Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

2008-2009 SEZONU HAKEMLERI BELLI OLMUS

G.Saray forması giydi kendini yaktı
Şampiyonluk kutlamalarına G.Saray formasıyla katılan hakem kendini yaktı.

09 Temmuz 2008 / 11:00
Geçen sezon sonu Diyarbakır'da Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarına formayla katıldığı yönünde haberler yapılan Yıldıray Arslan amatöre düşürüldü.

Yıldıray Arslan Diyarbakır bölgesi hakemi. Süper Lig Klasmanı'na geçen sezon yükseldi. Ama sezon sonunda Diyarbakır'da şampiyonluk kutlayan Galatasaray taraftarları arasında olduğu ve üstelik üzerinde Galatasaray forması olduğu görüldü.

Merkez Hakem Kurulu’na bir şikayet dilekçesi gönderen Diyarbakırlı 20 futbol hakemi, Turkcell Süper Lig'de görev yapan hemşehrileri Yıldıray Arslan’ın fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğunu ifade ederek, “Yıldıray Arslan, Galatasaray - Oftaş müsabakasından sonra Diyarbakır’daki şampiyonluk kutlamalarına katıldı. Ailesi ile birlikte giydiği Sarı-kırmızı formalar ve bayraklarla Galatasaray’ın sevincine ortak oldu” şeklinde ifade kullandı.

Yaş haddi sınırına da takılan Arslan seneye Amatör Lig'de maç yönetebilecek.

Futbol Federasyonu MHK'dan yapılan açıklamaya göre, Turkcell Süper Lig'de görev yapacak üst klasman hakem listesinde 40 isim bulunuyor.

MHK'nın belirlediği, üst klasmandaki 40 hakem şunlar:

Gökhan Güneşer (Adana), Bülent Yıldırım, Bünyamin Gezer, Mustafa İlker Coşkun, Özgüç Türkalp, M. Selçuk Dereli, Zafer Önder İpek (Ankara), Cem Deda, Kuddusi Müftüoğlu, Mustafa Kamil Abitoğlu, Mustafa Öğretmenoğlu (Antalya), Erbay Aldemir (Aydın), Aytekin Durmaz, İlker Meral (Balıkesir), Fethi Serkan Koçak (Çankırı), Taner Gizlenci (Denizli), Özgür Yankaya (Edirne), Hakan Sivriservi (Eskişehir), Vedat Yüksel (Mersin), Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Serkan Çınar, Süleyman Abay (İstanbul), Bülent Demirlek, Hakan Ceylan, Hakan Özkan, Hüseyin Sabancı, Tolga Özkalfa (İzmir), Deniz Çoban (Konya), Suat Arslanboğa, Zafer Demir (Malatya), Çağatay Şahan, Koray Gençerler, Yunus Yıldırım (Manisa), Nihat Akman (Muş), Mürvet Sezer (Samsun), Abdullah Yılmaz, Barış Şimşek (Trabzon), Halis Özkahya (Batman).

Bu arada, üst klasman yardımcı hakem listesinde 75, klasman hakem listesinde 161, klasman yardımcı hakem listesinde 349 ve bayan klasman hakem listesinde 19 hakem bulunuyor.

Ligtv
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Oy oy oy sayın seyirciler! Pırasa'nın tasmalısı Rıdvan'a çok kızmış!
Çok biliyorsan antrenörlük yap

Rıdvan Dilmen gazetelerdeki kamp raporlarından sıkılmış. Futbolcuların kilo vermeleri, hocaların sert, disiplinli olmalarını gazetecilerin yazmamasını istemiş. O zaman sen gel, idmanları takip et. Bu işi bu kadar çok biliyorsan, niye az paraya yorumculuk yapıyorsun. Al bir takımı çalıştır, daha çok para kazan.

Oturduğun yerden sallamak kolay...

Antrenörlüğünü de gördük. Futbolculuk dönemini de iyi biliriz. Beğenmediğin muhabirler senin gibi otel odalarında maç yazmıyorlar. Yağmur, çamur demeden idman izliyorlar.

Milli Takım’ın da, Fenerbahçe’nin de başarısını beğenmiyorsun. “Bunlar başarı değil, kendimizi kandırıyoruz” diyorsun.

Falcılığın dışında daha iyisini yapacak gücün, bilgin, projen varsa, kaçak güreşme, çık ortaya, “Bırakın, ben de bir takım çalıştırayım” de. Hadi Rıdvan giy eşofmanları, göster kendini. Türk milletine büyük başarılar yaşat... Arkanda futbolculuk döneminde oluşturamadığın dostların da var.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu arada kotu bir haberim var.

Digiturk sahibi olanlar icin problem yok ama bizim gibi diger vatandaslar bu sene ingiliz premier ligini seyredemeyecek.

Premier liginin naklen yayin haklarini bu sene DIGITURK almis. :(

Umarim bizim ligimiz cok heyecanli gecer ve ingiliz ligini seyretmeye ihtiyac duymayiz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ama her şeyi dener yine de takımda kalmayı başaramazsam, ne Fenerbahçe'ye ne de Galatasaray'a giderim. Yurt dışında kendime bir kulüp bulur, futboluma orada devam ederim. Beşiktaşlı Toraman Fenerli oldu, Galatasaraylı oldu dedirtmem kendime..."
Kimse kızmasın kendinden bahsediyor :D

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu arada kotu bir haberim var.

