trabzon'u sampiyon yapabilir.

Bu Aykut Kocaman'i anlamak mumkun degil. De Nigris gibi adami yolladi. Afrika'dan Meye diye bir kazma almis ya da daha onceden var miydi hatirlamiyorum. Adam topu tabaniyla durduruyor. Top 5 metre geri sekiyor. Inanilir gibi degil.

Bu arada Ankara sahasi da gayet kotu. Bu sahada biz oynarken cimler iyi durumdaydi ama ruzgar vardi. Simdi top garip sekiyor, tarlaya donmus. Herhalde buz tutuyor geceleri. Ankara deplasmanina gitmeyecek olmamiz da iyi.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gokhan Unal nefis gol atti. Ikincisi de direkten dondu. Gecen sene alinsin alinmasin tartismalarinda karsilastirilan Mehmet Yildiz'in boyle bir gol vurusu yaptigini gormedim. Trabzon'un kilit adami Gokhan. Eger toplam 20 gol atacak formu ve ritmi tutturabilirse Trabzon'u sampiyon yapabilir.
Mehmet Yildiz'in boyle bir gol vurusunu daha 20 yil izlesek goremeyiz, bunu birak yakininin yakinini goremzsin. Gecenlerde topa vururken topa bakmakla kaleye ve kaleciye bakmak arasindaki fark konusuluyordu. Mehmet Yildiz sut atarken ayakkabilarini seyrederken Gokhan 90a bakiyordu.

Gokhan ilginc adam, attigindan epey daha kolaylarini kaciriyor ve sanki hicbir zaman tam arzulu, hirsli degil. Umut Bulut'un hem ileride hem orta sahada iki kisilik oynamasinin kaymagini yiyor sanki bazen. Ama yetenekli oldugu muhakkak.

Saha gercekten cok bozulmus, dedigin gibi geceleri donuyordur herhalde, yoksa cok guzel bir zemindi bu.

Hakem Ankara'nin bir penaltisini yedi bu arada. Kaleci Sylva topa uzaniyorum ayagina bacagini uzatip dogrudan bir Ankara'li oyuncuyu bicti, agir cekimde daha rahat gozukuyor. Ama bizimkiler gibi bariz penaltiyi dahi goremeyen hakemlerin bunlari falan yakalamsini beklemek tam hayal.

Hepsi mi kabzimal bunlarin, futbolu bu kadar cok seven bir ulkede hakemler nasil bu kadar toptan kotu olabiliyor, anlamak mumkun degil.

Ozan, Trabzon sampiyon falan olursa (sanmam ama), bizim Song-Meira isi de konusulur. Forumun Meira dusmanlarindan degilim, Meira'nin futbolculugunu begeniyorum (GS'daki performansi henuz futbolculugunu yansitmasa da) ama Song Trabzon'a iyi oturdu ve faydali oluyor. Song'un oyunu cok onemli oldugundan degil ama Trabzon muhtemelen Song tecrubesinde adam bulamazdi, yeni kurulmus takimlar/defanslar icin onemlidir bu isler, futbolculugunun otesinde faydasi oldu Song'un Trabzon'a, biz de dolayli olarak sorumluyuz bundan (FB de TOmas'i yollamisti hatirlarsaniz).

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan, Trabzon sampiyon falan olursa (sanmam ama), bizim Song-Meira isi de konusulur. Forumun Meira dusmanlarindan degilim, Meira'nin futbolculugunu begeniyorum (GS'daki performansi henuz futbolculugunu yansitmasa da) ama Song Trabzon'a iyi oturdu ve faydali oluyor. Song cok onemli oldugundan degil ama Trabzon muhtemelen Song tecrubesinde adam bulamazdi, yeni kurulmus takimlar/defanslar icin onemlidir bu isler, futbolculugunun otesinde faydasi oldu Song'un Trabzon'a, biz de dolayli olarak sorumluyuz bundan (FB de TOmas'i yollamisti hatirlarsaniz).

