Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antep taktı nihayet.

Justin'dan net anlaşılmıyor ama Carlos penaltılık hareket yaptı sanki...

Golü atan esmer delikanlıya çok kızmış FB'liler. Çok sert giriyorlar...

Antep'in kaçırdıkları saymakla bitmiyor. Bu maç berabere bitse bile yazık olur!

5 dakka uzatma...
Last edited by Ismail Gezer on Sat Aug 23, 2008 11:36 pm, edited 1 time in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Antep taktı nihayet.

Justin'dan net anlaşılmıyor ama Carlos penaltılık hareket yaptı sanki...

Golü atan esmer delikanlıya çok kızmış FB'liler. Çok sert giriyorlar...
Penaltiydi, bu herif ciddi kotu hakem ama.

FB 3 sari kart gordu, iki stoper de dahil.

FB'nin epey ciddi sorunlari var. En onemli problemleri su anda Betis'te oynuyor.

5 dakika uzatma.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote: Su Emre'yi basimizdan alana Allah razi olsun... Aziz amca 10 senede GS'a cok yaradi vallahi...
Niye oyle diyorsun Ozan - kendi ekseni etrafinda muthis donusleri var cocugun :lol:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gol'den beri izliyorum ama Antep'e bıravo...

5 dakka doldu...

Ohhhh... Güzel bir gece oluyor.

Ama Antep'in rakibi biz olsaydık, aynı şartlar altında kazanabilir miydik bilmiyorum :)

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Antep cok sIkI takim.

FB icin ise Allahtan forma satislari, Avrupa transfer piyasasinda taninmak, tesisler falan var.

FB iyi bir on libero alamazsa sorun yasar.

Bu Emre'nin saglam haliyse, Maldonado oynamaya devam ederse falan daha boyle bir araba puan kaybederler. Ama Emre sanirim daha epey forma girecektir.

Kazim ve Boral bu kadar etkisiz kalinca kanatlar durup hersey Alex'in ayagindan cikacak paslara kaliyor, o da her mac olmuyor. Semih de etkisizdi oyuna girdikten sonra, Guiza gayretli ama cok yalniz kaldi ve beslenemedi.

Antep'te Erhan, Murat Ceylan, Tabata, Ivan gercekten iyilerdi.

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote: Antep'te Erhan, Murat Ceylan, Tabata, Ivan gercekten iyilerdi.

Ali
Sağ-bek'leri nasıldı? Alalım mı, işe yarar mı? :)

Hafta'nın konusu belli: SEMİH!

Aragone avrupa şampiyonu olup gelmiş olmasa, Ahmet Çakar "bu adam hoca falan değil" diyecekti, bundan hiç şüphem yok :D Gerçi demeyeceği kesin değil...

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:Yumurtaya can veren Allahim :lol: :lol:
:D:D:D Klasik...

Mustafa denizli eminim bayilmistir bu fenerbahceye. Iyi oynarsin gol olmaz derler iyi oynamamin onemi yok gol onemli olur. Gol atarsin bu sefer gol onemli degil gidisat kotu. Kim kimin cebinde, kimin plani nasil bize belli ama 15 16 yasindaki yeni taraftar nerden bilsin? Iste ben onlara uzuluyorum...

Fener rezalet oynamadi ama yanlis oynadi. Emre cok kotu degildi bence. ama iyi degildi.

Yuruye yuruye namaglup sampiyonluk gelicek seneye kaldi...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Antep cok sIkI takim.

FB icin ise Allahtan forma satislari, Avrupa transfer piyasasinda taninmak, tesisler falan var.

FB iyi bir on libero alamazsa sorun yasar.

Bu Emre'nin saglam haliyse, Maldonado oynamaya devam ederse falan daha boyle bir araba puan kaybederler. Ama Emre sanirim daha epey forma girecektir.

Kazim ve Boral bu kadar etkisiz kalinca kanatlar durup hersey Alex'in ayagindan cikacak paslara kaliyor, o da her mac olmuyor. Semih de etkisizdi oyuna girdikten sonra, Guiza gayretli ama cok yalniz kaldi ve beslenemedi.

Antep'te Erhan, Murat Ceylan, Tabata, Ivan gercekten iyilerdi.

Ali
Fener'in sorunlari cok. Bir kere dun Sabri kadar kotu oynayan biri vardi sahada. Carlos. Allah bunu Fener'e getirip 4 milyon Euro maas verene de razi olsun. Bir cok kez ileri cikti geri gelemedi. Penalti yaptirdi hakem vermedi. Her topun basina gecip abuk subuk yerlerden vurdu. Pas hatasi desen o da var. Butun bunlar bana Sabri'yi anlatiyor. Hiz miz da pek kalmamis. 25 yasindaki Sabri 35 yasindaki Carlos'dan hizli olabilir. Bir tane uzun top atti Guiza'nin ayagina "al da at" dercesine mac sirasinda benim gordugum en olumlu eylemi oydu.