Digiturk sahibi olanlar icin problem yok ama bizim gibi diger vatandaslar bu sene ingiliz premier ligini seyredemeyecek.

Premier liginin naklen yayin haklarini bu sene DIGITURK almis. :(

Umarim bizim ligimiz cok heyecanli gecer ve ingiliz ligini seyretmeye ihtiyac duymayiz.
lig tv cok bozuluyordu sabahtan aksama premier lig maclarinin verilmesine, kendi dekoder satamiyor diye. Sonunda bunuda yapti...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Oy oy oy sayın seyirciler! Pırasa'nın tasmalısı Rıdvan'a çok kızmış!

...
Kimdir bu tasmali. Ben boyle fotomac fotospor filan okumadigim icin tasmali, zincirli filan tanimiyorum. Aklima Selcuk Yula geliyor ama emin degilim. Ismail buraya yazarken herkezin bildigini farz etme. Bir referans ver ya da yazinin linkini koy. Bu elbette herkez icin gecerli.

Basini elestiriyoruz. Gecen gun koca gazetenin spor sayfasinada Sivas'in oynadigi takimin hangi ulkeden oldugunu belirtmemisti sipa. Baska bir gazeteden bu takimin Karadag takimi oldugunu ogrendim. Referans vermek boyle ayrinti sayilan seylerde cok onemli.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Senin passat...
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Oy oy oy sayın seyirciler! Pırasa'nın tasmalısı Rıdvan'a çok kızmış!

...
Kimdir bu tasmali. Ben boyle fotomac fotospor filan okumadigim icin tasmali, zincirli filan tanimiyorum. Aklima Selcuk Yula geliyor ama emin degilim. Ismail buraya yazarken herkezin bildigini farz etme. Bir referans ver ya da yazinin linkini koy. Bu elbette herkez icin gecerli.

Basini elestiriyoruz. Gecen gun koca gazetenin spor sayfasinada Sivas'in oynadigi takimin hangi ulkeden oldugunu belirtmemisti sipa. Baska bir gazeteden bu takimin Karadag takimi oldugunu ogrendim. Referans vermek boyle ayrinti sayilan seylerde cok onemli.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Senin passat...

...
Tasmali Passat diyecektin o zaman. Bugun biraz gec baktim gazetelere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Premier Lig'i Digiturk'un aldığı haberi doğru mu?

Peki Digiturk decoderi lazım olacak mı yoksa sadece Lig TV'si olanlar da izleyebilecek mi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Rıdvan Dilmen'i kınıyoruz"

Fenerbahçe'nin Avusturya kampında bulunan muhabirler Rıdvan Dilmen'in geçtiğimiz pazar kaleme aldığı muhabirleri hep aynı haberleri yapmakla suçlayan yazısına topluca bir açıklama yayınladılar.
15.7.2008

Açıklama şu şekilde:

...

Sayın Dilmen, bilin ki bizler mesleğimizi, onurumuzu koruyarak en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Zor koşullarda çalışan bizlerin yanında olmanızı beklerdik. Ne yazık ki bizleri hayal kırıklığına uğrattınız.

Size gerçek meslek hayatınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Fanatik
Aziz Yıldırım gazeteci fırçaladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, havalimanında ceketini çıkartıp güvenlik kontrolünden geçerken kendisini görüntüleyen gazeteciye kızdı.
Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin yeni transferi Daniel Güiza ve bazı yöneticilerle birlikte saat 15.25'te Münih'e gitti. Sarı - lacivertli kulübün yeni transferi Güiza'nın takımın Avusturya'da yaptığı kampa katılmak için gitmek üzere beraberindekilerle Atatürk Havalimanı'na gelen Yıldırım, pasaport kontrolünden geçtikten sonra uçağa binmeden önceki son güvenlik kontrol noktasına geldi.

Yıldırım, x-ray kapısından geçmek için kuyrukta beklerken, güvenlik görevlilerini işlerini daha hızlı yapmaları konusunda ikaz etti. Sıra kendisine gelip ceket, telefon ve saatini çıkartıp güvenlik kapısından geçen Yıldırım, güvenlik personeli tarafından arandıktan sonra ceketini giydi.

Bu sırada bir gazetecinin kendisini görüntülemesine sinirlenen Fenerbahçe başkanı, ''Ne çekiyorsun. Beni çekmek için izin alacaksın. Kimsin sen, burada ne yapıyorsun.'' diyerek kızdı.
MİLLİYET
Bakalım Pırasaya karşı da onurunuzu koruyabiliyor musunuz? Fırçayı çeken Terim olsaydı, yarın bütün gazetelerin ilk sayfasında haber olurdu. Ama Pırasa için böyle birşey sözkonusu olmaz. İşte bu yüzden spor basını he türlü hakareti hakediyor!