Ali
Ali tartisan tartissin. Ben bu konuda sadece bu sene degil gecen senelerde de hic yazmadiysam 20 kez yazmisimdir. Song Ingiltere'de tutunamadi Fransa'da tutunamadi. Biz de ya bedavaya aldik ya da cok az bir bonservisle aldik. Simdi bellekte 1,5 milyon gibi bir rakam kalmis, yaniliyor olabilirim.

Song savunma konusunda 10 uzerinden 8'lik bir oyuncuysa top kullanimi, savunmadan olumlu pas yapabilme konusunda 4'luk bir oyuncu. Savunmada birebirde iyi ama topu ayagina aldiginda savruk, yana veya 60 metre ileriye sisirme. Iyi liglerde takimlarda tutunamamasinin nedeni bu.

GS'in bu sene oynadigi futbolu Song'la oynamasina olanak ucundan yakinindan bile yoktu. Song'dan kurtulmamiz gerektigini gecen senelerde cok yazmisimdir.

Meira ise savunmada 10 uzerinden 6 ise top kullanimi konusunda 8. Benim tahminim ikinci yarida daha da iyi olacak. Daha ilk senesi. Ligi sahalari, oyunculari yeni yeni taniyor. Ailesini Portekiz'de birakti. Yanliz. Sessiz, icine kapanik bir adam. Ulke Portekiz'e gore garip bir ulke. Uyum saglamasi biraz zaman aliyor.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Ozan, Trabzon sampiyon falan olursa (sanmam ama), bizim Song-Meira isi de konusulur. Forumun Meira dusmanlarindan degilim, Meira'nin futbolculugunu begeniyorum (GS'daki performansi henuz futbolculugunu yansitmasa da) ama Song Trabzon'a iyi oturdu ve faydali oluyor. Song cok onemli oldugundan degil ama Trabzon muhtemelen Song tecrubesinde adam bulamazdi, yeni kurulmus takimlar/defanslar icin onemlidir bu isler, futbolculugunun otesinde faydasi oldu Song'un Trabzon'a, biz de dolayli olarak sorumluyuz bundan (FB de TOmas'i yollamisti hatirlarsaniz).

Ali
Ali tartisan tartissin. Ben bu konuda sadece bu sene degil gecen senelerde de hic yazmadiysam 20 kez yazmisimdir. Song Ingiltere'de tutunamadi Fransa'da tutunamadi. Biz de ya bedavaya aldik ya da cok az bir bonservisle aldik. Simdi bellekte 1,5 milyon gibi bir rakam kalmis, yaniliyor olabilirim.

Song savunma konusunda 10 uzerinden 8'lik bir oyuncuysa top kullanimi, savunmadan olumlu pas yapabilme konusunda 4'luk bir oyuncu. Savunmada birebirde iyi ama topu ayagina aldiginda savruk, yana veya 60 metre ileriye sisirme. Iyi liglerde takimlarda tutunamamasinin nedeni bu.

GS'in bu sene oynadigi futbolu Song'la oynamasina olanak ucundan yakinindan bile yoktu. Song'dan kurtulmamiz gerektigini gecen senelerde cok yazmisimdir.

Meira ise savunmada 10 uzerinden 6 ise top kullanimi konusunda 8. Benim tahminim ikinci yarida daha da iyi olacak. Daha ilk senesi. Ligi sahalari, oyunculari yeni yeni taniyor. Ailesini Portekiz'de birakti. Yanliz. Sessiz, icine kapanik bir adam. Ulke Portekiz'e gore garip bir ulke. Uyum saglamasi biraz zaman aliyor.

Ozan Ersoy
Ben zaten Song GS'da ne yapardiyi degil de Song'un Trabzon'a faydasini vurguluyordum. Song'un top kullanamadigi konusuna tamamen katiliyorum, Meira'nin ikinici yari daha iyi olacagini da dusunuyorum, sadece Song'un gecmisine biraz haksizlik etmissin sanki, bu iki ligde cok uzun yillar futbol oynadi Song, uc sezon Liverpool falan var burada. Ne bileyim adam ucer ayda Ingiltere ve Fransa'dan atilmis falan degil.