Oteki tarafta Gokhan Gonul kotu kere kotuydu. Savunmada yetersiz, hucumda cok pas hatali oynadi. Aragones dayanamayip Onder'i oyuna soktu. Bu cocuga ne oldu anlamak zor. Gecen seneki goruntusunden cok uzakta. Gecen sene uzun sure sakat sakat oynattilar, milli takimdan cikarildi. "Acaba sakatligi tam iyilesmedi ya da yineledi de oynatiyorlar" diye dusunmuyor degilim,.

Kazim bana gore zaten sag kanat oyuncusu degil. Adam forvet. Adam uzun adimli (fuleli), adam sut cekiyor, adam stoperleri yikacak yapida. Ama ciger yok, savunma yok, git gel yok nasil kanat oyuncusu bu? Gol vurusu yeterince iyi degildir onu bilemem ama kanat oyuncusu falan degil.

Sonra Guiza tek forvet hayatta oynayamaz. Ceza alani oyuncusu. Top surme yok, yavas, fizik yeterli degil. Daha Euro2008'de yazdik bunlari. Semih de samar oglani. Yedege ilk cekilecek adam. Vermissin 14 milyon Euro tabii, sikar biraz yedege cekmek Guiza'yi. Bu Fener'de acinacak oyuncu varsa Semih'dir. Daha da cekecegi var. Semih Guiza cift forvete donunce takim abuk subuk bir hale geldi cunku zaten islemeyen kanattan oyuncu cikardilar. Emre - Maldonado sahada kaldi sozde Emre kanada gecti.

Tabii bir de Emre olayi var :lol: :lol: Gozum uzerindeydi. Oyunun onemli anlarinda yurudu. Hele hele son zamanlarinda. Kondisyon cok kotu. Gobeklenmis. Sakat sakat oynuyor ya da sakatlanmamak icin olcerek oynuyor belli. Milli takimdan cikarildi, bu hafta bir gun takimla calisip maca cikti. Rakip bir basti mi, etrafinda 2 tur atiyor. Kac kere de top kaptirdi.

Maldonado ayri alem... Alex'in adami ama taraftar sevmiyor, Aragones de sevmiyor. Basit oynayan ama etkili oynayan adam degil.

Bakalim nasil toparlayacaklar bu kadar sorunu? Yukarda yazdigim gibi bir kaza goluyle falan Partizan'a elenirlerse sasirmam. O mac hic de cantada keklik degil.

Ozan Ersoy

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Iddia ediyorum, Partizan gol atarak baslarsa, Aziz Yildirim oyuna mudahale eder. Alex forvet arkasina cekilir, oyuna Semih girer, takim cift forvete doner.

Yaziklara gelince:

Semih'i yazmissiniz.

Bence Ugur Boral da bu sene Emre'ye kontenjan yaratmak icin kesilecek.

Kazim'i taraftar linc edebilir, sevmiyorlar bu cocugu.

Kezman coktan gitti. Aurelio zaten bilanconun en buyuk deligi. Appiah Brescia ile idmana cikiyormus. Maldonado Alex kontenjanından bir sure daha oynar, ama taraftar onu da sevmiyor. O da gidici.

Guiza icin de cok yakinda Ispanya'nin Zafer Biryol'u denilir.

Ve, Roberto Carlos'a 3 hafta taniyorum. Zaten kac zamandir Ali Sen su koyup duruyor, RC Fener'i kazikladi diye. Ki hakli, muhtemelen eleman bu sene yazlari sicak ve kurak gecirdi (plajda) kislari da ilik ve yagmurlu gecirir (reklam filmlerinde :D )

Ongorum dogru cikarsa, 7-8 hafta sonra 11 yerli ile sahaya cikma ihtimalleri yuksek. :shock:

Bu takim en sene boyle bir denemeyi Osieck zamaninda yapmisti; disiplinli hoca, kadrodan gonderilenler, yuksek kondusyon falan.

Fener'e Veselinovic, Daum ve Zico gider.

Fener bir hayat elsefesidir cunku :D !

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Trabzon'un toplama kadrosunu seyrediyorum - fena oynamiyorlar ama onlarinda uyum icin zamana ihtiyaci... Bayagi bir gol pozisyonu buldular ama son vuruslar Umut'tan geldigi icin henuz golu bulamadilar... Mac 0-0 devam ediyor - Ankara'dan simdi biri atildi ve 10 kisiler...