Ozgur A. Boztepe

Mehmet Gurdal Cetin wrote:2008-2009 SEZONU HAKEMLERI BELLI OLMUS

G.Saray forması giydi kendini yaktı
Şampiyonluk kutlamalarına G.Saray formasıyla katılan hakem kendini yaktı.

09 Temmuz 2008 / 11:00
Geçen sezon sonu Diyarbakır'da Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarına formayla katıldığı yönünde haberler yapılan Yıldıray Arslan amatöre düşürüldü.

Yıldıray Arslan Diyarbakır bölgesi hakemi. Süper Lig Klasmanı'na geçen sezon yükseldi. Ama sezon sonunda Diyarbakır'da şampiyonluk kutlayan Galatasaray taraftarları arasında olduğu ve üstelik üzerinde Galatasaray forması olduğu görüldü.

Merkez Hakem Kurulu’na bir şikayet dilekçesi gönderen Diyarbakırlı 20 futbol hakemi, Turkcell Süper Lig'de görev yapan hemşehrileri Yıldıray Arslan’ın fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğunu ifade ederek, “Yıldıray Arslan, Galatasaray - Oftaş müsabakasından sonra Diyarbakır’daki şampiyonluk kutlamalarına katıldı. Ailesi ile birlikte giydiği Sarı-kırmızı formalar ve bayraklarla Galatasaray’ın sevincine ortak oldu” şeklinde ifade kullandı.

Ligtv
Asil bunu koymak lazim serefli medya topigine. Adam Galatasaray formasi giydigi icin degil yas haddinden amatorde mac yoniticek. Amac kalan hakemleri korkutmak. Umarim iyi para aliyordur bunu yazan, suclamiyorum, ekmek parasi.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: ...

Ligtv
Asil bunu koymak lazim serefli medya topigine. Adam Galatasaray formasi giydigi icin degil yas haddinden amatorde mac yoniticek. Amac kalan hakemleri korkutmak. Umarim iyi para aliyordur bunu yazan, suclamiyorum, ekmek parasi.
Dil kullanımı ile ilgili tartışmalar biraz kabak tadı verdi ama kendimi tutamadım. Bunlar geçimlerini yazı yazarak kazanan adamlar, insan mesleğine ve okuyucusuna karşı bu kadar mı sorumsuz bu kadar mı saygısız olur? "'Haş haddi sınırı' ne ulan?" diye posta koyacak editörleri de mi yok bu yüzbinlerce satan "büyük" gazetelerin, milyonlarca dolarla oynayan "büyük" TV kanallarının? 'Had' ile 'Sınır' aynı anlamda zaten.

Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Senin passat...

...
Tasmali Passat diyecektin o zaman. Bugun biraz gec baktim gazetelere.
Passat baglantisi nerden? Hikaye guzelse anlatin... Ben tasmali dendiginde direk Alaattin Metin diye anladim. Cok saygi deger bir bey aslinda, ama gazeteciligin birinci presibi tarafsiz olmak ve Metin bey kesinlikle boyle degil.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: ...
Passat baglantisi nerden? Hikaye guzelse anlatin... Ben tasmali dendiginde direk Alaattin Metin diye anladim. Cok saygi deger bir bey aslinda, ama gazeteciligin birinci presibi tarafsiz olmak ve Metin bey kesinlikle boyle degil.
Bir zamanlar basinda Aziz bey sevdiklerine Passat araba dagitti diye gecti idi. Aldi denilenlerin basinda senin deysinle Metin bey geliyordu. Tasmali sohretini ben duymamistim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: ...
Bir zamanlar basinda Aziz bey sevdiklerine Passat araba dagitti diye gecti idi. Aldi denilenlerin basinda senin deysinle Metin bey geliyordu. Tasmali sohretini ben duymamistim.
Simdi hatirladim olayi. Evet Metin Beyzade Aziz yildirimin medya daki kalemedir.

Iki noktada gorusumu belirtmek istiyorum.

1. Sabrinin bugunki roportajini izledim. Kendisi hakkinda goruslerimin ne kadar negatif oldugunu herkez bilir. Bu sefer cok olgun ve iyi konustu. Euro 2008 deki ve ondan onceki hazirlik maclarindaki performansi ile cok umutlandim. Sagbek oynamayi sonunda ogrenmis gibime geldi. Hakan abiside yokken milli takimdaki gibi GSdede oynarsa cok buyuk guc katar.

2. Eger tecrubeli ve ayagi iyi top yapan bir stoper alinmazsa, Hakan Baltanin stoper oynamasi gerektigini dusunuyorum. Emre Gungor cok iyi bir stoper ama Balta'nin oyun zekasi, Fizigi, teknigi ve fundemetali cok ustun. Bunun yaninda cok suratli degil. Bir bakima Romen Chivuyu andiriyor. Bu sayede hem defanstan top yapariz, bende Volkan Yamani kazaniriz. Tabii tercigim tecrubeli bir stoperin alinmasi ama Baltanin defansif zekasindan ve pas tekniginden cok etkilendigimi soylemeliyim.

Bu iki konuda herkezin gorusunu bekliyorum.

Post Reply