Ozer Hurmaci kuvvvetlenmis, daha ozguvenli sanki.

Kadrosunu birak ilk 11inde Huseyin Cimsir olan bir takim sampiyon olmamali.

Gokhan bir de karsi karsiya kacirdi, dedim ya, garip bu adam, senin benim atacagimi atamayip o ilk golu atti.

Meye'yi ben de anlamadim ama belki cok yeni oldugundandir sorunu. De Nigris ve Neca ikisi de yumusak forvetler, belki biraz daha sert bir forvet istemistir Aykut, kimbilir.

Neyse, simsi Bulent hocamizdan puan kaybi ardindan aglamalari, sahadan sikayet etmis, ilginc, kendi buzlu sahasinda kazaninca ne onemli isler yaptiklarini anlatiyordu. Yalniz adamda terbiyesizlik hakikaten diz boyu, takimi bu kadar kasapca oynayip sonra cikip hakem ve sertlikten sikayeti harika olmus.
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Adana 5 Ocak Stadı'nda Kayserispor ile 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada hakemden yakındı.

Uygun maç sonrası düzenlendiği basın toplantısında, yağmur nedeniyle zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle iki takımın da istediği futbolu sahaya yansıtamadığını belirterek, ''Mücadele anlamında iki tarafın da futbolcularını tebrik ediyorum'' dedi.

Futbolcuların iyi işler yapmaya çalıştığını belirten Uygun, şöyle konuştu:

''Ancak hakemimiz 15 tane faul yapan Cangele'ye sarı kart göstermezken, oyuna girer girmez topu çalmak isterken faul yapan Balili'ye sarı kart gösterdi. Bu ne lahana bu ne turşu. Hadi bundan vazgeçtim, adamın ayağını kıracak şekilde tabanla giren futbolcuya, kardeşim koşarken göster kırmızı kartını.

Niye benim futbolcum, 3 dakika sonra sana 'Sarı kart göstermeyecekmisin?' diyor. Sen bunları çözebileceksin, o avantajı çözebileceksin, sen bunları okuyacaksın ki belki UEFA'da final yönetirsin. Şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar futbol izleyemedi. Böyle şey mi olur?''

Uygun, oyundan atılan oyuncusunu alnından öpen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ı da eleştirerek, ''Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca'' ifadesini kullandı

Bülent Uygun bir soru üzerine 3 gün önce zorlu Galatasaray maçından çıktıklarını, yüksek tempoda iki maç oynayınca futbolcularının ister istemez zorlandığını söyledi.

Futbolcularının zorlanmasında kötü saha şartlarının da etkisi olduğunu bildiren Uygun, ''Ancak deplasmanda aldığımız 1 puan iyidir'' dedi.

Uygun, hakemle ilgili bir başka soru üzerine de bir pozisyonda futbolcusunun topun önüne geçmek isterken sarı kart gördüğünü anımsatarak, ''Tartışılacak bir pozisyon, futbolcum topun önüne geçmeye çalışıyor sarı kart veriyor. Hakeme ne diyeyim. Allah sonlarını hayır etsin'' şeklinde yanıt verdi.
Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Neyse, simsi Bulent hocamizdan puan kaybi ardindan aglamalari, sahadan sikayet etmis, ilginc, kendi buzlu sahasinda kazaninca ne onemli isler yaptiklarini anlatiyordu. Yalniz adamda terbiyesizlik hakikaten diz boyu, takimi bu kadar kasapca oynayip sonra cikip hakem ve sertlikten sikayeti harika olmus.
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Adana 5 Ocak Stadı'nda Kayserispor ile 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada hakemden yakındı.