O kadar transfer yap hala gol umidin Umut olsun - yazik valla :)

Umut yerine "yerli Messi" Baris Memis'i oyuna alirlarsa birseyler olabilir...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:ama onlarinda uyum icin zamana ihtiyaci...
Ama camia ve seyirci pek zaman verme meraklisi degil. 70-75e kadar gol olmazsa 10 kisi rakibe homurtular baslar.

Tabii benim temennim Trabzon'un 2-0 one gecip son dakikada bir seyircinin sahaya girip tekme tokat Ankaraspor'lulara saldirmasi, cok mu sey istiyorum? :lol:

Bu sene hakemler kart konusunda akillanmislar mi ne, umitlenmeye basladim, Theo Weeks'in iki sari karti da dogruydu, hakli atildi.

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Ongorum dogru cikarsa, 7-8 hafta sonra 11 yerli ile sahaya cikma ihtimalleri yuksek. :shock:
FB son yillarda evinde ve disarida cok cok farkli. Ben ne Partizan ne de ikinci hafta maclarinda sorun yasayacaklarini sanmam, ama cabuk toparlanmazlarsa her deplasman dert olur.

Ozancigim, Maldonado sadece basit oyundan daha kotuydu dun, yenilen golde o Kizildeniz gibi acilan FB defansinin topa en yakin adamiydi (takim olarak defansin yani) bon bon seyretti golu, Tabata cay icip de atabilirdi. Dun kanatlari da islemedi FB'nin, Kazim'in akli FB'de gibi durmuyordu pek.

Trabzon onca transfer yapmis, gol umudu musait pozisyonda topu braz once gercekten taca atan Umut. FB ise sanirim Turkiye butcesi kadar para harcadi transfere, Alex asist yapmaz ya da gol atmaz ise gol atmalari tesaduflere kaliyor. Ben rakip hoca olsam tum ilkelligine ragmen Alex'i adam adama tutardim hep.

Ali

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

[quote="Ali Gursel]Trabzon onca transfer yapmis, gol umudu musait pozisyonda topu braz once gercekten taca atan Umut. [/quote]

Bunu ben de gordum - hakikaten komikti :lol:

[quote="Ali Gursel]FB ise sanirim Turkiye butcesi kadar para harcadi transfere, Alex asist yapmaz ya da gol atmaz ise gol atmalari tesaduflere kaliyor. Ben rakip hoca olsam tum ilkelligine ragmen Alex'i adam adama tutardim hep.[/quote]

Birazcik kapanip Alex'i adam adama tuttunmu FB ilk golu bulmakta cok zorlaniyor - sonra iyice panik olup defansta da cok acik veriyorlar - hele simdi Aurelio'da olmayinca panik olmalarina bile gerek yok :lol:

FBnin tek adam - Alex'e dayali sistemi ilkel olunca - ona karsi alinacak onlem de ilkel oluyor tabii ki...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sorun Umut Bulut degil, Trabzon'un asil gol silahi Gokhan Unal. Gokhan'a ceza alaninda yapisiyorlar, bosluk bulamadi. Arkada Umut bos kaliyor, ona daha cok pozisyon gelmis gibi ama aslinda yapilan ortalarin cogu Gokhan'a. Gokhan bir kere kaleye yuzunu donebildi, 25 metreden diregi siyirdi sutu.

Asil sorun Trabzon'da o kadar transfere karsin hala en onemli hucumcu Yattara. Umut'la Gokhan'a topu atacak adam Yattara. Butun ataklar da sag kanattan gelisti dikkat ederseniz. Coleman Delgado'dan da kotu gozuktu bana. Selcuk Inan da hucuma katkida bulunamiyor. Yattara da kendi kendini bitiren ozellikle devrelerin sonuna dogru oyundan cok dusen bir oyuncu. Sari kardi da var. Ikinciyi yemesi ve ilk macta kirmizidan atilmasi beni sasirtmaz.

Bu takim daha oturacak tabii... Coleman iyilesebilir, Selcuk daha cok oyunu yonlendirebilir.

Ankaraspor'da hucum oyuncusu yok. Mehmet Cakir, Tita, Bilal, Omer Aysan'la saldiramaya calisiyorlar ama bunlarin hepsi orta saha oyuncusu. Aykut Kocaman gibi eski santraforun boyle bir durumu gormemesi ve su ana kadar israrla bir kac forvet almamis olmasi sasirtici. Belki de aldi oyuncular sakat, bilemiyorum tabii...

Bu durumda 0-0'la beraberlik mucize gibi gozukuyor Ankara icin.

Ozan Ersoy

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Selcuk bize attigi gollerin benzerini atip Trabzonu one gecirdi...

Post Reply