Uygun maç sonrası düzenlendiği basın toplantısında, yağmur nedeniyle zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle iki takımın da istediği futbolu sahaya yansıtamadığını belirterek, ''Mücadele anlamında iki tarafın da futbolcularını tebrik ediyorum'' dedi.

''Ancak hakemimiz 15 tane faul yapan Cangele'ye sarı kart göstermezken, oyuna girer girmez topu çalmak isterken faul yapan Balili'ye sarı kart gösterdi. Bu ne lahana bu ne turşu. Hadi bundan vazgeçtim, adamın ayağını kıracak şekilde tabanla giren futbolcuya, kardeşim koşarken göster kırmızı kartını.

Niye benim futbolcum, 3 dakika sonra sana 'Sarı kart göstermeyecekmisin?' diyor. Sen bunları çözebileceksin, o avantajı çözebileceksin, sen bunları okuyacaksın ki belki UEFA'da final yönetirsin. Şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar futbol izleyemedi. Böyle şey mi olur?''

Uygun, oyundan atılan oyuncusunu alnından öpen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ı da eleştirerek, ''Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca'' ifadesini kullandı

Bülent Uygun bir soru üzerine 3 gün önce zorlu Galatasaray maçından çıktıklarını, yüksek tempoda iki maç oynayınca futbolcularının ister istemez zorlandığını söyledi.

Futbolcularının zorlanmasında kötü saha şartlarının da etkisi olduğunu bildiren Uygun, ''Ancak deplasmanda aldığımız 1 puan iyidir'' dedi.

Uygun, hakemle ilgili bir başka soru üzerine de bir pozisyonda futbolcusunun topun önüne geçmek isterken sarı kart gördüğünü anımsatarak, ''Tartışılacak bir pozisyon, futbolcum topun önüne geçmeye çalışıyor sarı kart veriyor. Hakeme ne diyeyim. Allah sonlarını hayır etsin'' şeklinde yanıt verdi.
Allah seni de davul etsin... diyorum baska birsey diyemiyorum bu herife... ciddi anlamda sinirime dokunuyor artik... Maci izlemedim ama, bu yorumlardan anladigim, "dinsizin hakkindan imansiz geleyazmis", hemsolarin ayagina saglik diyorum, direk sakatlama niyetiyle girenler disinda...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Neyse, simsi Bulent hocamizdan puan kaybi ardindan aglamalari, sahadan sikayet etmis, ilginc, kendi buzlu sahasinda kazaninca ne onemli isler yaptiklarini anlatiyordu. Yalniz adamda terbiyesizlik hakikaten diz boyu, takimi bu kadar kasapca oynayip sonra cikip hakem ve sertlikten sikayeti harika olmus.

Allah seni de davul etsin... diyorum baska birsey diyemiyorum bu herife... ciddi anlamda sinirime dokunuyor artik... Maci izlemedim ama, bu yorumlardan anladigim, "dinsizin hakkindan imansiz geleyazmis", hemsolarin ayagina saglik diyorum, direk sakatlama niyetiyle girenler disinda...
Oho bunlar hic bir sey degil. Hafta arasinda Arsenne Wenger'e giydiriyordu bu dangalak. Herifin UEFA ilk torbasinda yer alan takimlar arasinda Arsenal'in en dusuk butceli, en genc takim oldugundan bile haberi yok. "Bana da versinler 1 milyar avroluk takimi ben de oyle futbol oynatayim" diyordu...

Turk futbolunda megaloman diye yer etmis bir adam vardir. Onun bile herhangi bir meslektasina tas attigini, bok attigini, kendini onlarla karsilastirdigini bir kere bile duymadim. Aksine Piontek'in, Derwall'in elinin altinda yetismis, boyle Ferguson, Wenger gibi adamlara muthis saygilidir.

Ayni roportajda sair Bulo'nun Terim'e yalakalanmasi da ayri bir ezilikti. Belli ki "Sivas'in karindan buzundan bir gun bikarsam FB de bana is vermezse bari milli takima atayim kapagi" planlari var.

Oldukca vicik vicik bir karakteri var.

Bugun sahaya 3 tane forvet surdu son 30'da. Balili, Mehmet Yildiz, Fransiz arkalarinda da Mohamed. Bir tane atak yapamadilar. Herkes yuruyordu.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İzlemeye tahammül edebildiğim kadarıyla Kayseri-Sivas maçı kötü bir maçtı. Uygun'un beğenmediği saha Sivasınkinden daha mı kötü acaba?

Trabzon'un maçında Gökhan avrupai bir gol attı. Bizde pek böyle goller atılmıyor...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

FB-G.Antep macini izlemeyenler sahadaki muhtesem FB'yi kaciriyorlar.

Nerede daha 3 gun once lig birincisine karsi kendi sahasinda oynayan GS'in futbolu nerede bu FB'nin futbolu?

Rakip sahada 5 pas bir araya gelmiyor. Guiza dokuluyor, Alex'in hali icler acisi. Sag kanat 0 (yaziyla sifir). Butun oyun plani duran toplar veya ceza "sahasina yerden sert vurayim da biri dokunur, karambol olur, ters vurus yaparlar bir sekilde gol olur."

Seyirci memnun degil, isliklar, yuhlamalar yukseliyor daha ilk yarida.

GAntep gayet akilli oynuyor. Bu G.Antep'in futboluyla Sivas'in futbolu arasinda bile fark var. Gayet acik, ilerde basarak, orta sahada kalabalik oynayarak FB'nin ustune geliyorlar. Macin en ciddi gol sansini da Antep yakaladi.

Hakem aciz, silik gorunumlu. FB'li oyunculardan surekli firca yiyor. Kart falan yok. Macin kontrolunu kaybetti kaybedecek. Ikinci yarida macin icine etmesini bekliyorum.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ikinci yarinin ilk 15 dakika FB surekli baski altinda. Resmen ve cismen sahasindan cikamiyor.... Gri renk formali takim FB deseniz inanirdim.

Simdi Tabata yuzde yuz golu kacirdi.

Deivid ve Ugur cikti Semih ve Kazim girdi...

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan, Onder'in Antep'li oyuncuya yaptigi hareketi gordun mu? Birak ilk harekitini ikinci neydi ogle?

Ve hakem IkIndI sIkIndi lutfefti de sari kartini gosterdi.

Birakin Allah askina...Amerikalilarla Hamas Kabul'da dostluk maci yapsalar Taliban hakemi Hamas'liyi bu hareketi yuzunden macdan atardi...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antep'le Fener arasında resmen kalite farkı var.

Antep'in futbolunu çok begendim. Önde basıyorlar, çok iyi paslaşıyorlar. Defanstan çıkarken asla şişirmiyorlar. Çok sakin ve dikkatli oynayan bir defansları vardı. Sezon sonu bu adamlar transferin gözdesi olur.

M.Yozgatlı pozisyonları harcayıp duruyor girdiğinden beri...

Hakem iyi götürdü şimdiye kadar. Fenerli futbolcular sürekli konuşuyor...

Ve goool...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GOL....

Nefis bir gol.. Tabatanin arka direge ortasi Erman Ozgur gelisine tavana asti.

Mac bastan sona G.Antep'in hakki...

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yuh 1-1 oldu hemen

Antep'in kaçırdıklarının haddi hesabı yok.
Last edited by Ismail Gezer on Sun Feb 01, 2009 7:45 pm, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:GOL....

Nefis bir gol.. Tabatanin arka direge ortasi Erman Ozgur gelisine tavana asti.

Mac bastan sona G.Antep'in hakki...

Ozan Ersoy
Futbolun adaleti... Aynen mac anlattigin gibi. Arada Barca nin macina baktigim halde oyun klasik kucuk takim karsisinda fener oyunu.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Alex super gol atti.

fener josico girdikten hemen sonra sakatlandigi icin 10 kisi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply